TOPTENNISSERS MIJDEN STRIJD IN ROTTERDAM Ik ging gelanceerd naar de meet Rund Krol niet tegen Feyenoord Van der Smissen maakt indruk Jan Raas zet met zege festival Post-ploeg voort D O D 2e JEUGDTRAINER Eervolle nederlaag BOB tegen Torino VRIJDAG 7 MAART1980 ZEIST (ANP) - Ruud Krol zal zondag niet meespelen in de belangrijke wedstrijd tegen Feyenoord. De aanvoerder van Ajax werd door de tuchtcommissie van de KNVB voor één wedstrijd geschorst en moet daarbij een boete van vierhonderd gulden betalen. Krol liep af gelopen zondag in de wed strijd tegen FC Utrecht zijn derde gele kaart op. Sparta Na Geert Meyer (Bristol City) heeft Sparta zich gisteren verzekerd van de diensten van de 25-jarige Schot Jim my Calderwood. Sparta heeft de verdedigende mid denvelder tot het einde van dit seizoen geleend van de Engelse eerste divisie club Birmingham City. Calderwood maakt zondag waarschijnlijk zijn debuut in de ontmoeting Sparta-FC Twente. FC VVV FC VW-voorzitter dr. Jan Hovers heeft in de gisteren verschenen FC WV-krant de aandacht gevestigd op de vrijwel hopeloze financiële positie van de Venlose club. Volgens Hovers is door de geringe publieke belangstel ling dit seizoen tot nu toe al een tekort ontstaan van ruim drie ton op de recettes. Daarnaast zit VW nog met grote schulden uit de eredi visieperiode, als gevolg van het feit dat VW geleend geld heeft belegd in de transfer- Ajacied Ruud Krol (rechts, op archieffoto) heeft een onschuldig vergrijp in het duel FC Utrecht-Ajax duur moeten bekopen. Hij kreeg afgelopen zondag van arbiter Weerink de gele kaart gepresenteerd, nadat hij de bal had weggegooid. De tuchtcommissie legde hem 400 gulden boete op, terwijl hij bovendien het duel met Feyenoord niet spelend mag meemaken. sommen van spelers: de transferwaarde is echter vrijhei nihil door het uit blijven van prestaties op ni- Volgens Hovers kan alleen een overheidssubsidie naast de jaarlijkse subsidie nog red ding brengen. Vermeulen Pierre Vermeulen maakt het seizoen 1979/80 af bij Roda JC. Per 15 mei gaat hij over naar Feyenoord. Dit is hét resultaat van be sprekingen tussen Pierre Vermeulep, de Vereniging van Contractspelers, Roda JC en Feyenoord die gisteren zijn gevoerd. Eerder had Vermeulen overigens ver klaard "geen bal voor Roda JC meer te zullen raken". ROTTERDAM (GPD) - De organisatoren van het ABN- proftennistoernooi in Rotterdam denken er serieus over om de samenwerking met WCT (World Championship of Tennis) te verbreken. Lange tijd heeft WCT een vooraan staande rol gespeeld in het internationale tennisgebeu- ren. De laatste driejaar moest echter veel terrein worden prijsgegeven. Sinds 1978 zijn de spelers niet langer ver bonden aan WCT, dat zelf twee jaar geleden werd opge nomen in het circuit van Grand Prix-toernooien. WCT organiseert in de eerste vier maanden van dit jaar acht indoor- toernooien in de Verenigde Sta ten en Europa en sluit die cyclus af met een finale, die van 28 april tot en met 4 mei in Dallas, waar het hoofdkwartier is gevestigd, wordt afgesloten. In eerste instantie werden die ver anderingen in Rotterdam, dat door WCT steeds tegen een forse vergoeding werd aangedaan, met enthousiasme begroet. De orga nisatie van het jaarlijkse evene ment in het sportpaleis Ahoy' kon zelf de spelers inviteren die zij wilde en bovendien telden de punten die de deelnemers ver gaarden niet alleen mee voor het klassement van WCT, maar ook tot de veel meer tot de verbeel ding sprekende Grand Prix'. Enkele dagen voordat het toernooi van 1980 van start gaat (maan dagmiddag 10 maartom 12.00 uur wordt begonnen, zondag 16 maart is de finale), is van dat op timisme nog maar weinig over. Ondanks grote inspanningen is slechts één speler uit de mondiale top-tien. Gene Mayer, achtste op de wereldranglijst, bereid ge vonden naar Rotterdam te ko- Toernooi-directeur Peter Bont huis: „Een maand geleden heb ben we tijdens een persconferen tie al moeten meedelen dat de su persterren dit jaar niet naar Ne derland zouden komen. Sinds dien hebben we van alles gepro beerd, maar is aanvulling van het deelnemersveld niet mogelijk gebleken." „Op verzoek van de gemeente is ook een speciale delegatie uit Rotterdam naar Memphis ge weest. Sommige tennissers, McEnroe, Gottfried, Dibbs, So loman en Fibak, gaan op vakantie of willen rust. Anderen, zoals Connors, spelen elders, Borg wil alleen maar in Monte Carlo spe len omdat hij zijn huwelijk wil voorbereiden. Van de zaakwaar nemer van Pecci hoorden we dat die plotseling ziek is en ga zo maar door. Vilas heeft zelfs hele maal niets van zich laten horen. Net als WCT, dat onze laatste te lexberichten niet heeft beant woord", aldus de toernooi-direc- teur. Drysdale AUXERRE (GPD) - Doornat, besmeurd en verkleumd be reikte de uiteengeslagen karavaan van Parijs-Nice gister avond in het schemerdonker de Boulevard du 11 Novem- bre van Auxerre. Meer dan woorden konden weergeven spraken de gezichten van de renners de taal van een lij densweg, die hun niet alleen door organisator Jean Leul- liot, maar ook door de weergoden was voorgeschre ven. In de ploeg van Peter Post werd nauwelijks over het lijden en af zien gesproken, althans niet in de buurt van de finish. Warit de for matie van de vroegere Zesdaag- se-keizer vierde feest. Jan Raas s had de sterkste en snelste i het peloton weer eens.laten zien dat de regenboog trui geen zware last voor hem is. Hij glorieerde en hij zette met de ze overwinning (de zesde in dit nog prille wielerseizoen) het Ra leigh-festival voort. Het feit dat Gerrie Knetemann in de ochtenduren, tijdens de ploegen tijdrit over 32 kilometer van Bar bizon naar Nemours, de witte lei derstrui had verspeeld aan de ij- zersterke Noor Knut Knudsen, deed aan de suprematie vap de sterkste merkenploeg die Ne derland ooit had, nauwelijks iets af. De ingewikkelde procedure die de organisatie van Parijs-Ni ce had uitgedacht om de uitslag van de ploegentijdrit vast te stel len, had namelijk slechts een ge deeltelijke nederlaag ten gèvol- De teams waren in deze ploegen tijdrit gesplitst in twee formaties van elk vier renners. Knudsen en zijn makkers overbrugden de af stand het snelst, maar dat bete kende alleen dat de Noor-in-Ita- liaanse-wielerdienst leider van het klassement was geworden. De tijd die het andere kwartet van het Italiaanse Bianchi liet af drukken, sloeg de ploeg in zijn totaliteit namelijk achteruit. Jean Leulliot had immers bepaald dat de tijd van de tweede renner uit, ieder viertal per merkenploeg bij elkaar geteld zou worden, het gemiddelde de klassering z bepalen. Voordeel En dat gemiddelde viel erg duide lijk in het voordeel van de Peter Pöst-brigade uit, omdat pal ach ter de als tweede eindigende A- renners Knetemann, Raas, Van Vliet en Lubberding het andere kwartet (Wesemael, Priem, Mut ter, Van de Hoek) finishte. Kne temann zou de leiderstrui trou wens niet verspeeld hebben, als Jan Raas gespaard was gebleven van tegenslag. Na ongeveer 20 kilometer moest de wereldkam pioen voor een lekke tube van de fiets. Zijn teamgenoten wachtten onmiddellijk, maar raakten - zo als chef d'equipe Peter Post be nadrukte - „zeker 20, misschien wel 30 seconden kwijt alvorens het ritme was teruggevon den". Opvallend gbed rijden van Fred de ADVERTENTIE Bruyne's ploeg (o.a. Langerijs, Maas en Stamsnijder) had tot ge volg dat ook dit team in de alge mene (individuele) klassering goede uitgangsposities kon in nemen. Een achterstand van am per twee minuten na zo'n slijta geslag mocht immers verdidh- stelijk worden genoemd. Voor cracks als Daniël Willems, Nils- son en Thurau betekende een verlies van twee of meer minuten daarentegen reeds een gevoelige deuk in hun aspiraties. Zij waren immers naar Parijs-Nice geko men met heel andere plannen dan bijvoorbeeld tweevoudig Tourwinnaar Bernard Hinault. Hij tilde dan ook niet zwaar aan de achterstand van ongeveer vier minuten ten opzichte van Knut Knudsen. „Mijn tijd komt pas als het seizoen verder gevorderd is", lachte het Franse wieleridool. Een tussen- sprint en de beklimming van een colletje, inclusief de bij deze tus- senopgaven te verdienen tijds- vergoedingen, konden in de middaguren geen bressen slaan in het peloton. Dat gebeurde wel door de erbarmelijke weersom standigheden tussen Nemours en Auxerre. Niettemin telde het eerste deel van het aan stukken gescheurde lint nog ongeveer veertig man. En in zo'n gezelschap voelde Jan Raas zich eens te meer een koning. „De sprint werd al vroeg aangetrok ken", aldus de Zeeuw. „Eerst door Hinault, die zijn ploegge noot Bertin wilde lanceren. Daarna kwam Noel de Jonckhee- re op kop. Opeens aarzelde hij. Natuurlijk vreesde hij dat hij te vroeg was gegaan. „Ik kon gelan ceerd naar de overwinning sprin ten". Bonthuis en consorten vragen zich dan ook af of het wel zin heeft nog langer door te gaan met WCT, dat enkele weken geleden alleen nog veteraan Cliff Drysdale kon aan bieden en een onbekende speler voor het kwalificatietoernooi. Perschef Harm Scheepbouwer van Ahoy: „Het probleem is al leen dat als we breken met WCT, wij niet automatisch een prof tennistoernooi kunnen organise ren. WCT heeft een aantal weken tot zijn beschikking en kan be slissen in welke steden dan wordt gespeeld. Wij moeten dan maar een andere week zien te zoeken en dat is erg moeilijk. Dat we een andere week moeten zien te vin den dan dit jaar is ons echter overduidelijk geworden. Rotter dam betaalt voor de medewer king van WCT, die in feite niets inhoudt, dit jaar ongeveer 84.000 dollar". Bij alle pogingen om alsnog vedet ten naar Nederland te halen, is Bonthuis niet alleen duidelijk geworden „dat veel spelers begin deze maand op vakantie zijn, maar dat er ook een aantal toer nooien is waarvan wij denken dat daai speciale faciliteiten worden verleend". Als voorbeeld werd gegeven Costa Rica, waar de spelers de kosten van het hotel niet hoeven te be talen, waar op de vliegtickets 50 procent reductie wordt gegeven en al het prijzengeld belastingvrij is. Dat alles blijkt dan uit een ad vertentie in het blad van ATP. Scheepbouwer ,,En dat terwijl we als toernooi-directie een ver klaring hebben moeten onderte kenen dat wij de spelers naast het prijzengeld niets geven. We wil len deze zaak aanhangig maken bij de MIPTC, die volgende week in Londen vergadert. Wij hebben een toernooi van 175.000 dollar. Connors is niet geïnteresseerd. In plaats daarvan gaat hij naar Costa Rica, waar slechts 50.000 dollar aan officieel prijzengeld op het spel staat. We denken dan ook dat er naast alle faciliteiten nog extra wordt betaald". Intussen zit men in Rotterdam met een ten opzichte van vorig jaar gedevalueerd veld met als ge plaatstespelers: 1. Gene Mayer, 2. Dupre, 3. Smith, 4. Sadri, 5. Tim Gullikson, 6. Lendl, 7. Panatta, 8. Vijaj Amritraj. Tijdens de loting die gistermiddag door Excelsior- trainer Thijs Libregts werd ver richt, werd Mayer in de openings ronde gekoppeld aan Scanion. Dapré krijgt het in eerste instan tie op te nemen tegen Tom Okker. De overige twee Nederlanders, Sanders en Albert, beginnen te gen respectievelijk Pfister en Caujolle. Meer dan ooit bewijst de ploeg van Peter Post in Parijs-Nice haar suprematieGisteren bijvoorbeeld moesten erkende Belgische spurters als Rik van Linden rechts) en Noel Dejonckheete midden) de kracht van Jan Raas ondervinden. Gelanceerd ging de Zeeuw in Auxerre op de meet af, de Belgen karisloos achterlatend. V.V. RIJNSBURGSE BOYS vraagt voor o.a. de woensdagmiddag. Sollicitaties voor 12 maart a.s. te zenden aan L. J. J. Olivier. Pr. Bernhardlaan 66, Rijnsburg, tel. na 19.00 uur 01718-23963. 1. Jan Raas (Ned) de 115 km in 3.36,26 (met tijdvergoeding 3.36,16); 2. Rik van Linden (Bel) zelfde tijd (met tijd vergoeding 3.36,20); 3. Noel Dejonck- heere (Bel) z.t. (met tijdvergoeding 3.36,24); 4. Bernard Hinault (Fra); 5. Yvon Bertin (Fra); 6. Leo van Vliet (Ned). Het algemeen klassement 1. Knudsen (Noo) 3.36,26; 2. Knetemann (Ned) op 9 sec.; 3. Contini (Ita) op 15 sec.: 4. Raas (Ned) op 25 sec.; 5. Lub- c.; 6. Van Vliet HEESWIJK-DINTHER (ANP) - Christ van der Smissen heeft op de tweede dag van de Euro pese titelstrijd individue le Pentathlon de hem door absentie van titel houder Ceulemans toe bedeelde toppositie op de plaatsingslijst volledig waargemaakt. De 25-jarige Brabander versloeg gisteren in Heeswijk-Dinther de Fransman Egidio Vierat met maximale cijfers (10-0) en verze kerde zich door dit resultaat van een plaats bij de laatste vier. Met hem gaat uit groep a Thomas Wildförster over naar de halve finales. De Westduitser hield Piet Vet gemakkelijk onder de duim. In groep b accentueerde Ludo Dielis zijn favorietenrol door Johan Scherz met 8-2 op te rollen. De Belg is daardoor de derde speler die na twee dagen al zeker is van een plaats in de halve eindstrijd. Het kwartet wordt aangevuld met Dieter Müller of Scherz. Müller won weliswaar met 6-4 van de Belg De Sutter maar kan van daag, op de laatste dag van de aanloopronden, eventueel nog achterhaald worden door de Oostenrijker. Rehabilitatie Christ van der Smissen rehabili teerde zich gisteren tegen Viei at voor zijn weinig overtuigende start tegen Piet Vet. Waar de Brabander een dag eerder met veel moeite aan de nederlaag ontsnapte, werd Vierat met al lure op verlies gezet. In het libre (één beurt), bandstoten (acht beurten), kader 71/2 (twee beur ten) en driebanden (27 beurten) manifesteerde Van der Smissen zich nadrukkelijk. Alleen in het eenstootskader liet hij een kwetsbare indruk achter. Omdat de tot Fransman genatu raliseerde Portugees Vierat ook niet best uit de voeten kwam, bereikte Van der Smissen alsnog na acht beurten winnend de fi nish. De verrichtingen van Wildförster overtreffen in deze fase van het toernooi die van zijn illustere landgenoot Dieter Müller. De Westberlijner balanceerde in het duel tegen De Sutter lange tijd op de rand van de nederlaag. Door overwinningen in de laat ste twee spelsoorten, het 71/2 en driebanden, stelde hij de zege (6-4) echter veilig. Stand in poule a: 1. Van der .Smissen i 16-4 2. Wildförster4 15-5 3. Vet 0 5-15 4. Vierat 0 4-16 Stand poule b: 1. Dielis4 16-4 2. Muller3 11-9 3. Schera1 7-13 4. De Sutter 0 6-14 OUD-BEIJERLAND (ANP)-Tegen het bijna professionele basketbal van TF Torino, gesponsord door de plaatselijke autofabrikant, hebben de echte amateurs van BOB het moeten afleggen. Inde halve finales van het toernooi om de Europese beker voor landskampioenen dames \verd het de eerste nederlaag (76-78) in eigen zaal na een door BOB met optimaal gebruik van de mogelijkheden gespeelde wedstrijd. Torino, dat afwisselend zóne en op de vrouw had verdedigd in de eerste periode, ging over op een zeer scherpe persoonlijke verdediging ten opzichte van Irene Maarschalkerweerd en Carla de Liefde. Daarvoor tekenden de Italiaanse internationals Lidia Corlin en Rosi Vergnano. Aan die speelwijze van de tegenstander heeft BOB zich niet kunnen ontworstelen. Maccabi Tel Aviv heeft zich gisteravond geplaatst voor de finale van het toernooi om de Europese basketbalbeker voor landskampioenen heren. In Tel Aviv versloeg Maccabi met 110-100 Real Madrid.

Leidsch Dagblad | 1980 | | pagina 15