Okker trotseert gras en regen De Goeij vrijwel zeker naar Go Ahead Eagles '00 Van Vliet geweigerd Franse Grand Prix zal in elk geval doorgang vinden Ook Betty Stöve op spinazieronde verder Cijfers van Wimbledon WOENSDAG 25 JUNI 1980 PAGINA 17 PARIJS (ANP) - De Grote Prijs van Frankrijk, die zondag 29 juni op het circuit van Casteliet wordt gehouden en telt voor het wereldkampioen schap der coureurs, gaat in elk geval door. Jean-Marie Balestre, presi dent van de internationale autosportfederatie (FISA), heeft dit gisteren in de Franse hoofdstad verklaard. "Als deleden van de vereniging van constructeurs van Formule 1-wagens zich donderdagmorgen niet hebben gemeld voor de technische controle van de Grand Prix zullen acht formule 2-wagens en Aurora's het veld completerenaldus de Fransman, die in een hevig conflict gewikkeld is met Bernie Ecclestone, voorzitter van de vereniging van constructeurs (FOCA). Onder druk van Ecclestone betaalde een aantal coureurs een boete niet die de FISA hen had opgelegd omdat ze niet waren versche nen bij de verplichtgestelde voorbespreking van de Grote Prijzen van België en Monaco. Momenteel is de komst van tien formule 1-wagens zeker, te weten drie Ferrari's, drie Renaults, drie Alfa Romeo's en een Osella. Deze renstallen namen niet deel aan de Grote Prijs van Spanje die niet onder auspiciën van de FISA werd gehouden en later als illfegale race werd bestempeld. Tijdens een persconferentie in Parijs liet Jean-Marie Balestre weten dat de FOCA onlangs heeft meegedeeld slechts aan de Grote Prijs van Frank rijk steun te zullen verlenen onder bepaalde voorwaarden. "Ik kan uiter aard niet ingaan op een dergelijk ultimatum waarvan ik de voorwaarden niet ken", aldus Balestre. Talbot zal in samenwerking met Ligier gaan deelnemen aan formule 1- wedstrijden. Het autoconcern en de Franse renstal zullen in 1981 een gezamenlijk team op de been brengen. Talbot gaat deelnemen in de maatschappij Ligier Sa Sports, waarvan Guy Ligier president blijft. Racemanager wordt de Westduitser Jochen Neerpascli, die in april van BMW overging naar Talbot. LEIDEN - Het is vrijwel zeker dat Leen de Goeij een con tract ondertekent bij Go Ahead Eagles. De Leidenaar heeft zelf al mondeling overeenstemming bereikt met het management van de Deventer eredivisieclub. "Alleen het transferbedrag is nog een obstakel", aldus De Goeij. Leen de Goeij: "Alleen transferbedrag is nog een obstakel Aanvankelijk wilde Go Ahéad Eagles De Goeij alleen inlijven als Wim Woudsma naar Feye- noord zou vertrekken. De Rot terdammers hebben inmiddels laten weten dat zij de transfersom van Woudsma te hoog vinden. Dit heeft echter nu geen consequen ties meer voor de belangstelling van De Goeij. Die interesse blijft bestaan en de Eagles gaan nu on derhandelen met de huidige club van De Goeij. LEIDEN - De Haagse tafelten- nisinternational Marjan van der Vliet (TT Amsterdam) heeft nul op het request gekre gen bij zowel Scylla als Avan- ti. Van der Vliet, die zich kort na elkaar bij beide clubs had aangemeld, kon bij beide ver enigingen wèl lid worden, maar voor haar was geen plaats in de hoogste competi tieteams. Bij het Hazerswoudse Avanti niet, omdat daar het principe wordt gehuldigd dat de eigen jeugd de voorrang krijgt, bij het Leidse Scylla niet omdat de Leidenaars de kampioens formatie bij de dames niet wilden verbreken. Wel kan Marjan v.d Vliet ko men trainen bij de clubs, wat vooral Avanti-coach Gerard Bakker graag zou zien "Want ze heeft een goede mentaliteit en ze zou mooi kunnen dub belen met Bettine Vriesekoop. Dat is natuurlijk belangrijk met het oog op de nationale ploeg. Misschien doet ze dat ook wel, want ik zou me best kunnen voorstellen dat ze niets meer aan de nationale competitie vindt nu ze daarin al zo lang heeft meegedraaid De middenvelder, die het afgelo pen seizoen voor Sheffield Uni ted uitkwam staat nog onder con tract bij de Engelse derde divi sieclub. De Goeij heeft echter bij zijn overgang van Sparta naar Sheffield bedongen, dat hij tus sentijds zou kunnen vertrekken als de club er niet in slaagde te promoveren. En dat lukte de En gelsen niet. René v.d. Kerkhof René van de Kerkhof, de linker spits van PSV en het Nederlands elftal, heeft gisteren in Rome een gesprek gehad met het bestuur van AS Roma. Hij is met deze club tot overeenstemming ge komen wat betreft zijn persoon lijke eisen. PSV ontkent evenwel dat er al een contract zou zijn ge tekend tussen Van de Kerkhof en de Italiaanse vereniging. Manager Ploegsma: "Wij hebben van AS Roma niets gehoord en zonder onze toestemming kan Van de Kerkhof niet weg". René van de Kerkhof verzuimde na melijk enkele weken geleden zijn contract op te zeggen bij de Eindhovenaren, zodat zijn on derhandelingspositie duidelijk moeilijker is komen te liggen bij een eventuele overgang naar AS Roma. Ploegsma; "Er zijn de laatste jaren LONDEN (GPD) - De regen blijft het ritme bepalen, waarin het tennistoer nooi van Wimbledon wordt afgewerkt. Evenals op de eerste dag moesten de spelers en speelsters gisteren het werk voor lange tijd, drie en een half uur, neerleggen, waarna ze hun opdracht, glijdend, struikelend en vallend afrondden. Een van de weinigen die niets had gemerkt van het slipgevaar dat de deelnemers bedreigde, was Mar tina Navratilova. De tweevoudige Wimbledon-kampioene werkte zich pijlsnel langs de Zuidafri- kaanse Ilona Kloss, die in 34 mi nuten met 6-0, 6-3 werd afge droogd. Navratilova vond de baan dan ook helemaal niet ge vaarlijk: „Ik heb goed kunnen bewegen. Een blessure kun je net zo goed oplopen op cement of op gravel als deze week hier op gras". De statenloze Navratilova stond echter min of meer alleen in die mening. De meesten waren al lang blij dat ze op dit Wimbledon, dat door een van de volgers al is omgedoopt in „Swimbledon", geen blessures hebben opgelo pen. Betty Stöve noemde bij voorbeeld de achterkant van de baan waarop zij speelde „spina zie" en even verderop lag de te genstander van Tom Okker, de Australiër John James, bij vlagen meer op de grond dan dat hij op zijn benen stond. Voor beide Nederlandse vertegen woordigers zag het er aanvanke lijk naar uit dat hun optreden op de tweede dag van Wimbledon beperkt zou blijven tot vier minu ten. Terwijl de eerder gestarte Navratilova als enige al de finish WIMBLEDON - De uitslagen van de gis teren gespeelde wedstrijden zijn: Heren enkelspel: Wojtek Fibak Pol)— Mark Edmonson (Aus) 5-7 6-4 3-6 7-6 10-8; Balacs Tarorzy (Hon)-Chris Dela- ney (VS) 6-3 3-6 6 -1 6-2; Tom Okker (NedLJohn James lAus) 6-3 7-6 6-3; Roscoe Tanner (VSj-J.ri Hrebec (Tsj) 6-2 6-0 6-4; Peter Fleming-Colin Dow- deswell (Zim) 7-5 6-3 6-4, Buster Mot tram (GBrj-John Llovd (GBr) 6-4 6-2 6-2; Steve Krulevitz (VS)-Miguel Mir (Spa) 6-2 6-3 6-0. Gestaakt wegens in vallende duisternis: Amritraj (Ind)- Clerc Arg) 6-1 6-3 5-7.5-7 2-2; Fitzgerald (AusLKoch (Bra) 7-6. Dames enkelspel Betty Stöve-Lea An- tonopolis 7-6 6-2; Tanya Harford ;ZAD- Yvonne Vermaak (ZAfi 6-16-4; Terry Holladay (VSD-Sue Rollinson (VSt) 6-2 6-2; Kathy Joidan (VSt)-Kim Sands (Aus) 6-1 6-1; Dianne Fromholtz (Aus)- Rosely McCallum (VSt) 7-5 6-3; Virginia Ruzici (Roe>-Sabina Simmonds (Ita) 7-6 6^1; Debbie Jevans (GBr)-Marv Lou Pia- tek (VSt) 6-3 4-6 6-1Tracy Austin (VSt)- Alycia Moulton (VSt) 6-1 6-2; Ann Kiyomura (VSt>-Yvona Brzakova (Tsj) 6-3 6-1Sue Saliba (Aus)-Florenta Mihai (Roe) 6-7 6-1 6-1. Gestaakt wegens in vallende duisternis: Elizabeth Ekblom (Zwe)-Leslie Allen (VSt) 6-3 6-7. had bëreikt, kwam Okker na de eerste etappe niet verder dan een voorsprong van 1-0 en 15-0 tegen James en nam Stöve wat afstand van de Amerikaanse Lea Anto- nopolos: 2-0 en 15-15. Daarna spoten de acteurs de baan af rich ting kleedkamers, verdwenen de toeschouwers onder paraplu's, kranten, jassen en programma's en dekten de zeilploegen het gras voor de zoveelste maal af. Op het vervolg moesten de toe schouwers, van wie velen uren lang gedisciplineerd langs de ba nen bleven zitten, tot de avond wachten. Pas toen konden Okker en Stöve hun werk afmaken. Ok ker deed dat vrij overtuigend te gen James, een grasspecialist die moest ervaren dat zijn tegen stander zich evenals Navratilova vrij gemakkelijk bleef bewegen op de gladde piste. Okker: „Ik vond het niet vervelend dat de baan nat was, het ging juist erg lekker". Sober De wijze waarop hij de nummer 135 van de wereldranglijst versloeg leek de Nederlander zelf het meest te hebben verwonderd. In januari van dit jaar liep hij in Londen een liesblessure op, waardoor hij tijdens het Davis- Cupduel tegen Spanje in Sevilla de strijd moest staken en vele weken niet in actie kon komen. Zijn voorbereiding op het toer nooi van Wimbledon is dan ook uiterst sober geweest Begin mei maakte hij zijn rentree in het toernooi der kampioenen in New York, waarna hij alleen nog optrad in München, Molenhoek en in een veteranentoernooi in Birmingham, waaraan hij als winnaar 20.000 gulden overhield. Okker. „Voor Wimbledon heb ik wat geoefend op een snelle ce- mentbaan in Den Haag. Het be langrijkste is echter geweest dat ik een acupunctuurbehandeling heb genad in Rotterdam. Dank zij die behandeling heh ik nu van avond voor het eerst geen last meer gehad van mijn blessu- Okker toonde dat op een van de bijbanen aan door de 29-jarige James slechts bij hoge uitzonde ring uitzicht te bieden op een eer vol resultaat. Een van de momen ten waarop James de nodige in spraak kreeg deed zich voor in de tweede set waarin hij een voor sprong van 5-3 mocht nemen. Door onder meer twee dul>bel- fouten te produceren deed de Australiër zijn voordeel echter zelf weer teniet. Zoals ook een voorsprong van 6-4 in de ticbreak niet aan hem besteed was. In de derde set wist Okker de be slissende doorbraak te forceren toen James zijn zelfbeheersing verloor, zijn onmacht begon af te reageren door met zijn racket op de baan te slaaVi en vrijwel geen punt meer te scoren. Zijn volgen de tegenstander moet komen uit het duel tussen de Ier Sorensen en de Fransman Dominquez. Breed Betty Stöve ontmoet in de tweede ronde de Engelse Ann Hobbs, van wie zij vorig jaar tijdens de open Amerikaanse kampioen schappen na twee lange sets moeizaam heeft weten te winnen. De Amerikaanse Lea Antonopo- los, die bij wijze van spreken meer breed dan lang is, zorgde als gevolg van het slordige spel van Stöve alleen in de eerste set voor moeilijkheden. Als gevolg daar van wist zij er nog een verlenging uit te slepen die ze echter met 7-4 verloor, vervolgens werd zij in de tweede set alsnog krachtig op haar tekortkomingen gewezen: 2-6. Voor de langste partij tot nu toe zorgde de Australiër Edmondson en Wojtek Fibak. Hun partij, die maandag al begon werd tot drie maal als gevolg van de regen on derbroken en kreeg pas na vijf sets een winnaar in de persoon van Fibak. Voor dat zover was moest de als dertiende geplaatste Pool drie matchpunten in de op ruiming doen en sloeg Edmond son eenmaal zijn racket kapot. Pas toen kwam de score van 5-7, 6-4, 3-6, 7-6 (na 1-5), 10-8 tot stand. Een andere beschermde speler, de als 16e getipte Clerc, moest een achterstand van twee sets weg werken om er tegen de Indiër Amritraj nog een beslissende vijfde reeks uit te halen. Daarin staakten de stemmen vooralsnog bij 2-2 omdat ditmaal het duister als spelbreker fungeerde. al zoveel geruchten rond Van de Kerkhof geweest dat men er haast een dagtaak aan zou heb ben gehad wanneer alles serieus genomen zou zijn". Lato Grzegorz Lato, de rechterspits van Stal Mielec en het nationale elflal van Polen, heeft overeenstem ming bereikt met Lokeren over een eenjarige verbintenis. Op korte termijn zal de 31-jarige Pool het contract ondertekenen. De contacten tussen Lato en Loke ren werden gelegd door Lato's oude clubmakker Wlodimierz Lubanski, die reeds twee jaar bij Lokeren in dienst is. De Poolse voetbalbond heeft zijn international toestemming gege ven naar het buitenland te ver trekken, mits hij beschikbaar blijft voor alle wedstrijden van het nationale elftal. Die voorwaarde schrikte een half jaar geleden New York Cosmos af om Lato in te lijven. De Ameri kaanse club zwaaide driftig met de geldbuidel, had een half mil joen dollars voor de komst van Lato over, maar wenste de clau sule over beschikbaarheid niet in het contract op te nemen. Gaf de Poolse bond Lato wel toe stemming, het onthield Zbigniew Boniek die toestemming naar Juventus te vertrekken. De bond was resoluut in zijn afwijzing en beriep zich op de reglementen die voorschrijven dat een speler eerst op 30-jarige leeftijd (of ouder) naar het buitenland getransfe reerd mag worden. V ollebregts niet meer te kloppen KIEL (ANP) - Erik en Sjoerd Vollebregt hebben de eerste drie dagen van de Kieler week de meeste indruk ge maakt. De tweelingbroers, die in de FD-klasse uitko men, vormen het enige kop pel dat tot nu toe alle races Daarmee bewezen ze ten volle dat ze bij de Olympische re gatta in Tallinn tot de favo rieten behoren. Niemand was bij machte de Volle- bregts bij te houden en met de ideale score van nul pun ten staan ze overtuigend aan de leiding na drie wedstrij den. Er werden gisteren twee wed strijden gezeild in alle klas sen, omdat de wedstrijden maandag waren afgelast vanwege de uit alle richtin gen komende wind. Gisteren waren de weersomstandig heden een stuk beter. Tijdens de race van de Star-bo ten werd windkracht vijf tot zes gemeten. Dat bleek voor een aantal scheepjes te veel van het goede; acht moesten de strijd staken en voortijdig naar de haven terugkeren. Daarbij echter niet Boude- wijn Binkhorst en Kobus van den Berg, die in de twee de en derde race respectieve lijk als vijfde en derde ein digden. Het Nederlandse koppel steeg in het klasse ment van de zesde naar de vierde plaats.. Mark Neeleman was eveneens zeer succesvol. In de Finnjol- lenklasse waren zijn resulta ten op de derde dag een derde plaats in de tweede race en een tweede plaats in de der de race. De organisatoren van de Transatlantische zeilrace verwachten dat de Ameri kaan Phil Weld vannacht met zijn trimaran 'Moxie' het eindpunt, Newport in de Verenigde Staten, zal berei ken en daarmee het acht jaar oude record met drie dagen zal verbeteren. Weid, met zijn 65 jaren de oud ste deelnemer aan deze over steek van Engeland naar Amerika, voer gisteren bij rustig weer op 200 zeemijlen afstand van Newport. fftfer.

Leidsch Dagblad | 1980 | | pagina 17