Crossers uit bollenstreek wachten op eigen terrein Wassenaars zwembad mogelijk vervangen L e/dse agenda BURGERLIJKE STAND Voorschoten streeft naar natuurgebied Benvenutolaan PAGINA 2 STAD EN RAND WOENSDAG 14 MEI 1980 SASSENHEIM/WARMOND - "Waar kan men zich tegen woordig nog op een normale manier uitleven? Die moge lijkheid bestaat bijna niet. Mischien is die er wel maar dat uit zich dan op een tribune tijdens een voetbalwedstrijd. In de motorcross-sport kan iedere actieve deelnemer zich helemaal geven en bezig zijn. Daarna ben je te moe om je ergens anders uit leven ten koste van anderen." Voorschoten geeft geld voor ophalen oud papier 'OORSCHOTEN - De gemeente Voorschoten gaat verenigingen die oud papier ophalen geld ge ven bovenop de opbrengst. Tevens zal een aantal glascontai ners binnen de gemeente worden geplaatst. Gedacht wordt aan 1 container per 2500 inwoners. Hierdoor wordt het mogelijk om glas en papier te scheiden van het overige afval. Dit werd gisteravond meegedeeld in de vergadering van de raads commissie voor openbare wer ken in Voorschoten. Meer speeltuig in Voorschoten VOORSCHOTEN - In de loop der tijd zijn er in Voorschoten diverse voorzieningen aangebracht, zoals tafeltennistafels en doelen op trapveldjes. De gemeente is nu van plan om een en ander met enkele grotere voorzieningen uit te breiden. De gedachten gaan uit naar een klimwerktuig in het cen trum, en twee tenniswanden in de wijken Boschgeest en Vliet- wijk. Voorschotenaren kunnen sugges ties doen aan het gemeentebe stuur. Zij kunnen zeggen waar zij de recreatieobjecten het liefst zien geplaatst. Subsidie voor vrije fietspaden bij raadhuis? VOORSCHOTEN - De gemeente Voorschoten wil bij de minister van verkeer en waterstaat aan kloppen om subsidie te krijgen voor de aanleg van vrijliggende fietspaden langs de Leidseweg, ter hoogte van het raadhuis. Dit werd gisteravond in de raads commissie voor openbare wer ken in Voorschoten meegedeeld. Er wordt om subsidie verzocht in het kader van de zogenaamde "regeling bijdragen voor voor zieningen ten bate van het open baar vervoer en wegverkeer in en om steden". De aanleg van de fietspaden is geheel afhankelijk van het verkrijgen van een even tuele bijdrage van het rijk. Aan het woord is de 24-jarige Frank van der Vlugt, die samen met zijn vriend Willem van der Ark de Mo torcross-Club Bollenstreek (MCC) een jaar geleden in Sas- senheim heeft opgericht. De club zit nu met spanning te wachten op een crossterrein in de directe omgeving. Op dit moment heeft de gemeente Warmond een stuk grond op het oog dat ligt tussen de Rijksweg A 44 en de Schip holle n, tussen de Zandsloot en de Menneweg. Warmond heeft nu aan Sassenheim gevraagd toestemming te verle nen voor de crossclub, die diver se leden uit de regio telt. Sassen heim is direct bij dit terrein be trokken doordat een woonwijk binnen die gemeente, Kagerdreef in de nabijheid van het betref fende terrein ligt. Verder denkt Warmond aan een ontsluiting van het crossterrein vanaf de Men neweg over Sassenheims grond gebied. Aarden wallen Willem 'van der Ark spreekt de hoop uit dat de 60 leden van de club, waarvan het merendeel uit jeugdigen bestaat, binnenkort een eigen crossterrein zullen hebben: "Nu hebben de jongeren niets omhanden. Ja hooguit de straat op om op en neer te rijden. Of op een speelweide. Wanneer we een terrein hebben kunnen onze leden voor het eerst lekker crossen zonder daar iemand kwaad mee te doen. Het enige dat we tot nu doen is filmavonden organiseren. Tot nu toe huren we voor dat doel het verenigingsge bouw." "Onze leden betalen 25 gulden, in de toekomst zullen de ouderen 50 gulden moeten betalen. Maar eerst moeten we natuurlijk een terrein hebben waar we dan maar al te graag een clubhuis en een sleutelhok zpllen neerzetten. Zelfs aarden wallen en visuele af scheidingen met bomen willen we maken. En helemaal zelf na tuurlijk, ook wat geld betreft. Daarvoor zullen we naar bedrij ven gaan die als sponsor willen optreden. We zitten met spanning te wachten wat de gemeente Warmond voor ons als club en voor de hele Bollenstreek kan doen. Wat onze zaken betreft is het daar al helemaal voor elkaar. We hebben geen subsidie nodig, we houden de jongelui van de weg. Er moet met gedempte uit laat worden gereden, helm is ver plicht, speciale crossbanden en worden zorgvuldig nagekeken," zo luidt het pleidooi van Willem, dat hij evenals Frank van der Vlugt een sociaal tintje meegeeft. "We hebben ons helenïaal ingedekt tegen eventuele bedenkingen van buitenaf. We hebben tussen onze leden zelf echte racers zitten evenals mensen die dagelijks mo toren moeten keuren. En dat geeft toch wel de nodige garan ties dat alleen de toewijzing van een terrein nodig is om de MCC Bollenstreek tot een goede club te maken", meent Frank van der Vlugt. Nooit overlast Het lang uitblijven van een cros sterrein heeft voor de motorcros sers in de regio het enthousiasme tot nu toe nog niet doen afnemen. Willem vertelt hoe zo'n drie jaar geleden de eerste aanzet ont stond die later tot de motorclub leidde. "Driejaar geleden zijn we hier in Sassenheim begonnen met wat wild rondrijden. Dat kon op een stukje terrein dat naast de Schiphollijn lag. Dat was van de Nederlandse Spoorwegen. We hebben toen toestemming om te crossen gevraagd aan iemand van de spoorwegen. Die vond het wel goed dat we dat veldje gebruik ten. Wij waren toen nog helemaal niet georganiseerd. Toch werd het tijdens de weekeinden wan neer we daar waren steeds druk ker. Mond op mondreclame zorgde er zelfs voor dat er niet al- stuk grond tussen de leen publiek aanwezig was, maar zelfs een ijscoman die goede za ken deed", vertelt Willem. Frank geeft vervolgens aan waar om zij op e.en gegeven moment toch moesten vertrekken. "Overlast hebben we nooit gege ven. De mensen kwamen zelfs op het geluid af. Iedereen hielp en thousiast mee het veldje in te richten. Een meneer kwam daar voor zelfs met drie autobanden op zijn fiets aanzetten. Toen kwam er één klacht. Van iemand die ook al een advocaat had aan getrokken om actie tegen de ge luidsoverlast van de korfbalver eniging "TOP" te ondernemen. Deze club grensde vlak aan ons terreintje. De geluidsinstallatie stond volgens hem te hard tijdens de wedstrijden." "Door de klacht die bij de NS werd ingediend tegen ons konden we Die toonden aan dat we met tien voluit draaiende motoren even veel lawaai maakten als het ver-, keer op de aangrenzende rijks weg. Maar dat mocht niet baten. We moesten weg. De toestem ming die ons indertijd werd ver leend gold gewoonweg niet want die was blijkbaar door een onbe voegd iemand gegeven. Er wordt nu nog wel eens stiekum gereden maar daar willen we nu niets meer mee te maken hebben. Daarvoor staan we op een te goe de voet met de politie hier", zegt Frank van der Vlugt, die het erg jammer vindt dat de zestig leden die de club inmiddels heeft zo weinig krijgen geboden. ROEL ZAADNOORDIJK Eén onderkomen voor kerken en gezondheidszorg in Voorschoten de eïseii die tegenwoordig worden ter van I. Kramp en S. van Oosten; Margje, dochter van H.J. de Mooij en J. van den Oever; Jaap-Jan Maarten Peter, zoon van J. Varkevisser en P.H. Ruwaard; Jeroen, zoon van B.J.C. van Os en M. Laurier; Jonathan Hubrecht, zoon van C.J. Buys en G. Prins; Ra- chid, zoon van M'barak en K. Bsibsi; Dennis, zoon van H.P. Balsink en J. van Klaveren; Micha Hendrikus Jo hannes, zoon van T.J.M. van Rijn en J.J.W. Wijts; Ahilya Manon, dochter van L.J.A. de Wit en S.K. Gangadin; Tanuya Maurad, dochter van L.J.A. de Wit en S.K. Gangadin; Olivier Gerar- dus, zoon van J.P. Boudewijn en H.C.L. Jansen; Michelle Danielle, dochter van J.H.R. Steenstra Tous- saint en J. A. van Tongeren; Sum Yee, dochter van K.W. Tang en C.Y. Wong; Cornelis Hendrikus, zoon van A.M. Lommerse en C.P.W.M. Verdegaal; Liesbeth, dochter van M.A. Hetebrij en J.M. Wormgoor; Gerrie, dochter van J. Klinkenberg en K. de Mooij; Tessa Merel, dochter van R.O. van Wijngaarden en T.B.M. Paardekoop- er; Deepak Suraj, zoon van P. Bachoe en A. Joeloemsingh; Ylona Yvonne Maria, dochter van H.G.M. Verhoosel en M.I. Velthuysen; Noor, dochtervan L A. de Kruif en F.H. van der Rijst; Jacoba Geertruida, dochter van W. Ouwehand en J. van Duijn; Wilbert, zoon van E. van Loef en C.M. van Kla veren; Ingrid Arina Elisabeth, dochter van R.J.M. Dekker en S.W. de Groot; Thomas, zoon van T.C. Los en G. Ha- merling; Yasmina Tiffanny, dochter van H.R.E. Genaro en A.E. Trenidad; Jacoba, dochter van M. de Jopg en M. Ouwehand; Gadeza, dochter van A. Moussaten en Y. Boudount; Mark Gi- do, zoon van T.J. van der Meer en H. Tinneveld; .William Benjamin, zoon van W.D. de Jager en D. Houtman; Pa tricia, dochter van B. van Duijn en B.C.H. Sorgdrager; Weerada, dochter van R. Sucharitkul en W. Polnikorn; Harrold, zoon van J. Hollebeek en H.P. Vermond; Iris Frieda, dochter van Y. Groeneveld en J.H. Mennega; Ane Teunis, T. van den Oever en W,A. den Hollander; Renate Agatha, doch ter van E.W. Sinon en C. Varkevisser; Justus Michiel, zoon van P.C. Visser en H.B.C/M. van der Salm; Ramesh, zoon van G.H. Antheunis en A. Bhu- jel; Carla, dochter van B.J. Smeltink en A.C. Wijnands; Johanna Klazina, dochter van A.J. Zandbergen en G.J. Schaart; Gerardus Robert Cornells Johannes, zoon van R. de Vries en H. van der Voet; Mariëlle Rosalie, doch ter van H.F. de Boer en W. Limburg; Elisabeth Leonoor Mei, dochter van M.J.H. Frank en M.M.J. van Wees; Au- rélien Alain, zoon van B.S.P. Bouiller en J.J.E. Christin. Ondertrouwd: C.J. Glasbergen en T.Y.E.M. Ruljgrok. Overleden: W. van den Akker (1915); W.D. Ouwerkerk (1939); A. Hartmann (1905); T. van Duijvenbode (1900); J.M.A. Stottelaar (1901), gehuwd ge weest met L. Seegers; H. van der Gug- ten (1904); P.C. Gordijn (1889), ge-, huwd geweest met J.L. Vorst; M. La- man (1888), gehuwd, geweest met W. de Feij; C. de Vos (1906), echtg. van W.F. Florijn; J. Sealtiel (1890), gehuwd geweest met M. Turksma; C. Varke visser (1903), echtg. van A.S. Schal- kers; M. Boersma (1970); P.J. Hoeks (1930); W. Neuteboom (1936); M.H. kokkedee 1896), gehuwd geweest met A.W.K.M. Sneep; C. Diepeveen (1913); A.F. Schuling (1911). VOORSCHOTEN - De protes tants-christelijke kerken en de vereniging Gezondheidszorg uit Voorschoten krijgen, als alles volgens plan verloopt, een geza menlijk onderkomen aan de Abraham van der Hulstlaan, waar vroeger het noodwinkelcentrum was. Voor het gebouw komen 14 parkeerplaatsen bestemd voor artsen en moeilijk ter been zijnde bezoekers. Er is echter nog geen overeen stemming bereikt over de grond prijs. Zodra daarover een ak koord wordt bereikt kan de bouwvergunning worden afge geven, omdat het plan in over eenstemming is met het daar gel dende bestemmingsplan. FEESTDAG - De vijfde mei moet weer een jaarlijks terugkerende nationale feestdag worden. Een motie met deze strekking is giste ren door een overgrote meerder heid van de Tweede Kamer aan genomen. Slechts GPV, SGP en Boerenpartij stemden tegen deze motie, die beoogt met de jaarlijk se viering van 5 mei de gevoelens van diep respect en erkenning tot uitdrukking te brengen jegens hen die aan het verzet hebben meegedaan, en degenen die in de oorlog door vervolgingen en ge weld getroffen zijn. Woensdag VTL-terrein, Voorschoterweg, avond- Rectificatie LEIDERDORP - Rond het verhaal over Kind en Ziekenhuis in de krant van woensdag kan het mis verstand zijn ontstaan dat de werkgroep geen subsidie van de gemeente Leiderdorp krijgt. De feitelijke beslissing of wel of niet subsidie wordt verleend, is ech ter nog niet gevallen. De Leider- dorpse gemeenteraad moet zich daarover nog uitspreken. Tot nu toe heeft alleen een raadscom missie zich tegen het toekennen van subsidie aan de werkgroep uitgesproken. WASSENAAR - Het Sportfond- senbad aan de Prinsenweg in Wassenaar zal worden verbouwd of er komt een geheel nieuw bad. In totaal zijn er vijf mogelijkhe den om deze twee alternatieven uit te voeren. In een uitgebreid onderzoek zijn deze mogelijkhe den uitgewerkt en de raadsleden zullen er tenslotte een keuze uit moeten maken. Dit, nadat de ver schillende gemeentelijke com missies een advies hebben gege- uit de vijf mogelijkheden heeft het ook dienen als ontmoetings plaats. In het Wassenaarse zwembad zijn volgens deze rpaat- staven veel gebreken. Zo is er te weinig ondiep water, te weinig wateroppervlak voor school zwemmen, te weinig mogelijk heden voor recreatief zwemmen, wedstrijdzwemmen en water polo, en te weinig aangepaste mogelijkheden voor zwemmen door bejaarden en gehandicap- Het huidige zwembad van de ge meente Wassenaar voldoet niet meer omdat de doelstellingen van de baden zijn tegenwoordig namelijk anders dan die van vroeger. Het zwembad moet nu meer mogelijkheden bieden dan alleen maar zwemmen. Het moet college van burgemeester wethouders er twee gehaald die volgens hen het best uitvoerbaar zijn. Het betreft het opknappen van het bestaande overdekte bad en buitenbad en het maken van een nieuw wedstrijdbad, ofwel het bouwen van een nieuw zwembad aan de Dr. Mansvelt- kade. In het laatste geval zou de sporthal aan de Dr. Mansveltkade ook worden opgeknapt, iets waarvoor al langer plannen be staan. Het probleem is dan echter dat de verkeersbelasting aan de kade nog groter zou worden, de gronden nog niet in bezit van de gemeente zijn en de ligging niet centraal in de gemeente is. De voorkeur gaat toch uit naar de Prinsenweg en dan eventueel ook nieuwbouw aldaar. Het verrassende is nu dat de kosten van een nieuw zwembad aan de Prinsenweg maar een ton duur der is dan het verbeteren van het oude bad. Op bedragen die in de miljoenen lopen is dit maar een miniem verschil. Dit wordt voor al veroorzaakt doordat er. voor een nieuw zwembad hogere en treeprijzen kunnen worden ge vraagd en er meer mensen tege lijkertijd gebruik van kunnen maken. Zo worden de kosten van het gebruik omlaag gehaald. De commissies voor onderwijs, cul tuur, recreatie en financiën en belastingen zullen eind mei over de zwembadkwestie vergaderen. Bazaar In de lounge van "Rustenborch" in Oegstgeest wordt woensdag 28 mei een bazaar gehouden met produkten van de afdeling be zigheidstherapie van "Rusten- borgh". Verder is er een rom melmarkt en zijn er demonstra ties weven en schilderen door de bewoners. De bazaar duurt van 15.00 tot 20.00 uur. Avondvierdaagse Werkgroep Milieuzorg De Werkgroep Milieuzorg Oegst geest houdt dinsdag 20 mei om 20.00 uur een avond over de wa renwet en de jongste ontwikke lingen daarvan. Op de avond, in Hotel Het Witte Huis in Oegst geest, zal dr. V. Eikelenboom, scheikundige bij de keurings dienst voor waren, een spreek beurt houden. jaarlijkse Voorschotense StClTit avondvierdaagse wordt dit jaar gehouden van 3 tot en met 6 juni. Inschrijven kan op 27, 28, 29 en 30 mei van 19.00 tot 21.00 uur bij het Cultureel Centrum in Voor schoten. Er kunnen afstanden worden gelopen van 5, 10 en 15 kilometer. donderdag Leids Vrijetijdscentrum, Breestraat 66, film "Amator" 21 uur. Kijkhuis, Vrouwenkerkkoorstraat 17, film Werktheater 20 uur. Breehuys, ingang Schoolsteeg, werklo zen advies centrum vrijd. van 14-16 uur, tel. 130983. Artsen Leiden - Op hemelvaartsdag (donder dag) wordt de dienst waargenomen door: wijk I (Boerhaavedistrict, Groenoord, Kooi, Merenwijk) S. Smit, Cobetstraat 43, telefoon 130177; wijk 2 (Binnenstad-zuid, Tuinstadwijk, Pro- fessorenwijk, de Waard): E.K. Fogel- berg, De Sitterlaan 18, tel. 132877; wijk 3 (Mors, Haagwegkwartier, Zuid-West) F. Lahr, Zoeterwoudsesingel 11, telefoon 120347. Voor de praktijk van de dokto ren Groeneveld, Zwijnenburg, R. van Leeuwen, Meijer, Reinders, Tan, Van Tol en Verhage wordt de dienst waarge nomen door R. Zwijnenburg, Gallaslaan 24, Leiderdorp, telefoon 412166 (spreek uur 11-11.30 gezondheidscentrum Me renwijk, Rosmolen 2). Leiderdorp - J. v.d. Leden, Hoofdstraat 8, telefoon 894539, b.g.g. 89100. Oegstgeest - J.B. Hugenholtz, Pr. Hen- Nieuw Nijevelt Optredens van de groepen Private Factory en Hades zijn vrijdag 16 mei te zien in Nieuw Nijevelt aan de Van Zuylen van Nijevelt- straat in Wassenaar. Private Factory speelt zware new wave en Hades speelt beton-verze- kerde muziek. Voor de 29ste maal wordt er zon dag 1 juni een sterrit op de feits in en om Zoeterwoude gehou den. Er kan worden gereden over twee afstanden; 35 of 75 ki lometer. Inschrijven is mogelijk 45, Warmond. Telefoon 10030. bij de familie Berg aan de Com- mandeursweg 12 in Zoeterwou- Apotheken de. Polle Eduard Band De Polle Eduard band treedt za terdag 17 mei op in de Lindehoe ve in Voorschoten. Polle is be kend van zijn Nederlandstalige liedjes en later stevige roek- songs. Aanvang 21.00 uur. Doeza-apotheek, Doezastraat 31, tele foon 121313 en Van Breest Smallenburg, Loevestein 6, Leiderdorp, telefoon 890000. Wijkverpleging VOORSCHOTEN - Er heerst nog steeds onzekerheid rond even tuele bebouwing aan de Benve nutolaan in Voorschoten. Dit bleek gisteravond weer eens in de commissie voor openbare wer ken uit de gemeenteraad in Voor schoten waar het bestemmings plan "Berbice" werd besproken. Het plan heeft als grenzen de Leidseweg, de Benvenutolaan, het St. Nicolaespad en de Van Bcethovenlaan. In het bos liggen enkele bunga- lows. Met uitzondering van de bestaande bebouwing wordt vrijwel het gehele terrein als na tuurgebied aangemerkt. Het ge bied is eigendom van de familie Begeer. Tijdens besprekingen met de belanghebbenden werd geen overeenstemming bereikt over de bebouwing van de Ben venutolaan. De directie van de Zilverfabriek vindt nieuwe woningen langs de Benvenutolaan ongewenst, om dat de afstand te gering is. Het gemeentebestuur wordt gecon fronteerd met verschillende be langen binnen de familie Begeer, waardoor binnen die kring geen eenheid te vinden is. De raadscommissie kreeg gister avond de toezegging dat het ont werpplan het handhaven van het natuurgebied beoogt. Daarna gaf de commissie het groene licht tot verdere procedures, waardoor het plan gereed kan worden ge maakt. In het plan ligt de Zilverfabriek, waarvan de monumentale voor gevel wordt gezien als een sie raad. Ook het buitenhuis "Berbi ce" maakt deel uit van het plan en valt onder monumentenzorg. LEIDSCH DAGBLAD DAGBLAD VOOR LEIDEN EN OMSTREKEN LEIDEN Postbus 54, 2300 AB LEIDEN Telefoon 071 -144941 Nabezorging van 18.00-19.30 uur Zaterdag van 16.00-18.00 Voor betaling van abonnementsgelden uitsluitend giro 28884. Kwartaalabonnement f46.30 per post f 66.40 Jaarabonnement f 173,70 per post i 254.10 Losse nummers f 0,65. Rubriekchefs: A. van Leeuwen (stac^ J.P. Westerlaken (regio) B. Paauw (binnenland) J. Ruygrok-Hoogeveen (buitenland) A A. van Brussel (sociale economie) P.J. de Tombe (sport) P C. Rosier (radio en televisie, kunst) Aangesloten bij de Gemeenschappelijke Persdienst met eigen correspondenten o a in: Bonn. Brussel. Londen. Parijs. Washington. Cair< Redactie Randgemeenten: Telefoon 071-144941 toestel 219. Privé: C. Smits, Bachstraat 25, Leiden, tel. 071-763320. Ch. Lennartz, Maredijk 33a, Leiden, tel. 071-133202. Correspondenten: R. Zaadnoordijk. Tel. 071-155854 Voorschoten: J. Peters 071-769935. Warmond: K. Prins 01711-11266. Zoeterwoude: R. Stevens 071-89084/. Zoeterwoude: Olaf Hoenson 01715-1896., Leiderdorp: K Snijders 071-893841.

Leidsch Dagblad | 1980 | | pagina 2