mededelingen gemeentebestuur n 3 leiden 10tlm14 mrt.'80 HANSVlNK De markt verandert de komende maanden van plaats VAKBEKWAME CHAUFFEUR BOEKHOUDER LADAN GLAS Commissie vergaderingen Commissie van Advies voor de Politionele Aan gelegenheden. Maandag 10 maart a.s. om 20.00 uur in de B. en W. kamer van het stadhuis. Agenda: Bespreking motie 304 over politie optreden bij huis uitzetting. Staande houding van in Leiden verblijvende illega le buitenlanders. Nota inzake taak- en positiebepaling van de Ge meentepolitie. De rol van de politie bij de docr de Amicales ver stoorde avond van het Leids Polisariocomité. De huidige staat van de pol.tie-cllen. Commissie voor Algemene en Bestuurlijke Aan gelegenheden. Maandag 10 maart a.s. na afloop van de verga dering var de Commissie voor de Politionele Aan gelegenheden om ca. 22.15 uur in kamer 234 van het stadhuis. Agenda: Verordening gemeentelijk pedalogisch instituut en samenwerkingsovereenkomst met de Universiteit ten aanzien van het pedalogisch i Commissie voor Financiën. Dinsdag 11 maart a.s. om 19.00 uur in kamer 204 van het stadhuis. In deze vergadering zullen voorstellen worden besproken, die onlangs in diverse vergaderingen van andere commissies aan de orde zijn ge weest en waarvan nu in hoofdzaak de financiële aspecten aan de orde zullen komen. En verder: Garantie ingevolge Beschikking Geldelijke Steun eigen woningen. Wijziging van de gemeentebegroting voor de dienst jaren 1978 en 1979 en van de begrotingen van een aantal takken van dienst voor het dienstjaar 1979. (overbrenging restant-kredieten) Opdracht aan een extern-bureau voor het vaststel len en omschrijven van de werkzaamheden en de outillage van het Openbaar Slachthuis ten behoeve van de af te sluiten dienstverleningsovereenkomst met Slachthuis Leiden B.V. Vaststelling rentepercentage op kapitaalverstrekking ten behoeve van het Psychiatrisch Ziekenhuis En degeest c.a. Financiële regeling in verband met het voor ge meenterekening nemen van f 4.500, ten behoeve van de personeelsvereniging Stadhuis als kosten voortvloeiend uit de herhuisvesting. Financiële regeling personeelsbezetting migranten huisvesting. Subsidie finale kampioenschap van Nederland mi crokorfbal in de Groenoordhallen. Aanpassing van de watertanks van 3 autospuiten van de brandweer op grond van eisen van de Leid- sche Duinwater Maatschappij. Uitgifte gereviseerde gemeenteblad. Beheerscommissie Stadskabei Leiden. Dinsdag 11 maart a.s. om 19.00 ijur in de koffie kamer van het stadhuis. Agenda: Voorbereiding en uitvoering herbestrating, verbe tering woonomgeving en civiele werken in 1980. Planning en voorbereiding t.a.v. verplaatsing hui denpakhuis, verplaatsing persluchtcentrale, nieuw buurthuis en speeltuin en nieuwbouw woningen. Overige punten, zoals: - Elam. - Nettorama. - Situatie bij vuilverbranding. - Particuliere bouwplannen. Stand van zaken voorbereiding bestemmingsplan. Commissie voor de Beroepschriften. Vrijdag 14 maart a.s. om 16.20 uur in kamer 263 van het stadhuis. Agenda: Bezwaarschrift van het Bestuur van de Stichting Dienstencentrum voor Gecoördineerd Bejaarden- werk Leiden tegen weigering van gegevens uit het bevolkingsregister. Bovenstaande vergaderingen zijn open baar. Wie meer wil weten over de te behan delen agendapunten, kan daarover in formatie vragen in het informatie-cen trum van het Buro Voorlichting in de hal van het stadhuis. Dagelijks van 9.00 tot 12.00 uur en van 14.00 uur tot 17.00 uur. Diversen Film "leids leven" te huur Op de nieuwjaarsreceptie is de film "Leids Leven" van de Leidse filmgroep TIEM in première gegaan. Deze film van ruim een uur geeft een kleurrijk overzicht van de Leidse hoogte- en dieptepunten in 1979. Uziet bijvoorbeeld: - Prinses Beatrix opent de Taffeh-tempel het badhuis Lindestraat sluit Van Agt voetbalt in het Boerhaave-toernooi - buitenlanders moeten de brandgevaarlijke pensions - de Kroonbrug weer in ere hersteld - de fakkeltocht tegen de kernbewapening. De film, op super 8 formaat met geluidsspoor, is voor Leidse instellingen en verenigingen te verkrijgen bij het Buro Voorlichting, Stadhuis (telefoon 145344, toestel 314). De kosten bedragen f 35,- voor 24 uur. De film is bij uitstek geschikt voor clubhuizen, bejaar densociëteiten, jongerenverenigingen. Deze kunnen zo hun leden laten zien wat er in Leiden valt te bele ven, en terugkijken op wat ze in 1979 hier meege maakt èn gemist hebben. Verkeerscommissie. Woensdag 12 maart a.s. om 15.30 uur in de raad zaal van het stadhuis. Agenda: Verkeersmaatregelen ingevolge de z.g.n. hoorpro cedure. Verzoek van bewoners om invoering van eenrich tingverkeer voor de Volmolengracht. Procedure voorstel naar aanleiding van een verzoek van bewoners van de Langestraat om maatregelen tot het weren van sluipverkeer. Commissie voor Maatschappelijke Aangelegen heden en Volksgezondheid. Donderdag 13 maart a.s. om 20.00 uur in kamer 263 van het stadhuis. Agenda: Uitbreiding formatie keuken bij Gem. Soc. Dienst. Voorstel inzake verbouwing 1e verdieping G.S.D.- gebouw. Voorstel m.b.t. experimentele kunstuitleen (indien tijdig gereed). Mededeling betr. stand van zaken t.a.v. uitvoering moties M 902 (amateuristische kunstbeoefening) en M 904 (instelling werkgroep rijksbijdrageregeling Maatschappelijke Dienstverlening) begrotingsbe handeling 1980. Subsidieverzoek St. Dienstencentrum pedicure- dienst. Verantwoording door dhr. F. v. Oosten betr. het gevoerde beleid Dienstencentrum. Projektgroep Groenoord. Donderdag 13 maart a.s. om 20.00 uur in clubhuis Groenoord, Musschenbroekstraat. Agenda: Herkeuring van maten, gewichten en meetwerktuigen Burgemeester en Wethouders van Leiden brengen ter openbare kennis, dat voor Leiden de herkeuring van maten, gewichten en meetwerktuigen zal plaats hebben op 26, 27, 28 en 31 maart a.s. en vervolgens op 12,3, 8, 9 en 10 april a.s., telkens van 09.00 -12.00 uur en van 13.00 - 16.00 uur in kamer 12 (begane grond) van het Stadhuis, ingang Stadhuisplein. De Dienst van het IJkwezen zal zoveel als mogelijk aan de herijkplichtigen oproepingen uitreiken, vermel dende het tijdstip waarop de maten, gewichten en meetwerktuigen kunnen worden aangeboden. Wij wijzen er uitdrukkelijk op, dat de verplichting tot herkeuring blijft bestaan, ook al wordt geen oproe ping ontvangen. Belanghebbenden worden er voorts op gewezen dat: a. de maten, gewichten en meetwerktuigen vóór 1 januari 1981 gestempeld moeten zijn met het jaar merk 1980; b. bij verzuim of verhindering om van de zitting ge bruik te maken, nog gelegenheid bestaat tot her keuring aan het IJkkantoor Strickledeweg 127 te SCHIEDAM, elke maandag (feestdagen uitgezon derd) van 08.30 -12.00 uur en van 13.00 -16.00 uur; c. voor de herkeuring van maten, gewichten en meet werktuigen keurloon en voor de justering van ge wichten justeerloon verschuldigd is, dat bij het weer in ontvangst nemen der voorwerpen moet worden voldaan. Marnixstraat voor twee jaar afgesloten In de loop van de volgende week zal de Marnixstraat tussen de Maresingel en Anna van Saksenstraat voor de duur van ongeveer twee jaar voor alle verkeer af gesloten zijn. Dit afsluiten is noodzakelijk in verband met de sloop van een aantal oude woningen daar. Direkt na de sloop wordt op dezelfde plaats de voor bereidingen getroffen voor de bouw van 55 nieuw- bouw-woningwetwoningen en een tweetal buurtwin- kels. Gelijktijdig zal er ook een nieuw hoofdriool aan\ gelegd gaan worden. Wanneer het te bebouwen terrein eenmaal is afgeba kend, dan zal de aannemer voorzieningen treffen om voor het loop-fietsverkeer, doorgang langs het bouw terrein mogelijk te maken. Al het óverige verkeer zal naar de omliggende straten verwezen worden. Hi^r en daar wordt dit met de gebruikelijke omleidings borden duidelijk gemaakt. Ook voor het alarmverkeer is er een regeling getroffen. Politie, Brandweer en Eerste Hulp zal tot eind mei, bij eventuele uitrukking de Koningstraat als rijroute nemen. Voor de periode daarna is de Julianastraat aangewezen als alarm-rijroute. De Verversbuurt vergadert op 11 maart Op dinsdag 11 maart om 20.00 uur wordt een buurt- vergadering voor de Verversbuurt gehouden in de kantine van Jesse, Ververstraat 8. Onderwerp is het maken van een verbeteringsplan voor de buurt. Aan de orde komen: - uitleg oyer wat een verbeteringsplan is - wat moet allemaal verbeterd worden - hoe kunnen de Verversbuurters aan het plan werken. Nadere informatie treft men in de huis-aan-huis spreide buurtkrant. Rioleringswerkzaamheden Lage Rijndijk Op 12 maart a.s. begint de aannemer met de laatste "fase van het rioleringswerk aan de Lage Rijndijk. Het gaat nu om het gedeelte dat ligt tussen de Suma- trastraat en Spanjaardsbrug. Men werkt ook nu weer van kruispunt naar kruispunt. De destijds ingestelde wegomlegging blijft nog voor lopig. Tijdig zullen er verkeersomleidingsborden op de uit hoeken van straten en wegen komen te staan. De op de Lage Rijndijk gevestigde Winkels, bedrijven en woningen blijven normaal bereikbaar. Eind mei is de Lage Rijndijk gereed en dus weer nor maal bereikbaar. Voorbereidingsbesluit bedrijfs terrein De Waard De Burgemeester van Leiden maakt bekend, dat ter gemeentesecretarie (gebouw Langegracht 72, kamer 214) voor een ieder ter inzage ligt het besluit van de gemeenteraad van 3 maart 1980, no. 49, waarbij wordt verklaard, dat een herziening wordt voorbereid van het bestemmingsplan De Waard 1962, alsmede van het bestemmingsplan 1933 voor wat betreft de op de tekening no. 34 ST 7938 met een stippellijn aangege ven gronden. Dit voorbereidingsbesluit heeft betrek king op het bedrijfsterrein De Waard. Als gevolg van de stadsvernieuwings- aktiviteiten in het centrum zal de markt enige malen van plaats moeten veran deren. Door de walmuurreparatie op de Nieuwe Rijn tussen Gangetje en Koorn- brug is nu al de ma'kt op woensdag en zaterdag op de Botermarkt te vinden. In overleg met de ambulante handel is voor de komende periode tot de volgen de oplossing gekomen. De Begelei dingskommissie Openbare Werken heeft hier inmiddels mee ingestemd. I. 15 maart - mei/juni Omdat het zg. van der Heidenkompléx aan de Nieuw- straat wordt gerestaureerd (naast het Heerenloge ment) komen er schuttingen rond deze panden te staan. De markt op zaterdag in de Nieuwstraat zal dan verhuizen naar de Vismarkt. II. mei/juni De walmuurreparatie op de Nieuwe Rijn vordert snel ler dan verwacht. In mei en juni zal bij de Koornbrug al de oversteek naar het deel tegenover het stadhuis worden gemaakt. Omdat het kruispunt Nieuwe Rijn/ Koornbrug/Burgsteeg dan geblokkeerd zal zijn moet de warenmarkt op woensdag en zaterdag, die nu nog op de oude plek op de Nieuwe Rijn staat, net als de markt op de Nieuwstraat verplaatst worden naar de Vismarkt. Hier zullen dan op zaterdag tweezijdig marktkramen staan. Waarschijnlijk zal het dan zo vol zijn dat ook de Koornbrugsteeg ofjoisschien het Gangetje gebruikt moeten worden. Dez^övervolle si tuatie zal slechts voor een periode van vier weken gel den. III. juli - december In deze maanden zal de tweede fase van de vernieu wing van de walmuren op de Nieuwe Rijn plaatsvin den tussen Burgsteeg en Hoogstraat. De markt kan zich nu over een grotere ruimte verspreiden omdat de Nieuwe Rijn tussen Gangetje en Koornburg dan weer toegankelijk is'. De markt zal zich dan (eenzijdig) opstellen op dat deel van de Nieuwe Rijn, op de Vismarkt en op de Boter markt. Daarbij komt, dat het verkeer komende vanuit Leider dorp, niet meer via de Spanjaardsbrug Leiden in kan rijden. Doorgaandverkeer zal voorlopig alleen nog maar mogelijk zijn over de Zijldijk, richting het L.O.I. gebouw. IV. december-mei 1981 De Nieuwe Rijn is nu in z'n geheel gereed, waarna een nieuwe riool aangelegd wordt in de Nieuwstraat. Tij dens deze maanden zal de markt gestationeerd zijn op de Nieuwe Rijn (geheel) en op de Botermarkt. Zowel tijdens I, II, III als IV zal de zaterdagse groente markt gehandhaafd worden op de Hooglandse Kerk- gracht. Het stadhuisplein zal niet of nauwelijks gebruikt wor den voor de markt, omdat het terras en publiek-trek- kende evenementen dit plein (vooral op zaterdag) in beslag zullen nemen. Verkeersmaatregelen Op marktdagen zullen de straatgedeelten, waar de warenmarkt gehouden wordt, zijn afgesloten voor alle verkeer behalve voor voetgangers. Voor winkels en bedrijven is er tot 9.00 uur de gelegenheid voor onmid- delijk laden en lossen. De Koornbrugsteeg zal tijdens de markt op zaterdag afgesloten zijn voor alle verkeer behalve trouwauto's. Op de Aalmarkt mag op zater dagen alleen langé het water geparkeerd worden en niet langs de huizen. Er is dan tot de Vismarkt tweerichting verkeer toegestaan. Tenslotte Al deze maatregelen en veranderingen gaan ZATER DAG 15 MAART aanstaande voor het eerst in. Zoals u heeft kunnen lezen, verandert de situatie na verloop van tijd enige malen. Telkens als dit het geval is, zul len we daar op deze plaats berichten over plaatsen. Hinderwet Een verzoek om vergunning ingevolge de Hinderwet is ingediend voor: machinale houtbewerking in het pand Willem Barentszstraat 41. De aanvrage is afkomstig van A. Amersfoort, alhier, en betreft het oprichten van door electromotoren ge dreven installaties ten behoeve van de machinale hout bewerking in het pand Willem Barentszstraat 41 Op 25 maart 1980 zal om 14.30 uur^een openbare hoorzitting worden gehouden in kamer 104 van het Stadsbouwhuis (Langegracht 72), Ie verdieping (af deling V.O.W.). Autoherstelinrichting exclusief verf spuitinrichting in het pand Gerestraat2. De aanvrage is afkomstig van A. Fasel, alhier, en be treft het oprichten van enkele door elektromotoren gedreven installaties ten behoeve van de autoherstel inrichting. EXCLUSIEF verfspuitinrichting alsmede een opslagplaats voor afgewerkte olie in het pand Gere- straat 2. Op 25 maart 1980 zal om 15.00 uur een openbare hoorzitting worden gehouden in kamer 104 vgg het Stadsbouwhuis (Langegracht 72), Ie verdieping (af deling V.O.W.). Deze verzoeken liggen tot en met 14 maart 1980 met de eventueel ingediende bezwaarschriften ter inzage in kamer 104 van het Stadsbouwhuis (Langegracht Tegen het verlenen van de gevraagde vergunning kan iedereen schriftelijk bezwaren indienen bij het Col lege van Burgemeester en Wethouders tot en met 4 april 1980. Mondejinge bezwaren kunnen worden ingediend tij dens de hierboven genoemde openbare hoorzittingen. De aandacht wordt erop gevestigd dat beroep tegen een eventueel verleende vergunning uitsluitend kan worden ingesteld door degenen a. die persoonlijk of bij gemachtigde op de hierboven aangekondigde zitting zijn verschenen b. die niet wonen in de gemeente Leiden (of in een aangrenzende gemeente waar de aanvraag om ver gunning openbaar is gemaakt) en binnen de ge stelde termijn schriftelijk bezwaren hebben inge diend. Grofvuilop- haaldienst Volgende week zijn aan beurt: wijk 9 en 11 maandag 10 maart wijk 10 en 12 woensdag 12 maart wijk 13 en 15 donderdag 13 maart wijk 14 en 16 vrijdag 14 maart VOOR DIREKT GEVRAAGD EEN voor pendel werk over korte afstand. Minimum leeftijd 23 jaar Inl.: Expeditie D. J. MIDDELKOOP EN ZN B.V. Bergsmastraat 1Nieuw-Vennep. tel 02526-3365. Gevraagd voor spoedige indiensttreding branche-ervaring strekt tot aanbeveling. Schriftelijke sollicitaties richten aan: KNAPE B.V. warmte- en luchttechniek Postbus 3, 2240 AA Wassenaar. BreeStrait lij Vo ötaJhuió. iedereen leest de krant altijd en overal. Murisol Isolatie B.V. Boommarkt 12, Leiden, tel. 071-144522 - Spouwmuur- en dakisolatie - enkel glas - isolerend dubbelglas - aluminium puien, ramen en deuren (ook in kleur; speciaal voor renovatie).

Leidsch Dagblad | 1980 | | pagina 20