HAMBURGER SY KOMT THUIS GOED WEG: 1-0 T17 T~\ 17121717 AT 7JT 1 fjUItjHr> rw\ ZJA.1 Lauderdale Strikers wil Jan van Be veren Ajax stelt teleur tegen Strasbourg (0-0) DONDERDAG 6 MAART 1980 Joop Brand voor rest van seizoen bij Sparta ROTTERDAM (ANP) - Sparta heeft uiteindelijk Joop Brand be reid gevonden, voor de rest van het seizoen het a-elftal te trainen. De Haarlemmer verliet dit sei zoen voortijdig Go Ahead Eagles. Sparta raakte in de problemen door het wegsturen van Petescu. Hans Eykenbroek, die waarnam, beschikt niet over het A-diploma en kreeg slechts dispensatie tot 1 maart. Vervolgens werd Hans Kraay aangetrokken, maar deze moest om gezondheidsredenen terugtrekken. Joop Brand zal tot het eind van het seizoen bij Sparta blijven. Met ingang van Ijet nieuwe seizoen treedt hij in dienst van Telstar. DynamoHerlin zorgde voor de grootste verrassing in de strijd c verslaan. Op de foto probeert Trevor Francis door te breken. i de Europa Cup I door Nottingham thuis te EINDHOVEN - De tweede Amerikaanse club, die in Jan van Beveren geïnteresseerd blijkt te zijn, is Fort Lauderdale Strikers. Langdurige onderhandelingen met vooral Lauderdale hebben nog niet tot een be slissing kunnen leiden. ,,Het kan alles en niets worden", aldus de PSV- doelman, die nogmaals bevestigde dat hij na afloop van het huidige seizoen in elk geval bij PSV vertrekt. De verstandhouding tussen beide partijen wordt overigens steeds slech ter. PSV benadrukt dat het Van Beveren een verlenging van het zevenja rige contract heeft aangeboden, die hem het dubbele garandeert van hetgeen hij tot nu toe verdiende. Van Beveren zelf ontkent noch beves tigt dat, maar wil er wel op wijzen dat PSV hem onmogelijk kan bieden wat Amerika hem garandeert en dat het zijn goed recht is het beste voor zichzelf te kiezen met eventueel alle risico's. DEN HAAG (ANP)-Van de kwartfinalisten van de Europa Europa Cup II Cup I heeft alleen Celtic Glasgow zich in de eerste wed strijdreeks duidelijk gedistantieerd van de tegenstander. De Schotten zegevierden op eigen terrein voor 67.000 toe schouwers met 2-0 over de veelvoudige Spaanse kam pioen Real Madrid. Hamburger SV hield aan de thuiswedstrijd tegen Hajduk Split een magere 1-0 zege over. Nottingham verloor op eigen terrein zelfs met 1-0 van Dynamo Berlijn. Die laat ste uitslag was ongetwijfeld de meest verrassende. Hamburger SV was niet in staat een goed antwoord te vinden op de zone-dekking van de gasten en de daarmee gepaard gaande buiten- spelval. Het enige doelpunt ont stond enkele seconden voor rust, toen Hrubesch fors inliep op de op de grond liggende Hajduk- doelman Pudar. De Joegoslavi sche spelers wachtten vergeefs op een fluitsignaal van de Schot se scheidsrechter Foote, waar door Reimann gemakkelijk kon Met vrijwel geheel Nottingham Fo rest op de helft van Dynamo Ber lijn zette Strasser in de 63ste mi nuut zijn ploeggenoot Terletzki met een verre pass aan het werk. Deze bediende Hansjürgen Rie- diger, die op zijn beurt de Schotse international Kenny Burns op het verkeerde been zette en de bal langs doelman Peter Shilton in het net schoot. Dat betekende de eerste nederlaag voor Nottingham in dertien Eu- ropa-Cup-wedstrijden. Real Madrid In Glasgow leek Real Madrid even eens succes te hebben De Schot se storm woedde drie kwartier zonder resultaat. Maar waar Not tingham stopte, ging Celtic door. Dat kwam in hoofdzaak door de splijtende passes van McGrains. De tweede helft was vijf minuten oud, toen Real-doelman Ramon de bal na een schot van Sneddon liet wegspringen en George McCluskey ter plekke was om het leer in het net te deponeren. In de 76ste minuut maakte Celtic er 2-0 van. Opnieuw was Sneddon erbij betrokken. Hij zette de bal hoog voor bij de tweede doelpaal, waar John Doyle hoog boven de Spaanse verdedigers uittorende. Nantes kan met goede moed terug keren uit Tiflis, waar in de eerste wedstrijd in de kwartfinales van het Europese bekertoernooi voor bekerwinnaars een zege van 2-0 werd geboekt. Voor een rumoerig en chauvinis tisch publiek had Nantes het de eerste helft benauwd, maar de Moskouse ploeg had moeilijkhe den met het afronden van de aan vallen. In de tweede helft namen de Fran sen het initiatief over en brachten Thierry Tusseau (57ste minuut) en Pierre Pecout (85ste) de zege binnen. Juventus lijkt ook een goede kans te hebben op het bereiken van de halve finales. De 0-0 in Rijeka te gen de club van dezelfde naam uit Joegoslavië, biedt een reele uit- gangspoisitie voor de Italiaanse club, die in 1977 nog de UEFA- Arsenal Arsenal moest gisteren in de eerste wedstrijd in de kwartfinales van het Europese voetbaltoernooi voor bekerwinnaars terugkomen van een achterstand van 0-1 om de thuiswedstrijd in een 5-1 winst om te zetten. De spitsspeler van Gothenburg en het Zweedse elftal. Torbjorn Nilsson, maakte gebruik van de moeizame beginfase van Arsenal. Met stomheid geslagen zagen de bijna 37.000 toeschouwers Nils son Gothenburg op voorsprong zette. Arsenal ging daarna voluit en Sunderland schoot nog voor de pauze twee keer raak, na res pectievelijk aangeven van Brady en Young. Daartussen gaf Price de Zweedse doelman het nakij ken. Na rust scoorden Brady, die naderhand geblesseerd uitviel, en Gothenburg-verdediger Olafsson die in een scrimmage voor het doel zijn eigen doelman op het verkeerde been zette. In het Nou Camp stadion van Bar celona, dat door een staking van het openbare vervoer met 75.000 toeschouwers voor driekwart was gevuld, werd tijdens het duel Barcelona-Valencia (0-1) her haaldelijk geroepen om Johan Neeskens. Barcelona, dat de Eu ropese beker voor bekerwinnaars verdedigt, was tegen Valencia voortdurend in de meerderheid maar miste vaak de eenvoudigste kansen. Valencia dat zich uiterst defensief opstelde, had éénmaal succes en de treffer van Pablo Rodriguez was een gevolg van een van de schaarse uitvallen van de Zuid- spaanse club. UEFA De Westduitse kwartfinale tussen Kaiserslautern en Bayern Mun- chen voor de UEFA-cup werd in de 57ste minuut beslist door het 18-jarige talent Brummer. De Westduitse jeugd-international zorgde twaalf minuten na de her vatting er voor dat Kaiserslautern met 1-0 zegevierde. De derde Westduitse club in de strijd om de UEFA-cup. Ein- traeht Frankfurt, heeft zich vrij wel verzekerd van een plaats bij de laatste vier. De thuisclub ging uitstekend van start door een doelpunt van Nachtweih. Via Horny kwam het Tsjechische Zobrojovka Brno op gelijke hoogte. Nog voor de rust benutte Lorant een omstreden straf schop, 2-1. Na de hervatting be paalden Nickel en Karger de stand op 4-1. VFB Stuttgart kon ondanks de 3-1 zege op Lokomotiv Sofia bepaald niet imponeren. De Bulgaren kwamen verrassend via Kolev op voorsprong. Voor Stuttgart scoorden vervolgens Muller en Volkert tweemaal. Saint Etienne dat thuis PSV met 6-0 uitschakelde is in eigen huis op soortgelijke wijze tcnonder gegaan tegen Borussia Monchen Gladbach. De Duitse middenmo ter zegevierde met 4-1. Alsof het een oefenwedstrijd betrof wervelden de aanvallers van Bo russia over de Franse mat en de vier treffers (twee van Nielsen en een van Nickel en Liencn) kwa men stuk voor stuk voor de schoonheidsprijs in aanmerking. Voor St Etu-nne scooide Platmi vanaf de penaltystip tegen. STRAATSBURG (GPD) - Voornamelijk dank zij de zwakte van Racing Club Strasbourg heeft een ver beneden Amsterdams peil voetballend Ajax een uitstekende uitgangsposi tie verkregen om de halve finale te bereiken in het Europa-Cuptoernooi voor landskam pioenen. Ondanks die vrij riante uitgangsstelling was de stemming bij Ajax na afloop bepaald niet uitbundig te noemen. Nadat zijn ploeg het eerste deel van de opdracht in de kwartfinale met een resultaat van 0-0 had afgesloten stelde trainer Leo Beenhakker dat Ajax lang niet aan de verwachtingen had beantwoord. „We hebben duidelijk onder ons niveau gespeeld. Dat geldt dan vooral voor het middenveld. Een aantal spelers zat vanavond vast en kon vrijwel niets. Voor de wedstrijd hadden we het.allemaal goed met elkaar doorgesproken, maar op het veld heeft Ajax een heel andere rol gespeeld dan ik voor ogen had. De jongens had den fouten moeten afdwingen, maar daar is niets van terecht ge komen omdat er een onbegrijpe lijke matheid over de ploeg lag. Mensen die anders alles kunnen, kilometers kunnen lopen, over tegenstanders kunnen heen- springen, waren vanavond niette zien. Ik geloof ook wel dat ieder een dat zo ervaren heeft. Na de wedstrijd zat iedereen in de put en was men kapot". En dat terwijl Ajax in Straatsburg de hechte ba sis schijnt te hebben gelegd voor nieuwe successen in Europees verband. Werkstuk De manier waarop dat gebeurde sprak echter bepaald niet tot de verbeelding. Het optreden van Ajax riep associaties op met het werkstuk, dat in het vorige sei zoen in de derde ronde van de UEFA Cup werd afgeleverd in Boedapest tegen Honved. Ook toen werden vele onvoldoendes gescoord en prijkte op het rap port een zware nederlaag van 4-1. Dezelfde afstraffing had Stras bourg de Amsterdammers kun nen geven, als het was uitgerust met enkele schutters. Weliswaar overtrof Strasbourg zijn presta ties in de competitie, waarin de Franse kampioen van 1979 uiterst matig acteert, maar in cijfers kon dat ook nu niet worden uitge drukt, zodat oefenmeester Gil bert Gress in zijn nabeschouwing moest vaststellen dat „Stras bourg goed had gespeeld, maar meer had verdiend". „Met het re sultaat kan ik niet tevreden zijn. Voor de wedstrijd zou ik er mis schien nog voor getekend heb ben, maar nu kan ik alleen maar zeggen dat we eigenlijk met 1 of 2-0 hadden moeten winnen". Gress voegde eraan toe dat hij zijn team zeker niet kansloos acht in de return over veertien dagen in Amsterdam, maar die opmerking had meer te maken met zelfbe drog dan met de realiteit. Van het totaalvoetbal dat Gress sinds zijn terugkeer bij Strasbourg driejaar geleden heeft gepredikt is nog wel het nodige terug te vinden in het team, dat hardnekkig pro beert om het verleden te laten herleven, maar het doelpunten- proces is vrijwel volledig tot stil stand gekomen. Gress dacht een uitstekende zet te hebben gedaan door de Argentijn Carlos Bianchi naar Strasbourg te halen. Bij Pa ris St. Germain was hij de topsco rer die volop in de belangstelling stond. Bij Strasbourg verdween hij door blessures en door vorm verlies echter al snel in de anoni miteit. Reservebank Zelfs op de reservebank is geen plaats meer voor hem, zodat hij al heeft laten weten dat hij zo snel mogelijk wil terugkeren naar Ar gentinië. Bianchi had het vertrek van spelers als Gemmrich en Ehrlacher, die momenteel als vijfde en negende staan geno teerd op de nationale topscorers- lijst moeten compenseren. Omdat dat plan volledig is mislukt en Gress bovendien geen ander alternatief op de transfermarkt heeft kunnen vinden, is hij in de loop van dit seizoen wel op de ex perimentele toer moeten gaan. Eerst riep hij de Zwitser Decastel uit tot gelegenheidsspits. Gisteravond probeerde hij het met Piasecki, die tot woensdagavond nog als een spelbepaler op het middenveld te boek stond. Geen van beide heeft het aanvals- probleem evenwel kunnen op lossen. Piasecki kwam in 90 mi nuten slechts eenmaal nadruk kelijk in beeld. Dat was toen hij met zijn teamgenoot Tanter na een actie van Meutstege het straf schopgebied van Ajax binnen- dook en Strasbourg tevergeefs appelleerde vooreen penalty. Notebene De enige, die werkelijk het nodige gevaar in zijn acties wist te stop pen was notabene voorstopper Bracci, die een kwartier na rust als invaller mocht opdraven voor de jeugdige Vogel. Kort nadat hij was opgedraven deponeerde hij de bal op de lat boven doelman Schrijvers en even later dacht hij het Ajax-doel wat te royale afme tingen toe. Voor het overige ging er nauwelijks dreiging van de Franse ploeg uit. Er werd regel matig van plaats gewisseld, er werd ook met veel inzet gespeeld, maar de rust, het overleg en het killersinstinct ontbraken om de vereiste afstand te nemen. Op die manier mocht dan toch weer van een gelukkig Ajax worden gesproken. De ploeg voldeed aan vrijwel alle voorwaarden om met enkele doelpunten verschil uit het stadion de la Meinau te wor den weggestuurd. Afgezien van Krol en Jensen, die bij afwezig heid van Ling voor rust als spits consencieus zijn opdracht (veel storen in de spits) uitvoerde, vochten alle spelers meer met zichzelf dan met hun tegenstan ders. Arnesen: „Ik heb erg slecht ge speeld, misschien dat het een soort terugslag was. Nadat ik een tijd geblesseerd ben geweest ging het in eerste instantie meteen weer erg lekker, maar vanavond lukte eenvoudig niets". En Dick Schoenaker, een andere midden velder die onzichtbaar was: „We hebben onverstandig gevoet bald. Er zat meer in, maar omdat we zo gerommeld hebben is dat er niet uitgekomen". De enige periode, waarin Ajax enigszins geïnspireerd leek en ook vat kreeg op Strasbourg was het eerste kwartier na rust. Ling, die vanwege zijn achilles peesblessure en de naweeën van zijn bronchitis aanvankelijk uit de ploeg was gelaten, zorgde als invaller voor Bonsink eindelijk voor enig vuurwerk. Dat dat niet geheel tot ontbranding is geko men kwam omdat Ling zelf een maal in gebreke bleef toen hij vrij voor doelman Dropsy opdook en hij de nog wat beter opgestelde Arnesen als gevolg van een mis lukte pass niet kon bereiken, en Lerby vijf minuten voor tijd voor een verlaten doel hoog over schoot. Op die manier behield de wedstrijd die even weinig voor stelt als Strasbourg en in elk ge val even saai was, zijn begin- stand. Oogpunt Een van de weinigen die zich daar over kon verheugen was pen ningmeester Ton Brandsteden In de voorgaande twee ronden trok Ajax in het Europa-Cuptoernooi tegen de mini-ploegen HJK Hel- sinki en Omonia Nicosia in totaal niet meer dan 17.000 toeschou wers. Nu er op papier nog geen winnaar bekend is kan eindelijk aan het wegwerken van het ont stane verlies gaan denken. „Uit sportief oogpunt was een 2-0- overwinning natuurlijk een bete re zaak geweest. Maar in finan cieel opzicht is 0-0 zeker niet slecht" JAN PREENEN Tscheu la Ling zorgde na rust als enige Amsterdammer voor wat vuurwerk bij Ajax. Op de foto snelt hij langs Specht, die tevergeefs een sliding maakt. ROME (EFE) - De omkoopaffaire in het Italiaanse voetbal grijpt om zich heen. Tot degenen, die in staat van beschuldiging zijn ge steld, behoren niet alleen 27 spe lers uit elf verenigingen, maar naar thans blijkt, ook scheids rechter Gino Menicucci uit Flo- De procureur-generaal van Rome is met zijn onderzoek begonnen. Van de spelers, die reeds zijn verhoord, erkende Bruno Gior- dani van Lazio, dat de handte kening, die onder een cheque van veertigduizend gulden stond, de zijne was. De cheque behoort tot de stukken, waar mee twee bedrogen deelnemers aan de 'zwarte toto' de bedrie gerspraktijken van spelers en clubs wil aantonen. begonnen. Volgens voorzitter Artemio Franchi zal de zaak tot op de bodem worden uitgezocht en wel zo vlug mogelijk. Deze haast is geboden omdat Italië over drie maanden bij de eind ronden van het Europees voet balkampioenschap ineigen land wil beschikken over een 'schoon' elftal. De trainer van de Italiaanse selec tie Enzo Bearzot, heeft bekend gemaakt, dat hij op dit moment geen reden ziet om sommige spe lers te passeren. In de oefenwed strijd van volgende week tegen Uruguay hoopt hij Paolo Rossi en Bruno Giordano, die zijn ge noemd bij het omkoopschan daal, gewoon te kunnen opstel- Zou men kunnen bewijzen, dat met de cheque van Giordani daadwerkelijk wedstrijdresul taten zijn gemanipuleerd, dan moet de Lazio-speler rekening houden met een levenslange schorsing. Van de twee zakenlieden, die zich bezighielden met illegaal gok ken, is de restauranthouder Al- varo Trincia sinds twee dagen verdwenen. De Italiaanse kran ten zinspelen erop, dat de mafia de hand in zijn verdwijning zou kunnen hebben. Zijn partner, de fruitkoopman Massimo Crucia- ni, was vyel aanwezig om zijn aanklacht met bewijsmiddelen te ondersteunen. Intussen is de Italiaanse voetbal bond zelf ook met een onderzoek

Leidsch Dagblad | 1980 | | pagina 17