Duclos-Lassalle imponeert 1 VOETBALMANAGERS WILLEN ANDERE COMPETITIEOPZET Boileaii treedt nit anonimiteit Bernard Hinault verlaat Parijs-Nice S.V. R.O.A.C. TRAINER IAAF VERLEENT ATLETEN GRATIE T afeltennisploegen zonder verrassingen WOENSDAG 12 MAART 1980 SPORT PAGINA 17 Cousins grijpt naast goud op WK-kunstrij den DORTMUND (ANP) - De Brit Ro bin Cousins, verrassend winnaar van de gouden medaille tijdens de Olympische Winterspelen van Lake Placid, heeft na de verplich te figuren van de strijd om de we reldkampioenschappen kunst rijden in Dortmund vrijwel geen kans meer op de titel. Cousins, Europees kampioen, be zet na de verplichte figuren een zeer bescheiden vijfde plaats. De Oostduitser Jan Hoffmann staat eerste, de Amerikaan David San- tee tweede. Na de korte verplichte Kür hebben Marina Tsjerkassova en Sergei Sjachrai de leiding bij het paar- rijden. De Russen wonnen in La ke Plaéid de zilveren medaille achter het 'legendarisch' duo Rodnina/Zaitsev, dat in Dort mund verstek moet laten gaan wegens een blessure van de vrouwelijke helft. UTRECHT (ANP) - Voor een aantal managers uit het be taalde voetbal mag de competitiestruetuur binnen korte tijd op de helling. Tijdens een gisteren in Utrecht gehou den bijeenkomst, waar de managers van negen eredivisie- en vier eerste divisieclubs aanwezig waren, kwam men tot de slotsom dat in de toekomst - en liefst op zo kort moge lijke termijn - met drie betaalde divisies van twaalf clubs moet worden gestart. Van deze zal er een de benaming eredivie krijgen. De andere twee - ook van elk twaalf clubs - zouden qua speelniveau over de provincie moeten wor den verdeeld. t de verplichte figuren. De Olympisch kampioen ROTTERDAM - De Belgi sche kampioen Bernard Boileau heeft tot nu toe het meeste profijt getrokken van het feit dat in het ABN-proftennistoernooi dit jaar zo'n opvallend af- valsysteem wordt gehan teerd. Als gevolg van een waslijst van af zeggingen is Boileau in het sportpaleis Ahoy in Rotterdam doorgedrongen tot de laatste zes tien, nadat hij het afgelopen weekeinde nog een onopvallende rol heeft gespeeld in het ook al gedevalueerde kwalificatietoer nooi in Vlaardingen. Boileau moest zich vooralsnog te vreden stellen met een plaats op de reservelijst, die plotseling ech ter speciale betekenis kreeg toen Raoul Ramirez niet kwam opda gen. De Mexicaan zou zondag op het vliegtuig zijn gestapt met be stemming Europa om alsnog een van de vele opengevallen plaat sen in Rotterdam op te vullen. Ramirez heeft Nederland echter nooit bereikt, waardoor hij een boete riskeert van ten hoogste 5000 dollar. De vraag is echter of hem een der gelijke straf ooit zal worden op gelegd. In Rotterdam weet, vreemd genoeg, immers niemand met zekerheid te vertellen of Ra mirez óóit wel heeft toegezegd naar Ahoy te zullen komen. Toernooidirecteur Peter Bont huis: „De secretaris Van de. MIPTC.de overkoepelende teri- nisorganisatie, Doug Tkachuck, kan zich nog altijd niet herinne ren of Ramirez ja of nee heeft ge zegd. Tkachuck heeft gezegd dat hij de verantwoording voor de absentie van Ramirez op zich zou nemen, maar wat hebben wij daaraan?" Aangezien Ramirez als achtste was geplaatst, kreeg zijn vervanger Boileau derhalve het voordeel van een beschermde positie. En dat terwijl hij op de wereldrang lijst op een uiterst bescheiden 199e plaats staat. De Belg heeft dat buitenkansje tot nu toe uitstekend uitgebuit. Hij versloeg dinsdagmiddag de 37- jarige dubbelspelspecialist Frew McMillan met 6-3, 2-6, 6-3, waar door Boileau zich in ieder geval al verzekerd weet van 5200 gulden. Verrassend was voorts de neder laag van de als zevende geplaat ste Vijay Amritray (Ind) tegen de Fransman Bernard Fritz, in twee sets: 6-4 en 6-3. De overige uitslagen- Heinz Günthardt (Zwi) - Leo Palin (Fin) 7-5, 6-3. Ber nard Ballau (Bel) - Frew Mc Millan (Zaf) 6-3, 2-6, 6-3. Adriano Panatta (Ita) - Butch Walts (VS) 1-6, 7-6 (tie break 7-5), 6-4. Teacher (VS) - Cau- jolle (Fr) 6-2,6-4. Lendl - Ocleppo 6-3, 6-4. Sadri - Pfister 6-4, 6-4. Herendubbelspel, eerste ronde: Georges Goven/Roger Vasselin (Fra) - Louk Sanders/Rolf Thung (Ned) 6-2, 6-2. Staande de vergadering werd een brief opgesteld die aan FBO-di- recteur Gerard Slager, die na mens de FBO de vergadering bijwoonde, werd overhandigd. Ton van Dalen, manager van FC Twente, de woordvoerder van de groep verduidelijkte: "We zijn tot de conclusie gekomen dat we in grijpende veranderingen moeten gaan aanbrengen in de structuur van onze competitie. We hebben de FBO, via Gerard Slager, Superliga Het plan om meteen soort Super- of Profliga te gaan werken is niet nieuw. In Schotland en Oosten rijk is in de hoogste klasse ook het aantal clubs teruggebracht. Zelfs Klaas Molenaar, baas en geldschieter van AZ, heeft zich kort geleden nog uitgesproken voor het instellen van een zoge naamde Profliga, waar alleen de topclubs in kunnen uitkomen. kenbaar gemaakt. Het Volgens Ton van Dalen gaat om de gezondmaking van het betaalde voetbal in zijn totali teit. Nogmaals dit is een voorstel van onze kant. We vragen de FBO een werkgroep in het leven te roepen die zich in deze materie gaat verdiepen. Of het er ooit doorkomt blijft een open vraag. Wij als managers kunnen wel ini tiatieven ontplooien, maar de macht ligt niet bij ons. Wij zijn ook maar werknemers". de vergadering geen contact ge weest met Molenaar. "Wij weten officieel van niets. Als je op alles moet ingaan wat in kranten staat word je mal. Trouwens, de zoge naamde voorstanders van het plan-Molenaar, o.a. Ajax en AZ zelf waren hier niet aanwezig. In onze vorige vergadering kwam Ben van Gelder met een plan- Wijnsma op tafel. Daarin werd ook gerept over een deling van de competitie. We besloten toen om over deze nieuwe opzet vandaag te praten. We zijn het gaan uit werken en kwamen eenstemmig tot de conclusie dat een nieuwe competitiestructuur wenselijk Agressie MANDELIEU-LA-NAPOULE (GPD) - In regen en mist, die op de flanken van de Cote de Tanneron voor een angstaanjagend decor zorgden, heeft Gilbert Duclos-Las- salle zijn leiderspositie in Parijs-Nice verstevigd. De Franse ploegmakker van Hennie Kuiper liet tijdens de slotfase van de etappe naar Mandelieu-la-Napoule geen twijfel bestaan over de vorm waarin hij steekt. Alleen Henk Lubberding kon de drager van de witte trui volgen op diens weg naar de finish, maar bij het binnenrijden van de aankomstplaats moest ook de Nederlandse kampioen capituleren. Duclos-Lassalle veroverde vooral ten opzichte van Stefan Mutter, de Italiaan Contini en Gerrie Knetemann zoveel winst, dat zijn eindoverwinning op de voor avond van de laatste wedstrijd dag vrijwel vaststond. Knete mann mocht als excuus overi gens nog aanvoeren dat hij tij dens de stormachtige slotfase mede tengevolge van een val ter rein had verloren. De etappezege was voor de Belg Jean-Luc van den Broucke. Nog voordat de belangrijkste figuren uit het algemeen klassement el kaar op de bochtige wegen van de Cote de Tanneron (tijdens de laatste 30 kilometer) in de haren vlogen, had Van den Broucke voldoende voorsprong bewerk stelligd. De Waalse renner uit de Franse merkenploeg La Redoute hóefde er alleen maar voor te zor gen dat zijn landgenoot Rudy Pe- venage op voldoende afstand werd gehouden. Evenmin als de ritzege van Jean- Luc van den Broucke kwam uit eindelijk de ereplaats van Peve- nage in gevaar, alhoewel laatst genoemde wel twee keer op het nippertje ontsnapte aan een on- ADVERTENTIE Uitkomend in de 4e klasse west II zondag vraagt: voor haar selectie op dinsdag en donderdag Inl. seer. D. A. F. van der Poel Vrouwvenneweg 41, 2374 BC Oud Ade. Telefo 01712-8456. geluk. Tijdens zijn jacht op de koploper had Pevenage geruime tijd geen politie-begeleiding en het scheelde dan ook bitter wei nig of hij zou met ongeduldige automobilisten, die eerder hun wagen aan de kant van de weg hadden moeten zetten, in botsing zijn gekomen. Revelatie Een Belg op de eerste plaats in de rituitslag, een andere Belg in tweede stelling en de Fransman Duclos-Lassalle steviger dan ooit op de hoogste plaats van het al gemeen klassement. Voor Ne derland was er op de voorlaatste dag van Parijs-Nice dus weinig eer te behalen. Behalve Lubber ding kon alleen Johan van der Meer een klassering in de voorste gelederen veroveren. Hiermee onderstreepte deze renner weer eens, dat hij met recht al eerder een van de.revelaties in Leulliots „rit naar de zon" werd ge noemd. Aanvallen Dat Gilbert Duclos-Lassalle aller minst een gelegenheidswinnaar van Parijs-Nice zal zijn, bewees hij overduidelijk. Vooral in de eerste 50 kilometer van de etappe moest hij de ene aanval na de an dere op zijn leiderspositie af slaan. Behalve Kuiper waren ook Laurent, Pascal, Simon en Bossis stevige helpers van de witte-trui- drager. De aanvallen werden vooral ondernomen door de ren ners van Peter Post. Toen het peloton (dat in de vroege ochten duren eerst vanuit Grenoble een treipreis van ruim twee uur had moeten maken om startplaats Digne te bereiken) na ongeveer 40 kilometer aan de beklimming van de Col des Leques begon. De Belg Jean Luc VandenBroucke werd gisteren in Mandelieu onbedreigd winnaar van de zesde étappe t Parijs-Nice. Hij finishte met bijna drie minuten voorsprong op zijn landgenoot Rudy Pevenage. Een mogelijke wijziging van de competitie-indeling was niet het enige punt waar de dertien (Feyenoord, MVV, Twente, Utrecht, NEC, Go Ahead Eagles, Roda, PSV, PEC, FSC, Veendam, De Graafschap en Den Bosch) over hebben gesproken. Het punt agressie op en rondom de voetbalvelden kwam eveneens aan de orde. Het bleek dat de "club van dertien" na enige uren vergaderen er niet uit was geko men. "Dit is zo'n complexe zaak", zei Peter Stephan, die als direc teur van Feyenoord bijna weke lijks met rellen van supporters wordt geconfronteerd, dat je van ons niet kunt verlangen dat we even een panklare oplossing aandragen. Wel zijn we het erover eens dat er tussen politie en justi tie op één lijn moet worden ge werkt. Vporal in de grote steden, waar de agressie veel erger is dan in de provincie, voelt de politie zich niet door de justitie in de rug gedekt. Als er straffer wordt op getreden zal de strafmaat ook verlegd moeten worden. Daarom zal dit landelijk geregeld moeten worden. Eén lijn trekken, dan weten alle partijen waar men aan toe is". Vergoedingssysteem Meer duidelijkheid was er over het vergoedingssysteem en het probleem van de afgelastingen die een bizar competitieverloop in de hand werken. Van Dalen opnieuw: "We zyn allen van me ning dat het transfersysteem moet blijven bestaan. Alle clubs zouden in de problemen komen. En wat die afgelastingen betreft? We willen er bij de competitielei- der op aandringen dat indien een wedstrijd op zaterdagavond er uitgaat deze een dag later wordt gespeeld, zo ver dat natuurlijk mogelijk is. Je kunt geen wed strijden enige maanden later gaan inhalen. Dat is niet bevor- delijk voor een ordentelijk ver loop van de competitie. MANDELIEU/LA NAPOULE (ANP) - De kans is groot, dat Jan Raas zondag niet mag deelne men aan Milaan-San Remo. De Zeeuw, die zaterdag uit Parijs- Nice werd verwijderd, nadat hij tegen de wedstrijdleiding had gerebelleerd, lijkt het slachtof fer te worden van een Franse hetze. De Franse wielerbond heeft beslo ten de tegen Raas ingediende klacht deze week nog in behan deling te nemen, nadat eerder was aangekondigd dat dit op 20 maart zou gebeuren. Indien de FFC mocht besluiten Raas een schorsing op te leggen, dan gaat die onmiddellijk in en zal die straf bindend zijn voor heel Eu ropa. werd er zo hard geknokt, dat de meute direct in drie groepen ver splinterde. Voor Bernard Hinault was dit het sein om van de fiets te stappen en Parijs-Nice te verlaten. Knete mann, Lubberding, Mutter, Van Vliet, de jonge Noor Willman, de Zweed Tommy Prim en vervol gens een groepje met Lammer- tink probeerden te vergeefs de strijd een zodanige wending te geven, dat Duelos-Lassalle in ge vaar kwam. Het gevolg was een vrijwel complete hergroepering plus het sparen van de krachten in de allesvergende finale. Voor dat het schimmenspel op de Cote de Tanneron begon, had Jean- Luc van den broucke zich even wel reeds verzekerd van de etap pewinst. Het betekende voor de Belg zijn tweede overwinning dit De uitslag van de zesde etappe: 1Jean- Luc VandenBroucke (Bel). 145 km in 3.48.49 (met bonificatie 3 48.39). 2. Ru dy Pevenage (Bel) 3.51.26 (met bonifi catie 3.51.20). 3. Charlie Bernard (Fra) 3.52.11 (met bonificatie 3.52.09). 4. Gil bert Duclos-Lassalle (Fra) 3.52.24. 5. Henk Lubberding (Ned) 3.52.34. Het algemeen klassement: 1. Duclos- Lassalle (Fra) 26.36.42 2. Mutter (Zwi), op 2.43.3. Contini (Ita), op3.33.4. Prim (Zwe), op 4.23.5. Knetemann (Ned), op 4.25. 6. Knudsen (Noo), op 5.10. 7. Lubberding (Ned), op 5.11. PARIJS (ANP) - De Internatio nale Amateur Atletiek Fede ratie (IAAF) heeft 57 atleten, onder wie Dwight Stones en Guy Drut weer in genade aangenomen. Deze atleten waren wegens overtreding van de ama teurbepalingen niet gerech tigd aan onder auspiciën van de IAAF georganiseerde wedstrijden deel te nemen. De 57 mogen voortaan weer aan internationale* ontmoe tingen meedoen. Als het In ternationaal Olympisch Comité de beslissing van de IAAF volgt, staat ook deel neming aan de Spelen van Moskou voor hen open. Tot de gerehabiliteerde atle ten behoren ook Rod Mil- burn, de Olympisch kam pioen op de 110 meter horden in München, verspringer Henry Hines, polsstokhoog springer Steve Smith, sprin ter John Carlos en Lee Evans, die nog steeds we reldrecordhouder op de 400 meter is. Deze Amerikanen stonden eni ge jaren geleden onder con tract bij de International Track Association. Ook de Kenianen Wilson Ki- prigut en Kipchoge Keino, Olympische kampioen op 1500 meter twaalf jaar gele den in Mexico, werden in ge nade aangenomen. DEN HAAG (ANP) - De samenstelling van de Nederlandse tafeltennis ploegen voor de Europese kampioenschappen, die van 5 tot en met 13 april in Bern worden gehouden, heeft geen verrassingen opgeleverd. Bij de heren bestaat de afvaardiging uit René Hijne en Han Gootzen van TT Amsterdam en de gebroeders Jaap en Ron van Spanje van De Velu- we uit Apeldoorn. Reserve is Patrick Swier van het Leidse Scylla. Bij de dames zullen Bettine Vriesekoop en Jolanda Noordam (beiden van Avanti), Marianne van der Vliet (TT Amsterdam) en Sandra de Kruiff (Scylla) in de Zwitserse hoofdstad actief zijn. Reserves zijn Steficn van Gennip (Scylla) en Vivian Blanckaert (St. Aloy- sius). De delegaties staan onder leiding van de bondscoaches Bert Schoofs (heren) en Gerard Bakker (dames). De gehele ploeg, inclusief reserves die overigens niet de trip naar Zwit serland zullen meemaken, slaat van 23 tot en met 30 maart het trainings kamp op in het Avanti-gebouw in Hazerswoude. ../ATIV/Z iY&XT 7E&C/& /VAAt?

Leidsch Dagblad | 1980 | | pagina 17