oetbalvermaak in Boerhaave-toernooi 'Wonderen'van universiteit twee dagen te kijk Boetiek uitgebrand: opnieuw wraakactie? Kinderfilms In de Kapelzaal van het K&O- gebouw aan de Oude Vest 45 wordt morgen weer een kin derfilmmiddag georgani seerd. Begonnen wordt met een serie tekenfilms waarin populaire stripfiguren op draven. De hoofdfilm is geti teld "Aap aan de haal". De voorstelling begint om half drie. Een bekertje ranja is bij de toegangsprijs van drie gulden inbegrepen. 27-MC-ers De club van 27-MC-ers houdt morgenavond een bijeen komst in het Boerhaave-res- taurant aan de Mariënpoel- straat. Aanvang 20 uur. Lustrumfeest In het kader van de lustrumfees ten van de Leidse universiteit wordt vanavond in de Hoog landse Kerk een muziekfesti val gehouden .Aan het festival werkt een groot aantal mu ziekgezelschappen majoret- tegroepen en een folkloristisch ensemble mee. Het zijn: mu ziekvereniging De Burcht, muziekvereniging "Nieuw Leven"showband "Con Fuo- co". folkloristisch dansen semble "Achalay"het Leids zigeunerorkest Csardas fanfareorkest "Jong K en G", muziek en showgezelschap Sempre Avanti", het Leidsch Politie Muziekgezelschaphet mannenkoor "Kunst na ar beid" en het interkerkelijk Pe tra-jeugdkoor. Aanvang 1930 uur. Viswedstrijd Zaterdag organiseert de lu strumcommissie van de Leid se universiteit een viswed strijd in de Witte Singel voor personen van 50 jaar en ou der. Deelnemers moeten rond half acht bij het LD-gebouw, Witte Singel 1. verzamelen. Gratis inschrijven voor deze wedstrijden kan men bij de hengelsportzaken aan de Ha ven 24-26a. Levendaal 28, Steenstraat 21 en Lage Rijn dijk 36. Ook op de ochtend zelf kan men zich nog aanmelden. Duivensport (1) PV "Leiderdorp" hield een wed strijd vanaf Compiegne met 177 duiven. De uitslag was: 13,5, M. Reijerse, 2 J. Knij- nenburg, 4. B. v. Vliet, 6,9. Comb. B en G7Hv. Laar, 8. Th. Habraken, 10. H. Flippo. Duivensport (2) LPV "De Snelvlieger" vlooq met 350 oude duwen vanaf Sois- sons. De uitslag was: 1. F. Compier,2.J. de Koekkoek, 3. W. v. Berk,4,6,7.A. Witteveen, 5,8. M. de Lange en Zn., 9. J. den Dunne en Dr10N .Bink. Duivensport (3) PV "De Blauwkras" vloog van af Compiegne met 300 duiven. De uitslag was: 1.4,5.6.10. A. v.d. Holst. 2. T. Gijsman Ar- noldus,3j9. F. v.d. Wetering, 7. R. Verhoogt, 8. P. de Mooy. Duivensport (4) LPC vloog eveneens vanaf Compiegne. De uitslag was: 1,5,8. J. Rozier, 23,10. A. Sin- geling. 4. P. Koenen. 6. P. de Haas, 7. J. Koster, 9. P. Groe nendijk. Duivensport (5) PV "Het Oosten" hield een wedvlucht vanaf Soissons met 220 duiven. De uitslag was: 1,4,8,10. C. Gijsman. 2,5. G. Hendrikse, 3,6,9. W. Gijsman 7. W. v.As. Duivensport (6) PV "De Reisduif' hield een wedvlucht vanag Compiegne met 170 duiven. De uitslag was: 13,6. K. v.d. Berg, 3,9. H Hartevelt, 4,5,8,10. P. Mooten 7. Comb. Strik-v.d. Hart. De Griekse ambassade-attaché Tsamouris had toen al de stand voor de ambassadeurs naar een comfortabele 2-0 gebracht. Slechts tien minuten later was het professor Kamphuijsen die de hoogleraren in het spel terug bracht. Met het terugkomen van Van Hall na het telefoontje in het Leidse team (er was niks ernstigs gebeurd), werd zo n beetje het vonnis voor het internationale gezelschap uit Den Haag inge leid. Tegelijkertijd kregen ook alle andere anti-atleten op het veld de smaak en laten we maar zeggen het balgevoel steeds meer te pakken en de wedstrijd werd zowaar nog boeiend. Van Hall trok de stand gelijk en hij bereid de ook het derde doelpunt voor van de hoogleraren, gescoord door Huysmans. Wirwar Opkijkend tegen deze achterstand kwamen de ambassadeurs prompt met een ander taktisch concept en de Leidenaren pasten zich opmerkelijk snel aan deze verandering aan. De reserves kwam uit de beide dug outs en namen alle een vrije positie in, met als gevolg dat er plotseling een wirwar van dertig spelers rond Charles Corver op het veld doolde. Toch had de uitbreiding van het ambassadeursteam het meeste succes. In de laatste se conde was het de Spanjaard San chez Gracia die de stand op 3-3 bracht. LEIDEN - De Leidse uni versiteit houdt Open Huis. Morgen en donder dag zwaaien de deuren van de universiteit open en kan de Leidse bevol king zich vergapen aan de wonderen die zich binnen de muren van de Leidse universiteit afspelen. Dat gebeurt ter gelegenheid van het 405-jarig bestaan van de universiteit. Veel instituten, afdelingen, labora toria. musea en ook de studen tenverenigingen bieden de ko mende twee dagen dagen een veelal gevarieerd programma aan. Men kan koste- en moeite loos bij deze universitaire instel lingen binnnenw^clen om een indruk te kri t het weten schappelijke cuuu.«.le werk, dat daar doorgaans wordt ver richt. De studentenverenigingen bieden voornamelijk een ont spanningsprogramma. De openingstijden van de Open Huizen zijn woensdag- en don derdagmiddag van twee tot vijl uur en donderdagavond van ze ven tot negen uur. "En dit hier is Voor dit soort rondleidingen kan iedere belangstellende morgen en donderdag terecht in tal van laboratoria en instellingen van de Leidse universiteit. Vanwege het 405-jarige bestaan van de acade mie is er twee dagen lang open huis. Naast de Open Huizen zijn er ook anatomisch laboratorium aan de stelling zien ovei de opgi.ivingen exposities. Zo kan men in het Wassenaar.seweg een tentoon- in de Pieterskerk. lp het laboi.i- tonum heeft men aan de hand van gevonden beenderen de ontwikkeling van de lengte van de Leidse bevolking kunnen re construeren. Ook in de door velen gevreesde la boratoria in de Leeuwenhok kan men woensdag en donderdag-vrij rondlopen. Van "kwalijke dam pen en giftige gassen zoals boze tongen beweren, zal de bezoeker geen last hebben. Wel kan onder meer naar een aantal lezingen worden geluisterd in de Goi laeus laborato i ia.Woensdag spreekt prof. dr.R. Louw ovei Chemie in de open lucht endr. H Verpoor- te over "Medicinale planten Het wel en wee van de organische synthese wordt dondi rtla handeld door prof. dr. A van der Gen. Wat chemicaliën zoal in het lichaam van mem en dier kunnen doen wordt verteld door prof di D. D Breimer. Kijken naai DNA kan gebeuren samen met piof. dr. J H van Boom. die daarover met behulp van model len iets over zal vei tellen. DN A-onderzoek, demonstratie computet aansluiting, chemie en samenleving, elektronen micro scopie Men is vrij om individueel en zonder gids de laboratoria te bezoeken. Naast de Goi laeus laboratoria is er nog een breed scala van instellin gen en laboratoria te bezichtigen. Dat zijn o m Academisch Zie kenhuis (Bloedbank en Euro- tiansplant). Sylvius Laboratoria. Huygens laboratorium, Sterre- wacht. Kamerlingh Onnes labo ratorium. Kunsthistorisch Insti tuut. subfaculteit der culturele antroplogie. Rijksmuseum voor Geologie en Mineralogie, Aca demisch Historisch Museum. In- dologisch Instituut Kern. vak groep Japanologic en Koreanis- tiek. vakgroep Italiaanse Taal-en Letterkunde en de studentenver enigingen Minerva, Augustinus. .vsR, Catena. LISC en Quintuv Voor meer informatie over de di- vei-e piogramm.i s kan men te recht by de voorlichtingsafdcling van de universiteit. Stations plein. Een openluchtfeest in het Van der Wi i uiwrdfrganitt- torische pioblcmen niet door. Oprichting kunstenaars vereniging LEIDEN - In Leiden wordt van avond opgericht de Vereniging Amateur Beeldende Kunste naars. De vereniging wil een cen traal orgaan zijn voor kunste naars, tentoonstellingen en bij eenkomsten houden en deskun digen inschakelen. Gezien de grote opkomst van de oriënterende vergadering die op 13 mei werd gehouden denken de organisatoren dat een dergelijke vereniging levensvatbaar is. De oprichtingsvergadering wordt gehouden in het Antonius Club huis, Mare 43, om acht uur. Na de eigenlijke oprichting en de be stuursverkiezingen zal door een deskundige het werk worden be sproken dat door bezoekers is meegenomen. Het contactadres van de vereniging in Leiden is 3 Octoberstraat 11a, telefoon 141716. PPR: BEWOONBAAR HUIS VERNIELD LEIDEN - "Bent u het met mij eens dat het schrijnend is dat een dag nadat in De Waard mensen met politiehulp op straat gezet zijn omdat er drin gend wisselwoningcn nodig waren, van gemeentewege een goed be woonbaar huis vernield werd? vraagt di s. L. Beijen, PPR-raadslid aan B en W van Leiden in een brief van 26 mei. Het gaat hier over de door de gemeente gekochte woning Haverstraat 85. waarover werd gesproken in de commissie voor volkshuisvesting op 18 maarten 1 april j.l. De commissie bracht het volgende advies uit: Aan gezien het pand Haverstraat 85 nog in redelijke staat verkeert is de commissie van mening dat dit pand behouden blijft om te kunnen worden gebruikt als wisselwoning, totdat sloop in verband met de uit voering van het bestemmingsplan noodzakelijk is". In zijn brief vraagt Beijen zich tevens af of uitvoering van het bestem mingsplan Haver en Gort nu aan de orde kan zijn, omdat het bestem mingsplan nog niet door de Kroon is goedgekeurd. Afgelopen vrijdag (23 mei) leverden de bewoners het pand Haverstraat 85 leeg op. 'Ze waren nog niet buiten of de elektriciteitskabel werd al door de gemeente verwijderd. Vervolgens werd de voordeur weggehaald en even later waren alle ruiten en een groot deel van de sponningen kapotgeslagen. Daardoor is dit huis, dat daarvoor in een goede bouwkundige staat en een goede onder- houdstoestand verkeerde (zie ook het taxatierapport), nu totaal onbe woonbaar", aldus Beijen in zijn brief. Hij vraagt B en W waarom zij zijn afgeweken van het advies van de commissie voor de volkshuisvesting. LEIDEN - Vermoedelijk door brandstichting is gisterochtend een pand aan de Sophia- straat in Leiden volle dig uitgebrand. In het gebouw was de Boe tiek 2000 gevestigd. De totale schade bedraagt tegen de 150.000 gulden. Er hebben zich verder geen persoonlijke ongelukken voorgedaan. Wel liepen de buurhuizen nog wat water- en rookschade op. Omwonenden hoorden even na vier uur in de ochtend glasge rinkel en een knal. Toen zij gingen kijken zagen zij ie mand wegrennen en de brand in het winkelpand waarin de kledingzaak was gevestigd. De politie gaat ervan uit dat de brand is gesticht doordat een molotovcoetail door de etala geruit naar binnen werd ge gooid. Opmerkelijk is dat eind december (de 23ste) vo rig jaar waarschijnlijk op de zelfde manier in hetzelfde pand brand werd gesticht. In beide gevallen was het bijna zeker geen brand die spon taan is ontstaan. Hier wordt gesproken over dezelfde ma nier", aldus een politie woordvoerder. Bij de vorige brand was er in de winkel ruimte nog een bloemenhan del gevestigd. De politie ziet juist door de identieke wjjze van brand stichting een duidelijke sa menhang tussen beide ge beurtenissen en denkt daarbij met name aan een wraakactie. Aanhoudingen konden ech ter tot nu toe niet worden ver richt. De recherche is nog met het onderzoek bezig. De eige naar, overigens een andere dan ten tijde van de bloemen handel, bevond zich op de Kaag. Er was verder niemand in de boven de winkel gelegen ruimten aanwezig. De brandweer had in drie kwaï - tier de brand geblust. 4 bINSDAG 27 MEI 1980 ■^Ambassadeurs en hoogleraren delen punten Uitzetting Naar aanleiding van de uitzetting vorige week van twee jonge ge zinnen uit wisselwoningen in Leiden wil ik mijn grote verbij stering over dit soort zaken uit spreken. Naast het feit dat ik het buiten pro porties vind om voor de uitzet ting van twee gezinnen de Mo biele Eenheid te laten uitrukken, zit er naar mijn mening veel on eerlijkheid en willekeur in dit soort politie-optreden. Hoe is het namelijk anders moge lijk dat de gemeente toestaat dat in de burgemeesterswoning aan de Witte Singel een stel krakers van 23 en 18 jaar zonder kinderen woont. In dat huis is volop ruim te. Ik vraag me daarom af: kun nen die kraakgezinnen uit de wisselwoningen daar nu ook niet tijdelijk heen, zodat hen tijd wordt gegund (eventueel met hulp van de gemeente) om naar een huis te zoeken? Hoewel ik kraken van huizen he lemaal niet wil goedpraten, zou de gemeente naar mijn idee met zo'n handelwijze een beter huis vestingsbeleid voeren dan ze nu doet. H. Zandvliet Thorbeckestraat 26 Leiden SEBEB3B Prins Bernard wordt voorgesteld aan het team bestaande uit hoogleraren Een aanval van het ambassadeursteam, terwijl een van de hoogleraren was angstig toekijkt. De shirts van de ambassadeur waren voorzien van reclame voor het Wereldnatuurfonds en Greenpeace LEIDEN - Grote hilariteit zaterdagmiddag op de goed be zette overdekte tribunes van het Lugdunum-voetbalveld. De ongeveer 2000 toeschouwers, onder wie Prins Bern- hard, vermaakten zich opperbest met de prestaties die op het veld ten toon werden gespreid. Het waren goed bedoelde, maar vaak erg stuntelige acties van de Leidse professoren en een aantal buitenlandse ambassadeurs in Nederland die uiteindelijk toi een terechte 3-3 leidden. Vooral het eerste half uur van de wedstrijd, die als afsluiting gold van het zaterdag gehouden Boer- haave-toernooi, bleek dat beide teams het vaak aangehaalde bal gevoel en wedstrijdritme misten. Na afloop maakten enige ambas sadeurs in de kleedkamer dan ook duidelijk al tien of meerjaren geen bal meer aan de voeten te hebben gehad. Opgepiept Ondanks dit gemis kwam het am bassadeurs-team vrij makkelijk op 1-0 door een doelpunt van de Ghanese ambassadeur Dan- so.Technisch stelde de eerste helft niks voor, taktisch zorgden beide teams voor een verrassing door met 13 spelers per ploeg op het veld rond te dwalen. Het eni ge incident in deze eerste helft was nog de gele kaart, die de ove rigens goed leidende en in het begin met de nodige lachkram- pen rondlopende scheidsrechter Charles Corver aan een Leidse hoogleraar uitdeelde. Verder hoefde deze internationale scheidsrechter slechts zelden be straffend op te treden en het spel niet te onderbreken voor echte krampaanvallen van de totaal voetbal spelende 26 acteurs. De wedstrijd werd zelfs niet onder broken toen één van de uitblin kers van de Leidse ploeg, profes sor Van Hall, op het veld via de semafoon werd opgepiept. Ij lings belde hij vanuit de radio kamer op het Lugdunumterrein de verloskamer in het ziekenhuis en liet weten dat hij zich op het voetbalveld bevond.

Leidsch Dagblad | 1980 | | pagina 3