Kinderboerderij wordt uitgebreid Doek valt voor circus Capriole eidse agenda Normen verscherpen bij toewijzing woningen Hangbuikzwijn moet wijken voor koebig en schaap Wassenaar krijgt wellicht museum over brandweer NIEUWE LEIDING VOOR KINDEREN NIET TE VINDEN m j y.fTT LEIDERDORP - Met hetzelfde bedrag dat voor de aanleg van volkstuinen was bestemd (500.000 gulden) willen burgemeester en wethouders van Leiderdorp nu daarmee nog twee grotere schooltuinen aanleggen, de kinderboer derij uitbreiden en eventueel een vogblasiel realiseren. Dit is mogelijk geworden omdat de aanleg van de volks tuinen e m stuk goedkoper zal uitvallen dan oorspronke lijk was gepland. Leiderdorp legt vijftig gulden meer op tafel per leerling LEIDERDORP - Het bedrag dat de gemeente Leiderdorp dit jaar op tafel legt voor elke leerling van een Leiderdorpse kleuter- of la gere school, bedraag 452 gulden. Dat is vijftig gulden meer dan vo rig jaar. Eigenlijk had de gemeente juiste willen besparen op het "bedrag per leerling". In januari van dit jaar stelde de gemeenteraad het bedrag daarvoor voorlopig vast op 342 gulden. Dat het bedrag gisteravond door de raadscommissie onderwijs met maar liefst 110 gulden moest worden opgetrokken, vond zijn oorzaak voor een groot deel in de kosten van onderhoud aan de schoolgebouwen. Ook de ouderdom van de gebou wen gaat in sommige gevallen een rol spelen. Wethouder Ver- dier van onderwijs verwachtte dat de post voor onderhoud in de toekomst nog wel behoorlijk omhoog zal moeten. De vervan ging van de centrale verwar mingsketel van de Willem Alexanderschool slokt alleen al 45 gulden van de voorgestelde 110 op, terwijl het opnieuw bete gelen van het schoolplein van de Hobbitschool 21 gulden per leer ling kost. Het volkstuinencomplex dat achter het sport- en recreatiepark "de Bloemerd" komt te liggen wordt aanmerkelijk goedkoper voor de gemeente dan wanneer dat langs de Dwarswateringkade zou zijn aangelegd. Dit was oorspronke lijk de bedoeling. De grond bleek echter vol stenen en puin te lig gen. Het schoonmaken zou teveel geld kosten. Inmiddels heeft de gemeente sa men met de nieuw opgerichte volkstuinvereniging "de Bloem hof' plannen gemaakt om hon derdtien volkstuintjes te maken op de strook grond langs de pro vinciale weg die achter "de Bloemerd" loopt. Het Leiderdorpse college heeft nu mogelijkheden gezien om zowel in het sport- en recreatiepark als ook in het park "de Houtkamp" schooltuinen aan te leggen. Aan gezien de aanleg van de volkstui nen goedkoper wordt dan de ge raamde vijf ton zal het overgeble ven bedrag worden besteed aan deze extra voorzieningen. Het ligt in de bedoeling dat de schooltuinactiviteiten begeleid gaan worden door mensen van het onderwijsadviescentrum, een schoolbioioog en een werkgroep bestaande uit mensen van de volkstuinen. In "de Bloemerd" zal voor de honderdtachtig schooltuintjes een clubhuis ko men. Hierin zullen toiletten ko men, een verenigingslokaal dat tevens door de volkstuinders kan worden gebruikt en een opberg ruimte voor de materialen. In "de Houtkamp" komen twee honderd schooltuintjes, die evenals in "de Bloemerd" wor den omheind en bewaakt door vrijwilligers van de volkstuinen. De aangrenzende kinderboerde rij zal worden uitgebreid. Dit is nodig om echte boerderijdieren te kunnen houden. Het nu aan wezige Vietnamese hangbuik- zwijn zal worden vervangen door een kop, een big en een schaap. Een grotere weide wordt hier door noodzakelijk. Het gebouw van de boerderij zal worden aangepast om een in structielokaal in te richten. Dit wordt dan onder andere gebruikt als biologiecentrum. Tevens moet het mogelijk worden om in de boerderij tentoonstellingen te houden. Een apart gebouwtje is al bedacht voor het vogelasiel. Volgens de wethouders Verdier en Gehner is de combinatie van deze zaken uniek en zeer kostenbe sparend om het in een keer aan te leggen. Wanneer de gemeente raad de plannen goedkeurt zullen de vierde klassers van alle Lei derdorpse lagere scholen vol gend jaar maart/april in hun schooltuintje kunnen beginnen. Licht gewonden bij aanrijding OEGSTGEEST - Twee inzittenden van een Volkswagen zijn vanoch tend licht gewond geraakt bij een aanrijding op de kruising Kem- penaerstraat en Terweeweg in Oegstgeest. De Volkswagen kwam uit de rich ting van de Geversstraat en gaf bij de kruising geen voorrang aan een busje dat op de Kempenae- straat reed. De twee kamen met elkaar in botsing waarbij de Volkswagen ook nog eens een geparkeerd staande vrachtwagen raakte. De personenauto werd to taal vernield en beide inzittenden liepen hoofdwonden op. De inzittenden van het busje, kin deren die op weg waren naar De Schakel, liepen geen van allen letsel op. Wel werd de bus links voor beschadigd. De Leiderdorpse kinderboerderij die zal worden uitgebreid. 11 LEIDERDORP - "Het is hard nodig de normen voor het toewijzen van woningen te verscherpen. Er worden nog te weinig nieuwe woningen ge bouwd, terwijl het aantal gegadigden steeds toe neemt". Dit zei wethouder Meerburg gister avond in de commissie maat schappelijk welzijn in Leider dorp. Tijdens de commissiever gadering kwam het voorstel van de Algemene Woningbouw Ver eniging (AWL) ter sprake. In dit voorstel werden nieuwe normen bekend gemaakt voor de in schrijving als woningzoekende. Het PPR-raadslid Mommaas toon de zich bezorgd over de ontwik keling van de huizenmarkt. "Met de vertraging van de bouw in Buitenhof-Oost moeten er meer mensen langer wachten op een woning. Je vraagt je af wat Lei derdorp nog aan de JONGEREN te bieden heeft". Mommaas maakte gisteravond duidelijk dat hij ook andere plaatsen dan al leen Buitenhof-Oost bebouwd wil zien. Hij dacht daarbij aan onder meer de Achthovenerpol- der als uiterste oplossing. Wet houder Meerburg deelde mee dat de bestemming van het gebied rond de Gaarmeesterstraat wordt veranderd. Zo zouden daar en kele woningen kunnen worden gerealiseerd. Ook naast Huis ter Does en op de plek van de oude muziekschool zou dit kunnen. Volgens de wethouder waren de ze kleine plaatsjes toch nog maar een druppel op de gloeiende plaat. De Water (PvdA) had veel moeite met de nieuwe toewijzingsnor men waardoor volgens hem de Ook waarschuwde hij voor de ge volgen van de toekomstige huur verhoging in de Schansen. "De huren worden daar onmogelijk hoog. En wanneer je dat niet meer kan opbrengen kom je niet eens in aanmerking voor een an dere woning van de AWL", meende De Water. Hij tekende eveneens bezwaar aan tegen het feit dat de AWL nu ook het eigen vermogen van de huurders gaat betrekken bij de toewijzing van een huurwoning. Mensen met een hoger inkomen zullen dan ook een duurdere woning toege wezen krijgen. De AWL zal zeven procent van het eigen vermogen bij het opgegeven inkomen op tellen. "De hoogte van dat bedrag eigen inkomen is nooit te achter halen, dat hoeft niet eens bij de belastingen bekend te zijn", al dus Ton de Water. WOENSDAG 21 MEI 1980: Time Out Ter gelegenheid van het 10-jarig bestaan van de Stichting Jonge rencontact "Time Out" wordt dinsdag 3 juni om 20.00 uur eer receptie gehouden in de socie teit aan de Ter Weerlaan in Was senaar. Er is ook een tentoon stelling te bezichtigen. Avondvierdaagse Het Christelijk Jongeren Verbont in Wassenaar organiseert vat maandag tot en met donderdaj 12 juni de avondvierdaagse. Di tocht start bij het "Van Heccke renhuis" aan de Van Heeckeren straat en er kunnen 5, 10 en 1! kilometer worden gelopen. Vrouwentroef Twee vrouwen van de vrouwen boekwinkel Gaia uit Leidei komen woensdag 28 mei naai Vrouwentroef om iets te vertel len over vrouwenboeken ei tijdschriften. Vrouwentroef i; ook op de dinsdagochtend ge opend, van 9.30 tot 12.00 uur. Oi 4 juni komt een vrouw pratei over het onderwerp Voeding Vrouwentroef is gevestigd aai de Van Zuijlen van Nijevelt straat, Nieuw Nijevelt in Was senaar. Brassband De Brassband Warmond houdt za terdag 24 mei een concert on 20.00 uur in het Trefpunt aan di Herenweg in Warmond. Lions-club De Leiderdorpse Lions-club houdt op 7 juni weer een familiefïet stocht. Start tussen 14.00 er 15.00 uur bij het nieuwe gemeen tehuis. Er kan 15 of 25 kilometei worden gereden. WASSENAAR - De Wassenaarse brandweerkazerne moet een brandweermuseum en een kan tine krijgen. Dit is althans de be doeling van de gemeente en de plaatselijke brandweer. De hele herinrichting moet zo'n 158.000 gulden gaan kosten. De Wasse naarse gemeenteraad zal zich nog over het toekennen van het be drag moeten uitspreken. Eerst wordt dit plan behandeld in de verschillende raadscommissies. Door uitbreiding van het aantal brandweer-vrijwilligers (thans 33) heeft het Wassenaarse korps behoefte aan een ruimte waar men met ongeveer 60 personen kan verblijven. Naast recreatie dient deze ruimte ook te worden gebruikt voor het vertonen van ïnstructiefilms en het houden van lezingen en vergaderingen. Verder in Wassenaar bestaat reeds geruime tijd plannen voor het verwezenlijken van een brand weermuseum, omdat de gemeen te over een unieke historische verzameling van oude brand weermaterialen beschikt. Lange tijd zijn deze materialen opgesla gen in de kelders van het raad huis. Nu bevinden zij zich in een andere ruimte van de brand weerkazerne, zodanig dat zij niet kunnen worden tentoongesteld. Volgens de plannen moet nu bin nen de kazerne in een speciaal daarvoor bestemde ruimte alles zo worden opgesteld dat burgers en belangstellenden de spullen kunnen bekijken. Een dergelijke ruimte zou moeten worden ingericht in een van de zolderruimten boven de toekom stige kantine. De kantine moet komen op de plaats waar tot nu toe nog materiaal van onder meer de Wassenaarse carnavalsvereni ging de Deijlknotsen in de kazer ne wordt opgeslagen. Met enige improvisatie kunnen deze spul len volgens de gemeente, tijdelijk elders in de kazerne worden op- gesi-.b'cn. De bouw van het museum binnen de kazerne zal door de brandweer helemaal in eigen beheer worden uitgevoerd. Op die manier hoe ven alleen de materiaalkosten, de verlichting en de vloerbedekking te worden betaald. In 1976 heeft de Wassenaarse ge meenteraad al 80.000 gulden be schikbaar gesteld voor het ma ken van een slaapgelegenheid voor het beroepspersoneel en voor een deel voor het brand weermuseum. Dit geld was in hoofdzaak bestemd voor de cen trale verwarming, die inmiddels is aangelegd. HAZERSWOUDE - "Ik vind het ver schrikkelijk en ik voel me er gewoon een beetje schuldig over. Maar het cir cus is de afgelopen jaren zo gigantisch geworden dat ik het gewoon niet meer allemaal kan doen". Aldus José Martinot over haar besluit om in december met een deel van haar werk voor het kindercircus Capriole in Hazerswoude te stoppen. Ze zal nog wel de twee majoret- tenkorpsen, het miniretten- en het muizerettenkorps blij ven trainen, maar met het "echte" circuswerk stopt ze. Het 46 kinderen sterke circus verliest daarmee dan zijn op richtster én de spil om wie het circus de afgelopen tien jaar heeft gedraaid. Naast José Martinot vertrekken in december ook Ali de Haas en Cilia Verdegaal, die haar nu respectievelijk zes en acht jaar in het circuswerk bij staan. "Ik vind het erg jam mer", zegt mevrouw Verde gaal daarover, "maar als José Martinot opstapt wordt het voor ons gewoon te zwaar". De opheffing van het circus staat daarmee voor de deur, want ondanks verwoede po gingen is er nog geen nieuwe leiding gevonden. In decem ber vorig jaar werd, tijdens de kerstshow voor de ouders, het probleem van de vertrekken de leiding al aangekaart, maar er kwamen geen reacties. Ook een intensieve vra'ag-cam- pagne onder vrienden en be kenden heeft (nog) niets op geleverd. "Alle mensen die we hebben gevraagd zeiden dat ze zoiets nooit kunnen of ze durfden gewoon niet", vertelt José Martinot, "maar zo moeilijk is zo'n circus leiden echt niet. Je hebt natuurlijk wel wat fanta sie en organisatievermogen nodig, maar dat kun je voor een groot deel in de praktijk leren. Ik ben tien jaar geleden ook begonnen zonder enige ervaring". "Bovendien zijn de kinderen met wie je werkt allemaal la gere schoolkinderen die vre- De kinderen blijven er in gelovenmaar met het vertrek van grote animator José Martinot (links) zal het kinder circus Capriole een de finitief einde vinden. selijk enthousiast zijn. Er wordt echt keihard gewerkt in het circus", zegt ze. "De fout die we in het verleden hebben gemaakt, is mis schien dat we de groep te groot hebben laten worden", denkt ze. "Ons circus heeft 46 kinderen, terwijl een door snee kindercircus maar on geveer twintig kinderen telt. Maar aan de andere kant is zo'n grote groep natuurlijk ook wel leuk. Daarnaast wil ik ieder kind dat wil meedoen ook een kans geven, want in ieder kind zit wel iets. Kun nen ze het ene niet, dan kun nen ze altijd wel iets anders doen." Wonder José Martinot zegt er intussen weinig vertrouwen meer in te hebben dat er nog op tijd nieuwe leiding komt. "In mijn hart geloof ik er eigenlij k niet meer in. Als er mensen zijn die het zouden willen overnemen, dan hadden die in de afgelopen maanden toch wel op de proppen gekomen", denkt ze. De kinderen zelf geloven er nog wél in: er wordt nog steeds keihard gewerkt en uit hun reacties blijkt dat ze zich niet kunnen voorstellen dat de komende kerstshow waar schijnlijk ook de laatste zal zijn. Maar er is veel een klein wonder nodig wil het kinder circus Capriole van de onder gang worden gered. Woensdag Volkshuis - Apothekersdijk 33, tentoon stelling vrouwenarbeid in Leiden, 9.30 Kapelzaal K O - kinderfilms, 14.30 uur. Augustinus - Rapenburg 24, avond over chips, 20 uur. Nieuwe Rijn 20a - vrouwencafé, 21 uur. Leiderdorp - commissie financiën, 20 uur, gemeentehuis. Leiderdorp - commissie economische aangelegenheden, 20 uur, gemeente- Donderdag Klein Matilo - Zaanstraat 126, inspraak avond, inrichting park, 20 uur. Stadhuis - commissie ruimtelijke orde ning, 19 uur; commissie maatschappe lijke aangelegenheden, 20 uur. Noordeinde 2a - NVvH-bijeenkomsi over burgerraadslieden, 9.45 uur. Leids Vrijetijdscentrum - tafeltennis demonstratie, 20.30 uur; film: "Bellissi ma", van Viscontie, 21 uur. Kijkhuis - Vrouwenkerkchoorstraat film Jos Stelling, 20 en 22.15 uur. Gehandicaptensoos - Topaaslaan 19 van 10-15 uur. Nieuwe Rijn 20a - werkgroep homofilie open café avond. 21 uur. Welfare-lokaal Rode Kruis - Leidsewej 33, Voorschotelt, tel: 01717-3309 spreekuur voor invaliden, 19-20 uur. Architektenwinkel - Hooglandsekerk gracht 32, vrij advies, 19.30-21.30 uur. Architektenwinkel - Pieterskerkhof 18 vrij advies, 20-21 uur. Breehuys - ingang Schoolsteeg, werklo zen advies centrum, vrij van 14-16 uur tel: 130983. Volkshuis - Haarlemmerstraat 73b, opei middag van 14-16 uur; kaarten, sjoelei en andere spelletjes. Werkgroep Dienstweigeren - Troel Noodeinde 2a, van 20-21.30 uur. Voor lichting en begeleiding dienstweigeren ook tel: 140866. Femke - ontmoetingscentrum voo vrouwen, do,van 10-12.30 uur. Oegstgeest - Taberna, Nicaragua avond, 20 uur. Wassenaar - gemeentehuis, gecombi neerde vergadering Maaschappelijk voorzieningen en Onderwijs, Cultuur ei Recreatie, 19.30 uur. Oegstgeest - gemeentehuis, 20 uui raadsvergadering. Apotheken De avond-, nacht- en zondagsdienst vai de apotheken in de regio Leiden word waargenomen van 16-23 mei door apo weg 66, tel: 2525. Wijkverpleging Leiden - interkruis. Middelweg 38, te! ten noorden van de Rijn 134604, tel: tei zuiden van de Rijn 121753. Leiderdorp/Zoeterwoude Rd. - ge zondheidscentrum, Berkenkade, Lei derdorp, tel: 410131; spreekuur ma t/n vrij van 14-15 uur. Oegstgeest - Interkruis, Lijtweg 7, tel 154500. Voorschoten - gezondheidscentrum v.d. Waalslaan. tel: 4641. Warmond - Zr. A. Vriend, de Hoge We 203, tel: 02522-12022. Engelse en Belgische netten op Wassenaarse kabel-tv? WASSENAAR - Over enkele maanden zal bekend zijn of uitbreiding van het aantal zenders dat via de kabel-televisie in Wassenaar kan worden ontvangen mogelijk is. Het gaat hierbij om uitbreiding met 3 Engelse en 2 Belgische netten. De kosten worden geraamd op 25 cent per net. Een en ander hangt af van de bereidheid van Den Haag en Voorburg om die uitbreiding te realiseren. Bedoelde uitbreiding alleen voor Wassenaar zou waarschijnlijk te duur worden. Verder wordt onderzocht waar het overleg over een rechtstreekse aanslui ting met de Tweede Kamer in Den Haag is blijven steken. De kosten daarvan bedragen 1 cent per aansluiting per maand, met een minimum van 400 gulden per maand. LEIDSCH DAGBLAD DAGBLAD VOOR LEIDEN EN OMSTREKEN Nabezorging van 18.00-19.30 uur Zaterdag van 16.00-18.00 betaling van •ntsgelden uitsluitend giro 28884. Kwartaalabonnement 146.30 per post 166.40 Jaarabonnement f 173,70 per post t' 254,10 Losse nummers f 0,65 Hoofdkantoor: Witte Singel 1, 2311 BG LEIDEN Postbus 54, 2300 AB LEIDEN Telefoon 071-144941 overschrijving geen administratie- en incassokosten Rul A. van Leeuwen (stad) J.P. Westerlaken (regio) B Paauw (binnenland) J Ruygrok-Hoogeveer, (buitenland) A A. véin Brussel (sociale economie) P.J. de Tombe (sport) P C. Rosier (radio en televisie, kunst) Aangesloten bij de Gemeenschappelijke Persdienst met eigen correspondenten o a in: Bonn, Brussel, Londen, Parijs, Washington, Cairo. Rome, Madrid. Stockholm en Djakarta. Redactie Randgemeenten: Telefoon 071-144941 toestel 219. Privé: C. Smits, Bachstraat 25, Leiden, tel. 071-763320. Ch. Lennartz, Maredijk 33a, Leiden, tel 071-133202 Correspondenten: R Zaadnoordijk. Tel. 071-155854. Voorschoten: J. Peters 071-769935. Warmond: K. Prins 01711-11266. Zoeterwoude: R. Stevens 071-890847. Zoeterwoude: Olaf Hoenson 01715-1896 Leiderdorp: F. Snijders 071-893841.

Leidsch Dagblad | 1980 | | pagina 2