Ik kan Gemlajtis eind aan 9 Eefting stelt 'Moskou' veilig Coureur laat leven; 'Man' draait door... 'Derde keus9 Vreijsen heeft tijdens EK niets te verliezen VV Saronni haalt uit in tijdrit TURBIGO (ANP) - De overwin- ning van de Italiaan Giuseppe Saronni in de tijdrit over 50 kilo meter kan beschouwd worden als een pleister op de wonde van de Italiaan die ondanks zijn zeven ri- toverwinningen toch op een gro te achterstand van de bezitter van de rose trui, de Fransman Ber nard Hinault in het algemeen klassement staat. Hinault, die deze editie van de Giro geheel naar zijn hand heeft gezet, moest echter in deze tijdrit, toch zijn specialiteit, genoegen nemen met een vierde plaats op 47 se conden van de triomfator. Het algemeen klassement 1. Bernard Hinault (Fra), 109.40,23; 2. Wladimiro Panizza (Ita), op 5.43; 3. Giovanni Battaglin (Ita), op 5.57. Leo van Vliet heeft gisteren de tweede etappe van de Ronde van Luxemburg gewonnen. Van Vliet was in de sprint van de 171 kilometer lange rit van Esch sur Alzette naar Grevenmacher de snelste van een groep Van 24 ren ners. Jan Raas, die de proloog en de eerste etappe had gewonnen, miste.de slag volledig. Hij kwam op een achterstand van 12 minu ten en 27 seconden over de eind streep. Bert Oosterbosch nam dé leiderstrui van Raas over. Voor de Ronde van Frankrijk heeft Peter Post een voorlopige selec tie van twaalf renners samenge steld: Zoetemelk, Lubberding, Van de Velde, Prim, Wellens, Pronk, Raas, Van Vliet, Wese- mael, Knetemann, Oosterbosch en Van den Hoek. In de Ronde van Frankrijk starten ploegen van tien r PARIJS (ANP) - Eenmaal bij de laatste vier van de open Franse tenniskampioenschappen stond hij tegenover Vi tas Gerulaitis, die tijdens de vorige aflevering door Borg in de halve eindstrijd werd uitgerangeerd. De balans van de partijen tussen de twee Amerikanen sloeg sterk door in het voordeel van Connors. Hij won zestien keer en verloor er twee. Gerulaitis, in 1979 winnaar in Italië en op de Flushing Meadow en twee jaar daarvoor kampioen van Australië, speelde daarom nu ui terst bedachtzaam. Constant verbleef hij op de baseline en be stookte hij zijn tegenstander voortdurend op diens forehand. Dat leverde hem de eerste set op met 6-1. In de tweede herstelde Connors zich. Met 3-6 trok hij de stand gelijk. In de derde liep Ge rulaitis uit naar 5-3. Op die stand kreeg hij vier setpoints, die Con nors niet alleen teniet deed, maar hij bracht de stand op 6-6 tevens evenwicht. In de tiebreak en met accuraat spel trok hij het initiatief naar zich toe: 6-2. In de vijfde en beslissende set ging de party tot 4-4 gelyk op. In de ne gende game forceerde Gerulaitis de doorbraak en hoewel hij op ei gen opslag nog vier matchpunten verspeelde, trok hij met 6-4 aan het langste eind. In de finale van morgen wacht hem Björn Borg. Een tegenstander van wie hij in zijn carrière nog nimmer heeft gewonnen. Zoals Borg tot nu toe in Parys speelt, heeft het er.alle schijn van dat Ge rulaitis aan de nederlagenreeks nog geen einde kan maken. haalde hij vervolgens met 7-3 de Op zijn 24ste verjaardag Zelfs Bernard Hinault kon BeppeSaronni niet volgen in de Giro-tijdrit v tijd van de Italiaan en kwam buiten adem in Turbigo aan. t gisteren. Hij beet zich stuk op de set binnen. Opmerkelijk genoeg vertoonde Ge rulaitis geen spoor van versla genheid. Montei; toog hy aan het werk de achterstand te nivelleren deklasseerde de Zweed gisteren op het gravel van de Roland Gar- rosbanen in Parijs de 27-jarige Amerikaan Harold Solomon. De "tennisdwerg" van 1 meter 63 Nottingham Forest biedt Stan Bowles te koop aan NOTTINGHAM (ANP) - Europees bekerwinnaar Nottingham Forest heeft gisteren spitsspeler Stan Bowles op de transferlijst geplaatst. De leiding van de club vraagt een bedrag van honderdduizend pond ster ling, ongeveer 460.000 gulden voor Bowles. Dat is de helft van het bedrag dat Nottingham Forest acht maanden geleden voor hem betaalde aan Queens Park Rangers. Bowles leeft in onmin met de club. Hij liep op 28 mei weg bij de club. Vlak voor de finalje van het Europese bekertoernooi voor landskampioenen tegen Hamburger SV. Hij liep zodoende een premie mis van 26.000 gulden. Donderdag zou hij een gesprek hebben met manager Brian Clough, maar hij kwam niet opdagen, waarna hij op de transferlijst werd gezet. Het Nederlands jeugd elftal (tot 21 jaar) heeft zich door een 1-0 overwin ning op Roemenië verzekerd van de vijfde plaats van het internationale toernooi in Toülon.-De enige goal werd in de 55ste minuut gescoord door FC Utrecht-aanvaller Willy Carbo. DOUGLAS (ANP) - Roger Corbett is de derde Britse motorcou reur, die defce week op het eiland Man tijdens de jaarlijkse races verongelukte. Corbett liet gisteren het leven na een crash in het hoofdnummer van de 'motorweek', de race om de klassieke trofee. Dode of geen dode, de strijd ging onverdroten voort. Stopzetten was er niet bij. De race werd gewonnen door de Noordier John Dunlop, die in twee van de zes ronden van ruim 40 kilometer het ronderecord verbeterde en een snelheid bereikte van ruim 185 kilometer per uur. Met de dood van Corbett is het aantal verongelukte sedert de eerste races op Man opgelopen tot 128. Vitas Gerulaitis. Damesdubbel De eerste titel werd in het dames dubbelspel betwist.' De Ameri kaanse speelsters Kathy Jordan en Ann Srriith, die in de halve fi nales het gelegenheidsdubbel Betty Stöve en Mima Jausovec hadden overro: moeiteloos van Ivana Madruga i gran: 6-1, 6-0. ipeld. des Argentijnse n Adriana Villa- VILLACH (GPD) - Zo heel vaak komt het nu ook weer ni^t voor dat een voetballer via hqt spelen van degradatiewedstrijden de aandacht van een bondscoach op zich vestigt. En bij Martin Vreijsen, de 24-jarige rechter spits van het Bredase NAC, is het niet alleen bij aandachtig toekijken gebleven; Jan Zwartkruis heeft hem namelijk opgeroepen om in de eerste de beste wedstrijd van de komende Europese kampioenschappen in Italië in het duel van volgende week woensdag in Napels tegen Griekenland, te debuteren. Martin Vreijsen is niet verrast over die keuze, wèl enorm blij. „Na die êerste halve wedstrijd 'in Graz was de bondscoach al enorm te- .vreden over mijn spel. In Klagen- furt kreeg ik donderdagavond opnieuw een kans en voor mézelf voeldé ik dat het prima ging. Toen ik achteraf van Zwartkruis de bevestiging kreeg dat ik zijn opdrachten goed had uitgevoerd, was ik er bijna zeker van dat hij in de wedstrijd tegen de Grieken een beroep op mij zou doen". ^4et het opstellen van Martin Vreij sen in die eerste EK-confrontatie met de Grieken wil Jan Zwart kruis in feite dé Bredanaar belo nen vóór de enorme inzet die hij de laatste weken voor het Oranje team heeft gegeven. Jan Zwartkruis: „Ik vind dat Mar- Tin Vreijsen de instap naar het Nederlands elftal op een onge looflijk goede manier heeft ge daan. Vreijsen heeft niet alleen hier in Villach en ook al vorige ,rweek in Zeist kei- en keihard gewerkt, maar bovendien heeft hij zich uitstekend aangepast aan de aparte mentaliteit die er toch altijd rond een nationaal elftal heerst. Martin is in die korte periode prima in de ploeg gegroeid en heeft bewezen een wezenlijke bijdrage te kunnen leveren aan het concept dat ik voor mezelf al een paar maan den geleden in het hoofd had". Dat aanpassen aan die door Jan Zwartkruis gesignaleerde aparte ^mentaliteit van het Oranje-team, heeft de sfeergevoelige Martin Vreijsen in eerste instantie wat huiverig doen opkijken tegen zijn selectie. „Maar dat is me allemaal honderd procent meegevallen. Inderdaad, ik heb even met het probleem gézeten: hoe verwerk ik het allemaal en hoe verwerkt de groep mij. Iedereen is echter bereid iedereen te accepteren. En zoiets stimuleert my enorm. Dat routiniers bereid zijn je net dat zetje in de rug mee te geven, je te laten wennen aan deze voor mij heel nieuwe situatie, vind ik ge woon erg prettig". Bankzitter 'Zo heel nieuw is de situatie voor Martin Vreijsen nu echter ook weer niet. Eerder in zijn carrière werd hij al eens uitgenodigd voor de Oranje-selectie, als bankzitter in 1975 tegeh de Polen. Daarna werd hij door Knobel onmiddel lijk weer uit de selectie gesto ten. ..Dat was natuurlijk een totaal an- .der iets dan dit EK, waarbij je wekenlang met dezelfde groep moet optrekken en presteren. In die periode speelde bovendien dat ik me bij Feyenoord wilde waarmaken. En dat is me, dacht „Vorigjaarkonik ik, redelijk goed gelukt. In het Diplomats, eerste seizoen scoorde ik 21 doel punten en in het tweedejaar 14". •Na die twee jaar Feyenoord ver dween Martin Vreijsen vrijwel helemaal uit het beeld. In het menselijke vlak kregen Vreijsen en trainer Boskov problemen, waarna de Bredanaar, ondanks het feit dat hij nog een tweejarig Ik heb de toezegging gekregen van die mensen dat ze me niet een tweede keer tegen zullen hóuden wanneer er die leuke aanbieding komt". Washington e vraagprijs van NAC was dermate hoog, dat het feestje niet doorging. Dat ge sprek met NAC heeft er onder meer toe geleid dat ik niet al te duur zal zijn wanneer er een geïn teresseerde club komt. Ik schat dat ze een ton of zes, zeven voor me zullen vragen. Beslist niet ipeer" contract had, opstapte. Naar zijn Dit laatste in ogenschouw geno- oude club NAC. „Ik was gewoon ite jong om naar een topclub te gaan", zegt Vreijsen er nu van. „Amper negentien was ik. Ik ben nu wel rijper geworden intussen en ik zou nu de stap veel gemak- keiijker kunnen zetten". Martin Vreijsen kreeg na de ont binding van zijn Feyenoord-con- tract npg wel eert aanbieding van PEC Zwolle (hetzelfde salaris als bij Feyenoord plus een premie van 13.000 gulden wanneer PEC kampioen van de eerste divisie mocht worden), maar hij koos toch weer voor NAC. Vreijsen: „Ik wilde me eerst maatschappe lijk veiligstellen. Mijn makelaar spapieren halen. Dat is inmiddelt gebeurd, zodat ik de voetballerij niét langer meer als een pure noodzaak behoef te zien om brood op de plank te krij gen"^. Eis Aan de eis die Martin Vreijsen zich een kleine vijfjaar geleden heeft gesteld, is dus nu voldaan. Een volgende eis van de Bredanaar is, dat hij een Nederlandse of een buitenlandse club voor zich wil interesseren. „Wanneer ik in Ita lië de kans krijg, wil ik me zonder meer in de kijker spelen. Ik wil opnieuw voor een topclub gaan spelen. ,Dat Feyenoord in me geïntersseerd is, heb ik gehoord van Jan van Deinsen, maar veel waarde kan ik daar nu ook weer niet aan hechten. Als Feyenoord me weer zou pakken, zou dat een unieke zaak zijn. De Rotterdam mers hebben namelijk nog nooit èen speler gecontracteerd die ze eerder verkocht hebben". ■Voor mezelf prefereer ik een club in Frankrijk: Monaco of Nantes bij voorbeeld. En wanneer ik goed in de Italiaanse etalage kom te lig gen, zie ik echt wel mogelijkhe den. Voordat ik naar het EK ben afgereisd, heb ik met trainer Jo Jansen en NAC-secretaris Van de Meer nog een heel gesprek gehad. lijkt het vrijwel zeker dat Vreijsen volgend seizoen niet langer meer voor NAC zal uitko men. Zoals Vreijsen zich de laat ste weken van het seizoen bij de Bredanaars manifesteerde, is hij zonder meer een kwalitatief erg sterke speler. En wanneer Vfeij- sen, overigens de enige semi-prof in het Oranje-gezelschap, die lijn tijdens het EK kan vasthouden, zullen er ongetwijfeld meerdere clubs bij hem aankloppen. „Kijk, ik heb in Italië niets te verlie zen. Ik kan dus vrijuit spelen. Nadat Ling door die schorsing was afgevallen, gaf ik mezelf een redelijk goede kans óm bij de laatste 22 spelers te komen. En ik krijg nu zelffe een kans om een wedstrijd te spelen. De vorm is er, en ik weet dat ik geen moment mag verslappen, omdat er toch jongens als Rep en Koster achter me staan te dringen. Ik durf die concurrentiestrijd best aan, zeker nu ik precies weet wat er van mij in het veld wordt verwacht.,Die eisen zijn niet zo hoog gesteld dat ik er niet aan zou kunnen vol doen". Jeugd In het jeugdtoernooi werd de als nummer één geplaatste Thierry Tulasne uitgeschakeld. In zijn partij tegen de Argentijn Caitel- lan gaf de Fransman, de bedwin ger van Gerulaitis in Perugia tij dens de open Italiaanse, op in de derde set op de stand: 7-5,3-6,4-5 in het voordeel van Castellan. Ook de Nederlander Eric Wilborts werd gisteren uitgeschakeld van verdere deelneming aan het jeugdtoernooi van de open Fran se tenniskampioenschappen. Wilborts ging onderuit tegen de als tweede geplaatste Uruguees Perez. Die laatste besloot na twee uur en 58 minuten de partij met de setcijfers 7-6, '1-6 en 6-8. Overigens ging Eric Wilborts met ere ten onder. Want in de beslis sende set bestond hij het, om een 3-1 achterstand weg te werken en vervolgens tot 6-6 zelfs de leiding te nemen. Een gebrek aan varia tie paarde hy op het moment su prème aan een tekort aan koelbloedigheid. Perez onder kende bijtijds de gebreken van Wilborts en sloeg prompt on barmhartig toe. Hughes lonkt naar Brit Peter Robinson ROTTERDAM (GPD) - Volgende week vertrekt de nieuwe Sparta- trainer Barry Hughes naar En geland om afrondende bespre kingen te voeren met de Engelse derde-divisieclub Burnley over de transfer van de 21-jarig voor stopper Peter Robinson. £parta en Robinson, die ook als middenvelder te gebruiken is, hebben in principe al overeen stemming bereikt. Overigens is Wolfgang Schwarz, Spartas Oos tenrijkse vleugelaanvaller naar zijn land teruggekeerd. Hij kreeg van de Kasteel-club geen nieuw contract meer aangeboden. Het leven, vindt Martin Vreijsen (links, bestaat niet alleen uit voetbal. Ook de inwendige mens is belangrijk. Vandaar, dat hij tezamen met Romeo Zondervan eens ging kijken in de keuken van het Villacher hotel om te zien wat kók Herman v.d. Hengel nu weer voor een potje op het vuur had staaVi. ROTTERDAM (GPD) - De oogst was mager. Slechts Fred Eefting stelde gisteravond in het zwem bad Rotterdam-West zijn vlieg ticket voor Moskou veilig door de 200 meter rugslag te volbren gen in 2.04,66. Een nieuw Neder lands record, waarmee hij nipt onder de door de KNZB gestelde limiet van 2.04,f bleef. Merkwaardig genoeg waren het de heren die de hoofdrol opeisten, want Kees Vervoorn en Albert Boonstra zorgden met fraaie tij den voor nieuwe Nederlandse records op respectievelijk de 200 meter vlinderslag en dfe 100 me ter schoolslag. Reggie de Jong vergoedde de schrale oogst bij de dames enigszins door een aspiranten- record te zwemmen op de 400 meter vrije slag. Haar tijd van 4.15,45 was echter slechts goed voor een tweede plaats, achter Annelies Maas die op een van haar favoriete afstanden de li miet voor Moskou op een haar na miste. De 4.14,57 die zij na een wat trage start op de klokken bracht, was beduidend heneden de tijd waarop zij en bondscoach Bert Sitters hadden gerekend. Als limiet was 4.14,2 aangehouden en normaal gesproken had de Nederlandse stayer daar geen moeite mee mogen hebben, maar zij maakte een duidelijke taxatiefout door op de eerste 200 meter te lang bij Reggie de Jong te blijven. De'kleine sprint op het eind van haar race was niet voldoende om de achterstand op het tijdschema in te lopen. Bij de heren was met name de 200 meter vlinderslag van Kees Vervoorn opvallend. De Hage naar, die het afgelopen jaar vol gens trainer Henk Schouten in Amerika uitstekend heeft ge werkt, ging zo gretig van start, dat de limiet (2.01,7) haalbaar bleek. Hij moest na 100 meter echter tol betalen voor zijn overmoedig begin en zich tevre den stellen met een fraai Neder lands record: 2.02,63. Eenzelfde prestatie leverde Albert Boonstra op de 100 meter vrije slag door met 1.06,51 het oude record van Ronald Hond op deze afstand met 1,15 sec. omlaag te brengen. PERTIËN, VEER TIEN VJFTIEN, .ZESTIEN r^OOI, WE ZJN ER ALLE MAAI, /IW IJK I 5lttöNS. SMAKEUX*/

Leidsch Dagblad | 1980 | | pagina 11