„Dringend behoefte aan beroepskracht" E Pastoor Blonk neemt afscheid van parochie „Gezond eten" op de planken Belangstelling voor majoretten Vrijwillige brandweer Voorschoten Datflikt-ie ons geen tweede keer Burgerlijke stand Zomerhuisje mag niet PAGINA 2 MAANDAG 5 MEI 1980 Alecto bestaat tien jaar LEIDERDORP - Vanwege het tienjarig bestaan van de Lei- derdorpse sportclub Alecto, werd er zaterdag een demon stratiewedstrijd gehouden, gevolgd door een druk be zochte receptie in het club huis in de Bloemerd. Gisteren werd er bovendien 3000 gul den overhandigd ten bate van gehandicapten padvinder tjes. Dat ging gepaard met een ballonwedstrijd. Op de foto: Een bestuurslid van Alecto overhandigt de 3000 gulden aan de hopman van de gehandicapte padvinders. VOORSCHOTEN - Tijdens een plechtige Eucharistieviering heeft de Moeder Godsparochie gisteren afscheid genomen van pastoor J.A. Blonk, die met eme ritaat gaat. Pastoor Blonk werd in 1962 be noemd tot kapelaan van de St. Laurentiuskerk met de opdracht een nieuwe parochie voor te be reiden. In december van dat jaar werd de nieuwe Moeder Godspa- rochie opgericht en na vijf jaar een tijdelijk onderkomen te heb ben gehad in de voormalige derofficierskantine van het Ma rine Opkomstcentrum, kon 1967 de nieuwe Moeder Gods kerk in de wijk Boschgeest in ge bruik worden genomen. Pastoor W. de Munck van de Laurentius- parochie hield de feestpredikatie waarin hij het werk van de schei dende pastoor Blonk roemde Aan het slot van de Eucharistie viering kwam de Laurentius- harmonie de kerk binnen en gaf een aubade voor de "gepensio neerde" pastoor. Omdat de opvolger van pastoor Blonk pas in augustus naar Voor schoten komt, is tot die datum pastoor Blonk deservitor van de Moeder Godsparochie. In augustus zullen pastoor de Munck en de nieuwe pastoor N. Landsman samen gaan werken in de Laurentiuskerk. De twee pas toors zullen samen de twee paro chiekerken en de aula in de wijk Noord-Hofland bedienen. Eme ritus-pastoor Blonk heeft al aan gekondigd bereid te zijn eventu eel als assistent te willen optre den. In de Gouden Leeuw volgde gis termiddag een druk bezochte re ceptie waarbij namen de gemeen te Voorschoten loco-burgemees ter Marselis met echtgenote ZOETERWOUDE - "Natuurlijk en Gezond" is de titel van het to neelstuk dat het Consumenten toneel uit Wageningen morgen avond in Zoeterwoude op de planken zal brengen. De stichting VOS-Zoeterwoude heeft deze groep naar het dorp gehaald om naar aanleiding van de thema's van het stuk een discussie op touw te zetten. In het stuk wordt nader ingegaan op de huidige ra ge van gezond eten en het in springen van de consument daarop." Als vanzelf kom je dan op de positie van de vrouw in de ze "gezondheidsverkoop", aldus de stichting. Ingegaan wordt ook op de positie van de vrouw in het algemeen en het benadrukken van haar rol door de reclame. Nog steeds blijkt dat wanneer de vrouw iets anders wil dan alleen maar het huishouden, zij door de omge ving (lees ook de reclame), weer op haar "natuurlijke" rol wordt gewezen. "Natuurlijk en Ge zond" stelt deze zaken aan de kaak, waardoor het Consumen tentoneel niet alleen borg staat voor een avondje amusement, maar ook nog voor een pittige discussie. De avond is bedoeld voor vrouwen én mannen en vindt plaats in de Sjalomschool aan de Veldzicht straat in Zoeterwoude-Dorp. Aanvang 2U.00 uur. VOORSCHOTEN - De vrijwillige brandweer van Voor schoten zal in de nabije toekomst niet ontkomen aan de noodzaak van enige beroepskrachten. Deze mededeling deed brandweercommandant J. Lekkerkerker zaterdag middag tijdens een bezoek van de leden van de commissie voor algemene zaken aan de brandweerkazerne op het MOC-terrein. regionale brandweer Rijnland al tijd kan rekenen op de steun van de brandweer Leiden. De Voorschotense brandweer be staat op het moment geheel uit vrijwilligers. Er is een redelijk aanbod voor de functie van vrij willig brandweerman, maar slechts weinigen komen daar voor in de praktijk in aanmer king. Het is namelijk een vereiste dan de brandweerman in het cen trum van het dorp woont en zo wel dag als nacht in eigen dorp werkzaam is. Aan dat laatste schort het nogal eens in het fo- renzendorp Voorschoten. Loco-burgemeester Marselis en ook de commissieleden hadden wel begrip voor de zienswijze van de brandweercommandant. Vol gens plan moet er overigens aan het eind van dit jaar een nieuwe brandweercommandant zijn, omdat Lekkerkerker met pen sioen gaat. Voor de functie zal een technisch ambtenaar van de ge meentesecretarie moeten wor den ingezet, die tevens de be voegdheid heeft om comman dant van de vrijwillige brand weer te worden. Thans worden de kandidaten getest. Commandant Lekkerkerker, die 39 jaar brandweerman is, waarvan bijna dertig jaar commandant, verwacht niet dat het een een voudige zaak zal zijn. De brand weer is in de loop der jaren uitge groeid tot een hulpverlenende organisatie, waardoor van de vrijwilliger veel studie en kennis wordt verwacht. Voor een vrij williger duurt de opleiding thans al vijfjaar. De commissieleden kregen ook een rondleiding door de brandweer kazerne, waarin volgens de aan wezige stafleden van de brand weer nog steeds een ladderwagen wordt gemist. De gemeenteraad heeft de ladderwagen geschrapt van de brandweervoorzieningen omdat Voorschoten binnen de it.J^ARSIOï?,I°nder^nig feestel'ik vertoon is zaterdagmiddag het oude raadhuis van Warmond geonend Wethouder Dalhuisen-Polano (rechts op foto) verrichtte deze officiële daad warmond geopend. 6 raadhu's ïal van hedcn 30 mei een expositie te zien zijn van Popco Bakkers Hii maakt LEIDEN - "Dat flikt—ie ons geen tweede keer", dachten taxi chauffeurs gisteravond om negen uur op de Vondellaan. Een klant probeerde een taxi van de Eltax te verlaten zonder de verschuldigde acht gulden te betalen. Vorige week had deze Leidenaar dat ook al uitgeprobeerd. De benadeelde taxichauffeur riep via zijn mobilofoon zes colle ga's op, die de wanbetaler insloten. Zijn vlucht over een muur tje en door tuintjes kon hem niet redden. De politie kwam er aan te pas om de zaak "in de minne te beschikken". De klant betaalde uiteindelijk. I j LEIDEN: Geboren: Cêline Marguerite dochter van W.J.M. Hocks en J.M Reckinger; Martijn Scbastiaan, zoor van F. Vink en A. de Ruijter; Serkam Polanen en E.S.M Schmitz; Emiel, zoon van W.J. Wal burg en MJ.G^van den Berg; Ronnie C.J. Salman; Suzanne Bernadina. dochter van W. Lommers en B.J.M van Driel; Jannie Catharina. dochtei van J. Heemskerk en C. de Mooij; Vin cent, zoon van(J.J. Tacx en P. Hille- brand; Clazina' Wilhelmina Johanna, dochter van A.J. van den Berg en C.J. Colijn; Wouter' Johannes, zoon van R A M. de Haas en T. van Beelen; An- net, dochter van R.J. Weber en A. La- man; Anika, dochter van D.S Remerij en M. van Duijn; Ester Sophia, doch ter van M.C. Binnendijk en S.C.M. Smit; Ronald Manuel, zoon van E.H.M. Maas en E.J. Lohuizen; Mar jolein, dochter van N.W.A. Meeu wenoord en A.M. Melters; Ahmed, zoon van M D. Soussi en Z. Sarghini; Coralie Viviane, dpchter van C. Pluimgraaf en J. Hoek; Johan Peter, zoon van H.J.R. Dongelmans en A.P. van der Meulen; Wendy, dochter van J. Groenendijk en H.J. van der Kop pel; Letty Heieen. dochter van G.A. Pasma en J.M. in 't Veld; Jeffry, zoon i P.L. Looijfitijn en H.P.L. Turen- Coene; Jacob Pieter, zoon van J.P. Duijn en J. de Jong; Akin, zoon D.K. Inderson en L.C. Jaquet maria Cornelia, dochter van C.W.A.J. Spruijt en A. van der Hulst; Maria Adriana, dochter van H.P. Zoet en C.M. van Ruiten; Leendert Joha zoon van G.L. van Egmond en R Heemskerk; RutgerHan Klootwijk en Z. van der Heid hannes Jacobus Lambertus, J.J.C. Scheffer en E.A. Heei Mehtap, dochter van S. Atak Atak; Stefan, zoon van W. Smit van der Meulen; Arjan, Gijsman en A Borneman; Richard Cornelis Hendrik, zoon van C.P.D. de Haas en Y.D. Koolstra; Annemieke Christina, dochter van D.T. Krul en K.B. Hofstra; Cornelia Elisabeth, dochter van G. Dijhuizen en E. van Slooten; Sanne Maartje, dochter van Johannes Adrianus, zoon van C.J.P. Borcharding en M.A.M. Duivenvoor den; Btenda. dochter van M. van Duijvenvoorae en M.C. Faas; Robert- Jan, zoon van A. Zandbergen en N. Vletter; Alexandra Hendrika, dochter van G. Kom en J.H. Haasnoot; Antho- nie Martinus, zoon van A.M. Duller en M. Kralt; Lexan Niels Peter, zoon van C.P. Pieterse en S.R.D.A.Y. Heikens. Nathalie, dochter van M.J.H Holle beek en S. van Meurs. Overleden: A.P.J. Dolfing (1957); H.A.C. de Frankrijker (1933); K. Kooij (1906); C. Algera (1916). KATWIJK - Onder grote belang stelling is zaterdag het tweede festival voor m^jorettenkorpsen gehouden in de sporthal "Cleijn Duin" in Katwijk. De organisatie was in handen van het majoret ten- en showpeloton "De Mari- quita's" uit Katwijk. Aan de show deden 20 majoretten- korpsen mee. Ze werden door de drie juryleden speciaal beoor deeld op presentatie, choreogra fie, originaliteit, batonbehande ling en timing. In de jeugdklassen werd Aktief uit Leiden eerste. In de normale klasse, middenklasse en Top klasse respectievelijk De Star lights uit Katwijk, de Mirabella's uit Pijnacker en De Kooigirls uit Leiden. Tot "Miss Majorette" werd uitge roepen Anneke Groen van De Kooigirls uit Leiden. De sportivi- teitsbeker ging naar het organise rende majoretten-peloton "De Mariquita's", dat buiten mede dinging aan dit festival deelnam. Het majoretten-peloton "De Drumpoppies" uit Lekkerkerk moest zaterdag verstek laten gaan. In verband met de gifaffaire in Lekkerkerk zei men zich niet optimaal te hebben kunnen voorbereiden op dit festival. Reünie van kindercircus SASSENHEIM/WARMOND - Ter gelegenheid van het twin tigjarig bestaan van het War- mondse kindercircus Atleta, werd er zaterdagavond een reünie gehouden in Motel Sassenheim. De avond, die door vele oud-leden werd be zocht, werd onder meer ge vuld met oude Atleta-film- pjes en met een korte voor stelling. Op de foto vier jeug dige "circusartiesten". Botsing met lantaarnpaal LEIDEN - Een 24-jarige man is vrijdagnacht om een uur tegen een lantaarnpaal op de midden berm van de Rijnsburgerweg ge reden. De man is gewond naar het Elisabethziekenhuis vervoerd. Zijn auto werd zwaar bescha digd. De oorzaak van het ongeluk is nog onbekend. Motorrijder aangereden LEIDERDORP - Een motorrijder en zijn passagiere moesten zater dagavond per ambulance worden overgebracht naar het AZL na een aanrijding in Leiderdorp. Op de kruising Laan van Ouderzorg en Poelgeestlaan werden zij van achter aangereden door een per sonenwagen die geen voorrang verleende. Hierbij liep de man hersenletsel op. Hij ligt nog steeds in het ziekenhuis, zijn pas sagiere mocht dit weekeinde weer naar huis. DEN HAAG/WARMOND - Op het eiland Faljeril in War mond mogen geen zomer huisjes en caravans worden geplaatst. Gedeputeerde Sta ten van Zuid-Holland hebben een verzoek daartoe van J. Blok afgewezen. Om het landschap te behouden vindt het dagelijks bestuur van de provincie de zomer huisjes en caravans op het te genover Kaageiland gelegen Faljeril niet aanvaardbaar. Datzelfde standpunt huldi gen G.S. al in 1971, toen de gemeenteraad van Warmond bij de vaststelling van het be stemmingsplan Noord-Oost de voormalige boomkweker Blok wel zijn zin wilde geven. Bij de herziening van de be stemmingsplan, in 1978, volgde de gemeenteraad het voorbeeld van de provincie: Faljeril kreeg een landschap pelijke bestemming. Toverlei Theater Toverlei verzorgt vrijdag een toneelvoorstelling in het Dorpshuis in Leiderdorp. Tover lei speelt dat het stuk "Wespen", een Hollands toneelstuk in drie bedrijven. Het is geschreven door de Amsterdamse arts Toon Teilegen. Kaarten kunnen wor den verkregen in het K&O ge bouw aan de Splinterlaan in Leiderdorp, en wel morgen tus sen 14.00 en 16.00 uur en tussen 19.00 en 20.00 uur. Vrouwentroef Vrouwentroef, samenkomend in Nieuw Nijevelt, (Van Zuylen van Nijeveltstraat in Wasse naar) houdt op de woensdag avonden 7,14 en 21 mei weer drie avonden over de Rutgerstich- ting. Nieuw Nijevelt De jongerenstichting Nieuw Nije velt zal voortaan op zaterdag avond zijn geopend in plaats van op zondagavond. Met in gang van de maand mei is Nieuw Nijevelt open op dinsdagavond van 20.00 tot 24.00 uur en op vrijdag- en zaterdagavond van 21.00 tot 01.00 uur. Vandaag is er een film te zien van Frank Wie- ring. Aanvang 20.00 uur. Zomertourtochten Bij de Voorschotense sporthal De Vliethorst bestaat zondag de mogelijkheid om te starten voor de zomerfietstocht. De afstan den die kunnen worden afgelegd zijn dertig en zestig kilometer. Inschrijven kan van 8.30 tot 9.00 uur; de startplaats is sporthal De Vliethorst. Jaar van het Kind De foto-expositie "Jaar van het Kind" is van 6 tot 27 mei te be zichtigen in de AMRO-bank aan de Tromplaan in Oegstgeest. Er zijn vijftig foto's te zien. De tentoonstelling is te bezoeken tijdens de kantooruren van maandag tot en met vrijdag van 9.00 tot 16.00 uur. Wereldwinkel De wereldwinkel en de werkgroep maatschappijvraagstukken van de stichting Jeugd- en Jonge renwerk Oegstgeest organiseren 22 mei een informatieavond over Nicaragua. De avond vindt plaats in gebouw Taberna aan de Julianalaan in Oegstgeest. Aanvang 20.00 uur. Spreker is Hans Langenberg van het Nica- ragua-comité. Maandag Groenoordhallen - "Dreampop", 11-23 Hooglandsekerkgracht - manifestatie, met diverse koren, 11 uur; info-markt anti-militairisme, 13-19 uur. Tamboerijn - Valeriusstraat, receptie 10-jarig bestaat, 20 uur. Volkshuis - Apothekersdijk, 5-meifeest buurtbewoners, 9.30 uur. Kijkhuis - Vrouwenkerkchoorstraat 17, film: "gewapend verzet", 20 en 22.15 uur. Stadhuis - bevrijdingstentoonstelling, 10.30-21 uur. Klinker - Berlagestraat, bazaar, 10-21 uur.Korenbeurs - openluchtmaaltijd, 12.30-14 uur, show met muziekkorpsen. Stadsgehoorzaal - bevrijdingsbal, 20.30-24 uur; forumdiscussie 5 mei, 16-18 uur. Apotheken De avond-, nacht- en zondagsdienst van de apotheken in de regio Leiden wordt waargenomen van vrijdag 2 mei tot 5 mei 8 uur door apotheek Kok, Rapenburg 9, tel 124807 en apotheek Voorschoten, Leidseweg 66, te£ 2525. Van maandag 5 mei tot vrij 9 mei, door apotheek Zuid west, Brahmslaan 20, tel: 763143 en apo theek Beker, Lijtweg, Oegstgeest, tel: 155482. Wijkverpleging Leiden - Interkruis,. Middelweg 38, tel. ten noorden van de Rijn; 134604. tel. ten zuiden van de Rijn: 121753. Leiderdorp/Zoeterwoude Rd. - ge zondheidscentrum, Berkenkade, Lei derdorp, tel: 410131, spreekuur ma t/m vrij van 14-15 uur. Oegstgeest - Interkruis, Lijtweg 7, tel: 154500. Voorschoten - gezondheidscentrum, v.d. Waalslaan, tel: 4641. Warmond - Zr. S. Posthuma, Kagerplein 308, tel: 02522-11563. LEIDSCH £L DAGBLAD DAGBLAD VOOR LEIDEN EN OMSTREKEN Nabezorging van 18.00-19.30 uur Zaterdag van 16.00-18.00 Voor betaling van abonnementsgelden uitsluitend giro 28884. Kwartaalabonnement f 46.30 per post f 66.40 Jaarabonnement f 173.70 per post r 254.10 Losse nummers f 0,65. Hoofdkantoor: Witte Singel 1. 2311 BG LEIDEN Postbus 54. 2300 AB LEIDEN Telefoon 071-144941 vooruitbetaling te voldoen. Bij automatische geen Rubriekchefs: A. van Leeuwen (stad) J.P. Westerlaken (regio) B. Paauw (binnenland) J. Ruygrok-Hoogeveen (buitenland) A A. van Brussel (sociale economie) P.J. de Tombe (sport) P C. Rosier (radio en televisie, kunst) Aangesloten bij de Gemeen schappeli|ke Persdienst met eigen correspondenten o.a. in: Bonn, Brussel, Londen. Parijs, Washington, Cairo, Rome, Madrid, Stockholm en Djakarta. Redactie Randgemeenten: Telefoon 071-144941 toestel 219. Privé: C. Smits. Bachstraat 25, Leiden, tel. 071-763320. Ch. Lennartz, Maredijk 33a, Leiden, tel. 071-133202. Correspondenten: R. Zaadnoordijk. Tel. 071-155854. Voorschoten: J. Peters 071-769935. Warmond: K, Prins 01711-11266. Zoeterwoude: R. Stevens 071-890847. Zoeterwoude: Olaf Hoenson 01715-1896 Leiderdorp: F. Snijders 071-893841.

Leidsch Dagblad | 1980 | | pagina 2