'Handelwijze De Eendracht betreuren' te eidse agenda Willems eerste op voordracht Uiteenlopende prestaties Zoeterwoudse hoogmis op KRO-televisic ZOETERWOUDE - De hoogmis die morgen in de Zoeterwoudse Christus Dienaarkerk in Zoeter- woude wordt gehouden zal rechtstreeks dooi de KRO-tele- visie worden uitgezonden. In verband met deze opnamen zal de mis een uurtje later beginnen. Dus niet zoals gewoonlijk om 10.00 uur maar om 11.00 uur. De KRO-i'adio is vandaag al actief in Zoeterwoude. De KRO maakt dan opnamen van een concert van de 'Sint Jans Fanfare" in de Hervormde Dorpskerk. Casa Materna (1) Ook dit jaar is de Zoeterwoudse Casa Materna-werkgroep weer welkom in Italië. Zoals bekend houdt deze groep zich bezig met het werken voor een weeshuis in Napels, de Casa Materna. Het werk zal dit keer een andere aard hebben dan voorgaande jaren. Afgeweken wordt van de ge woonte om een groot afgerond project op te zetten. Met een nieuwe groep wordt nu gewerkt aan wat kleinschaligere activitei ten. Casa Materna (2) Om tot het benodigde geld te ko men voor Casa Materna worden er ook dit jaar weer verschillende acties gevoerd. Komende zater dag gaan alle oude en nieuwe le den van het werkkamp inpak- werkzaamheden verrichten. De ze actie kan duizend gulden ople veren met de medewerking van enkele vrijwilligers. Men kan zich aanmelden bij Arie Knetsch, tele foon 1082 in Zoeterwoude. Het werk is in Hoofddorp en men ver trekt om 7.30 uur vanuit Zoeter woude. Toneelstuk Naast opnamen van radio en televi sie in Zoeterwoude is er dit weekeinde nog meer te beleven in deze gemeente. "Anabasis" voert morgenavond een toneel stuk op in de "Eendenkooi" Aanvang 20.00 uur. Handboogschieten De Haagse handboogschuttersver eniging "St. Sebastiaan" organi seert speciaal voor de mensen uit Leiden en omstreken morgen een bijeenkomst waarop informatie gegeven wordt over deze sport. "Ondanks de groeiende belang stelling voor het handboogschie ten in Nederland heeft Leiden (nog) geen vereniging", consta teert Het Haagse Handboog schuttersgilde. Morgen wordt daarom een film over het boog schieten in Amerika vertoont bij de schietbaan aan het Theo Mann Bouwmeesterpad in Wassenaar (tussen de Waalsdorperlaan en de Landscheidingsweg). Verder kan men daar kijken naar de trainin gen van landskampioenen. Aan vang 11.00 uur. DEN HAAG/VOORSCHOTEN - Over het Rijn-Schiekanaal tussen Voorschoten en Leidschendam komt waarschijnlijk een beweegbare lage brug te liggen, die spe ciaal voor fietsers is bestemd. Ambtenaren van de provincie Zuid-Hol land en de gemeenten Voorschoten en Leidschendam werken plannen in deze richting uit. De brug maakt deel uit van een provinciaal fietspad naar het toekom stig recreatiegebied Vlietland. Lange tijd was onduidelijk hoe dit pad over het Rijn- Schiekanaal verlengd zou kunnen wor den. In 1978 gingen de gedachten nog uit naar een veer bij de Knip. Bezwaren daar tegen waren de kostbare exploitatie, de problemen die het zoeken naar een ex ploitant zou geven en de moeilijkheden voor het vaarverkeer, als het veer niet permanent zou kunnen worden bediend. Voorschoten deed toen het voorstel om een hoge vaste brug te bouwen, later werd ge dacht aan een tunnel of een veer op wie len. Al deze mogelijkheden riepen ook weer bezwaren op (te duur, aantasting van het landschap). Een ambtelijke werk groep heeft nu in principe gekozen voor een lage beweegbare brug, als onderdeel van een tracedat ten zuiden van de Knip- laan begint tegenover de toegang tot het landgoed „Duivenvoorde" en in de rich- Staatssecretaris Brokx: (Van c •rslaggevers) DEN HAAG,LEIDEN - „Te betreuren". Zo noemt staats secretaris Brokx (volkshuisvesting en ruimtelijke orde ning) de gang van zaken bij de Leidse woningbouwver eniging De Eendracht, die in november vorig jaar bijna tegelijkertijd twee verschillende gegadigden voor de toewijzing van èèn woning bij het gemeentelijk Bureau Huisvesting voordroeg. Een affaire die destijds uitgebreid werd beschreven in het Leidsch Dagblad. Naar aanleiding daarvan stelde het Tweede-Kamerlid Mul- ler-Van Ast schriftelijke vragen aan staatssecretaris Brokx. Deze liet daarop een onderzoek instel len. Een van de leden van De Eendracht kreeg vorig jaar van een bestuurslid de toezegging dat hij een woning aan de Driftstraat kon betrekken en dat hij bij Bureau Huisvesting daarvoor zou worden voorgedra gen. Een ander bestuurslid beloof de hetzelfde aan een andere kandi daat, die bovendien tot zijn fami liekring behoorde en eveneens bij Bureau Huisvesting werd voorge dragen. Het gevolg: beroering in de Kooi. De bestuursleden van De Een dracht kwamen pas achter het feit dat ze een dubbele voordracht had den gedaan toen ze beiden bij Bu reau Huisvesting naar de beoorde ling van hun voorstel informeer den. Staatssecretaris Brokx acht het niet nodig om in te grijpen bij het woningtoewijzingsbeleid in Lei den, zo blijkt uit zijn antwoord op de vragen van Muller-Van Ast. De handelwijze van De Eendracht kan niet als kenmerkend worden be schouwd voor de gang van zaken bij het toewijzen van woningen, schrijft de staatssecretaris. Hij wijst erop dat B en W van Leiden boven dien inmiddels maatregelen heb ben getroffen die moeten voorko men dat woningbouwvereniging De Eendracht nog eens voor èèn woning meer dan èèn gegadigde zal voordragen. Het is volgens de staatssecretaris niet meer mogelijk dat dergelijke situaties zullen ont staan. LEIDEN - De kans is groot dat er in de buurt van de Cruquiuslaan, in de Leidse Morswijk, een basket balveldje komt. Twee jeugdige wijkbewoners, Hennie Hoensbeek en Jan Moeliker (beiden 13 jaar oud) kwamen gistermiddag hoog- spersoonlijk bij wethouder Tesse- laar (sportzaken) voor de aanleg van een basketbalveldje pleiten. De jongens vertelden de wethouder dat er bij hun in de wijk nauwelijks speelgelegenheid is en dat ze graag willen dat de wethouder daar wat aan doet. Ze hadden 200 handteke- Secretaris Leiderdorp LEIDERDORP - Drs. A. M. Wil lems staat als eerste op de voor dracht om te voorzien in de vaca ture van gemeentesecretaris in Leiderdorp. De heer Willems is thans werkzaam als secretaris penningmeester van het Inter gemeentelijk Overlegorgaan Midden Holland, een samenwer kingsorgaan van 24 gemeenten. Hij zat vroeger in de Leiderdorp gemeenteraad van de Arbeid. De huidige gemeentese heer C. Hobo, gaat i van 1 juli met pensioi vacature hebben zich de Partij sollicitanten aangemeld. Het ge meentebestuur van Leiderdorp zal drie kandidaten voor de vaca ture aan de gemeenteraad voor dragen. Als eerste op de voor dracht staat de heer Willems, De tweede plaats op de voordracht wordt ingenomen door de huidi ge loco-secretaris de heer A. R. F. Hogendoorn. De heer Hogen- doorn is momenteel afdelings chef van de secretarie in Leider dorp. De derde plaats op de lijst wordt ingenomen door de heer H. van dei- Ploeg, afdelingschef van de secretarie in Leiderdorp en tweede loco-secretaris. Op Eenakter festival: Hoewel het „Eenakterfestival", zowel donderdag- als gister avond in het LAK-theater werd gehouden, waren zowel de beste als de slechtste ac teerprestaties op één avond te aanschouwen. En wel op donderdagavond, toen het „Delftsch Studenten Toneel" zich meer dan pijnlijk bla meerde met „Karei" van Sla- womir Mrozek'. Dat de regis seur de rollen van grootvader en kleinzoon heeft veranderd in die van „normaal broertje" een „debiel broertje", doet het wellicht in studenten kringen, vóór of na het ledi gen van een glas bier prach tig; gemeten naar algemeen gangbare toneelmaatstaven en inspelend op elementaire dramatische criteria, lijkt het natuurlijk nergens naar. Jan Freie als „oogarts" moet maar snel z'n studie afmaken en z'n contacten met het fenomeen „toneel", in de toekomst be perken tot de functie van „toeschouwer". Hetzelfde geldt voor Wim Kernkamp en Maarten Stenfert. De beste dramatische prestatie werd diezelfde donderdagavond geleverd door het „Leidsch Studenten Tooneel" met Im promptu „De Grootvizier" van René de Obaldia. Sinds de uitverkiezing van het liedje van Frans Smit voor Maggie Mc Neal voor het Songfestival uit 150 andere liedjes, is het uitspreken van Ter een dergelijke voorkeur al lang met meer verdacht. Hein Snijders van „Litteris Sa crum", die ook „De Grootvi zier" deed, al is het al weer geruime tijd geleden, kan hier echter een voorbeeld aan ne men. Daarom worden hier met name genoemd Koen Kop (de Koning), Arjan Ho- gewoning als (Hormonius, zijn raadsheer), Marie Chris tine Trompenaars als (konin gin Hortense) en Toenke Ber- kelbach als een gedreven re gisseur. dediging van het Delftsch Studenten Toneel dient op deze plaats aange voerd, dat nóch de Rotter damse Studenten Toneelver eniging (met „Waarom IK?" van J. Steins Bruynop, ge speeld door Joost Steins Bis schop en Jan Anthonie Bruyn), noch de Groninger Studenten Toneelvereniging „Spiritus" er ook maar iets van terecht brachten. Zowel „Eduard an Agrippien" van René de Obaldia (naar ik meen, eveneens een Im promptu), als „Toegift" van H. Tjiering muntten uit door verveling, vrijblijvendheid en voorspelbaarheid. De Am sterdamse Studenten To neelvereniging „Kothurne" hielp de cïoor de criminele Franse auteur in 1949 ge schreven éénakter „Haute Surveillance" (De Cel) geluk kig niet volledig om zeep. Vooral Frans Buddingh als „Jules Lefranc" maakte in druk, terwijl het soms zeer impulsieve spel van Bas de Smit als de jonge „Maurice, 17 jaar" hier niet onvermeld mag blijven. Resumerend kan ge steld worden, dat zowel het L.S.T. als het „Utrechtsch Studenten Toneel" met „Eve ry Good Boy Deserves A Fa vour" van Tom Stoppard het „Eenakterfestival" nog enigszins naar artistiek ni veau hebben getild. Vooral Delft, Rotterdam, Groningen en in mindere mate. Amster dam blameerden op onna volgbare wijze het instituut „Eenakterfestival". Gronin gen repeteerde bovendien in de boerderij „Tweehek" in „De Punt". Wie daar repe teert, vraagt om moeilijkhe den. BERT KOEKEBAKKER. Koen Kop en Marie Chris tine Trompenaar in De grootvizier. Veda Zuponcic groot pianiste LEIDEN - Inderdaad, Veda Zuponcic is een groot pianis te. Tijdens haar concert in de kapelzaal van K. en O. gister avond, gaf zij blijk van een in telligente muzikaliteit, soms neigend naar introvertie. In haar spel hoort men een im ponerende en boeiende per soonlijkheid. Zo ook in de opening van haar programma met de Partita nr 2 in c van J.S. Bach die zeer sterk was. De monumentale opbouw, geënt op een door zichtig contrapunt, getuigde van verdiept muzikaal in zicht. Bewonderenswaardig was in dit zware programma haar concentratie, die slechts even in gevaar leek te komen in het laatste deel van Beet hoven's Sonate in As op. 110, maar dit was slechts terloops. Zij bracht deze Sonate in een verstilde sfeer, met een prachtige expressieve toon- vorming. Zij was werkelijk groots. Bepaald sympathiek was de afwezigheid van uiterlijk ver toon. Zij zoekt niet in de eer ste plaats de technische acro batiek, ofschoon zij daar niet onderuit kon in de Sonate op. 28 van Barber. Maar dit werd dan ook niet haar beste ver tolking. Ook de twee werkjes van Rachmaninoff (op. 23), waarvoor zij de Berceuse en de Barcarolle van Chopin liet vervallen, waren het meest imponerend. De pianiste Ve da Zuponcic heeft men ge hoord vóór de pauze, met haar groot beeldend vermogen en haar intense muzikaliteit, die geen uitsmijters behoeft om te overtuigen. BEP RIJNDERS LEIDEN - Eugene Ionesco heelt z'n onnavolgbare, ab surdistische benadering van héh fenomeen 'toneel' ge meen met o.a. Jean Paul Sar tre, Albert Camus, Samuel Beckett en Arthur Adamov Van hem zijn vooral voor late re generaties van onschatbare literaire en dramatische waarde gebleken 'La Canta- trice Chauve' ('De kale Zan geressen 'Lalecon'('DeLes'). Wan irbij- gaan aan "Larimaquoi? Lai i- marien' van Jacques Prevert (waarvan de 'Wikor Biblio- thèque Dramatique' op de omslag van de tekstbegelei ding niet eens de naam juist weet te spellen), dat absoluut op geen enkele wijze boeide, Cantatrii Da. Cha De Alphen.se een prachtig bh Da( deed zij na Het bloemstuk be. beschikbaarijn Dc kale zangeres absurdistisch Madame Smith'), Odette Barrois ('La Bonne Anne Alexandre ('Madame Mar tin'), Jacques Legre ('Mon sieur Smith') en Nicolas Ba- taille als 'Monsieurs Martin' geven via hun, overigens Franstalig, toneelspel aan het absurdistisch karakter van Ionesco's tekst haarzuiver aan te voelen. Daarnaast dient apart genoemd te worden Di- dier Beaudet als 'Le Capitaine des Pompiers'. Hij combi neert de sterk relativerende tekst van Etigène Ionesco aan een zeer persoonlijke rolvoe- ring en een grote expressie. Daar waar Jacques Prevert toch door zeer velen gezien wordt als een van Frankrijk s grootste en meest begaafde dichters, kon Larimaquoi'. Larimarien na de pauze op geen enkele wijze boeien. De tientallen scholieren tijdens de middagvoorstelling, die gisteren in de pauze de Schouwburg verlieten, heb ben dus eigenlijk weinig ge mist. Toch lijkt het zinvol Prevert in ieder geval het voordeel van de twijfel te gunnen: niet in de laatste plaats omdat de Franse ac teurs en actrices zijn teksten met zoveel verve declameer den, dat zij zonder voorbe houd de idee overeind hiel den zelf volledig in de dichter te geloven en zich in zijn tek sten te kunnen vinden. Wan- c liter irde- oordeel moeten uitspreken over 'De Kale Zangeres' (die als zodanig overigens slechts met name in de tekst wordt genoemd, n Eugène Ioi wordt gevo teskind val i ten tonele en het gees- 'vert, kiezen haas ZATERDAG o MAART 1980 ting van het Rijn-Schiekanaal langs de watermolen De Knip loopt. Omdat ook een beweegbare brug proble men kan geven voor het scheepvaartver keer bestudeert de werkgroep nog de mo gelijkheid van een trace'op grotere af stand van de Kniplaan bij de toekomstige nieuwbouw in Voorschoten. Mogelijk zal in afwachting daarvan tijdelijk toch een veer gaan varen. ningen van wijkbewoners bij zich om hun verzoek té ondersteunen. Tesselaar toonde begrip voor het verzoek en beloofde het tweetal dat hij samen met de plantsoenendienst zal bespreken waar het basketbal veldje het best kan worden aange- Zaterdag Leiden Micro-Theater Imperium - Oude Vest 33e, "De droom van Amerika", van Ed ward Albee en "Stemmen", van Walter Momo, 20.30 uur. Noordeinde 2 - informatie- en feest avond progressief vrouwen overleg, 20 Stadsgehoorzaal - Breestraat 60, Resi dentie-orkest, 20.15 uur. Schouwburg - 20.15 ur, "Bruin Brood", Jan Blaaser. LAK-theater -" Circular Play", 20.30 Groenoordhallen - W. de Zwijgerlaan, strafworpentournooi micro-korfbal, 11-16 uur; kampioenschappen micro korfbal, 18.45 uur. Antonius Clubhuis - Mare 43, ruildag 10-16 ur. Sanders - Levendaal/hoek Korevaar- straat, Antiekmarkt, 9.30-17 uur. De Regenboog - Merenwijk, open huis, 13 uur. Juliana-kleuterschool - Herenstraat 64, rommelmarkt, 14-18 uur. Berlage-school - vogelmarkt "Avibus", 13-17 uur. Leids Vrijetijdscentrum - volksdansin- stuif 20 uur. Odessa - Herengracht 45, video-pro gramma 14 uur. Zondag Leiden Banckertweg start tourfietsen, 9.30-9 Odessa - Herengracht 45, video-pro gramma 14 uur. Ton Menken Ijsbaan - Vondellaan, start wandeltochten 9-14 uur. Juliana-kleuterschool - Herenstraat 64, rommelmarkt 12-18 uur. Stadsgehoorzaal - Breestraat 60, koffie concert, 11.30 uur. LAK-theater - kindervoorstelling: "Wie Weet", 15 uur. Middelweg 19c - kindervoorstelling Leids Poppentheater, 14.30 uur. Maandag Leiden Speeltuin ver. Beatrix - Schubertlaan, ledenvergadering 20 uur. Sytadhuis - cie politie- en algemene za ken, 20 uur. Kijkhuis - Vrouwenkerkchoorstraat 17, film: "Stavisky", 20 uur. Stadsgehoorzaal - Breestraat 60, optre den Alma Materkoor, 19.30 uur. Gemeentecentrum Oegstgeest - bijeen komst ned. ver. van huisvrouwen, mo deshow, 13.45 uur. Rapenburg 100 - Leidse studenten Ekklesia, over Bhagwan-beweging, 20 Femke - Volkshuis, Apothekersdijk 33, vrouwensoos, 20-23 uur. Ontmoetingscentrum - hoek Boshui- zerlaan, bejaardensoos, Zuidwest, 14.30 Voorschoten - brandweerkazerne, her keuring van maten en gewichten, Kon. Marinelaan, maandag en dinsdag van 9.30-12 en van 13-15.30 uur. Voorschoten - gemeentehuis, cie finan ciën en economische zaken, 21 uur. Wassenaar - 20 uur, gemeentehuis, cie verkeer en welzijnsoverleg. Leiderdorp - gemeentehuis, cie ruimte lijke ordening en openbare .werken, 20 Artsen Leiden - de weekenddienst begint za terdag om 0 uur en eindigt zondag om 24 Wijk 1 - Boerhaavedistrict, Binnenstad- noord, Groenoord, Kooi, Merenwijk: za: S. Smidt, Cobetstraat 43, tel: 131077. Zo: J. Stolk, Burggravenlaan 16, tel: 125820. Wijk 2 - Binnenstad-zuid, Tuinstadwijk, Professorenwijk, De Waard: za- J. Rus, Middelstegracht 131, tel 132500. Zo: H.C. Jasperse, Witte Singel 72, tel: 124961. Wijk 3 - Mors, Haagwegkwartier, Zuid west, za- B. Roos, Zocherstraat 1, tel. 766123. Zo: A.A. van Rijn, Melissetuin 5, tel: 210797. Voor de praktijk van Groeneveld, R. van Leeuwen, Meijer, Reinders, Tan, Van Tol en Verhage wordt de weekenddienst waargenomen door H.A.M.M. Meijer, Stokroos 1, tel: 122113. Spreekuur za terdag en zondag van 11-11.30 uur aan huis. Leiderdorp - J. v.d. Beek/J. v.d. Leden, Hoofdstraat 8, tel: 894539, spreekuur za en zo van 12.30-13 uur, Hoofdstraat 8. Voorschoten - za A. Meiman, J.W. Fri- solaan 13, tel: 2493. Zo: F. Koopmans, R. Wagnerlaan 69, tel: 6352. Warmond - F. Walenkamp, Dorpsstraat 45, tel: 01711-10030. Apotheken De avond-, nacht- en zondagsdienst van de apotheken in de regio Leiden wordt waargenomen van 7 tot 14 maart door apotheek Herdingh Blanken, Hoge- woerd 171, tel: 120502 en door apotheek Beker, Kempenaerstraat lb, tel: 153274, Oegstgeest. Indien het na 1 uur 's avonds niet meer mogelijk is om met het open baar vervoer naar de apotheek te komen kan men, uitsluitend* in spoedgevallen van een taxi, tel: 122444, gebruik maken. Wijkverpleging Leiden - Interkruis, Middelweg 38, tel: ten noorden van de Rijn 134604, tel ten zuiden van de Rijn 121753. Leiderdorp Zocterwoude-Rd. - ge zondheidscentrum. Berkenkade, Lei derdorp, tel: 410131, spreekuur ma t/m '.d. Waalslaan, tel: 4641. Warmond - Zr. A. Looyen-v.d. Wilt, Me rellaan 22, tel: Sassenheim, tel: LEIDSCH DAGBLAD DAGBLAD VOOR LEIDEN EN OMGEVING Uitgave: Leidsch Dagblad B.V. Hoofdkantoon Witte Singel 1 2311 BG Leiden. Postbus 54, 2300 AB, Leiden. Giro 57055. Voor betaling van abonnementsgelden uitslui tend giro 28884. Telefoon: 071-144941. Nabezorging van 18.00-19.30 u. Zaterdag van 16.00-18.00 u. Telefoon 071-211515. Indien in gesprek 071-210221. Kwartaalabonnement 46,30 Kwartaalabonnement Per post f 64,15 Jaarabonnement f 173,70 J aarabonnement Per post f 245,10 Losse nummers f 0,65 Abonnementsgelden bij voor uitbetaling te void jen. Bij automatische overschrij ving geen administratie- en in cassokosten.

Leidsch Dagblad | 1980 | | pagina 2