UYS: HOOFDKLASSE MOET Peter Post in Katwijk niet af te stoppen Damesteam zet Nigeria opzij Recreatiekorfbal bijzonder in trek Neo-prof Hal Ier pikt graantje mee in saaie Vuelta Waar 'n Citroen Visa je met één volle tank al niet kan brengen. DINSDAG 6 MEI 1 LEIDEN - Hoofdklasse in Lei den moet. Die stelling onder schreven zowel trainer Ge rard Dêsar als voorzitter Piet Kruit kort nadat de eerste emotionele reacties over het behoud van UVS weer snel hadden plaatsgemaakt voor die nuchtere formele kijk op de zaken die de verantwoor delijke mensen bij de Kik- kerpolderclub zo kenmerkt. Beiden bekeken dat vanuit een verschillende invalshoek. De oefenmeester voerde vooral voetbaltechnische as pecten aan, de bestuurder zag het meer vanuit een perspec tief van historie en toekomst. En voorlopig hebben ze weer een jaar hun zin. "Het zou", verwoordt Piet Kruit de gevoelens, "toch dood zonde zijn geweest als UVS naar de eerste klasse moest degraderen. Vanaf de invoe ring van de hoofdklasse zijn wij er bij. Nog slechts een handvol clubs kan dat zeg gen. UVS hoort terecht in dat rijtje namen. Ten eerste om dat wij een organisatie heb ben die dat volkomen waard is. Ten tweede omdat wij steeds weer kans zien om jeugd naar voren te brengen die op dat niveau kan mee komen. En ten derde omdat wij beschikken over hoog ge kwalificeerde trainers die uit eigen rijen afkomstig zijn. En die daarom altijd in het be lang van de club werken en niet zozeer in hun eigen be lang. Ze kijken dan ook niet op een uurtje meer of min der", aldus Kruit. Die nogmaals wil wijzen op het belang van een goed geleide jeugdorganisatie. Dat is de basis, de kweekvijver. De meeste aandacht gaat uit naar de jeugd. Van oudsher. Ge lukkig hebben wij totaal geen problemen met het kader. Ik weet dat dat bij andere ver enigingen vaak grote moei lijkheden oplevert. Wij be trekken ook de ouders erbij. Uiteindelijk blijft het resul taat niet uit. Onze regionalen spelen al jaren op het hoogste niveau. Belangrijk voor de aansluiting. Ik ben optimis tisch over de toekomst. Er is genoeg talent. Ook volgend jaar - en dan graag wat min der tegenslagen - moeten we ons kunnen handhaven Trainer Gerard Désar, ook dan nog de verantwoordelijke man bij de Leidse hoofdklas ser, houdt zich over dat laat ste iets meer op de vlakte. "Het zal i Elke trainer zal dat zeggen nu de clubs in de hoofdklasse met het jaar dichter naar el kaar toegroeien. Het hangt van een. twee spelers af of je boven de streep kan blijven dan wel er weer tegenaan zit. Dick Coene is een regionaal die ik volgend jaar kan inpas sen, misschien nog eentje. Wellicht dat er van buiten nog versterking komt. Ja, ik heb ook de naam van Cock van Weerlee horen vallen. Maar het is tot nu toe zo geweest dat slechts weinigen van buiten het hoofdklasseniveau heb ben gehaald. Aad Neuteboom heeft aanvankelijk veel moei te gehad. Uiteindelijk is hij er gekomen en bleek hij een ver sterking. Het kan wel. Al on derschatten veel i peil. Want geloof me. er wor den zware eisen gesteld." Maar hoofdklasse moet9 Désar: "Ja. In een stad als Leiden ze ker. Het is een stimulans voor de jeugd enerzijds en voor clubs als Lugdunum. Roo- denburg en LFC anderzijds. Streven naar een hoger ni veau, een streven om dat gat te dichten. Er is een jaar ge weest dat Leiden vier eer steklassers telde. Toen leefde het voetbal. Dat is nu een beetje weg en dat is jammer. Misschien dat Lugdunum wat dichterbij komt. Dat zou goed zijn. Een hoofdklasse wedstrijd tussen UVS en Lugdunum betekent vijfdui zend toeschouwers op de tri bune. Op zeker". AD VAN KAAM KATWIJK/OEGSTGEEST/NIEUWKOOP - De wielerlief- hebbers konden zich op de bevrijdingsdag naar harte uitleven, immers er werden gisteren in de Leidse regio maar liefst drie wielerevenementen georganiseerd. Op de boulevard van Katwijk gingen de amateurs, voorafgegaan door de nieuwelingen, aan de slag, met als overtuigend winnaar Peter Post. In Oegstgeest ging een groot deelne mersveld van liefhebbers/veteranen van start. Klaas Dui venvoorde uit Noordwijkerhout was hier de rapste. Hoe wel het cross seizoen allang voorbij is werd er in Nieuw koop toch een Wielercross op touw gezet. Nationaal kam pioen Kees van de Wereld stelde zijn supporters niet te leur en won overtuigend. De amateurronde van Katwijk had geducht te lijden onder het grote aanbod van andere amateurron des elders in het land. Het deel nemersveld bleef beperkt tot 50 man, met als uitgesproken favo riet Leidenaar Peter Post. Ron Smit uit Haarlem, een tweede grote kanshebber schreef op het laatste moment af. Peter Post is, na een paar jaar enigszins in de versukkeling te hebben gezeten, bezig aan een geweldige come back. De 23-jarige Post, niet te verwarren met zijn illustere naamgenoot, is sinds vorig jaar juli weer keihard in training ge gaan. Het resultaat bleef niet uit, want deze pure kracht rijder fietste zich aan het begin van het seizoen in de Limburgse van Eijk ploeg, om daarna steeds opmer kelijkere resultaten te boeken. Afgelopen zaterdag boekte hij in het Zeeuwse Yerseke zijn eerste overwinning, om vervolgens zondagmorgen de clubklassieker Leiden-Woerden-Leiden op zijn naam te schrijven. Katwijk kon alzo voor Post een triootje ople veren, iets waar hij met verve voor zorgde. Van het startschot ^f gooide Post er op de Katwijkse zuid-boulevard de beuk in. In eerste instantie kon een groepje coureurs, met daar onder de Leidenaar Alex Jansen en Swifter Jan Zwaan, nog het wiel houden van de oud Oegst- geestenaar. Al spoedig was Hans van Rossum echter nog de enige die het tempo kon volgen. Met Van Rossum op sleeptouw dub belde Post het peloton, om hierna niet lang stil te blijven zitten. De Swift coureur ging ditmaal zon der van Rossum weer aan de haal, en beëindigde de 65 km. tenslotte met 1V2 minuut voorsprong op de Hagenaar. De derde plaats werd opgeëist door Bas Langeveld, op Koninginnedag nog winnaar in een koers rond het Amsterdmase Vondelpark. De Lissenaar was een 'achtervolgend' groepje van negen man ontvlucht, om niet meer teruggehaald te worden. Koos Schrama uit Bennekom won de spurt van deze groep, en werd alzo vierde. De verdere eindstand: 5 Gerard Looyenstein (Noordwijkerhout); 6 Marcel Reehorst (Waddinxveen); 7 J. de Keyzer; 8 G.Kuit; 9 Ton van Eek (Lisse); 10 Alex Jansen (Leiden). Voorschotenaar Jan Zwaan kwam als elfde over de meet, ter wijl Aloys Goossen als 17e ein digde. De 30 km lange koers van de Nieu welingen eindigde in een massa spurt. Tom Leersnijder uit Alblasserdam was winnaar, voor Koppelt uit Poeldijk en Groene- beig. Aart Slingerland van het Alphense Avanti werd zevende. Leidenaars Paul Bekoov, Karei Knijnenburg en Martin Overde- vest waren resp. 11,12 en 13. Negentig liefhebbers/veteranen verzamelden zich later op de dag voor de 50 km lange koers aan de Oegstgeester Hofbrouckerlaan. Het uiterst lastige parkoers zorg de al snel voor een massale uit dunning van het veld, zodat uit eindelijk slechts dertig man de wedstrijd uitreden. In de eerste VARNA (ANP) - Het Nederlands dames basketbalteam heeft gisteravond de uitgestelde wedstrijd tegen Nigeria met 107-33 gewonnen in het Olympisch kwalificatietoer nooi in Varna. Nigeria is één van de Afrikaanse landen, die eigenlijk weinig tot niets heeft te zoeken op het toernooi. Een verlate aankomst leidde al tot uitstel van het duel, waarin de Nigeriaanse dames er totaal niet aan te pas kwamen. Nederland kon zich niet onttrekken aan het lage spelpeil van Nigeria en deelde in de malaise, zij het dan in spelniveau en niet in het maken van punten. Bij rust was de stand al 64-15 in het voordeel van Nederland. Na rust werd de voorsprong snel uitgebouwd tegen een volkomen weerloos Nigeria. Ook het Nederlands team speelde zonder al te veel inspiratie. Deson danks werd het een monsterscore: 107-33. Topscoorsters bij Nederland waren: Irene Maarschalkerweerd 42, Gerda de Ridder 18, Dulcien Seca 15, Anita Blange 8, Carla de Liefde 6. De uitslagen van de overdag gespeelde wedstiijden zijn: Groep 1: Polen- Kenia (afgelast wegens niet opkomen van Kenia). Groep 2: Bulgarije- China 81-80. Groep 3: Zuid-Korea-Mexico 70-54, Joegoslavie-Groot- Bnttannië 64-56. Groep 4: Brazilië-Ierland 84-72, Tsjechoslowakije- Frankrijk 69-60. Groep 6: Italië-Roemenie 63-56, Canada-West-Duits- land 56-53. (in Oepstqeest) door de bocht. Voorop Zaal, gevolgd door Tromp. Kru yer en Teeuwen. Winnaar Klaas Het kopqroepje bij de liefhebbers Duivenvoorde is niet zichtbaar ronde gingen er vijf man aan de haal, die de rest van het veld op een ronde zetten. Met nog een paar rondes te gaan verloor het groepje Karei Teeuwen. De Lis senaar was vorig jaar tweede bij het nationaal liefhebberskam- pioenschap, en daarom één van de favorieten. Een lekke band vefhinderde hem zijn reputatie waar te maken. Het was tenslotte Bollenstreek coureur Klaas Dui venvoorde die de spurt winnend afsloot. Het verschil tussen de Noordwijkerhouter en Katwijker Adrie Krüger bedroeg slechts een banddikte. Jan Tromp uit Haar lem werd drie voor Bert Zaal uit Alphen. Swifter Hans Solleveld versloeg medevluchter Gerard Ammerlaan in de sprint om de vijfde en zesde plaats. Arie van de Burg van de Bollenstreek won de spurt bij de achtervolgers. De cross in Nieuwkoop was een stunt van organisator Van der Wereld senior. Als intermezzo tussen een motorcross gingen 50 specialisten van start. Kees van der Wereld deed wat van hem verwacht werd en won voor Hans Steekers en Ties Verhagen. Na tionaal veteranen kampioen Cock van der Hulst was met een 13de positie de beste Swift man. RUUD DOBBELAAR t'Jiiii'WF.VMf LEIDEN - Het recreantentoer- nooi dat de korfbalvereni ging De Danaïden op Bevrij dingsdag organiseerde is voor herhaling vatbaar. Dat was in elk geval de mening van de driehonderd deelne mers. Deze sportlieden, die allen al de leeftijd van veer tig gepasseerd zijn, hebben op gepaste wijze bevrij dingsdag gevierd. "Een dag om nooit meer te vergeten", was dan ook een veel ge hoorde spreuk. Van de 24 achttallen die in het veld kwamen was uiteinde lijk de trimmersploeg van WION uit Rotterdam de sterkste. Ongeslagen kwa men de Rotterdammers uit de strijd te voorschijn. De trimmersploeg van gastheer De Danaïden werd een goede tweede. Opvallend was dat bijna alle teams uitkwamen met deel nemers die het korfbal pas op zeer late leeftijd zijn gaan beoefenen. De kwaliteit van het spel ligt daarom ook niet op een hoog niveau, maar de spelvreugde die deze mensen ten toon spreiden is hoog. Organisator Bert Peters kan dan ook gerust volgend jaar weer op voldoende deelname rekenen. De officiële uitslag luidt. I. WION - 2 De Danaïden. In afdeling 1 werd WION win naar. In afd. 2 DVO. In afd. 3 eindigden TOP en Ylaardin- gen op een eerste plaats en in afd 4 werd De Danaïden VIGO (ANP) - De dertiende etappe van de Ronde van Spanje was er weer een zonder geschiedenis. De etappezege kwam terecht bij de twintigjarige Westduitser Rolf Haller, die dit jaar zijn debuut maakt bij de professionals. Hij was dit jaar in nog geen enkele wedstrijd binnen de eerste vijf geëindigd. De dertiende rit had een zware moeten worden. Daar zag het door de gestaag neervallende re gen ook wel naar uit, maar de or ganisatoren - toch al veel ge plaagd door allerlei problemen - moesten de rit aanzienlijk inkor ten, omdat demonstranten een deel van het parcours hadden be zaaid met glassplinters en dui zenden spijkers. Er bleef in het parcours slechts één bergje van derde categorie over. De kanshebbers in het klasse ment hielden zich zeer rustig. Haller ontsnapte al na twintig van de 195 kilometer en kreeg het ge zelschap van de Spanjaard Her nandez en de Belg De Wilde. De laatste liet zich na acht kilometer terugvallen in het peloton. De twee overigen gingen door en haalden ook voor de rest de eind streep. Hun voorsprong beliep halfweg bijna een kwartier. Op de eindstreep in Vigo bleef daar anderhalve minuut op een ach tervolgende groep van acht ren ners, waaronder Heddy Nieuw- dorp als enige Nederlander, van Trip Moluks team onzeker ZEIST - De trip die een voetbalelf tal van Zuidmolukkers eind juni naar Indonesië zou maken, is op losse schroeven komen te staan nu sterspeler Simon Tahamata geen toestemming krijgt van Ajax. De linksbuiten, die mo menteel in Zeist een speciale training van bondscoach Zwart kruis ondergaat, wil zelf dolgraag deel uitmaken van het Molukse elftal. DUNO heeft gisteren het vetera- nentoernooi van de v.v. Leiden gewonnen. De oudje* van DUNO versloegen in de finale LDWS met 1-0. De organiserende ver eniging Leiden werd derde. Oranje Groen bezette de vierde plaats. over. Het peloton met alle hoog gerangschikten arriveerde met bijna vijf minuten achterstand. Het algemeen klassement ziet er na de dertiende etappe als volgt uit 1. Faustino Ruperez (Spa) 65 uur, 6 min 33 sec.. 2. Pedro Torres (Spa) op 2 min 55sec.,3.ClaudeCriquielion(Bel)op3 min. 22sec .4. Mariano Lejarreta (Spa) op 4 min. 7 sec., 5. Roberto Visentini (Ita) op 4 min. 11 sec 6 Sean Kelly (Ier) op 4 min. 13 sec 7. Joseph Bor- guet (Bel)op4 min. 19 sec., 8. Francis co Galdos (Spa) op 4 min. 37 sec., 9 Gtfido van Custer (Bel) op 4 min. 38 sec., 10. Tullio Bertacco (Ita)op 4 min. 48 sec., 11. Johan de Muynck Bel) z.t. Wassenaar de snelste Bram Wassenaar van De Bataven heeft gisteren een stntenMop over twintig kilometer in Bever wijk gewonnen Wassenaai bleef in ue eindsprint Barry Kneppers (AAC) vier seconden voor De uitslag van de twintig kilome- terloop in Beverwijk is: 1. Bram Wassenaar (De Bataven) 1.02.26, 2. Barry Kneppers (AAC) 1.02.30, 3 Henk Kalf (GVAV) 1.03 36, 4. Wies van Houten (RKHAV) 1.04.39,5 SjaakSpijkerboer(GM) 1 05.00, 6. Ko van der Weiden (AV23) 1.05.17. Zaalselectie uitgeschakeld LEIDEN - Het Leidse zaalvoetbal team is er gisteren niet in ge slaagd om in het nationale zaal- voetbaltoernooi voor afdelings- selecties in de Kennemer sport hal in Haarlem tot een redelijk re sultaat te komen. Leiden was in één poule ingedeeld met de teams van Amsterdam, Gelder land en Arnhem. In het eerste duel tegen de ploeg uit de hoofd stad kwamen de Leidenaars tot een aanvaardbare 2-2 deling. De tweede wedstrijd tegen Gelder land werd met 4-2 gewonnen, waardoor de ploeg nog één punt nodig had om door te dringen tot de halve finales. De laatste wed strijd tegen Arnhem ging echter met 3-1 verloren. Met Amster dam plaatste Arnhem zich voor de halve finales. Pim van der Meer had met vier doelpunten een belangrijk aandeel in de Lei- de scofe. De Visa Spécial heeft een tankinhoud van Amsterdam naar Strasbourg komt. van 40 liter. Hij verbruikt bij 90 km/h Of een andere plaats tot op zo'n 630 constant slechts I op 17,5. Wat betekent dat kilometer van uw woonplaats. u Ver k°mt' EC*n a^tanc' De Citroen Visa. Basisprijs v.a. f12.355.-. Rijklaar v.a. f12.930,-.

Leidsch Dagblad | 1980 | | pagina 15