„Laat dat tuig uit Zoldertje maar barsten..." doet me helemaal niets" ZATERDAG 10 MEI 1980 SPORT PAGINA 13 Bassets: kampioen zonder veld LEIDEN - Tenslotte komt het hoge woord eruit. "Ik heb het vermoeden dat wij in Sassenheim gediscrimineerd worden", zegt Peter van Resteren, de voorzitter van de rugbyclub The Bassets. "Volgens mij denken ze bij de gemeente, laat dat tuig uit 't Zoldertje maar barsten. Waarom zouden we die lui een veld geven. Kan alleen maar gevaarlijk zijn als de boel zich daar concentreert". Hij had, de praeses van één dei- jongste rugbyverenigingen in Nederland (codenummer 76), moeite met die formulering. Aanvankelijk stelde de barman van het genoemde Zoldertje zich zeer gereserveerd op, zoals hij dat ook heeft gedaan ten aanzien van de Sassenheimse wethouder Van der Plas en diens ambtenaar van gemeentewerken Van der Mer- we. Welke heren nu al sedert een jaar bestookt werden steeds wéér met vriendelijk geschreven brie ven waarin begrip werd gevraagd voor de problemen van The Bas sets. Die in het kort hier op neer komen. The Bassets bestaat twee jaar en telt ongeveer vijftig leden. Dat lijkt op zich niet zo veel al is het absolute maximum, hoe tegen strijdig dat ook klinkt, allang be reikt. De club heeft namelijk geen veld waardoor het laten spelen van één veertiental eigen lijk al een soort van luxe is. Thuiswedstrijden zijn er niet bij en het reizen per bus naar de vaak veraf gesitueerde velden van de tegenpartij die telkens tweemaal bezocht dienen te worden kost handenvol geld. Een tweede ploeg inzetten kan daarom niet, laat staan een jeugdteam. Van Kesteren: "Ik kan die jongens, die er overigens wél zijn, toch moeilijk op de brommer naar Den Helder sturen". Kortom de zaak stagneert bij The Bassets en dat alles is terug te voeren tot het veld dat er niet is. Wat trouwens het eerste er niet van weerhield om vorige week - zij het dan el ders - kampioen van de tweede klasse te worden. Alleen, de pret is alweer gedrukt. Die heeft plaatsgemaakt voor berusting bij de één, voorzitter Van Kesteren, en woede bij de anderen, secreta ris Ad de Gram en adviseur Peter Brandt. Die twee proberen dan ook stante pede de voorzitter tot revolutio naire uitspraken te verleiden in de trant van: "We zoeken het ho gerop of desnoods kraken we een veld. Maar Van Kesteren wil daar vooralsnog niet aan. Hij ziet veel meer heil in het bewandelen van de weg der diplomatie en gelei delijkheid. "Want", benadrukt hij. "je bereikt niks met wilde praat. Wat voor recht kunnen wij per slot van rekening doen gel den We bestaan pas twee jaar en 'Er zijn geen velden beschikbaar en voorlopig komt er ook niks bij". Dat is de voor The Bassets weinig hoopgevende informatie die de Sassenheimse directeur van gemeentewerken Van der Merwe geeft als hem gevraagd wordt naar commentaar. "In derdaad, de nood is hoog. En een oplossing is er niet zomaar. Of The Bassets bij een andere ver eniging kunnen worden onder gebracht Ik weet het niet, dat is niet mijn zaak. Dat is het be leid van de gemeente". hebben nog niet zoveel leden. Clubs als Ter Leede en Teylingen kampen ook met veldennood. En die zijn veel groter dan wij," aldus Peter van Kesteren die zijn colle ga's telkens weer tracht af te remmen. Maar de strijdbare Pe ter Brandt, coördinator van de Bond en nu optredend als belan- genhartiger van de Sassenhei- mers, is niet te stuiten. 'We hebben", gaat hij erop los, "een gesprek gehad met Van der Plas. Tien dagen later zouden we uit sluitsel krijgen. Dat is nu drie maanden geleden. We hebben sindsdien niets meer vernomen. Ook zijn we bij Van der Merwe geweest. Die man probeerde ons na twee minuten alweer naar bui ten te werken. Ook dat heeft dus niets opgeleverd. Goed, Sassen heim heeft een gebrek aan vel De kampioensfoto van The Bassets. Gemaakt in Rotterdam, want een veld in Sassenheim is er niet. den, dat geloven we best. Maar er zijn alternatieven. Teylingen heeft laten doorschermeren dat er te praten valt. Verder is er een veldje bij de zogenaamde Mu ziektent. En wat te denken van het terrein van de korfbalvereni ging TOP. Dat wordt 's zondags niet eens bespeeld. We eisen heus geen nieuw complex. Maar zelfs praten over een eventuele nood oplossing is er niet bij. Ik heb het vermoeden dat ze ons gewoon niet moeten". Van Kesteren.die deze woorden niet voor zijn rekening wil nemen maar het er diep in zijn hart wel mee is, knikt. "Het is een feit dat sommige leden van The Bassets geen al te beste naam hebben in Sassenheim. Jonge jongens die wel eens in aanraking zijn ge weest met de justitie. Maar terwijl zij misschien bang zijn voor een concentratie geloof ik juist dat zoiets juist een extra reden moet zijn om ons aan een veld en een clubhuis te helpen. Zonder met een tot maatschappelijke wer kers gebombardeerd te worden geloof ik toch wel degelijk in de sociale taak die wij kunnen ver richten. Rugby is een harde man nelijke sport waarin je, uiteraard binnen de grenzen van de sporti viteit, veel agressie kwijt kunt. En die jongens kunnen beter na afloop in het clubhuis een biertje drinken dan in de kroeg. Waar of niet Wat dat aangaat zijn de de drie be stuursleden het roerend eens. Die eensgezindheid is er niet als de methode om het grote doel te verwezelyken besproken wordt. Van Kesteren: "We zouden eens met de burgemeester moeten praten. Hij weet misschien niet eens van ons bestaan af. laat staan dat hij op de hoogte is van de problematiek. Wellicht kan hij wat voor ons doen." De Gram: "Dat helpt toch niet. Hij zal ons heus weer naar de wethouder verwijzen en dan draai je in een kringetje rond". En Brandt' "We moeten maar eens een daad stel len onderhand. We hebben toch bestaansrecht. Nou dan Van Kesteren twijfelt. "Laten we dat maar niet doen. We staan er al niet zo mooi op en laten we als jeblieft de zaak niet verergeren. 'Zie je wel', zeggen ze dan, 'daar heb je dat zooitje'. Nee, we moe ten dit petjes afwikkelen. We doen er van alles aan om een fat- soenlnke club op poten te zetten en dan moet je zoiets niet in éen klap weer verpesten. We hebben ook rekening te houden met an dere verenigingen. Ook die heb ben hun problemen. Weggaan uit Sassenheim Nee. dat zie ik he lemaal niet zitten. Weliswaar hebben we verschillende leden uit andere, omliggende gemeen ten. maar The Bassets is en blijft een echte Sassenheimse club. Weliswaar nog zonder veld, maar we blijven hopen En Peter Brandt Hy schudt het gryze hoofd.... AD VAN KAAM Gebruik'm goed. Onderwijzer (1) Katwijker teleurgesteld over aankoop Treytel Er wordt door uw courant betreurd dat burgers de politie in kennis stelden van het feit dat zij meen den deelnemers herkend te heb ben aan de gewelddadigheden op 30 april. Dit is volgens u een zaak voor het opsporingsapparaat dat dus geen medewerking mag krij gen van de burgerij. Houdt dit nu in een opwekking om bij constatering van misdrijven deze niet meer ter kennis van de politie te brengen? Of-wordt be doeld dat indien men aanwijzin gen kan aandragen ter oplossing van misdrijven dit niet geconsta teerd mag iijn via tv-beelden? Er is dan sprake van pech voor de daders, wordt gezegd. Doorgere deneerd betekent dit dat als ie mand het autonummer van ia- brekers noteert dit niet juist is omdat deze mensen dan pech hebben. Eén ding wordt wel eens vergeten. Bij misdrijven hebben wij burgers .allemaal pech. Dit wordt echter, krijg ik de indruk, veel minder erg gevonden. Zeer verward wordt uw commentaar wanneer het gaat om de beoorde ling of iemand die zou hebben deelgenomen aan rellen geschikt is voor onderwijzer. Enerzijds wordt gezegd dat aangifte onjuist is, anderzijds wordt vermeld dat door die aangifte een zakelijke benadering niet meer mogelijk is A.Tilroe Primuladuin 23 Leiden Onderwijzer (2) Met grote verbazing heb ik uw arti kel gelezen over de arrestatie van de Noord wij kse onderwijzer. U wilt kennelijk de hand boven het hoofd houden van deze man die het niet kon nalaten met stenen te gooien naar mensen die de orde en het recht moeten handhaven. Een man die wanneer de politie op hem afkomt lafhartig de vlucht neemt in de wetenschap dat men hem toch niets kan ma ken omdat hij kan verdrinken in de massa. U noemt het een griezelig idee dat burgers zich met opsporing van dergelijke misdadigers bezig houden. Welnu, ik durf te zeggen: het is voor de burger nog griezeli ger dat dergelijke figuren onze kinderen moeten onderwijzen. U schrijft over "garantie", maar ik vraag welke garantie geeft dat tuig ons. Toch niets! Welk alter natief dan! Het beroven van oude dames of heren van hun hand tasje of portemonnee? De drugsmaatschappij? Alle figuren die op Koninginnedag ons land zo hebben vernederd, die de vrijheid van ieder mens om in een Nederlandse stad te gaan en staan in de weg hebben ge- ftaan, zijn het opsporen dubbel en dwars waard. J.P. Ruigrok G. Bomanslaan 15 Roelofarendsveen (Over het hoofdartikel van donder- dag waarop beide lezers reage ren, is in de krant van gisteren een nadere toelichting gegeven. Hoofdred. LD!AD). Gerrit Vooijs in actie in het Olympisch Stadion. Op de achtergrond nog een speler uit "die goede ouwe tijd Theo Vonk. ALKMAAR - Gerrit Vooijs zal geen traan laten als zijn afscheidsduel bij AZ'67 op Hemelvaartsdag achter de rug is. De 32-jarige sluitpost, die aan het einde van het seizoen zijn elfde contractjaar bij de Noordhollandse eredivi sieclub afsluit, heeft inmiddels geleerd zijn emoties te bedwingen. Ook bij Vooijs is dc 'nieuwe zake lijkheid" bespeurbaar. De speler die het langst bij AZ'67 onder contract staat en nog praat van "die goede ouwe tijd" als de be ginjaren van zijn verblijf in Alk maar ter sprake komen, ziet de reacties na het afscheidsduel te gen Lokeren al voor zich. "De week na die wedstrijd zwaaien de mensen nog naar je; daarna zien ze je bij wijze van spreken niet meer staan. Je bent als oud-spe ler altijd welkom bij AZ'67. maar ook daar kennen ze je naar ver loop van tijd niet meer". Het treffen met het Belgische Lo keren ziet de voormalige keeper van Quick Boys dan ook niet meer als "een aardig wedstrijdje, dat al vast stond en dat AZ'67 aangrijpt om in het teken van Vooijs te laten staan. Die wed strijd doet mij echter niets. Uit mijn ervaringen weet ik, dat elk vertrek van een oud-gediende rot is. De ene dag denk je nog aan hem, de andere dag ben je hem vergeten. En zo zal het bij mij ook wel gaan". Onderdak Wanneer het vernachte koud buf fet is veroberd en de Zaanse klok ("Die krijgen alle vertrekkende spelers aangebodenin ont vangst is genomen, hoopt Vooijs zo snel mogelijk onderdak te vin den bij een andere voetbalwerk gever. Dat zou voor hem een veel mooier afscheidscadeau zijn. hoewel hij de vrije transfer ook al als een aangename geste van de kant van geldschieter Klaas Mo lenaar beschouwt. "Want ze had den mij nog aan mijn lopende contract kunnen houden. Toch sympatiek dat ze mijn verzoek om een vrije transfer, hebben in gewilligd", verklaart hij in eerste instantie. Later bekent Vooijs dat hy "de bank zat was" en dat hij hevig te leurgesteld is in AZ'67. omdat Feyenoord doelman Eddv Trev tel vorig jaar werd gecontrac teerd Toen drie seizoenen gele den de Joegoslavische interna tional Meskovic werd aangetrok ken, vond ik verstandig, want op dat moment lag ik in het zieken huis. Na een bepaalde tijd slaag de ik erin hem uit het team te spelen. De aankoop van Treytel vond ik echter dom". Gerrit Vooijs hoopt nog steeds dat hij ook komende zomer onder dak kan vinden bij een club in de Verenigde Staten. De AZ-sluit- post, die vorig jaar vier weken als stand-in fungeerde bij San José, had bijna een contract af gedwongen bij Chicago Stings. "Ik heb daar de hele voorberei ding op het seizoen in Amerika meegemaakt en hun trainer wilde mij graag inlijven. De sponsor hield evenwel de boot af. Mochten zij hun reserve-doelman nog kunnen verkopen dan kan ik alsnog komen. Intersoccer en Peter Ressel, die daar mijn za ken onderhouden, hebben nog wel contacten met Minnesota en Dallas. Dichter bij huis had Ajax interes se. Beenhakker geeft UEFA- doelman Sjaak Storm echter de voorkeur boven een ervaren doelwachter als Vooijs achter Piet Schrijvers. Voorts zou NEC belangstelling hebben voor Vooijs als Harry Schellekens Jan van Beveren bij PSV op volgt. "Afgelopen lomer was de club be- zig met de Belgische internatio nal Jean-Marie Pfuff. Ik heb ze toen aangeraden Van Breukelen van FC Utrecht aan te trekken. Hij is jong en misschien wel duur, maar hy kan nog lang mee. Ik zou dan wél bereid zyn geweest in mijn laatste contractjaar een jeugdige keeper als Hans de Ko ning te laten rijpen. Als je Treytel koopt, ben je onverstandig bezig. Toen ik vernam dat hy was ge kocht, wilde ik het spelershome zes centimeter opschuiven uit kwaadheid. Dat helpt dus niet Positie "Natuurlijk heb ik met Kesslel mijn positie doorgenomen, want ten eerste is Treytel niet beter en U gebruikt de postcode héél goed als u de vier cijfers en twee letters zó voor de plaatsnaam zet: H. Meerveld Graaf Adolfstraat 4 2713 EK ZOETERMEER voorts is hij een jaar ouder. Maar je ziet het: op het duel tegen Vi tesse na, toen hij was geschorst, heb ik geen enkele wedstrijd in het eerste gekeept. Daarom heb ik een paar maanden geleden met Molenaar gesproken en om een vrije transfer gevraagd. Dat was een groot risico, want ik had ook op mijn krent kunnen blijven zit ten. Per slot van rekening heb ik een goed contract". Het typeert de instelling van de Katwijker dat hij voor een vroeg tijdig vertrek heeft gekozen. "Ik kan niet 'achter' een doelman op de bank zitten, die niet beter is", herhaalt hij. "Daar ben ik te veel voetbalfanaat voor. Daarom gooi ik er ook in het C-team niet met mijn pet naar. Daar schiet je toch niets mee op. De ongeveer dui zend toeschouwers die de wed strijden van de reserves bezoe ken, zouden je dan wekelijks uitlachen en uitroepen "Die bolle kan er niets meer van" Nee, of ik nou in het zesde of eerste elftal sta, ik doe mijn uiterste best". Daarom traint Vooijs nog steeds als een full prof "Negen tot tien keer in de week") en constateert hij dat zijn conditie uitstekend is en dat zyn gewicht zelden zo laag is geweest 'Toen ik van Quick Boys naar Alkmaar vertrok, woog ik 106 kg. nu 94". Wat dat betreft heeft hy zich goed aange past in het profesionele klimaat van de Kaasstad. "Ik ben meege groeid met een team dat niets voorstelde, maar dat nu een top- formatie is. Dat meegroeien gold ook voor de coaches Bij de opsomming, Heinz, Van der Hart, Brand, Kraay, Notermans, Van der Hart en Kessler, conclu deert ook Vooijs dat het bij AZ'67 een komen en gaan van trainers is geweest. "Wanneer de Molenaars wat m hun kop hebben moet dat er ook zo snel mogelijk uitkomen. Dat heb ik van naby meege maakt, want ik heb lange tijd bij ben in do zaak gestaan Ala hel mogelijk zou zyn, dan hadden ze zelfs het kampioenschap ge kocht in dc voetballerij bja evenwel andere factoren beslis send. Notermans en Van der Hart konden niet goed omgaan met een vedette als Van Hanegem, terwijl ook de ontwikkeling van enige spelers langer heeft ge- Titel Vooijs hocII zich daarentegen snel omgeschoold van eerste-divisie- doelman tot aluitpoat van aan sterrenteam, dat alles al heeft be reikt behalve een titel. "Want", zegt hij, "dat vijf-jarenplan Is weliswaar niet geslaagd,"maar we hebben toch Europa Cup-duels tegen Ipswich en Barcelona ge sneld en de KNVB-beker ge pakt. Toch ook mooi?". De eige naar van een bar in Alkmaar ("Ik wil in dc toekomst een sportzaak in Katwijk gaan runnen") voor spelt niettemin dat zyn afscheid niet met sentimenten omhuld zal zijn. "Ik wil tegen Lokeren alleen de nul vasthouden en hopen dat ze in de ereloge niet zeggen: "Blij dat we hem kwijt zijn". Ik wil er voor zorgen dat ze gaan twijfelen of ze niet fout zijn geweest". HERMAN POOS

Leidsch Dagblad | 1980 | | pagina 13