Piet Raymakers dubbele winnaar „Indoor Leiden" Lot Zuiderkwartier lijkt na nederlaag bezegeld ZENUWEN SPELBEDERVER BIJ KAMPIOEN P/LEIDEN Foreholte in 5rode9 cijfers SPORT SPORT SPORT SPORT SPORT SPORT SPORT SPORT MAANDAG 14 APRIL 1980 Zorba en Yvonne Lems met Mau- rits, 5. Use Minnaar met Hunter Robin. Klasse M: 1. Roos Maarse met Pr. Achmet, 2. Martin Hennink met Remco, 3. Linda Hennink met Omar. Rubriek heen en weer: I. Linda Hennink met Omar, 2. Roos Maarse met Pr. Achmet, 3. Ingrod Rijnsburger met Goddy. 4. Mar tin Hennink met Remco, 5. Ella Hulscher met Zorba. Paarden (NBVR) LEIDEN - Olympisch kandidaat Piet Raymakers heeft de vetste prijs van "Indoor Leiden" in de wacht gesleept. Gisteren in het begin van de mid dag joeg hij in zijn bekende alles- of-niets-stijl Esquire in 55.7 se conden over de hindemissen van het jachtspringconcours en dat bleek anderhalf uur later goed voor vijfhonderd gulden. Want geen van de dertig combinaties VOORHOUT - In de veldhandbal- competitie moesten de dames van Foreholte tegen het Haagse Wings met een ruime 7-16 neder laag genoegen nemen. Ondanks versterking met de eerste team speelsters Leny van Beek, Han- nie Boskamp en Marian Mens was de Voorhoutse formatie geen moment opgewassen tegen het wel op volle oorlogssterkte aan getreden Wings. Vooral in snel heid waren de Haagsen hun op ponenten duidelijk de baas. In de eerste rondgang kon Foreholte nog enigszins redelijk bijblijven (ruststand 3-7 in het voordeel van Wings), doch na de veldwisseling moesten de Voorhoutsen diep buigen voor de suprematie van Wings. Voor Foreholte scoorden: Hannie Boskamp 3x, Marlies Tu- renhout 2x en Marian Mens 2x. De dames van OASE stevenen in de tweede divisie regelrecht op het kampioenschap af. Door de 10-3 zege op EHC heeft OASE uit de komende drie duels nog maar drie punten nodig voor de felbe geerde titel. Als de Alkemadese dames blijven spelen zoals ze dat tegen EHC hebben gedaan, is er voor wat betreft het kampioen schap geen vuiltje aan de lucht. Voor de tien treffers van OASE zorgden: Helma Stigter 3x, Mar- gret Brugman 2x, Lydia van de Poel 2x, Geerie Hoogenboom 2x en Riet Broesterhuizen. Ook de heren van OASE zegevier den. Na een vrij harde wedstrijd, waarbij tegenstander Quintus 4 zich niet onbetuigd liet, werd het een 13-10 zege voor Jos Stigter en z'n mannen. Bij rust had de ploeg uit Kwintsheul nog een 4-5 voor sprong. Northa had in het duel tegen De Hollandiaan vrijwel de gehele wedstrijd het spel in handen, doch in de slotfase ging de Noordwijkerhoutse defensie enige malen achter elkaar onno dig in de fout, waardoor De Hol landiaan niet alleen goedkoop aan haar tegentreffers kwam, maar tenslotte ook nog zegevier de, 6-5. De arbitrage was bepaald niet op de hand van de Noordwij kerhoutse dames. De Northa-heren deden het een stuk beter. Tegen het tweede team werd een 16-9 overwinning geboekt. Bij rust had Northa al een 7-4 voorsprong. De dames van MMO verstevigden hun koppositie in dè afdelings eerste klasse via een 8-12 over winning op HEC. Bij rust keken de Hoogmadesen nog tegen een 6-5 achterstand aan. In speltech- nisch en -tactisch opzicht stak MMO met kop en schouders bo ven HEC uit. De Haagse "dames" probeerden nog wel het klasse- verschil te nivelleren middels een vrij stevige aanpak, doch MMO liet zich daardoor niet van de wijs brengen en speelde haar eigen (effectieve) spelletje. De doel punten van MMO kwamen op naam van: José Elstgeest, 4x, Elly van Leeuwen 4x, Leidy Vink 3x en Conny Elstgeest. De Hoogmadese heren konden het met slechts zes spelers niet bol werken tegen een volledig HMSH, 16-14. Gerard Elstgeest was, ondanks een persoonlijke dekking, met vijf treffers topsco rer bij MMO. De dames van Saturnus bleven in een aantrekkelijk en vooral spor tief duel met 6-9 in de meerder heid tegen de reserves van EDH. Bij rust had de Leidse ploeg al een 4-6 voorsprong. Voor de tref fers van Saturnus waren verant woordelijk: Marja de Graaf 3x, Monique Plouvier 3x, Anneke Plouvier 2x en Willy Luiten De Leidse heren gingen verrassend onderuit tegen het tweede team van Ancora, 15-13 (rust 8-5). Op gemerkt dient daarbij te worden dat de Rotterdamse arbitrage ten opzichte van Saturnus bepaald niet vlekkeloos opereerde. Van de vijftien doelpunten van Anco ra werden er acht vanuit een strafworp gescoord. In schrille tegenstelling staat daarbij een toegekende (en verzilverde) strafworp aan Leidse zijde. Olympia speelde met 7-7 gelijk te gen het tweede team van ODIS. Bij rust hadden de Wassenaarse dames nog een 3-4 voorsprong. De Wassenaarse heren, door blessures ernstig verzwakt, wer den door het Delftse EDH naar een 9-17 nederlaag gespeeld. De dames van HW ondervonden weinig tegenstand van het vijfde team van Animo, 2-6 (rust: 0-4). De Voorschotense heren hadden meer moeite met hun tegenstan der Hercules 2. Na een 5-3 rust stand werd het een nipte 13-11 zege voor Paul Adema c.s. Rijnsoever won met 2-4 van het derde team van HMSH door doelpunten van Coby Boting 2x, Fia Blok en Conny van der Poort. Ook de Katwijkse heren kwamen tot winst. Tegen het tweede team van Kwiek Sport werd het een ruime 7-21 overwinning. Bij rust had Rijnsoever al een duidelijke voorsprong, 1-9. die na hem kwamen kon nog aan die tijd tippen. Dion van Groessen kwam met Ne Sousi nog aardig in de buurt met 56,5 sec (goed voor 400 gulden) maar nummer drie Dick Kolijn met Fox had al 58.'9 sec. nodig. Voor Piet Raymakers dus een goe de dag want in de ochtenduren had hij al 400 gulden geïncas seerd voor het winnen van de 1.40 meter rubriek. Het uit de aard der zaak altijd wat ruwe jachtspringen vormde (be houdens nog een leuke demon stratie met aangespannen paar den door "In het gareel" uit Rijnsburg) het sluitstuk van een hippische driedaagse die merk waardig genoeg wat te lijden heeft gehad van het eerst lente weer van dit seizoen. Dat lokt de mensen de hal niet in. De tribu nes in de grote Groenoordhallen bleven al die dagen dan ook grote kale plekken vertonen. Op som mige momenten was het er zelfs akelig leeg. Zoals zaterdagochtend, toen het springen begon met pony's. Het aantal inschrijvingen voor dit evenement was ook klein. In to taal hadden zo'n twintig combi naties ingeschreven voor de drie te verrijden rubrieken. Volgens wedstrijdsecretaris Dui ker uit Alphen aan den Rijn is dat echter geen ongewoon beeld als men de beginnelingen buiten schot houdt en begint met een licht concours. Dan is er niet zo bijster veel animo in deze con treien. Het hartverwarmende enthou siasme van de jeugd deed de kilte van de kale ruimte gelukkig wat vergeten. Maar toen 's middags de senioren de kans kregen in een middag en avondje NBVR-springen was de belangstelling van het publiek weinig groter. Trouwens ook de startlijsten bleken niet overwel digend. Kennelijk hadden ver scheidene opgegeven ruiters en amazones zich te elfder ure nog bedacht en verschenen niet aan de start. Sportbond Springers die de promotieregeling van de Nederlandse Bond van Rij-, en Jachtverenigingen (NBVR) met succes hebben overleefd komen terecht onder de paraplu van de (overkoepe lende) Nederlandse Hippische Sportbond. En onder auspiciën van deze NHS mogen zij dan verder springen, zoals gisteren in de Groenoord hallen. Klassieke concoursen van 1.30 en 1.40 meter en een jacht springconcours. Wellicht door het zonnige weer was er ook niet zoveel interesse om deze subtop aan het werk te zien. Toch was het soms uiterst spec taculair. Parcoursbouwer Drab- be had het de ruiters en amazones verre van gemakkelijk gemaakt en dat gecombineerd met de toch Piet Raymakers op wi jachtspringconcours, dat Leiden". zware lemen vloer maakte dat er veel, zeer veel van de kunde, be hendigheid en rijkunst werd ge vraagd. Er waren dan ook opval lend weinig combinaties die foutloos rond kwamen. zijn vijfhonderd gulden winst in 1 i het springen afsloot in de Indoor De uitslagen waren: .Pony's Klasse L: 1. Ron Griekspoor met Guido, 2. Ingrid Rijnsburger met Goddy, 3. en 4. Ella Hulscher met Klasse M: 1. Martin v. d. Dungen met Moreno, 2. Albert Voorn met Shadow, 3. Frans van Son met Donaton, 4. Veronica van Zon met. Triomfator, 5. Harro Goud smit met Dixie Dean. Klasse Z: André Bos met Quist, 2. Jan van Klaveren met Bad Boy. 3. Lida v. d. Grift met Hurricane, 4. André Bos met Majesteit Ishan. Jachtspringconcours M: 1 Jan van Klaveren met Dirky, 2. Martin v. d. Dungen met Moreno, 3. Albert Voorn met Shadow. 4. Bert van Leeuwen met Abgar L.. 5. Albert Voorn met Pomme du Paradis. Progressief Z: 1. NicoToonen met Count, 2. Albert Voorn met Fres co's Golden Boy, 3. Marja Wit maar met Spitfire, 4. Martin v.d. Dungen met Imposant. NHS Rubriek 1.30 meter: 1. Eric v.d. Vleuten met Patou H., 2. Gert-Jan Mooy met NSW Pandur, 3. Albert Voorn met Bailey Brown, 4. Ageéth Mooy met Harvey B., 5. Irma Smulders met Marbella. Rubriek 1.40 meter: 1. Piet Ray- piakers met Top Secret. 2. Eric van de Vleuten met Napoleon, 3. Gert-Jan Moo?NT>et Nero, 4. Dion van Groesen met Salvador G., 5. Irma Smulders met Sergeant Crocker. Jachtspringen: 1. Piet Raymakers met Esquire, 2. Dion van Groesen met Ne Sousi, 3. Dick Kolijn met Fox, 4. Eric v.d. Vleuten met Pa tou H., 5. Irma Smulders met Sergeant Crocker. Het kampioensteam van LeidenStaand v .l.n .rRob de VriesMiriam van Schaik, Ineke v.d. LakenRosalien d. Laan, Doerien RoSdorff en Els Vijfvinkel. Zittend v.l.n.r.: Mieke Zandbergen, Mardet van Gennip, Ingr Goedegebuure, Doriene Meyvogel, Hanneke Vreeburg en Ria de Wit. LEIDEN - De zenuwen vormden bij het kampioensduel tussen de dames van Parker Leiden en Ju- ventus (84-68) te lang de spelbe derver. Pas nadat de Leidse bas ketballers na een 32-30 ruststand via 47^4 waren uitgelopen naar 55^44 was er sprake van een aan vaardbaar duel. In de fase daar vóór was het toptreffen in de eer ste divisie allerminst van eredivi siegehalte. In de komende weken zal duidelijk worden of de pupillen van Rob de Vries rijp zijn voor de hoogste af deling, want dan spelen de Leid se dames een aantal testwedstrij den tegen eredivisieclubs. Voor lopig denkt De Vries dat hij met het spelersmateriaal waarover hij nu beschikt redelijk te kunnen meedraaien in de hoogste da mesafdeling. Toch zal ook de Amsterdamse coach ongetwijfeld evenals zijn speelsters even bevangen zijn geweest door de zenuwen. Hoe wel hij aan de vooravond van het kampioensduel nog onomwon den had verklaard dat zijn ploeg in tegenstelling tot de mannelijke afdeling van Leiden en Nijssen Trotters het niet op het beslis sende moment zou laten afweten, leken zijn pupillen ook op een dergelijke 'verrassing' aan te stu ren. Zeker toen Juventus zich knap herstelde na een 6-0 achter stand (10-15) en het spel van de thuisclub steeds krampachtiger trekken ging vertonen. Leiden had evenwel het geluk dat spelverdeelster Els Vijfvinkel uitgerekend in de belangrijkste wedstrijd van het seizoen haar beste wedstrijd speelde. "Nor maal start Els niet eens", ver klaarde De Vries, "maar omdat ik zo'n vervelende zone verwachtte en zij een lekker schotje heeft stond zij vanaf het begin in de ba sis. Meestal zit ze al na acht minu ten stuk, maar je hebt het gezien. Els was niet kapot te krijgen". Pas na de basketwisseling (32-30), moest de uitblinkster bij Leiden afhaken, doordat zij tegen haar vijfde persoonlijke fout aanliep. Omdat Juventus daarna van een 2-3 zone overschakelde naar 'man-to-man' konden de Vijf Meihalbewoners vervolgens hun geliefkoosde spelpatronen uit voeren. Net als het team van Blom werd de Schiedamse op ponent op snelheid geklopt en keek Juventus lijdzaam toe hoe Leiden via 55^14, 71-55 en 77-67 bij 84-68 finishte. Scores Leiden: Ria de Wit 21, Els Vijfvinkel 16, Mardet van Gennip 13, Miriam van Schalk 12. Han neke Vreeburg en Ineke v.d. La ken 8, Mieke Zandbergen 4 en Rosalien v.d. Laan 2 punten. HERMAN POOS LEIDEN - In de promotieklasse D van de veldkorfbalcom- petitie zag Fides Pacta haar aanval op de koppositie van Achilles afgeslagen. De Leidenaars werden met 7-6 terug gewezen. De Danaïden, dat met drie invallers aan de wedstrijd legen Het Zui den startte, en haar plaats in de Promotieklasse met een over winning min of meer diende vei lig te stellen, deed dat met zó veel overtuiging (8-5) dat gesproken kan worden van een wederop standing. Bij Zuiderkwartier gaat het steeds meer bergafwaarts. Het degradatiespook is na de ne derlaag tegen koploper Oost Arnhem (16-5) nauwelijks nog afwendbaar. Ook voor Pernix breken moeilijke tijden aan. De Leidse Houtbewoners leden een volkomen onnodige nederlaag tegen VEO uit Voorburg (7-10). De Danaïden-Het Zuiden 8-5 (3-2). Door het wegvallen van drie eer ste twaalftalspelers (Frank de Bruin-blessure, Cees Christiaan- se-schorsing. er Leon Brouwers, die voorlopig om persoonlijke redenen niet meer in de Danaï den-basis wil worden opgesteld) trad De Danaïden met een totaal ander team aan. Trainer-coach Gerard Bos had duidelijk geko zen voor kracht, want door het opstellen van Simon Boot en Ru dy Visser en de boomlange Eric Peters vond hij juist het wapen waar het De Danaïden de laatste twee wedstrijden aan had ont broken. Rudy Visser met name speelde een uitstekende wed strijd. In de eerste 20 minuten be zaten de Leidenaars een vel- doverwicht maar konden dat niet in cijfers uitdrukken (1-1). De tweede helft die met een 3-2 voor sprong voor De Danaïden was in gegaan bleek meer inhoud te hebben dan de eerste die als zwak uitgedrukt kon worden. Het Zui den kwam in de 8e minuut nog wel langszij, maar Adrie van Nie- rop, die deze middag weer vier doelpunten scoorde, schoot De Danaïden naar een beslissende 5-3 voorsprong. Het Zuiden Perspectieven badmintonners GRONINGEN - Het Nederlandse badmintonteam heeft zichzelf een mentale injectie toegediend die voldoende moet zijn om tot de beste vier van Europa te blijven behoren. De ploeg van bonds coach Steen Sorfcnsen verloor weliswaar op de openingsdag van de Europese kampioenschappen in Groningen met 4-1 van Enge land, maar de wijze waarop dat seerd biedt de nodige perspectie ven. Niet alleen voor de team wedstrijden tegen Denemarken en Zweden, muur, zeker waar het Joke van Beusekom betreft, ook voor de individuele titelstrijd die vanaf donderdag wordt afge werkt. 4iet zo verwonderlijk was het clan ook dat Van Beusekom voor het enige tegenpunt zorgde. Zij over trof zichzelf dooi de huidige nummer twee van Europa, Karin Bridge, met 11-7, 12-10 te klop pen. Vooral van Beusekom zorg de er daardoor voor dat Neder land eindelijk eens niet werd ge kleineerd. Twee jaar geleden tij dens de EK in Preston had alleen Rob Ridder succes tegen Talbot en waren alle overige Nederlan ders kansloos. Gedetailleerde uitslag: Ray Ste vens-Rob Ridder 15-3, 15-17, Ja ne Webstei Nora Perry-Van Beusekom-zMaijan Ridder 15-5, 12-15 en 15-8. Stevens/Mike Tredgett-Guus van dei Vlugt Piet Ridder 15-8,15-11Tredgett Perry-Rob/Marjan Ridder 14 -18, 15-11, 15-2. slaagde er niet meer in om de ach terstand weg te werken. Bij 5-4 en 6-5 hadden De Danaïden direkt een antwoord klaar: Hennie De- vilee (6-4) en Eric Peters (7-5). In de 23e minuut van de tweede helft werd reeds 8-5 genoteerd, een stand waarin geen verande ring meer kwam. Achilles-Fidcs Pacta 7-6 (6-2). De 6-0 achterstand die Fides Pacta in de eerste helft opliep werd uit eindelijk de "bottle-neck waar over de Leidse ploeg is uitgegle den. Want in de tweede helft bleek Achilles de korf nog maar éénmaal te kunnen vinden. De Haagse ploeg was totaal uitge speeld en begroette het eindsig naal van scheidsrechter Bakstege met meer dan normaal enthou siasme. Terecht, want Fides Pac ta had de Hagenaars gedurende de tweede helft helemaal inge pakt, maar kon bij de stand 6-5 niet de gelijkmaker in de korf krijgen. Achilles zag kans het door pech achtervolgde Fides Pacta op afstand te houden (7-5). Weliswaar kwamen de Leide naars nog op 7-6, maar de gelijk maker zat er niet meer in. Duel- punten: Ronald v.d. Velde 2x, Wira Piket 2x, Dik Onderwater en Robin Sommeling. Pernix-VEO 7-10 (3-5). Pernix zal door deze nederlaag de zaken in de laatste drie wedstrijden toch anders moeten aanpakken. An ders zal het vorig jaar veroverde Promotieschap weer moeten worden ingeleverd. Een teleur stellend resultaat voor dit Pernix, dat toch over een behoorlijk spe lersarsenaal beschikt. De 0-2 ach terstand tegen VEO werd door Kees Hortensius, Kees Brokaar en Kees v. d. Kraan in een 3-2 voorsprong omgezet en het leek er zelfs op dat Pernix VEO opeen grotere achterstand zou zetten. Maar de Voorburgers herstelden zich en zagen kans in de tweede helft de stand naar 3-6 te schieten. Maar de Leidse ploeg zag weder om kans het initiatief te herne men en door veel inzet kwam de ploeg van Flip van der Kooy, weer naast VEO (6-6). Maar het betere veldspel van de Voorburg- se ploeg bleek toch doorslagge vend. Vrij gemakkelijk werd Pernix weer op afstand gezet 7-10. Doelpunten: Kees Horten sius 2x, Kees v. d. Kraan 4x en Kees Brokaar. Oost Arnhem-Zuiderkwartier 16-5 (8-2). Voor Zuiderkwartier sta pelen zich steeds donkerder wol ken op. De onderste plaats zal met nog drie wedstrijden voor de boeg alleen nog verlaten kunnen worden als de sleutelwedstrijd a.s. zondag tegen ZKC gewonnen wordt. Bij verlies is degradatie een feit. Tegen Oost Arnhem hadden de Leidenaars alleen in de eerste tien minuten gelijk waardige kansen. De 1-0 achter stand werd door Dirk Jan de Kreek weggewerkt en bij 2-1 had Zuiderkwartier nog voldoende mogelijkheden om gelijk te ma ken. Maar toen dit verzuimd werd sloeg üost Arnhem genadeloos toe. Binnen de kortste keren hadden de Arnhemmers een 8-2 voorsprong, die in de tweede helft werd vergroot tot 16-5. Vuur de vijf schamele doelpunten zorgden verder: Dik Derksen, Ruud van de Mark, Eric van Lun- Ruud van Vliet van De Alge De Algemene-TOP 5-7 (1-5). Dat zowel voor TUP als De Algemene bijna geen eer meei valt te beha len in deze competitie werd al snel duidelijk. Beide teams scho telden een mager partijtje korfbal voor, dat uiteindelijk in een ver diende overwinning voor TUP eindigde. TUP nam in dc eerste helft een ruime voorsprong, die nauwelijks nog in gevaar kwam. kwam niet echt Voor De Algemene scoorden: Ruud van Vliet, Wim van Vliet, Sannie Rusman en Janny Itei- son. Voor TUP: Jan Willem Sim- melinck, Anne v. Zaag 3x, Wilma Kuhn 2x en Peter Ciggaar Herwic-Crescendo 7-9 (3-4). Cres cendo boekte een prima resultaat tegen Merwic en heeft het be houd van het Eersteklasserschap nu volledig in eigen hand. De overwinning op Merwic dankt Crescendo ook aan het feit dat men de opstelling enigszins aan paste op die van Merwic, waar door de twee gevaarlijkste Mer- wic-spelers volledig aan banden weiden gelegd. Bij de rust bezat ne onderneemt een aanvalspoging het veld woei kon de voorsprong zelfs tot 5-8 worden vergroot. De overwinning van Crescendo Doelpunten: Chris Driesse 2x, Tessie Burghouwt 2x, Wim Ba- rendse, Wilfred Cornelisse, John Huigsloot en Louis Kok. Ons Èiland-Tjoba 6-5 (3-3). Ook Uns Eiland heelt aan alle onze kerheid een eind gemaakt. Door de overwinning op koploper Tjo- ba hebben de Eilandbewoners zich volledig veilig gesteld. In de eerste helft zag Tjoba nog kans een 3-1 achterstand weg te wer ken, maar de 6-4 voorsprong die Ons Eiland in de tweede helft creëerde kwam niet meer in ge vaar. Het op balbezit spelende Ons Eiland haalde met 6-5 de overwinning binnen. Doelpun ten Barrie van Duin 2x. Rob Hasselbaeh 3x en John Dickhoff. GERT GRESSIE

Leidsch Dagblad | 1980 | | pagina 19