VAN 17T/M 26 APRIL GROOT FEEST VOOR LIEFHEBBERS VAN KLEURRIJKE ATTRACTIES, EXQUISE LEKKERNIJEN, CARAVANVAKANTIES EN PE NIEUWSTE TALBOT'S. Vervolging vuilstorter uitgesloten auto bierman bv Auto Bierman viert z'n 25 jarig Simca-Talbot dealerschap: 1510 "EXCLUSIVE" 0TALBOT 1955 1980 Voor maar 20.190,- gulden. Voor maar 16.350,- gulden. HORIZON "SPECIAL" Norman Mailer krijgt de Pulitzerprijs NEW YORK (UPI) - De interna tionaal bekende Amerikaan se schrijver Norman Mailer heeft de Pulitzerprijs '80 ge kregen voor zijn roman "Het lied van de beul". In dit boek geeft Mailer, die de Pulitzer prijs ook al kreeg in 1969, zijn impressies weer van de laat ste maanden van het leven van Gary Gilmore. Op 17 januari 1977 liet de we gens moord ter dood veroor deelde Gilmore in de Ameri kaanse staat Utah de executie aan zich voltrekken. Van de tot nu toe door Mailer geschreven 20 boeken haal den diverse een hoog ver koopcijfer. Bekende titels zijn "De naakten en de do den", "De dierentuin" en "De legers van de nacht". In zaak-Lekkerkerk DEN HAAG (GPD) - Er zijn geen juridische middelen om de vuilcontainerfirma Wijnstekers te dwingen de boeken te openen, teneinde de overheid een inzicht te geven in de herkomst van de giftige stoffen die het bedrijf in Lekker- kerk heeft gestort. AANWIJZING GROEIKERN (Van één onzer verslaggevers) DEN HAAG - Het gebied tussen Leidschendam en Nootdorp moet worden aangewezen tot groeikern. Dat hebben Gedepu teerde Staten van Zuid-Holland, het dagelijks bestuur van de pro vincie, aan minister Beelaerts van Blokland (volkshuisvesting en ruimtelijke ordening) ge vraagd. Een gemeente die tot groeikern wordt aangewezen dient in be trekkelijk korte tijd een groot aantal woningen te bouwen en krijgt daarvoor extra financiële steun van het rijk. De Leidse Werkgroep Milieube heer heeft zich tegen de bouw plannen gekant en voorspeld dat de bouwlocatie Leidschendam- Nootdorp door de geisoleerde ligging een "21ste-eeuws ghetto" zal worden. Overigens zou, ook indien de offi cier van justitie in Rotterdam, mr. Schoonaard, wel over die moge lijkheden beschikte, een vervol ging uitgesloten zijn, omdat de eventuele overtreding is ver jaard. De vuilstortingen hebben in het begin van de jaren '70 plaats gevonden. De Zuidhollandse gedeputeerde Hoek van Dijke (milieuzaken) heeft dit gistermiddag bekend gemaakt. Vorige week had hij de hulp van de Rotterdamse officier van justitie ingeroepen, toen de directie van Wijnstekers alle me dewerking weigerde. Hoek van Dijke zei ook dat Gedeputeerde Staten morgen een gesprek met Wijnstekers zullen hebben. De Krimpenerwaard is in Zuid- Holland vanouds het gebied waar de meeste vuilstortingen, zowel legaal al illegaal, plaats hebben. Toch zei Hoek van Dijke "niet de stelling aan te durven dat wat zich nu in Lekkerkerk heeft voorgedaan elders in de provin cie niet kan gebeuren". Op twee plaatsen in Zuid-Holland wordt nu nog - legaal - gestort. In Wassenaar en in Bergschenhoek. De provincie heeft daarbij een controlerende taak en dient even tueel de gemeentebesturen op de vingers te tikken als verboden materiaal wordt aangevoerd. De gebeurtenissen in de Krimpe nerwaard hebben in elk geval al aanleiding gegeven om de wa terwingebieden in Zuid-Holland - de duinen bij Katwijk én Wasse naar zijn daar een voorbeeld van - nog eens aan een nauwkeurig onderzoek te onderwerpen. "Maar we zijn te beperkt in onze mogelijkheden om doorlopend de hele provincie in de gaten te houden", aldus gedeputeerde Hoek van Dijke. Zijn collega Borgman - die in 1970 als lid van Provinciale Staten vragen over de stortingen in Lekkerkerk stelde - noemde met name Boskoop en Waddinxveen als gemeenten waar wellicht stor tingen zijn gedaan die niet door de beugel kunnen. "Een tuinder aan de Gouwe in Waddinxveen was op een gegeven moment be zig een sloot vol te storten, over een breedte van vier, vijf meteren over een lengte van zevenhon derd meter, voor de aanleg van een of andere weg. Ook in Bos koop hebben zich dat soort ge vallen voorgedaan. In hoeverre dat storten is gebeurd met be trouwbaar materiaal is altijd de vraag. Zeker als het illegaal is ge daan". ZEGEL - Ter gelegenheid van de inhuldiging van koningin Bea trix op 30 april zal de PTT een speciale inhuldigingszegel ter waarde van 60 cent uitgeven. De zegel vertoont een beeltenis van de nieuwe koningin met op de achtergrond de Nieuwe Kerk in Amsterdam, waar de inhuldiging plaatsvindt. De zegel is vanaf 1 mei bij de postkantoren verkrijg baar. POGING GIFMOORD - Een 29-ja- rige vrouw uit Goor, die was aan gehouden in verband met een poging tot gifmoord op haar evenoude man, is gisteren vrij gelaten. De rijkspolitie is hiertoe overgegaan omdat het bewijs ontbreekt. Het onderzoek in deze zaak gaat volgens een woord voerder van de politie overigens verder. De man had zijn vrouw het afgelopen weekeinde zelf bij de politie aangegeven. NEW YORK - Meer dan 30.000 rouwenden waren gisteren op de been voor de begrafenis van de 86-jarige rabbi Levi Grunwald De rabbi leidde in 1939 zijn volk uit Tsjechoslowakije weg voor de nazi-terreur Songfestival maakt bewaakte vesting van Congresgebouw DEN HAAG - Het Nederlands Congresgebouw in Den Haag is sinds gisteren omgetoverd in een "onneembare vesting". En dit alles vanwege het 25ste Eurovisie Songfestival, waarvan aanstaan de zaterdagavond zo n 400 mil joen tv-kijkers in vele landen ter wereld getuige kunnen zijn. Honderden meters dranghekken staan om het gebouwencomplex heen en tientallen agenten - sommige met honden uitgerust - doen hun ronde. Ook de onder grondse parkeergarage is afge sloten. hetgeen de parkeer problemen voor de ongeveer 600 betrokkenen (technici, artiesten, managers, journalisten etc) aan merkelijk heeft verhoogd. De beveiliging van het Congresge bouw geschiedt op ongeveer de zelfde wijze als in 1976, toen de Engelse groep "Brotherhood of man" won met het liedje "Save your kisses for me". Destijds werd gewerkt volgens een draai boek en dat "heeft kennelijk zo goed gefunctioneerd dat dit ook nu weer het geval zal zijn. Vol gens een bewakingsfunctionaris echter is de beveiliging nu heel wat drastischer dan 4 jaar gele den. "De tijden zijn nu eenmaal veranderd en we moeten altijd at tent zijn op bepaalde groeperin gen die willen ageren tegen het hele gebeuren". Vrijmetselarij. Rooms-katholieken in Nederland mogen voortaan c^k lid zijn van de Vrijmetselarij. Voor hen is de banvloek opgeheven. Voor priesters en religieuzen nog niet. Dat blijkt uit een officiële publikatie in de bisschoppelijke mededelingenbladen. Volgens de Congregatie voor de Geloofsleer geldt de banvloek alleen voor die organisaties die werke lijk tegen de kerk samenspannen. Dat is met de Nederlandse vrumetse- laars zeker niet het geval. Basisbeweging. De Basisbeweging van kritische groepen en gemeen ten in Nederland heeft een formeel lidmaatschap van de Raad van Ker ken afgewezen. Voornaamste argument is dat zij zich niet als "kerkge nootschap" wil aandienen. "Ons gaat het om een anders functioneren van de kerk in de maatschappij schrijft de beweging in haar brief aan de Raad van Kerken, "namelijk een andere solidariteit van christenen met bijvoorbeeld mensen op knelpunten van de samenleving". Wel zal een commissie van de Basisbeweging onderzoeken of er een andere relatie met de Raad van Kerken, bijvoorbeeld als waarnemer, mogelijk en wenselijk is. Eenzijdig Natuurwetenschappen. "De kerken hebben te eenzijdig gekozen voor de geesteswetenschappen en de natuurwetenschappen te veel links la ten liggen. Daardoor zijn kerk en theologie er mede schuldig aan dat de natuurwetenschappen en de techniek zich zelfstandig hebben ontwik keld, van de ethiek zijn losgeraakt en zich hebben verslingerd aan de defensie en het bedrijfsleven". Dat zei dr. G. Dingemans, secretaris van de Raad voor de Catechese van de Hervormde Kerk, gisteren op een predikantenvergadering in Utrecht. Hij pleitte voor een permanent gesprek tussen kerk en theologie en natuurwetenschappen en een kritische solidariteit van de een met de ander. "Als de kerk daartoe niet bereid is, heeft zij niet het recht te klagen over milieuverwoestende uitvindingen". Beroepingen. Hervormde Kerk: beroepen te Daarle kandidaat D. Ver boom Lexmond, te Vlaardingen J. Lalleman Oude en Nieuwe Wetering; aangenomen naar Utrecht J. Bos Slochteren, naar Beverwijk-Heems kerk G. J. de Vries Voorburg, naar IJlst H. Faber Wilp, naar streekge- meente Drieslag (Hoogkarspel) J. Aaij Lochem, de benoeming tot bij stand in het pastoraat te Veessen G. de Roest Zwaagwesteinde; bedankt voor Hoogeveen A. Schipper Willemstad. Gereformeerde Kerken: beroepen te Oudega (Smallingerland) H. J. Nol- les Bakkeveen. Gereformeerde Kerken Vrijgemaakt: beroepen te Giessendam M. Bran- des Ermelo. Christelijke Gereformeerde Kerken: beroepen te Aalten G. van de Groep Siegerswoude. Gereformeerde Gemeenten in Nederland: bedankt voor Uddel A. van Straalen Barneveld. Grootste vijand Lastige macht. De kerk is nog steeds een lastige macht. Zy is de draag ster van een ideologie die niet overeenstemt met onze wereldbeschou wing". Dat staat in een als "vertrouwelijk" gekenschetst document van de Sowje- trussische raad voor religieuze aangelegenheden uit 1974, dat werd sa mengesteld ten behoeve van het centrale comité van de communistische partij. Volgens de International Herald Tribune, die dit onthulde, wor den de Russisch-orthodoxe ambtsdragers in drie groepen verdeeld: trouw aan de staat, twijfelend trouw en zeer weinig trouw. Christenen. Volgens bisschop Albrecht Schönherr van Oost-Berlijn is de grootste vijand van de christen niet de communistische leer maar zijn eigen "falend ggtuigenis". Hij zei dat deze week in de synode van de Evangelische Kerk van Berlijn-Brandenburg Christenen moeten geen uitvluchten zoeken maar duidelijk zeggen wat zij vinden. Zo n houding wordt gerespecteerd door wie naar hun overtui ging vragen, vervolgde Schönherr. Angst en zwijgzaamheid kunnen de positie van de christen in de DDRalleen maar verslechterenEen christen moet zijn aanwezigheid merkbaar maken. PAGINA 19 Als je feest viert doe 't dan goed. vindt Auto Bierman. Vandaar dat u bij een vrijblijvend bezoek aan de showroom al meteen in de prijzen valt: voor iedereen is er een kleurrijke attractie, die we natuurlijk nog even geheim houden. U kunt ook zonder verplichtingen meedoen aan het spel: "raad eens hoeveel dit gekost heeft". Dat gaat als volgt. In de showroom staan grote hoeveelheden overheerlijke levensmiddelen opgesteld. Wie het dichtst in de buurt van de totaalprijs komt maakt kans op het hele pakket. Daarnaast is er uiteraard nog tijd en ruimte genoeg om u uitgebreid te laten informeren over de nieuwste Talbot's. Bij aan schaf van welke Talbot dan ook. gebeurt er wéér iets feestelijks: u krijgt in 't voor- of naseizoen 'n week lang de beschikking over 'n caravan of een aantrekkelijk alternatief. Maar let wel. deze aanbieding geldt uitsluitend gedurende de periode 17 t/m 26 april. Veel succes bij Auto Bierman! jAR/G SIMCA-TALBOT DEALERSCHAP Leiden: Oegstgeesterweg, tel. 071-140447 Deze exclusieve wagen biedt veel waar voor zijn geld. Leest u maar. Want behalve voorwiel- aandrijving, 85 DIN pk, velours.stoelen met hoofdsteun, gelaagde voorruit, jodium lampen, toerenteller en transistor fr ontsteking (wat u trouwens al kent van de andere Talbot's), krijgt u in de "EXCLUSIVE"-versie getinte ruiten, schuif-' dak, metaallak. elektrische deursloten, ruitewissei en -sproeier achter, trip-computer en een speciale striping. Bovendien 6 jaar garantie op de carrosserie, tegen doorroesten van binnen uit. Dat geeft Talbot als eerste Franse automerk. En dan nog een "EXCLUSIVE"-bijzonderheid er worden voor Nederland slechts 500 van deze Talbot s gemaakt. Dus haast u. Deze exclusieve 1510 geeft veel comfort voor 'n vriendenprijs. En dal betekent - mét alle extra's - een voordeel van f 1.500,-. Hoewel z'n topsnelheid best pittig is, doelen we op de snelheid waarmee u beslist. Want er komen voor Nederland maar 350 van deze bijzondere Talbot s op de weg. Dus haast u Dan vertellen wij vast wat de Horizon "SPECIAL" zoal te bieden heeft voor f16.350.-. Voorwielaandrijving, plaats voor 5 personen, een krachtige maar zuinige motor (83 DIN pk: 1 15.6 bij 90 km/u constant), dubbel remcircuit. schijfremmen vóór. transistorontsteking. En dat is niet alles. Ook de uitvoering is "SPECIAL licht metalen velgen met brede banden (175170 SR13). /odiumlampen. verstelbare hoofdsteunen, ruitewisser en -sproeier achterop en een snelle striping. Bovendien 6 aar garantie op de carrosserie, tegen doorroesten van binnenuit. Met andere woorden denk niet te lang na over dit unieke aanbod. 350 Is niet veel op 14 miljoen inwoners.

Leidsch Dagblad | 1980 | | pagina 19