Toch nog uitstel aankoop Gedeelte Kerksloot voor boten Krakers blijven toch zitten Koor-uitwisseling Rijnlands succes Voorschoten viert op vele plaatsen feest Bestuur PvdA gaat fractie doorlichten [Le/cfee agenda PAGINA 2 STAD EN RAND ZATERDAG 26 APRIL 1980 VOORSCHOTEN - De gemeente raad toonde zich gisteravond slechts bereid om een klein ge deelte van de Kerksloot ter be schikking te stellen van de Wa tersportvereniging Voorschoten als ligplaats voor kleine boten. Tijdens de bespreking in de di verse commissies was de indruk gewekt dat alle bewoners langs de Kerksloot akkoord zouden gaan met de overeenkomst tus sen gemeente en watersportver eniging. Er was echter een hea ring gehouden alleen voor het eerste stuk van de Molenlaan. Om de werkzaamheden niet al te zeer te vertragen besloot de gemeen- Raad Voorschoten akkoord met sluitingstijden horeca teraad tot goedkeuring van de eerste fase en dat betekent lig plaatsen voor 47 boten. Vooral Aikens (D'66) was afwijzend te genover de zgn. verenigings plicht voor de bewoners. Ook de bewoners, die thans een onthef fing van de gemeente hebben, moeten zich binnen 1 jaar aan sluiten bij de watersportvereni ging om hun ligplaats te behou den. Visser (PvdA) en Bremmer (CDA) vroegen om een verzach ting van die plicht. Loco-burge meester Marselis stelde dat de overeenkomst met de water sportvereniging betekende een sanering van de huidige toestand in het water van de Kerksloot. Regelmaat en orde kan er alleen zijn indien er toezicht is en die kan worden uitgeoefend door de watersportvereniging Voorscho ten. Marselis deed de toezegging om in de commissies alsnog de ingekomen brieven van de om wonenden te behandelen, waarin ondermeer aandacht gevraagd wordt voor het parkeerprobleem dat ontstaat zodra iedere bootbe- zitter uit varen gaat. Zonder discussie werd het voorstel tot wijziging van de Algemene Politieverordening goedge keurd, waarbij bars en clubhui zen op de vrijdag- en zaterdag avond een sluitingstijd hebben van twee uur in de nacht. De ove rige dagen blijft de verplichte sluiting om één uur in de nacht. Aan het begin van de vergadering werden'de geloofsbrieven onder zocht en goedgekeurd van het nieuw benoemde raadslid R. de Vries (PvdA), die mevrouw R. Eichhorn-de Raad opvolgt. Oude raadhuis Leiderdorp LEIDERDORP - Tegen alle verwachtingen in heeft het college van burgemeester en wethouders van Leiderdorp besloten de winkeliers uit het oude dorp tot maandag twaalf uur uitstel te geven het voorlopig koopcontract voor de aankoop van het oude raadhuis te ondertekenen. Deze beslissing is genomen on danks een eerder gedane uit spraak van de gemeenteraad om de winkeliers uiterlijk tot vrijdag vijfentwintig april de tijd te ge ven. Volgens een woordvoerder van de gemeente zijn de beide partijen het geheel eens gewor den over de voorwaarden die in Hét koopcontract genoemd wor den. De twee dagen uitstel zijn- voor de in totaal negen winkeliers precies voldoende om aanstaan de maandag hun handtekening onder de bereidheidverklaring te zetten voor de bouw van het win kelcentrum. Navraag leert dat de enige moei lijkheid die nog overwonnen moet worden bij de projectont wikkelaar Innoplan ligt. Deze projectontwikkelaar is door de middenstanders ingeschakeld om de kosten van het winkelcen trum te berekenen en het vervol gens te bouwen. Bij het indienen van de begroting bij de gemeente is echter een onduidelijkheid gebleken. Innoplan heeft in een eerder stadium een plan inge diend waarin vijfenveertig hui zen boven de winkels gebouwd zouden worden. De gemeente was echter van mening dat het gebouw daardoor te hoog zou worden. Later zijn dat vieren twintig woningen geworden waarvoor de projectontwikkelaar 10.000 gulden per stuk aan de winkeliers moest betalen volgens de regeling. De gemeente wil nu echter eerst weten wat Innoplan met de rest van het geld doet die door het verminderd aantal hui zen niet betaald hoeft te worden. In totaal gaat het om zo'n 210.000 gulden. Dit bedrag wil de ge meente bij de gevraagde koop som optellen wanneer blijkt dat de projectontwikkelaar het ge woon als overwinst in zijn zak wil steken. De negen winkeliers die gezamenlijk binnen een stichting het winkelcentrum willen opzet ten zullen voor hun winkels in to taal 1,3 miljoen moeten gaan be talen. De vertrekkende wethouder Verboom bediende voor de laatste maal de heistelling in De Kooi. Verboom slaat allerlaatste eerste paal LEIDEN - Op het terrein van de voormalige bedrijfstechnische school aan de Medusastraat in de Kooi heeft wethouder Verboom gistermiddag de eerste paal ge slagen voor de bouw van 36 wo ningen. In de Javastraat worden 14 wonin gen gebouwd en in de Timor- straat 22. Het gaat om een project van de woningbouwvereniging "Werkmanswoningen". In zijn toespraak bedankte de voorzitter van de vereniging wethouder Verboom, die zoals bekend, af treedt als wethouder. "U heeft veel gedaan voor de wo ningbouw in de gemeente Lei den. Daarvoor onze dank. Hierbij wilde ik het laten, want dit is geen moment van spreken, maar van bouwen"; zei hij. Wethouder Verboom zei te hopen dat het project goed uitgevoerd wordt. "Stadsvernieuwing is niet makkelijk en vraagt offers. Ik hoop echter dat we met z'n allen in staat zijn om dit project van de grond te tillen"; aldus de schei dende wethouder. Pand Warmonderweg volgeschilderd met leuzen LEIDERDORP - Het Leider- Dorpskerk. Op de foto een overzicht dorps Kamerkoor verzorgde gister- van de Dorpskerk tijdens de uitvoe- avond een geslaagd concert in de ring. LEIDEN - Het Rijnlands Chr. Mannenkoor van Sander van Marion - 135 leden - kan zich meten met dat van de stad Basingbroke ten westen van Londen, dat 70 leden telt. Beide koren zijn representa tief en ontlopen elkaar niet veel. Voorwaarden voor een goed concert, zo'n uitwisse ling. En een genoeglijk feit voor de gastheren: een volle Stadsgehoorzaal. Wie er meer punten op een zangconcours zou halen? Ik denk Basingbroke. Een koor van 70 man heeft meer con trolekansen op de stemvor- ming dan een koor van dub bele grootte. Het Engelse en semble bereikte het effect van een select kamerkoor. Laat kortheidshalve gewezen worden op dé Krekel (El gril- lo) van de 15de eeuwse Jos- quin, op de tórtèlduif van Vaughan Williams en op de bewerking van het langzame deel van Dvorak's symfonie "The New World" (waar de al thobo die ontroerend uitko mende stem heeft). En verder op de humor, die de zaal werd ingezonden. Het fijnst in The Peers Chorus. waar zoveel finesse in het vi brato en een haast georke streerd zingen doorkwamen en waartegen de begelei dingsklank van de piano zich zo zuiver ruimtelijke kon af zetten. De pianiste Margaret Merriam verdient lof. Ze was tegen- hangster van Henk Weber voor de Rijnlanders. Maasr Weber solieerde ook dapper. Knap, vaardig en waar 't mocht élan in de ritmiek. Marion's koor, kampioen in ne gro's, verraste nu onder ande re met een operette-keuze: schitterend van kleur en nu- nancegraden een Vilgalied van Léhar en flink mannelijk Verdi's Slavenkoor. De broe derlijk gezongen slotnum mers waren ontleend aan Gounod's Messe Solemnelle. KEES VERHOEF. VOORSCHOTEN - Het eerste buurthuis van Voorschoten, in de bloemenwijk Boschgeest, wordt vanmiddag geopend door loco burgemeester Marselis. De ope ning zal gepaard gaan met allerlei festiviteiten. Het buurthuis be vindt zich aan de Sixlaan in Voorschoten. LEIDEN - De bewoners van het kraakpand Warmonderweg 1 blijven er zitten. Het gerechtelijk bevel tot ontrui ming is de krakers weliswaar ge geven, maar de bewoners accep teren dit bevel niet omdat het ge richt is aan "Jan Zondernaam" en de zijnen. "Die Jan Zondernaam bestaat helemaal niet", zeggen de bewoners, die gisteren en van daag veel sympathisanten over de vloer kregen. Plezierige uitstraling Timdelerclub Het is de spelers en speelsters van de Chr. toneelgroep "de Timde lerclub" stuk voor stuk aan te zien dat ze erg veel plezier bele ven aan het toneelspelen. Agnes Ouwerkerk-v.d Blij (de dienst bode Norah Colhorn), Lineke de Roode (Patricia Eliot, de dochter van de heer en mevrou Eliot) en Nico van Leeuwen (als de enigs zins eigenwijze grootvader Eliot) weliswaar meer dan de meeste andere spelers, omdat ze grotere rollen hebben. Maar ook in de bij rollen (René Rudophi als een op het laatste ogenblik verschijnen de rechercheur Taylor), Arjanne Zwanenburg als de regelmatig flauwvallende juffrouw Berry en Ernst Jan van Heyningen als de wat naïve straatagent Leroy Cuf- tor, is dat enthousiasme duidelijk herkenbaar. Taco de Roode speelde niet alleen goed (met de rol van de amoureuze Ted Win ters had hij geen enkele moeite); hij zag er ook, vooral in het begin van "Geld te Geef' (een blijspel van Walter Black en William Mendr^k) zeer verzorgd uit. Voorst was de corrigerende hand van mevr. Gérard van Kamp dui delijk in de interpretatie herken baar. De souffleuse (of toch te brandwacht?) moet in het ver volg wat verder opzij van het to neel gaan zitten, opdat zij (hij?) voor het publiek onopgemerkt blijft. Naast Nico van Leeuwen, die zoals gebruikelijk weer het "leeuwendeel" van de humoristi sche opmerkingen voor z'n reke ning nam, dienen we hier met na druk te noemen Frank Ouwer- kerk als "Camillucci". Zijn spon tane spel, incidenteel aangevuld door dat van Thijs Andringa als z'n partner in het kwaad "Price", gaf o.a. Riet Krispijn-de Wolf en Tjeerd van Wijk (als de heer en mevrouw Eliot) de gelegenheid zeer herkenbare personen neer te zetten. Als Taco de Roode in het vervolg met het aanvangen van een nieuwe zin wacht tot de te genspeler volledig is uitgespro ken en Van Heyningen wat meer 'rust' in z'n tekst-declamatie brengt, zal de volgende theater manifestatie van "de Timde lerclub", waar immers elke to neelvoorstelling weer op uit draait, een nog groter succes worden dan gisteravond. Op merkelijk was bovendien de zeer grote belangstelling vanuit de Leidse bevolking voor deze to neelgroep. BERT KOEKEBAKKER De bewoners hebben hun huisraad bij kennissen opgeslagen. Voor de rest wachten ze rustig af. "Wij zitten nu in elk geval onderdak. Dat kunnen we niet zeggen als we het pand zouden verlaten". Het pand is volgeschilderd met leu zen zoals "Nederland zonder recht", "Wij zijn dakloos" en "Rechter kraakt wet". De bewo ners menen dat de rechter de kant van de eigenaars (Van der Hoeven en makelaardij Proper) heeft gekozen. Als de eigenaars dit pand voor een slordige 460.000 gulden te koop aanbieden, hoefje er niet op te rekenen het kwijt te raken. Dat is speculatie. Straks staat het weer leeg, terwijl wij op straat staan." Makelaar Proper vertelt dat zijn de deurwaarder samen met de poli tie volgende week zal bekijken "wat er moet gebeuren". Volgens hem staat zijn aannemersploeg klaar om het pand te verbouwen. De verbouwing zou ruim een maand vergen. "Ik heb er geen woorden voor", zegt Proper over het feit dat de krakers in het pand blijven zitten. Bureau Huisvesting heeft twee be woners van de Warmonderweg 1 toegezegd "er alles aan te doen" om hen zo snel mogelijk aan huisvesting te helpen. Hoe snel is onzeker. Het Bureau heeft de laatste weken uitermate weinig woningen voor toewijzing be schikbaar. De twee bewoners staan al drie-en-een-half jaar in geschreven. Tot nu toe hebben zij geen woning toegewezen gekre gen enerzijds omdat zij zichzelf destijds als minder urgent be schouwden (zij woonden toen in een kraakpand aan het Noord einde 5) anderzijds omdat een woningbouwvereniging hen in een huis geweigerd heeft, omdat eén van de twee musicus is. VOORSCHOTEN - De opening van de oranje-festiviteiten in Voor schoten geschiedt op dinsdag 29 april om 15.00 uur met feestelijke bijeenkomst in "De Werf', waar na er daar een kermis zal begin nen. deze kermis is verder ge opend op dinsdag 29 april van 16.00 tot 23.30 uur, 30 april van 9.00 tot 24.00 uur, 1 mei van 16.00 tot 23.30 uur, 2 mei van 16.00 tot 23.30 uur, 3 mei van 14.00 tot 23.30 uur en tenslotte zaterdag 5 mei van 9.00 tot 24.00 uur. Op dinsdag 29 april is er verder om 20.00 uur een jubileumconcert in de Moe der Godskerk. LEIDEN - De kritiek die mevrouw J. Hes bij haar vertrek uit de ge meenteraad heeft geuit op haar eigen fractie is aanleiding voor het afdelingsbestuur van de PvdA om het wgrk van de fractie door te lichten. Op de gister avond gehouden ledenvergade ring werd evenwel niet een motie aangenomen die vroeg om in stelling van een aparte onder zoekscommissie. Mevrouw Hes benadrukte nog eens dat het een mentaliteitskwestie is: in de fractie zou te "bestuur lijk" gedacht worden, waardoor de afstand tot de kiezers te groot wordt, en de PvdA-wethouder zouden te weinig openheid be trachten. Wethouder Verboom - die volgen de week zijn functie zal neerleg gen en voor zijn vele verdiensten de gouden roos kreeg als partij onderscheiding - kwalificeerde het optreden van Hes als "het on volwassen voeren van politiek". Fractieleider Peters veronder stelde dat meer "eelt op de ziel" nodig is om aan teleurstellingen in het raadswerk het hoofd te bieden. Enige tijd geleden is de fractie al eens een weekeinde bijeen ge weest om een aantal problemen uit de weg te ruimen. Voorzitter L. Jonker van de partij-afdeling meende dat het een slechte zaak is dat er zoveel verloop in de frac tie is - inmiddels zijn al zes raadsleden vertrokken - en zag het als taak van het bestuur om de kritiek van J. Hes te toetsen. Koninginnedag 30 april wordt be gonnen om 8.30 uur niet een in- trade vanaf de Dorpstoren, daar na is er vanaf 11.30 uur een muzi kale rondgang die begint bij 'St. Laurentius" en het Cultureel Centrum, 's Middags volksspelen om 12.00 uur op de Voorstraat, en kinderspelen om 13.00 uur op de speelweide aan de Pr. Margriet laan. Op het SVLV terrein is er om 16.30 uur een voetbalwed strijd met in de pauze een hon- derdressuur. De dag wordt beëindigd met een oranjebal in het Cultureel Centrum. Aanvang 21.00 uur. Op vrijdag 2 mei is er vanaf 19.00 uur een bevrijdingstentoonstel ling te bekijken in de Gevers Deynootschool. Een uur later be gint er een klaverjas wedstrijd in het clubhuis van Randstad Sport. De feestelijkheden worden op 3 mei voortgezet met eerst om 10.00 uur een schaaktournooi in "De Werf', om 13.00 uur een oranje- wandelpuzzeltocht vanaf het Cultureel Centrum, en om 13.30 een oranjefietspuzzeltocht vanaf "De Vliethorst". De bevrijdingsdag, en tevens de laatste dag van de feestelijkhe den, begint om 9.30 uur met kin dervoorstellingen in De Vliet horst. Om 10.00 uur is er vervol gens een herdenkingsconcert in de Dorpskerk. Een wielerronde van Voorschoten begint om 11.00 uur vanaf de Prof. Einsteinlaan, en hetzelfde tijdstip volgt er een prstatieloop vanaf het Burg. vd Hoevensportpark. 's Middags om 13.30 uur een demonstratie Tae kwondo in De Vliethorst", om 15.00 uur een ringrijderijwed- strijd aan de Prof. Einsteinlaan. Tenslotte om 17.00 uur de ope ning van een foto-tentoonstelling over de Tweede Wereldoorlog in het Cultureel Centrum en om 20.30 taptoe vanaf het parkeerter rein bij De Vliethorst. Zaterdag Leiden Bemardkade 40 - open huis, buurtcen trum, v.a. 10 uur. Leidse Hout - Leidse Hout-loop, 11 uur. Ton Menkenhal - Vondellaan, tentoon stelling langhaarkatten, 10-18 uur. Morsweg 188 - Prinses Beatrixschool, bazaar 10-16 uur. Volkshuis - Apothekersdijk 33, rom melmarkt 10-16 uur. Antonius Clubhuis - Mare 43, rommel markt 10-16 uur. Eigenzorg - Stationsweg 29, CHJO-in- formatie, 14 uur. Schouwburg - "Venus en Adonis", door Christine Ewert en Carol Linssen, 20.15 uur. Lak-theater - Levendaal 150, "Een spelletje moord", 20.30 uur. Stadsgehoorzaal - nationaal zangcon cours voor koren, 10-23 uur. Sanders - Levendaal/hoek Korevaar- straat, antiekmarkt, 9.30-17 uur. Zondag Leiden Admiraal Banckertweg - start oranje- fietstocht Swifttoer, 9-10 uur. Wergemeenschap De Ratel - Volkshuis, Apothekersdijk 33, ledenvergadering, 10.30 uur. Park Merenwijk - natuurwandeling IVN, 14 uur. Ton Menkenhal - Vondellaan, tentoon stelling langhaarkatten, 10-18 uur. LAK-theater - presentatie cursussen 13-02 uur; kindervoorstelling, 15 uur. Middelweg 19c - kindervoorstelling, Leids Poppentheater, 14.30 uur, tel: 125802. Ontmoetinscentrum - hoek Boshuizer- laan, bejaardensoos Zuidwest. Femke - Leids Volkshuis, vrouwend- soos, 20-23 uur, ingang Apothekersdijk 33,tel 149180. 't Bruggehoofd - Steenschuur 11, ama teurfotografie, 20 uur. Leidse rechtswinkel - maandag-, woensdagochtend, van 10-12.30 uur; dinsdag- en donderdagavond, van 18.30-20.30 uur. Leiden-noord, dien stencentrum, Van Hogendorpstraat, 19-21 uur. Club- en buurthuis 'Op eigen wieken' Valkenpad 2, Merenwijk. Amateur toneelgroep Kweenie met een musi cal over De Taaipop speciaal voor kinderen. Aanvang 14.00 uur. Artsen Leiden - de weekenddienst begint za terdag om 0 uur en eindigt zondag om 24 Wijk 1 - Boerhavedistrict, Binnenstad noord, Groenoord, Kooi, Merenwijk: za: J. Stolk, Burggravenlaan 16, tel: 125820. Zo: F.B. Kruis, Klaproos 34, tel: 126371. Wijk 2 - Binnenstad-zuid, Tuinstadwijk, Professorenwijk, De Waard: za: H.C. Jasperse, Witte Singel 72, tel: 124961. Zo: R.M.G. Taytelbaum, Hogewoerd 138, tel: 120266. Wijk 3 - Mors, Haagwegkwartier, Zuid west- za- A.A. van Rijn, Melissetuin 5, tel: 210797. Zo; F. Lahr, Zoeterwoudsesingel 11, tel: 120347. Voor de praktijk van Groeneveld, R. van Leeuwen, Meyer, Reinders, Tan, Van Tol, Zwijnenburg en Verhage wordt de weekenddienst waargenomen door J. Reinders, Gerard Brandstraat 29, tel: 760947, spreekuur za en zo van 11-11.30 uur aan huis. 30 April: P.L. Tan, Schoe- nerwal 13, tel: 210890, spreekuur van 11-11.30 uur aan huis. Oegstgeest - J. W. de Han, Oranjelaan 26, tel: 156505. 30 April: H. Reterink, Ter- weeweg 152, tel 150394. Leiderdorp - za- J. v.d. Beek, Hoofd straat 8, tel 894539. Zo: J. v.d. Leden, Hoofdstraat 8, tel: 894539.30 April: O. du Ry van Beest Holle, Vlaskamp 16, tel: 891100, allen spreekuur van 12.30-13 uur. Voorschoten - za W. van Dam, Palestri- nalaan 29, tel 3960. Zo: S. Platteel- de Jongh, Diepenbrocklaan 6, tel: 5417. 30 April: B. Schotanus, Veurseweg 20, tel: tel: 2356. Warmond - geen ODgave. Apotheken De avond-, nacht- en zondagsdienst van de apotheken in de regio Leiden wordt waargenomen van 25 april tot 2 mei (inclusief 30 april) door Herdingh en Blanken, Hogewoerd 171, tel 120502 en Linnaeus, Kempenaerstraat lb, tel; 153274. Wijkverpleging Leiden - Interkruis, Middelweg 38, tel. ten noorden van de Rijn; 134604, tel. ten zuiden van de Rijn: 121753. Leiderdorp/Zoeterwoude Rd. - ge zondheidscentrum, Berkenkade, Lei derdorp, tel: 410131, spreekuur ma t/m vrij van 14-15 uur. Oegstgeest - Interkruis, Lijtweg 7, tel: 154500. Voorschoten - gezondheidscenrum, v.d. Waalslaan, tel: 4641. Warmond - Zr. M. Habemickel, Rust- hofflaan 4, Sassenheim, tel: 02522-15465. Dierenartsen Voor de praktijk van Muurling/Roest/ Helder A.W. Helder, Hermelynvlinder 36, tel: 146686. Voor de praktijk van Krol en Vestjens: H. Vestjens en M. Vestjens- Raadsveld, Rijn en Schiekade 23, tel: 144323. Flinke schade bij aanrijding LEIDEN - Op het kruispunt Tel- derskade-Hoflaan vlogen gister middag twee auto's op elkaar. Een taxi bestuurd door een 24-ja- rige Leiderdorper sloeg daarbij enkele malen over de kop en kwam 20 meter verder tot stil stand. De andere personenauto werd bestuurd door een 21-jarige Leidenaar. Beide bestuurders kwamen met de schrik vrij. De auto's werden zwaar beschadigd. LEIDSCH -& DAGBLAD DAGBLAD VOOR LEIDEN EN OMSTREKEN Hoofdkantoor: Witte Singel 12311 BG LEIDEN Postbus 54, 2300 AB LEIDEN Telefoon 071-144941 Nabezorging van 18.00-19.30 uur Zaterdag van 16.00-18.00 Abonnementsgelden bij vooruitbetaling te voldoen. Bij automatische overschrijving geen administratie- en incassokosten. Voor betaling van abonnementsgelden uitsluitend giro 28884. Kwartaalabonnement f 46,30 per post f 66,40 Jaarabonnement f 173,70 per post f 254,10 Losse nummers f 0,65. Rubriekchefs: A. van Leeuwen (stad) J.P. Westerlaken (regio) B. Paauw (binnenland) J. Ruygrok-Hoogeveen (buitenland) A.A. van Brussel (sociale economie) P.J. de Tombe (sport) P C. Rosier (radio en televisie, kunst) Aangesloten bij de Gemeenschappelijke Persdienst met eigen correspondenten o.a. in: Bonn, Brussel. Londen, Parijs, Washington, Cairo, Rome, Madrid, Stockholm en Djakarta. Redactie Randgemeenten: Telefoon 071-144941 toestel 219. Privé: C. Smits, Bachstraat 25. Leiden, tel. 071-763320. Ch. Lennartz, Maredijk 33a, Leiden, tel. 071-133202. Correspondenten: R. Zaadnoordijk. Tel. 071-121481. Oegstgeest: H, Sonders, 071-155854. Voorschoten: J. Peters 071-769935. Warmond: K. Prins 01711-11266. Zoeterwoude: R. Stevens 071-890847. Zoeterwoude: Olaf Hoenson 01715-1896. Leiderdorp: F. Snijders 071-893841.

Leidsch Dagblad | 1980 | | pagina 2