Mogelijk nog dit jaar buurthuis in Weipoort [Le/cfce agenda Chauffeur overvalt zichzelf Onderzoek naar voortbestaan VVV Wassenaar BELGISCH ENSEMBLE IN KATWIJK Eerste in Zoeterwoude ZOETERWOUDE - Als alles volgens plan blijft lopen zal Zoeterwoude binnenkort haar eerste buurthuis rijk zijn. Nadat het voorbreidingscomité "Buurthuis de Weipoort" zich een jaar lang heeft ingespannen om alle officiële za ken in orde te maken, krijgt nu de buurt de kans om haar wensen in daden om te zetten. VRIJDAG 4 APRIL 1 Het voormalige schooltje bij het Kerkepad dat als buurthuis zou moeten worden ingericht. Dat zou vrij snel moeten gebeuren omdat ook de kwaliteit van liet alweer een tijdje leegstaande gebouwtje langzaam terugloopt. Mevrouw Van Eesteren nieuwe VVD- voorzitter WASSENAAR - Mevrouw C. Eesteren-Smith is gisteren tijdens een WD-vergadering van de afdeling Wassenaar gekozen tot voorzitter van genoemde partij. Zij volgt daarmee mr. W. Koomans op. Voorheen was mevrouw Van Eesteren vice-voorzitter van de WD in Wassenaar. Deze functie wordt nu van haar overgenomen door de heer C. Aptroot. Mevrouw A. de Graaf-Van de Graaf volgt mr. B. den Hartog op als secreta- Deze wensen uitten zich bijna een jaar geleden toen middels een door het gemeenteraadslid Kees Straver in en om de Weipoort ge houden enquête, de behoefte aan een buurthuis werd gepeild. Aanleiding tot deze enquête was het vrijkomen van het kleuter- schoolgebouw nabij het grote Kerkpad. Hierdoor ontstond een unieke gelegenheid om in deze wat afgelegen buurt een eigen ontmoetingscentrum te Eerste stap Na deze enquête werd een informa- opgericht. Hiermee werd de eer ste stap in de richting van realisa tie van het buurthuis gedaan. Dat deze stap een lange weg inluidde bleek later toen het dageljks be stuur van het comité met de ge meente ging praten. Deze stond helemaal niet onwelwillend te genover het idee, maar ze stond er wel op dat het hele zaakje eerst nog eens moest worden bekeken. Op de informatie-avond waren de verschillende wensen naar voren gekomen. Hóóg genoteerd op het verlanglijstje stonden onder meer sommige cursussen, kaart en bingo-avonden, zondags na de kerk koffiedrinken en creatieve bezigheden. Concreet stond er echter nog niet weel vast. Belang rijk was ook in verband met sub sidie dat er leden kwamen. Problemen Half februari paseerde de oprich tingsakte van de vereniging "Buurthuis de Weipoort" de no taris, zodat leden konden worden gewonnen. Dit werd gedaan door middel van een oproep aan de buurtbewoners, die daarbij te vens opnieuw de kans kregen op en' aanmerkingen naar voren te brengen. Op het ogenblik telt de vereniging bijna honderd leden en een flink aantal donateurs. Hier kbmen er zeker nog bij, zodat het buurthuis heel dichtbij komt. Toch zijn er nog wat problemen. De gemeente verlangt een begroting voor het komende jaar, omdat deze nogal wat in het gebouw moet investe ren. De huidige verwarming is bijvoorbeeld niet toereikend. En doordat het gebouw al weer een tijdie niet wordt gebruikt loopt de kwaliteit snel terug. Deze za ken maken dat er nu snel moet worden gehandeld. Dit wordt nog eens extra benadrukt door dat het bestuur het buurthuis ui terlijk dit jaar september draai ende wil hebben. Om nu inderdaad snel spijkersjnet koppen te kunnen slaan is er 18 april een open-avond op touw gezet, een ieder die wat over het buurthuis wil weten wordt dan verwacht. Motto van de avond is dat het bestuur van de vereniging alles op papier mogelijk gemaakt heeft, zoals vergunningen, de huur enzovoorts, en dat de buurt hierop moet inspringen. Op deze avond moet blijken of er inder daad nog genoeg animo bestaat voor het plan. Blijkt dit het geval, dan kan de begroting worden af gerond en is het wachten alleen nog op de gemeente. Aangezien buurthuizen van rijkswege wor den gepropageerd, zal de ge meente Zoeterwoude bij vol doende animo waarschijnlijk geen struikelblok m De Van Gend en Loosauto op de plaats bijrijder die geboeid zijn. r hij op zes maart zou zijn lien. In de cabine bevindeyi zich de chauffeur en zijn Ook bijrijder medeplichtig aan grote geldroof WASSENAAR - De kandidaat huurder van het VW-kantoortje in Wassenaar, Van Beek, mag die in een proefperiode open hou den. Verder moet de gemeente onderzoeken of in de toekomst in samenwerking met het bedrijfs leven een levensvatbare VVV kan worden hersteld. De raads commissie voor financiën in Wassenaar ging gisteravond, met uitzondering van de PvdA-er Goulooze, akkoord met dit plan van burgemeester en wethou ders. De heer Van Beek lichtte als kandi daathuurder zijn verzoek aan de gemeente toe. Zo mogelijk in sa menwerking met de VVV Den Haag wil hij het werk in het sei zoen voortzetten. In het resteren de deel van het jaar wil hij am bachtelijk werk doen en de crea tiviteit van de Wassenaarders proberen te bevorderen. De commissieleden spraken zich gisteravond verder nog uit over het verlenen van geld van ver schillende instellingen. Zo rea geerde men positief op het geven van 10.000 gulden voor het eman cipatiewerk van Vrouwen Troef en de Wassenaarse Vrouwenraad. De commissie voelde zich door een initiatief van de Wassenaarse schoolhoofden min of meer voor een voldongen feit geplaatst. De ze willen namelijk in verband met de komende troonswisseling een boèkje onder de leerlingen verspreiden. Daarvoor is zo'n 10.000 gulden nodig. Mevrouw Van der Wiel (WD) had voorkeur voor een duurzamer object in de vorm van een. mok. PvdA-er Goulooze legde zich na enige dis cussie mokkend neer bij de goedkeurende standpunten van de overige leden voor deze uitga- vepost. De leden hadden geen moeite met het voorstel voor een aanvullen de garantie voor de rente en af lossing voor het Leidse Diaco- nessenhuis. Het gaat om een geldlening van 47,5 miljoen gul den. Er zijn 26 gemeenten bij be trokken. Gelet op het aandeel van Wassenaar (1 procent) gaat het WASSENAAR - De chauffeur en de bijrijder van de geldtrans portwagen van Van Gend en Loos, waaruit op 6 maart een be drag van negen ton werd ont vreemd, blijken zelf medeplich tig te zijn aan deze grote geldroof. De Wassenaarse politie heeft de 49-jarige chauffeur W.A.H. en zijn 40-jarige bijrijder P. van L. aan het begin van deze week in Den Haag gearresteerd. Beiden hebben inmiddels een volledige bekentenis hebben afgelegd hoe ze de overval in scene te hebben gezet. Het tweetal is voorlopig in verzekerde bewaring gesteld. Van de buit is tot nu toe niets bo ven water. De twee Hagenaars werden op 6 maart door de politie geboeid en gekneveld in hun geldauto aan getroffen op een doodlopend weggetje nabij Holiday Inn in Leiden. Volgens hun zeggen wa ren ze op de nabijgelegen Ples- manlaan van achteren geramd door een busje. De bijrijder was uitgestapt, maar een van de over vallers had hem onder bedreiging van een vuurwapen gedwongen weer in te stappen. De overvaller was daarop bij hen ingestapt en had de chauffeur gedwongen het doodlopende weggetje in te rij den. Daar hadden dé overvallers hun slag geslagen. Zij boeiden chauffeur en bijrijder en verdwe nen in hun busje met de buit, al dus in eerste instantie het relaas van de Hagenaars. De tegenstrijdige verklaringen van beide personeelsleden van Van Gend en Loos en andere kleine zaken, die niet klopten, hebben tenslotte geleid tot de ontkno ping van deze overval. De politie twijfelde al op de dag zelf aan het relaas van de beide Hagenaars. Omdat er echter geen bewijzen op tafel konden worden gelegd, werd besloten tot reconstructie van het gebeuren. Dat gebeurde drie maal, een keer met H., een keer met Van L. en een keer met beiden. Verschillende zaken ble ken niet te kloppen. Zo was er geen spoor van een aanrijding op de aangegeven plaats van het misdrijf op de Plesmanlaan, en H. en Van. L. wezen niet dezelfde plaats van misdrijf aan. Er was een verschil van zo'n dertig me ter. Ook ten aanzien van de over valler, die in de cabine zou zijn meegereden, spraken de verkla ringen elkaar tegen. De glas scherven, die op het doodlopen de weggetje werden gevonden bleken na onderzoek in het tech nisch laboratorium afkomstig van het achterlicht. De scherven waren echter niet door een aan rijding ontstaan, maar door het opzettelijk toebrengen van twee inslagen. Tenslotte bleek het overhemd van de chauffeur, dat naar zijn zeggen "door de over vallers van zijn lijf was ge scheurd", met opzet verknipt en versneden te zijn. Op grond van deze gegevens achtte de officier van justitie in Den Haag het maandag noodzakelijk het tweetal in verzekerde bewa ring te stellen. Na veel rekken en trekken en omdat de politie zo veel feitenmateriaal op tafel kon leggen, konden de twee dinsdag geen kant meer uit en bekenden volledig. Ze zwijgen tot nu toe echter in alle talen over de ver blijfplaats van de verdwenen ne gen ton en over de medeplichti gen in de overvalzaak. De politie zegt er namelijk zeker van te zijn dat er meer personen bij deze zaak zijn betrokken. Het onder zoek zal worden voortgezet. Zo lang zitten beiden, op last van de officier van justitie, op verschil lende plaatsen van het land ge vangen. Ze mogen, behalve van een advocaat, geen bezoek ont vangen of correspondentie voe- Een woordvoerder van Van Gend en Loos vertelde vanmorgen dat de chauffeur en zijn bijrijder res pectievelijk zeven jaar en een half jaar in dienst waren van het transportbedrijf. Dat de bijrijder zes maanden geleden in dienst was gekomen^met het doel eens een grote slag te kunnen slaan, beschouwt hij als een misvatting. Over de instructies die chauf feurs van grote geldtransporten meekrijgen, wilde de woord voerder niets kwijt. Wel kon hij zeggen dat de twee verdachten enkele van deze instructies had den genegeerd. Waarschijnlijk doelde hij daarmee onder meer op het feit dat de bijrijder na een aanrijding uit de auto zou zijn ge stapt, zonder dat het stil alarm in werking werd gesteld. Carillon en gerestaureerd torentje voor oude raadhuis WASSENAAR - Het torentje van liet oude raadhuis in Wassenaar moet worden gerestaureerd. Verder is het de bedoeling dat er een carillon in het torentje wordt geplaatst. VVD er De Korte vond gisteravond in de raadscommissie voor financiën de 50.000 gulden voor de gemeente wel aan de hoge kant. Het carillon zou 351000 gulden moeten gaan kosten. CDA er Schelhaas stemde in met het voorstel en verwachtte door het carillon meer sfeer in de Langstraat. Hij werd daarin bijgevallen door Goulooze (PvdA). Als het carillon wordt geplaatst dan kan het elk uur automatisch gaan spelen en elk kwartier een signaal geven van 9.00 uur s ochtends tot 18.00 uur s avonds.Toespelingen gisteravond gedaan om op dagen als 1 mei (dag van de arbeid) geëigende liederen te laten spelen leverden alleen de nodige hilariteit op binnen de raadscommissie. Wet houder Barning kon gisteravond nog niet meedelen wanneer de subsi die van Monumentenzorg voor de Wassenaarse molen zal alkomen. De raad gaf eerder toestemming om 83.000 gulden hiervoor uit te geven. Barbecue De jeugd van de voetbalclub "Meerburg" uit Zoeterwoude vièrt zaterdag het vijfjarig be staan van het jeugdhonk. Er zijn die dag verschillende activitei ten waaronder het zogenaamde zeven-voetbal voor de jongere junioren en 's avonds is er een disco en barbecue-avond voor de oudere junioren. Het Jeugdhonk is destijds opgezet om de jeugdafdeling van "Meer burg" naast het voetballen nog andere activiteiten te laten ont plooien. In het jeugdhonk zijn stripboeken en er is een tafel tennis- en een biljarttafel aan wezig. Voor de wat oudere kin deren worden regelmatig disco avonden en kaartavonden voor die categorie gehouden. Expositie In het gemeentehuis van Leider dorp is momenteel weer een ten toonstelling te zien die duurt tot en met 29 april. Er wordt werk geëxposeerd van een zestal kun stenaars uit de Westlandse ge meente Monster. Er zijn stille vens en landschappen te zien van Gerard Oskam, in het dage lijks leven leraar handvaardig heid. Van zijn hand is ook kera miek op de tentoonstelling aanwezig. Potlood-, houtskool- en conté-tekeningen en aquarel len van Arnold Beugelsdijk (le raar tekenen en fotografie) en li nosneden en pentekeningen van Xander Wellen zijn ook in het gemeentehuis aanwezig. Hans Meeuwis, eveneens leraar tekenen heeft etsen, olieverf op doek en acrylaatverf voor de tentoonstelling beschikbaar ge steld. De fotograaf Albert van Ark exposeert zwart wit- en kleurenfoto's. Marry van Ark heeft als lerares tekenen wandk leden tentoongesteld in het Lei- derdorpse gemeentehuis dat el ke werkdag van 8.00 tot 18.00 uur is geopend. Eierzoekwedstrijd Op eerste paasdag wordt in het Wassenaarse recreatiepark Duinrell de traditioneel gewor den eierzoekwedstrijd gehou den. "Dumpy" de grote paashaas en zijn assistentjes "Pluisje" en "Dompy" zullen in het bos 10.000 eieren gaan verstoppen. Kinde ren van 4 tot 10 jaar kunnen aan de eierzoekwedstrijd deelne men. Om 14.00 uur wordt het startsein gegeven door Harry Touw. Zaterdag is "Dumpy" trouwens nog te zien op de tele visie in het kinderprogramma "Ren je Rot". Vrijdag om een risico van 5000 gulden per jaar. Een ander punt waar door de com missieleden bij werd stilgestaan is het financiële tekort voor de al gemene begraafplaats in Kerke- hout. Volgens voorlopige schat tingen zal de gemeente een tekort van 160.000 gulden voor haar re kening nemen. Dit bleek aan vaardbaar te zijn, gezien het drin gende karakter van deze voorzie ning en de redelijkheid die gebo den is bij het opstellen van grafta rieven. Verder werd meegedeeld dat er aan wordt gewerkt om via de kabel-tv in Wassenaar Engelse zenders in de huiskamers te brengen. Hetzelfde geldt voor een radio-ver binding met de Tweede Kamer. Eind 1980 zal de gehele gemeente voorzien zijn van mini-containers zo liet wethouder Barning nog weten. Alle leden stemdengisteravond nog in met de aankoop van grond bij de Van Bommellaan. Wel stel den zij daarbij de eis dat er wo ningbouw moet komen. KATWIJK - Het Belgisch Variatie Ensemble geeft donderdagavond 10 april in de Soefitempel aan de Sportlaan een concert, aanvang 20.15 uur. Het ensemble komt naar Katwijk op uitnodiging van de sectie muziek van de volksu niversiteit K O. De groep bestaat uit twee klarinet tisten, een slagwerker en een pia nist. Er worden werken uitge voerd van o.a. Brahms, Beetho ven en Telemann. Leids Vrijétijds Centrum, Brëé- straat 66, pop show 21 uur, nachtfilm 23.30 uur "Strategie van de spin"; go-toernooi vanaf 11 uur. LAK-theater, Levendaal 150, be wegingsstudio Sjoerd en Gail 20.30 uur 't Parlement, Nieuwe Rijn 52, club v. alleenstaanden 20 Nieuwe Rijn 20a, NVSH-trefcen- trum, open weekendcafé 21.30 Artsen Leiden - Dé weekenddienst begint za terdag om 0 uur en eindigt zondag om 24 uur. Wijk 1 (Boerhaavedistrict, Binnen stad-noord, Groenoord, Kooi, Meren- wijk) zaterdag J. Stolk, Burggravenlaan 16, tel. 125820; zondag F.B. Kruis, Kla proos 34, tel. 126371 maandag A. Rus, Middelstegracht 131, tel. 132500; wijk 2 (Binnenstad-zuid, Tuinstadwijk, Pro- fessorenwijk, de Waard) zaterdag H.C. Jasperse, Witte Singel 72, tel. 124961; zondag E.K, Fogelberg, De Sitterlaan 18, tel. 132877; maandag W. de Bruijne, De Laat de Kanterstraat 32, tel. 126866; wijk 3 (Mors, Haagwegkwartier, Zuidwest) zaterdag E.H. Nieuwenhuis, Bevrij dingsplein 60; tel. 769818; privé: Reitz- straat 5, tel. 767185. Zondag A. Boer, Kennedylaan 46, tel. 410420; maandag H. Engel, De Meij van Streefkerkstraat 53, tel. 121334. Voor de praktijk van Gjoeneveld, R. van Leeuwen, Verhage, Meijer, Reinders, Tan, Van Tol, Zwijnenburg wordt van vrijdag 24 uur tot en met zondag 24 uur waargenomen door R. Zwijnenburg, Gallaslaan 24, Leiderdorp, tel. 412166; zat. en zondag spreekuur 11-11.30 uur in Gezondheidscentrum Merenwijk, Ros molen 2. Maandag door R. van Leeuwen, Hooigracht 48a, tel. 133834; spreekuur Leiderdrop - Vrijdag en zaterdag: J. v.d. Leden/J. v.d. Beek, Hoofdstraat 8, tel. 894539; zondag en maandag P. van 't Woud, Hoofdstraat 40, tel. 410070 (spreekuur van 12.30-13 uur). Oegstgeest - zaterdag en zondag J. de Haan, Oranjelaan 26, tel. 15605; maandag E. v. Walchren, Oranjelaan 29, tel. 152130. Voorschoten - zaterdag J.H. Vrijenhoek, Bachlaan 1, tel. 2356; zondag W. van Dam, Palestrinalaan 29, tel. 3960; maan dag A. Tromp, Leidseweg 328; tel. 071-762159. Warmond - F. Walenkamp, Dorpsstraat 45, Warmond, tel. 01711-10030 Apotheken De avond-, nacht- en zondagsdienst der apotheken in de regio Leiden wordt waargenomen van vrijdag 4 april tot maandag 08 uur door Haven Apotheek, Haven 18, tel. 120085; en apotheek Be ker, Kempenaerstraat lb, tel. 153274; maandag 08 uur tot vrijdag apotheek Reyst, Steenstraat 35, tel. 120136 en apo theek Voorschoten, Leidseweg 66, tel. 2525. Voor spoedgevallen kan men van een taxi gebruik maken, uitsluitend na elf uur 's avonds- Wijkverpleging Leiden - Interkruis, Middelweg 38, tel. ten noorden van de Rijn 134604; ten zui den van de Rijn 121753. Leiderdorp, Zoeterwoude Rijndijk - Gezondheidscentrum, Berkenkade, Leiderdorp, tel. 410131; spreekuur ma. t/m vrij. van 14-15 uur. Oegstgeest - Interkruis, Lijtweg 7, tel. 154500. Voorschoten - Gezondheidscentrum v.d. Waalslaan, tel. 4641. Warmond - M. Huysdens, v. Speykstraat 248, Lisse, tel. 02521-13353. Dierenartsen Y. Krol, Kennedylaan 260, Oegstgeest, tel. 153266; F. Muurling, Plantsoen 23, tel. 125057; t/m eerste paasdag B. Broer, Boshuizerlaan 26, tel. 764058. Historie van Sassenheim LISSE - Onder belangstelling van vrienden en leerlingen heeft de geschiedschrijver van Lisse, de heer A. M. Hulkenberg, de ten toonstelling 'Potlood' geopend in slot Dever. 'Potlood' is een expositie van de Sassenheimse kunstenaar Giel Langeveld, oprichter van de Sas senheimse kunstacademie. "Giel Langeveld heeft de historie Van Sassenheim en omgeving ver eeuwigd". aldus Hulkenberg. "In de bollendorpen is veel van histo rische waarde opgeruimd en al leen op prenten zoals Giel Lan geveld ze maakt is er nog iets van terug te vinden". 1 De benedenverdieping van de to ren geeft een beeld van tekenin gen uit de omgeving van Sassen heim en op de bovenverdieping zijn de "meta-realistische" wer ken van Langeveld te zien. De tentoonstelling blijft geopend tot 20 april (dagelijks van 14.00 tot 17.00 uur) in slot Dever aan de Heereweg te Lissè. LEIDSCH DAGBLAD DAGBLAD VOOR LEIDEN EN OMGEVING Uitgave: Leidsch Dagblad B.V. Hoofdkantoon Witte Singel 1 2311 BG Leiden. Postbus 54, 2300 AB, Leiden. Giro 57055. Voor betaling van abonnementsgelden uitslui tend giro 28884. Telefoon: 071-144941. Nabezorging van 18.00-19.30 u. Zaterdag van 16.00-18.00 u. Telefoon 071-211515. Indien in gesprek 071-210221. Kwartaalabonnement 46,30 Kwartaalabonnement per post 66,40 Jaarabonnement f 173,70 J aarabonnement per post 254,10 Losse nummers f 0,65 Abonnementsgelden bij voor uitbetaling te voldoen. Bij automatische overschrij ving geen administratie- en in cassokosten.

Leidsch Dagblad | 1980 | | pagina 2