Piet Haasnoot dé man bij RBB SPELPEIL NOORD WIJK ZAKT ONDER NULPUNT opkikker Quick Boys RCL scheldend ten onder bij Zwart-Wit (3-2) Lisser Boys met beschamende 5—0 naar huis gestuurd MAANDAG 14 APRIL 1 sport sport Sport NUNSPEET - Onlangs verkondigde de inmiddels naar de Noord'wijk-reserves verbannen Kees Karstens: Hoe mooi er het weer wordt, des te beter gaan we spelen". In die bewering schuilde op dat moment veel waarheid, want de za terdag-eersteklasser werkte na de koude winterdagen aan een opmerke lijk stijgende prestatielijn. Vorige week zaterdag verspeelden de Noordwijkers evenwel een punt bij Spakenburg en afgelopen weekeinde deden de 'mooi- weervoetballers' van Eelman het nog een graadje minder. Want behalve dat een teleurstellende 0-0 deling werd overeen gekomen met Nunspeet, was ook het spelpeil ver on der het nulpunt. De KNVB heeft voor morgenavond de wed strijd Noordwijk-Zwart Wit'28 (aanvang: 19.00 uur) ingelast. Dit duel werd twee weken geleden afgelast. Ook het duel tussen RCL en DOVO staat voor morgenavond op het programma. DOVO heeft daar inmiddels tegen gepro testeerd, omdat een drietal spelers die avond voor het Nederlandse amateurteam moet uitkomen. Wanneer dit treffen nu wordt afgewerkt is nog niet bekend. De Noordwijkers leken in Nunspeet wel overmand door voorjaarsmoeheid, want de gehele eerste helft speelde zich af in een veteranentempo. Er was totaal geen agressie in het spel te bespeuren, terwijl de Noordwi^k-verdedigers drif tig met het balspelletje van Nunspeet meededen "Weg is weg". Een creatieve voetballer als Jan-Willem Bogers zal dat ongetwijfeld met enige afschuw hebben gevolgd. De Noord- wijk-aanvoerder werd evenals zijn collega-aanvallers, Sjoerd Boot en Ruud Bröring (Timo Gerlof zat op de reservebank - red.), in het eerste be drijf praktisch niet aangespeeld. Voorts zal ook het middentrio Van Veen, Manuputty en Van Dijk een stij ve nek hebben gekregen van het vol gen van de bal die geregeld naar voren werd geknald, of ingeleverd bij de te genstander. Kortom, de Eelman-brigade wekte meel de indruk in de eerste vijfenveertig minuten een degradatiekandidaat te zijn, dan een ploeg die op de titel in de eerste klasse A afstevent. Tekenend voor de onmacht bij de volge lingen van Eelman was wel dat de eni ge noemenswaardige scoringsmoge- lijkheden voor de pauze ontstonden uit 'dode' spelmomenten. Een corner van John van Dijk ketste via de vuisten van Nunspeet-doelman Arend Migchelsen op de lat, terwijl voorstopper Siem van Beveren uit een hoekschop van Bogers goed inkopte. Maar opnieuw stond Migchelsen een Noordwijks succes in de weg. Direct na de spelhervatting was duidelijk dat Eelman bij zijn spelers er op had gehamerd dat het in degradatienood verkerende Nunspeet zeker te verslaan was, maar dan wel met een andere aan pak. In de openingsfase van de tweede helft hield de ranglijstaanvoerder de thuisclub goed onder de druk en jaag de bij balverlies. Nu bleek evenwel dat Migchelsen waarschijnlijk een van zijn betere wedstrijden keepte, want de sluitpost was een niet te passeren ves te. Timo Gerlof, die Bröring halverwe ge het tweede part kwam vervangen, kon dat als eerste constateren. De in valler strafte een verdedigingsfout van laatste man Henny Stoffelen goed af, maar met alleen nog Migchelsen voor zich kwam de Noordwijk-aanvaller niet tot scoren, terwijl Hans Westgeest Bij de thuisclub verving Evert Hofman André ten Dolle tien minuten voor het eindsignaal nog in de punt van de aan val, maar ook hij kon de Noordwijk- defensie het niet echt moeilijk maken. De ploeg van Eelman behield daardoor de koppositie, want ondanks het ver lies van een punt, zorgde concurrent DOVO er voor dat het zonnetje ook fi guurlijk doorbrak. De Venendalers verloren namelijk by runner up. OWIOS, waardoor Noordwijk nu met drie punten voorsprong de hoogste za terdagklasse aanvoert. HERMAN POOS M p r RBB-er Piet Haasnoot midden) knalt zijn ploeg naar een beslissende 2-1 voorsprongHaasnoot wat met twee treffers 'de grote n an Rijnsburgse kant. Rienks doeltreffend, af te ron den vond Ar ie Lagendijk het tijd om in te grijpen. De naar zijn vorm zoekende Van Rooyen werd in de 61ste mi nuut vervangen door Jaap RIJNSBURG - Het titelnummer van de lp 'Tm the man" van popzanger Joe Jackson leek welhaast de inspiratie voor het doeltreffende optreden van Piet Haasnoot in de eerste helft van het duel tegen Volendam. OUDERKERK A/D IJSSEL - Lis ser Boys werd zaterdag met name in de tweede helft van het veld gespeeld door het aanzienlijk la ger op de ranglijst vertoevende Spirit. De pupillen van trainer Landzaat, die dit seizoen nog lan ge tijd kampioenskansen had den, werden met een bescha mende 5-0 nederlaag naar Lisse teruggestuurd. Landzaat over een tweetal oorza ken voor deze slechte prestatie: "Als je er als elftal niet met z'n elven voor knokt dan kan je het wel vergeten. Een paar jongens die er wel voor knokten stonden alleen en de tegenstander heeft daar goed van geprofiteerd. We misten in de verdediging geves- Ter Leede en NDSM onvriendelijk naar deling AMSTERDAM - Vlak voor tijd redde Ter Leede-goalie Wim van Harskamp met een fraaie redding op een inzet van Dirk Kaas van NDSM een punt voor zijn ploeg. Door het goede keeperswerk van Van Harskamp bleef de stand 3-3 en konden de Sassenheimers een winstpunt aan hun totaal toevoe gen. Er was zaterdagmiddag sprake van een té harde wedstrijd op een slecht veld. Al na drie minuten kwam Ter Leede op voorsprong. Aanvoerder Nico van der Fange knalde een vrije trap ih één keer achter de kansloze keeper Henk de Jong: 0-1. Vlak hierna werd de stand alweer rechtgetrokken. Wim van Harskamp verwerkte een inzet van Kees Koster, maar hij deed dat volgens de scheids rechter achter de lijn: 1-1. Ter Leede was door deze twijfel achtige beslissing in het geheel niet uit het veld geslagen en in de 22ste minuut was het Nanne Sluymer die met een enorme poeier voor 1-2 zorgde. Na een half uur leek de equipe van trai ner Spaan op rozen te zitten. Hans Oudshoorn benutte een voorzet van Jan van Harskamp koelbloedig: 1-3. Een paar minuten voor de rust keerde de spanning echter weer terug toen Robbie Bontekoe 2-3 inkopte. Na de pauze werd het spelbeeld harder. Hans Bisschops werd het slachtoffer van het onbesuisde, voetbal van de Amsterdamse de gradatiekandidaat. De altijd vrij rustige Sassenheimers werd on deruit gehaald en nam revanche. De leidsman zag in deze actie een natrappende beweging en Bis schops kon de kleedkamer op zoeken. De sfeer werd er niet be ter op en er ontstonden over en weer wat onvriendelijkheden. NDSM zag toch nog kans om langszij te komen. Na een mooie aanval tekende Dirk Kaas met een schitterende treffer voor de gelijkmaker: 3-3. tigde krachten als Jaap Lingbeek en Piet Boot. Niet dat de jonge spelers die nu opdraafden zo slecht speelden, maar als je in het strafschopgebied gaat lopen draaien met een bal, dan betekent dat in de tweede klasse een doel punt. Op deze wat harde wijze hebben de nieuwelingen al wel ervaring opgedaan". In het eerste halfuur kwam Lisser Boys nog tot aanvaardbaar te genspel. Toen de gastheren in het laatste kwartier een 2-0 ruststand op het scorebord knalden was het gedaan met het Lissese verweer. Treffers die op naam kwamen van de erg gevaarlijke Jan de Vrij en Adrie de Boer. Na de pauze beheerste Spirit de wedstrijd volledig en Lisser Boys was ner gens meer. De Lissenaren ge loofden het wel, iets wat Jan de Vrij (2x) en Arie Lingen op doel treffende wijze afstraften. Landzaat tot slot: "Eigenlijk hield het seizoen voor ons na de win terstop eigenlijk weinig belang meer in. Dan is de motivatie op sommige momenten wel ver te zoeken. Maar ik hoop erop dat we volgende week tegen koploper Nieuw Lekkerland er weer eens ouderwets de 'beuk ingooien". KATWIJK - De thuiswedstrijd van Quick Boys tegen hekke- sluiter Harkemase Boys was voor de Katwijkers een men tale opkikker van de eerste orde. Weliswaar legde de equipe van Arie Lagendijk nog geen ogenstrelend voetbal op het tapijtmaar na een boeiend duel stond er wel een 4-0 overwinning op het score bord. Een uitslag die weini gen na het échec tegen IJssel- meervogels nog hadden had den. De eerste kans van ae confron tatie ivas in de derde minuut voor Harkema middenvelder Tjeerd Spinder. De speler glipte langs aanvoerder Arie Haasnootmaar knalde op de vuisten van doelman Theo Guyt. Twee minuten later konden de Katwijkse handen al de lucht in. Wim van der Plas, de vaak zeer sterk op komende rechtsback, stond aan de basis van deze treffer door de diepgaande Freek Rienks op maat te bedienen. Rienks legde het leder terug op de actieve Teun van der Plas, die vervolgens met een schui ver voor 1-0 zorgde. De Friezen raakten door deze tegenslag volledig in paniek. Zelfs op een dusdanige wijze, dat zij bij het uitverdedigen vaak half of volledig over het leder heentrapten. De thuis ploeg profiteerde hier in eer ste instantie niet voldoende van. Wel was er in de 10e mi nuut een leuke combinatie. Mart Haasnoot zette over links Kees van Rooyen aan het werk* die zich vrijspeelde en een goede voorzet afleverde aan Mart van der PLas. De topscorer hakte de bal op een fixiaie 'wijze naar de rechter bovenhoekwaarop doelman Dik Hoekstra echter attent reageerde. De sluitpost was overigens een hoofdstuk apart, want hij gaf tijdens dit duel een gave imitatie weg van de uit Appie Happie be kende stripkeeper 'Lange Jan met de pet'. Al grabbelend en graaiend wist hij zijn doel echter net zo goed aardig schoon te houden. Het eerste kwartier na de rust stelde de ploeg van Lagendijk verwoede pogingen in het werk om de score op te voeren I n de 55ste m inuu t schoof Nico Kuyt het leder achteloos in de voeten van de onbevangen opkomende voorstopper Jac kie Pitstra. Deze speler was evenwel dusdanig van de surprise geschrokken dat hij te lang treuzelde in de afwer king. Nadat Kees van Rooyen ver zuimd had een combinatie tussen Wim van der Plas en Heerikhuisen. De komst van Heerikhuisen had duidelijk een positieve uitwerking, want de kansen stapelden zich op voor de Nieuw-Zuid bewoners. Mart van der Plas miste echter ook nu weer de hem anders zo typerende scherpte. Harkemase Boys liet het er bo vendien ook niet bij zitten. In de 65ste minuut leidde dat o.m. tot een spetter van Gerrit Hoekstra op de paal. In de re bound moest Guyt een katach tige redding afleveren op een schot van Jan ten Hage. Na dat Ben de Waal Fred Eijs- berg was komen vervangen zorgde Mart van der Plas in de 72ste minuut met een lob toch voor de bevrijdende 2-0. Heerikhuisen stond borg voor het voorbereidende werk. Tien minuten voor het einde werd het plots nog spannend. Ben de Waal tikte binnen de beruchte lijnen Hoekstra aan, die zich vervolgens sierlijk liet vallen. Arbiter Roegiest wees gedecideerd naar de stip. Pit stra schoot de bal op gedegen wijze in, doch op schitterende wijze wist Theo Guyt het leder te keren. Hiermee was het verweer van Harkemase Boy* gebroken. Een vrijstaande Jaap Heerikhuisen kon in de 85ste minuut na voorberei dend werk van Teun van der Plas 3-0 scoren. Het Katwijk- se feest was compleet toen Arie Haasnoot het stukje theater van Hoekstra aan de andere kant herhaalde. Roegiest was consequent, zodat Jaap Hee rikhuisen vanaf elf meter de 4-0 verzorgde. RUUD DOBBELAAR Met twee puntgave treffers zorgde Piet "de Flap" er namelijk voor dat een snel opgelopen 0-1 ach terstand werd omgezet in een 2-1 overwinning voor Rijns burgse Boys. Na het tweede doelpunt van zijn voet kon Haasnoot gezien de super-en thousiaste reacties van de Rijnsburgse spelers en de toch altijd kritische thuisaanhang, zich inderdaad "de man" noe- Vaak groeien krachtmetingen waarbij niets op het spel staat uit tot de leukste wedstrijaen. Trai ners sturen hun pupillen niet meer de wei in met allerlei tacti sche opdrachten. De spelers krij gen zodoende meer ruimte en kunnen hun kunsten makkelij ker vertonen dan in een belang rijke confrontatie. Rijnsburgse Boys-Volendam was een wed strijd waar in feite geen belang meer op het spel stond en na de eerste 45 minuten konden de toe schouwers zich vergenoegd in de handen wrijven. Het publiek was volop aan zijn trekken gekomen doordat beide ploegen, Volen dam weliswaar in wat mindere mate, de aanval kozen. Hierdoor ontstond er een aantal leuke si tuaties voor de doelen, met als re sultaat een uitermate aardige par tij voetbal die de aanwezige toe schouwers tot aan de rust uitste kend vermaakte. In de tweede helft zakte het spelpeil echter schrikbarend Het laatste fluit signaal van leidsman Sinninghe maakte een verlossend einde aan het saaie spelbeeld in de tweede rondgang. Voor de pauze was zoals gezegd van verveling geen sprake. Al binnen acht minuten prijkte er een 1-1 stand op het scorebord. Volen dam. dat met vijf invallers ac teerde, sloeg met de eerste de beste aanval gelijk goed toe. Jack Manuputty verspeelde de bal aan de gevaarlijke spits Siem Koning die vanaf de middenlijn de vrije ruimte indook en goalie Henk Postma kansloos liet: 0-1. Rijns burgse Boys raakte in het geheel niet van streek van deze ontnuch terende achterstand en pakte de zaken met dubbele energie qan. Volendam werd onder druk gezet en de gelijkmaker volgde spoe dig. Haasnoot kreeg de bal in het strafschopgebied en haalde ver rassend hard uit: 1-1. De geel zwarten kregen steeds meer vat op het spel en de aanvallen rich ting Volendams doel werden zel den onderbroken door tegensto ten van de duidelijk niet op el kaar ingespeelde gasten. De gastheren daarentegen, speel den in het eerste half uur knap voetbal en de Wijnands-equipe creerde zich verscheidene kan sen. Zo was spits Henk van der Zwan tot tweemaal toe heel dicht bij een doelpunt. Een kopbal van Haasnoot werd ternauwernood van de lijn gehaald door Volen- dam-verdediger Jonk. Ondanks dat de oranjehemden qua samen spel niet erg imponeerden, straalden hun sporadische uit vallen wel degelijk gevaar uit Het gevaarlijkste moment voor het Rijnsburgse doel ontstond toen RBB-doelman Postma de bal verspeelde aan Ab Sier, die het leder tegen de paal werkte. Even later liet dezelfde Sier een subtiel hakballetje los, dat rakelings naast ging. Net op het moment dat zowel Vo lendam als Rijnsburgse Boys zich tevreden leken te stellen met eén 1-1 ruststand verscheen de wispelturige Piet Haasnoot weer eens overduidelijk in beeld. Haasnoot, die de laatste weken getooid gaat met de aanvoer dersband, rommelde zich langs enkele Volendammers en knalde tot grote vreugde van het thuis front 2-1 in. Deze stand haalde ook de thee en iedereen verwachtte voor de tweede helft hoopvol eenzelfde ongedwongen spelbeeld als in de eerste helft. Daar kwam zoals al eerder gezegd totaal niets van te recht en de wedstrijd verzandde in slechte passes, rommelig voet bal en tal van missers. Met voor Rijnsburgse Boys aan het eind van de rit de twee winstpunten als lichtpunt DINK BINNENDIJK Knappe zege van Katwijk LEIDEN - Katwijk verwijderde zich weer iets verder verwijderd van de degradatieplaatsen in de derde klasse. De Katwijkers klopten aterdag DUN<metO-1 Op een zeer slecht veld hadden de pupillen van trainer Van der Zeeuw het betere veldspel, wat in de eerste helft leidde tot de win nende treffer van Wim Guyt I die een vrije trap van Huig Schaap doeltreffend afrondde. 0-1. Na de pauze kregen de Katwijkers nog doelpunten kwam men niet meer. Uitblinker aan Katwijk- /ijde wasvoorstopper Piel Kruyt. Wieringermeer - SIZO: 7-0 Btyru m de tand let hti I 0 en de Hillegommers waren in de eerste 45 minuten sterlcei gi weest dan hun opponent Zo wa- i en ei zelfs enkele kansje i SIZO om een treffer te pioduce- ren. In de tweede helft echter stortte de zaak na tien minuten in elkaar en binnen een mum van tiid wa het 1 0 ROTTERDAM - Het venijn zat bij Zwart- Wit '28 - RCL dus zeei nadrukkelijk in de staart. Terwijl steeds meer toeschouwers de ogen sloten om zo optimaal mogelijk te kunnen genieten van het overdadige zon licht sloeg op het speelveld, dat verdacht veel overeenkomsten vertoonde met een zandbak, de vlam in de pan. Toen de kruitdampen, in dit geval de stofwolken, boven de arena waren opgetrokken bleek de thuisploeg met 3-2 juist aan het langste eind te hébben getrokken. Terwijl hun opponenten in juichstemming het veld verlieten baanden de Leiderdor pers zich scheldend en tierend een weg naar de kleedkamer. Mochten de bezoe kers hun argumentatie met sterk uiteen lopende krachttermen doorweven, over één ding was men het in het Leiderdorp.se kamp heel duidelijk eens. "Die scheids rechter heeft ons de punten ontstolen Nu is het een gegeven in de voetballerij dat vrijwel alle voetballers puntverlies afdoen met arbitraal falen, maar in het geval Zwart-Wit - RCL speelde de Groningse spelleider Frikken wel een zeer opvallen de rol. Tot twee keer toe verzuimde hij de Leiderdorpers een strafschop toe te ken nen toen Wim Roest vóór en aanvoerder Rob Koster na de pauze het speeltuig overduidelijk op de doellijn met de hand beroerden. Een kwartier voor tijd wees de "grijze emi nentie" uit het hoge noorden wél naar de stip toen RCL-aanvoerder Koos Hane- veld een Rotterdamse inzet met de brede borst onschadselijk maakte. Tot verba zing van alles en iedereen mocht Jack van de Berg, nadat fluitist Frikken er in was geslaagd om zich de voltallige RCL-ploeg van het lijf te houden, vanaf elf meter doelman Bram Brandt onder schot ne men. De Leiderdorpse goalie maakte zijn faam als strafschopbedwinger weer vol ledig waar en keerde de kogelharde inzet op fenomenale wijze. Bij RCL was de irritatie evenwel nog niet verdwenen. Terwijl de hele ploeg zich mopperend over het veld bewoog strafte Jan Coenen een defensiefout af door van dichtbij voor 2-1 te zorgen. Diezelfde Koenen mocht even later vanuit buiten spelpositie richting Brandt snellen en het pleit beslechten: 3-1. Scheidsrechter Frikken besefte dat hij waarschijnlijk wat al te gul was geweest voor de Vaanclub. Vandaar dat hij ook RCL in de voorlaatste minuut op een strafschop "tracteerde", die door Heems kerk werd verzilverd. Met deze derde nederlaag in successie is RCL uiteindelijk toch nog in de gevaien- zone beland. En het begon zaterdagmid dag allemaal zo aardig voor de Huguenin- formatie. Vanaf het uitgestelde begin - door file-problemen arriveerde de RCL- ploeg veel te laat op sportpark De Vaan - toonde RCL zich de betere ploeg. Pierre van Gemeiden scoorde 0-1. Een moment van verzwakking bij vleugel verdediger Ooyevaar werd evenwel op slag van rust door Paul van der Mijn me- dogenloos afgestraft, 1-1. Ook na de doel- wisseling had RCL het beste van het spel. Toen afstandsschoten van René Kam- minga en Johan vai. Duyn voor RCL niet het gewenste resultaat opleverden leken beide ploegen met een puntendeling ge noegen te nemen. De wedstrijd leek uit te gaan als de bekende nachtkaars, tot arbi ter Frikken aan zijn geheel eigen optreden begon. In zijn optreden zag de RCL-ploeg dus uit eindelijk de oorzaak van de 3-2 nederlaag. De scheidende oefenmeester Huguenin was in zijn nabeschouwing wel zo reëel om te stellen dat de oorzaak van de ne derlaag net zo goed in eigen gelederen kon worden gezocht. Huguenin: "Natuurlijk, die man floot rampzalig slecht, maar wan- neei je achterin zulke cadeautje i je gc te JAAP VISSER

Leidsch Dagblad | 1980 | | pagina 17