Weer een kort koppie De nieuwe mode heeft voor iedereen wel iets Badpak is strapless SIERADEN DEZE ZOMER m- DONDERDAG 3 APRIL 1980 IN EN OM HET HUIS PAGINA 31 Of het de invloed van de disco mode is of gewoon weer eens iets anders willen is niet dui delijk maar een ding staat vast: het badpak is heel na drukkelijk terug in het mo debeeld. Bij dat badpak is natuurlijk het strapless-pak of het badpak dat als zodanig kan worden gedragen, een belangrijk ar tikel. Niets is zo vervelend als een wit streepje over je schouder bij die leuke zon- nejurk met heel dunne bandjes. Een badpak dat strapless kan worden gedra gen is daarom ideaal. Boven dien kan het een stuk geraffi neerder staan dan de kleinste bikini, zeker als de tienerja ren achter je liggen. Kenmerkend voor de nieuwe badpak-lijn zijn dan ook de rechte belijning, de minder diepe rug. Over het algemeen sluiten de badpakken zeer strak aan en hebben veel fronswerk. De stoffen zijn romantisch: kloppé, seersuc ker, en cloqué. De eenkleuri ge pakken zijn vaak afge werkt met een bies. Maar zonder bikini's doen de fabrikanten het deze zomer natuurlijk niet. De verande ringen zitten daar vooral in de dessins. Geometrisch, bloe men enz. De broekjes zijn er b.v. bij Tweka in twee maten. De mannen, zij hebben altijd wat minder keus, kunnen komend seizoen kiezen uit tanga's of shorts met wat meer gangbare modellen er tussen in. De nieuwe kleuren in de bad- mode voor het komend sei zoen zijn: cyclaam, lavendel, wijnrood, hade, steenrode, beige en grijs. De schaar gaat dit voorjaar toch in de lange lokken. Kort zal weer troef zijn in de kapsalons.En dat is natuurlijk niet zo vreemd. Met de zomer in zicht wil iedere vrouw toch een kapsel dat een mini mum aan onderhoud vraagt en ook een goed uiterlijk garan deert. Een van die nieuwe kapsels is de lijn Farouche - wat wild en woest betekent - in Parijs gelanceerd. Het is een kapsel waarbij de nadruk ligt op de driehoek met lange nekpartij. Het kapsel wordt gemaakt mét en zonder krullen. In Parijs zijn de kappers bij dit nieuwe kapsel weer met het mes aan de slag gegaan maar wel in combinatie met de schaar. Op Farouche zijn natuurlijk heel wat variaties te maken,een goede kapper zal weinig moeite hebben de nieuwe lijn aan uw type en i te passen. JM- Uit de collectie van Tweka dit badpak met fronswerk op de heupen. De schouderbandjes kunnen worden geknoopt bij het zonnen. Een gestreepte jurk die een beetje aan de jaren vijftig doet denken. De rok is kort, de schouders zijn opgesneden. Een sportief badpak waarin heel goed gezwommen kan worden en een bikini met veel touwtjes. De Nederlandse sieradenmode wijkt enigszins af van het alge mene Europese beeld. In ons land zyn de gouden sieraden nog steeds klein en zeer vrouwelijk. Om toch een merkbaar accent te leggen op de kleding worden ket tingen met twee of meer - van verschillende lengten - tegelij kertijd gedragen en ook setjes zijn erg in trek. Hetzelfde effect wordt bereikt met een kombina- tie van goed bij elkaar passende juwelen; ring, armband, oorbel len, ketting en eventueel ook nog een broche. Nieuw in Nederland zyn de uiterst fijne, maar heel lange oorbellen die vaak gekom- pleteerd worden met steentjes of kleine pareltjes. Iets grotere ontwerpen zijn meestal vervaardigd van goud-op-zilver of goud-op-alpacca. De motie ven doen nogal Oosters aan, veel bloem- en bladcombinaties, al dan niet met steentjes. Pareltjes, en ook het Biwa pareltje, zijn nog altijd erg in trek; andere favoriete stenen blijven in Ne derland onveranderd de bloed koraal en granaat. In drie, vier lijnen is de mode voor dit voor jaar eigenlijk wel sa men te vatten. het pure Amerikaanse stijltje met kuitbroeken, geruite bloeses, bermuda's allemaal in de meest vreemde en gewaagde kleur combinatie. Dat is een mode voor de echte jonge durvers. Jonge mensen die er niet voor schro men een mini-rokje (want dat is ook weer terug, al is het voorzich tig) te dragen met cowboylaarzen en een gek felgekleurd jack of die het best aandurven een bontge- ruit overhemd te combineren met een gestreept polo-shirt in heel andere kleuren. Western Voor die categorie is er ook de wes ternstijl met cowboyspijker broeken, jasjes met western- franjen enz. Het blijft in de Ame rikaanse sfeer, ook met de over all, een onontbeerlijk kleding stuk dit seizoen want die wordt uitgebracht in een soort astro nauten-uitvoering. De stof is veelal glimmend en het pak heeft veel ritsen. Klassiek Maar ook de liefhebbers van klas siek kunnen bij alle modezaken terecht. Bij deze stijl zijn de man telpakken met plooirokken en de jurken met jasjes het belang rijkst De klassieke lijn wordt verder gekenmerkt door a-syme- trie draperieën, ruguitsnijdingen in de vorm van sluitingen en an dere uitsnijdingen. De roklengte komt in deze serie kleding beslist niet boven de knie maar zweeft er op. Bij deze mode horen kleine schoudertasjes, strohoeden met een platte bol, smal en rond. De schoenen hebben een redelijk hoge hak, geen naaldhak, en vaak een open teentje. Voor de man nen is er natuurlijk veel in die klassieke sfeer. Wat naast de drie delige kostuums en de blazers veel op shows te zien was is de klassieke spencer met v-hals, in de pantalon gedragen. De kinderkleding volgt vooral de sportieve lynen van de "grote mode". r Hij in een keurig drie-delig kostuum, zij in een rok met kleine plooien an de voorkant en een semi-sportitfjasje. De klassieke lijn ten voeten uit. •k Een trui met daarover een dy-warmer" een fijne dracht i koude voorjaarsdagen. Een drie delig kostuum i passende spencer. Helemaal op de Amerikaanse toer

Leidsch Dagblad | 1980 | | pagina 31