1300 Groen licht voor in woningen "Ha as wijk Le/c/se agenda Warmond: woonwagens toch op de 'Speelweide' Onbekende bekladt muren Energie-expositie in Leiderdorp Dierenpark Wassenaar wil stoplichten hebben PAGINA 2 STAD EN RAND WOENSDAG 12 MAART 1980 OEGSTGEEST - In Oegstgeest kan binnenkort worden begonnen met de bouw van de eerste woningen voor de nieuwbouwwijk "Haaswijk". Gisteren kwam op het Oegstgeester gemeentehuis het koninklijk besluit binnen dat het bestemmingsplan "Haaswijk" is goedgekeurd. Met dit besluit van de Raad van Sta te zijn alle bezwaarschriften te gen het bouwplan in de Morse belpolder van de tafel geveegd. Een deel van die bezwaarschrif ten is totaal afgewezen, een ander deel waaronder de eisen van een tuinbouwer aan de Haarlemmer straatweg, zijn gedeeltelijk geac cepteerd. Dit staat echter de rea lisering van de woonwijk niet meer in de weg. Het bestemmingsplan "Haaswijk" kent een meer dan tien jaar lange geschiedenis door de bezwaren die tegen het plan bestonden. Met name de milieuwerkgroep Oegstgeest heeft tot aan de Kroon toe tegen de bouwplannen in de ze polder geprotesteerd. Het ging deze groep in het bijzon der om het totale bouwbeleid van de regering dat een verstedelij king van Zuid-Holland tot gevolg heeft, zo vreest de groep. Het vol bouwen van de Morsebelpolder vond de groep dan ook onaan vaardbaar. Twee jaar geleden verbonden zich voorstanders van Haaswijk on der wie veel al jarenlang woning zoekenden, in een actiegroep pro- Haaswijk. Als gevolg van de ac ties van deze groep kon uiteinde lijk toch met de aanleg van de toegangsbrug naar de nieuwe wijk over het Oegstgeester ka naal worden begonnen. Deze brug is inmiddels praktisch ge reed. De nieuwe wijk gaat tegen de 1300 woningen tellen, waaronder bij na 70 procent in de sociale sector (premie-koop, premie-huur en woningwetwoningen). Naast het koninklijk besluit dat goedkeuring aan het bestem mingsplan in zijn geheel geeft, is nu ook de officiële toestemming van de provincie binnen om met de bouw van de zogenaamde eer ste vlek te kunnen beginnen. Haaswijk zal binnen een kleine tien jaar in gedeelten (vlekken) wor den bebouwd. De eerste vlek omvat de bouw van 138 wonin gen. De realisering van het hele plan is in handen van het Bouw fonds Nederlandse Gemeenten. De "Speelweide" in Warmond, waar de twee woonwagens moeten komen. Ondanks bezwaren omwonenden WARMOND - De gemeente Warmond houdt ondanks be zwaren van omwonenden on verkort vast aan de vestiging van twee woonwagens op de "Speelweide". Momenteel is een vierde plan in bewerking dat uiteindelijk moet leiden tot de komst van de woonwa- gens naar het terreintje aan de Burgemeester Ketelaerstraat en de Beatrixlaan. In ge sprekken met de omwonen den zal wethouder mevrouw Dalhuijsen moeten proberen de nog heersende bezwaren zoveel mogelijk weg te ne- Een blik in de tentoonstellingsruimte LEIDERDORP - Een deel van de energie-tentoon stelling die op het ogenblik wordt gehouden in het nieuwe gemeentehuis van Leiderdorp. Op de expositie is op 24 panelen veel informatie te vinden over energievoorraden, besparing, nieuwe energiebronnen en gebruik van zonne- en wind energie. Bovendien ligt er in de 'leeshoek' documen tatie over dit onderwerp ter inzage. De tentoonstelling is nog te bezoeken tot en met don derdag 20 maart en is geopend op maandag tot en met vrijdag van 8.30 tot 17.00 uur. Donderdag 13, dinsdag 18 en donderdag 20 irtaart is de tentoonstel ling bovendien geopend van 19.00 tot 21.00 uur. Tij dens deze avonden zullen leden van het Energie Komitee Leiden aanwezig zijn om toelichting te ge- "De Warmondse bevolking zal moeten beseffen dat het standpunt van de gemeente, wat betreft de vestiging van twee woonwagens op de "Speelweide", ongewijzigd blijft. Wij zullen proberen de mensen duidelijk te maken dat er een groep in de samen leving is, die ook recht heeft op woonruimte binnen onze gemeentegrenzen. We moe ten er gewoon het beste met mekaar van maken. De woonwagenbewoners moe ten op kunnen gaan in de sa menleving van een dorp. Daar moeten we ze de kans toe ge ven". Dit zegt de heer Zoete melk, gemeentesecretaris van Warmond over de bezwaren die er bestaan tegen de komst van twee woonwagens naar de "Speelweide". Details Op het ogenblik ligt, zoals ge zegd een vierde plan op tafel. De eerdere plannen zijn op enkele detailkwesties afge wezen door het ministerie van cultuur, recreatie en maat schappelijk werk. Ook nu zijn er nog wat problemen rond het plannetje, omdat War mond nog steeds iets boven de door CRM als grens ge stelde kosten van 50.000 gul den per standplaats zit. Volgens ambtenaren van de gemeente zal dit echter geen onoverkomelijk bezwaar meer zijn, ofschoon wat meer soepelheid van de kant van CRM "die je 50.000 gulden geven en dan tot in de kleinste details willen bepalen hoe het moet", wordt gewenst. Toch verwacht gemeente-amb tenaar Mak, die zich met de realisatie van de standplaats bezighoudt, niet dat de twee plekken nog dit jaar kunnen worden ingenomen, omdat de gang van zaken rond de be slissingen van CRM vrij traag gaat. Een ander punt dat de zaak in Warmond, waar de gemeente op grond van het provinciale spreidingsbeleid verplicht is twee standplaatsen in te rich ten, sterk kan vertragen of zelfs helemaal teniet kan doen, zijn de bezwaren van de omwonenden. Vraagtekens Een enquête gehouden onder zo'n 150 bewoners van het ge bied waarin het kampje moet komen, leverde 74 reacties te gen de woonwagens op. Deze enquete was een gevolg van een initiatief van de heren De Nie en Deckers, die dicht bij de "Speelweide" wonen. Bei den keerden zich behalve de enquete-actie verder tegen de komst van woonwagens door een grote advertentie te plaat sen in een Warmonds adver tentieblad. Zoetemelk plaatst van zijn kant de nodige vraagtekens bij een dergelijke enquete: "Het is natuurlijk moeilijk te zeggen hoeveel waarde je daaraan kunt verbinden. Je moet je natuurlijk afvragen in hoe verre de vragen suggestief zijn gesteld en hoe men zich heeft gepresenteerd bij de ondervraagde Daarnaast heeft het plaatsen van de advertentie veel er gernis gewekt bij andere Warmonders, omdat de tekst "een discriminerend karakter heeft". De Nie en Deckers noemden het plaatsen van woonwagens op de "Speel weide" funest "voor de om geving en de omwonenden". "Bovendien betekent plaatsing op de "Speelweide", dat veel inwoners van Warmond wor den geconfronteerd met een groep mensen, die er voor kiest niet te worden geïnte greerd in de maatschappij. Dat dit aanleiding kan geven tot vele moeilijkheden is el ders in het land vaak genoeg gebleken. Onlangs besloot minister Wiegel van Binnen landse Zaken het toezicht op de woonwagenkampen te verscherpen in verband met de criminaliteit van de bewo ners daarvan", zo luidde het standpunt van De Nie en Deckers. Zij vonden dan ook dat de gemeente beter ver buiten de bebouwde kom een woonwagenkamp moest in richten. Kwetsend Progressief Warmond-raadslid Timmerman noemt de adver tentietekst suggestief en kwetsend. De plaatselijke raadscommissie voor ruim telijke ordening nam destijds ook weinig of geen notie van de alternatieve plaatsen die de twee hadden aangedragen, omdat argumentatie tegen de standplaatsen op de "Speel weide" nagenoeg ontbrak. De aanval was van Deckers en De Nie voornamelijk tegen de woonwagenbewoners zelf ge richt. Voor de gemeente en voor CRM was de "Speelweide" als het meest geschikte terreintje naar voren gekomen, omdat het niet al te ver van de dorpskom is verwijderd en omdat het eigendom is van de gemeente, waardoor tijdver- gende aankoopprocedures van grond niet meer nodig zijn. Duidelijk is op het ogenblik, dat er nog behoorlijke tegenstand bestaat tegen de "Speelwei de" als vestigingsplaats. Dec kers, die het felst gekant wa ren tegen de komst van de woonwagens, heeft inmid dels zijn kapitale huis dat precies tegenover de "Speel weide" ligt, te koop aangebo den. Hijzelf is naar België verhuisd, omdat er woonwa gens voor zijn deur kwamen, althans zo liet hij de gemeente weten. Bij de gemeente is men van mening dat zakelijke belangen een grotere rol heb ben gespeeld bij de verhui zing. Met het vertrek van Deckers zijn de bezwaren echter gebleven. Zo gauw het huidi- ge plan wordt goedgekeurd door CRM kan een hoorzit ting worden belegd voor de belangstellenden. Als er daarna nog bezwaren tegen het plan zijn kan de zaak uit eindelijk tot bij de gerechte lijke instantie waar indivi- duelen zich tegen beslissin gen van overheden kunnen keren (AROB-rechter) wor den uitgevochten. Vrees voor ongelukken WASSENAAR - "Er ontstaat hier een levensgevaarlijke situatie wanneer ons dierenpark in Was senaar op zondagmiddag sluit. Er vertrekken dan zo'n tweeduizend auto's uit het park en rijden de Rijksstraatweg op. Dat is een flinke handicap voor de bezoe kers om redelijk op tijd weg te komen." Aan het woord is de heer Dooie- weert, commercieel manager van het dierenpark Wassenaar. Vol gens hem is de verkeersafwikke ling op dit moment heel gevaar lijk. Namens het dierenpark heeft hij de gemeente Wassenaar dan ook om stoplichten gevraagd. "Ik verwacht elke keer weer dat er een ongeluk gebeurt", zegt Dooi- eweert. "Vooral ook omdat de vroegere politiebegeleiding is weggevallen. De politie heeft er geen tijd meer voor." Dooieweert heeft trouwens niet al leen bij de gemeente aangeklopt voor verbeteringen om en nabij het dierenpark. Er is ook een brief naar de gemeente uitgegaan met het verzoek een paar borden te plaatsen op de route naar de dierentuin. "We zitten op een voor veel bezoekers onduidelijke plaats. We krijgen heel vaak klachten van bezoekers die soms wel twee uur hebben gezocht. Burgerlijke stand LEIDEN - Geboren: Mark Alexander, zoon van J.R. Heuperman en B.M. Dopmeijer; Ewout Hidde, zoon van G. Post en W. de Boer; Wybrand Bernard Arij, zoon van B.L. Berwers en H.G.L.F. Berkhout: Magdalena Jo hanna Cornelia, dochter van J.F. van Es en C. Nieuwenhuyzen; Nicolaas Huig, zoon van P. van den Oever en M. Kuijt; Theodorus Cornells Martinus, zoon van C.W. Aanhaanen en L.A.P. Meijer; Marije, dochter van G.W.J. Rewijk en G.A.M. de Bruin; Paul Alexander, zoon van E.G. Willering en V.W.B. van Riet; Daniël, zoon van F. Haneveld en G. Bon; Christy Margret Maria, dochter van T. Ouwehand en A. van Tongeren; Daphne Elisabeth, dochter van C.J.G. Hoek en E.M.T. van Dijk; Edwin Arnoldus Petrus, zoon van C.A.P. Moerkerk en A.T. Heuzen; Marthijn Christiaan Theodo rus, zoon van C.A.P. Moerkerk en A.T. Heuzen; Jeroen Sebastiaan, zoon van C.H.M. Verdegaal en S.A. Bodde; Mi chael, zoon van J.W. Guijt en J. van der Meij; Jaklien Elise, dochter van G.G.H.J.R. Borms en E.A. Harmsen; Karen Alexandra, dochter van G.G.H.J.R. Borms en E.A. Harmsen; Ferry Jan, zoon van J.H. Jansen en S.C.C.M. Boelee; Ursula Rosalie, dochter van D. van der Tuijn en T. van Wolde. Ondertrouwd: H. J. van Es en S. Ohdens; C. Holler en F.M. Montanus; E.M. Kaddouri en A. Paauw; H.A.J.J. de Klerk en E.M.M. Tims; H.G.J. Mas tenbroek en Y. van Egmond; H. Meijer en M.G. de Geus; H. van Rooyen en J. van der Moot; E.A.G. van der Zalm en M. Bourgeois; R. van Zijp en L.H. van Dissel; O.P.G. Vos en M.G. J.E. Vester. Gehuwd: P.C.C. Ras en M.C.E. van der Kwartel; W.A. Vijlbrief en M. Seriier; J.G.A.M. van dé Sande en F. van der Kleij; A.J. van Weeren en M.D. Wies- senberg; A. Brancas en G. Singeling; Wie de wegen van Wassenaar kent, weet dat dat heel goed mo gelijk is. We hebben de provincie dan ook gevraagd om een een voudig huis-tuin-en-keuken- bord langs de Rijksstraatweg aan te brengen. Net zoiets als in Den Haag wordt gebruikt om de weg naar Madurodam aan te geven. Het dierenpark heeft hier al jaren geleden om gevraagd, maar er is nooit echt antwoord op gekomen. Het is echt noodzakelijk dat er hier heel snel dingen gaan gebeu ren", zegt de heer Dooieweert. Woensdag Leiden Stadhuis - cie verkeer, 15.30 uur. Groenoordhallen - westnederlandse bakkersdagen, 12-22 uur. K O - Oude Vest 45, kinderfilms: 14.30 uur en Joe Raphael: 20.15 uur. Augustinus - Rapenburg 24, avond o media, 20 uur. Willem de Zwijgerlaan 44 - fancy fair/ rommelmarkt, 14-17.30 en 19-21.30 uur. Oude Singel 6 - ABVA-vrouwenavond, 20 uur. Nieuwe Rijn 20a - vrouwencafé, 21 uu Oegstgeest - kinderavond Hazenwei e Hofdijkschool, Hazenboslaan 1, 19 uu Warmond - cie financiën en econom sche zaken, 20 uur. Leiderdorp - cie beroep en bezwaar schriften, 20 i; Donderdag Leiden Groenoordhallen - Westnederlandse bakkersdagen, 10-20 uur. 't Parlement - Nieuw Rijn 52, ruilbeurs, 19.30 uur. Leids Vrijetijdscentrum - Breestraat 6 gekke film: "Joey", 21 uur. Kijkhuis - Vrouwenkerkchoorstraat 17, film: "Jours de fetes", 20 en 22.15 uur. Schouwburg - "De nachtegaal zong", toneelgroep Theater, 20.15 uur. LAK-theater - Levendaal 150, toneel groep Baal, 21'uur. Ned. vereniging van huisvrouwen - Noordeinde 2a, discussieochtend "conflict in relatie", 9.45 uur. Rehoboth- Rapenburg 100, ledenverga dering vereniging jonge christen demo craten, 20 uur. Musschenbroekstraat - clubhuis, verga dering projektgroep Groenoord, 20 uur. Stadhuis - cie maatschappelijke zaken en volksgezondheid, 20 uur. Nieuwe Rijn 20a - werkgroep homofilie, open caféavond, 21 uur, Welfare-lokaal Rode Kruis - Leidseweg 33, Voorschoten, tel: 01717-3309, spreekuur voor invaliden, 19-20 uur. Architektenwinkel - Hooglandsekerk- gracht 32, vrij advies, 19.30-21.30 uur. Architektenwinkel - Pieterskerkhof 18, vrij advies 20-21 uur. Breehuys - ingang Schoolsteeg, werklo zen advies centrum, vrij van 14-16 uur, teb 130983. V olkshuis -Haarlemmerstraat 73b, open middag 14-16 uur, kaarten, sjoelen en andere spelletjes. Werkgroep dienstweigeren - Troef, Noordeinde 2a, van 20-21.30 uur. Voor lichting en begeleiding dienstweigeren ook tel 140866. Apotheken De avond-, nacht- en zondagsdienst van de apotheken in de regio Leiden wordt waargenomen van 7 tot 14 maart door apotheek Herdingh Blanken, Hoge- woerd 171, tel 120502 en door apotheek mogelijk is om met het open baar vervoer naar de apotheek te komen kan men, uitsluitend in spoedgevallen van een taxi, tel: 122444, gebruik maken. Wijkverpleging Leiden - Interkruis, Middelweg 38, tel: ten noorden van de Rijn 134604, tel ten zuiden van de Rijn 121753. Leiderdorp Zeeterwoude-Rd. 154500. Voorschoten - gezondheidscentrum, v.d. Waalslaan, tel: 4641. Warmond - Zr. A. Looyen-v.d. Wilt, Me rellaan 22, tel: Sassenheim, tel: 02522-11454. Oosten en S.M. de Vink. Nieuwe directeur Cl I Cf 0171 OTl O rr rt on Beker, Kempenaerstraat lb, tel: 153274, Lc-l/^o/f I/O# I/O AjU'iVc/ f Oegstgeest. Indien het na 1 uur'savonds in Voorschoten VOORSCHOTEN - H. Erkelens uit Boskoop wordt de nieuwe direc teur van algemene zaken van de gemeente Voorschoten. Burgemeester en wethouders be noemden hem als opvolger van M.J. Adriaanse, die vorig jaar ontslag nam wegens zijn benoe ming tot gemeentesecretaris van Noordwijkerhout. De nieuwe directeur is 34 jaar oud en is werkzaam geweest bij de gemeenten Uithoorn, Maarssen en Zwijndrecht. Sinds 1 juni 1973 is Erkelens werkzaam bij de ge meente Boskoop, waar hij de functie vervult van chef van de afdeling algemene zaken en ruimtelijke ordening. Dodelijk bedrijfsongeval in Zoeterwoude ZOETERWOUDE - De 39-jarige Rotterdammer J. Concalves is gistermiddag dodelijk veronge lukt bij een bedrijfsongeval bij Heineken in Zoeterwoude. Concalves, die werkzaam was op de bottelarij, raakte door nog onbe kende oorzaak bekneld onder een lift met pallets. Zwaar ge wond moest hij worden overge bracht naar het Diaconessenhuis in Leiden. Daar overleed hij later op de middag middag aan zijn verwondingen. De arbeidsinspectie stelt samen met de rijkspolitie van Hazers- woude een onderzoek iri. LEIDERDORP - Een onbekende man of vrouw (wellicht iemand die zich met filosofische teksten aan het grote publiek wil presen teren) heeft in Leiderdorp muren beklad. Volgens eigen schrijven heeft hij vaker muren beschrë- met een verfpot en een penseel op uit om teksten aan de Leider- dorpse muren toe te vertrouwen, waarbij het viaduct van de snel weg over de Hoofdstraat niet wordt vergeten. Bij die gelegen heid vermeldde de schilder ook het tijdstip.(half vier). Leiderdorp werd niet vergeten. Diep in de nacht trekt hij of zjj er Een an(jer viaduct in Leiderdorp kreeg de tekst "Overal is een ont staan, maar niet alles sterft af" mee. Waarschijnlijk verfletters van dezelfde hand. De tekst op de muur onder de brug in de Hoofd straat is al van een commentaar voorzien: "Een psychiater kan het leed verzachten". Kennelijk iemand die ook even gebruik van de muur wilde maken LEIDSCH DAGBLAD DAGBLAD VOOR LEIDEN EN OMGEVING Uitgave: Leidsch Dagblad B.V. Hoofdkantoor Witte Singel 1, 2311 BG Leiden Postbus 54, 2300 AB, Leiden. Giro 57055. Voor betaling van abonnementsgelden uitslui tend giro 28884. Telefoon 071-144941. Nabezorging van 18.00-19.30 u„ Zaterdag van 16.00-18.00 u. Telefoon 071-211515. Indien in gesprek 071-210221. Redactie randgemeenten: Tel: 071-144941 toestel 219. Privé: Conny Smits Bachstraat 25 Leiden. Tel 071-763320. Charles Lennartz, Maredijk 33a, 2316 VS Leiden. Tel.: 071-133202. Correspondenten: Roel Zaadnoordijk. Tel: 071-121481. Oegstgeest Hans Sonders 071-155854. Voorschoten: 071-769935. Warmond: 01711-11266 Zoeterwoude: Ronald Stevens 071-890847 Kwartaalabonnement 46,30 Kwartaalabonnement per post64,15 Jaarabonnementd173,70 Jaarabonnement173,70 per post245,10 Losse nummers0,65 Abonnementsgelden bij voor uitbetaling te voldoen. Bij automatische overschrij ving geen administratie- en in cassokosten. Joop Peters Kees Prins

Leidsch Dagblad | 1980 | | pagina 2