Meevallendtekort: kabel-tv niet duurder Drie woningen voor bootvluchtelingen EUROPA- EN 1 OPDAMSCHOOL IN WASSENAAR GAAN SAMEN IN LEIDERDORP r>r> Diploma's voor bieden hulp bij ongevallen gevaarlijke stoffen Beijen (PPR) tikt B en W Leiden op vingers over onjuiste informatie Instuif trekt 40 kinderen Weidse agenda WASSENAAR - Bij het eerstvol gende nieuwbouwproject in de gemeente Wassenaar moeten drie woningen ter beschikking worden gesteld aan vluchtelin gen uit Zuidoost-Azië. Dit is al thans de mening van burge meester en wethouders van deze gemeente. Zij hebben deze ver werkt in een voorstel aan de ge meenteraad, die daar komende maandag over moet beslissen. Eerder heeft de gemeente laten we ten dat het, gezien de woning nood binnen Wassenaar, niet mogelijk is om vrijgekomen hui zen beschikbaar te stellen aan de vluchtelingen. Later kreeg de gemeente een brief van de stich ting Comité Hulpverlening Zuidoost-Azië waarin werd ver zocht om als gemeente samen met particulier initiatief van in- Voorstel aan raad Wassenaar DONDERDAG 17 APRIL 1980 woners alsnog hulp te bieden aan de vluchtelingen. De gemeente kwam toen met het plan om zelf woningen in Wasse* naar, die in de koopsector wor den aangeboden, op te kopen of te huren, juist ook omdat in deze sector in Wassenaar een opval lend hoge leegstand is. Het dage lijks bestuur van de provincie, Gedeputeerde Staten, liet de ge meente echter weten dat een der gelijk plan nooit zijn goedkeu ring zou krijgen, omdat met deze zaak geen gemeentebelang is ge diend. Ook in het verleden zijn dergelijke besluiten steeds afge- Slechts als de uitgaven voor 100 procent worden gedekt door een rijksbijdrage, dan is goedkeuring misschien te verwachten. GS zien het zuiver en alleen als een rijkszaak. Alleen wanneer uit de bevolking initiatieven komen zou mis schien, zoals in het verleden wel is gebleken, een kleine bijdrage van de gemeente kunnen worden verwacht als aanvulling op het door burgers ingezamelde geld. Maar ook dit behoort tot de uit zonderingen, zo werd gemeld. Hulpverlening is dus alleen maar mogelijk wanneer het rijk alle kosten vergoedt. B en W komen nu met het voorstel om woonruimte in nieuwbouw wijken te reserveren omdat het aankopen en huren van woon ruimte in de vrije sector als hulp- vei leningsvorm dus niet moge lijk is. B en W komen daarmee op aandrang van de raad en de commissie maatschappelijke voorzieningen uit de gemeente raad terug op een aanvankelijk- ingenomen standpunt. LEIDERDORP - Ondanks een tekort van 7700 gulden wordt kabel-tv voor kijkers in Leiderdorp niet duurder. In deze gemeente zijn momenteel 5500 abonnees. Wel omhoog gaan de aansluitkos ten voor diegenen, die achteraf nog op de kabeltelevisie willen worden aangesloten. Dit kost nu 125 gulden. Ook de aansluitkos ten voor een aantal winkels in "Winkelhof" zullen duurder worden en ongeveer 900 gulden gaan kosten. Een uitbreiding van het gebied, waarbinnen in Leiderdorp nu kabeltelevisie is aangelegd (het zogenaamde machtigingsge^ bied), zit er voorlopig niet in, zo werd gisteravond in de vergade ring van de raadscommisie van de centrale antenneinrichting nog gemeld. "De gemeente heeft geen geld meer vertelde bur gemeester Van der Have. In haar vorige vergadering had de commissie juist geconstateerd dat er alle aanleiding toe is een aantal onbillijkheden in het hui dige machtigingsgebied recht te Op eigen kosten Voor de bewoners van een deel van de Leidsedreef, deTouwbaan, de Hoogmadeseweg, de Achthove- nerweg, de Zijldijk en voor het woonwagenkampje tegenover Alberts Corner betekent dit dat zij alleen op eigen kosten kunnen worden aangesloten. Het tekort van 7700 gulden op de rekening over 1979 vond de meerderheid van de raadscom missie van beheer centrale an tenne-inrichting een enorme meevaller. Men had gerekend op een tekort van meer dan 100.000 gulden. Vandalen Een bedrag van bijna 3000 gulden moet worden uitgetrokken om de antennekabels in de kelderruim ten van de Engelendaalflats in een koker te gaan leggen. Dit is nodig omdat gemiddeld 2 keer per maand de kabels door van dalen van de muren worden ge rukt. Daardoor is er tot nu toe al voor 800 gulden schade ontstaan. i gevaarlijke stoffen) temidden van C.A. Bos, die de LEIDERDORP - Zeventien brandweerlieden van korpsen aangesloten bij de Regionale Brandweer Rijnland hebben gisteravond een getuigschrift voor het succesvol afsluiten van de cursussen "technische hulpverlening" en "hulpverlening bij ongevallen met gevaarlijke stoffen". In de Leiderdorpse brandweerkazerne aan de Simon Sm it weg werden de diploma's gisteravond uitge reikt brandweerlieden van korpsen de waarnemend voorzitter van de regionale raad, en burgemeester van Katwijk C.A. Bos, in aanwezigheid van com mandanten en ondercommandanten van de in Re gionale Brandweer deelnemende korpsen. In totaal hebben 21 brandweerlieden examen gedaan. Het organiseren van opleidingen en oefeningen is één van de activiteiten van de Regionale Brandweer Rijnland. In de eerste plaats gaat het daarbij om cur sussen gericht op brandbestrijding. De brandweer wordt echter steeds meer en meer gealarmeerd voor het verlenen van technische hulp in noodsituaties. Speciaal daarvoor heeft deze vorm van hulpverle ning bijzondere aandacht gekregen. In de vorm van een viertal parallel aan elkaar lopende cursussen is een groep van niet minder dan 58 brandweerlieden in de theorie en praktijk geleerd hoe met de vele gereedschappen, die in zo'n noodsi tuatie worden gebruikt, op een goede en veilige wijze kan worden omgegaan. Het aantal deelnemers dat deze cursussen succesvol afsloot is nog niet bekend. Een bijzondere vorm van hulpverlening is het optre den van de brandweer bij brand en of ongevallen met gevaarlijke stoffen. Om de brandweerlieden ook in deze materie te scholen is de Algemene Verladers en Eigen Vervoersorganisatie (EVO) ingeschakeld. De ze instelling heeft aan aantal jaren geleden, samen met de Vereniging voor de Nederlandse Chemische Industrie (VNCI) een cursus ontworpen voor het vervoer van gevaarlijke stoffen. Sinds kort kan nu ook een cursus worden gevolgd over de hulpverlening bij ongevallen met gevaarlijke stof fen. De eerste cursus is nu afgesloten met de over handiging van dë eerste getuigschriften. WASSENAAR KOOPT VVV-KIOSK WASSENAAR - De voormalige kiosk van de WV-Wassenaar zal worden overgenomen door de gemeente Wassenaar. Dit is ten minste een voorstel van het col lege van burgemeester en wet houders aan de gemeenteraads leden. De VVV van Wassenaar is opgehe ven en daarom heeft de vereni ging de kiosk aan de gemeente aangeboden voor 14.000 gulden. Omdat het gebouwtje in goede staat verkeert, vindt de gemeente dit een redelijk bedrag. Boven dien vindt de gemeente dat het gebouwtje zeker moet worden behouden met het oog op het eventueel opnieuw oprichten van een VVV. Er is inmiddels overeenstemming bereikt met iemand die de kiosk zolang wil gebruiken. Hij wil be middelen bij logiesverstrekking en zijn spin- en weefwerk verko pen. Ook zou deze huurder aan andere amateur-handwerkslie den en kunstenaars gelegenheid willen bieden hun produkten via hem te verkopen. OEGSTGEEST - De Stichting Jeugd en Jongerenwerk Oegst- geest organiseert ook deze zomer weer enkele kampen voor de jeugd. Kinderen kunnen zich nog opgeven vooreen boerderijkamp in Woudenberg of een tenten kamp in Huybergen. Informatie en inschrijfformulieren kunnen worden verkregen bij Taberna, Julianalaan 1 in Oegst- geest. LEIDERDORP - Op het bouw terrein van Winkelhof in Leider dorp is in de nacht van dinsdag op woensdag gereedschappen gestolen. Er verdwenen onder andere dure boor- en schaafma chines. De inbrekers kwamen in de bouwkeet door de deur open te breken. Bespreking plannen van Zoeterwoude in Zuidbuurt ZOETERWOUDE - Het be stemmingsplan Zuidbuurt 1 (wat kan op welke plek wor den gebouwd of aangelegd) zal vanavond het onderwerp zijn van een hoorzitting in het gemeentehuis. Deze openba re hoorzitting begint om 20.00 Er zal vanavond niet veel meer kunnen gebeuren dan het vastleggen van wat er al is. Dooreen bepaalde regeling is het namelijk mogelijk ge weest al te beginnen met het bebouwen van de Zuidbuurt. Er kunnen nu alleen nog en kele details in het bestem mingsplan worden veran derd. LEIDEN - Het PPR-raadslid Beij en heeft het college van burge meester en wethouders op de vingers getikt omdat de gemeen te onjuiste informatie zou ver spreiden onder bewoners van de Noordeindebuurt. Het PPR- raadslid meent dat een door de gemeente verspreide schets ver warring kan zaaien over de toe komstige verkeersplannen van de gemeente voor het Noordein de en het Galgewater. OEGSTGEEST - In Oegstgeest is gistermiddag een caravan volle dig afgebrand. De caravan werd door een nu nog onbekende neergezet op een op rijlaantje bij de Almondeweg. Vermoedelijk is hij daarna in brand gestoken. demiewijk is (in samenwerking met de gemeente) een bewoners krant voor de Noordeindebuurt verspreid waarbij een verkeerssi- tuatieschets is gevoegd met het onderschrift Het verkeerscir culatieplan van de gemeente Leiden voor Noordeinde en om geving". In die schets wordt uit gegaan van een eeni ichtingscir- cuit voor het autoverkeer over het Noordeinde (stad in) en het Galgewater (stad uit). Volgens Beijen is deze situatie schets volkomen in strijd met wat de Leidse gemeenteraad over de verkeerssituatie ter plaatse heeft besloten. Het PPR-raadslid wijst op een raadsbesluit waarin staat dat de route langs het Galgewater vervalt en dat zegt dat er een aan trekkelijke route moet komen voor (brom)fietsverkeer in twee richtingen. Dat in het verkeers circulatieplan (deel 3) van de ge meente de gedachte wordt geop- pei d om van dit raadsbesluit af te wijken betekent volgens Beijen niet dat dit raadsbesluit nu niet meer geldt. Beijen vraagt het college van B en W om de bewoners van de Noordeindebuurt op een juiste wijze te informeren over hetgeen de gemeenteraad ten aanzien van de gewenste verkeerssituatie in hun buurt heeft besloten ZOETERWOUDE - zo'n 40 kinderen zijn gistermiddag afgekomen op de basketball-instuif in de Eendenkooi in Zoeterwoude. De plaatselijke basketball-clubs "Luba" en "Meerburg" gaan samen werken en dit wordt door middel van kinder-basketball wedstrijden gevierd. Tot de grote vakantie zal er elke woensdagmiddag een instuif zijn voor kinderen van 8 tot en met 13 jaar. Vrouwen Troef 2 Vrouwen Troef biedt ke dinsdagochtend van 9.30 tot 12.00 uur de gelegenheid om even binnen te wippen in het ge bouw Nieuw Nijevelt. Vrouwen kunnen daar dan na de markt even een kopje koffie of wat fris gaan drinken. Kinderen kunnen meekomen. Oranjevereniging In verband met het 75-jarige be staan van de Wassenaarse Oran jevereniging "Koningin Wil- helmina" biedt het college van burgemeester en wethouders van Wassenaar het bestuur van de vereniging een receptie aan. Deze is op vrijdag 2 mei van 17.00 tot 18.00 uur in het raadhuis De Paauw in Wassenaar. Politiek Café De werkgroep Politiek Café Voor schoten houdt maandag 28 april om 20.00 uur weer café in de Lin dehoeve in Voorschoten. Tij dens de bijeenkomst zal de func tie van het centrum van Voor schoten centraal staan. Het is de bedoeling om naast wethouders en gemeenteraadsleden de be woners en winkeliers volop in de gelegenheid te stellen hun vi sie te geven. Postzegel-ruilbeurs De postzegel-vereniging "De Rijnstreek" in Leiderdorp houdt zaterdag 3 mei in het Dorpshuis aan de Hoofdstraat (de derde ruildag van het seizoen. Er wordt ook een verloting gehou den. Tevens komt er een veiling met mooie zegels. De zaal is open van 10.00 tot 17.00 uur. Vrouwen Troef Vrouwen Troef (aan de Van Zuy- len van Nijeveltstraat in Wasse naar) houdt woensdag 23 april een informatie-avond over het werk van de Rutgerstichting. Hierop aansluitend zullen de woensdagavonden 7 mei, 21 mei en 28 mei worden besteeed aan het thema seksualiteit. Oranjemars Het Christelijke Jongeren Ver bond Wassenaar organiseert op Koninginnedag 30 april weer een Oranjemars. Starten kan van 7.00 tot 15.00 uur vanaf het Dorpscentrum, Schoolstraat 6, Wassenaar. Er kunnen afstan den van 5,10,15,25 en 40 kilome ter worden gelopen. Het verbond houdt op zaterdag 3 mei bovendien een fietstocht. Er wordt gestart op Van Heecke- renstraat nabij de kerk aan de Kerkstraat. Er kan worden ge start vanaf 8.00 tot 15.00 uur. en de af te leggen afstand bedraagt 40 kilometer. Als herinnering wordt aan de deelnemers een speciaal ontworpen medaille verstrekt. Kerkconcert Het ensemble "Festoen" zal zon dag 27 april om 19.00 uur een concert geven in de Dorpskerk in Wassenaar. Het ensemble, be staande uit vier musici, zullen werken ten gehore brengen van Telemann, Huygens, Couperin en Bach. Toegang is vrij. Passe-Partout De toneelgroep Passe-Partout treedt 20 april (zondagmiddag) op voor de kinderen van Zoe terwoude. De toneelgroep zal dan het stuk "Peter de Fluiter" opvoeren. De voorstelling begint om 14.30 uur in Ons Huis aan het Koster spad 3 in Zoeterwoude. Het ge beuren wordt georganiseerd door WouW. WASSENAAR - De Europaschool, een Wassenaarse school voor ge woon lager onderwijs, zal met in gang van het nieuwe schooljaar worden samengesmolten met de Van Wassenaer Obdamschool. Deze laatste zal daft geld krijgen voor een extra leerkracht en voor het gelijkschakelen van het les materiaal. Het opheffen van de Europaschool gebeurt in het kader van het stre ven naar een nauwere samen werking tussen het kleuter- en lager onderwijs en tussen de scholen onderling én omdat steeds meer aandacht wordt ge schonken aan iedere leerling apart. De leerstof is dan niet ge bonden aan een bepaalde klas, maar aan iedere leerling afzon derlijk. Op de Europaschool vindt dit soort onderwijs al enige tijd plaats in de drie laagste klassen. Het is de bedoeling dat de resultaten daar van doorwerken in de andere scholen. Juist de Europaschool werd deze rol toebedeeld omdat het een kleine school is, die mak kelijk veranderingen kan aan brengen in haar werkwijze zon der schade te doen aan de kwali teit van het onderwijs. Er zijn echter ook nadelen verbon den aan het "gebruiken" van een kleine school. De Europaschool telt namelijk maar drie leerkrach ten op wie alle inspanning terecht komt. Bovendien is er maar wei nig overleg mogelijk. Daarom is het plan gerezen bij de gemeente om de school samen te laten smelten met Van Wassenaer Ob damschool. Deze laatste school is gekozen omdat deze in een aantal opzichten al samenwerkt met Europaschool. Ook is de afstand tussen beide schoolgebouwen niet zo groot. Als de samenwerking doorgang vindt, dan zal de Europa/Van Wassenaer Obdamschool in to taal negen klassen en negen leer krachten hebben. Het gebouw van de Europaschool aan de Van Zuylen van Nijeveltstraat zal als dependance worden behouden. Het plan is om de kinderen die nu op de Europaschool zitten het volgende seizoen ook in dat ge bouw te laten blijven. De Wassenaarse gemeenteraad zal over de hele zaak nog een beslis sing moeten nemén. Geeft de raad goedkeuring aan het plan, dan zal de samensmelting per 1 augustus 1980 een feit zijn. ZOETERWOUDE - De informa tie-avond van de vereniging Buurthuis de Weipoort", die voor morgenavond was gepland, gaat om organisatorische rede nen niet door. In plaats van deze avpnd zal er nu binnenkort een blaadje worden uitgegeven, waarin het wel en wee bekend wordt gemaakt. Donderdag Stadhuis - comissie onderwijs. 20 uur. Stadhuis - commissie ruimtelijke orde ning, 20 uur. Nieuwe Rijn 20a - werkgroep homofilie, open caféavond, 21 uur. Welfare-lokaal Rode Kruis - Leidseweg 33, Voorschoten, tel: 01717-3309, spreekuur voor invaliden, 19-20 uur. Architekienwinkel - Hooglandsekerk- gracht 32, vrij advies, 19.30-21.30 uur. Architektenwinkel - Pieterkerkhof 18, vrij advies, 20-21 uur. Volkshuis - Haarlemmerstraat 73b, open middag van 14-16 uur, kaarten, sjoelen en andere spelletjes. Werkgroep dienstweigeren - Troef, Noordeinde 2a, van 20-21.30 uur. Voorli- ching en begeleiding dienstweigeren, ook tel: 140866. Leiderdorp - commissie cultuur, 20 uur. Leiderdorp - 20 uur, commissie beleids planning Leiderdorp. Zoeterwoude - 20 uur, hoorzitting ge meentehuis over Zuidbuurt. Apotheken De avond-, nacht- en zondags dienst van de apotheken in de re gio Leiden wordt waargenomen van 11 t/m 18 april door: Centraal apotheek, Breestraat 74, tel: 120552 en door apotheek Boeh- mer, Florijn 19, Leiderdorp. LEIDSCH DAGBLAD Kwartaalabonnement DAGBLAD VOOR LEIDEN EN OMGEVING abonnementsgelden uitsluitend giro 28884. Telefoon 071-144941. Nabezorging van 18.00-19.30 uur Zaterdag van 16.00-18.00 per post f245,10 Losse nummers f 0.65 Abonnementsgelden bij vooruitbetaling te voldoen. Bij automatische overschri|ving geen incassokosten. Rubriekchefs: A, van Leeuwen (stad) J P. Westerlaken (regio) B. Paauw (binnenland) J Ruygrok-Hoogeveen (buitenland) A A. van Brussel (sociale economie) P.J. de Tombe (sport) P C. Rosier (radio en televisie, kunst) correspondenten o a. in: Bonn, Brussel, Londen, Parijs, Washington, Cairo, Privé: C Smits, Bachstraat 25, Leiden, tel. 071-763320. Ch Lennartz, Maredijk 33a. Leiden, tel. 071-133202. Correspondenten: R Zaadnoordijk. Tel 071-121481 Oegstgeest: H. Sonders. 071-155854. Voorschoten: J. Peters 071-769935. Warmond: K. Prins 01711-11266. Zoeterwoude: R. Stevens 071-890847 Zoeterwoude- Otaf Hoenson 01715-1896. Leiderdorp F. Snijders 071-893841.

Leidsch Dagblad | 1980 | | pagina 2