1 Turnster Bibi Vo s p akt titel met veel allure Bestuur NOC spreekt zich uit tegen boycot Ingrid Bolleboom valt van troon Dick Ooykaas kampioen bij heren BON in de grafische industrie De grafische industrie zoekt jongeren van 16 jaar en ouder, die willen worden opgeleid tot grafische vakmensen. Maak 't nou eens zelf, je toekomstbeeld. Als grafisch vakman kan dat. Drukwerk maken is: werken met moderne machines, in een schone omgeving. Werk dat weinig lichamelijke kracht vraagt, maar wel goed nadenken. Want teksten moeten foutloos worden gezet foto's moeten nauwkeurig worden gemaakt kleuren moeten perfect worden gedrukt drukwerk moet fraai en stevig worden afgewerkt. Drukwerk helpt de wereld draaien, nu en in het jaar 2000. Inlichtingen over werk en opleiding bij het Bureau Werkgelegenheid Grafische Industrie, Amsterdam, 020-462636. SPORT SPORT SPORT SPORT SPORT SPORT SPORT SPORT SPORT ALKMAAR - Het KNGV heeft een nieuwe kampioene: Bibi Vos. De zelfbewuste, niet van allure gespeende turnster uit het Drentse Borger liet er zaterdagavond in de strijd tegen dertien mededingsters van de eliteklasse weinig twijfel over bestaan dat ze de meest getalenteerde van het hele gezelschap is. DEN HAAG (GPD) - Het bestuur van het Nederlands Olympisch Comité heeft zich definitief tegen een boycot van de Olympische Spelen uitgespoken. Dat besluit werd gisteren bekendgemaakt door NOC-voorzitter mr. J. D. J. Idenburg. Het advies van het NOC aan de sportbonden om de Spelen niet te boycotten, wordt gesteund door zeven van de acht bestuursleden van het Neder lands Olympisch Comité Voorzit ter Idenburg besloot ter elfder ure vóór een boycot te kiezen en schaarde zich hiermee achter het standpunt van regering en par lement. Voorafgaande aan de algemene le denvergadering van vanavond heeft het NOC-bestuur haar ad vies inmiddels al mondeling aan de sportbonden medegedeeld. De verwachting is dat de sport bonden zich kunnen vinden in het advies van' het NOC-bestuur. Dat zou betekenen dat Nederland in iedere geval een olympische equipe naar Moskou zal afvaardi gen. NOC-voorzitter Koos Idenburg zegt dat zeker geen sprake is van een bestuurscrisis nu hij als enige voorstander is van een boycot van de Olympische Spelen. „De beslissing is op democratische wijze tot stand gekomen". Enkele leden van het bestuur hebben zich verbaasd getoond over de uiteindelijke opstelling van Idenburg. De keuze om voor een boycotte stemmen, hoeft volgens voorzitter Idenburg geen conse quenties te hebben voor zijn ver der functioneren binnen het NOC. „Niemand is ermee ge diend wanneer ik zou opstappen. Daar is ook binnen het bestuur niet om gevraagd. Ik zal dan ook mijn functie niet beschikbaar stellen of de ledenvergadering moet dat natuurlijk wensen". Idenburg maakte zich aanvankelijk sterk voor het zenden van een Nederlandse ploeg naar Rusland. Hij is later op zijn standpunt te ruggekomen. Het besluit, afgelo pen donderdag, van het West duits Olympische Comité de Spelen te boycotten, heeft Iden burg in zijn persoonlijke mening gesterkt. De NOC-voorzitter: N,De verschil len van inzicht tussen mij en de overige bestuursleden hebben betrekking op kleinigheden. In grote lijnen ben ik het volkomen eens met mijn mede-bestuursle de n, maar in de loop der tijd, on der andere door gesprekken met talrijke politici, ben ik tot inkeer gekomen. In eerste instantie voor wat het sportieve vlak betreft. Het NOC is er om de belangen van de sporters te dienen, maar zoals er momenteel met de olym pische gedachte wordt omge sprongen, is die grondgedachte voor een Olympisch Comité geen haalbare kaart meer". „De Spelen zijn niet meer wat ze geweest zijn. Het aantal landen dat de Spelen boycot, is inmid dels aanzienlijk opgelopen. Frankrijk komt geloof ik met maar 25 sporters. We moeten re kening houden met gehavende ploegen en landen die helemaal niet komen. Deze ontwikkelin gen kunnen er volgens mij niet toe bijdragen dat door middel van het zenden van een Neder landse equipe naar Moskou, de belangen van de Nederlandse sporters worden gediend". „Aan de andere kant is er natuurlijk nog het politieke aspect. Ik heb dermate veel met politici gespro ken, dat ook die discussies ertoe hebben bijgedragen dat ik tot een ander standpunt ben gekomen. Overigens ben ik zeer teleurge steld in politiek Nederland De regering en de Tweede Kamer hebben haar verantwoordelijk heid, maar ze hebben daarbij steeds vergeten dat het NOC die ook heeft tegenover haar leden. Wij zijn te weinig betrokken in de besprekingen die politici over de Spelen hebben gehouden en wij hebben zelfs geen antwoord ge kregen op brieven die wij hen schreven. Een betreurenswaar dige kwestie". Ondanks dat het bestuur van het NOC een advies heeft geformu leerd, zal de algemene vergade ring maandagavond, door middel 'van een stemming, het laatste woord krijgen. Een besluit dat ei genlijk al bij voorbaat vast staat Nederland zal vertegenwoordigd zijn in Moskou. falen van anderen kampioene is geworden, pakte Bibi Vos op de toestelfinales twee eerste plaat sen (brug en balk), een tweede (vrije oefeningzen een gedeelde derde plaats (sprong). Een veel betekenende oogst. Daar kon de afwezigheid van Monique Bolle boom, die nog steeds geblesseerd is, en Marleen Houter - gestopt met wedstrijdturnen - geen af breuk aan doen. Eindklassement: 1. Bibi Vos (Hera) 8.90-9.50-9.25-9.40-37.05 2. Marja Huyting (Doo) 9.20-9.05-8.95-9.10-36.30 3. Ingrid Bolleboom (PP) 9.55-9.20-8.15-9.00-35.90 4. Trees Koolhof (Hera) 9.00-8.85-8 65-8.95-35.45 5. Marijke Aarnoutse (Sparta) 8.20-9.00-8.50-9.35-35.05 6. Inge Wulz (PP) 8.85-8.80-8.65-8.50-34.80 7. Deby Samson (Badhoeve) 9 20-9 05-8.10-8 40-34 75 8. Carla Du Plessis (VZODZ) 8.35-8.30-8.25-9.40-34.30 UTRECHT - Dick Ooykaas van de Zoetermeerse turn vereniging Pro Patria heeft in de Utrechtse Catharij- nehal de nationale turntitel bij de heren veroverd. Hij kwam tot een totaal van 54 punten. Ook bij de jeugd bleek een lid van Pro Patria succesvol. Cock Brand horst kroonde zichzelf tot kampioen; hij behaalde 46,15 punten. In de categorie 15/16 jaar deed PSV-er Ad van de Boogaard een geslaagde gooi naar de hoofdprijs en in de categorie 13/14 jaar volgde Bran- ko Grootes van Olympia zijn voorbeeld. Overige ti tels: 11/12 jaar: Arthur Ordeman (Sint Mauritius) en 9/10 jaar Jean Paul la Brijn (Pro Patria). Het betekende voor haar voorgang ster Ingrid Bolleboom een enor me teleurstelling; zo zelfs, dat de Zoetermeerse lang na afloop nog niet haar tranen kon bedwingen, over de in haar ogen beschamen de derde plaats in de algemene rangschikking. Ze had, behalve Bibi Vos ook Maija Huyting voor moeten laten gaan. Een ongeluk zit in een klein hoekje. Ingrid Bolleboom kan daar sinds haar optreden in de sporthal De Meent over meepraten. Tot aan het laatste onderdeel dat nog voor haar op het programma stond, de balk, waren de vooruit zichten op een prolongatie van de titel weliswaar verre van rooskleurig, maar theoretisch nog wel aanwezig. Maar toen ge beurde het. Meteen na de opsprong verloor ze haar evenwicht op de balk en nog voor ze aan de afsprong toe was, had ze voor de tweede keer een vergelijking met een zandruiter „glansrijk" doorstaan. Ze moest daardoor genoegen nemen met een puntenwaardering van 8.15 die Bibi Vos op een onaantastba re voorsprong zette; zo onaan tastbaar dat de frÜle turnster, sinds kort lid van een kleine club in Noord-Holland, het zich kon „permitteren" op het onderdeel sprong - haar minst sterke num mer - niet verder te reiken dan 8.90. Wat té slordig en gehaast werk, gezien het feit dat minder begaafden Alja Nieman (9.25), Hanneke Wortel (9.00), Nicole Winkenius (9.00) en Trees Kool hof (9.00) de kampioene op dit onderdeel achter zich lieten. Een dag later, tijdens de strijd om de toestelfinales, kwam opnieuw tot uiting dat het springen veruit het zwakste onderdeel van Bibi Vos is. Hoewel het ditmaal wat beter leek te gaan, beoordeelde de jury de twee sprongen zoda- Bibi Vos in actie. mg, dat er nog minder in zat een gemiddelde van 8.725; deson danks - samengeteld met de 8.90 van de dag ervoor - op het nipper tje voldoende voor een bronzen medaille op dit nummer, die ove rigens gedeeld moest worden met Inge Wulz en Nicole Winke- Het onderdeel balk bleek het afge lopen weekeinde plptseling weer een struikelblok van formaat. Want behalve de trieste ervaring van Ingrid Bolleboom op dit on derdeel schaarden ook Marijke Aarnoutse, Nicole Winkenius en Debby Amson zich zaterdag avond in de rij van onevenwich- tigen. Zondag waren de valpartij en in de toestelfihales nog na drukkelijker aanwezig onder aanvoering van Marja Huyting, die tot tweema&l toe naar de grond moest. Om nog eens duidelijk te onder strepen dat ze niet dank zij het Graag informatie over het grafische vak en de opleidingen (invullen in blokletters). (Naam) (Straat nr) (Woonplaats postcode) (Leeftijd) Zo spoedig mogelijk opsturen naar het Bureau Werkgelegenheid Grafische Industrie, Antwoordnummer 8599, 1000 VB Amsterdam (geen postzegel plakken)

Leidsch Dagblad | 1980 | | pagina 21