„Randwegen zijn dringend nodig" agenda Warmond krijgt glasbakken drie Telegram van gemeente Wassenaar aan Tweede-Kamercommissie [[I jaar wegens gouddiefstal in Zoeterwoude „Commissie verwerpt iedere verkeersremmende maatregel" Groter raadhuis voor Oegstgeest Einde aan overlast van ruiterschool door overdekte opslagplek Auto na auto vliegt op elkaar na inhaalmanoevre vrachtwagen PAGINA 2 STAD EN RAND VRIJDAG 7 MAART 1980 WASSENAAR - "Randwegen zijn voor Wassenaar drin gend noodzakelijk". Met deze opmerking dringt de ge meente Wassenaar er bij de verkeerscommissie uit de Tweede Kamer op aan om snel te komen tot een aanleg van twee wegen die de routes door de gemeente moeten ontlasten. (Van e r verslaggevers) DEN HAAG, ZOETERWOUDE - De 36-jarige W.L. uit Amsterdam is vanochtend door de Haagse rechtbank tot drie jaar gevange nisstraf veroordeeld. L. maakte op 4 december van het vorig jaar 36 kilogram aan goud en juwelen met een totale waarde van twee miljoen gulden buit bij een dief stal uit een vrachtauto die in Zoe terwoude was geparkeerd. Bij het vonnis heeft ongetwijfeld het dikke strafblad van L. een rol gespeeld. Hij is al vele malen ver oordeeld wegens juwelenroven. De rechtbank ging nog een stap verder dan de officier van justitie, die twee weken geleden twee jaar gevangenisstraf tegen L. had geëist. De Amsterdamse caféhouder D.P. (32) met wie L. de diefstal samen pleegde, werd tot vijftien maan den gevangenisstraf veroordeeld. Vrachtwagenchauffeur R.W.(22) uit Amsterdam, die W.L. had ge tipt over de rijke buit in zijn auto, moet anderhalf jaar de gevange nis in. Hetzelfue geldt voor de 41- jarige Amsterdammer O.P. die de contactpersoon was tussen de vrachtauto-chauffeur en W.L. De diefstal had vorig jaar overigens een roemloos einde, doordat de twee Amsterdammers enkele minuten nadat zij het goud en de juwelen uit de vrachtauto hadden weggenomen al door de politie werden aangehouden. Zegelautomaat twee keer gekraakt: PTT geeft het op VOORSCHOTEN - De postze gel-automaat aan de Mul derlaan in de wijk "Bosch geest" in Voorschoten wordt weggehaald door de PTT. In vrij korte tijd is deze auto maat tweemaal gekraakt. De schade alleen aan de auto maat bedraagt al 2000 gulden per keer, het ontvreemde geld en de zegels niet meegere kend. De PTT vindt het niet meer ver antwoord om de automaat nog eens te herstellen. Gasstation kan alleen aan Hofcampweg in Wassenaar WASSENAAR - De enige plek in Wassenaar waar nieuwbouw van een kasontvang- en regelstation kan komen, is in het plantsoen tussen de Wassenaarse Hof campweg en het Havenkanaal. Zo luidde de voorlopige conclu sie van de raadscommissie voor Huisvesting van de gemeentelij ke diensten gisteravond. Eén van de belangrijkste redenen hiervoor was dat de nieuwbouw van een gemeentekantoor op De Werf aanzienlijk wordt beperkt wanneer de gasunie in de directe omgeving daarvan leidingen en stations zou gaan bouwen. De veiligheidsgrens rond het gasu nie-station zou 25 meter bedra gen. Dit betekent dat er veel ruimte onbebouwd moet blijven. Het merendeel van de commissie leden pleitte voor de bouw van het station in het plantsoen aan gezien de veiligheidsruimte niet met hekken hoefde te worden af gezet. De groene strook die de openbare gasvoorziening gaat innemen wordt op deze wijze tot een minimum beperkt. De voorzitter van de commissie, wethouder Van Dingstee, zegde toe dat de omwonenden via de buurtverengingen inspraak krij gen in de plannen. "We zullen de buurtverenigingen "Oostdorp" en Groot Deyleroord vragen wat zij er van vinden. De gemeente zal nog een speciale inspraakavond organiseren", aldus Dingstee. De gemeente vraagt in een tele gram aan de bijzondere kamer commissie om een spoedige aanleg van Rijksweg 11 en de verlengde Landscheidingsweg. Rijksweg 11 zou volgens de plan nen tussen Wassenaar en Alphen aan den Rijn komen te lopen. Voor Wassenaar is daarbij met name het westelijk deel van be lang, de verbinding tussen de Wassenaarse Rijksstraatweg en de Rijksweg A4 (Amsterdam- Rotterdam). Verder wordt gevraagd om het doortrekken van de Landschei dingsweg, zodat een randweg route richting Rotterdam ont staat. De op die manier ontstane randwe gen richting autosnelweg zouden met name de Rijksstraatweg in Wassenaar kunnen ontlasten. "De te grote verkeersdrukte op de Rijskstraatweg vormt een on aanvaardbare doorsnijding van de Wassenaarse bebouwde kom, zo vindt de gemeente. Verder wordt volgens de gemeente en bewoners "misbruik gemaakt van het lokale wegennet door doorgaand verkeer dat aan de fi les op de Rijksstraatweg trachtte ontkomen". Met name bewoners van Wassenaar-Noord zijn tegen de drukte door hun straten in op stand gekomen. Burgemeester en wethouders hebben deze op merking overgenomen en in het telegram aan Den Haag verwerkt. Dagelijks rijden zo'n 50.000 auto's over de Rijksstraatweg. Door de ze verkeersstroom raken de wijk Kerkehout, het Dierenpark Was senaar en het wijkje daarnaast (Raaphorstlaan, Eikenlaan en Eikenhorstlaan) praktisch geï soleerd van de rest van Wasse naar. Verder naar het noordoos ten wordt de oude buurtschap Den Deyl als het ware doormid den gesneden door deze ver keersader. Files op de Rijksstraatweg; een dagelijks verschijnsel. Veel automobilisten proberen deze te omzeilen e gebruik van de sluipwegen door de gemeente. VOORSCHOTEN - Iedere verkeersremmende maatregel wordt i raadscommissie voor openbare werken verworpen. OEGSTGEEST - De uitbreiding en het opknappen van hel raadhuis in Oegstgeest is in volle gang. Het uit 1900 daterend gebouw, dat al eens in 1950 werd uit gebreid, wordt geheel opgeknapt. In deze opknapbeurt is het opheffen var schillen van de vloeren en het inrichten derverdieping als werkruimte opgenomen. De vijf bestaande toegangen zullen door één centrale ingang worden vervangen. Aan de zuidwestzijde wordt een nieuwe vleugel ge bouwd, bestaande uit een kelder en 3 verdiepingen, verbonden met een lift. Dat was de conclusie Aikens gisteravond i dering van deze Voorschoten. Hij kwam met deze opmerking, nadat zowel het CDA als de VVD langdurig kritische woorden hadden gespuid over het beleid dat wordt gevoerd ten aanzien van het aanpassen van woonstraten. De aanleiding was het voorstel om geld beschikbaar te stellen voor het aanbrengen van verkeersremmende maatre gelen in de Prof. Einthovenlaan. VVD-er De Keuning was ter plekke geweest en had tijdens een spits uur slechts weinig auto's geteld. Mevrouw Eichhorn (PvdA) stel de daartegenover dat zij auto's dwars door groepen kinderen had zien rijden. Valkenburg (CDA) verbaasde zich over het voorstel, omdat die straat volgens de verkeersnota niet urgent was. VVD-er De Graaf noemde de straat een ge wone woonstraat, waar zelden verkeer door heen rijdt van niet- bewoners. Hij woont zelf in die buurt en vindt drempels geen oplossing, zodra het om ver keersremmende zaken gaat. Wethouder Eveleens (PvdA) ont zenuwde het idee dat ambtena ren zelf maar eventjes plannen maken. Ieder voorstel komt na een brief van de bewoners. Eens gezind vroeg de commissie om in het vervolg een afschrift te mo gen krijgen van brieven welke aan de dienst openbare werken worden gestuurd en die betrek king hebben op de straat of de weg. Het voorstel zal nu eerst door de commissie verkeer en vervoer worden beoordeeld. Niet erg gelukkig waren de com missieleden met de aanleg van een fietspad vanaf het station richting dorp. Dit fietspad gaat door het hertenkampje. Gebrek aan ruimte in dit beschermde na tuurgebied zorgt er voor dat de voetganger en fietser van een zelfde pad gebruik moet gaan maken. De beplantingsdienst zal nu trachten een andere oplossing te vinden. "Het splintertje" blijft bestaan LEIDERDORP - In het verslag over het samengaan van de Wil lem Alexanderschool en het Kwetternèst in Leiderdorp (in de krant van woensdag 5 maart) is een storende fout geslopen. Uit een alinea in dit stuk valt op te maken dat de kleuterschool "Het Splintertje" zou gaan verdwij nen. Dit is echter onjuist. "Het Splintertje" blijft gewoon be staan en zal binnenkort als eerste stap naar de komende integratie van kleuter- en lager onderwijs, in het gebouw van de school Zijl kwartier worden opgenomen. WARMOND - Er komen (als de gemeenteraad dat ten minste wil) zo snel moge lijk glascontainers te staan in de gemeente Warmond. Het gaat voorlopig om drie stuks. De raadscommissie van openbare werken gaf gisteravond een positief advies over plaatsing van de bakken, nadat burge meester De Vreeze een verslag had gegeven van de algemene raadsverga dering van de Leidse vuil verbranding. De raad neemt spoedig een beslis sing. Uit die vergadering van de vuilver branding waren drie belangrijke punten naar voren gekomen die in elke gemeente moeten worden nageleefd. Zo moeten er maatre gelen worden genomen om de vuiltoevoer binnen de capaciteit van de vuilverbranding te hou- den.Ook moet het gescheiden ophalen van papier en glas wor den gestimuleerd. En tenslotte moet er voortdurend invloed worden uitgeoefend om deze beide zaken werkelijk effectief te maken. Tijdens de vergadering van gister avond was ook de heer Overmei- re, directeur van de Leidse vuil verbranding, aanwezig. Hij raad de de gemeente Warmond aan om zo snel mogelijk over te gaan tot bestellen van de containers. Er kan namelijk nog een behoorlijke tijd mee overheen gaan voordat de glasbakken inderdaad worden geleverd. Wanneer alle tot de Leidse vuilverbranding beho rende gemeenten dan een con tract hebben met de glascontai- nerfirma, kunnen deze in één gemeenschappelijk contract worden omgezet. Ook wat het papier betreft zal er worden gestreefd naar een ge meenschappelijke regeling. Het is namelijk de vraag of iedereen de kans moet krijgen om geld te maken van oud papier. Sommige gemeenten geven alleen vereni gingen de kans daartoe. Ook hebben de verschillende ge meenten afwijkende subsidie regelingen. Via de algemene raad van de vuil verbranding zal worden getracht één gemeenschappelijke rege ling hieromtrent te maken. Bur- 'WÊÈÈÈ. Burgemeester De Vreeze gemeester De Vreeze benadrukte gisteravond nog eens dat het ge scheiden ophalen van huisvuil niet per se kostendragend hoeft te zijn. Omdat het project gunstig is voor het milieu, is er geen be zwaar tegen dat er van over heidswege een bijdrage wordt geleverd. LEIDERDORP - De stichting rui terschool "Liethorp" gaat bin nenkort een overdekte opslag plaats voor hooi en stro bouwen. Daardoor zal er eind komen aan de problemen, die de opslag in de open lucht met zich meebrengt, namelijk wegrotten en wegwaai en over het terrein van de Bloe- merd. Ook zal het brandgevaar, dat de buiten liggende berg ver oorzaakt, worden weggenomen. Een ander belangrijk voordeel van OEGSTGEEST - Zes auto's zijn vannacht even na 11.30 uur op de autosnelweg A44 ter hoogte van Oegstgeest op elkaar gebotst. Een bestuurster van een perso- nenapto die bij het ongeluk be trokken raakte is, vermoedelijk met een hersenschudding, over gebracht naar het ziekenhuis. De andere bestuurders liepen alleen wat kneuzingen op. De auto's wa ren bijna allemaal total loss. Het ongeluk ontstond doordat een 20-jarige inwoner van Breukelen, met zijn vrachtwagen plotseling ging inhalen, terwijl hij op zijn beurt net werd gepasseerd door een personenauto/bestuurd door een 23-jarige vrouw uit Den Haag. Zij werd door de vracht wagen tegen de vangrail klem ge reden. De vrachtwagen reed daarop door. De wagen van de vrouw bleef zwaar beschadigd dwars op de linker rijstrook ach ter. Een 24-jarige Leidenaar die kwam aanrijden zag de auto staan en stopte op de vluchtstrook om de helpende hand te bieden. Daarop verschenen een 21-jarige Hage naar en een 61-jarige inwoner uit Rijswijk die achter elkaar op de inhaal-strook reden. De Hagenaarrararrr anaar aaar ar zag dedeedeedeedeededdee wa gen van de vrouw dwars op "zijn" rijstrook staan en begon te rem men. De achteropkomende Rijs- wijker knalde tegen de auto van de Hagenaar op, die zelf nog op tijd voor de dwars staande auto kon stoppen. Door de klap schoof de Hagenaar echter weer tegen de zwaar beschadigde wagen van de De ravage werd compleet toen een 27-jarige Rotterdamse kwam aanrijden die de drie wagens op de inhaalstrook op elkaar zag staan. Zij wilde via de vlucht strook uitwijken, maar daar stond de hulpvaarige Leidenaar die vlak na het ongeluk was ko men wanrijden, stil. De Rotterdamse botste tegen de stilstaande auto en sloeg enkele keren over de kop. Zij werd later naar het ziekenhuis vervoerd. De doorgereden bestuurder van de vrachtauto, die volgens de politie het ongeluk heeft veroorzaakt, werd vanochtend even voor 5.U0 uur in Rijnsburg aangehouden. de overkapping is, .dat de manege in de toekomst in voordelige tij den hooi en stro kan inkopen. De raadscommissie beleidsplan ning/belastingen/financiën die gisteravond in Leiderdorp ver gaderde, kon met dit project in stemmen en besloot het gemeen tegarantie van 30.000 gulden. Wel moeite had zij met de eerste begroting van de stichting over 1980. Deze sluit met een tekort van 78.000 gulden. "Een forse te genvaller", volgens Scheffer (WD). De penningmeester van de manege, de heer Bak, ver wacht dat het tekort wat kan worden weggewerkt onder an dere voorziet hij een verdere toe neming van het aantal leden, dat nu uit ongeveer 360 ruiters en amazones bestaat. Een aantal commissieleden had be zwaar tegen een tekort van 7.000 gulden in de kantine. Volgens Roest (CDA) is dit niet acceptabel en dient de gemeente dit in elk geval niet te subsidiëren. De pos ten voor groot onderhoud aan de gebouwen en voor personeels uitbreiding moeten worden ge halveerd. In totaal betrof de kri tiek van de commissie een bedrag van 32.000 gulden. Voor de overi ge 46.000 gulden zal Liethorp in de toekomst subsidie aanvragen. De gemeenteraad zal op 31 maart zijn oordeel over de begroting geven. De gemeente gaat het gebouwtje aan de Beukenschans voor 8.000 gulden per jaar gaan verhuren aan de Cultureel Islamitische Vereniging. Deze vereniging wil het gaan gebruiken als een per- manent onderkomen. Vrijdag Leiden K O - Oude Vest, kapelzaal: kamer muziek, 20.15 uur. Leids Vrijetijdscentrum - Breestraat 66, Pop Show, 21 uur nachtfilm. 23.30 Lak-theater - eenakterfestival studèn- tentoneelgroepen, 20.30 uur. Schouwburg - Franstalige schoolvoor stelling, "La Cantatrice Chauve", 20.15 Micro-theater Imperium - Oude Vest 33e, "De droom van Amerika", van Ed ward Albee en "Stemmen", van Walter Momo, 20.30 uur. 't Parlement - Nieuwe Rijn 52, ledenvergadering Pv.d.A, 20 uur; Bingo-avond wandelsportvereni ging Zuidwest, 20 uur. Odessa - Herengracht 45, video-pro gramma, 44 uur. Lokhorstkerk - Pieterskerkstraat 1, le zing: "De kerk in de geschiedenis", 20 Topaaslaan 19 - gehandicaptensoos, el ke vrijdag van 10-15 uur, tel: 02522-14797 (na 19 uur). Dierenbescherming - melding van zwerf- en gevondendieren, tel 122847, b.g.g. 124295. 't Parlement - Nieuwe Rijn 52, club voor alleenstaanden, 20 uur. Nieuwe Rijn 20a - NVSH-trefcentrum, open weekendcafé, 21.30 uur. Zaterdag Leiden Micro-Theater Imperium - Oude Vest 33e, "De droom van Amerika", van Ed ward Albee en "Stemmen", van Walter Momo, 20.30 uur. Noordeinde 2 - informatie- en feest avond progressief vrouwen overleg, 20 Ton Menken Ijsbaan - Vondellaan, star wandeltocht 9-14 uur. Stadsgehoorzaal - Breestraat 60, Resi dentie-orkest, 20.15 uur. Schouwburg - 20.15 ur, "Bruin Brood" Jan Blaaser. LAK-theater Circular Play", 20.30 Groenoordhallen - W. de Zwijgerlaan, strafworpentournooi micro-korfbal, 11-16 uur; kampioenschappen micro korfbal, 18.45 uur. Antonius Clubhuis - Mare 43, ruildag 10-16 ur. Sanders - Levendaal/hoek Korevaar- straat, Antiekmarkt, 9.30-17 uur. De Regenboog - Merenwijk, open huis, 13 uur. Juliana-kleuterschool - Herenstraat 64, rommelmarkt, 14-18 uur. Berlage-school - vogelmarkt "Avibus" Artsen Leiden - de weekenddienst begint terdag om 0 uur en eindigt zondag om 24 Wijk 1 - Boerhaavedistrict, Binnenstad noord, Groenoord, Kooi, Merenwijk: za: S. Smidt, Cobetstraat 43, tel: 131077. Zo: J. Stolk, Burggravenlaan 16, tel: 125820. Wijk 2 - Binnenstad-zuid, Tuinstadwijk, Professorenwijk, De Waard: za: J. Rus, Middelstegracht 131, tel: 132500. Zo: H.C. Jasperse, Witte Singel 72, tel: Wijk 3 - Mors, Haagwegkwartier, Zuid west, za: B. JRoos, Zocherstraat 1, tel. 766123. Zo: A.A. van Rijn, Melissetuin 5, tel: 210797. Voorde praktijk van Groeneveld, R. van Leeuwen, Meijer, Reinders, Tan, Van Tol en Verhage wordt de weekenddienst waargenomen door H.A.M.M. Meijer, Stokroos 1, tel: 122113. Spreekuur, za terdag en zondag van 11-11.30 uur aan Leiderdorp - J. v.d. Beek/J. v.d. Leden, Hoofdstraat 8, tel: 894539, spreekuur za en zo van 12.30-13 uur, Hoofdstraat 8. Voorschoten - za: A. Meiman, J.W. Fri- solaan 13, tel 2493. Zo: F. Koopmans, R. Wagnerlaan 69, tel 6352. Warmond - F. Walenkamp, Dorpsstraat 45, t.el: 01711-10030. Apotheken De avond-, nacht- en zondagsdienst van de apotheken in de regio Leiden wordt waargenomen van 7 tot 14 maart door apotheek Herdingh Blanken, Hoge- woerd 171, tel: 120502 en door apotheek Beker, Kempenaerstraat lb, tel: 153274, Oegstgeest. Indien het na 1 uur 's avonds niet meer mogelijk is om met het open baar vervoer naar de apotheek te komen kan men, uitsluitend in spoedgevallen van een taxi, tel: 122444, gebruik maken. Wijkverpleging Leiden - Interkruis, Middelweg 38, tel: ten noorden van de Rijn 134604, tel: ten zuiden van de Rijn 121753. Leiderdorp Zoeterwoude-Rd. - ge zondheidscentrum, Berkenkade, Lei derdorp, tel: 410131, spreekuur ma t/m vrij van 14-15 uur. Oegstgeest - Interkruis, Lijtweg 7, tel: 154500. Voorschoten - gezondheidscentrum, v.d. Waalslaan, tel: 4641. 02522-11454. Dierenartsen Voor de praktijk van Muurling/Roest/ Helder G. Roest, Haaghuishof 5, Lei derdorp, tel: 890405. Voor de praktijk van Krol en Vestjens: Y. Krol, Pres. Kennedylaan 260, Oegstgeest, tel: 153266. B. Boer, Boshuizerlaan 26, tel: 764058. LEIDSCH DAGBLAD DAGBLAD VOOR LEIDEN EN OMGEVING Uitgave: Leidsch Dagblad B.V. Hoofdkantoor Witte Singel 1 2311 BG Leiden. Postbus 54, 2300 AB, Leiden. Giro 57055. Voor betaling van abonnementsgelden uitslui tend giro 28884. Telefoon: 071-144941. Nabezorging van 18.00-19.30 u. Zaterdag van 16.00-18.00 u. Telefoon 071-211515. Indien in gesprek 071-210221. Kwartaalabonnement 46,30 Kwartaalabonnement Per post f 64,15 Jaarabonnement f 173,70 J aarabonnement Per post f 245,10 Losse nummers f 0,65 Abonnementsgelden bij voor uitbetaling te voldoen. Bij automatische overschrij ving geen administratie- en in cassokosten.

Leidsch Dagblad | 1980 | | pagina 2