Protest tegen beleid woningbouwvereniging jttstylK „Inzicht in onderwijs gewend Munitie komt naar duinen Wassenaar „Bijkomende kosten lopen de spuigaten uit" Startsein voor bouw woningen Westeindell [Le/cfee agenda PAGINA 2 STAD EN RAND DONDERDAG 8 MEI 1980 LEIDERDORP - "Het gaat ons niet om de kale huur maar om al die bijkomende kosten. Die lopen zo langzamer hand de spuigaten uit. We moeten in onze flat voor dingen betalen die totaal overbodig zijn. En daar moet zo snel mogelijk over worden gepraat". De heer Timmer wijst de plek aan waar de warmtekosten verdeler moet komen en hoe groot dit apparaatje is. De kostenverhoging door het aanbrengen dergelijke verdeler ziet Timmer niet zo zitten Het bejaarde echtpaar Timmer heeft de afgelopen jaren lijdzaam moeten toezien hoe de Algemene Woningbouwvereniging Leider dorp (AWL) steeds met nieuwe prijsverhogingen kwam voor de kosten die gemaakt zouden zijn ten behoeve van de bewoners. Volgens Timmer laat de AWL vooral de bejaarden in hun wo ningen aan de Langendijkdreef betalen voor dingen die ze hele maal niet gebruiken. "Zo moeten we voor de buitenver lichting betalen en voor de lift. Wij zijn één van de twaalf bejaar den die beneden zitten. Denk maar niet dat onze buitenlamp gemeenschappelijk wordt be taald. De electriciteit loopt via onze eigen meter en dat moeten we zelf betalen. De mensen die via de AWL de bejaardenwonin gen aan bijvoorbeeld de Langen dijkdreef bewonen, moeten twaalf gulden betalen voor de huismeester. Notabene twee eta ges boven ons zitten de flats voor de één- en tweepersoonshuis houdens en die betalen maar ze ven gulden per maand voor de zelfde Huurkaarten Die service bestaat dan onder meer uit het in de bus doen van de huurkaarten. Maar dat doet die man niet alleen bij de flats die er voor moeten betalen. Hij gaat ook ZOETERWOUDE - Burgemeester Detmers heeft gistermiddag met het slaan van de eerste paal het startsein gegeven voor de bouw van 44 wo ningwetwoningen aan de Zwaan in Zoeterwoude-Dorp. Met deze wonin gen, waarvan de bouw ongeveer een jaar zal duren, nadert de voltooiing van de wijk Westeinde II. De woningen die voor het grootste deel in stapel bouw zullen worden opgetrokkenzijn ontworpen door de architect Gradus Kamsteeg uit Warmond. Rommelmarkt In Zoeterwoude wordt zaterdag weer de traditionele rommel markt gehouden in en om "Ons Huis" aan het Kosterpad. Vanaf 8.30 uur kan men op deze door de hervormde jeugdraad georgani seerde markt terecht. Buiten de verkoop van tweedehands spul len zullen er ook andere activi teiten ten toon worden gesteld. Zo zullen er onder meer oude ambachten als schapenscheren en kantklossen te zien zijn. Ook is er een plaatsje ingeruimd voor de (klein) veemarkt. De op brengst is bestemd voor het jeugdwerk binnen de hervorm de gemeente. WD In het bestuur van de VVD in Zoe terwoude hebben zich enkele wijzigingen voorgedaan. Het nieuwe bestuur is als volgt sa mengesteld; voorzitter is me vrouw Sprey-Sanders, vice- voorzitter de heer Kremer, se cretaris de heer Graniewski, penningmeester de heer Brinckman, lid van bestuur de heer Goedhart. Zwemkoffie De bejaardenzwemclub Oegst- geest sluit het seizoen af met een "zwemkoffie" en wel volgende week maandag om 10.00 uur in het dienstverleningscentrum in Oegstgeest. Er kan worden na gepraat over het afgelopen sei zoen en worden vooruitgekeken naar het komende i Kindertoneel dertoneel. Het stuk heet "Het dansende ezeltje". Aanvang 15.00 uur. Ook zondagmiddag kan men op hetzelfde tijdstip in het Cultureel Centrum terecht voor dit kindertoneel. Zomertoertocht In de sporthal „De Vliethorst" in Voorschoten gaat zondag de tweede zomertoertocht van start. Het eerste toerfietsen in dit kader werd zondag 4 mei ge houden. Inschrijving moet zon dag plaatsvinden tussen 8.30 uur en 9.00 uur. Er kan een keuze gemaakt worden uit de afstan den 30 en 60 kilometer. Ontspanning In het gemeentecentrum in Oegst geest is vrijdagmiddag 14.15 uur een ontspanningsmiddag. De heren Maandag en Schreuder praten over Zuid- en Noord-Wa- les. Riolering uitgesteld OEGSTGEEST - De riolering in de Oegstgeester Dorpsstraat zal de eerstkomende jaren niet worden vernieuwd. Tijdens de commis sievergadering voor financiën in Oegstgeest bleek dat dit twee ton kostende project van de lijst van uit te voeren werken was ge schrapt. Wethouder Van Belle lichtte toe dat het slechts een uit stel betrof. De gemeente had verwacht dat bij de werkzaam heden het verkeer wel via de Haaswijkbrug kon worden om geleid. "Maar dat voldoet niet", aldus Van Belle. Ten aanzien van de markt kondigde hij aan dat er zo snel mogelijk een openbaar toilet moet worden ge plaatst. De kosten moeten wor den gedekt vanuit de marktgel- den. Dat kan volgens Van Belle best "wanneer je bedenkt dat de zittende middenstand in feite met alle belastingen moet mee draaien. De marktkooplui heb ben zoiets niet". Wuisman (D'66) merkte hierbij op dat het toilet bij de zeer gewilde straathandel best door de bezoe kers mocht worden meebetaald. PvdA en D'66 in Voorschoten: Rommelmarkt De Hervormde Jeugdraad in Zoe terwoude organiseert zaterdag weer de jaarlijkse rommel markt in en om "Ons Huis" aan het Kosterpad. De jeugdraad gaat vanavond huis aan huis in Zoeterwoude proberen nog meer "rommel" te bemachtigen voor het slagen van de markt. De Zoeterwoudenaren wordt ge vraagd spullen die ze kwijt wil len of kunnen alvast voor de deur neer te zetten. VOORSCHOTEN - De PvdA en D'66 in Voor schoten vinden dat de ge meenteraad te weinig in zicht heeft in het reilen en zeilen van het openbaar onderwijs. Alle gesprekken met schoolraad en schoolteams lopen tot nu toe via de afdeling onderwijs van het gemeentehuis en alleen de wet houder is daarbij aanwezig na mens de gemeenteraad. De PvdA en D'66 uitten deze mening gis teravond'naar voren in de raads commissie voor welzijn en on derwijs in Voorschoten. Eerder wezen de meeste openbare scholen een discussienota af over de bestuursvorm van het open baar onderwijs in de gemeente. De scholen vonden dat de huidi ge vorm goed functioneert. De openbare scholen wijzen het plan voor een speciale c het openbaar onderwijs dan ook af. Zij menen dat de schoolraad in zijn huidige vorm voldoende waarborgen biedt zowel voor de scholen als voor de gemeente raad. Visser (PvdA) zei gister avond dan toch graag toestem ming te krijgen om de vergade ringen van de gemeenschappe- lijke schoolraad bij te wonen. Ai- kens (D'66) meent dat een gebrek aan inzicht wel eens kan worden uitgelegd als een gebrek aan be langstelling. De CDA-fractie vindt dat indien de schoolraad volgens de scholen de belangen van het openbaar on derwijs goed dient, de gemeente raad kan volstaatn met een af vaardiging door middel van de wethouder. De WD wil graag ook meer infor matie, maar ziet weinig heil in een commissie indien daar totaal geen behoefte aan bestaat bij de die direkt met het on derwijs te maken hebben. Wet houder Asselman deed de toe zegging de wensen te bespreken binnen het college van burge meester en wethouders. Zelf meent hij dat soms de raad te weinig betrokken wordt bij wij zigingen en dergelijke in de on- derwijsteams. De benoeming van de hoofdleid sters Vinkenhof en Woelwaters aan de openbare kleuterscholen zal door PvdA en D'66 niet wor den tegengehouden, maar in het vervolg wensen zij een voor- dracht van drie pers zoals ditmaal van éér de gewone woningen langs die daar niet voor betalen. Waarom moeten wij daarvoor opdraaien?" vraagt Timmer zich af. Hij heeft weinig goede woorden over voor de woningbouwver eniging die volgens hem maar wat aanknoeit. "De druppel die de emmer deed overlopen was wel de brief die wij in april kre gen. Of we maar wilden tekenen voor het leveren en plaatsen van warmtekostenverdelers en in te stemmen met het aanbrengen van deze verdelers in onze wo ning. Voor de zoveelste keer worden wij op kosten gejaagd. En we krijgen er in feite niets voor terug. Zomaar eventjes 142 gul den per jaar voor de aankoop en het jaarlijks opnemen van de warmteverbruikers plus de warmtemeters. "Deze laatste hebben we helemaal niet nodig. We betalen zelf ons gas wanneer we warm water wil len hebben. Wanneer je niet meedoet moet je tien procent meer betalen over het gemeten gasgebruik. Dat kan toch zomaar niet. Er zijn nu 22 handtekeningen opgehaald van medebewoners die ook zien dat dit niet klopt. Op mijn verzoek zal ik de de AWL komen en dan neem ik alle papieren met alle verhogingen mee. Dan zien ze eens welke knoeierijen ze de afgelopen jaren hebben begaan", aldus Timmer, die onlangs nog een loodgieter zevenmaal zag terugkomen voor een klusje bij de buren. Fluittoon "Er zat een fluittoon in de waterlei ding. Gewoon een kwestie van een kraantje bijstellen. Nadat ik dat zelf al had gedaan hebben ze later toch nog een hele nieuwe stortbak gemonteerd. Dat is pas geldverspilling". De heer Sterrenberg is administra teur bij de woningbouwvereni ging en als zodanig belast met onder andere het bijhouden van de rekeningen. "Een moeilijk complex woningen", zo om schrijft hij de flats aan de Lan gendijkdreef. "De bijkomende kosten die moeten worden be taald zijn inderdaad niet voor ie dereen gelijk. Het prijsverschil tussen de bejaardenwoningen en de één- en tweepersoonshuis houdens daarboven komt door dat de bejaarden een alarmin- WASSENAAR - Een naar aard en omvang niet nader beken de partij munitie zal worden overgebracht van de gemeen te 's-Gravenzande naar het duingebied van Wassenaar. Die mededeling deed burge meester Staab in de Wasse- naarse raadscommissie voor algemene zaken gisteravond. Een paar commissieleden von den het een griezelige zaak. De burgemeester wees er ech ter op dat de raad zelf in 1975 dit mogelijk had gemaakt. Het toen aangenomen be stemmingsplan "Landelijk Gebied" laat hiervoor, onder bepaalde voorwaarden, de ruimte. Op gezag van het mi nisterie van defensie moet worden aangenomen dat aan die voorwaarden zal worden voldaan. De gemeenteraad heeft geen controlemogelijkheid ten aanzien van de preciese ken merken van het aan te voeren materiaal. Wanneer te zijner tijd de aanvraag voor een bouwvergunning voor bun kers binnenkomt, zullen raadsleden ter plekke een kijkje gaan nemen. Een tijdstip voor het overbren gen is nog niet bekend. Het raadslid Nicuwenhoven (D'66) stelde enige tijd gele den over dit onderwerp een aantal schriftelijke vragen aan het college van burge meester en wethouders. stallatie tot hun beschikking hebben. Ze kunnen in geval van nood op een knop drukken. Daar moeten ze inderdaad vijf gulden per maand voor betalen". Gratis wonen "De man die beschikbaar is om di rect op een alarm te reageren woont eveneens in de flat. Hij krijgt hiervoor gratis wonen. Ook de telefoonkosten en de belastin gen betaalt de woningbouwver eniging voor hem. Natuurlijk is dat een beetje duur, maar die re geling was er al voordat ik bij de AWL kwam werken. Daarnaast hebben we met grote verliezen te kampen, die moeten worden bij geschaafd". "Zo is er fraude gepleegd door ie mand die zijn electriciteit vóór de meter aftapte. Dat is een van de oorzaken geweest voor het om hoog halen van de kosten voor onze levering van diensten", zegt Sterrenberg, die de toekomst van de warmtekostenverdelers en de warmwatermeters somber inziet. "We hebben twee enquêtes gehou den onder de bewoners. De eerste leverde tachtig procent aan posi tieve reacties op. We moesten honderd procent deelname heb ben, dus is er een voorlichtings avond georganiseerd. De tweede enquête leverde daarna slechts nog twintig procent positieve reacties op. De mensen zien het blijkbaar niet meer zo zitten. En dat ze "voor straf' tien procent meer moeten gaan betalen is vol gens mij een foutje geweest. Of schoon het in de brief aan de be woners heeft gestaan", meent de administrateur. Hij zegt dat hij Timmer graag de jaarrekeningen wil laten zien, "maar dat wil hij niet, dat is me na een van zijn bezoeken hier wel duidelijk geworden". ROEL ZAADNOORDIJK Donderdag Leiden Kijkhuis - Vrouwenkerkchoorstraat 17, film; "Scrim" en "Keefman", 20 en 22.15 Zuiderkerk - Lammenschansweg 15, uitvoering streekmuziekschool Leiden e.o., 19.30 uur. Leids Vrijetijdscentrum - Breestraat 66, nieuwe films van Film International, 21 't Parlement -. Nieuwe Rijn 52, ruil beurs, De Verzamelaar, 20 uur. Breehuys - Breestraat 19, lezing Yogi Dharmave, 20 uur. Stadhuis - commissie ruimtelijke orde ning/verkeer/openbare werken, 20 uur; commissie onderwijs, 20 uur. Nieuwe Rijn 20a - werkgroep homofilie, open café avond, 21 uur. Welfare-lokaal Rode Kruis - Leidseweg, Voorschoten, tel 01717-3309, spreekuur gracht 32, vrij advies, 19.30-21.30 u_.. Architektenwinkel - Pieterskerkhof 18, vrij advies, 20-21 uur. Breehuys - ingang Schoolsteeg, werklo zen advies centrum, vrij van 14—16 uur. Volkshuis - Haarlemmerstraat 73 b, open middag, kaarten, sjoelen en andere spelletjes. Werkgroep Dienstweigeren - Troef, Noordeinde^2a, van 20-21.30 uur. Voor lichting en begeleiding dienstweigeren, 1 10-12.30 v Apotheken De avond-, nacht- en zondagsdienst van de apotheken in de regio Leiden wordt waargenomen van vrijdag 2 mei tot 5 mei 8 uur door apotheek Kok, Rapenburg 9, tel 124807 en apotheek Voorschoten. Leidseweg 66, tel; 2525. Van maandag 5 mei tot vrij 9 mei, door apotheek Zuid west, Brahmslaan 20, tel 763143 en apo- 155482Beker, Lijtweg, Oegstgeest, tel: Wijkverpleging Leiden - Interkruis, Middelweg 38, tel. ten noorden van de Rijn: 134604. tel. ten zuiden van de Rijn: 121753. Leiderdorp/Zoeterwoude Rd. - ge zondheidscentrum, Berkenkade, Lei derdorp, tel: 410131, spreekuur ma t/m vrij van 14-15 uur. Oegstgeest - Interkruis, Lijtweg 7, tel: 154500. Voorschoten - gezondheidscentrum, v.d. Waalslaan, tel: 4641. Warmond - Zr. S. Posthuma, Kagerplein 308, tel: 02522-11563. LEIDSCH DAGBLAD DAGBLAD VOOR LEIDEN EN OMSTREKEN LEIDEN Postbus 54. 2300 AB LEIDEN Telefoon 071 -144941 Nabezorglng v 18.00-19.30 uu Zaterdag van 3 voldoen overschrijving geen Voor betaling van abonnementsgelden uitsluitend giro 28884. Kwartaalabonnement 146,30 per post t 66 40 Jaarabonnement f 173, per post i 254 10 Rubriekchefs: A van Leeuwen (stad) J P Westenaken (regio) B Paauw (binnenland) J Ruygrok-Hoogeveen (buitenland) (sociale economie) P J de Tombe (sport) P C Rosier (radio en televisie, kunst) leven) Aangesloten bij de Gemeenschappelijke Persdienst met eigen correspondenten o a in: Bonn. Brussel. Londen. Parijs. Washington. Cairo. Rome. Madrid. Stockholm en Djakarta Privé: C Smits. Bachstraat 25. Leiden, tel. 071-763320 Ch Lennartz, Maredijk 33a. Leiden, tel. 071-133202 Correspondenten R Zaadnoordijk Tel 071-121481 Oegstgeest H. Sonders. 071-155854 Voorschoten. J. Peters 071-769935. Warmond. K Prins 01711-11266 Zoeterwoude R Stevens 071-890847. Zoeterwoude: Olaf Hoenson 01715-1896 Leiderdorp: F Snijders 071-893841

Leidsch Dagblad | 1980 | | pagina 2