De Yolendammer 'Heen en Weer' vaart niet meer Van der Kor put„Ik was het beu bij Feyenoord Defensief De Graafschap blijft in de race Na nederlaag tegen Wageningen WOENSDAG 4 JUNI 1980 PAGINA 19 Voorstopper Oranje komt volgend seizoen uit voor Torino VILLACH (GPD) - Michel van de Korput (24), sinds de wedstrijd eind vorig jaar in Leipzig tegen de DDR de vaste voorstopper van het Oranje-team, is de eerste Nederlander die na het openstellen van de voetbalgrenzen onderdak heeft gevonden bij een Italiaanse voetbalclub. De ex-Feyenoorder zal met ingang van het komende seizoen drie jaar lang uit komen voor AC Torino, dat het zojuist beëindigde (en door het omkoopschandaal tumultueus verlo pen) Italiaanse seizoen als subtopper heeft afgeslo ten. Michel van de Korput werd van zijn overgang van Feyenoord naar AC Torino, vlak voor de oefenwedstrijd tegen de Gra zer AK (in welk team overi-V gens ook de ex-NAC-speler Joachim Si wek een testwed strijd speelde) door zijn zaakwaarnemer Cor Coster Kees Kist en Adrie Koster hebben gisteren niet ge traind met Oranje. Beiden zijn licht geblesseerd. Kist heeft last van een bloeduit storting boven de knie en Koster heeft aan het oefen duel tegen Graz AK een lich te liesblessure overgehou den. Volgens dokter Frits Kessel vallen de blessures mee. "Ik denk dat Kist mor gen wel zal kunnen spelen. Met Koster moeten we nog even afwachten. Hij heeft de laatste maanden zoveel bles sures gehad dat je nooit weet hoe snel hij nu herstelt. Maar echt ernstig is het allemaal niet". van de transactie op de hoog te gesteld. Naar verluidt zou AC Torino een bedrag van ongeveer anderhalf miljoen gulden voor de Rotterdamse voorstopper hebben betaald. De Brabander beaamde gister morgen in. het Orapje-trai- ningskamp in Villach dat Cor Coster hem daags tevoren in hotel Weitzer in Graz telefo nisch .had meegedeeld dat zijn overgang naar de Ita liaanse club voor 99 procent geregeld was. Van de Korput: "Er kan op het allerlaatste moment altijd nog wel wat tussenkomen, maar zoals ik van Coster heb begrepen kan er in feite niets meer misgaan, zodat ik er maar van uitga dat ik" volgend seizoen voor Tori no zal sjoelen" De nog altijd in het Brabantse Wagenberg woonachtige ex- Feyenoorder had gisteren evenwel het nieuws nog altijd niet bij Jan Zwartkruis of zijn medespelers gemeld. "Ik wil eerst alles eens rustig laten bezinken. Ik heb deze hele week nog de tijd om de de training van Oranje.Net was hem meegedeeld dat zijn bondscoach en de andere spelers in te lichten. Boven dien zal mijn overgang naar Torino geen enkele conse quentie hebben voor het Ne derlands elftal, omdat ik in mijn contract heb laten op nemen dat ik te allen tijde vrijgesteld moet worden voor het spelen van interlandwed strijden voor het Nederlands elftal'. De overgang van Michel van de Korput naar het Italiaanse AZ Torino is op een wat merk waardige manier tot stand gekomen. In eerste instantie had AC Torino interesse in oranje-aanvoerder Ruud Krol. De Amsterdammer be reikte echter een akkoord met het Canadese Vancouver Whitecaps en maakte vervol gens het bestuur van de Ita liaanse Cliib attent op de kwaliteiten en het aflopen van het contract van Van de Korput, die Krol eerder als een serieuze opvolger van zichzelf bij Ajax had geïntro duceerd. Van de Korput bleek echter voor Ajax geen aanvaardbaar alternatief, zo dat Cor Coster werd inge schakeld om de belangstel ling voor Van de Korput bij enkele buitenlandse clubs te peilen, j Van de Korput "Alle zaken zijn daarna via Cor Coster gelo pen. Ik heb zelf geen contact gehad met het bestuur van AC Torino of met hun oefen- meester. Het enige wat ik weet was dat ik enkele weken intensief gevolgd schijn te zijn door de Italianen, die met mij volgend seizoen als laat ste man van start willen gaan in de competitie". Hoewel Michel van de Korput bij herhaling het afgelopen seizoen het Feyenoord-be stuur heeft laten weten per se de club aan het eind van het seizoen te willen verlaten, heeft men daar bij de Rotter dammers in feite' nooit echt serieus op gereageerd. Totdat plotseling Luuk Balkestein voor de neus van Ajax naar Feyenoord werd gehaald. Michel van de Korput "Op het moment dat ik aan het einde van het seizoen, dus na de be kerzege op Ajax, afscheid had genomen bij Feyenoord heb ik meteen ook al mijn spullen meegenomen. Na acht jaar was ik het zo langzamerhand toch wel beu bij Feyenoord. Het spelen bij de Rotter dammers was voor mij een sleur geworden. Ik wilde daarom weg. Bij een andere club gaan voetballen. Dat heb ik afgelopen seizoen van het begin af aan gezegd, maar er werd altijd gedacht dat ik niet zonder Feyenoord zou kun nen. Wel, dat is dan toch een misvatting geweest". Vanaf het moment dat Ruud Krol voor AC Torino geen haalbare kaart bleek, hebben de Italianen hun zinnen gezet op Michel van de Korput, die ook de belangstelling had van enkele andere buitenlandse clubs, omdat hij in vergelij king met andere spelers vrij goedkoop was. Van de Kor put had namelijk enkele jaren geleden in zijn verbintenis met Feyenoord laten opne men, dat de vraagprijs van de Rotterdammer bij buiten landse belangstelling even hoog moest zijn dan wanneer een Nederlandse club zich voor hem zou melden. De meeste spelers hebben een dergelijke clausule niet in hun contract opgenomen, zo dat Nederlandse clubs de vergoedingssom bij buiten landse interesse plotseling aanmerkelijk verhogen. Om dat Feyenoord door dat con tract gelimiteerd was in zijn vraagprijs, wilde AC Torino op stel en sprong met Van de Korput tot overeenstemming komen om de concurrentie voor te zijn. VOLENDAM (GPD) - Dick Helling zocht ver nadat de laat ste van de 14.000 toeschouwers het veld van Volendam had verlaten een stil plekje op. De gelegenheidsspits van Volendam, die zes wedstrijden voor de afloop van de competitie in de eerste divisie door Henk Ellens, de trai ner van Volendam, van middenvelder tot aanvalsleider werd geroepen, wilde in alle rust zijn grote teleurstelling zelf verwerken. Volendam heeft als eerste af moe ten haken voor die ene plaats die nog te verdelen was om volgend seizoen na één jaar afwezigheid opnieuw op het hoogste plan van het betaalde voetbal terug te ke ren. De nederlaag tegen Wage ningen (0-1) op eigen veld gaf de Volendamse brigade van oefen- meester Henk Ellens de genade slag. Opnieuw mag Volendam volgend seizoen de Noordhol landse derby's spelen tegen Haarlem en FC Amsterdam in De meest scor.endé ploeg uit de eer ste divisie is in deze nacompetiti'ë' teruggevallen tot de minst pro- duktieve. De twee treffers voor de Volendammers, één tegen de Graafschap en de andere tegen Sportclub Cambuur, spreken boekdelen en staan in geen en kele verhouding tot de 76 treffers die Volendam in de 36 wedstrij den produceerde. En toch valt Dick Helling geen en kel verwijt te maken. „Ik heb Helling na de nederlaag tegen FC Groningen gevraagd of hij als spits wilde fungeren. In die reste rende wedstrijden scoorde hij vijfmaal, moet ik hem dan nu gaan verwijten dat hij niet ge scoord heeft? Het ontberen van een echte spitsspeler heeft ons nu de das omgedaan, maar ergens heb ik er steeds rekening mee ge houden", aldus Volendams oe- fenmeester Henk Ellens. Maar hij niet alleen: onbewust mis schien is er vanaf het moment dat Volendam zich via een 0-1-over winning op SC Cambuur verze kerde van een plaats in de na- competitie rekening mee gehou den, dat de formatie de terugkeer naar de eredivisie niet zou halen. De Volendamse botter Heen en Weer, die dit jaar voor de zesde maal over de dijk jn het Volen damse zou hebben moeten rij den, in het geval de Noordhol landse formatie wel beslag had weten te leggen op die tweede promotieplaats, lag in stukjes en brokjes ergens in een loods opge slagen. De Heen en Weer-6 zal niet meer varen. Eenvoudig omdat Volen- dam er in het duel tegen Wage ningen opnieuw niet in slaagde om uit de lawine van kansen te Zelfs de vier riante mogelijkheden die Volendam tussen de 12e en 25e minuut van de eerste helft kreeg, achtereenvolgens via Hel ling, Jonk, Molenaar en Tol, wa ren niet voldoende om Wagénin- gèn-doelman Van Brake! ook maar één keer het nakijken te ge- Wageningen zelf stelde daar bitter weinig aanvallend voetbal tegen over. En toch had de formatie van trainer Frans Koerver aan twee kansen voldoende om het duel tegen Volendam winnend af te sluiten. De eerste had Gerdo Ha- zelhekke huizenhoog overge^ schoten, bij de tweede was het raak. Een lange een-tweecombi natie tussen Van der Ley en Van der Berg stelde de Wageningen- voorstopper in staat om zijn ploeg aan de overwinning te hel pen.- Hoek was op dé schuiver van Van der Ley kansloos; 0-1. Nog éénmaal heeft de ster van Sepp Maier geschit terd. Gisteren nam de "Westduitse doelman al ler tijden" afscheid van Bayern München én het nationale elftal in een speciaal voor hem geor ganiseerde wedstrijd. Ruim 70.000 fans beloon den de door een auto-on geluk voor het prof voetbal verloren gegane 36-jarige doelman met een ovationeel applaus. Niemand wilde de ont stellend populaire kee per klaarblijkelijk in de verlegenheid brengen, want in de twintig mi nuten dat hij het doel van Bayern verdedigde kreeg hij alle gelegen heid om een one-man- show op te voeren. Toen hij vervolgens op de bank plaats nam ont brandde de strijd pas echt. Het nationale team won met 3-1, nadat eerst Paul Breitner uit een straf schop Bayern op 1-0 had gezet. Hrubesch, Muller en Briegel zorgden daarna met drie gave treffers dat West-Duits- land zijn eerste echte oe fenduel voor de EK win nend afsloot. Op de foto levert Maier zijn voetbalschoenen bij het publiek in. Hij kreeg er het aardige douceur tje van 700.000 mark voor terug. LEEUWARDEN (GPD) - De armen gingen juichend in de hoogte bij de spelers van De Graafschap, toen scheidsrechter Charles Cor ner het eindsignaal aankondig de. De ploeg van trainer Pim van der Meent had zich in Leeuwar den voor liefst 14.000 toeschou wers staande weten te houden te gen SC Cambuur. Na meer dan 90 minuten prijkte er een 0-0 stand op het scorebord. In de na-competitie wordt een ge lijkspel in een uitwedstrijd gezien als een overwinningVandaar de vreugde bij De Graafschap,maar die vreugde werd wat getemperd, toen bekend werd dat Wagenin gen bij Volendam had gewonnen en zodoende nu de laatste ronde ingaat met de beste papieren op promotie naar de eredivisie. De Graafschap was in de Friese hoofdstad overduidelijk uit op een puntenverdeling. Kwam De Graafschap voor de rust nog wel eens tot aanvallen toe, na de pau ze was het alles eenrichtingsver keer wat deklok sloeg. Cambuur had voor de rust de strijd moeten beslissen. De Friezen kre gen toen een drietal knappe mo gelijkheden, met een bijna niet te missen kans voor centrumspits Gerry de Jonge. In de tiende mi nuut had hij de bal uit een gave voorzet van rechts van de ge vaarlijke Jos Peltzer, m&ar voor inkoppen. De Jonge knikte even wel over. Drie minuten later een knappe kans voor Cambuurs middenvelder Jan Ferwerda uit een vrije trap van Oeki Hoekama die in de eerste helft een aantal knappe passes van zijn schoen liet vertrekken. Ferwerda schoot echter juist voorlangs. En dan was er nog altijd doelman Joop Doornebosch van De Graaf schap. Deze katachtige goalie stopte afstandsschoten van onder anderen Peltzer, Klaus Roosen burg (voor de rust) en Oeki Hóe- kema (direct na de hervatting) uitstekend. Johan Tukker in het Cambuur-doel hoefde maar zelden handelend op te treden. Het eerste schot van be tekenis kreeg hij pas in de 22ste minuut van de tweede helftmaa r hij verwerkte de schuiver van af stand van De Graafschaps rech tervleugelverdediger Roel Brinks vakkundig. Tot halverwege de eerste helft wilde De Graafschap nog wel aanval len. De twee spitsen, Polko en Ja cobs, werden in die periode knap gesteund door opkomende mid denvelders. maar echte kansen kreeg De Graafschap in tegen stelling tot Cambuur niet. Hoe dichter de eerste helft naderde, hoe meer De Graafschap zich te rugtrok. Na de hervatting speelde de wed strijd,die voor de rust aardig was maar in de tweede helft veel te eenzijdig om echt te kunnen boeien, zich praktisch helemaal op de helft van de Doetinchem- mers af. Cambuur viel steeds maar weer aan, maar deed dat vaak veel te onzuiver en te onrus tig. De G raaf schap verdedigde zich met man en machtwas royaal met het weggeven van hoekschoppen en haalde bovendien Cambuur uit het ritme, doordat voortdurend de De Graafschap-verzorger het veld in moest, en dat lang niet al tijd voor een werkelijke kwets uur. Ondanks het enorme over wicht kreeg Cambuur in de twee de helft bijna geen echte kansen Stand in de nacompetitie 1 WIE MOET U IK WEET TOEVALU6 DAT RE PLAATS 0£ TAA/& VAN OiAMOAl VANAVCXOD IN NAPELS SPEELDEhJ, MlSSEWIEN (HEBBEN cye TREK y Programma ronde): De Graafschap-Volenda: geningen-Cambuur. Beide wedstrijden beginnen om half acht. MZ&X S7S47/Sr/c/ T5SEV p/waaw /v^Abz/zefis- Ó&CP££ZD(0-O)

Leidsch Dagblad | 1980 | | pagina 19