Silvester sloopt Sikking-ploeg houdt Borussia in race om UEFA Cup Aanvoerder Kulik nu opstappen DAMES TREUREN NIET OM UITSCHAKELING Bearzot wil Fred Filippo blijft Italië speelt topbasketbal tegen Nederland: 95-69 Licht-conflict tussen DS'79 en voetbalbond DONDERDAG 8 MEI 1980 ROME (UPIIANP) - De Italiaanse bondscoach Enzo Bearzot over weegt zijn ontslag in te dienen bij de Italiaanse voetbalbond. Bear zot is nogal verbolgen over de ontwikkelingen van het als een olievlek uitbreidende voetbal schandaal. "Ik heb reeds eerder overwogen op te stappen, dus een dergelijke stap komt voor de bond niet on verwacht", zei hij. "Nu we in een dergelijke troep verzeild zijn ge raakt ontbreekt mij de ambitie om keihard te werken. Ik vraag me zelfs af of we een representa tief nationaal team voor de fina les van het Europese kampioen schap kunnen formeren" Maradona Het dagelijks bestuur van de Ar gentijnse voetbalbond heeft beslo ten dat Diego Maradona van Ar- gentinos Juniors niet getransfe reerd mag worden. De club van Maradona had een verzoek inge diend voor de transfer van de "blanke Pele" naar Barcelona. Argentinos Juniors tekende reeds een contract met de Spaanse club Barcelona. Met de overgang was een bedrag gemoeid van rond de zes miljoen dollar (12 miljoen gulden). Dinsdag nog verklaarde Nunez, de voorzitter van Barcelona, dat de hele zaak rond was. De reglemen ten van de Argentijnse voetbal bond bepalen echter, dat voet ballers die van grote waarde zijn voor het nationale elftal niet naar buitenlandse clubs getransfe reerd kunnen worden. Henk de Jonge wordt met ingang van 1 juli trainer bij de eerste di visievereniging Cambuur. De Jonge tekende een éénjarig con tract. Momenteel is hij nog oefen- meester van het Tilburgse Willem II, waar hij twee jaar werkzaam is geweest. De Jonge is de opvolger van Nol de Ruiter, die komend seizoen in dienst treedt van Wa- geningen. Tonny Bruins Slot zal het volgende seizoen FC Amsterdam niet meer trainen. Dat heeft hij het bestuur meegedeeld. Bruins Slot nam de begeleiding van de eerste divi sieclub over na. het vertrek van Cor van der Hart. Bovendien is hij het hoofd van de afdeling Scouting van de Amsterdamse club. Voor Bruins Slot was die combina tie niet zinvol en hij stelde zich slechts beschikbaar voor de laatstgenoemde functie, die hij reeds sedert zeven jaar bij Am sterdam vervult. Carrie Steinvoort heeft zijn con tract met PEC Zwolle met een jaar verlengd. Er zijn nog drie spelers die niet getekend hebben. Dat zijn: René IJzerman, Jan Hendriksen en John van den Wil denberg. MÖNCHENGLADBACH - Borussia Mönchengladbach heeft een goede kans om voor de derde maal - na 1975 en 1979 - de UEFA-beker te winnen. In een meeslepend, tempo-rijk en zeer spannend eerste duel tegen Eintracht Frankfurt triomfeerden de Borussen door meer vechtlust met 3-2. Toch heeft het tot twee minuten voor het einde geduurd voordat de 25.000 toeschouwers de winnende treffer van aanvoerder Kulik konden begroeten. Een treffer waaraan men niet meer had durven denken. Immers Frankfurt bezat de beste ploeg. Technisch gezien althans. Tot tweemaal toe trof in de begin fase een Eintrachtaanvaller de lat boven doelman Kneibl. Het ge luk bleef de Borussen echter toelachen, waardoor deze angsti ge periode zonder kleerscheuren werd doorgekomen. Er volgde een harde, maar faire ontmoeting tussen de twee Bundesligaploe- gen, die elkaar weinig toegaven. Na 37 minuten nam Eintracht de LEIDEN - De vandaag 21 jaar geworden Fred Filippo zal ook komend seizoen de kleu ren van AZ'67 verdedigen. Fillipo, die inmiddels al drie jaar voor de formatie uit Alkmaar uitkomt, tekende een contract voor één sei- De voorstopper beschouwt het verlengen van zijn verblijf bij AZ'67 als een indicatie dat "Kessler het wel in mij ziet zitten". "En dat terwijl ik praktisch het hele s niet met de A-selectie heb meegetraind vanwege mijn studie. Ik ben nu eerstejaars student lichamelijke opvoe ding aan de academie in Den Haag"^Fillipo vermoedt dat de Noordhollandse eredivi sieclub zijn verbintenis ("Mijn eisen waren gelijk aan die van afgelopen sei zoen"! heeft verlengd, "om dat is gebleken dat ik de af gelopen drie duels een rede lijke vervanger ben geweest van de geblesseerde Ronald Spelbos". "Althans dat heeft Kessler gezegd. Ook volgend seizoen stelt de voormalige speler van UVS, voor wie Telstar vorig jaar interesse toonde, zijn studie primair. Hij zal slechts spo radisch de trainingen van het eerste team kunnen be zoeken. Ook Krysten Nygaard en Fier Tol tekenden bij AZ, dat weer goed bij kas zit. Dankzij de eén miljoen gulden die de club kreeg van de verzeke ring voor het verlies van de afgekeurde Bobby Vosmaer en de 450.000 gulden die AZ ving voor de transfer van Schouwenaar naar Beer schot. leiding. Karger scoorde koel en opnieuw moesten de Borussen op eigen veld onder het juk door. Op slag van rust wijzigde de strijd toen Kulik schitterend gelijk maakte: 1-1. Beter Ook in de tweede helft demon streerde Eintracht beter voetbal. De Borussen verdedigen echter bekwaam, hoewel niet zonder veine. Matthaeus was een van de uitblinkers bij de thuisclub die onophoudelijk zijn team stuwde en met schitterende passes zijn voorwaartsen bediende. Hij was het ook die - nadat Hölzenbein in de 71ste minuut Eintracht de lei ding had gegeven zijn ploeg op nieuw naast Frankfurt bracht. Het was overigens onbegrijpelijk dat Eintracht de kostbare voor sprong niet beter had verdedigd. De ploeg wilde echter door speels voetbal de wedstrijd blijven be heersen, maar kwamen daarbij wel aan de verkeerde kant van de medaille te zitten. Want na de ge lijkmaker ging Borussia Mön chengladbach zich meer met de aanval bemoeien. Frankfurt moest enigszins terug en daarbij bleek dat de defensie nu niet be paald het sterkste punt was. Kans De Borussen voelden dat er kansen aanwezig waren om de strijd in hun voordeel te beslissen. Het tempo werd verhoogd en met een geweldige vechtlust werd Ein tracht langzaam maar zeker te ruggedrongen. Doelman Panl moest enkele malen ingrijpen om erger te voorkomen. Aan hem heeft het dan ook beslist niet ge legen, eerder aan de linies voor hem, die geen gesloten geheel vormden, waarvan de Borussen dan ook twee minuten voor het einde een dankbaar gebruik maakte. En weer was het aan voerder Kulik die raak schoot 3-2. Over twee weken krijgt Eintracht nogmaals de kans de beker naar zich toe te trekken. VARNA - De Nederlandse basket baldames zijn er niet in geslaagd de halve finales te bereiken van het Voorolympisch toernooi dat in Varna (Bulgarije) wordt ge speeld. In de laatste wedstrijd voor poule B verloor Nederland met 67-55 van China. Uit deze groep plaatsten zich Bulgarije en China. De Nederlandse dames konden China slechts vijf minuten op ge lijk niveau partij geven. Dat was in de beginfase van het duel toen China zijn voorsprong niet verder kon uitbouwen dan twee pünten: 12-10. "Maar daarna was het met ons ge beurd", zei coach Jan Burgert. "De constante pressing in de ver dediging verschafte ons weinig ruimte en kostte bergen energie. Vooral het feit dat Anita Blan- chard werd uitgeschakeld heeft er toe bijgedragen dat we de hal ve finales niet hebben bereikt". De Nederlandse damesbasketbal- ploeg werd daarmee uitgescha keld voor de Olympische Spelen in Moskou. Coach Jan Burgert maakte zich over deze uitschake ling niet al te druk. "Vrijdag gaan we naar huis en we kunnen ons gaan prepareren op het toernooi om de Europese titel. Trouwens wie zegt dat een Nederlandse- sportploeg naar Moskou gaat? Topscorers voor Nederland waren: Lia van Reemst 10, Gerda de Ridder 18, Carla de Liefde 11. Uitslagen: Tsjechoslowakije-Ierland 125-26, Joegoslavie-Mexico 55-56, Bulgarüe-Nigeria 151 52. Frankrük Brazilië 65-64, Italiè-West Duitsland 62-50, Zuid-Korea-Groot-Bnttannie 78-65, Hongarije-Australië 83-62, Ca* nada-Roemenie 96-66. Voor de halve finales hebben zich de volgende ploegen geplaatst Cuba. Polen, Bulgarije, China. Italië, Cana da, Joegoslavië, Zuid-Korea. Tsjecho- slowakije. Frankrijk, Verenigde Sta ten en Hongarije. Panizza wint rit in ronde van Romandië DELEMONT - De Italiaan Pa nizza is gisteren winnaar ge worden van de eerste etappe van de Ronde van Romandie. Tweede werd zijn landgenoot Pozzi en derde Giuseppi Sa- ronni, die tevens leider bleef in het algemeen klassement. Hennie Kuiper eindigde op de achtste plaats en Johan v. d. Velde werd tiende, beiden in dezelfde tijd als Saronni. Joop Zoetemelk (foto boven) eindigde als veertiende. Ach ter Saronni, Hinault en Knudsen, bezet hij de vierde plaats in het algemeen klas sement. De achterstand van Zoetemelk bedraagt dertien seconden. De Spaanse veteraan Elorriaga won de vijftiende etappe van de Ronde van Spanje. De Ne derlander Peter Zijerveld werd tweede en de Italiaan Bertini derde. Het tweetal had een achterstand van ruim drie minuten op de winnaar. De Spanjaard Rupercz blijft leider in het algemeen klas sement, voor zijn landgenoot Pedro Torres. Een groot aan tal rijders 'overschreed de tijdlimieten werd uit de koers genomen. Onder hen waren de Nederlanders Van der Meer, De Ruiter, Havik en Nieuwdorp. De Belg Roger de Vlaeminck zegevierde in de eerste etappe van de Vierdaagse van Duin kerken. Beste Nederlander was Piet van Katwijk die als vijfde eindigde. LUGANO (ANP) - Weggespeeld is Nederland in zijn eerste Olympische kwalificatiewedstrijd: 65-95 tegen Italië. Na een eerste helft die nog geen ramp deed vermoeden (39-50). Italië was vooral in de tweede rondgang echter in alle opzichten beter en in de meeste zelfs veel beter. Juist op de belangrijkste onderdelen van het spel, namelijk op schot en verdediging. De Italianen schoten over de hele wedstrijd 67 procent, Nederland, na rust tegen de felle persoonlijke verdediging, slechts dertig procent. Dat deed pijn, maar het was on vermijdelijk. De Italianen speel den werkelijk top basketbal en lieten vrijwel niets over van de Nederlandse ploeg. In enkele minuten na rust sprong Italië van 50-39 naar 66-43 en toen was de race al definitief gelopen. Coach Jan Sikking besefte dat en liet Akerboom, Plaat en Wiel ver der aan de kant. Hij zette de strijd voort met dat deel van de ploeg dat zéker niet tegen de Italianen was opgewassen. Aanpassing In het begin leek de macht van de Italianen niet absoluut dodelijk, maar één man brak het. Neder landse verweer persoonlijk. Mi chael Silvester, een veel echtere Amerikaan dan Nederland bezit. Hij begon met een serie van zes op zeven, maakte daarmee twaalf van Italiè's eerste negentien pun ten en dwong Nederland tot aan passingen in zijn verdediging. Cramer en later Plaat stopten het gevaar redelijk af en omdat Akerboom en weer Plaat ook leuk punten binnenschoten, bleef de marge lang rond de ze ven punten achterstand. Nederland moest echter wel voort durend op de tenen lopen, zeker omdat de verdedigend sterke Italianen met hun fysieke bas ketbal weinig kansen weggaven. Het gat dat beslissend was, viel in de minuten rond de rust. Neder land ging van improvisatie over op chaos en al schoot Silvester niet meer, hij bleef de lijnen uit zetten voor de sterkere ploeg. Verschil De Italianen speelden gewoon makkelijker, ze hadden wat leng- teoverwicht, wat betere scholing en iets beter kwaliteit in totaal. De som van die faktoren werd ook na rust ten volle uitgebuit. En na de sprong van 50-39 tot 64-43 besloot Sikking veel van zijn sterkere spelers op de bank te houden. Alessandro Gamba, de Italiaanse collega deed in feite hetzelfde, maar het verschil bleef. Daar kon zelfs de overgave van mannen als Faber en Van Solm De scorers in het duel Nederland- Italië waren: Nederland: Mit chell Plaat en Paul van Solm ie der 12, Kees Akerboom 10, Al Faber en Dan Cramer ieder 10, Jim Woudstra en Randy Wiel ie der 4, Bert Kragtwijk 3, SYD Bruinsma en Rene Ridderhof ieder 2. Italië: Generali 16, Silvester 14, Solgrini 10, Gilardi 8, Villalta 6, Marzorati 5, Boselli en Vecchia- to 4, Meneghin 3, Bonamico 2. niets aan veranderen. Het klasse- verschil bleek gewoon op geen enkele manier te compenseren. Slecht Nederland behoeft zich in weerwil van de grote nederlaag nog niet uitgeschakeld te beschouwen voor de eindronde in Genève. Voor de demonstratie van de Ita lianen hadden Bulgarije en West- Duitsland in de openingswed strijd van Lugano, namelijk vrij slecht gespeeld. De Westduitsers wonnen met 83-76 (41-34) omdat de ploeg door Hudson en Peters versnellen kon. De Bulgaren be zaten die mogelijkheid niet, maar sukkelden constant voort in be trekkelijk laag tempo. De Duitsers wonnen door een iets beter schot (47,6 procent tegen 42,5) en ook door iets beter te mikken van de vrijeworplijn. Topscorers West-Duitsland: Zan der 18, Pappert 14, Hudson 12. Bulgarije: Golomejev 23, Tsjar- kov 17, Arabadjiski 12. De andere uitslagen zijn: Zweden- Luxemburg: 97-48 (47-26), Frank- rijk-Noorwegen: 96-77 (52-40), Is- raël-Turkije: 92-77 (43-38), Hon- garije-Groot-Brittannië: 101-74 (53-37), West-Duitsland-Bulga- rije: 83-76 (41-37). Lodders (links) en Plaat (rechts) proberen het Italiaanse duo Generali en Vecchiato het scoren te beletten. DORDRECHT - Het plaatsen van een lichtinstallatie op het DS'79 veld in Dordrecht heeft tot een conflict tussen deze eerste divisieclub en de KNVB geleid. Nico de Vries, de voorzitter van de Dordtse vereniging, zal een kort geding tegen de voetbalbond aanspannen wanneer het bestuur van de KNVB blijft weigeren volgens de reglementen 52 procent subsi die te verstrekken wanneer de club zelf opdracht geeft de lichtmasten te plaatsen. De premie wordt alleen verstrekt wanneer èen door de KNVB aangewezen firma de lichtinstallatie neerzet. DS'79 heeft een bedrijf die het karwei voor drie-en-een-halve ton klaart. De firma van de KNVB rekent 600.000 gulden. De KNVB heeft negen miljoen gulden subsidie van het rijk gekregen om de gelden aan de clubs te verstrekken. Vandaag wordt alsnog getracht om de partijen bij elkaar te brengen waarbij ook een afgevaardigde van CRM aanwezig zal zijn. de hele tweede helft heb je NIKS GEDAAN appie alleen maar lopen treuren om dat verdwenen 6alle- ballerinaatje 7ez£ö0iy q VÜCX? ir hap met t 6chatje 6lina al 'n €14- afspraakje gemaakt ben weg gestuurd stop SORRY STOP rdm vanavond acht" UUR hOEK flat- stadboulevard louüloenersloot- se dwarsstraat STOP KUSJES STOP JE flirten DE \JLE04T- A J£S k/YM

Leidsch Dagblad | 1980 | | pagina 19