Openbare recreatie op plaats manege e/icfee agenda Mensen laten zien dat wij meer kunnen dan alleen maar brullen Nu als dikbil, straks als biefstuk naar restaurant Toneelgroep Zoeterwoude weer op de planken Mogelijkheid langs Broekweg Oegstgeest UH.n.'im DEN HAAG/OEGSTGEEST - De particuliere manege met bijbehorende stallen en andere bouwwerken aan de Broekweg in Oegstgeest moet weg. Dat vindt althans het gemeentebestuur van Oegstgeest. Of de Raad van State er ook 7.0 over denkt, zal op 1 mei blijken. Dan namelijk doet de afdeling recht spraak van de Raad van State uit spraak over het beroep dat de ei genaar van de manege tegen het gemeentelijk besluit heeft inge diend. De Raad van State hoorde gisteren in Den Haag beide partijen in de ze kwestie. Het gaat om een ter rein van 4>/ï hectare, dat de ma negehouder tien jaar geleden - toen ei nog een agrarisch bedrijf op was gevestigd - kocht. De Gewonden op rijksweg bij Leiderdorp LEIDERDORP - Bij een botsing op de Rijksweg 4 ter hoogte van Lei derdorp zijn gisteren twee inzit tenden van een personenauto gewond geraakt. De personenau to, bestuurd door een 39-jarige Rotterdammer, reed op de linker weghelft en kwam daar tegen de vangrail aan. Hij probeerde uit te wijken maar schoot daarbij met zijn wagen naar de rechter weg helft toe, waar hij in botsing kwam met een auto, eveneens bestuurd door een Rotterdam mer. Deze laatste raakte niet ge wond. Nieuwe secretaris Oegstgeest OEGSTGEEST - De heer drs. J. van Hulsteijn is gisteravond door de gemeenteraad van Oegstgeest benoemd tot nieuwe gemeente secretaris. Hij wordt per 1 augus tus de opvolger van de in januari met vervroegd pensioen uitge treden Jac. Vreeken. Hulsteijn, die 32 jaar oud is, komt uit Tubbergen, waar hij twee jaar lang chef van de afdeling finan ciën, onderwijs en personeelsza ken was. Hij is afgestudeerd eco noom. Omdat Hulsteijn zelf tij dens de raadszitting aanwezig was, nam burgemeester Scheen- stra hem meteen de ambtseed af. grond ligt in de nabijheid van het woonwagencentrum in Leiden, maar net binnen de grenzen van de gemeente Oegstgeest. De bei de gemeenten hebben voor deze omgeving een gezamelijk plan in voorbereiding, waarin de nadruk op recreatie zal liggen. De" manege, het gebruik van de grond voor het grazen van paar den en andere dieren, de stallen: dat alles is volgens gemeente ambtenaar Resseler (die namens burgemeester en wethouders op trad) in strijd met het nu nog gel dende bestemmingsplan. Dat plan - het dateert overigens van 1934 - geeft als bestemming "cul tuurgrond,' aan, waarmee wordt bedoeld dat er slechts boerenbe drijven zijn toegestaan. Voor de bouwwerken die er nu staan, is geen vergunning aangevraagd. Desgevraagd liet de ambtenaar we ten dat ook de recreatieve be stemming die de grond in de toe komst zal krijgen waarschijnlijk niet inhoudt dat de manege dan wel wordt toegestaan. Het moet dan gaan om recreatie die meer openbaar toegankelijk is. Personeel De grond wordt nu gebruikt door personeel dat werkt bij het be drijf van de manegehouder, die zegt zulke extraatjes te moeten geven omdat hij voor het bag- gerWerk dat zijn bedrijf verricht anders moeilijker mensen kan krijgen. Volgens diens raadsman, de Haarlemse advocaat Ver meulen, is de gemeente erg laat met het voornemen om de mane ge te verbieden. Die staat er na melijk al zo'n vijf tot zes jaar. Hij wees erop dat het gemeentebe stuur van Oegstgeest ook in de directe omgeving - met een agra- grische bestemming - niet-agra- risch gebruik toelaat. Zo staan er in de buurt zo'n 300 boten opge slagen, terwijl het Recreatiecen- tru m Rijnland BV er bagger stort. Dat laatste is ook de de manege- NIEUW VENNEP - Organist Wim Alderden is door de her vormde kerk van Nieuw Vennep .gehuldigd. Onlangs was hij 25 jaar onafgebroken organist van de kerk. Uit handen van ds. S.G.J. Goverts kreeg Alderden een zilveren draagspeld en een oorkonde. De draagspeld wordt beschikbaar gesteld door de Vereniging van kerkvoogdijen in de Nederlands Hervormde Kerk aan degenen die zich gedurende een lange reeks van jaren in dienst van de kerk hebben gesteld. houder baggerdirecteur ("al 25 jaar", zegt hij zelf) gedaan. Het provinciaal bestuur heeft daar voor nu een verbod doen uitgaan. Binnen een periode van zes maanden zal de bagger die hij in de polder aan de Broekweg heeft gestort, worden verwijderd, zo deelde zijn raadsman gisteren mee. Gemeenteambtenaar Res seler kon uit zijn hoofd niet zeg gen of Rijnland BV de grond le gaal gebruikt, maar beloofde wel dat te zullen uitzoeken. VRIJDAG 21 MAART 1980 10egstgeest, die wellicht moet gaan wijken voor recreatiê-voor- De dikbillen op een rijtje in het restaurant, met boven de witte algerr slager Uit den Boogaard met de bokaal. 1 kampioene nog net. te zien) WARMOND - Verbazing, hila riteit en misschien wel afkeer aan de Baan in Warmond gis termiddag. Daar sjokten na melijk enkele honderden ki lo's wegende dikbillen een restaurant binnen onder het toeziend oog van Warmond slager Uit den Boogaard, die de dieren had gekocht. Onder de zwaargewichten was ook de algemeen kampioene van de Leidse paasveetentoon- stelling, een witte dikbil van het buitenlandse ras. Met deze aankoop kreeg Uit den Boogaard voor de tweede keer in successie de fraaiste onder de koeien op de paas- veetentoonstelling. Het 800 kilo wegende dier komt uit de fokkerij van vader en zoon Sneep in Willemstad. Opgepoetst met een wasmiddel en opgedoft met haarlak óver de haren op de billen, om het achterste deel nog groter te la ten lijken, is de winnende dikbil zo'n 25.000 tot 30.000 gulden waard. Deze witte koeien komen veel voor in de streken rond Dyon en Lyon in Frankrijk, waar de familie Sneep ook regelmatig dieren ophaalt voor de eigen fokke rij. De zwartgevlekte zusjes van de witte dikbil, die gisteren in Warmond verschenen, waren als kampioenen bij het jonge vee tevoorschijn gekomen. Cru aan de hele stunt (die gis termiddag werd uitgehaald) is, dat de beesten een volgen de keer als biefstukken het restaurant binnengekomen. 400 a 500 pond biefstuk zit aan de witte dikbil. Het is maar hoe men het bekijkt. ZOETERWOUDE - "Met dit stuk willen wij de mensen laten zien dat we meer kunnen dan alleen maar brullen. Maar hoofdzaak blijft voor ons uiteindelijk toch het op een leuke ma nier uitoefenen van deze hobby". Zo •h rij ft Mies van der Krogt, lid van de toneelgroep van de KPJ uit Zoeterwoude, kort en bondig de reden waarom deze groep dit jaar "Een engel kwam voorbij' op haar repertoire heeft Voorgaande :rder rigen veel hoofdzakelijk kluchten opge voerd, soms afgewisseld door een dramatisch stuk. Zo'n zeven jaar geleden werd er be gonnen met toneeluitvoeringen vo'or heel Zoeterwoude. Toch be staat de kern van deze groep al langer: ongeveer twintig jaar ge leden werd er voor eigen kring, bijvoorbeeld met Oogstdankdag, al toneelgespeeld. Van lieverlee werden de zaken se rieuzer aangepakt en toen de to neelgroep onder de hoede van de KPJ in Zoeterwoude kwam, werd het peil steeds hoger. De spelers kwamen hoofdzakelijk voort uit de eigen kring. Vaste kern Nieuw talent werd met het kerstto neel, dat meestal uit eenakters bestond, klaargestoomd voor het grotere werk. De laaste jaren stroomden er echter ook toneel liefhebbers van 'buiten' toe. Zo ontstond er een toneelgroep met een vaste kern van vijftien men sen, met een aanhang er omheen die als het nodig is klaar staat. Dit seizoen werd er al één stuk op gevoerd. Hoewel het publiek er erg tevreden over was, bleef er bij de spelers een nasmaakje han gen. Anja Borst, een van de hoof- Leden van de Zoeterwoudse toneelclub bij de repetitie voor "Een engel kwam voorbij De ontknoping 1 stuk: de hele familie rond het dienstmeisje Adèle dat wonderlijke gaven blijkt te bezitten. rolspeelsters in het nieuwe stuk zegt hierover: "Wat inhoud be treft was het een janboerefluitjes stuk, maar iedereen heeft het heel erg leuk gevonden. Daar komt bij dal als je cén keer een beter stuk hebt gespeeld, je de volgende keer ook met iets goeds moet komen. Verder wordt er nogal veel van bezetting gewisseld, waardoor de ervaring vaak nihil Dit laatste is deze keer minder het geval. Er speelt in het nieuwe stuk slechts één debutant mee. "Ik wacht eerst de reacties na de voorstelling af voordat ik beslis of ik doorga. Want ik kan zelf wel vinden dat ik het goed doe, het publiek oordeelt uiteindelijk Nuchtere woorden van Kees Koek, die in de hoedanigheid van An- toine, als verwend zoontje, voor het eerst op de planken staat. Die nuchterheid kenmerkt trouwens het hele gezelschap. Hoewel er best wel naar de uitvoeringen wordt toegcleeft, blijft ook het plezier tijdens de repetities be langrijk. Veel vaart Bij de generale repetitie wordt er echter stevig doorgewerkt. Het stuk dat volgende week op de planken wordt gebracht, heeft erg veel vaart. Wim Nijhof, de re gisseur zegt hierover: "Juist de snelheid van dit stuk is een moei- lijkheidsfaktor. Voor het publiek mag dit nie4. te merken zijn. Het komische moeter heel natuurlijk uit komen". Op de repetities lukt dit voortreffe lijk, al geeft het vierde, als laatste en daardoor moeilijkste, bedrijf nog een paar problemen. In dit laatste bedrijf wordt ook duide lijk waarin dit stuk met voor gaande stukken verschilt. Al hoewel je de hele tijd hebt zitten lachen, word je op het eind toch even tot nadenken gedwongen. Het stuk zal op woensdag 26, vrij dag 28 en zaterdag 29 maart te zien zijn in "Ons Huis" Kosterpad 3. Aanvang 20.30 uur. Ambtswoning Oegstgeest levert ruim acht ton op OEGSTGEEST - De voormalige ambtswoning voor de burge meester van Oegstgeest heeft de gemeente bijna 635.000 gulden opgebracht. De bungalow aan de Mathenessenlaan 1 is namelijk onlangs voor 825.000 gulden ver kocht en na aftrek van de boek waarde en verkoopkosten blijft er dan de genoemde zes ton voor de gemeentekas over. De gemeenteraad ging gisteren ak koord met deze verkoop. Het meevalletje houdt ondermeer in dat het geraamde tekort op de gemeentebegroting voor 1981 van bijna 330.000 gulden met 80.000 wordt verminderd. Het te kort van 330.000 gulden was trouwens ruim twee ton meer dan nog tijdens de begrotingsbehan deling voor 1980 werd aangeno men. Wethouder Van Belle zei dat deze schrikbarende vergro ting van het voorziene tekort het gevolg was van een groo^ aantal overigens slechts geringe uitga ven. "Die toch bij elkaar opge teld, een aardig bedrag opleve ren", zo zei hij. Van Belle vreest dat verdere rege ringsbezuinigingen nog eens een aanslag zullen doen' op de ge meentebegroting voor volgend jaar. Daarom hield hij de raadsle den voor nieuwe plannen met de grootst mogelijke terughou dendheid in te dienen. "We zitten voor een put, maar met een beetje schuiven zo hier en daar komen we er wel doorheen", aldus de wethouder van financiën. Hij meent daarom dat erg grote ver hogingen van gemeentelijke be lastingen niet nodig zullen zijn. Hierin vond hij de WD-fractie- voorzitter Reilingh aan zijn kant. Deze wenst ook geen grote verho gingen van de belastingen en meent verder dat in de nabije toekomst uit de bewoning van Haaswijk weer extra inkomsten voor de gemeente voortvloeien. Vrijdag Kijkhuis - Vrouwenkerkchoorstraat 17, Franse filmcyclus, 20 en 22.15 uur. Voetbalvereniging Roomburg - toneel stuk "De Computerbruid" in buurthuis ','Morschwijk", 20 uur. Salon O - video-programma, Heren gracht 45. Leids Vrijetijdscentrum - Breestraat 66, film: "Padre Padrone", 22.30 uur. Leids vrijetijdscentrum - Breestraat 66, optreden Delphi en Funk Fails, 21 uur. Lokhorstkerk - Pieterkerkstraat 1, le zing: "Is er toekomst voor de kerk", 20 Gehandicapten-soos - Topaaslaan 19, van 10-15 uur. inl.: 02522-14797 (na 19 't Parlement - Nieuwe Rijn 52, club van alleenstaanden, 20 uur. Nieuwe Rijn 20a, NVSH-trefcentrum, open vyeekend café, 21.30 uur. Micro-theater Imperium - "De Droom van Amerika", Albee en "Stemmen", Momo, 20.30 uur. Zaterdag Leiden Pieterskerkchoorsteeg 15 - rommel markt, Amerikaanse taartverkoop, etc. LAK-theater - werkgroep Indianen- project, vanaf 13 uur. Sanders - hoek Levendaal/Korevaar- straat, Antiekmarkt, 9.30-17 uur. Schouwburg - Perspettacolo Minuscolo, 20.15 uur. LAK-theater - 20.30 uur, Protheaten "Hippolythos". Micro-theater Imperium - 20.30 uur, "De Droom van Amerika", Albee en "Stem men", Momo. Zondag Leiden Volkshuis - Apothekersdijk 33, van 14-17 uur Familie-instuif, in samen werking met buurtvereniging Mare- dorp. Kynologenvereniging Rijnland - club match in de Groenoordhallen, 10-17 uur. Middelweg 19c - kindervoorstelling r niks, 15 t Maandag Ontmoetingscentrum - hoek Boshui- zerlaan, bejaardensoos Zuidwest, 14.30 33. Leiderdorp - gemeentehuis, n tencie, 19.30 uur. Leiderdorp - Scheppingskerk, Van Poelgeestlaan, 19.30-21 uur, kleding- beurs U.V.B. Voorschoten - politiek café, 20 uur over aanleg Rijksweg 11, Lindehoeve. Artsen Leiden - de weekenddienst begint 2 terdag om 0 uur en eindigt zondag om Wassenaarse politie houdt 99 I 99 open huis WASSENAAR - Do Wassenaarse politie, houdt morgen en volgen de week zaterdag een open dag in het politiebureau. Op die manier wil men het publiek wat beter bekend maken met het werk van het korps. Iedereen is welkom en kan via een opgestelde route door het politiebureau lopen. Er zijn vitrines aanwezig waarin vuurwapens en andere dingen waarmee de politie te maken krijgt zijn fentoongesteld. Verder wordt er een film vertoond en zijn er foto's met als thema het poli tiewerk te zien. Deze open dagen worden door de Wassenaarse politie in samen werking met Veilig Verkeei* Ne derland en de afdeling voorlich ting van het ministerie van bin nenlandse zaken georganiseerd. Morgen is het bureau aan de Hof- campweg 102 open van 14.00 uur tot 17.00 uur en volgende week zaterdag van 9.00 uur tot 17.00 Inbraken op industrieterrein VOORSCHOTEN - Op het indus- trieterrein aan de Rouwkooplaan in Voorschoten is in de nacht van woensdag op donderdag in vijf bedrijven ingebroken. Door de nog onbekende dader(s) is in totaal voor 2500 gulden, hoofd zakelijk aan geld, gestolen. P.J. Dersjant, Hooigracht 61, tel: 123752. Zo; S. Kooijman, Noordeindsplein 2a, tel 122268. Wijk 2 - Binnenstad-zuid, Tuinstadwijk, Professorenwijk, De Waard, za J. de Bruijne, Kernstraat II, tel: 141225. Zo: J. van Gent, Zoeterwoudse Singel 28, tel: 122538. Wijk 3 - Mors, Haagwegkwartier, 'Zuid west, za: F. Lahr, Zoeterwoudse Singel 11, tel: 120347. Zo: A.A. van Rijn, Meüs- setuin 5, tel: 210797. Leiderdorp - za- O. du Ry van Beest Holle/M.Hennink, Vlaskamp 16, tel: 891100, spreekuur 12.30-13 uur. Zo: J. v.d. Leden, Hoofdstraat 8, tel: 894539, spreekuur 12.30-13 uur. Oegstgeest - J. Hugenholtz, Pr. Hen driklaan 4, tel; 155666. Voorschoten - ?a- S. Platteel-de Jongh, Diepenbrocklaan 6, tel 5417. Zo: B. van Beusekom, Beresteynstraat 2, tel: 2520. Warmond - A. de Gijzel, O. Nassaulaan 10, Warmond, 01711-10834. Apotheken De avond-, nacht- en zondagsdienst van de apotheken in de regio Leiden wordt waargenomen door apotheek Leiden Zuidwest, Brahmslaan 20, tel: 763134 en door apotheek Beker, Lijtweg 4, tel: 155482. Wijkverpleging Leiden - Interkruis, Middelweg 38, tel: ten noorden van de Rijn 134604, tel: ten zuiden van de Rijn 121753. Leiderdorp/Zoeterwoude Rd. - ge- 18, tpL- 02522-11463. Dierenartsen Voor de praktijk van Muurling/Helder/ Roest- F. Muurling, Plantsoen 23, tel: 764058. Voor de praktijk van Krol en Vestjens: Y. Krol, Pres. Kennedylaan 260, Oegstgeest, tel: 153266. B. Boer, Boshuizerlaan 26, tel: 764058. LEI0SCH DAGBLAD DAGBLAD VOOR LEIDEN EN OMGEVING Uitgave: Leidsch Dagblad B.V. Hoofdkantoor Witte Singel 1 2311 BG Leiden. Postbus 54, 2300 AB, Leiden. Giro 57055. Voor betaling van abonnementsgelden uitslui tend giro 28884. Telefoon: 071-144941. Nabezorging van 18.00-19.30 u. Zaterdag van 16.00-18.00 u. Telefoon 071-211515. Indien in gesprek 071-210221. Kwartaalabonnement 46.30 Kwartaalabonnement Per post f 64,15 Jaarabonnement f 173,70 Jaarabonnement Per post f 245,10 Losse nummers f 0,65 Abonnementsgelden bij voor uitbetaling te voldoen. Bij automatische overschrij ving geen administratie- en in cassokosten.

Leidsch Dagblad | 1980 | | pagina 2