Erik de B discus naar nieuw Nederlands record Degradatie dreigt voor Foreholte Randstad-regatta bijna rampstad een Forescate dankzij broers Yan der Capellen naar winst Korfbalteam Rozenburg pakt titel in Leiden Bij titelwedstrijden in Leidse Hout 16 MAANDAG 5 MEI 1980 SPORT Streckrivalc IIVS heeft lot van Voorhoutsc handhalsters in handen LEIDEN - Het einde van de veld- handbalcompetitie is in zicht. Voor Foreholte zal het naar alle waarschijnlijkheid een bitter einde worden, nu Gewa Ancora met 8-6 de winst pakte. Streekri- vale HVS kwam tegen Wings al evenmin tot grote daden. Oppo- nente Wings speelde de inmid dels wel van degradatiezorgen vrije ploeg uit Stompwijk naar een 6-12 nederlaag. Het lot van Foreholte ligt overigens geheel in handen van HVS. Beide ploegen ontmoeten elkaar volgende week. De dames van Northa kwamen in het afgelopen week einde wel goed voor de dag. De handbalsters uit Noordwijker- hout bakten Verburch met een 4-3 uitslag een poets. Marjan van der Berg scoorde voor Northa de winnende treffer. Foreholte had zich tegen Gewa An cora een hoop ellende kunnen besparen. Direct na rust i kreeg Hannie Boskamp bij een 3-4 stand een strafworp toegewe zen. Zij miste echter, waardoor Ancora duidelijk geïnspireerd raakte. Binnen een mum van tijd werd de gelijkmaker aangete kend en vervolgens kwam de ploeg op een 5-4 voorsprong. Hannie Boskamp bracht haar formatie weliswaar nog op gelij ke voet, maar daarna nam de thuisclub definitief het heft in handen. De score werd opge voerd naar 8-5, waarna Marlies Tuurenhout voor Foreholte nog iets mocht terugdoen: 8-6. Kampioen Oase bleek allerminst in kampioensvorm tegen De Hol- landiaan. Na een eerste helft, waarin balverlies troef was, stel de het team evenwel orde op za ken en werd de 5-3 pauzestand in een 10-7 eindscore omgetoverd. De heren van Olga/Saturnus, die zonder de geblesseerde Steven Schrader en Henk Verwey aan traden, namen tegen Westlandia geen halve maatregelen. Nadat de Naaldwijkers bij rust al tegen een kansloze 3-11 achterstand hadden aangekeken, werd de fi nish met een niets aan duidelijk heid te wensen overlatende 23-8 bereikt. Westlandia zag er feite lijk na tien minuten al geen gat meer in. Saturnus hield achterin het centrum met afwisselend Pe ter Waalwijk en Anton Klok goed gesloten, terwijl de aanvallen, veelal ingeleid door de sterk kee pende Robbie Spiekerman ge smeerd liepen. De Naaldwijkse doelman moet dan ook nacht merries hebben gekregen van Sa- turnus-spelers als Hans Blans- jaar, Wim van Leeuwen, Jan Wol ter IJssel de Schepper en Bennie Nieuwenhuysen, die geregeld voor zijn heiligdom opdoken. Opvallend was, dat invaller John van Smirren (voor Steven Schra der) zich in dit milieu goed bleek thuis te voelen.'Niet alleen in aanvallend opzicht (hij scoorde twee gave treffers) voldeed Van Smirren, maar ook als defensieve kracht bewees hij zijn waarde. In de afdelings eerste klasse maak te kampioene MMO geen fout. Zonder wisselspeelsters won de brigade van trainer Carel Caron onbedreigd met 9-6 van AHC'28. De dames van Saturnus moesten enkele grove defensiefouten be kopen met een 4-6 nederlaag te gen HMSH. Marion Blansjaar, Trudy Goree en Maija de Graaf (2x) zorgden voor de treffers. Olympia '72 bleef Hercules 3 met 9-7 de baas, wat de ploeg vooral dankte aan invaller-keepster Hermina Goekoop. MSV daaren tegen werd volledig weggespeeld door Foreholte 2, dat met 20—1 ze gevierde. HW'70 had geen kind aan het zwakke AHC'28/3, dat met een 1-9 nederlaag in verle genheid werd gebracht. In de vierde klasse liet Rijnsoever CWP 3 met lege handen staan. Mede door toedoen van Marijke van der Koppel en Fia Blok, die ieder tweemaal scoorden, won Rijnsoever met 8-6. Bij de heren was Rijnstreek sterker dan MSV. De stemmen werd in dit tweede klasse-duel gestaakt bij 8-12. De heren van Northa wa ren tegen de reserves van West landia teveel met zichzelf bezig. De rekening daarvoor werd ge presenteerd in de vorm van een negatieve marge: 17-23. De wedstrijd Olympia'72-Animo 2 kreeg een voortijdig einde, omdat Olympiaan Rob Mackenbach bij een 11-7 stand op de vuist ging met een Rijswijker. Uitsluiting van beide spelers volgde, waarna Animo prompt geen animo meer had om verder te spelen. HW'70 boog in dezelfde klasse met 7-9 voor EDH, terwijl Rijnsoever in de vierde klasse DSO 2 met een negatieve marge van 11-6 naar Zoetermeer terugstuurde. Patrick Sw CULEMBORG (ANP) - Scylla, landskampioen bij de dames, terwijl de heren promoveerden naar de hoogste klasse, heeft het tafeltennissei- zoen uitstekend besloten. Op de nationale titelstrijd voor junioren en aspiranten trok het gisteren in Culemborg zowel bij de jongens als de meisjes de juniorentitel naar zich toe. Bij de jongens veroverde Patrick Swier de vacante titel, kampioen Eddy Wiggers heeft de seniorenleeftijd bereikt, door in de finale Jan Henk Bothof met 21-10, 21-14 volstrekt kansloos te laten. Bij de meisjes was de eindstrijd een herhaling van een jaar eerder. Alleen waren de rollen nu omgedraaid. Stephine van Gennip behaalde de titel door kampioene Vivian Blanckaert met 21-16, 21-17 te verslaan. Bij de aspiranten (tot 15 jaar) veroverde Hek van Spanje bij de jongens en Mirjam Kloppenburg bij de meisjes de titel. Start van de finale 100 meter heren. Links de winnaar Ruud Wiels uit Gorkum, daarnaast Leidenaar Alfred Verhoef, dan Rotterdammer Errol Esajas, vervolgens Rotterdammer Dick Jorissen en daarnaast nog juist zichtbaar Koen Gijsbers. LEIDEN - In de eerste klasse B van de korfbalcompetitie is één be slissing gevallen. Door een 12-3 zege bij Crescendo werd Rozen burg kampioen. De winst van TOP op Merwic (9-7) was daar door voor de Sassenheimers niet meer van belang. Wél voor Cres cendo, dat in de laatste wedstrijd aan één punt voldoende heeft om zich in de eerste klasse te hand haven ten koste van Merwic. Crescendo-Rozenburg 3-12 (1-6). Rozenburg bleek eenvoudig te sterk voor de Leidse ploeg, die in het begin van het duel een zware tegenvaller kreeg te incasseren. Immers, na een seizoen vol bles sures, had trainer Frans de Haas eindelijk weer eens de beschik king over zijn volledige vaste kern. Niet voor lang evenwel. Al na twee minuten moest Chris Driesse met een armbreuk naar het ziekenhuis worden gebracht. Dat was een morele dreun voor de Leidenaars, die daarmee het ene benodigde punt wel konden vergeten. Bij de rust stond Cres cendo (waarin Henk Alberts de plaats had ingenomen van Dries- se) al met 6-1 achter. In de tweede helft kon alleen Louis Kok zich enigszins staande houden. Zijn collega's werden overspeeld door Rozenburg dat via 2-8 en 3—10 naar de 3-12 zege doorstoomde. Kok (2x) en Wim Barends scoor den voor Crescendo. TOP-Merwic 9-7 (3-3). Ondanks de overwinning op Merwic, dat op de onderste plaats terecht kwam en alleen nog mag hopen op een beslissingswedstrijd tegen Cres cendo, werd TOP uitgeteld voor de titel.' De Sassenheimers speel den overigens wel een uitsteken de wedstrijd. Vooral in de tweede helft liep het allemaal zeer glad, wat na een 3-3 ruststand leidde tot een ruime marge (9-5). Pas in de slotfase kon Merwic nog even terugkomen (9-7). Sassenheimse treffers van Jan Willem Simme- linck (3x), Peter Ciggaar, Hans Oudshoorn, Bert Staal, Hanneke Breedijk en Wilma Kühn. ODO-Fiks 4-5 (3-5). Het reeds ge degradeerde Fiks behaalde in Dordrecht een overwinning op ODO. Nadat een 1-0 achterstand was weggewerkt liep Fiks zelfs uit naar een 1-5 voorsprong. ODO haalde nog wel op. maar de Fiks zege kwam niet meer in gevaar. Fiks-treffers: Jeroen Huizing, Rob Nonhebei, Robert v.d. Kraan en Dirk Jan Elzenga. 9?' AMSTERDAM - De Randstad Re gatta leek afgelopen zaterdag te ontaarden in een "Rampstad" re gatta. Een stormachtige tegen wind op de Amsterdamse Bos baan veroorzaakte grote vertra ging bij het starten van de wed strijden, omdat het onmogelijk bleek alle ploegen netjes aan hun startvlotten te houden. De wind wisselend boeienvoordeel waar door de uitslagen onderling niet vergelijkbaar waren. DeSB-TAC, lichte-TAC en de junioren com missie hadden tijdens deze wed strijden hun licht willen opste ken voor mogelijke kandidaten voor hun resp. equipes. In het S(enioren) B-veld. roeiers tot 23 jaar, komen Die Leythe roeiers Bongers, Atsma, Otten en Sna ters goed mee. Zij roeiden ver schillende wedstrijden onder het toeziend oog van de SB-TAC om een plaats in de SB-equipe voor Kopenhagen. In de twee zonder stuurman nummer bereikten Ot ten Snaters een eerste plaats in een tijd van 8 minuten en 26.18 seconden. Het andere Die Leythe tweetal kwam met zes seconden achterstand op de tweede plaats. De roeiers stapten daarna met el kaar in de vier. Daar leek de kans om te winnen zeer groot omdat de twee snelste tweetjes in theorie de snelste vier moeten maken. In de vier met stuurman lagen zij halverwege de race een lengte voor op Aegir maar lieten zich verrassen door de eindsprint van De Groningers en werden twee de dun laatste kans kregen ze in de vier zonder stuurman. Coach Klerks zei voor de race: "Ik hoop elen v thet i: werk tegen de wind in". Bij de finish bleek zijn angst bewaar heid. Een Skadi ploeg voer niet. vermoeid van voorgaande wed strijden naar een eerste plaat en Die Leythe moest op tien secon den genoegen nemen met een tweede plaats. De boys van Klerks weten na de Hollandia wedstrijd in Alphen over twee weken of zij voor Nederland mo gen varen in Kopenhagen. Het Leidse Njord moest het dit weekeinde bijna zonder over winning doen. Eén zege slechts en wel voor de vier eerste jaars Njord-dames. Asopos bracht moeizaam het nieuwelingen twee met stuurman nummer op zijn ROB VELTHUYS Schroten weer snelste snelwandelaar LEIDEN - Voor de zoveelste keer hebben de twee Leidse snelwandelaars van de AV Holland, Nico Schroten en Dirk Maassen van de Brink, zaterdag hun superioriteit in de vaderlandse snelwan delwereld getoond. Een 30 kilometer wedstrijd bij Barendrecht werd een zege voor Schroten in 2 uur 35 mi nuten en 15 seconden. Hij klopte clubgenoot Maassen van de Brink in de laatste ki lometer. Voor Maassen van de Brink, die een eindtijd realiseerde van 2.36.48, rest te de troost dat hij na 25 km een officieus Nederlands re cord had laten registreren van 2.08.08. Dit record zal niet officieel kunnen worden erkend omdat de KNAU al leen nog maar prestaties tij dens baanwedstrijden (en dus niet op de weg) goed keurt. LEIDEN - Opnieuw werd er dit weekeinde op de atletiekaccommodatie in de Leidse Hout een Nederlands record gevestigd. Ditmaal niet dankzij het snelle kunststof Ook bij het kogelstoten (met de 5 kg zware kogel) haalde hij flink uit: 19.23 meter. De talentvolle Erik de Bruin, die bezig is de on dergewaardeerde werpnum- mers in de Nederlandse atletiek een nieuwe impuls te bezorgen, leverde zijn prestaties tijdens de kampioenschappen van het KNAU-district West II (de pro vincies Zuid-Holland en Zee land). Die kampioenschappen werden nogal geplaagd door een harde, draaiende wind die de deelne mers aan de sprintnummers meestal pal in het gezicht hlies. Daarom kan de tijd die de Zeeuwse Els Vader op de 200 me ter bij de dames neerzette (23.0 sec) zeer hoog worden aangesla gen. Die tijd is vergelijkbaar met het electronische nationale re cord van Wilma van Gooi van 23.22 seconden. Ook de Haagse Tilly Verhoef demonstreerde op deze afstand trouwens een sterke conditie. Haar tijd was 23.4. Van de nationale toppers die zater dag en zondag in de Leidse Hout aan de start verschenen, liet Koen Gijsbers van het Leidse De Bata ven een sterke indruk achter op de 200 meter bij de heren. Hij won met overmacht in 21.4 na in serie en halve finale al tot 21.6 te zijn gekomen. De 100 meter leverde voor hem een derde plaats op in 11.4 (in serie 11.2). Zijn broer Maarten sleepte ook een dis- trictstitel in de wacht en wel op de 800 meter heren in 1.56.0. Hij werd bovendien nog derde op de 400 meter in 51.3. Speerwerpen Van het Leidse AV Holland onder scheidde speerwerper Kees Rie- mens zich. Vorige maand werd al duidelijk dat er dit seizoen weer terdege rekening met hem zal moeten worden gehouden en dat maakte hij gisteren waar. Met een worp van 60.12 meter bleef hij de concurrentie voor. Ook een eer ste plaats was er voor zijn club genoot Martien van der Hoorn op de 3 kilometer steeple chase die het op dit nummer door de zwak ke tegenstand alleen 'moest ma ken'. Hij kwam uit op een be hoorlijke tijd van 9 minuten 26.3 seconden. Op de 800 meter werk te Van der Hoorn zich via een se rie-zege in 1.57.5 wel in de finale maar daarin kwam'hij toch niet verder dan een zesde plaats in 1.59.0. Een derde Holland-atleet die goed presteerde was Mark van Vliet die met de polsstok over een hoogte van 4.40 meter sprong en dat betekende een tweede plaats. Vier leden van De Spartaan Lisse haalden bij de senioren een titel weg. Overtuigend waren vooral de zeges van Piet Waaning op de 5 km heren in 14.27.6 en van Peter van Noort bij het kogelslingeren heren met 47.40 meter. De andere eerste plaatsen werden in de wacht gesleept door Jeanet Bos man op de 400m horden dames in 65.9 en door Marian van der Niet op de 100m horden dames in 15.7. Laatstgenoemde sprong boven dien in de verspringbak naar een tweede plaats met 5.36 meter. Titels Maaike en Jack Persoons van het Alphense AAV'36 namen bij de jeugd op de afstanden 800 en 1500 meter vier districtstitels in bezit. Het superieure tweetal deed dat via soloraces die voor Maaike uitdraaiden op tijden van 2.13.7 en 4.49.9 en voor Jack op 1.57.0 en 3.59.9. Nog meer Alphense junio ren waren succesvol. Jeanet Gel derblom won het kogelstoten meisjes B met 11.89 en Peter van Maurik het polsstokspringen jongens B met 3.00 meter. De nog altijd niet van een voetblessure genezen Maijan Goedhart zette zich maar weer eens aan een 800 meter waarop zij derde werd in 2.22.8. De Boskoopse Edith Radder (AV'47) ging stevig op medaille- jacht wat bij de meisjes A resul teerde in een eerste plaats bij het verspringen (5.84), een tweede plaats op de 100m horden (15.6) en een derde plaats op de 200 me ter (25.7). Van het Waddinxveen- se Antilope imponeerde junior Raymond Broere bij het hink- stapspringen jongens A eerste met 13.67. Ook behaalde hij een tweede plaats bij het hoogsprin gen met 1.95 meter. Druk weekeinde John van Loon van De Spartaan had een druk weekeinde. De Lis- ser junior sprong het verste bij de jongens A (6.50), werd tweede op de 110m horden (15.7), werd der de bij het hoogspringen (1.85) en kwam tot vierde plaatsen op de 100m (11.9) en 200m (22.5). Club genoot Kees Toussaint had een maar dankzij de opmerkelijke werpcapa- citeiten van de Gorkumse jeugdatleet Erik de Bruin die de discus bij de jongens naar een record-afstand van 53.14 meter wierp winnende speerworp bij de jon gens B van 51.00 meter terwijl in dezelfde leeftijdscategorie Peter Blokker als eerste eindigde bij het hinkstapspringen met 12.50 meter. Spartaan-junioreMarinda van de Meer was bij de meisjes A de beste hoogspringster met 1.65 meter. Jeugd van het Leidse De Bataven kwam ook goed voor de dag. Sandra Dorlas werd bij de meis jes B dubbelkampioene: 200m in 25.9 en 400m in 59.7 (in serie 58.1). Hans van Zijp, een nieuw sprint- talent, won de 100m bij de jon gens B in 11.7, Cathy van Loon had geen moeite om de 800m meisjes B winnend te beëindigen in 2.26.4 en Marcel Honsbeek werd winnaar op de 1500m jon gens B in 4.21.6. Óp de 800m werd Honsbeek tweede in 2.03.0. Goede prestaties Andere goede regionale prestaties: AV HOLLAND: heren: Alfred Verhoef 100m in 11.2; BertPaauw hinkstapsprong 13.31; Theo van de Veer 1500m in 4.03.9 en 5 km in 15.20.3; Manfred Sahner kogels lingeren 43.90 en Roel Hendrik- sen 400m horden 57.1; junioren: Regina van Duyn 800m meisjes B in 2.30.0; Michel Moll 800m jon gens A in 1.59.9; DE SPAR TAAN: senioren: Nico van Noort kogel 13.40 en discus 47.62; Ad van Doorn 110m horden 15.2 en 200m 22.4; Lenie van de Poel 1500m 4.45.9; Hennie Möllers 1500m 4.49.6; Jan van Heek speer 54.54; Marga Kortekaas kogel 11.56 en discus 35.30; junioren: John van de Zwet 400m jongens A 52.7; Martien van Rijssel 1500m jongens A 4.10.6. DE BATAVEN: senioren: Peter Wezel 800m in 1.57.6 en 1500m in 4.03.1; Lia Verbeek 400m in 61.4; junioren: Gerrie Lodder 800m meisjes A in 2.27.0; Perry Hooge- boom 3 km jongens B in 9.38.4; AAV'36: senioren: Harry Douma 400m in 51.0; Jose van Appeven speer 35.50; junioren: Kim Nieuwland speer meisjes A 37.10 en discus 33.48; Rudi van Maurik ver jongens B 6.15 en hinkstap sprong 12.35; Emke Vreugdenhil 100m horden meisjes A 17.4; AN TILOPE: senioren: Ghita den Besten kogel dames 12.12; junio ren: Tosca van Vliet ver meisjes B 5.13; AV'47: junioren: Andre Spronsen discus jongens B 39.46 en kogel 13.06; Sandra Radder ver meisjes B 5.01. LEIDEN - Ondanks dc slechte start van de tennisclubs uit de regio in de competitie dit sei zoen zijn er toch nog kam pioenskansen voor enkele teams. Forescate nestelde zich op de tweede plaats via een zwaar bevochten overwinning op Zaandam. Noordwijk nam de eerste plaats over van Blerick door dit team met 5-3 te verslaan en Unicum blijft in de race na 5-3 winst op Bilthoven. De Voorschotenaren hebben het gisteren zeker niet gemakkelijk gehad. De gebroeders Van de Ca pellen, wekelijks goed voor pun ten in de enkelspelen, hadden beiden een derde set nodig. Ar nold keek in zijn derde set zelfs tegen een 5-3 achterstand aan en moest een matchpoint wegwer ken alvorens met 8-6 te zegevie- Ook Bub van de Zee werd met een derde set geconfronteerd, maar hij trok daarin wel aan het kortste eind. Bertie Koemans verloor haar single kansloos, maar Jac queline v. Wijk zorgde voor een nipte 7-5. 7-6 zege op Yvonne Korteling. Met dezelfde cijfers werd de dumesdubbel in winst omgezet. Na verlies in de herendubbel moes- ten de mixeds de beslissing brengen. Herman en Jacqueline wonnen met 6-1. 6-7, 6-1, maar Arnold en Bertie moesten met 6-4, 6-2 verlies genoegen nemen. Een 5-4 zege voor Forescate, waarmee de ploeg op 6 punten komt, gelijk met Zaandam. Peli kaan de tegenstander van vol gende week, staat eerste met 8 punten. Unicum is de laatste tijd goed op dreef. Woensdag werd Pelikaan met 5-3 verslagen en gisteren Bilthoven met dezelfde uitslag. Winst opTEAN. dat slechts gelijk speelde tegen Pelikaan, kan Uni cum nu het kampioenschap op leveren De winst tegen Bilthoven kwam uit de damesenkels, die beiden met 6-4 in de derde set werden ge wonnen. uit de herendubbel van Pufkus en Van de Kwast en uit de gemengd-dubbels. Unicum 2 gaat zich waarschijnlijk handha, ven in de overgangsklasse B. Met 5-3 versloegen zij Gooiland. Noordwijk heeft in Venlo afgere kend met Blerick. Piet Veentjer haalde wederom zijn drie winst punten binnen. Verrassender echter was het feit. dat ook Alfred Gelevert drie maal tot winst kwam. Zijn single won hij met 2-6, 6-3, 6-4 van Smeets en in de mixed samen meh Hanneke Ro- ther liet hij zijn opponenten ge heel kansloos (6-1, 6-0). Na de 5-3 overwinning op Budhoevedorp afgelopen woensdag zien de za ken er voor Noordwijk zeer rooskleurig uit. Roomburg bracht het tegen Thor RW 2 ondanks 6-2 winst in het eerste onderlinge treffen niet verder dan 4-4. Visbeen verloor in drie sets, Brooshooft met 7-6, 7-5, terwijl bij de dames de zwakste van de tegenstanders plotseling de eerste single bleek te spelen. Milou Bron won hierdoor met 6-0, 6-0. maar Carina v. Wijk verloor met 6-0. 6-1. In de herendubbel kwam Roomburg zelfs op 1-4. maar deze achterstand werd in de overige dubbels vakkundig weg- gewerk. Voor De Munnik lijkt degradatie onafwendbaar. In Groningen werd met 7-1 van GLTB verloren. Het ene winstpunt kwam daarbij nog zeer moeizaam tot stand. Met 3-6,6-3,13-11 bleef Bart v.d. Feen net voor op Rob v.d. Lant. Sassenheim verloor met 5-3 van de Metselaars. Rosemarie en Harry Verdegaal wonnen hun singles en de mixeds werden gedeeld. Rosemarie won met 3-6, 6-4, 6-3 van Marlies v. Nugteren, terwijl Harry Johan Vis met 6-7, 6-4, 6-2 de baas bleef. In de tweede klasse zegevierde de Leidse Hout met 5-3 over Bos- heim. Verloren werden de single van Jean Marc v. Maren (8-10 in de derde set), de damesdubbel en de mixed van Mirjam de Weger en Jean Marc. Voorhout speelde in dezelfde klas se met 4-4 gelijk tegen Vreden- burgh 1. Hier kwamen de punten uit de enkelspelen van Anne-Jan v.d. Meer, Eitel Homan en Carien v.d. Meer en de mixed van Pieter Vroegop met Carien. Samen met Vredenburgh en Pijnacker moet Voorhout in de komende twee zondagen uitmaken wie er gaat degraderen Voor de OLTC lijkt in de tweede klasse het doek gevallen. Giste ren werd wederom verloren, deze keer met 5-3 van Amstelland. De drie winstpunten kwamen van de kant van Carlien ten Bosch.

Leidsch Dagblad | 1980 | | pagina 16