"Ik ben een gesloten type Voorschoten dempt illegaal sloot [Le/cfee agenda Wellicht veiliger Voorhoflaan M Afscheid secretaris Hobo van gemeente Leiderdorp Gemini ensemble voor verbetering vatbaar, maar enthousiast VRIJDAG 6 JUNI 1980 Deel van Voorwatering in Noord-Hofland Avondvierdaagse voert 2600 wandelaars door Leiderdorp LEIDERDORP - De door de 30 jaar bestaande Leiderdorpse korfbalclub Velocitas" georganiseerde avondvierdaagse in Leiderdorp is vanavond weer aan haar laatste kilometers toe. Zo n 2600 mensen doen dit jaar aan dit jaarlijks terugkerend evenement mee. Men kan wandelen over 5 en 10 kilometer. 1500 van de deelnemers lopen mee in groepsverband. De Leidse Julianaschool vormt met 156 wandelaars de grootste groep die aan deze avondvierdaagse deelneemt. Onder de deelnemers bevinden zich ook jonge kinderen, bejaarden en gehandicapten. Vanavond wor den de laatste kilometers afgewerkt. VOORSCHOTEN - Heeft Voor schoten illegaal een stuk van de Voorwatering in het plan Noord-Hofland gedempt?" De commissie openbare werken uit de gemeenteraad kwam er gis teravond niet helemaal uit. Aan het begin van de vergadering werden twee mensen gehoord die bezwaren hadden ingediend tegen het ontwerp-bestem- mingsplan "Volkstuinen en Re- creatiebad". Namens de Stichting "Oud en leef baar Voorschoten" betoogde mr. S. Kloosterman, dat hangende de uitspraak van de Kroon, Voor schoten alvast maar een gedeelte van de Voor,watering zou hebben gedempt om in eik geval het speelterrein rondom het nieuwe recreatiebad gereed te maken. Wethouder Eveleens liet zijn pla nologisch ambtenaar Schreurs aan het woord. Die kwam niet verder dan te verklaren dat het ging om een stukje van dertig me ter water. VVD-er De Graaff wil graag dat deze zaak tot op de bo dem wordt uitgezocht en hij kreeg de steun van de andere fracties. Ook de heer Rodenburg had be zwaar ingediend tegen het plan. Hij kwam tot de slotsom dat zijn boerderij de grond gewoon nodig heeft. De gemeente Voorschoten wil graag 2,5 hectare grond heb ben om het volkstuinencomplex rond te krijgen. Tot verrassing bleek dat het college van burgemeester en wethouders nog lang niet rond is met de agrariër Rodenburg. Wet houder Eveleens zette uiteen dat wordt getracht om andere grond aan te kopen voor het agrarische bedrijf. De commissieleden konden begrip hebben voor de boer, die zijn land nodig heeft voor 60 melkkoeien en veel jong vee, maar begrepen niet hoe het college van B en'W aan de volkstuinders had kunnen zeggen dat in de nabije toekomst het gehele volkstuinencomplex gereed zou kunnen zijn. Uit de gesprekken bleek dat de gemeen te al vier jaar bezig is om de grond te kopen van de heer Rodenburg en het steeds draait om het gege ven dat de grond noodzakelijk is om het boerenbedrijf in stand te houden. De commissie steunt niet het ini tiatiefvoorstel van D'66-er Ai- kens om tot aankoop over te gaan van de panden Schoolstraat 6 tot en met 10. Die panden zijn thans gekraakt en de koper heeft plan nen om. op de grond een super markt neer te zetten. De commis sie deelt wel de z^rg van Aikens over het behoud van de structuur van de Schoolstraat, maar meent dat gezien de voorlopige koopac- te tussen koper en verkoper de gemeente niets kan doen. Er ligt namelijk een strook grond langs de panden en deze strook is nodig om de plannen van de koper (ves tiging van een supermarkt) uit te voeren. Burgemeester en wet houders zijn voorstander van het "plagen" van de koper. De naast gelegen Gereformeerde Kerk is ook niet gelukkig met de plannen en is evenals de gemeente tegen een supermarkt. Het motief van de Kerk is uitsluitend de vorm geving. Tsjechisch toneel in Wassenaar WASSENAAR - De Wassenaarse Toneelcombinatie "Dialoog" voert in verband met de Kultu- rele Weken vanavond en mor genavond twee eenakters op. Op het programma staan de stuk ken "Vernissage" van de Tsjech Vaclav Havel en "Oorlog op drie hoog" van Pavel Kohout. De voorstellingen staan onder regie van Joep van Egmond. Aanvang van het stuk om 20.00 uur in het Jeroenhuis aan de Kerk straat. Prima drumwerk in jazzclub Voorschoten VOORSCHOTEN - Billy Higgens, die in 1962 en latere jaren onna volgbare dingen deed binnen de jazzformatie van Herbie Hancock ('Watermelon Man'), trok gister avond in het afgeladen 'Wapen van Voorschoten' met onnavolg bare drumsoli de meeste aan dacht naar zich toe. Hoewel we niet voorbij willen (en kunnen) gaan aan het zeer swin gende en hevig geëngageerde pianospel van de 'maestro' Cedar Walton (die in de formaties van o.a. Art Farmer, Milt Jackson en Art Blakey altijd bescheiden op de achtergrond vertoefde), was het toch steeds weer Higgens, die het enthousiaste Voorschotense jazzpubliek tot impulsief applaus wist te bewegen. Daarnaast was het ook de tenorsaxofonist Bob Berg die de life-uitzending van het TROS-radiojazzprogramma 'Sesjun' volledig rechtvaardigde. De stichting Jazzclub Voorscho ten, was er in geslaagd Cedar Wal-' ton, die vooral bij het oudere jazzpubliek op veel erkenning en bewondering kan rekenen, bas sist Tony Dumas, tenorsaxofo nist Bob Berg en drummer Billy Higgens als het "Quartet Walton' naar Voorschoten te halen. Het optreden van het 'Quartet Ce- dar Walton' betekende een hoog tepunt in het nu éénjarig bestaan van deze jazzclub. Eenmaal per maand, gisteravond voor de tien de maal, kan de jazzclub op zo'n 150 enthousiaste jazzliefhebbers rekenen. 'Round About Mid night' was gisteravond weer zo'n nummer, waarbij het publiek aanvankelijk ademloos luisterde, meeswingende en keek om later dol-enthousiast om 'more' te vra gen. Hoewel het publiek Cedar Walton waarschijnlijk onvoldoende kent van 'Eastern Rebelion 1-2 en 3', had men gisteravond toch weinig moeite het muzikale niveau van het kwartet naar waarde te schat ten. Opvallend was gisteravond, dat het optreden voornamelijk werd gevuld met piano-, bas-, (te- nor-)saxofoon- en drumsoli. BERT KOEKEBAKKER De Wassenaarse Volleybalver eniging WW organiseert morgen haar elfde buitentoernooi. Ge speeld wordt vanaf 9.00 uur op het sportveld aan de Prinsenweg. Vorig jaar kwamen maar liefst 2600 volleyballers naar dit toer nooi van de WW toe. Daarmee is het uitgegroeid tot een van de grotere wedstrijden op volley- balgebied in Nederland. LEIDERDORP - Het zal me een zorg zijn uit welke politie ke hoek een voorstel komt, als het maar goed is. Tja, en dan denk ik soms wel eens bij mezelf één gek kan meer vragen dan 25 wijzen kunnen antwoorden. Daar bedoel ik dan mee dat vanuit de politieke hoek nog al eens omwille van de partij gedachte onredelijke dingen worden verlangd. Maar ik zeg zelf nooit veel, zeker niet in het openbaar. Als je veel zegt heb je^ook véél te verantwoorden. Ik ben meer een gesloten type dat opereert met de grootst mogelijke voorzichtigheid gemeentesecretaris onmogelijk altijd bij zijn. Dat gebeurt via an deren. Toch krijg je alle papieren uiteindelijk op je tafel die dan weer in de vergadering van bur gemeester en wethouders moe ten worden behandeld. Wat dat betreft is de wijze van besturen zeer ingrijpend veranderd. En daar moet je in mee kunnen gaan." Drijfveer Cees Hobo heeft vanmiddag met het bereiken van zijn pensioen gerechtigde leeftijd afscheid ge nomen als gemeentesecretaris van Leiderdorp. Na een speciale raadsvergadering, waarin hij tot ereburger van de gemeente werd benoemd, volgde in het gemeen tehuis nog een receptie, waarmee een einde kwam aan een 25-jarig dienstverband bij de gemeente Leiderdorp. "Als gemeentesecretaris ben je het scharnier tussen het bestuur en het ambtelijk apparaat. Dat ver eist een grote mate van flexibili teit. Veel collega's die dat niet opbrengen heb ik vaak zien afha ken." Volgens Hobo moet men in een dergelijke positie van wanten weten. "Als gemeentesecretaris heb je tegenwoordig een leiding gevende functie. En dat brengt natuurlijk spanningen met zich Vreugde Hij begon in 1956 als secretaris met een kleine staf medewerkers. "Je was manusje van alles. Je had de aparte afdelingen zoals bevol king en financiën nog niet. Je deed het samen met wat andere ambtenaren. Dat was nog te over zien. Met de enorme groei van Leiderdorp is eigenlijk ook de se cretarie ontstaan met al haar ei gen specifieke afdelingen. Als se cretaris blijf je echter hoofd van de club. Maar er wordt minder een beroep op je gedaan vanuit de bevolking. Daar heb je nu de af deling voorlichting voor gekre gen. Ik kan wel zeggen dat ik voor 1970 veel meer persoonlijke con frontaties met de bevolking had dan nu." Voor Hobo is het echter geen reden geweest om minder vreugde aan zijn werk te beleven. "Als je maar oog hebt voor de ontwikkelingen die er om je heen gebeuren. Mijn werk is niet alleen door de jaren heen omvangrijker geworden, maar ook intensiever. Je moet sneller handelen. Er wordt ook meer kwaliteit van je geëist. Na 1964 zijn er bijvoorbeeld voor alle belangrijke onderwerpen com missies ingesteld. Daar kan je als Hobo vertelt dat zijn drijfveer om zolang voor Leiderdorp te wer ken niet alleen op het vlak van de arbeidsvreugde heeft gelegen. "Toen ik hier kwam, was Leider dorp een groeigemeente bij uit stek. Dat is ook onze taakstelling geweest bij het toenmalige inwo nertal van 5000 dat we hier had den. Met de groei van de gemeen te zijn mijn inkomsten natuurlijk ook gegroeid. Een interne carriè re zal ik maar zeggen. Was Lei derdorp daarentegen niet zo ge groeid en kon ik naar een andere Tenslotte merkt hij nog op hoe ge weldig het Vrijdag Marekerk, Lange Mare, orgelconcert Ben Fey 20.15 uur. Hooglandse Kerk, concert Leids Politie Muziekgezelschap/Rijnlands Mannen- t Santana 20.15 i Leids Vrijetijdscentrum, Breestraat 66, "Teaser" 21 uur; nachtfilm "Rainbow Bridge" 23.30 uur. Kijkhuis, Vrouwenkerkkoorstraat, film Pasolini 20 en 22.15 uur. Jeroenhuis, Kerkstraat Wassenaar, to neelstuk Dialoog 20 u 't Parlement, Nieuwe Rijn 52, club v. al leenstaanden 20 uur. Nieuwe Rijn 20a, trefcentrum NVSH, open weekendcafé 21.30 uur. Zaterdag Rijnsburgerweg 20a, Oegstgeest, open dag Gaiapolis werkgemeenschap. Jeroenhuis, Kerkstraat, Wassenaar, to neelstuk Dialoog 20 uur. Sportveld Prinsenweg Wassenaar, vol leybaltoernooi 9 uur. Nieuw Nijevelt, v. Zuylen v. Nijevelt- straat, Wassenaar, popconcert 16-01 Engélendaal Leiderdorp, fietstocht vanaf gemeentehuis 14 uur. "De Hobbit", Van Alphenplein Leider dorp, rommelmarkt 10.30 uur. De Tas", Benthuizen, o.m. voetbal toernooi, volleybal, musical, tennisde- monstratie vanaf 10 uur tot 16.30 uur. Sanders, hoek Korevaarstraat/Leven- daal, antiekmarkt 9.30-17 uur. "De VIietschans", Apollolaan 262, to neelstuk schooltoneelgezelschap "Eva Bonheur" 20 uur. Leidse Jeugd Actie, Noordeinde 2a, ex positie en voorlichtingsdag creatieve cursussen 11-16 uur. lieubijenmarkt 9.15-15.30 t Academisch Ziekenhuis, dag over "vrouw en gezondheid" 9-17 uur. Montgomerystraat, sportveld De Danaï den, sport- en speldag gehandicapten Schouwburg, Oude Vest, "Invitation to the dance" 20.15 uur Zondag Groenoordhal, W. de Zwijgerlaan, vos- sejacht 27-MCers 21.30 uur. Swifttoer, Adm. Banckertweg (bij Zijl singel) fietstocht lustrum. Middelweg 19c. kindervoorstelling Poppentheater 14.30 uur (tel. 125802). Meerburgkerk Zoeterwoude receptie pastoor Schlatmann 13 uur. Maandag Ontmoetingscentrum hoek Boshuizer- laan, bejaardensoos 14.30 uur. Femke, Volkshuis, Apothekersdijk 33, vrouwensoos 26-23 uur. Kantine NEM, 5 Meilaan ruil- en vei lingavond "Postzegelvrienden" 20 uur. Bruggehoofd, Steenschuur 11, amateur fotografie 20 uur. Van Heeckerenhuis, Wassenaar start avondvierdaagse. Gemeentehuis Leiderdorp, cie, be stuurszaken 20 uur, cie. moni uur, economische zaken 20 li ARTSEN Leiden - De weekeinddienst begint terdag om 0 uur en eindigt zondag om perkt beschikbare geld kan niet kan," zegt Hobo. plaats v dan wa gaan." "Bij mijn aanstelling in 1943 ver diende ik 1500 gulden per jaar. Daar ging nog eens drie procent af wegens ongehuwdenaftrek", zegt Hobo, die zijn functie van gemeentesecretaris met veel toewijding heeft vervuld. "Wie vroeger het beste kon praten, bereikte doorgaans het meest. Dat leverde nog weinig moeilijk heden op zolang we het financieel konden redden. Maar doordat ik veel vakbladen bijhoud zie je de ontwikkelingen in het land. Je ziet aankomen dat de behoeften groter worden dan de middelen die je hebt. Dan komt het erop aan of je bij wijze van spreken eerst een koelkast of eerst een wasmachine kunt aanschaffen. We lachen dan ook wel eens om die mooie politiek gekleurde praatjes, die dan worden gehou den. Om duidelijk te maken dat bepaalde zaken zorgvuldig moe ten worden afgewogen is op mijn initiatief de beleidsplanning ge komen. Zo houd je drommels goed in de gaten wat met het be- be- stuurder is veranderd. Toch heeft hij blijkbaar zijn bedenkingen gebaseerd op zijn lange loopbaan bij de gemeente. "Vroeger waren de wethouders de notabelen uit het dorp. Leiderdorp was wat dat betreft een rijk gezegende ge meente. Daar had je de scheeps- fabrikant Boot, of Splinter de steenfabrikant, die het wethou derschap er part-time bij deden. Die droegen nog boorden terwijl tegenwoordig een das zelfs niet meer hoeft. Ja, het verdwijnen van dit decorum vind ik best jammer. Tien jaar geleden had je nog recepties in jacquet. Moet ik nu eens doen. Lacht iedereen zich rot. Alhoewel ik steeds meel mensen weer een das zie dragen. Dat dal hebben we blijkbaar ge had." "Als je zestig bent geweest is het vechten tegen de bierkaai, Je legt je er noodgedwongen bij neer. Anders heb je een slecht leven." ROEL ZAADNOORDIJK WÊÊÊÊÊÊÊ Hobo in de gangen van het nieuwe gemeentehuis; „Ik ben meer een gesloten type dat opereert met de grootst mogelijke voorzichtigheid". LEIDERDORP - Er worden maat regelen genomen om de gevaar lijke verkeerssituatie op de Voorhoflaan in Leiderdorp op te heffen, althans als het aan de raadscommissie voor verkeer en vervoer in Leiderdorp ligt. Deze maatregelen zullen worden ge nomen naar aanleiding van de 450 handtekeningen die de be woners in november aan het ge meentebestuur overhandigden. Op tafel ligt een negen punten tel lend voorstel om de Voorhoflaan veiliger te maken. Hierin wordt onder andere aangegeven dat er een lichte slingei in het wegver- loop moet woxden aangebracht ter hoogte van de Bolderikkamp en het Heelblaadjespad. Tevens zou er met kleurbestrating moe ten worden gewerkt om het weg dek een „rustig karakter" te ge- Op de plek waar de weg breder is, tussen de Kerveltuin derikkamp, moet komen van rijstroken. Eventueel zal een voetgangersoversteek plaats nabij de kruising met de Gallaslaan komen. Deze zal wor den bediend door middel van drukknoppen, die het te plaatsen verkeerslicht op elk gewenst moment op rood kan zetten. De twee burgerleden in de com missie', Van Jaarsveld en Van de Véldeh, hadden echter nog hun bedenkingen ten aanzien van het pakket verkeersmaatregelen. Jaarsveld noemde de flauwe bochten onnodig. Hij wees erop dat de bestaande scherpe boch ten in de Voorhoflaan nu al met grote snelheden worden geno men. Hij zag evenals Van de Vel den deze ingrijpende verbou wing niet zitten. Van de Velden noemde de slingertjes en de kleurbestrating niet zo nodig en het Bol- gerommel in de marge, splitsing „Het is volstrekt onbekend in hoe verre deze maatregelen effect zullen hebben. Knikken in de weg maken de verkeerssituatie er niet veiliger op. Met de Laan van Ouderzorg hebben we precies hetzelfde gehad. Naar mijn me ning hadden ze die moeten afslui ten. Nu is het er nog steeds ge vaarlijk", aldus het burgerlid. Namens de bewoners deelde de lieer Steiger mee dat de Voor hoflaan een doorgaande weg is en moet blijven. Zodoende is in overleg met de gemeente juist dit pakket maatregelen op tafel ge komen. Wethouder Bezemer deelde mee dat moet worden ge zocht naar financiële middelen om de Voorhoflaan-bewoners niet een paar jaar te hoeven laten wachten. Hij dacht daarbij aan een splitsing van de maatregelen die achter eenvolgens kunnen worden ge haald. Een ander deel zou even tueel uit de grondverkoop-op- brengst in Voorhof komen, die volgens Bezemer nog moet wor den herberekend. VOORSCHOTEN - Ook gister avond was de Daniël Marotzaal van Kasteel Duivenvoorde tot de laatste stoel bezet door liefheb bers van kamermuziek. Het jonge Gemini-ensemble, be staande uit Eugenie van der Grin ten (fluit) Hen van der Grinten (hobo), Gijs van der Grinten en Maarten Veeze beiden viool en altviool), en Frans van der Grin ten (cello) speelden er een pro gramma dat de platgetreden pa den had weten te vermijden: kwintetten van Pleyel, Joh. Chr. Bach, Frans Xaver Süssmayer en Hendrik Andriessen, en een se renade voor fluit, viool en altviool van Beethoven. Hoewel alle vijf leden van dit ensemble als musi cus over uitstekende papieren beschikken, kan ik toch nog niet onverdeeld enthousiast zijn over hun optreden. Nog niet, omdat de tekortkomin gen die ik beluisterde, best voor verbeteringen vatbaar zijn. Er ontbrak nog teveel aan de afwer king en perfectie van hun samen spel. Enthousiasme, muzikaliteit, tech nische vaardigheid, dat alles was zeker aanwezig, maar de altijd heldere structuur en de samen hang tussen de vijf stemmen, die bepalend is voor muziek uit de klassieke tijd, was onvoldoende. Teveel oneffenheden in klank verhouding en stemvoering ver stoorden dat klassieke even wicht. Een te enthousiaste aan pak leidde af en toe ook tot slor digheden en vergroving in de toonvormine. In het Divertimento a cinque van Hendrik Andriessen, speciaal voor dit uit zijn kleinkinderen bestaande ensemble geschreven, vielen deze bezwaren groten deels weg, en liet het Gemini-en- semble horen dat ze tot echt sa menspel in staat zijn. Het zou goed zijn wanneer het Gemini- ensemble letterlijk meer afstand neemt van zijn eigen spel en gaat schaven aan het totaalbeeld. Naar het resultaat daarvan zal ik graag komen luisteren. MIES ALBARDA Wijk 1 - Boerhaavedistrict, binnenstad noord. Groenoord, Kooi, Merenwijk) za terdag J. Stolk, Burggravenlaan 16, tel. 125820, zondag F. B. Kruis, Klaproos 34, tel. 12671, wijk 2 (Binnenstad-zuid, Tuinstadwijk, Professorenwijk, de Waard) zaterdag H. C. Jasperse, Witte Singel 72, tel. 124961; zondag R. M. G. Taytelbaum, Hogewoerd 138. tel. 120266; wijk 3 (Mors, Haagwegkwartier, Zuid west) zaterdag H. Engel, De Meij van Streefkerkstraat 53, tel. 121334; zondag A. A. van Rhijn, Melissetuin 5, tel 210797. Voor de praktijk van de doktoren Groe- neveld, Zwij'nenburg, R. van Leeuwen, Meijer, Reinders, Tan, Van Tol en Ver- hage wordt de weekeinddienst waarge nomen door A. Meijer, Stokroos 1, tel. 122113 (spreekuur tussen 11 en 11.30 aan Gezondheidscentrum Winkelhof Flo rijn 10, tel. 891000 tussen 12.30en 13 uur). Oegstgeest - E. W. F. van Walchren, Diepenbrocklaan 29, tel. 01717-5417; zondag J. H. Vrijenhoek, Bachlaan 1, tel. 01717-2356. Warmond - J. Hoornweg, Prof. Aalber- senlaan 2, Voorhout, tel. 11393. APOTHEKEN De avond-, nacht- en zondagsdienst der apotheken in de regio Leiden wordt waargenomen van 6 tot 13 juni door cen traal apotheek, Breestraat 74, tel. 120552 en apotheek Boekmer, Winkelhof, Lei derdorp. Tevens tot 13 uur Urnaeus, Kempenaerstraat lb, Oegstgeest, tel. 153274. WIJKVERPLEGING Leiden - Interkruis, Middelweg 38, tel. ten Noorden van de Rijn 134604, ten zui den van de Rijn 121753. Leiderdorp/Zoeterwoude Rd. - Ge zondheidscentrum Berkenkade Leider dorp, tel. 410131, spreekuur ma. t/m vrij- 154500. Voorschoten - Gezondheidscentrum v.d. Waalslaan, tel. 4641. Warmond - S. Posthuma, Kagerplein 308, tel. 02522-11463; avonddienst M. Huysdens, v. Speykstraat 248, Lisse, tel. 02521-13728. DIERENARTSEN Voor de praktijken van Vestjens/Krol: J. Vestjens, Rijn en Schiekade 23, tel. 144323; Voor Muurling/Helder en Roest: A. W. Helder, Hermelijnvlinder 36, tel. 146686. LEIDSCH DAGBLAD DAGBLAD VOOR LEIDEN EN OMSTREKEN LEIDEN Postbus 54, 2300 AB LEIDEN Telefoon 071-144941 Voor betaling van abonnementsgelden uitsluitend giro 28884. Kwartaalabonnement I 46.30 per post f 66.40 Jaarabonnement f 173.70 per post i 254.10 f 0,65. Abonnementsgelden bij vooruitbetaling te voldoen Bij automatische overschrijving geen Rubriekchefs: A. van Leeuwen (stad) J.P. Westerlaken (regio) B. Paauw (binnenland) J. Ruygrok-Hoogeveen (buitenland) A A. van Brussel (sociale economie) P.J. de Tombe (sport) P C. Rosier (radio en televisie, kunst) S.J. de Groot (geestelijk leven) Aangesloten bij de Gemeenschappelijke Persdienst met eigen correspondenten o.a. in: Bonn. Brussel. Londen, js, Washington, Cairo, Redactie Randgemeenten: Telefoon 071-144941 toestel 219. Privé; C. Smits, Bachstraat 25, Leiden, tel. 071-763320. Ch. Lennartz, Maredijk 33a, Leiden, tel. 071-133202. Correspondenten: R. Zaadnoordijk. Tel. 071-155854 Voorschoten: J. Peters 071-769935. Warmond: K. Prins 01711-11266. Zoeterwoude: R. Stevens 071-890847. Zoeterwoude: Olaf Hoenson 01715-1896. Leiderdorp: F. Snijders 071-893841

Leidsch Dagblad | 1980 | | pagina 2