Zoeterwoudse raad hekelt woonbotenbeleid CDA en VVD vallen over Warmonds woningbeleid Afsluiten Westeinde roept irritaties op Misverstanden over Warmonds fietspad Lommerlust: een of twee woningen per 5000 m2 0=jeidse agenda Visite bij Leiderdorpse bedrijven Wassenaar ontstemd over sluiproutes PAGINA 2 STAD EN RAND VRIJDAG 28 MAART 1980 WARMOND - Het viaduct voor de Schipholspoorlijn in Warmond lijkt eindelijk zijn voltooiing te naderen. Tijdens de raadsverga dering van gisteravond liet bur gemeester De Vreeze doorsche meren dat het viaduct over twee weken klaar kan zijn. Over het fietspad dat vanonder het viaduct naar de Herenweg moet gaan lo pen is echter nog wel wat te doen. Er bestaan tal van misverstanden en meningsverschillen over. De gemeente wil dit fietspad na melijk vanaf de Oranje Nassau- laan, via tachtig meter van de Lommerlustlaan, de wijk Lom- merlust inleiden. Dit om de overlast van de bewoners van Lommerlust zoveel mogelijk te rug te brengen. De heer Jonkers heeft tegen dit plan van de ge meente echter bezwaar aangete kend. Tijdens een hoorzitting, gisteren bij het provinciaal be stuur van Zuid-Holland, bleek dat dit bezwaar vooral tegen de tachtig meter langs de Lommer- lust is gericht. Jonkers zou liever zien dat het fietspad direct de wijk Lommerlust zou worden in geleid. Over de twee verschillende ziens wijzen op het fietspad bleek gis teren wel enige misverstanden te bestaan onder de raadsleden. Sommigen wisten niet meer voor welk plan zij destijds hadden ge kozen. Zij dachten namelijk voor het plan Jonkers te hebben geko zen, terwijl uit de notulen van de betreffende raadsvergadering bleek dat zij de mening van de gemeente deelden. Burgemeester De Vreeze was hier gisteravond zeer verbolgen over. Als enige oplossing zag hij de twee verschillende plannen nog eens naast elkaar te leggen en daarbij gebruik te maken van DEN HAAG-WARMOND - War- Hij benadrukte nog eens dat het gemeentebestuur geen behoefte heeft aan de villa's. „Ze worden toch alleen maar betrokken door mensen van buiten het dorp. Qe Warmonder kan ze niet beta len" twee situatie-schetsen. De direc teur van gemeentewerken van Warmond zal opdracht krijgen deze schetsen te verzorgen. Ge hoopt wordt dat dan reeds in de volgende raadsvergadering een svA- - -Sr eensluidend besluit zal kunnen worden genomen over de route van het nieuwe fietspad. WARMOND - "De gemeente biedt te weinig waarborgen voor dege ne die zich veel offers heeft moe ten getroosten om een eigen huis te kunnen bemachtigen." Deze woorden sprak gisteravond c'e heer Van Leeuwen van de CDA- fractie in Warmond. Hij viel daarmee het beleid aan dat de gemeente voert met het toe wijzen van premie-koopwonin gen in de nieuw te bouwen wijk Lommerlust. Volgens hem heeft de gemeente hierin 100 procent zekerheid en de eigenaar/bewo ner evenveel onzekerheid. Vooral het weer verkopen van de woning door de eigenaar is volgens het CDA te veel aan banden gelegd. In het programma van het college van burgemeester en wethouders is namelijk opgenomen dat de huizen alleen mogen worden doorverkocht aan erkende War- mondse woningzoekenden. Daarbij is wel een hardheidsclau sule ingebouwd, die inhoudt dat wanneer de eigenaar zoveel na delen heeft bij het volgen van de regels dat het als zeer on rechtvaardig kan worden be schouwd, de gemeente onthef fing van de regel kan verlenen. Zowel CDA als WD vinden ech ter dat de eigenaar daarbij teveel afhankelijk is van de willekeur van het college. Het CDA diende daarom het voor stel in om voor de verkoop van de premie-koopwoningen termij nen te stellen. De eigenaar zou dan een bepaalde tiid moeten proberen om zijn woning te ver kopen aan een erkende War- mondse woningzoekende. Lukt dit niet binnen de gestelde ter mijn, dan zou er een bredere kring van kopers mogelijk zijn. Zijn er dan nog geen kopers dan moet het huis op de vrije markt komen. De WD wilde aan dit voorstel zelfs nog iets toevoegen. Mevrouw Hajonides stelde na mens haar fractie voor om de ei genaars de zekerheid te bieden over de mogelijkheden tot ge bruik maken van de hardheids clausule. Dit zou bijvoorbeeld zeker moeten gebeuren bij nood gedwongen verhuizing, bij over lijden van de eigenaar of zijn echtgenote, en bij echtscheiding. Corijn van de WD wilde boven dien zien gewaarborgd dat de prijzen van de premiewoningen zoveel mogelijke gelijke tred lo pen met de vrije marktprijzen. Bovendien vestigde Corijn de aandacht op het feit dat het pro gramma van Warmond geba seerd is op dat van de gemeente Uithoorn, en dat in de Tweede Kamer vragen zijn gesteld over dit beleid. Het werd in Den Haag een vorm van "onbehoorlijk be stuur" genoemd. De fractie Progressief Warmond kon niet geheel met de voorstel len van WD en CDA meegaan. Timmerman vond dat de wonin gen vooral bestemd moesten blijven voor erkend Warmondse woningezoekenden en dat de gemeente daarvoor wel een goe de invloed op het woningbeleid moet blijven houden. Wel zij hij begrip te hebben voor een onder zoek naar het voorstel van de CDA. Uiteindelijk zegde burgemeester De Vreeze toe hét voorstel van Het CDA over het stellen van termijnen te bekijken. Hetzelfde geldt voor het voorstel van Corijn (WD). Op uitdrukkelijk verzoek van de heer Bonjer (WD) zal bo vendien worden nagegaan hoe hoog de premies voor huizen in Lommerlust zullen worden. monder Ciggaar ligt met het ge meentebestuur overhoop over de vraag of op zijn landgoed in het plan Lommerlust één of twee luxe woningen mogen worden gebouwd. Dit bleek gisteren tijdens een hoor zitting van Gedeputeerde Staten van Zuid-Holland, het dagelijks bestuur van de provincie, die voor de goedkeuring van het be stemmingsplan "Lommerlust" staat. Burgemeester De Vreeze van Warmond zei dat het ge- meentebèstuur dit deel van "Lommerlust" in dit gebied wil volstaan met èèn villa per vijfdui zend m2. Dat is nog noodge- VriiHacn dwongen, want het liefst zag het T^*J,9.^§keiden gemeentebestu ur Lommerlust Le.ds VrUeHjdscent. onbebouwd. Op grond van oude rechten (afwijking daarvan zou schadeclaims tot gevolg hebben) wordt villabouw toch op beperk te schaal toegestaan. Om tot een goede landschappelijke over gang te komen naar het Poelmeer en de Poelweg moet er zo ver spreid mogelijk worden ge bouwd, aldus het gemeentebe stuur. Daar staat volgens de Leidse advo caat mr. Linskens, raadsman van Ciggaar, tegenover dat aan een projectontwikkelaar toestem ming is gegeven om op percelen naast die van Ciggaar met een oppervlakte van slechts 3000 m2 wel toestemming is gegeven vil la's te bouwen. Ciggaar wil niet meer dan het bouwen van twee woningen onder één kap binnen hetzelfde bouwoppervlak dat anders voor één villa zou gel den. Volgens burgemeester De Vreeze is het bouwen op minder dant5000 m2 in Lommerlust alleen toege staan als daar een „contrapresta tie" naar de gemeente toe tegen over staat. De project-ontwikke laar heeft grond aan de gemeente afgestaan. „Het gebied is totaal 55.000 m2; gemiddeld houden we vast aan één villa per 5000 m2", aldus De Vreeze. Vrijetijdscentrum - optreden van Reggae-groep: "Lords of Lords", 21 uur. Salon O - Hèrengracht 45, weekend rondom de auto. Filmhuis - Breestraat 66, "The Servant", 23.30 uur. 't Parlement - Nieuwe Rijn 52, ledenver gadering P vd A-Leiden, 20 uur. Kijkhuis - Vrouwenkerkchoorstraat 17, film: "The Last Wave", thriller, 20 en 23 Stichting Surinamers Leiden - forum discussie, buurthuis "Eigen Wieken", Valkenpad 2, Merenwijk, 20 uur. Informatieavond Vrijwilligerswerk -Lange Gracht 246a, tel 14064. Wandelsportvereniging Zuidwest - kla verjassen en sjoelen in 't Parlement Nieuwe Rijn 52, 20 uur. Vereniging tot bevordering van bijen teelt - Boerhaverestaurant, ledenverga dering 19.30 uur. Kinderkleding/Speelgoedbeurs - klub- huis Klein Matilo, Zaanstraat 166, 19-22 Buurtavond Pieters- en Academiewijk- film: "Leids Leven", 20 uur. Micro-theater Imperium - 20.30 uur "De Droom van Amerika", Albee en "Stemmen", Momo. Restaurant Groenoordhallen - Lentebal van de carnavalsvereniging De Hutspot- Gehandicaptensoos - Topaaslaan 19, in lichtingen: 02522-14797, (na 19 uur), 't Parlemant - Nieuwe Rijn 52, club voor alleenstaanden, 20 uur. Nieuwe Rijn 20a - NVSH-trefcentrum, open weekendcafé, 21.30 uur. Voorschoten - gemeenteraadsvergade ring, 20 uur. ZOETERWOUDE- "Ik ben er van overtuigd, dat als een rechter deze rotzooi ziet, B en W van Zoeterwoude on zorgvuldig bestuur worden verweten". LEIDERDORP - Het Leiderdorpse college van bur gemeester en wethouders en enkele ambtenaren hebben gisteren bedrijven en instellingen op het in dustrieterrein "De Baanderij" in Leiderdorp be zocht. Zij willen zich daarmee wat uitgebreider in formeren over bedrijven en instellingen in Leider dorp en de betekenis daarvan voor de gemeente. Gisterochtend werd de laboratoriumschool "Rijn land" bezocht, het Rijnlands Instituut voor Onder nemersonderwijs, de Leidse Onderwijsinstellingen en de algemene vakschool voor het reisbureaube- drijf, een drukkerij en een reclame en marketingbe drijf. (Van een r verslaggevers) DEN HAAG-ZOETERWOUDE - Het afsluiten van het Westeinde op bepaalde momenten van dc dag, waartoe de gemeenteraad van Zoeterwoude vorige maand besloot, heeft veel irritaties opge roepen bij een aantal bewoners en gebruikers van deze weg. Zij zijn tegen het gemeentelijk be sluit bij de Kroon in beroep ge gaan. Bovendien willen ze dat de Raad van State de verkeersmaat regel intussen schorst totdat de Kroon een beslissing heeft ge- Dit bleek gisteren in' Den Haag, waar staatsraad Brouwer - die de beslissing over de schorsing moet nemen - de partijen hoorde: namens dertig bewoners en ge bruikers van het Westeinde agra riër L. Schenkeveld en namens het gemeentebestuur burge meester Detmers. Het Westeinde is voor auto's afge sloten op de volgende tijdstip pen: van half negen tot kwart voor negen 's ochtends; van kwart voor twaalf tot kwart over twaalf, van kwart over een tot half twee en van half vier tot kwart voor vier. Dat is gebeurd, vertel de burgemeester Detmers, om de leerlingen van de scholen aan het Westeinde (De Hellebelle, Cor- bulo en Klaverweide) een veilige In huize de Weipoort in Zoeter woude is vanavond een bingo avond. De opbrengst van deze avond, die in samenwerking met de Aloysiusschool wordt ver zorgd, is bestemd voor de finan- cioring van hét kamp dat in mei in Groenlo zal worden gehouden. route te kunnen bieden. Het be sluit betekent voor de bezoekers of bewoners van de boerderijen en andere bedrijven aan het We steinde dat ze op bovengenoem de tijdstippen gebruik moeten maken van dc al gereed zijnde pa rallelweg langs de nieuwe pro vinciale weg die in aanleg is: een omweg van naar schatting twee kilometer. En dat terwijl volgens agrariër Schenkeveld de veilige route voor de schoolkinderen met een simpele brug te verkrijgen zou zijn. Tussen de Klaverweide en de Hellebelleschool loopt al een pad dat met een brug in de rich ting van de Corbuloschool zou kunnen worden doorgetrok ken. Staatsraad Brouwer toonde zich enigszins verbaasd over het be sluit van de gemeenteraad om het Westeinde op bepaalde momen ten af te sluiten. „Is het wel te controleren of in een zo'n kwar tier niemand over die weg rijdt. De helft van de mensen trekt zich niets van zo'n verbod aan". Bur gemeester Detmers zei zijn hoop te hebben gevestigd op de politie en op eventuele straffen als het verbod wordt overtreden. Ook vroeg de staatsraad zich af of de problemen op het Westeinde bij de bouw van de scholen niet te gemeente hier geen verkeersbri- gadiertjes inzet. Detmers: „We hebben de problemen wel voor zien en gezegd: als de scholen klaar zijn, worden er maatregelen tegen het verkeer op het We steinde genomen. In verkeers- brigadiertjes zien we op deze weg geen heil". Volgens Schenkeveld heeft de maatregel „agressie" opgeroe pen, temeer omdat juist sommige moeders van scholieren er zich met hun auto weinig van zouden aantrekken. Boyendien werd de bewoners van het Westeinde al leen maar per brief meegedeeld, welke maatregel er inmiddels voor hun straat was getroffen. „Waarom hebben we niet geza menlijk om de tafel gezeten om te praten over een oplossing?" vroeg Schenkeveld zich af. De uitspraak over de schorsing volgt op korte termijn. Met deze krachtige uitspraak van Michielsen (VVD) tijdens de raadsvergadering gisteravond, werden alle verwijten aan het adres van burgemeester en wet houders samengevat. Ondanks dat heeft de raad gisteravond de mening van B en W over het uit- stervingsbeleid woonboten niet kunnen veranderen. Wat was er nu aan de hand Een woonbootbewoner, gegadigde voor een woning die eigendom is van de gemeente, mocht deze woning wel kopen mits hij een verklaring ondertekende, waarin hij verklaarde de woonboot niet meer te zullen doorverkopen. B en W vonden dit redelijk, omdat in Zoeterwoude sinds 14 oktober 1975 het zogenaamde uitster- vingsbeleid wordt gevoerd. Dit betekent dat woonboten die vóór deze datum waren bewoond nog één keer mogen woeden door verkocht. De koper dié er dan in komt is tevens de laatste bewo ner. Hij moet dan een verklaring ondertekenen, dat hij de boot niet meer verder verkoopt. De kandidaat voor de woning had echter de verklaring niet onder tekend, omdat hij al in augustus van het jaar 1975 een woonver gunning had aangevraagd. Dit was dus vóór de invoering van het bovengenoemde beleid. Hij kreeg toen geen woonvergun ning. B en W waren van oordeel, dat wilde de man in aanmerking komen voor het pand, hij alsnog WASSENAAR - Onvrede met het verkeer op de Rijksstraatweg (50.000 auto's per dag) en het gebruik van sluiproutes door de gemeente Wasse naar, dat was de teneur van de gisteravond door de plaatselijke PvdA- afdeling georganiseerde hoorzitting over verkeersproblemen in de ge meente. Duidelijke bijval kreeg een pleidooi voor het minder aantrek kelijk maken van de Wassenaarse wegen voor het spitsuurverkeer. In dat verband deed het aanwezige WD-raadslid Cocheret de la Morinière zelfs nog een politiek opmerkelijke uitspraak. Hij zette als lid van de grootste raadsfractie vraagtekens achter de tot op heden gekozen oplos singen, die al vele jaren worden aangedragen door een particulier ad viesbureau. Met name het idee voor een verbinding van de noordelijke kustgemeenten via de gemeente Valkenburg naar de Rijksstraatweg ter hoogte van de Haagse Schouw toe sloeg gisteravond aan. Opvallend was dat de automobilist en zijn voertuig ook deze verkeers- avond beheersten. Kwetsbare verkeersdeelnemers zoals fietsers en voetgangers werden slechts terloops genoemd. Voor een deel zou dat kunnen worden toegeschreven aan het ontbreken van moeders van kleine kinderen, bejaarden en andere groepen als gesprekspartners op deze hoorzitting. die verklaring moest onderteke nen. Gisteravond discussieerde de raad hierover. Straver (P.Z.) beschuldigde B en W ervan dat ze een gelegenheids- beleid hebben gevoerd. "Toen de man destijds een woonvergun ning aanvroeg heeft B en W zo maar besloten om dat beleid maar te gaan voeren", aldus Stra ver. Wethouder Maan verdedigde dat door te zeggen, dat er al eer der sprake van was geweest, maar dat het beleid toen gericht was tegen caravans en dergelijke. "We hebben in de vorige verga dering 7 vragen gesteld en op geen enkele vraag hebben we antwoord gekregen, we gaan er dus maar vanuit dat er geen ver ordening bestaat waarin het be leid is vastgelegd", aldus Straver. Onzorgvuldig bestuur Zowel door Michielsen als door Straver werd het college onzorg vuldig bestuur verweten. Ook van der Geest (CDA) wilde geen verantwoordelijkheid dragen voor het beleid dat B en W heb ben gevoerd. "Als alles zo simpel ligt zoals B en W het voorstellen, laat ze dan maar met de stukken komen," aldus van der Geest. Mi chielsen zei, dat de gemeente de woonvergunning aan de betrok kene nooit had mogen weigeren op grond van de officiële datum van invoering van het beleid. "Ik vraag mij af wat nu eigenlijk het criterium is. Is dat de datum van de aanvraag van de woonvergun ning, of de datum van afgifte van dc woonvergunning" vroeg Mi chielsen. Burgemeester Detmers zei daarop, dat de laatstgenoemde datum geldt. Verder deelde Detmers niet de mening van de andere partijen dat een uitstervingsbe- leid op een verordening moet stoelen. "Het is een pure zaak van B en W. En in ons geval is het gewoon een kwestie van een lan ge adem hebben", aldus Det mers. "Bovendien is de eis ge steld, omdat de betrokkene geen recht had op woonruimte binnen Zoeterwoude", aldus Detmers. Michielsen kon niet meegaan met Detmers. "Een burger dient een aanvraag voor een woonvergun ning in op basis van het beleid dat op dat moment wordt gevoerd", aldus Michielsen. Steun voor het beleid, dat B en W hadden gevoerd kwam vooral uit het CDA. Engelkes constateerde weliswaar, dat de gemeente niet correct had gehandeld, maar dat ook de woonbootbewoner zich zelf lelijk in de vingers heeft ge sneden door niet tijdig een woonvergunning aan te vragen. "Hij woont hier nu vijf jaar ille gaal", aldus Engelkes. Straver reageerde daarop fel: "Als B en W niet binnen 6 weken optreden te gen een illegale bewoner dan heeft het bestuur van de gemeen te haar rechten verloren." Ook CDA-er Roessen verdedigde B en W. "Er bestaat zoiets als een beleid dat in het algemeen wordt gevolgd. Daarom is het niet noodzakelijk dit soort zaken zwart op wit te stellen." Verordening P.Z. diende bij monde van Straver een voorstel in, om aan de bewus te kandidaat het pand Waterje 34 te verkopen en dat hij zijn woon boot nog één keer van de hand mocht doen. Tevens nodigde P Z. het college uit, om binnen niet al te lange tijd een officiële veror dening te maken (en aanzien van het uitstervingsbeleid. Het voor stel werd met 8 tegen 5 stemmen verworpen. De voorstemmers waren de fracties van P.Z., de VVD en uit de CDA fractie de heer van der Geest. Een voorstel van het CDA was bijna gelijk aan dat van B en W: de gegadigde moet alsnog de bewuste verkla ring ondertekenen wil hij in het bezit komen van het pand aan het Watertje. Maar het CDA wilde niet (zoals B en W) dat het pand automatisch zou worden door verkocht aan de tweede op de lijst van gegadigden. Dit voorstel van het CDA werd met 8 tegen 5 aan genomen. Een voorstel van de VVD dat verder ging dan dat van P.Z. werd al niet meer in stem ming gebracht. Het hield in, dat alle woonbootbewoners hun ei gendom nog een keer mochten verkopen. Tijdens de rondvraag aan het eind van de vergadering vroeg Mi chielsen alsnog om het uitster vingsbeleid op papier vast te leg gen. Het voorstel werd door alle fracties gesteund. Een echte ezel heeft gistermid dag bij het Stadsbouwhuis in Leiden voor nodige belangstel ling gezorgd. Rond het midda guur was het dier uit een achter tuin van een huis aan de Vollers- gracht ontsnapt en aan de wandel gegaan. Ter hoogte van het Stadsbouwhuis aan de Lange- gracht konden de eigenaars het dier vangen. Met behulp van de politie keerde wat later de rust weer terug op de Langegracht. LEIDERDORP De Bingo avond in de kantine van de voet balvereniging RCL in Leider dorp wordt morgenavond ge houden, en niet vanavond, zoals gisteren abusievelijk in deze krant stond vermeld. Zaterdag Leiden Werkgroep Homosexualiteit - ontmoe tingsdag voor ouders van homofiele kinderen, Witte Singel 93, vanaf 13 uur. Werkgemeenschap de Ratel - Leidse Volkshuis, 20 uur, lezing en dia's: "Ac tuele beelden uit China". Schouwburg - 20.15 uur, Dansensemble Achalay. Artsen Leiden - de weekenddienst begint za terdag om 0 uur en eindigt zondag om 24 uur. Wijk 1 - Boerhaavedistrict, Binnenstad noord, Groenoord, Kooi, Merenwijk: zaterdag: H.J. Klaassen, Witte Singel 69, tel 123089. Zo: S. Smit, Cobet- straat 43, tel 130177 Wijk 2 - Binnenstad-zuid, Tuinstadwijk, Professorenwijk, de Waard: zaterdag: A. van Luijk, Wasstraat 2a, tel: 122522. Zondag: R.M.G. Taytelbaum, Höge- woerd 138, teL 120266. Wijk 3 - Mors, Haagwegkwartier, Zuid west zaterdag: A.L. van Ravensteyn- Weber, praktijk: Bevrijdingsplein 60, tel 768918, privé: 01717-7050. Zondag: W. Schellekens, Paganinistraat 24, teL 764035. Voor de praktijk van Groeneveld, R. van Leeuwen, Meijer, Reinders, Tan, van Tol en Verhage, wordt de weekend dienst waargenomen door Y. Groe neveld, Brikkenwal 19, tel: 133834. Spreekuur zaterdag en zondag van 11—11-30 uur, Gezondheidscentrum "Merenwijk", Rosmolen 2. Leiderdorp - S. Ouwerkerk, Loevestein 40, tel: 891037, spreekuur za en zo van 12.30-13 uur, gezondheidscentrum, Florijn 10, tel: 891000. Voorschoten - vrij: F. Koopmans, R. Wagnerlaan 69, teL 6352. Zo: B. Scho tanus, Veurseweg 20, tel: 2356. Oegstgeest - E. Roelants, Fr. Halslaan 10, tel: 153747. Warmond - J. Hoornweg, Prof. Aalber- selaan 2, teL 02522-11393. Apotheken De avond-, nacht, en zondagsdienst van l^de apotheken in de regio Leiden wordt waargenomen door Doeza apo theek, Doezastraat 31. tel: 121313 en apotheek Van Breest Smallenburg, Loevestein 6, tel: 890000. Wijkverpleging Leiden - Interkruis, teL ten noorden van de Rijn 134604, teL ten zuiden van de Rijn 121753. Leiderdorp/Zoeterwoude Rd. - ge- 154500. Voorschoten - gezondheidscentrum, v.d. Waalslaan, tel: 4741. Warmond - Zr. A. Looyen-v.d. Wilt, Me rellaan 22, Sassenheim, teL 02522-11454. Dierenartsen Voor de praktijk van Muurling/Roest/ Helder G. Roest, Haaghuishof 5, tel: 890405. Voor de praktijk van Krol en Vestjens. J. Vestjens, Rijn en Schie- kade 23.teL 144323. LEIDSCH DAGBLAD DAGBLAD VOOR LEIDEN EN OMGEVING Uitgave: Leidsch Dagblad B.V. Hoofdkantoor. Witte Singel 1 2311 BG Leiden. Postbus 54, 2300 AB, Leiden. Giro 57055. Voor betaling van abonnementsgelden uitslui tend giro 28884. Telefoon: 071-144941. Nabezorging van 18.00-19.30 u. Zaterdag van 16.00-18.00 u. Telefoon 071-211515. Indien in gesprek 071-210221. Kwartaalabonnement 46,30 Kwartaalabonnement per post f 64.15 Jaarabonnement f 173,70 Jaarabonnement Per post f 245,10 Losse nummers f 0,65 Abonnementsgeiden bij voor uitbetaling te voldoen. Bij automatische overschrij ving geen administratie- en in cassokosten.

Leidsch Dagblad | 1980 | | pagina 2