Gehandicapt LFC komt goed weg bij LDWS m 'Prinselijke' zege van Sportclub Lisse Roodeiiburg slaat tegen Delft goede weg in: 2-0 Leidse clubs naar 1-1 deling Nancy Verhoeven aan basis van districtstitel Leids damesteam Krachteloos Ter Leecle pas heel laat naar overwinning: 2-1 MAANDAG 5 MEI 1980 SPORT POELDIJK - Dick Prins zorgde er uiteindelijk voor dat Verburch ontluisterd naar de kleedka mers afdroop. De bebaarde voorstopper van Sportclub Lis- se benutte drie minuten voor het slotsignaal een niet te missen kans, waarmee hij zijn ploeg aan een 0-1 zege hielp. De gehele Lis- ser aanhang, met trainer Van der Vlist als inspirator, stond op zijn kop. Begrijpelijk, maar aan Lugdunum zijde was de vreugde wellicht nog groter nu de de Kikkerpolderploeg, die niet in actie behoefde te komen, door dit resultaat weer op gelijke hoogte is gekomen met de Poel dijkers. Met de 0-1 winst kreeg Sportclub Verburch in laatste minuut verslazen CJ Lisse wel iets te veel van het goe de. De ploeg componeerde in dit duel namelijk nauwelijks doel- rijpe kansen. Verburch deed het wat dat betreft niet veel beter, maar de koploper wist de defen sie van de brigade van de ver trekkende Van der Vlist tenmin ste nog bij vlagen onder druk te zetten. Echt in de problemen kwamen de oranje-zwarten ech ter niet. De Bollenstreek-bewo ners demonstreerden wederom een perfect staaltje van werk- voetbal, waarbij de opponent meestal geen centimeter ruimte werd gegund. Vrijwel altijd kon het leder dan ook weer bijtijds worden opgeruimd. Niet erg aan trekkelijk voor het publiek, maar wel effectief. In de eerste helft durfde Verburch weinig risicos te nemen. Het ge volg was dat er nauwelijks wat noemenswaardigs gebeurde. Na 30 minuten spelen besefte de thuisclub dat er moest worden gewonnen. Pas toen ontstond er enige pressie vanuit de Poeldijk- se gelederen. Voor Sportclub Lisse was dit het sein om via de counter iets terug te doen. Op slag van rust verzuimde Laurens van der Voort na een goede solo het ronde projectiel af te geven aan de vrijstaande Wim van Beek. Na de thee stelde Verburch wel al les in het werk om de winst op te strijken. De inventiviteit ontbrak evenwel in de aanvalsopzetten, zodat het voor de bezoekers niet al te moeilijk was om de schade binnen de perken te houden. Het meeste gevaar kwam nog van ac ties van de gebroeders René en Aad van Staveren. Wel zag links buiten Van Krieken het leder in de 48ste minuut boven Kortekaas tegen de lat stuiteren. Dit was evenwel meer geluk dan wijs heid, daar de bal door een halve misser een uitzonderlijk effect had meegekregen. René van Sta veren knalde in de 63ste minuut tegen Kortekaas op. Met een door Jack van Ruiten van de lijn ge haalde bal (71ste minuut, na een dubbele carambole op de rug van Dorus v.d. Voort) en een goede kopbal van Van Berge Henegou wen uit een corner van René van Staveren (75ste minuut) zijn de belangrijkste wapenfeiten van Verburch wel genoemd. Sportclub Lisse kreeg in de counter alle ruimte, maar een speler met een goede dieptepass in de benen werd node gemist. De winnende goal viel dan ook onverwacht. Na een corner van Wim van Beek le verde Laurens v.d. Voort een on schuldige schuiver af. Juist op het moment dat hij het leder wil de oppakken kreeg Verburch goalie Van Leeuwen echter een medespeler over zich heen. De bal bleef in het lucht hangen, om vervolgens voor de voeten van Dick Prins te belanden. De voor- stopper faalde niet 0-1. RUUD DOBBELAAR LEIDEN - De wedstrijd tussen de Leidse tweedeklassers LDWS en LFC beantwoordde geheel aan het gegeven dat bij degradatievoetbal de normen worden verlegd. De beide oefenmeesters, Zoetemelk van LFC en in mindere mate Bekkering van LDWS, prefe reerden gistermiddag het resultaat boven fraai spel. Beide formaties hebben al de nodi ge ervaring met dit soort wed strijden, hoewel LFC zich gezien het spelersmateriaal niet zou be hoeven te 'verlagen' tot degrada tievoetbal. LDWS heeft daaren tegen het voordeel dat de selectie van Bekkering enige spelers her bergt, die de 'ideale' trekken be zitten, die noodzakelijk zijn Om klasseverlaging te omzeilen. Ka rakter en inzet typeren hen. Van daar dat de Vlietbewoners dit sei zoen, alsof het een routineklus is, de 'stap terug' lijken te gaan ont lopen. Voor LFC ziet de toekomst er zor gelijker uit. De club kwam met de 1-1 goed weg, nu de LDWS- kwaal, de improduktiveit (tot nu toe slechts 17 treffers voor), weer de kop opstak. Als het vizier van de fronttroepen van LDWS iets zuiverder was afgesteld dan was LFC naar een kansloze nederlaag gespeeld. Die bleef de gehavende Zoetemelk-equipe nu bespaard. De voormalige jeugdtrainer van Quick Boys miste Hans Selier (geschorst). Chris Gubler (been in LEIDEN - De conclusie dat de moeilijke tijd die Rooden burg doormaakte definitief tot het verleden behoort, is wellicht te voorbarig. Dat de ploeg gisteren in het duel met Delft aantoonde op de goede weg te zijn staat in elk geval vast. Het spel dat de Kooiclub in de eer ste helft op het slecht bespeelba re veld legde wees nog niet in die richting; in het tweede speelpart echter leek het alsof de thuisclub een metamorfose had ondergaan. Niet dat de Mouter-equipe nu di rect geweldig speelde, maar het overzicht dat in vorige confronta7 ties ontbrak was terug. Voeg hierbij de tomeloze inzet die de blauwzwarten het hele seizoen al hebben getoond en de 2-0 over winning op degradatiekandidaat Delft is verklaard. Het begon allemaal hoopvol en de Noordbewoners leken binnen de kortste keren op een voorsprong aan te sturen. Zo verschenen Pe ter Dubbeldeman en John van de Wetering alleen voor de Delftse sluitpost Ed Steenks maar beide spelers lieten de kansen onbenut. De goede openingsfase kreeg evenwel geen vervolg. Aad de Groot verzond weliswaar vol doende passes naar de verdien stelijk spelende spits Rob Brit- tijn, die de bal menigmaal goed doorkopte, maar de vleugelspit sen Richard Klein en John van de Wetering maakten hier geen ge bruik van. Toch ontstonden er nog diverse mogelijkheden Dubbeldeman, Strijk en Brittijn) maar de 0-0 stand bleef tot de pauze gehandhaafd. In de tweede rondgang werd er eindelijk iets van het oude Roo- denburg-spelletje zichtbaar. het gips), terwijl voorstopper Marcel Rietbergen in zijn opti misme eerder in het seizoen al een vakantiereis had geboekt. Voorts was Ger Nagtegeller ge passeerd. Daarom moest de 17- jarige Sjaak te Hennepe de arena in, terwijl Sam Holswilder, die vorig jaar nog keepte in het eer ste, werd teruggehaald. De lange voorstopper deed het niet onver dienstelijk tegen LDWS-spits Ger de Roode. Zwaar programma Voorts is het programma (Lugdu num, Roodenburg en SC Lisse) van LFC nog zwaar. Onder het motto "Tegen goede ploegen krijgen wij de ruimte en dan zijn wij het sterkst" denkt ook LFC een reële overlevingskans te hebben. Die noodzakelijke ruim te kregen de Boshuizerkadebe- woners in elk geval niet tegen LDWS. "Maar het veld was een nog grotere handicap meende laatste man John Verschoor. "Af en toe was ik de bal kwijt". "Tot nam een niet onaanzienlijk deel van de Leidse produktie voor haar rekening. Een prestatie, die zij met een plaats in de nationale damesselectie zag gehonoreerd. Met de Alkmania-speelsters Ma rion de Groot, Ria Desausnois en Stephanie Kalker zal Nancy Ver hoeven op 1,7 mei moeten opdra ven in Zeist, waar zij met het dis trictsteam van West II aan een bondentoernooi zal deelnemen. Dit 'onderonsje' wordt in bonds- kringen als laatste schifting be schouwd voor de definitieve se lectie van coach Bert van Lingen. Op het LFC-terrein stelde Nancy Verhoeven in elk geval haar kan didatuur voor een plaats in de Van Lingen-elf. In de eindstrijd tegen Gouda, die werd bereikt na overwinningen op Dordrecht en Rotterdam (tweemaal 1-0) en een 1-1 gelijkspel tegen Den Haag, voerde zij haar medestrijdsters naar de eerste prijs. Zij trof een maal de roos, een voorbeeld, dat door de Alkmania-speelsters Stephanie Kalker en Willeke van Ruiten werd gevolgd. een paar maal toe", klaagde ook linksback Henk Brandt steen en been, "trapte ik de bal weg en door een vreemde stuiter op die harde grond, kwam het leder heel ergens anders terecht dan waar ik had verwacht Omdat de precisie ontbrak waren de spitsen Bles Zuma en John Bogaart afhankelijk van toevals- trappen. "Ik heb me suf gelopen, zonder tot voetballen te kunnen komen", vervolgde Zuma het LFC-klaaglied. Toch was hij het die bijna voor zijn club een penal ty versierde. Door goed stoor- werk veroverde Zuma balwinst en stoof alleen op "de beste kee per van Leiden", (zijn eigen kwa lificatie) Wim Visser, af. Op de rand van het strafschopgebied trok Gé Dubbeldeman echter aan de 'noodrem', waarna de sco ringskans te niet ging. LDWS, waarin spelmaker Cees de Roode niet zoals gewoonlijk een dominante rol kon vertolken, was echter wel via diezelfde speler het dichtst bij de openingstreffer. Een vrije trap van hem werd door LEIDEN - Het Leidse dames voetbalteam is er zaterdag, op het LFC-terrein, in geslaagd de eer ste prijs van het 'Vijfbondentoer- nooi' in de wacht te slepen. Al vroeg werd duidelijk, dat de Leidse speelsters zich aanzienlijk meer bedreven in het voetbalvak toonden dan de vertegenwoor digsters van Dordrecht, Gouda, Den Haag en Rotterdam. In de fi nale kwam Leiden tegen Gouda, dat met 3-0 het onderspit moest delven, dan ook nauwelijks voor problemen te staan. Typerend beeld naar, i.d.g. Rob Nooteboom de wedstrijd Roodenburg-Delft. Een Leidse speler, Ed strijk, i rechtervleugelverdediger Jürgen Kok gaf een vervolg aan z'n ster ke eerste helft en linksback Peter Ciere kwam veelvuldig gevaar lijk op. Verder toonde Ronald Jansen zich een uitstekende ver vanger van de gewisselde Ri chard Klein. De Leidse ploeg zet te Delft met de rug tegen de eigen muur en de 1-0 leek slechts een kwestie van tijd. Toch kwam het doelpunt onverwacht tot stand. Cees Verver liet in de 49ste mi nuut van ongeveer 25 meter een schot los op het vijandelijke doel. De bal leek een prooi te gaan worden voor Ed Steenks maar 'gedragen' door de wind ver dween het leder in de kruising: 1-0. De treffer was een beloning voor het goede spel en het sein voor nog meer pressie. John van de Wetering werd wat meer in het spel betrokken en reikte naar een hoogte die hij dit seizoen nog niet bereikte. Het middenveld (Ed Strijk-Peter Dubbeldeman en Cees Verver) werkte hard maar het belangrijkste was dat het overzicht niet werd verloren. Delft was slechts sporadisch ge vaarlijk via Bob Spee en Peter Vreede, maar de ploeg miste overtuiging. Een belangrijk ele ment dat Roodenburg wel in zich had. Rob Brittijn bracht dit vijf minuten voor het einde in de stand tot uitdrukking. De be baarde puntspeler rommelde Delfte- Zonder afbreuk te doen aan de prestaties van de andere voetbal sters, was dit 'Vijfbondentoer- nooi' vooral het toernooi van Lugdunum-speelster Nancy Verhoeven. De centrumspits O SASSENHEIM- Het leek wel of Ter Leede in het duel tegen ZOB het jubileumfeest van de avond te voren nog in de benen had. De Sassenheimers speelden alsof zij persoonlijk Abraham hadden gezien. Op aanmoediging van het weliswaar mild gestemde maar toch ontevreden publiek, kwam de thuisclub echter na de officiële speeltijd alsnog tot ontbran ding en werd de reeds lang verdiende overwinning (2-1) in de wacht gesleept. Op enkele korte tussenpozen na is de Beemsterploeg er niet aan te pas gekomen. Al voor rust, toen Ter Leede tegen de bijna onoverkomelijke tegenwind moest optcrnen, werd het spel door de Sassenheimse for matie bepaald, die daarmee een belofte voor do windvoordelige tweede helft afgaf. Het pleit echter niet voor Ter Leede dat de drie kansen die de ploeg de eerste 45 minuten wist te creeëren er halverwege dat tijdsverloop eéh werd bekroond. Vanaf de rand van het penaltygebied gaf Jan van Harskamp een loepzuiver schot af dat juist onder de linkerkruising het ZOB-doel binnendrong: 1-0. De belofte die de eerste helft in zich hield voor wat betreft Ter Leedes offensieve spel na rust, werd niet ingelost. De formatie leek even krachteloos als voor de pauze toen het nog "twee tegenstanders" te over winnen had. Gelukkig voor de thuisclub profiteerde ZOB echter onvoldoende van het windvoordeel en lieten de Noordhollanders zich na vijf minuten in de tweede rondgang weer terugdringen. Maar niet dan nadat Jan Karei zich met een knappe draaibeweging in scoringspositie had gemanoevreerd: 1-1. Ter Leede ging echter té slordig te werk om het reeds lang durende veldoverwicht opnieuw in een voor sprong tot uiting te brengen. Toen de officiële speel tijd al enige tijd was verstreken brachten de Sassen heimers hun tegenstander eindelijk de nekslag toe: het door Jan van Harskamp uit de rebound van een hoekschop geloste afstandschot bleek onhoudbaar voor doelman Dick Dorreboom. Alsof dit het lang verwachte signaal was speelde Ter Leede plotseling voluit en kreeg het in die laatste minuten meer doel kansen dan zich gedurende het eerdere gedeelte van de tweede helft hadden voorgedaan. Het latschot van Hans Bisschops, kort na Van Harskamps tweede treffer, verdient in dit verband nog een bijzondere vermelding. ROLPH PAGANO Een van de weinige momenten dat LDWS-spits Ger de Roode een persoonlijk duel van LFC-voorstop- per Sam Holswilder wint. Wim Gubler kijkt gespannen toe. doelman Peter van der Wal met een fraaie reflex tegen de lat ge tikt. Gelijkmaker Nadat Dick Walle dertien minuten na rust een voorzet van Te Hen nepe tot 0-1 had omgebogen, scoorde Cees de Roode zeer fraai de gelijkmaker. Na een vrije trap van George Moesman knalde hij in eerste instantie tegen het op gestelde LFC-muurtje, waarna hij in de rebound wel de verdien de tegentreffer kon verzorgen. Beide trainers gebruikten vervol gens hun wissels. Nagtegeller en Collé kwamen in het veld voor Te Hennepe en Walle, terwijl Bekke ring Brouwer (voor Ouwehand) en Haastrecht (voor Sjardijn) hun trainingspak liet uittrekken. Wally Gallert (Bekkering: "Hij deed nu weer mee, want ik wilde meer routine in de ploeg") ver- WASSENAAR - Een zetfout in het bondsblad van de KNVB is er de oorzaak van geweest dat de wed strijd Blauw Zwart-DHL niet is doorgegaan. Scheidsrechter Vreeswijk, die voor deze ontmoe ting in de tweede klasse van het district West II was aangesteld, kwam gistermiddag niet opda gen, omdat hij alleen wedstrijden in het district West II arbitreert. Het duel Blauw Zwart-DHL stond evenwel in Voetbal Totaal aangekondigd onder het tussen- huisde vervolgens van de links buiten-positie naar de liberostek, terwijl Dubbeldeman de voor- stoppersplek van de gewisselde Ouwehand ging bezetten. Grote consequenties hadden die wissels niet. omdat ook in de slot fase de LFC-voorwaartsen op een eiland bleven bivakkeren. Op Zctfoutje: arbiter blijft thuis kopje West I en de Leimuidenaar had niet naar die wedstrijden ge keken. de andere speelhelft creëerde LDWS nog een dot van een kans. Na een combinatie met de goed spelende Bart van der Wcijden stond Ger de Roode alleen voor Peter van der Wal. Zijn inzet was te zwak om LFC puntloos te la ten. HERMAN POOS In Wassenaar ontstond enige con sternatie, omdat toeschouwers hun entreegeld terugeisten en het Delftse DHL de reisonkosten op de KNVB wil verhalen. Blauw Zwart probeerde nog een oplos sing te vinden door één van de scheidsrechters, die zich onder de toeschouwers bevond, het duel te laten leiden. DHL ging daar niet mee akkoord, omdat de club nog niet veilig is. Wél kwamen beide verenigingen overeen het treffen aanstaande woensdag in te halen.

Leidsch Dagblad | 1980 | | pagina 15