Quick Boys en RBB afscheid nemen passend Ter Leede komt oet iets tekort RCL kan Altena niet helpen Wales drukt Engelsen met neus op de feiten Noordwijk geeft 2-0 voorsprong nog prijs y as*,-,. Terecht gelijkspel na enerverend dnel Omstreden strafschop velt Lisser Boys MAANDAG 19 MEI 1980 PAGINA 17 SPORT SPORT SPORT SPORT SPORT SPORT NIJKERK - In een zenuwslo pend duel kwam Ter Leede tenslotte net iets te kort. Het treffen met NSC uit Nijkerk eindigde in een 3-3 gelijkspel, waardoor Ter Leede de tite- laspiraties nu wel definitiefin de ijskast kan zetten. Opponent NSC wenste de deur naar de zo broodnodige zege zaterdag niet open te zetten voor de Sassenheimers. De ploeg kon vrijuit voetballen en zocht daarom de aanval. En omdat Ter Leede zich rea liseerde dat er gewonnen moest worden trad ook dit team met offensieve plannen aan. Het publiek was de la chende derde omdat er een zowel spannende als boeien de wedstrijd ontstond. In eerste instantie kregen beide doelwachters nog niet veel te doen, maar toen Rijk Muis in de 23ste minuut een spetter op de lat had afgevuurd was de beer los. Promt daarop kwamen de Sassenheimers namelijk toch op een 1-0 ach terstand. Na een mislukt schot van Henk van de Akker belandde de bal voor de voe ten van de uitblinkende mid denvelder Dick Wassink, die beheerst intikte. De geel- blauwen moesten daarnna nog meer risico nemen en de den dat ook. Een minuut later was Benno Kooy dicht bij de gelijkmaker, maar doelman V.d.Pol redde met de voeten. Een indirekte vrije trap zorg de in de 32ste minuut voor tumult. Nico van de Fange le pelde de bal rechtstreeks in het NSC doel. Het scheelde daarbij een haartje of doel man V.d. Pol had het leder nog aangeraakt, met alle ge volgen van dien. Nu werd de treffer erecht afgekeurd. Vijf minuten voor de rust was hetwel raak. Uit een voorzet van Pieter v.d. Plas kopte Frits Hoekstra de bal listig door, waarna Jan van Hars kamp op het randje van bui tenspel met het hoofd de 1-1 vond. Nadat Muis nog een goede kans had laten liggen (na een misser van libero Nanne Sluymer), tekende die speler op slag van rust toch voor de 2-1In een scrimmage met Kees v.d. Zwart kon V.d. Akker het leder voor de voe ten van Muis schuiven, die niet miste. Het bericht dat koploper WOG inmiddels een nederlaag had geleden tegen GWV deed in de pauze wonderen. Ter Leede keerde dan ook uiterst gemotiveerd uit de kleedka mer terug, omdat het sprankje hoop op de titel weer een nieuwe dimensie had ge kregen. De tweede helft was echter nog geen zeven minu ten oud, of Dick Wassink had al een forse streep door de Sassenheimse rekening ge haald. Wassink zette een aan tal spelers op het verkeerde been en schoof het leer on houdbaar in: 3-1. De partij leek daarmee gelopen, maar nog geen drie minuten later bewees invaller Erik Onderwater hoezeer Ter Leede in de rust was opge pept. Met een loepzuiver schot bracht hij de stand op 3-2 en toen Nico van de Fange in de 70ste minuut voor 3-3 had gezorgd (goed schot op aangeven van Pieter v.d. Plas) leek de Sassenheimse ploeg het duel nog winnend te gaan beëindigen. In de zenuwslo pende slotfase, waarin de emoties flink hoog oplaaiden, stond het houtwerk Ter Leede echter in de weg. Eerst kopte NSC-verdediger op de lat van zijn eigen doel, waarna de actieve Jan van Harskamp in de herkansing opnieuw te gen het houtwerk kopte.... RUUD DOBBELAAR NOORDWIJK - F Veen besefte als een van de wei nige Noordwijk-spelers dat een goede prestatie in de confrontatie tegen Barendrecht (2-2) het zelf vertrouwen voor de wedstrijd van a.s. zaterdag tegen ACV zou kunnen opschroeven. De be baarde middenvelder vatte het laatste competitie-duel op als 'test case' en ging nog een maal tot de bodem met de wetenschap dat dat volgende week in Assen ook zal moeten gebeuren. De overige Noordwijkers waren ech ter minder doordrongen van het belang van een goede voorberei ding en lieten het in de tweede rondgang knap afweten. Na de pauze bewoog het merendeel van de Kustploeg zich namelijk kuie rend over het veld en bereikte toen nimmer het niveau dat re delijkerwijs van een kampioen mag worden veiwacht. Alle goe de bedoelingen van Van der Veen ten spijt. De waterdrager sprak in de tweede helft de laatste krach- ten aan maar kon in z n eentje Noordwijk niet inspireren om 'een stapje harder' te lopen. Dat Barendrecht de in het eerste speelpart opgelopen 2-0 achter stand in een uiteindelijke 2-2 de ling kon omzetten mocht dan ook niet verwonderlijk heten. In de eerste helft pakten de 'rood- witten' de zaken wel serieus aan. Het middenveld (John van Dijk- Frans van der Veen en John Ma- nuputti) overvleugelde telken male het Barendrechtse midden trio Bas Hokke-Piet Klepke en Rinus Leeuwenberg maar wist de spitsen Bröring, Bogers en Gerlof vooralsnog niet in kansrijke posi tie te manouvreren. Nadat sluit post Dick Dortmundt in de 13de minuut een goed schot van Roel Benthem had weten te keren kwam hier verandering in. Het overwicht van Noordwijk werd groter en John van Dijk bracht dit na 17 minuten in de stand tot uitdrukking. Jan Willem Bogers passeerde op links twee man en trok de bal voor naar Van Dijk. die het leder achter Barendrecht- goalie Wim Stolk schoot: 1-0. Hierna bleven er zich voldoende kansen aandienen maar alleen Ruud Bröring (die daarvoor een aantal mogelijkheden onbenut had gelaten) vond in de 38ste mi nuut. na een corner van Bogers, het net: 2-0. Een gunstige uitwerking had de 2-0 voorsprong op het spel van de Eelman-pupillen niet. Integen deel, de inspiratie die voor rust wel aanwezig was. was in de tweede helft zoek. Het initiatief moest aan Barendrecht worden gelaten dat een achtervolgings race inzette. Nadat Dortmundt eerst nog schoten van Bas Hokke en Gerard van der Korput had ge stopt. moest de goalie in de 66ste minuut capituleren toen Cees van der Meer van dichtbij de 2-1 inknalde. Noordwijk joeg bij bal verlies incidenteel (Van der Veen) nog wel. maar de bezieling was uit het spel verdwenen. Dit in tegenstelling tot de opponent die zich volledig revancheerde voor de zwakke vertoning in de eerste helft en dit vijf minuten voor het einde beloond zag. Henk van Kempen kopte de bal uit een cor ner van Bas Hokke voor de voe ten van Piet Klepke. die keihard uithaalde: 2-2. Onder aanvoering van Frans van der Veen en Jaap Plug (na rust ingevallen voor de licht geblesseerde John van Dijk) perste Noordwijk er nog wel een slotoffensicf(je) uit maar verder dan een schot van Plug, waarop Wim Stolk attent reageerde kwam de ploeg niet. FRED SEGAAR 'i der Zwan profiteert van ee i de wedstrijd nog een keer fout in de Katwijkse defensie e schiet Rijnsburgse Boys op 1-0 voorsprong .Van derZwa RIJNSBURG - Op passende wijze hebben Rijnsburgse Boys en Quick Boys het seizoen '79-80 uitgeluid. De ploegen begrepen dat het 3500 koppige publiek niet voor een emotieloos partijtje zomeravondvoetbal naar het complex Middelmors was getogen maar een echte strijd wilde zien. Dat werd het ook, omdat Rijnsburgse Boys- Quick Boys uiteraard niet zomaar een wedstrijd is. Na negentig minuten enerverend voetbal bleven de eer steklassers bij 2-2 steken. Deze confrontatie was derhalve een interessant slot van een competi tie, waarin voor Quick Boys het meeste succes was weggelegd. De Katwijkse formatie kwam aanvankelijk uitstekend uit de startblokken, bleef het Assense ACV goed volgen op de ranglijst maar moest na de winterstop uit eindelijk afhaken. ACV zelf deel de de verantwoordelijke tik aan de elf an Lagendijk uit. Met 4-1 werd Quick Boys afgedroogd en die klap werkte erg lang na. Wel iswaar werden er incidenteel geboekt maar nimmer PERNIS - Lisser Boys heeft aan het bezoek bij het nog niet van degrada tiezonen gevrijwaarde DOTO geen punten overgehouden. De hard werkende Rijnmondbewoners wisten dankzij een omstreden penalty een 1-0 zege te bewerkstelligen. De Lissenaren hadden vrijwel de gehele wedstrijd een licht initiatief, maar omdat het aanvallende trio Langereis- Nijkamp-Van Slooten te statisch was, bleef de hoeveelheid kansen be perkt. Ed Langereis, die naar een Hoofddorpse afdelingsclub vertrekt, was nog het meest actief, maar hij ging teveel op de solistische toer. Tot de rust bleef het 0-0. mede omdat arbiter van Mourik vlak voor tijd een handsbal van een Doto-speler binnen het strafschopgebied over het hoofd zag. Tien minuten na de hervatting sloeg het noodlot voor Lisser Boys toe. Hans van Aanholt werd in het 16-meter gebied door een opponent weg gezet. Iedereen verwachtte een vrije trap voor de ploeg van trainer Landzaat, maar de arbiter was van mening dat Van Aanholt de overtre ding had begaan en legde de bal op de stip. Hans Westdorp liet Nico Groeneweg vervolgens kansloos: 1-0. DOTO trok zich hierna terug op eigen helft. Dit verdedigingsblok konden de Lissenaren slechts een enkele maal doorbreken. Een schot van Jan van Slooten kon door de doelman net tot corner worden verwerkt, terwijl een goal van Piet Boot wegens een overtreding werd afgekeurd. In de 1-0 stand kwam dan ook geen wijziging. werd het niveau van de seizoe nouverture meer gehaald. On danks het achteruit geholde pres tatiepeil incasseerden aanvoer der Arie Haasnoot c.s. vorige week de periodetitel na de winst op IJmuiden. De tweede plaats was op dat moment vast in han den en gaf recht op een 'tussen- succes' omdat ACV. dat al een pe riodetitel op zak had. het kam pioenschap behaalde en dus au tomatisch in het KNVB-beker- toernooi speelt. Een terecht re sultaat voor de Katwijkers, om dat zij nu eenmaal tot de beter getalenteerden in de eerste klasse behoren. Rijnsburgse Boys heeft uiteraard ook een paar voetballers die in deze categorie thuishoren. Het gebrek aan ervaring brak de ploeg echter in sommige wed strijden op. Amateurinternatio nal Martin Toet, aanvoerder Piet Haasnoot en Henk van der Zwan zijn weliswaar goede spelers, die het elftal 'dragen' maar zij kun nen er ook niets aan doen wan neer op andere plaatsen fouten worden gemaakt. Voor een debu tant heeft de vereniging uit het bloemendorp het zeker niet slecht gedaan, ondanks het feit dat er zowat elke wedstrijd een andere opstelling binnen de lij nen verscheen. Wijnands schroomt namelijk niet om uit vorm zijnde spelers meteen naai de reserves te verwijzen en ande ren een kans te geven. der Plas geposteerd. Het pro beersel van Wijnands slaagde slechts gedeeltelijk. Aanvallend en opbouwend speelde Perfors een solide partij maar verdedi gend verliep het wat minder. Van der Plas scoorde éénmaal en was enkele malen dichtbij een doel punt. Defensief zat het bij de thuisploeg overigens toch niet goed in elkaar. Toen Quick Boys na de hei-vatting pas echt de tan den liet zien bleek de geel-zwarte afweer zo lek als een mandje en de rekening werd dan ook snel gepresenteerd: twee tegentref fers. De offensieve daden van Rijnsburgse Boys vergoedden echter veel. Vooral in de eerste helft creeïden de Rijnsburgers talrijke inven tieve aanvalsopzetten. De juiste voortzetting bleef echter achter wege omdat Ruud van der Voort, Piet Haasnoot en Henk van der Zwan te onzorgvuldig mikten. In de tweede rondgang ging dat de thuisclub beter af. In de 55ste mi nuut profiteerde Henk van der Zwan doeltreffend van een mis verstand in de Katwijkse verde diging: 1-0. Quick Boys, dat Huug Aandewiel voor Nico Kuyt in de ploeg zag komen, ontwaak te en toonde in tegenstelling tot voor de rust eindelijk de wat in spiratie en schroefde het tempo aanzienlijk omhoog. Rijnsburg moest terug en wankelde. Aus- putzer Martin Toet gaf zijn defen sie nauwelijks rugdekking en mede daardoor kon Quick Boys in de 70ste minuut de gelijkma ker begroeten. Freek Rienks schoof de bal loepzuiver in de voeten van de vrijstaande Mart van der Plas, die verder wel raad met het ronde projectiel wist' 1-1. 120 Seconden later was het weer raak. Cees van Rooyen soleerde het Rijnsburgse strafschopge bied in maar werd door bewaker Nico Zwaan neergelegd. Van Rooyen zelf voltrok het vonnis vanaf de stip: 1-2. Uitgeteld Rijnsburgse Boys leek uitgeteld maar had nog geen minuut later toch een aangename verrassing achter de hand. Piet Haasnoot stuurde Henk van der Zwan de vrije ruimte in en met een schitte rende lob zorgde de spits ervoor dat het sluitstuk van het seizoen een terecht uitslag meekreeg. ROB ONDERWATER ALTENA - John Hugue- nin, de scheidende oe- fenmeester van RCL, zal zich de laatste com petitiewedstrijd van zijn pupillen geheel an ders hebben voorge steld. Met lede ogen zag hij zijn ploeg zaterdag ongeïnteresseerd door de Brabantse piste wandelen en met 1-0 ten onder gaan tegen debutant Altena. Voor het winnende Altena wa ren de druiven achteraf zeer zuur. Keihard zwoegend hadden de Brabanders een moeizame 1-0 overwinning behaald maar aangezien DO- VO zo vriendelijk was ge weest om de punten aan Nun- aten maakte de i de winst bij alles heette onmiddel- k'oor diepe teleur- vreugde c wat Alter lijk piaab stelling. Degradatie bleek namelijk een feit. Na een kortstondig ver blijf van één jaar moet Altena weer afdalen naar de tweede klas. En dat terwijl het sei zoen zo hoopvol voor de Bra banders was begonnen. Aan vankelijk draaiden zij zelfs aardig mee in hoogste regio nen maar een ongelooflijke terugval na de winterstop deed de ploeg tot onderaan de ranglijst terugzakken. Uit de laatste tien wedstrijden wer den exact drie punten ge- Aanvankelijk zag het er geens zins naar uit dat Altena met een overwinning afscheid zou gaan nemen van het walhal- fah van het zaterdagmiddag voetbal. Immers, de gasthe ren bleken bij lange na niet opgewassen tegen het com binatiespel van de Leider dorpers. Rustig combinerend baande RCL, met de juist uit Indonesië teruggekeerde amateurintemational Bennie Heemskerk weer in de gele deren, zich een weg naar doelman Arie Hoeke. De bezoekers hielpen evenwel de meest fraaie kansen om zeep. Zo liep Heemskerk kennelijk nog na te genieten over zijn trip naar Indonesiè want de blonde spits miste, alleen voor Hoeke, twee op gelegde kansen. Na ruim een half uur was het wel raak, zij het aan de andere kant. Bij een van de spaarzame te genstoten van de thuisclub vond Arie Kersbergen het net achter doelman Brandt. Alte na verdedigde deze voor sprong na de pauze met hand en tand waarbij het er nogal eens ruig aan toe ging. Scheidsrechter Roequest trad volgens de RCL-spelers onvoldoende op tegen het Brabantse "bikkelwerk" met als gevolg dat irritatie in de Leiderdorpse gelederen Dat leverde voorstoppcr David Brandt een officiële waar schuwing op toen een forse aanslag op zijn ledematen on gestraft bleef. Brandt maakte de spelleider uit voor "halve zool en dat komt hem waar schijnlijk op een schorsing te WREXHAM (WALES) - Door een 4-1 nederlaag tegen Wa les, in de strijd om het Britse voetbalkampioenschap, is de Engelse ploeg van manager Ron Greenwood met zijn neus op de feiten gedrukt. Het werd de Engelsen, drie weken voor het begin van het toernooi om het Europese kampioenschap, duidelijk gemaakt, dat ijver, inzet en overtuiging nodig zijn om succes te behalen. Ondanks een iets over- r speelwijze, kregen de l gein greep op dc wer- oetballende spelers van r ging weinig dreiging uit uanval en alleen Glenn Verrassing Zaterdagmiddag had Wijnands al weer voor een leuke verrassing gezorgd. Gé Perfors, normaliter een voetballer die voor offensieve praktijken wordt gebruikt, stond als mandekker tegenover het Katwijkse troetelkind Mart van De afwezigheid van Keegan, Woodcock, Watson en Wilkins, die vorige week dinsdag wel meededen tegen Argentinië (3-1 kan niet als verontschuldiging gelden voor het onsamenhan gende spel. dat de Engelsen lie ten zien. Vervangers als Coppell, Marmer en Lloyd zijn zeker geen debutanten. Voor Wales betekent deze over winning de grootste in de ruim 100 jaar, dat beide teams tegen elkaar uitkomen. De laatste zege dateert van 1955. Voor Engeland geldt, dat het sinds 1964. 1-5 te- lijke cijfers verloor. Hoewel het Engelse team in de zes tiende minuut op een voorsprong kwam. werd het daarna over rompeld door de doortastende Welshmen. Met name vleugel speler James manifesteerde zich als de stuwende kracht in bijna elke aanval van Wales. Alleen middenvelder Trevor Brooking had aanvankelijk nog enige greep op het spel van Wales. Zijn in spanningen werden echter te niet gedaan door het ondoelmatige aanvallen van Barnes en Mariner Met een achterstand van 1-2. d> doelpunten van Thoma> Walsh, ging Engeland de twe< 10 0 10 (1-4)

Leidsch Dagblad | 1980 | | pagina 17