„AZ'67 mist vechtlust en kwaliteit Schrijvers sleept punt uit het vuur „Westerhof zal straf krijgen" Sparta heeft verlies aan zichzelf te wijten Scorebord MAANDAG 14 APRIL 1980 SPORT EINDHOVEN (GPD) - Het eerste deel van de Ajax-PSV- trilogie heeft zaterdagavond voor een uitverkocht huis in Eindhoven geen der beide combattanten winst opgele verd. Een meer spannend dan fraai eredivisieduel wei d na 90 minuten hard werken afgesloten op een 1-1 stand. Vooi landskampioen Ajax pure winst, vooi PSV een opstekei vooi de komende twee halve-fi naleduels in de KNVB-bekei- competitie tegen de Mste wedstrijd woensdagavond Eindhoven zul moeten woiden afgeweikt. En willen de Braban ders die bekei finale bei eiken, dan zal er duidelijk anders moe ten worden gespeeld dan zatei- dagavond, zo beseft ook PSV- trainer Jan Kekei deksels goed. Reker: „Wanneer PSV had lopen voetbullen zoals het in het laatste kwartier deed, hadden we Ajax volledig op kunnen lollen. Een uitslag van 5- of 6-1 in ons vooi- deel zou me dan helemaal niet hebben verbaasd Die uitslag kwam evenwel niet op het scorebord en het valt ook nauwelijks aan te nemen dat dei- gelijke grote cijfeis woensdag avond zullen woiden bereikt. PSV domineerde weliswaai de wedstrijd, maar slaagde ei toch niet in de uiterst onzekeie Ajax- defensie iwaann Zwamboin na ruim een kwartiei weei last kieeg van ademhalingsmoeilijkheden en uitgewisseld moest worden voor Meutstege) uit positie te „Ik moet dan ook erkennen .merk te Jan Kekei op, „dat Ajax hiei erg knap heeft gespeeld. Zekei na die klap van woensdag in Not tingham. Bovendien had Ajax het geluk op een 1-0-vooispiong te komen, waai dooi ze zich weer eig steik begonnen te voelen. Bij ons duuide het na dib tielïei veel te lang om ei weei in te geloven. Ondanks het feit dat we Ajax vrijwel de hele wedstrijd in de tang hebben gehad, kv elfveitic diep tweede helft bij rug De maniei waai op PSV de zondei de geblesseeide Ling en de ge passeerde Tahumata t Been ha k- „Nu is hi duidelijk waai om Simon niet langei gehandhaafd kon woi- den spelende Ajacieden tege moet zou ti eden was op vooi hand duidelijk. Detegenstandei moest van meet af aan afgemat worden. Het tempo dat de Eindhovenui en ontwikkelden was enoim hoog en resulteeide al na 7 minuten in een buitenspeldoel punt van Paul Postuma. PSV rook een kans op elle effei alle .Wildschut en Van Kiaav tiokken herhaaldelijk mee naai voien om hun aandeel te leveren in de vooitduiende piessie op het Ajax-doel, waann Piet Schi ijvei s tot een van de uit blinkers in de Amsterdamse foi- Beenhukkei: „Evenals tegen Not tingham Foie^t weid ook in deze wedsti ijd weei een van de man co s van dit huidige Ajax bloot gelegd. Als we ondei di uk komen ontlasten. We kunnen niet van die goal afkomen. Ik had tevoien gezegd - en in de nist nog eens hei huuld - dat we niet meteen op de countei moesten gaan spelen. De bul moest zo lang mogelijk in bezit woiden gehouden, had ik geoidonneeid, zodat je op die manier wat rust in de eigen gele dei en zou kunnen brengen Maar dat lukte Ajax geen moment. In feite was Schoenakei de enige Ajacied die bij balbezit vooi eni ge opluchting kon zorgen. Tiou- wens. niet alleen bij balbezit; hij bracht Ajax - tegen de vei hou ding in weliswaai - met eerrdoel- punt wat meei zelfveitiouwen bij. In de 34ste minuut liep Pooitvliet (die net als Willy van de Keikhof zo langzamei hand weer de oude voim heeft te pak ken) Jensen onderuit. Lei by mik te uit de vrije trap de bal piecies op het hoofd van de blonde Am- stei damse middenveldeidie Jan van Beveren van dichtbij kans loos passeerde. Dick Schoenaker ..Natuurlijk is het prettig om na die schoising terug te komen met een doelpunt. Minder prettig is het om te erva ren dat Ajax momenteel wat pioblemen heeft met de be sluitvaardigheid Kennelijk doelde hij daai mee op de vorm crisis die de Deense Ajacieden de laatste weken parten speelt. Met die 1-0-voorsprong evenwel kon Leo Beenhakker in de twee de helft (waai in de vrij onzichtba re Bonsink werd vervangen door Pen) dan ook wat meer ontspan nen aan de tweede 45 minuten beginnen. Maar toch werd toen duidelijk dat Ajax in de tweede helft wel degelijk een nederlaag moest incalculeren. Niet minder dan zes hoekschoppen (corner verhouding in anderhalf uur voetbal: 22-2 in het voordeel van PSV) moest Ajax in nog geen kwartiei toestaan, maar één Eindhovense treffei, die wel haast zekei de totale ontredde ring van Ajax zou hebben inge luid, bleef uit. Adiie van Kraay: „Staat ei een andeie man dan Piet, Schrijvers in het doel van Ajax. dan maken we dat doelpunt ook. Nu staat Schrijven» er de meest onwaarschijnlijke ballen nog rut te rammelen Die 1-0-vooi sprong gaf Ajax de kracht om overeind te blijven. Kekei offerde de matig draaiende Michel Valke op voor Landsber gen om op die manier meer lengte i het centru i de c al te krijgen (door een schoising ont brak Ernie Biandts die noi mali ter de kopduels bij coineis wor den toevertiouwd), maar die spelerswisseling speelde Ajax min of meer in de kaart omdat de Brabanders zich op die nieuwe si tuatie moesten instellen. fan Rekei„Door Ajax onder di uk te houden konden ook de veide- digers zich bij ons in offensief op zicht komen melden Wat met name Adrie van Kraay deed. Dat kon ook. omdat Willy van de Kerkhof als laatste man de zaak volledig onder controle had en elke counterende Ajacied reso luut de pas afsneed. Zes minuten vooi tijd tuimelden Ajacieden en PSV ers links en rechts voor de ogen van Piet Schrijvers over elkaar heen, waarbij de bal even uit het oog werd veiloren. Toevallig lag die op dat moment wel voor de voe ten van Van der Kuylen, die moeiteloos de wat royaal uitge vallen 11-metertiap achter Schrijvers kon deponeren: 1-1. Een doelpunt dat voor PSV in feite te laat viel om Ajax prestigever lies toe te dienen, hoewel Schrij vers in de slotminuten nog alie lichaamsdelen in moest schake len om dat gelijke spel voor Ajax veilig te stellen. Ook Jongbloed kan blamage Roda JC niet afwenden KERKRADE - Haarlem mag na de verrassende overwinning van 2-1 gistermiddag in Kerkrade tegen Roda JC weer hopen op het be houd van het eredivisieschap. De Noordhoilandse degradatie kandidaat mocht zich terecht winnaar noemen van het treffen in Zuid-Limburg. Niet dat het elf tal van Barry Hughes een groot ste partij speelde, want de volle winst was voor een groot deel te danken aan het falen van de te genstanders, die geen enkele mi nuut van het competitieduel zijn pretenties op een plaats in de strijd om de UEFA-Cup kon of wilde waarmaken. Het neemt echter niet weg dat aan de zege van Haarlem niets valt af te din gen. Haarlem besefte wat er op het spel stond. En dat kon van Roda JC niet gezegd worden. Het leek als of de Kerkraadse ploeg niets meer te winnen of te verliezen had, zo mat, lauw en apathisch werd er gespeeld. Slechts één Roda JC-er verdiende een vol doende. Alleen Jan Jongbloed, de oudste speler, mocht na afloop tevreden terugblikken. De routi nier voorkwam door talloze red dingen een blamage. De aanvoerder kon desalniettemin de smadelijke nederlaag niet af wenden. Hoewel Roda JC als ex cuus zou hebben kunnen aanvoe ren dat Pierre Vermeulen (dij beenblessure) ontbrak en Jens Kolding wegens familie-omstan digheden naar Denemarken was afgereisd, mag niet uitgevlakt worden dat het Kerkraadse mid denrif stuntelde als een stelletje beginnelingen en de defensie re gelmatig schutterde, terwijl ook de voorhoede vleugellam was. Kennelijk had Haarlem er niet op gerekend. Want anders valt het niet te verklaren hoe in de eerste helft achtereenvolgens Balm en Haar op een niet te geloven ma nier van de Roda-defensie de ge legenheid kregen om te scoren. Martin Haar, de uitblinker bij Haarlem, zag zeven minuten voor de pauze een vrije trap gekeerd door Jongbloed en op slag van rust stuitte Van Leen ook op Jongbloed. Amper een minuut na de hervatting kreeg Haarlem toch loon naar werken. Leo Ehlen verspeelde de bal aan Bockling wiens pass door Haar achter Jongbloed werd ge deponeerd: 0-1. Lang had Haar lem geen plezier van die voor sprong. Een kopbal van Nannin- ga kwam voor de schietgrage voet van De Jong, die met een schuiver Edwin Metgod kansloos liet 1-1. Bevrijdend Haarlem liet zich echter niet ont moedigen en bleef ijverig knok ken voor een beter resultaat. De hekkesluiter moest echter tot vi jf minuten voor het eindsignaal op de bevrijdende treffer wachten. Het was opnieuw Martin Haar. Uit een door Gerrie Kleton aan gegeven vrije trap, lepelde hij de bal in de driehoek; 1-2. Onder aanvoering van de hardwerkende Abe van de Ban wist Haarlem de voorsprong te handhaven, ook al was dat niet moeilijk omdat Roda op alle fronten het liet afweten. Zelfs in de slotfase. ROTTERDAM - Allesoverheersende vraag na de cruciale 3-1 nederlaag van AZ'67 bij Feyenoord hoe zoiets de Alkmaarders nou uitgerekend gistermiddag kon gebeu ren. Waarom was het, juist nu het er echt op aankwam, zó fout gegaan, terwijl vooraf toch aan alle voorwaar den leek voldaan om de ploeg een brok extra motivatie te bezorgen? belaagt Eddie Treytel. De i Hij werd best ruft wegens aanvallen i ROTTERDAM - Clemens Wes- terhof deed letterlijk en fi guurlijk weer eens van zich spreken. Halverwege Feye- noord-AZ'67 werd de wijze waarop de hulptrainer van de Rotterdammers meeleefde met het duel scheidsrechter Corver te gortig. Hij verwees Westerhof voor de rest van de wedstrijd naar de tribu- Aanvankelijk deed Westerhof het voorkomen alsof hij vrij willig plaats had genomen bij de 33.500 kijkers op de tribu nes ,JDaar had ik een beter overzicht"), maar naderhand gaf hij al snel toe dat hij dat op scheidsrechterlijk bevel had moeten doen. Corver had hem dat in de rust meegedeeld in de spelerslunnel, „omdat ik op het moment van het inci dent met Hovenkamp geen toestand wilde maken op het veld. Het was twee seconden voor rust, daarom heb ik het hem in de tunnel gezegdwaar Westerhof het overigens aan de stok had met een paar AZ- spelers. Hij was al een paar maal uit zijn dug-out ge sprongen en toen hij die bal zo krachtig naar Hovenkamp gooide, was de maat vol. Juist de mensen die het voorbeeld moeten geven, dienen zich te gedragen. Doen ze dat niet, dan kan ik dat niet tolereren", aldus Corver. Ondanks het excuus dat Wes terhof direct maakte, zal de arbiter het voorval rapporte ren bij de KNVB. ,£n dan zal Westerhof ongetwijfeld straf krijgen". Westerhof zelf (za terdag kampioen geworden met het C-elftal) maalde er nauwelijks om. De man die in de tweede helft had moeten communiceren met zijn spe lers via verzorger Geert Meij er (die de wissels Notten- Troost en De Leeuw-Albertsen uitvoerde), sprak laconiek: Jk hoor het allemaal wel. Maar ik besef wel dat ik mijn gedrag moet veranderen. Ze zijn voor mij ook een soort lijm aan het zoeken om me op de bank te houden". Daarop zullen de eerstkomende iveken waarschijnlijk ook Hovenkamp en Spelbos moe ten plaatsnemen. Spelbos zag zijn derde gele kaart nadat hij Petursson een keer te veel onreglementair had behan deld, Hovenkamp werd voor de derde maal bekeurd na een overtreding tegen Brard. Een actie waarbij geen opzet in het spel leek, maar die hoogst ongelukkig uitviel. Doordat met name Jan van Deinsen nogal heftig reageer de, trok Corver het geel voor de verdediger, wiens houding (afwachten met de handen in de zij) meermalen karakteris tiek kon heten voor de inzet van veel AZ-spelers. Alleen Reijnders en Tol moesten daarvoor het veld ruimen (zij werden vervangen door Van der Meer en Schouwenaar), maar op Kist en Spelbos na deed bij AZ verder niemand echt van zich spreken... PAUL DE TOMBE Het antwoord kwam over in een paar varianten. Trainer Kessler hield het er op de spanning een verlammende uitwerking had gehad ("We zijn niet tekort ge schoten op techniek, maar op memtaliteit"); aanvalsleider Kees Kist ging veel verder. Zijn kritiek striemde over zijn colle ga's. "Het ontbreekt te veel spe lers aan vechtlust en inzet en bo vendien hebben we te weinig kwaliteit in het team", besefte de international. "En dat wreekt zich in dit soort wedstrijden. Ei genlijk is een tweede plaats al te hoog gegrepen voor deze ploeg". De lauwe wijze waarop AZ'67 zich zelf in de Rotterdamse Kuip vrij wel zeker uitschakelde voor de race om de vaderlandse voetbal- titel, bewees het gelijk van Kist. die het na de nederlaag alleen nog maar had over "het veilig stellen van de tweede plaats". En zelfs dat kan nog moeilijk genoeg worden omdat in het duel bij Feyenoord twee belangrijke krachten (Spelbos en Hoven kamp) tegen hun derde gele kaart opbotsten. Het betekende dubbel verlies voor AZ, dat door het gelijkspel van Ajax op zaterdag toch was ver trokken vanuit "droom"-positie. De meeste Alkmaarse voetballers vatten dat echter letterlijk op en leken nog bezig met de warming- up op het moment dat Feyenoord zijn slag al had geslagen. Door via De Leeuw en Wijnstekers te pro fiteren van cadeuatjes van Trcv- tel en Hovenkamp bevonden de Rotterdammers zich al op een riante 2-0 voorsprong voordat AZ uit dromenland terugkeerde. Het duurde echter nog heel lang voordat alle Alkmaarders waren ontwaakt. Toen dat was gebeurd en Kist in de tweede helft voor 2-1 had gezorgd, leek een gelijk spel nog tot de mogelijkheden te behoren. Juist in die fase echter viel AZ echt door de mand. Door een enkele tegenslag (Welzl raak te de paal) liet het team zich weer uit het veld slaan, waardoor de kapotzittende opponent alsnog op 3-1 kon aansturen via een ju weeltje van een doelpunt van Pe- tur Petursson. De onopvallendste aanvaller van Feyenoord mocht daarmee ten slotte voor de opvallendste daad van de wedstrijd zorgen, want voor het overige kende de topper maar weinig echte kwaliteitsac ties. Integendeel, zo toevallig als de eerste twee goals tot stand wa ren gekomen, zo toevallig" werd er ook gevoetbald. En niet alleen door AZ, maar later ook door Feyenoord, dat zich na de goede opening liet meesleuren naar het gezapige zomeravondtempo van de tegenstander. De stereotiepe acties werden meer en meer overgenomen en nie mand kon meer echt opvallen, al bleef de inbreng van de c-spelers Carlo de Leeuw en Bouwens rela tief groot. Naar een echt uitblin kende rol, zoals ze in de aan vangsfase hadden gehad, kon ook Clemens Westerhof zijn pu pillen nadien echter niet meer schreeuwen. De stand-in voor de "ziek" thuisgebleven Jezek (tij dens een keeperstraining gebles seerd geraakt aan zijn rug) be reikte met zijn doorlopende ver bale eenmansacties alleen dat de aandacht weer eens vol op hem werd gericht. Zodanig zelfs dat hij in de pauze door de overigens niet al te sterke arbiter Corver naar de tribune werd verwezen voor de rest van de wedstrijd. Het belette Westerhof niet naderhand uitbundig te triomferen. Niet al leen omdat hij weer eens een paar weddenschappen had gewonnen door de uitslag juist te vóórspel len, maar ook en vooral omdat het standaardteam de nauwe binding met de hulptrainer weer eens had bewezen. Voor Westerhof is Feyenoord al va ker tot opmerkelijke prestaties gekomen en ook gisteren was dat nun of meer het geval. Al werd de taktiek die de hulptrainer had gedicteerd al heel snel door kruist. Behoudend spelen tot aan de rust en dan alle remmen los gooien, was de opdracht waar mee de Rotterdammers het veld in waren gestapt. Nu AZ de me- DEN HAAG VANP) - Sparta heeft het goeddeels aan zichzelf te wijten dat het bezoek aan FC Den Haag heeft geresulteerd in een nederlaag van 2-0. Op bijna geen enkele wijze wekte de Rotterdamse formatie de indruk tegen het dreigende degradatiegevaar te willen vechten. Desondanks kwam Sparta toch nog aan een handvol riante kansen. De beste kreeg Geert Meyer, maar hij schoot tegen de paal toen hij alleen voor Galjc was verschenen. Ruud Geels had kort daarvoor de pech dat een kopbal door de Haagse laatste man Simon van Vliet (Mansveld was geschorst) op de doellijn werd gestopt. FC Den Haag had hetf geluk al vroeg in de wedstrijd een voorsprong te kunnen nemen via een kopbal van André Wetzel die was hersteld van twee gebroken ribben. 1-0. Geleidelijk werd FC Den Haag door Sparta wel teruggedrongen. De Rot terdammers faalden evenwel in de afwerking. Het begin van de tweede helft was een voortzetting van het laatste kwartier van de eerste helft. Toen FC Den Haag in aanvallend opzicht iets kon terugdoen, was het met Sparta gebeurd. Schoenmaker profiteerde doeltreffend in de re bound, nadat Pim Doesburg de bal bij een inzet van Goodlass met de voet had gekeerd: 2-0. EREDIVISIE Den Haag-Sparta 2-0 (1-0), 5. Wetzel 1-0, 61 Schoenmaker 2-0. Scheids rechter. Thomas, Toeschouwers; 3400. MW-Excelsior 3-1 (2-1), 20 Scha pendonk 1-0, 22 Van der Poppe 2-0 (strafschop), 33 Piasmans 2-1, 89 Schapendonk 3-1. Scheidsrechter; Weerink. Toeschouwers: 5000. NEC-NAC 1-1 (0-0), 55 Ophof 1-0, 80 Lokhof 1-1. Scheidsrechten Keizer. Toeschouwers: 8.500. PEC-Go Ahead Eagles 2-1 (1-0). 16 Hoekstra 1-0,78 Jans 2-0,88 Ten Cate 2-1. Scheidsrechter Mulder. Toe schouwers; 9.000. PSV-Ajax 1-1 (0-1). 31. Schoenaker 0-1, 85 Van der Kuylen 1-1. Scheids rechter Van Ettekoven. Toeschou wers: 27.000 (uitverkocht). FC Twente-Vitesse 4-1 (3-1). Bleuming 1-0,12. Bursac 1-1,17. Kila 2-1, 37. Lindsted 3-1, 68. Bleuming 4-1. Scheidsrechter Klint. Toe schouwers: 5000. Feyenoord-AZ 3-1 (2-0). 5 De Leeuw 1-0, 9 Wijnstekers 2-0,49. Kist 2-1, 86 Petursson 3-1. Scheidsrechter Cor ver. Toeschouwers: 34.000. Willem II-FC Utrecht 0-2 (0-1). 27. Van Veen 0-1, 52 De Kruyk 0-2 straf schop. Scheidsrechter Van der Laar. Toeschouwers 7500. Roda JC-Haarlem 1-2 (0-0). 46 Haar 0-1, 47 De Jong 1-1, 85 Haar 1-2. Scheidsrechter Bosman. Toe schouwers: 6000. EERSTE DIVISIE De Graafschap-SW 2-0 (2-0). Min- tjes 1-0, 43. Polko 2-0. Scheidsrech ter Van Vliet. Toeschouwers; 2600. SC Veendam-SC Amersfoort 1-3 (1-1). 29. Leijenhorst 0-1,45. Koolhof 1-1, 47 en 72. Hulshoff 1-2 en 1-3. Scheidsrechter Klinkers. Toe schouwers: 1400. SC Cambuur. FC Amsterdam 2-1 (2-0). 28. De Groot (strafschop) 1-0, 38. Schouwenaar 2-0, 79. Jansen 2-1. Scheidsrechter Van Swieten. Toe schouwers: 3200. Eindhoven-Telstar 1-0 (1-0). 43. Sulkens 1-0. Scheidsrechter Van Dijken. Toeschouwers: 2500. FC Den Bosch-Wagepingen 1-1 (1-1). Scheidsrechter Geurds. Toe schouwers: 9100. 3. Romijn 1-0, 35. Van Pelt 1-1. Fortuna SC-Heerenvcen 0-0 (0-0). Scheidsrechter BroekmanToe schouwers: 1500. Helmond Sport-Volendam 0-1 (0-1). 12. Prop Molenaar 0-1. Scheidsrech ter Draaisma. Toeschouwers: 1400. FC VW-FC Groningen 0-4 (0-3). 20. "Veldmate 0-1, 31. Bakker 0-2, 43. Waalderbos 0-3, 73 Houtman 0-4. Scheidsrechter Severein. Toe schouwers: 4900. Heracles-DS'79 1-1 (1-0). 29. Lalo- pua 1-0, 73. Evers 1-1. Scheidsrech ter Van Eijk. Toeschouwers: 4800. dewerking had geweigerd en Feyenoord al veel eerder dan de bedoeling was "sterk was ge maakt" (zoals Kessler het uit drukte) werden de zaken totaal omgedraaid. In plaats dat de Rot terdammers na rust alle remmen los konden gooien, moesten ze de handrem nog stevig aanhalen en gaan leunen op- de klasse van Joop Hiele. Wijnstekers: "Want we zaten op eens helemaal vast en konden niet meer loskomen ook". AZ dat zich juist toen even leek te beseffen dat het voor de laatste kans vocht, kwam echter niet verdei dan een treffer van Kist en een bal op de paal van Welzl. "Was die erin gegaan, dan hadden we nog verloren", wist de door Troost vervangen Notten, "maar verder leek het of deze wedstrijd totaal niet leefde bij AZ. Het was toch erop of eronder voor die jon gens, maar ik heb er weinig van gemerkt. Ze geloofden er gewoon niet in". Eddy Treytel bestreed dat: "Ieder een was wel degelijk geconcen treerd en we waren er ook alle maal van overtuigd dat we hier een goed resultaat zouden beha len. Misschien heeft het daaraan wel gelegen, waren we overge concentreerd. In elk geval heb ben we hier het kampioenschap zo goed als zeker verspeeld". Ook Kessler beseftedat: "In theorie hebben we nog een kans, in de praktijk is het allemaal voorbij. Alleen door dat erbarmelijke be gin. Daarmee is duidelijk bewe zen dat we nog niet rijp zijn voor een titel. Het leek wel of niet AZ, maar Feyenoord daar voor vocht". Voor de Rotterdammers kwam de zege wat dat betreft te laat, dus kan Ajax de titel gaan opeisen. "Maar", zei Westerhof, "dan ver wacht ik wel een telefonisch be dankje van Beenhakker". PAULDE TOMBE EREDIVISIE Willem II-FC Utrecht 0-2; Feyenoord- AZ'67 3-1, Roda JC-Haarlem 1-2; FC Twente-Vitesse 4-1; PEC/Zwolle-GA Eagles 2-1; NE&NAC 1-1, PSV-Ajax 1-1; MVV-Excelsior 3-1 en FC Den Haag- Sparta 2-0. 30 21 5 30 19 6 29 15 J0 30 14 8 30 13 8 30 14 6 AZ'67 Feyenoord PSV Utrecht Roda JC Twente Willem II 30 Den Haag 30 GA Eagles 30 MVV 30 PEC Zwolle 30 Vitesse 30 NAC 29 Sparta 30 NEC 30 Haarlem 30 30 10 44 69-29 40 53-27 8 8 36 52-33 8 9 34 43-31 6 10 34 45-39 5 11 33 42-40 9 11 29 51-52 11 10 29 36-55 8 12 28 34-37 5 14 27 44-45 9 13 25 34-45 7 15 23 31-40 11 13 23 33-54 6 15 22 26-49 6 16 22 37-52 5 17 21 29-48 9 15 21 36-58 EERSTE DIVISIE De Graafschap-SW 2-0; SC Veendam- SC Amersfoort 1-3; SC Cambuur-FC Amsterdam 2-1; Eindhoven-Telstar 1-0; FC Den Bosch-Wageningen 1-1; Hel mond Sport-Volendam 0-1; FC WV-FC Groningen 0-4 en Heracles-DS'79 1-1. Groningen 30 19 Den Bosch 30 18 Volendam 28 18 Wageningen 28 15 Graafschap 31 15 DS'79 31 12 Cambuur 28 15 Amsterdam 30 12 Heracles 30 12 VVV 30 12 Fort S. 28 29 10 Telstar 28 Vl'dingen 30 Veendam 29 SW 29 Helmond Sp.29 Amersfoort 29 4 45 60-14 6 42 51-27 6 40 62-24 3 40 52-29 11 35 31-26 9 34 55-40 11 32 54-36 10 32 46-39 11 31 38-35 11 31 40-52 9 30 43-32 10 29 34-37 9 7 13 25 30-44 7 10 11 24 35-41 S 8 16 20 31-52 5 7 16 19 35-58 5 7 16 19 43-67 7 5 17 19 29-63 2 5 22 9 24-77 Cambuur periode- Stand aan kop vierde periode: Heracles 5 4 1 0 9 10-4 Wageningen 5 3 2 0 8 7-4 Eindhoven 4 3 1 0 7 7-4 Groningen 5 3 117 10-5 Den Bosch 4 2 2 0 6 13-4 st (AZ'67) 24. 2. Petursson (Feye noord) 22, 3. Vermeulen (Rode JC) en Schapendonk (MW) 15, 5. Nanninga (Roda JC) 14. 6. Waslander (Excelsior] en Schoenaker (Ajax) 13. Postuma klopt Piet Schrijvers, maar arbiter Van Ettekoven zal de treffer ajkeuren, wegens buitenspel.

Leidsch Dagblad | 1980 | | pagina 14