Helft Leiderdorpse winkeliers 'Winkelhof' voor [Le/cfee agenda Onzekerheid over geluidswering GROTE INTERESSE SCHAKEN EN DAMMEN Ahold-concern levert grootste zaak Restauranthouder gaat stortplaats schoonmaken aan in schoolgebouwen Daders van geldroof opgepakt DONDERDAG 3 APRIL 1980 Muziekschool moet meer naar buiten treden VOORSCHOTEN - Dc muziek school Leiden en Omstreken wil dat deze school zichzelf meer naar buiten toe gaat presenteren. Dit vindt de raadscommissie voor welzijn en onderwijs in Voorschoten. Er zijn momenteel 135 Voorschotense leerlingen, een aantal dat gering is. omdat juist in Voorschoten particuliere scholen of gewoon particulier muziekonderricht veelvuldig wordt gegeven. De raadscom missie is van mening dat juist de onbekendheid met de mogelijk heden van de Leidse muziek school het leerlingental gering houdt. "Toegangsbrug naar zwembad is gevaarlijk" VOORSCHOTEN - De toe- gangsbrug tot het nieuwe zwembad "Het Wedde" in Voorschoten is ongeschikt en gevaarlijk voor minder-vali- den. Dit is de mening van de plaatselijke Sportraad. De dienst openbare werken van Voorschoten stelt dat een stijgingspercentage van 8 procent aanvaardbaar is. De raadscommissie voor welzijn heeft de indruk dat tal van bruggen bij glad of regenach tig weer in de voetgangersge bieden zeker niet ongevaar lijk zijn. Wethouder Marselis deed de toezegging te onder zoeken of het houten dak van de brug eventueel een anti- slipbodem krijgt. LEIDEN - Uit eenopslagloods in de Transvaalhof is gistermiddag voor een bedrag van ruim 1200 gulden aan materialen gestolen. Door het forceren van de toegangs deur drong men de loods binnen. Ohtvreemd werden een aantal rollen lood en het nodige gereed schap. LEIDSCH DAGBLAD DAGBLAD VOOR LEIDEN EN OMGEVING Uitgave: Leidsch Dagblad B.V. Hoofdkantoor. Witte Singel 1 2311 BG Leiden. Postbus 54, 2300 AB, Leiden. Giro 57055. Voor betaling van abonnementsgelden uitslui tend giro 28884. Telefoon: 071-144941. Nabezorging van 18.00-19.30 u. Zaterdag van 16.00-18.00 u. Telefoon 071-211515. Indien in gesprek 071-210221. Kwartaalabonnement 46,30 Kwartaalabonnement per post 66,40 Jaarabonnement f 173,70 Jaarabonnement per post 254,10 Losse nummers f 0,65 Abonnementsgelden bij voor uitbetaling te voldoen. Bij automatische overschrij ving geen administratie- en in cassokosten. Volop concentratie bij de jeugdige deelnemers aan de damwedstrijden gistermiddag in Zoeterwoude. ZOETERWOUDE - ln de Zoe- terwoudse Sjaloomschool zijn gistermiddag weer de tradi tionele schaak- en damkam pioenschappen voor de lagere schooljeugd uit deze gemeente gehouden. Ruim 150 scholie ren streden van half twee tot vier uur om de te behalen me dailles. Opvallend was dat er zich bij de damwedstrijden een grote groep eerste klassers had aangemeld. In vergelijking met het vorige jaar was de opkomst aan merkelijk beter te noemenHet grootste gedeelte van de schooljeugd waagde zich aan het dammen. Het toernooi dat jaarlijks door de schoolraad van de Sja loomschool wordt georgani seerd, was opgesplitst in vier groepen. Bij de jeugd tot en met de derde klas prolongeer de Dirk Mever bij het schaken zijn titel door respectievelijk Edwin Berg en Ronnie Belt voor te blijven. Een zelfde prestatie leverde Johan Wal raven bij de dammers, waar Edwin van der Post en Loek van Gent ook in de prijzen vielen. Schaakkampioen bij de jeugd van de derde tot en met de zes de klas werd Jan Jaap Hau- ser, die na een zware en lang durige strijd Peter en Hans Berg achter zich wist te hou den. Bij het dammen in de hoogste groep was er nogal wat tijd nodig om een uiteindelijke winnaar naar voren te laten komen. Laat in de middag toonde Herman van der Post, die vorig jaar als derde ein digde, zich het sterkste. Wilko de Vlieger werd tweede ter wijl de winnaar van vorig jaar Bas van Heek derde werd. doen, dan zou desnoods de politie ingrijpen. Zover kwam het nog niet, omdat Van der Valk bij de provincie een bezwaarschrift indiende. Een speciale commissie van provin- ciale-statenleden' zou dat be zwaarschrift gisteren behande len, maar de restauranthouder kwam niet opdagen. Ambtenaren van provinciale waterstaat maak ten duidelijk waarom: het ter- reintje is inmiddels van het vuil ontdaan. LEIDERDORP - Het Ahold-concern gaat de grootste win kel in het dit jaar nog te openen winkelcentrum "Winkel- hof' in Leiderdorp leveren. Op een oppervlakte van 3500 vierkante meter zal het concern een bedrijf gaan inrich ten, dat wat opzet betreft ligt tussen de Albert Heijn-su- permarkten en de Miro-vestigingen van Ahold. Kerken en stichting mogelijk in één gebouw VOORSCHOTEN - In principe is er overeenstemming tussen de Stichting Gezondheidszorg en de gezamenlijke kerken om tot de bouw te komen van een geza menlijk project, waarin ruimte is voor de stichting Gezondheids zorg en aparte ruimten voor de kerken. Als lokatie wordt ge dacht aan het terrein bij de Abra ham van der Hulstlaan in Noord- Hofland. Gezondheidszorg heeft thans een noodhuisvesting en de kerken gebruiken de aula van het scholencomplex in Noord-Hof land. Wethouder J. Bezemer meldde dit gisteravond in de vergadering van de raadscommissie voor eco nomische aangelegenheden. naam in de openbaarheid bren gen. Ook een aantal Leidse bedrijven zijn vertegenwoordigd, waaron- DEN HAAG-VOORSCHOTEN - Eigenaar A. van der Valk van res taurant De Gouden Leeuw in Voorschoten heeft eieren voor zijn geld gekozen en een door hem als stortplaats gebruikt ter rein nabij zijn restaurant aan de Veurseweg ontruimd. Het vuilstorten was verboden om dat het terreintje - dat in eigen dom is bij Van der Valk - ligt in het landelijk deel van Voorscho ten. Een speciale provinciale ver ordening beschermt dat soort gebieden. Het provinciaal be stuur van Zuid-Holland had de restauranthouder in januari al geboden om het storten te staken en de stortplaats te egaliseren en af te dekken. Zou hij niet binnen een maand aan die opdracht vol- mondse gemeenteraad de kans zou krijgen om te beslissen. Wethouder Van Schagen kon dit wel toezeggen en zo ging de hele commissie akkoord met het ge ven van een krediet van 785.000 gulden. Dit geld dient ter aanvul ling van het bedrag dat de NS willen geven voor het aanleggen van de aarden wal. Dit krediet zal echter worden ingetrokken als toch nog wordt besloten tot het plaatsen van schermen. Leede Voor een brug over de Leede, ter ontsluiting van het industriege bied, werd gisteren besloten tot een krediet van bijna drie miljoen gulden. In dat bedrag zijn ook de kosten opgenomen voor het fietspad, dat over de brug komt te lopen. Voor het bouwrijp maken van het plan "Zuid" gingen de commissieleden akkoord met een krediet van 228.000 gulden. Zoals bekend zal de gehele ge meenteraad nog akkord moeten gaan met deze beslissing. De commissie besloot gisteravond ook om de tarieven voor het wa ter met tien procent te verhogen. Voor de huur van een watermeter zal twintig procent meer moeten worden betaald. Met deze verho gingen hoopt de gemeente tekor ten op te kunnen vangen. Verder werden er gisteravond nog enkele woorden besteed aan de verkoop van het pand "Groot Leerust". De gemeente wil dit huis per advertentie aanbieden voor 750.000 gulden. De commis sie wilde wel eens van wethouder Van Schagen weten hoe deze prijs was vastgesteld. Er heeft namelijk geen taxering plaats ge vonden door een makelaar. Van Schagen deelde mee dat de prijs Naast de grote winkel worden nog zo'n 10.500 vierkante meter over ongeveer 50 andere bedrijven verdeeld. Bij de nu bekend ge worden verdeling valt op, dat ruim de helft van de bijna 40 tot nu toe bekende winkeliers Lei derdorpse middenstanders zijn. Hieronder zijn twee bakkers, een slager, een schoenenzaak, een hakkenbar, een optiekzaak, een winkel van wol en handwerken, een kapsalon, een zaak van huis houdelijke artikelen, een drogis terij, een delicatessenhandel, een slijterij en een snackbar. Verder een dierenspeciaalzaak, een sportzaak, een supermarkt en een bloemenzaak. Niet zeker Namen wilde Bezemer gisteravond nog niet noemen. Eén reden daarvan is, volgens hem, dat een aantal van de winkeliers nog geen offerte heeft getekend, zodat het dus nog niet zeker is, of ze inder daad in "Winkelhof" terecht ko men. Verder willen niet alle ge gadigden in dit stadium al hun der een viertal modezaken, een reisbureau, een grammofoonpla- tenhandel, een boekhandel, een babyspeciaalzaak, een vishandel en een zaak van verlichtingsarti kelen. Daarnaast komen er nog enkele landelijke bedrijven in "Winkelhof'. "Chinees" In de nabijheid van het winkelcen trum komen voorts nog een post kantoor, een bank, en een tank station. De horeca-sector zal worden gevormd door twee res taurants waaronder een "Chi nees". Eén van de bakkers zal een tearoom exploiteren. Wat er in de 3000 vierkante meter showroom komt is nog niet bekend. De verdeling is uitgevoerd door een selectiecommissie bestaande uit vertegenwoordigers van de ge meenten, van projectontwikke laar Johan Matser en van het Cen traal Instituut voor het Midden- en Kleinbedrijf. Er is gekozen aan de hand van een door project ontwikkelaar Matser opgesteld branchepatroon, waarin de ge- Het Winkelhof complex in Leiderdorp met boven de appartementenin het midden de winkels en beneden de parkeergaragein aanbouwAls alles volgens plannen verloopt kan eind van dit jaar van de wintce s ge worden gemaakt. meente Leiderdorp verder geen moet "Winkelhof' draaien. Onbekenden richten chaos Koopavond zal hoogstwaar schijnlijk vrijdagavond worden. In de lente van volgend jaar zal het winkelcentrum dan officieel worden geopend. Onder het complex is een parkeergarage, waarvoor de gebruiker wel moet betalen. Boven de winkels is kan toorruimte ontworpen. Matser wil hierin één kantoor onder brengen. Meerdere kleine kan- toorbedrijven blijkt niet haalbaar te zijn. Aarden wal of geluidsschermen langs Schiphollijn WARMOND - Over het type ge luidswering dat nodig is in ver band met de Schiphollijn die door Warmond komt te rijden, bestaat nog steeds geen zeker heid. Tijdens de commissiever gadering financiën en economi sche aangelegenheden die gister avond vergaderde werden de verschillende mogelijkheden nog eens uitgediept. De Nederlandse Spoorwegen wil len best de kosten op zich nemen van een aarden wal langs één kant van de spoorweg. Als de geluidsoverlast dan echter nog te hoog zou zijn, nemen de NS het niet meer op zich om ook nog eens geluidsschermen aan te brengen. Enkele leden van de commissie vonden dit een onze kere situatie. Daarom wilden zij dat na afronden van de onder handelingen met de NS. de War- tamelijk hoog is uitgevallen. Het pand verkeert namelijk in een vrij slechte staat van onderhoud en op de bijbehorende grond zullen in de toekomst wellicht parkeerplaatsen worden ge maakt. Omdat dit pand echter uniek is wordt geprobeerd om het voor zo'n goed mogelijke prijs kwijt te raken. Eventuele kopers zullen overigens wel de plicht hebben om het pand te restaure ren. Gebeurt dit niet, dan zal het huis moeten worden opgesplitst in drie aparte woningen. De Warmondse schoolkinderen zullen ter gelegenheid van de kroning van konipgin Beatrix een beker krijgen met daarop de beeltenis van de nieuwe konin gin. Hiervoor zal een bedrag van ruim 2.000 gulden nodig zijn. De commissie ging ermee akkoord dit bedrag in rekening te brengen van de gemeentebegroting. LEIDEN - Onbekenden hebben gisternacht een enorme chaos aangericht in een tweetal school gebouwen aan de Agaatlaan in Leiden. Door het vernielen van een ruit is men het gebouw van de openbare lagere school "De Hoeksteen" binnengedrongen. In de school werden vrijwel alle binnenra- men, kasten, bloempotten en plantenbakken vernield. Koel kasten werden omgegooid en schpolbenodigdheden door het gehele gebouw verspreid. Na hun baldadige activiteiten in "De Hoeksteen" te hebben vol tooid trokken de indringers naar het gebouw van de kleuterschool "De Pompelmoes" dat aan de la- WASSENAAR - Er zijn twee arres taties verricht in verband met de geldroof op een transportauto van Van Gend en Loos in Wasse naar. Bij deze overval op 6 maart jongstleden werd negen ton buit gemaakt. De twee gearresteerden, een 40-ja- rige en een 49-jarige Hagenaar, worden vandaag voorgeleid aan de officier van justitie in. Den Haag. De arrestatie was mogelijk na re constructies en onderzoeken die werden verricht door de techni sche recherche. Hierbij kwamen feiten aan hét licht die wezen naai de twee Hagenaars. Emancipatie of geen emancipatie? OEGSTGEEST - "Ik weet niet wat Boerenschilderen te maken heeft met emancipatie. Volgens mij maakt K en O oneigenlijk ge bruik van de rijksbijdragerege ling. Deze opmerking maakte mevrouw Bosman (PvdA) in de raadscommissie voor onderwijs en maatschappelijke aangele genheden. Mevrouw Bosman vond dat de begeleidsters van de VOS-cursussen daarentegen wel dienden te worden betaald, afge zien van de vraag of ze docenten - of hoe dan ook zouden worden genoemd. Toch noemde wethouder i gere school is vastgebouwd. Ook hier werd een enorme chaos aan gericht. Over het schadebedrag kon de Leidse politie vanochtend nog niets zeggen. Blom de kwaliteitseisen, die het collegebestuur van Oegstgeest graag van de leidsters wilde zien erg belangrijk. In tegenstelling tot het CDA-raads- lid Van Veen die voor meer fi nanciële steun pleitte, toonde mevrouw Rörsch (VVD) zich te rughoudend. Zij vond het hele maal niet zo zeker dat er veel vrouwen waren die het zich niet konden veroorloven het VOS- vrijwilligerswerk te doen zonder daarvoor een vergoeding te ont vangen. O WARMOND - De tunnel onder de Oranje Nassaulaan in War mond zal morgen voor het ver keer in beide richtingen worden opengesteld. Alleen het verkeer naar de Padoxlaan en het indus trieterrein zal gedurende de vol gende week nog gebruik moeten maken van de weg over de spoorweg. Deze is dan alleen te breiken vanaf de Oranje Nassau laan. Dit is echter maar van tijde lijk aard. Op vrijdag 11 april zal namelijk het gehele verkeers plein met alle wegen worden opengesteld. Donderdag Leiden Stadhuis - cie maatschappelijke zaken, 20 uur; ruimtelijke ordening, 20 uur. Lutherse kerk - Hooglandsekerkgracht markt, 19.30-22 Leids Vrijetijdscentrum - Breestraat 66 vrouwenfilm: Kijkhuis - vrouwenkerkchoorstraat 17 film Andy Warhol, 20 uur. Stadhuisplein - doodswake en stille mars, Amnesty International, 19.30 uur. Beatrix speeltuin - Schubertlaan, paas kaarten en sjoelen, 20.15 uur. Nieuwe Rijn 20a - werkgroep homofilie open caféavond, 21 uur. Lak-theater - Levendaal 150, Theater groep Dzjinn: "Leve de dood", 21 uur. Welfare-lokaal Rode Kruis - Leidseweg 33, Voorschoten, tel; 01717-3309, spreekuur voor invaliden, 19-20 Architektènwinkel - Hooglandsekerk gracht 32, vrij advies, 19.30-21.30 uur. Architektenwinkel - Pieterskerkhof 18, vrij advies, 20-21 uur. Volkshuis - Haarlemmerstraat 73 b, open middag, 14-16 uur, kaarten, sjoelen en andere spelletjes. Breehuys - ingang Schoolsteeg, werklo zen adviescentrum, vrij van 14-16 uur. tel: 130983. Werkgroep dienstweigeren - Troef, Noordeinde 2a, van 20-21.30 uur. Voor lichting en begeleiding dienstweigeren ook tel: 140866. Wassenaar - cie financiën, 19.30 uur. Warmond - cie openbare werken, 20 uur. Apotheken De avond-, nacht, en zondagsdienst van de apotheken in de regio Leiden wordt waargenomen door Doeza apo theek, Doezastraat 31, tel: 121313 en apotheek Van Breest Smallenburg, Loevestein 6, tel 890000. Wijkverpleging Leiden - Interkruis, tel: ten noorden van de Rijn 134604, tel: ten zuiden van de Rijn 121753. Leiderdorp/Zoeterwoude Rd. - ge zondheidscentrum, Berkenkade, tel: 410131. Spreekuur ma t/m vrij van 14-15 uur. Oegstgeest - Interkruis, Lijtweg 7, tel: 154500. Voorschoten - gezondheidscentrum, v.d. Waalslaan, tel: 4741. Warmond - Zr. A. Looyen-v.d. Wilt, Me rellaan 22, Sassenheim, tel: 02522-11454. Dierenartsen Voor de praktijk van Muurling/Roest/ Helden G. Roest, Haaghuishof 5, tel: 890405. Voor de praktijk van Krol en Vestjens: J. Vestjens, Rijn en Schie- kade 23, tel: 144323.

Leidsch Dagblad | 1980 | | pagina 2