Liverpool: driemaal is scheepsrecht Feyenoord-Roda (1-1) niet echt 'opwekkend' Opvallende rentree van Gerrit Griek Francis niet in EC-finale Duel ontleent attractie aan fouten Van de Korput slaat vijfjarig contract af, René Notten stopt... Braham naar DS '79 MAANDAG 5 MEI 1980 LONDEN (ANP) - Voor de vierde keer in vijfjaar heeft Liverpool het Engelse voetbalkampioen schap veroverd. Na het verlies, afgelopen donderdag, in de be kerwedstrijd tegen Arsenal, stelde Liverpool de titel zater dag tegen Aston Villa veilig. Voor 51.000 toeschouwers ver pletterde de kampioen zijn te genstander: 4-1. Daarmee maakte Liverpool een vrijwel verloren seizoen in één klap volledig goed. In alle toernooien was de club van Bob Paisley uitgeschakeld: in de Europacup was Dynamo Tiflis uit de Sowjet-Unie te sterk, in de FAcup verloor het van Arsenal en in de Lea guecup versperde Nottingham Forest Liverpool de weg. Bovendien jaagde Manchester United twee maanden lang op de koploper. Uiteindelijk was het tevergeefs. De Mancunians verlo ren hun laatste competitiewedstrijd van dit seizoen met 0-2 bij Leeds Uni ted en werden daardoor kansloos voor de titel. De Israëlische international Avi Cohen zal zijn debuut voor Liverpool niet snel vergeten. Nadat David Johnson Liver pool aan een /1-0 voorsprong had ge holpen, schoot Cohen de bal langs zijn eigen doelverdedigerClemence: 1-1. In een rommelige situatie voor het doel trachtte Cohen de zaak te klaren met een terugspeelbal. Aston Villa kwam zelf niet tot een doelpunt. Vlak na rust nam Cohen echter revanche voor zijn pechvolle optreden. In de 51ste minuut bezorgde hij met een droge knal zijn werkgever de voorsprong van 2-1. Johnson en Ray Kennedy maakten het karwei af: 4-1. Voor Manchester United eindigde de competitie in een desillusie. In de laat ste tien wedstrijden verloren de Man cunians slechts één keer zaterdag te gen Leeds United (0-2). Derek Parlane en Kevin Hird maakten voor Leeds de doelpunten. Ipswich Town verloor weliswaar met 1-2 van Manchester Ci ty, maar is zeker als derde geëindigd in de competitie. In een reeks van 23 ontmoetingen bleef Ipswich ongesla gen. Manchester City maakte daar een einde aan. Alle drie de doelpunten werden in de eerste twaalf minuten van de wedstrijd gemaakt. Kevin Reeves opende de score voor Manchester, maar Allen Hunter bracht de ploegen, na een pass van Arnold Mühren, op ge lijke hoogte. Drie minuten later maak te Tony Henry voor Manchester City de winnende treffer. Ipswich incasseerde nog een tweede verlies. International Mick Mills moest in de tweede helft met een gebroken pols uitvallen en speelt vrijwel zeker niet in de vriend schappelijke interland tegen Argenti nië op 13 mei. België Hoewel Anderlecht geen rol van beteke nis heeft vervuld in de strijd om het landskampioenschap, heeft de miljoe nenformatie van Vandenstock zater dag toch de beslissing geforceerd in de Belgische competitie. De Brusselse ploeg hield Standard Luik op 1-1, waardoor Club Brugge door de 0-1 zege bij Beringen voor de zevende maal het kampioenschap van België (voor de eerste maal onder leiding van trainer Han Grijzenhout) op zijn naam bracht. Ook de twee degradanten werden op de voorlaatste competitiedag bekend. Sporting Charleroi en Hasselt komen het volgend seizoen een klasse lager uit. Club Brugge heeft door een werkelijk prachtig doelpunt van Courant hal verwege de tweede helft de overwin- nir»fT nr> Ho titoi -.nrm-nrH Daarvoor had Beringen vooral in de eerste 45 minu ten de koploper aardig partij gegeven, maar na ruim een uur spelen moest de thuisclub afhaken. Club Brugge zette aan voor een offensief dat resulteerde in de treffer van Courant. Leekens ruk te langs de zijlijn ver op, zette de bal scherp voor, waarop de toeschietende Courant de bal krachtig in het net kop te. Anderlecht bezorgde vijf minuten voor het einde van de wedstrijd tegen Stan dard Luik Club Brugge de titel. Op dat moment verzilverde Arie Haan een strafschop voor de thuisclub en boog hij een 0-1 achterstand (doelpunt De Groote in eigen doel) om in een gelijk spel. De remise was een reële afspiege ling van de krachtsverhoudingen op het veld. Sporting Charleroi verloor van FC Ant werp (1-2) bij wie Ruud Kaiser en Ma- riman de twee doelpunten voor hun rekening namen en daalde daardoor af. Hasselt was reeds gedoemd tot degra deren en verloor kansloos bij Cercle Brugge: 2-0. Schotland van Celtic en Glasgow Rangers. Het kampioenschap kan de ploeg, die met 5-0 won van Hibernian, nauwelijks meer ontgaan. Om de titel nog kwijt te raken moet Aberdeen de laatste wed strijd tegen Partick Thistle met 0-10 of meer verliezen. West-Duitsland In de Bundesliga is de eerste beslissing gevallen: Eintracht Braunschweig, in 1967 voor de laatste keer kampioen van West-Duitsland, is gedegradeerd. Het gelijkspel (1-1) dat Eintracht zaterdag tegen Schalke 04 behaalde was niet voldoende de club te redden. Wie de andere twee degradanten worden is, met nog drie wedstrijden te spelen, niet te zeggen. Voor Werder Bremen en Hertha BSC ziet de toekomst er zeer somber uit. Beide bezitten 25 punten, twee minder dan de rest van de staart- groep. Even interessant is de strijd in de kop van de Bundesliga. Zowel HSV als Bayern München begint vermoeidheidsver schijnselen te vertonen nu het einde van een slopend seizoen nadert. En za terdag werden punten verspeeld, Bayern München verloor met 1-0 bij Borussia Dortmund en HSV liet in Stuttgart een punt liggen. Uit 31 wed strijden heeft HSV 44 punten gehaald, twee meer dan Bayern dat echter nog een wedstrijd te goed heeft. Min of meer verantwoordelijk voor de nederlaag van Bayern was de doelman van Borussia Immel. In de tweede helft voorkwam hij met een aantal formida bele reddingen dat Bayern de gelijk maker kon scoren. Borussia was in de eerste helft, na 21 minuten spelen, op een 1-0 voorsprong gekomen. Votova scoorde dit "gouden" doelpunt. Voor Borussia was het overigens een prima dag. Naast de overwinning inde de club 700.000 mark, ruim 700.000 gul den, omdat niet minder dan 54.000 toe schouwers de wedstrijd bijwoonden. Ook het Neckar-stadion in Stuttgart was volledig uitverkocht voor het treffen tussen de VFB en koploper HSV Ham burg. De 70.000 die op dit duel afkwa men hoopten dat HSV in Stuttgart zou sneuvelen. De missie van Stuttgart slaagde gedeeltelijk, HSV werd een punt afhandig gemaakt (2-2). Door Foerster en Hrubesch kwam HSV aan zijn twee doelpunten. Kelsch en Ohli- cher scoorden voor Stuttgart. Arminia Bielefeld keert overigens weer terug in de Bundesliga. Zaterdag ver sloeg Arminia OSC Bremerhaven met 4-0. HAARLEM (GPD) - Gerrit Griek heeft gistermiddag een opvallende rentree op de Ne derlandse voetbalvelden ge maakt. De Amsterdamse grensrechter werd in 1976 voor het leven geschorst om enigerlei functie binnen de KNVB uit te oefenen, nadat bewezen werd geacht, dat hij Bertus Quaars (toen PSV) tij dens de wedstrijd Feyenoord- PSV een kopstoot had toege diend. De schorsing werd na drie jaar opgeheven, waardoor Griek gistermiddag niets in de weg stond om ongeveer acht mi nuten als grensrechter op te treden tijdens het duel Haar- lem-NEC, nadat arbiter Ram in de 82e minuut van de wed strijd vanwege een spierbles sure (zweepslag) niet verder kon fluiten en grensrechter Klint zijn taak over moest Scheidsrechter Ram geeft zijn stapeltje gele en rode kaar ten aan collega Klint. Ram raakte geblesseerd, de vlagger moest het c ROTTERDAM - Zes voetballers zijn gisteren in de Rotterdamse Kuip onderworpen aan een dopingcontrole. Verdediger Stanley Brard, aanvaller Petur Petursson en reserve Wim van Til aan de ene kant en doelman Jan Jongbloed, libero Këes Bregman en spits Jens Kolding aan de andere kant, moesten na Feyenoord-Roda JC hun urine inleveren om die te laten onderzoeken. Wat daarbij ook gevonden wordt, de kans dat er sporen worden ontdekt van 'opwekkende" middelen moet bijzonder klein worden geacht ge zien de strijdlust van de twee ploegen. Feyenoord en het toch voor een laatste kans vechtende Roda gin gen op de voorlaatste competi tiedag bepaald niet tot op de bo dem van hun kunnen en vooral de aanvallers bleken nauwelijks geïnjecteerd met produktiviteit. Mede daar door eindigde het duel, dat zijn aantrekkelijkheid louter ontleende aan de vele fou ten, in een logische 1-1 deling. Een uitslag waarmee de twee ploe gen maar weinig opschoten. Feyenoords derde plaats kwam erdoor op de tocht te staan en LONDEN (Reuter/ANP) - Trevor Francis zal de fi nale van het toernooi om w de Europa Cup I niet meemaken. De aanvaller van Nottingham Forest werd zaterdag in de lea guewedstrijd tegen Crystal Palace zeer ernstig aan de achillespees van zijn rechterbeen gebles seerd. Hij werd per brancard van het veld gedragen en volgens de fysiothe rapeut van Nottingham, Peter Jackson, zal Francis zeker zes weken rust moeten houden en dus ook de EK missen. Manager Brian Clough en trainer Peter Taylor waren zaterdag niet bij de wedstrijd aanwezig. Het duo zat in Stuttgart waar HSV speelde. Op 28 mei ontmoeten HSV en Nottingham elkaar in de finale van het toernooi om de Europa Cup I. Plaats van handeling: het Morgen loting voor bekerfinale HAARLEM - Morgenmiddag wordt in het KNVB-sportcen- trum in Zeist geloot waar op 17 mei de bekerfinale tussen Ajax en Feyenoord zal worden ge speeld: in het Feyenoord-stadion te Rotterdam of in het Olympisch Stadion te Amsterdam. Voor deze oplossing is gekozen, omdat de clubs het niet eens konden worden over de plaats van handeling. Bern u-stadion in Madrid. Veiligheid Uit veiligheidsoverwegingen heeft de Spaanse voetbalbond overi gens het besluit genomen "slechts' 89.000 toeschouwers toe te laten tot die finale. Officieel is het stadion van Real Madrid pas uitverkocht, wanneer 101.000 toeschouwers de toegangspoor ten gepasseerd zijn. Bij thuis wedstrijden van Real is het niet ongebruikelijk, dat hel stadion bevolkt wordt door 125.000 men- Van de 89.000 toegangskaarten ontvangen beide betrokken clubs er 22.250. DORDRECHT (ANP) Na CW-er Cor Lems heeft de eerste divi- sieclub DS'79 een tweede ama- teurspeler aangetrokken in de persoon van Hakim Braham. De Tunesische linkerspits van RVC tekende een contract van één jaar bij de Dordtse vereniging. De derde amateurspeler had doel man Peter Brunings van Xerxes moeten worden, maar Brunings gaf de voorkeur aan Excelsior en tekende bij de eredivisieclub een verbintenis van éen jaar. In plaats van Brunings versterkte DS'79 zich met de reserve-doel man van PSV. Henk Feijt. de zoon van Chris Feijt. de vroegere deelman van Feyenoord, DFC en Willem 11 Feijt verbond zich voor een periode van een jaar. De hui dige doelman van DS 79. de van Sparta geleende Wim Berends, beslist in de loop van de week over het aangeboden contract. ROTTERDAM - Het lijkt vrijwel zeker dat Michel van de Korput voor Feyenoord „verloren" gaat. De voorstopper, die gisteren het laatste duel van zijn schorsing uitzat, naast de nog altijd gebles seerde libero Nielsen, heeft een aanbieding voor een vijfjarig con tract bij de Rotterdamse club van de hand gewezen en zegt per se te zullen vertrekken. Waarheen wil Van de Korput nog niet kwijt en dat weet ook Feye- noord-directeur Peter Stephan niet. „Ajax heeft tegen mij gezegd dat het geen interesse heeft", al dus Stephan, "maar Coster, die de belangen van Van de Korput behartigt, schermt wel met veel aanbiedingen van buitenlandse clubs". René Renè Notten vertrekt defini tief uit de Kuip. Een bemidde lingspoging van eén van de "vrienden van Feyenoord" om de middenvelder en de club nader tot elkaar te brengen is op niets uitgelopen. Notten, die de onder handelingen eerder afbrak omdat hij geen vrije transfer kon bedin gen, heropende wel de bespre kingen maar hakte gisteravond de knoop door. Terwijl Feye- nooidtnanager Peter Stephan gistermiddag nog in de waan verkeerde de zaak met Notten op korte termijn te kunnen regelen, belde de speler later op de dag met bestuurslid Van Walsum om hem mee te delen dat hij bij Feyenoord stopt. Notten: „En ik ga ervan uit dat ik helemaal geen betaald voetbal meer zal spelen. Of Feyenoord moet het transfer bedrag iets laten zakken, want in de omgeving van Borculo, waar heen ik nu verhuis, is geen enkele club die 250.000 gulden voor me kan betalen. Gebeurt er verder niets, dan ga ik werken bij een maatschappij uit Kampen en wacht ik tot ik mijn C-diploma heb gehaald. Daarna wil ik dan trainer-speler bij een ama teurclub worden". Met Ben Wijnstekers is Feyenoord nog altijd in onderhandeling. Wijnstekers is een meerjarig con tract aangeboden en heeft intus sen een tegenvoorstel gelanceerd via zijn zaakwaarnemer Lagen dijk. Bij Roda JC. dat gisteren Nanninga en Vermeulen miste, gaat Anton Murijt deze week praten over een verlenging van zijn contract P.d.T. voor Roda JC werd de kans op internationaal voetbal nog theo retischer. Twee trainers leken in een nabeschouwing dan ook „in gespoten" met teleurstelling. Bert Jacobs kon die tonen omdat Theo de Jong en Chris Riemens de kansen hadden gemist om de UEFA-Cupplaats wat meer bin nen bereik te houden - zijn colle ga Vaclav Jezek moest ontevre den zijn omdat Feyenoord nadien de riante mogelijkheden had ge negeerd om de laatste thuisbeurt met een zege te besluiten. In het verloop van het duel van gis teren werd voor twee ploegen dan ook min of meer een heel sei zoen getypeerd. Op het moment dat Roda de kans in eigen hand had (bij een door Kolding ver zorgde 0-1-voorsprong, daterend van de twintigste minuut) ver zuimde het team door te druk ken, zoals vaker het geval was in de nu bijna afgelopen competitie. Een plaats in het UEFA-Cup- toernooi immers had met enige stabiliteit in de prestaties al veel eerder afgedwongen kunnen worden. Vooral gezien de kwali teit die op papier in de ploeg schuilt. Op de mentaliteit was echter zo vaak wat aan te merken, dat Ja cobs eigenlijk nooit precies wist waaraan hij toe was met zijn elf tal. De trainer zelf verwoordde het zo: „Met deze groep had er veel meer uitgehaald kunnen worden; nu hebben ploegen die veel minder in huis hebben een veel grotere kans. Eenvoudig omdat die wel karakter hebben getoond op het juiste mo ment". Voor Jacobs werkte dat dermate deprimerend, dat hij een princi pe-akkoord met Roda, om nog een seizoen aan te blijven, „ver gat" op het moment dat Willem II zich bij hem meldde. Zijn motiva tie om voor die Tilburgse club te kiezen, was dat hij er daar weer eens „lekker tegenaan kan gaan". Dat leek bij Roda steeds minder mogelijk, zoals gisteren ook bij Feyenoord werd bewezen. De Limburgers konden slechts eenmaal profiteren van de lauw heid waarmee de equipe van Je zek aan het duel was begonnen: via Jens Kolding, die in de twin tigste minuut een fout van Ben Wijnstekers afstrafte. Daarna kon Roda niet doordrukken, terwijl de opponent in die fase toch een gebrek aan motivatie toonde. En dat laatste kon dan direct type rend heten voor de wijze waarop Feyenoord zich door de voetbal jaargang 1J79-1980 heeft voort bewogen. De Rotterdammers konden het voor de winterstop bereikte prestatieniveau niet handhaven en hadden toen het plafond van hun mogelijkheden al bereikt. Door incidentele uitschieters (de 4-0 tegen Ajax) werd dat geca moufleerd, de later te veelvuldig voorkomende teleurstellingen (met als dieptepunt de 0-4 tegen Excelsior) onthulden het gena deloos. De groei was eruit bij Feyenoord, dat dat zelf ook besef te en zich op grond van die we tenschap te snel gewonnen gaf in de titelrace, waardoor de compe titie te vroeg een formaliteit werd geacht. Het werd aangetoond door het bin nenhalen van C-spelers. In eerste instantie Joop Hiele, later Karei Bouwens en Carlo de Leeuw. Een doelman en twee voetballers die zich intussen dan wel hebben aangediend als potentiële eerste- elftalspelers Dat was een positief punt te midden van de negatieve zaken, de waarmee Kuip-club werd geconfronteerd. Het vertrek van Wim Jansen, de al dan niet bestaande „verkoop lijst" van manager Stephan en het geschilrond Notten, waren daarvan voorbeelden. Verder stagneerde de weer zo aardig op gang gekomen loop naar het sta dion, wat ten nauwste samenhing met de verslapte motivatie en de grilligheid in de prestatiecurve, die mede werd veroorzaakt door de zware terugval van de spitsen (Peters, Petursson). Wat dat be treft, gloort er echter hoop na de aankoop van Pierre Vermeulen en dank zij het beloftevolle spel van De Leeuw en Bouwens. Die laatste was gisteren overigens de enige Feyenoorder die zijn keus kon bepalen uit de voorraad mogelijkheden die de Rotter dammers kregen toen zij, opge pept door Jezek,'na de pauze veel meer interesse in het gebeuren gingen tonen. Na 71 minuten lel de Bouwens de bal in de herkan sing binnen, nadat een schot van De Leeuw was afgestuit. Voordien had Theo de Jong nog een gave kans gekregen Feye noord op 0-2-achterstand te zet ten; na de 1-1 kreeg deinde pauze voor Smeets gekomen Riemens nog zo'n vrije mogelijkheid. Daarbij toonde Hiele echter de klasse, die vooral Petursson niet kon demonstreren bij het afwer ken van dë vele Rotterdamse aanvallen van na de rust. Niettemin was Feyenoord in de slotfase nog dicht bij de winst. De lat voorkwam echter dat een lob van Notten doel zou treffen, waardoor Feyenoord-Roda toch de juiste uitslag mee kreeg. Die liet echter voor geen van beide partijen echt "opwekkende" spo ren na. PAUL DE TOMBE Ajax-Sparta 1-0 (1-0). 2. Taharr.ata 1-0. Scheidsrechter Weerink. Toeschouwers: 13.800. NAC-FC Den Haag 1-0 (0-0). 68. Quaars (strafschop) 1-0. Scheids rechter Oetelmans. Toeschou wers: 7300. AZ'67-PEC/Zwolle 5-0 (1-0). 4. Kist 1-0. 58. Welzl 2-0. 60. Welzl 3-0. 62. Kist 4-0.63. Kist 5-0. Scheidsrech ter Geurds. Toeschouwers: 4000. Vitesse-PSV 0-2 (0-0). 62. Posthuma 0-1, 78. Van der Kuylen 0-2. Go Ahead Eagles-MVV 1-1 (1-1). 32. Quaden 0-1. 33. Van Kooten 1-1. Scheidsrechter Oetelmans. Toe schouwers: 2500. FC Utrecht-FC Twente 0-0 (0-0). Scheidsrechter Corver. Toe schouwers: 22.000. Feyenoord-Roda JC 1-1 (0-1). 19. Kolding 0-1, 71. Bouwens 1-1. Scheidsrechter Thomas. Toe schouwers: 20.263. Excelsior-Willem II 1-1 (1-0). 4 Ernst 1-0 (strafschop). 65. Hooyer 1-1, 67. Roemgens 1-2. Scheids- EERSTE DIVISIE Den Bosch-De Graafschap 1-3 (1-2). 16. Kelderman 0-1, 30. Salm 1-1, 40. Jacobs 1-2, 75. Schreur 1-3. Scheidsrechter Keizer. Toe schouwers: 5000. Eindhoven-SVV 7-2 (3-2). 17. Kreft 0-1. 22. Thaeter 1-1, 39. Peitsman 1-2.40. Van Reisingen 2-2.43. Van der Vleut 3-2. 49. Thaeter 4-2. 69. Thaeter 5-2. 80. Bruinen 6-2. 88. Mulkens 7-2. Scheidsrechter Se- vereins. Toeschouwers: 2000. Helmond Sport-Amersfoort 7-2 (2-0). 20. Strijbos 1-0. 25. Strijbos 2-0. 49. Van der Ven 3-0 (straf schop). 59. Burhenne 4-0. 70. Drent 4-1. 78. Strijbos 5-1. 81. Burhenne 6-1. 85. Van der Hooft 7-1. 89. Hulshoff 7-2. Scheids rechter Bossi Toeschouwers: 1000. WV-Wageningen 2-3 (2-0). 1. Van Rosmalen 1-0. 41. Janssen 2-0. 47. Hazelhekke 2-1. 53. Hazelhekke 2-2. 62. Tollenaar 2-3. Scheids rechter Mulder. Toeschouwers: 2000. Hcracles-Telstar 3-1 (1-0). 22. Van Oosterom 1-0. 46. Van der Meer 1-1. 59. Van Oosterom 2 -1. 64. Van Oosterom 3-1 (strafschop). Scheidsrechter Van Swieten. Toeschouwers: 5500. Vlaardingen-Volcndam 0-1 (0-0). 88. Helling 0-1. Scheidsrechter Bakker. Toeschouwers: 1000. DS.'79-Heerenveen 5-1 (2-1). 26. Smeets 1-0. 43. Janssen 2-0. 45. Eimers 2-1. 61. Evers 3-1. 63. Smeets 5-1 (straf-

Leidsch Dagblad | 1980 | | pagina 12