„Willem Alexanderschool en Kwetternest samen" Weidse agenda Expositie vier Leidse kunstenaars Voorschoten werkt aan bejaarden-alarmsysteem Burgerlijke stand „Het Wedde" niet voor de zomer open Inbraakbeveiliging in museum „Duivenvoorde' WOENSDAG 5 MAART 1980 VOORSCHOTEN - Vrijwilli gers zullen in Voorschoten nagaan in hoeverre gehandi capten gebruik kunnen ma ken van openbare gebouwen in de gemeente. Gelet wordt daarbij op de bereikbaarheid, toegankelijkheid en bruik baarheid van de gebouwen voor de gehandicapten. De op deze wijze verzamelde gegevens zullen door des kundigen worden bekeken. Op grond van deze beoorde lingen zal dan de betrokken raadscommissie een advies uitbrengen aan burgemeester en wethouders van Voorscho ten om de aanpassingen aan gebouwen uit te voeren. Bij het huidige onderzoek gaat het om eebouwen en instel- In v oorschoten: Onderzoek naar bereikbaarheid gebouwen voor gehandicapten lingen met een openbare functie, zoals scholen, ker ken. wiikgebouwen, clubhui zen, banken, gebouwen van dienstverleners enzovoorts. Het onderzoek wordt deze maand uitgevoerd. In het beleidsplan voor de ge meente is aangekondigd dat per jaar zo'n 50.000 gulden wordt uitgetrokken voor ac tiviteiten die nodig zijn om het openbare leven voor ge handicapten beter toeganke lijk en bruikbaar te maken. De gemeente beseft dat aanpas singen vele malen het gere serveerde bedrag zullen ver gen en wil daarom een meer jarenplan opstellen waarin jaar voor jaar en stap voor stap wordt aangegeven wat er op dit gebied gaat worden ge daan. OUDERS EN LEERKRACHTEN: Koos Henzen naar halve finale van orgelconcours LEIDEN - Vertederend was gister avond het orgelspel van de 12-ja- rige Anita Volwater, de 11-jarige Conny van de Groep, de 16-jarige Dianne Caspers en de 19-jarige Dorien Wories. Zij zijn samen met Kees Zoutendijk (24) en Er- win Prins (12), die zich ook in het Sint Antonius Clubhuis presen teerden, leerlingen van de orgel studio van Barning. Maar het publiek was vooral gekomen om te luisteren naar de junioren Yvonne de Haas, Laura van Dijk, Marco van Rossen en Alphons van Erkel en de senior Koos Hen zen, die binnen een open con cours muzikale pogingen onder namen door te dringen tot de hal ve finales op resp. 31 maart in Haarlem en 3 april in Almelo. Een jury bestaande uit Lauw Boel- laard, A. Klaasse en S. Lassche beoordeelde de diverse muzikale prestaties op het elektronisch or gel. Vooral Koos Henzen viel op met een selectie uit de ouverture van 'Orpheus in de Onderwereld' van Jacques Offenbach. De jpry kende wat de junioren betreft een gedeelde eerste plaats toe aan Al phons van Erkel en Laura van Dijk. In de afdeling senioren werd Koos Henzen uitstekend genoeg bevonden om mee te doen aan de halve finale. Bij de junioren eindigden als tweede en derde Marco van Rossen en Yvonne de Haas. LEIDERDORP - Vier Leidse kun stenaars exposeren tot en met 31 maart in de hal van het Leider- dorpse gemeentehuis aan de Statendaalder 1 in deze gemeen te. Het zijn Henk Hollebeek, Ge rard de Reus, Dick van der Kaay en Rob van 't Zelfde. Henk Hollebeek, die zijn opleiding aan de Koninklijke Academie van Beeldende Kunsten in Den Haag en de Grafische School in Amsterdam heeft gevolgd, ex poseert olieverfschilderijen en tekeningen. Dick van der Kaay heeft de Vrije Academie van Beeldende Kun sten in Den Haag gevolgd. Hij heeft een zestal olieverfschilde rijen in de hal van het gemeen tehuis hangen. Gerard de Reus heeft eveneens olieverfschilderijen bij de expo sitie in Leiderdorp. Rob van 't Zelfde exposeert hou ten beelden op deze tentoonstel ling. Hij deed zijn ervaring op bij de Vrije Academie in Den Haag. LEIDERDORP - De openbare "Prins Willem Alexander school" en de kleuterschool "Het Kwetternest" in de Vo; gelwijk in Leiderdorp zullen op 1 augustus aanstaande samengaan. Dat is de wens van het leerkrach tenteam en de ouderverenigihg van beide schalen. De onderwijs commissie van de gemeenteraad kon zich gisteravond in grote lij nen vinden in de plannen voor het samengaan: plannen, die door raadslid Gordijn (PPR) en burgerlid Dubbeldam werden omschreven als logisch, om on gewenste leegstand van lokalen die wordt veroorzaakt door het teruglopende aantal leerlingen, te voorkomen. Op dit moment bestaan er naast de lagere "Willem Alexander school" in de Vogelwijk twee openbare kleuterscholen, name lijk het vlakbij de lagere school gelegen "Kwetternest" en "Win nie de Poeh" aan de Koekoek straat. Bij een enquête onder de ouders ging de voorkeur uit naar het samengaan van de lagere school net "Het Kwetternest", "een logisch gevolg van de af stand tussen beide scholen", zo als de voorzitter Blom van de ou dervereniging van Alexander school Alexanderscvool het uit drukte. Het voortbestaan van "Winnie de Poeh" is onzeker. uders en de leerkrachten willen dat dezt Naast complimenten voor het plan waarschuwde raadslid mevrouw Tichler (WD) voor een mis schien te voorbarige sluiting van de kleuterschool "Winnie de Poeh", temeer omdat in dezelfde wijk ook de kleuterschool "Het Splintertje" al gaat verdwijnen en de kleuterschool "Het Meije- weitje" wordt ondergebracht in de lokalen van de lagere Meije- gaardschool. Misschien is de da ling van het aantal leerlingen maar een tijdelijke zaak, veron derstelde zij. Ook raadslid Hewitt (PvdA) en burgerlid Doeven vonden het riskant om op 1 augustus zon dermeer een kleuterschool op te heffen. Hewitt wenste zijn stem dan ook niet zonder meer aan het voorstel te geven. Hij was er niet van overtuigd, dat de gekozen oplossing de meest logische is en wenste meer gegevens. Hij be treurde het ontbreken van een zogenaamd totaalplan (dat is een scholenplan voor heel Leider dorp) waarin de (toekomstige) behoefte voor zowel het openba re, als voor het katholieke en pro testant-christelijke onderwijs is neergelegd. Wethouder Verdier (CDA) van on derwijs gaf toe, dat het ontbreken van zo'n plan inderdaad jammer is. Maar hij vond het noodzake lijk, de ouders nu zekerheid te VOORSCHOTEN - Een bejaarden alarmsysteem. Dat is waarover de gemeente Voorschoten overleg voert samen met het bejaar denoord 't Hoflants Huys en de Humanistische Stichting voor Huisvesting van Bejaarden in Leiden. Eind vorig jaar heeft de gerheente- raad van Voorschoten al de wens uitgesproken om een alarmsys teem voor ouderen in Voorscho ten te bevorderen. De gemeente heeft daarop overleg gepleegd met de directie van de stichting, die eveneens bezig was met het qitwerken van plannen voor de aanleg van een alarmsysteem voor 92 woningen van de Huma nistische Stichting voor Huisves ting van Bejaarden in Leiden. Deze stichting gaat namelijk nog bejaardenwoningen bouwen in de Voorschotense wijk Noord- Hofland. De toekomstige bewo ners van die huizen zouden dan heel goed gebruik kunnen maken van een eventuele alarminstalla tie. De voorziening is vooral bedoeld voor oudere mensen die nog zelf standig wonen maar voor wie de mogelijkheid tot alarm slaan een veilig idee is. Het is de bedoeling dat in de woning van die ouderen een alarm wordt aangebracht dat in rechtstreekse verbinding met een centrale post staat. Deze post zou dan 't Hofflants Huys zijn. Het is mogelijk dat op andere punten in de gemeente ook nog kleine centrale posten komen. Het betreft hier een systeem dat de mogelijkheid biedt om alarmsi tuaties vanuit een woning op een betrouwbare manier te signale ren via een telefoonaansluiting. Voor de gemeente bestaat de mo gelijkheid om aan te sluiten op het door 't Hofflants Huys geko zen systeem. Heh bejaardente huis wil zo snel mogelijk weten of de gemeente van het systeem mede gebruik wenst te maken. Dit vooral om financiële redenen. De aansluiting per woning kost namelijk zo'n 1600 gulden. Omdat de beslissingen omtrent de samenwerking tussen gemeente en bejaardenhuis snel moeten vallen, heeft het college van bur gemeester en wethouders de raad gevraagd in de komende ge meenteraadsvergadering tot een principe-besluit te komen. Daar na kunnen dan de nadere moge lijkheden worden uitgewerkt en kan de raad komen tot een defini tief besluit. Het Kwetternestin Leiderdorp ligt vrijwel naast de Willem Alexanderschool i school zou dan ook vrij eenvoudig kunnen opgaan in de lagere school. i de Vogelwijk. Deze kleuter- LEIDEN - Geboren. Ruben Benjamin, zoon van RA J van Locn en C.S.B.M. Osterhaus; Edwin Frederik, zoon van F R J. Heemrood en A C M Juffermans; Dennis Catharinus, zoon van A.F.W. Motorrijder gewond geraakt LEIDEN - De 21-jarige motorrijder R.A. de W. uit Leiden is gister middag op de Haven ernstig ge wond geraakt toen hij via een wegrijdende auto op een gepar keerde wagen knalde. Hij werd met een gebroken rechter bovenbeen en enkel, schaafwon den over het hele lichaam en on bekend hoofdletsel naar het Aca demisch Ziekenhuis vervoerd. Het ongeluk ontstond toen een 22- jarige man uit Zoeterwoude met zijn auto wilde wegrijden. Hij had echter de motorrijder, die in de richting van de Zijlpoort reed. niet zien aankomen. Deze reed tegen de auto op. De motorrijder slingerde daarop naar de linker kant van de weg, waar hij tegen een stilstaande auto klapte. Koemans en A.C. Roorda; Pieter Junus Jacobus, zoon van O.A. Sapulete en J.H.A. de Winter; Joost, zoon van J. van Dijk en E.A. van Riessen; Johanna Ma- riska, dochter van B. Tegelaar en G.C. Latei veer; Femke Anne Eline, dochter van K.J. Lambers en E.P.M Cerutti; Ca rolina Lea. dochter van P.G.R. Lo Galbo en H.H.M. 'Vanaken; Jacoba, dochter van C. Hoek en C. van Rhijn; Jolanda, dochter van J.J. van der Hoorn en W.M. Hermsen; Jean-Paul, zoon van J.A.W. Cornelissen en E.A.M. Brugman; Salma Maria, dochter van A. Mourad en P.E.C. Baars; Wendy, dochter van H. J. de Graaf en G. Krassenburg; Sander, zoon van J W. van den Wijngaard en C. Rotmen sen; Mariëlle Esther Désiróe, dochter van J. van Ees en E.C.J. Dikkes; Simon Petrus, zoon van C Kortenoeven en K. van der Waal; Ein Chin, dochter van S.L. Hu en C II Hu. Mariska. doehtei \..n A Vermeulen en H. Boere; Maria Cornelia, dochter van F P M van der Wiel en M.J.J. van Steun. Overleden: C.P. van der Zijden (1910); C.L. Broer (1964); J. van Hooidonk (1890); J.L.P. Stam (1917); M.M.L.F. Scholte (1899), gehuwd geweest met P.A. Jongeneel; P.A. Hermans (1926); M. Sabeg (1978); A. Bulte (1946); M. van den Berg (1901), gehuwd geweest met J. Hüppenbrouwer; G Tijssen (1895); F C M. Grin (1925): D.J Proost (1894). gehuwd geweest met H.H. Savelkoul; G E. Feenstra (1931); A. Bomhof (1896); A. van der Blom (1895); L.M. de Jong (1948), J.N. de Vos (1910); C. Choufoer (1907). nbad zijn vertraagd. Het sl VOORSCHOTEN-"Het Wedde" zal niet voor de zomer in gebruik kunnen werkzaamheden door de strenge winter van 1978/1979. Ook het natte worden genomen. najaar van 1979 werkte belemmerend. De bouw van dit nieuwe Voorschotense recreatiebad heeft namelijk veel Het streven is er nu op gericht om de totale werkzaamheden voor de tegenslag ondervonden. Zo was er grote vertraging bij het begin van de bouwvakvakantie af te ronden. VOORSCHOTEN - Er komt een inbraakbeveiliging voor het museum "Duivenvoorde" in Voorschoten. Tenminste, wan neer de Voorschotense raadsle den bereid zijn een subsidie te verlenen in de aanlegkosten. Daar het kasteel nogal afgelegen ligt en de museuminventaris kostbaar is, vinden burgemees ter en wethouders het aanneme lijk dat er inbraakbeveiliging wordt aangelegd. Bovendien vinden zij dat het museum een r»r» belangrijke plaats inneemt in het culturele leven van Voor schoten. Het belang van deze plaats blijkt onder andere uit de jaarlijkse concerten van stich ting "Kunstkring Duivenvoor de" die traditiegetrouw worden gehouden in de Daniel Marot zaal van het kasteel. De totale kosten van een eventuele inbraakbeveiliging zullen ruim 22.000 gulden bedragen. Het mi nisterie van CRM heeft reeds een subsidie toegekend van 70 procent van die kosten. Verder krijgt de stichting "Duiven voorde" van de provincie een subsidie van 15 procent. Er zou dan nog een bedrag van 15 pro cent van de totale kosten over blijven. Het college van burge meester en wethouders heeft de raadsleden nu voorgesteld dit bedrag, zo'n 3300 gulden, aan de stichting toe te kennen. geven over wat er volgend jaar gaat gebeuren. Afwachten vond hij een te groot risico. Op grond van de prognoses is de gekozen aanpak volgens hem de juiste. Er kan voorlopig nog geen beslis sing worden genomen over sloop van het oude houten gebouw van de kleuterschool en uitbreiding van het lagere schoolgebouw. Wanneer dat in de toekomst gaat gebeuren, komt er op de plaats van het houten gebouw een trap veldje. Gemeenteraad en ministerie zullen hun goedkeuring nog moeten ge ven aan de plannen voor het sa mengaan. Woensdag 20 uur. Stadhuis - raadsvergadering profiel schets burgemeester, 19.30 uur. K O - Oude Vest 35, kapelconcert, 20.15 uur. Schouwburg - 20.15 uur, "Rode Zon dag", toneelgroep Sater. LAK-theater - Lak-cinema, 20 en 22.30 uur; "Der Fang Schuss". Groenoordhallen - halve finale basket bal Parker, 20.30 uur. Kapelzaal K O - Hazewindsteeg, kin derfilm: 14.30 uur. Geologisch museum - Hooglandsekerk- gracht, kindermiddag over uitgestorven dieren, 14.30 uur. Nieuwe Rijn 20a - vrouwencafé, 21 uur. Voorschoten - openstelling Leidseweg- ïioord, 15 uur. Voorschoten - commissie welzijn, 20 liur. Donderdag Leiden - Rehoboth - Rapenburg 10, postzegelmarkt PV-Unicum, 19.30-22 Stadhuis - commissie volkshuisvesting en ruimtelijke ordening, 20 uur. Schouwburg - 20.15 uur "Funhouse Nieuwe Rijn 20a - werkgroep homofilie, open café avond, 21 uur. Welfare-lokaal Rode Kruis - Leidseweg 33, Voorschoten, tel; 01717-3309, spreekuur voor invaliden, 19-20 uur. Architektenwinkel - Hooglandsekerk- gracht 32, vrij advies,19.30-21.30 uur. Apotheken De avond-, nacht- en zondagsdienst van de apotheken in de regio Leiden wordt waargenomen van 29 feb tot 7 maart door apotheek Kok, Rapenburg 9, tel; 124807 en apotheek Voorscho ten, Leidseweg 66, tel: 2525. Indien het na 11 uur 's avonds niet meer mogelijk is om met het openbaar vervoer naar de apotheek te komen kan men uit sluitend in spoedgevallen van een taxi, tel: 122444, gebruik maken. Wijkverpleging Leiden - Interkruis, Middelweg 38, tel: ten noorden van de Rijn 134604, tel: ten zuiden van de Rijn 121753. Leiderdorp/Zoeterwoude Rd. - ge zondheidscentrum, Berkenkade, Lei derdorp, tel: 410131, spreekuur: ma t m vrij van 14-15 uur. Oegstgeest - Interkruis, Lijtweg 7, tel: 154500. Voorschoten - gezondheidscentrum, v.d. Waalslaan, tel: 4641. Warmond - Zr. m. Habemickel, Rust- hofflaan 4, tel: 02522-15465. Dierenartsen Voor de praktijk van Muurling/Roest/ Helder - F. Muurling, Plantsoen 23, tel: 125057. Voor de praktijk van Krol en Vestjens - J. Vestjens, Rijn en Schiekade 23, tel: 144323. LEIDSCH DAGBLAD DAGBLAD VOOR LEIDEN EN OMGEVING Uitgave: Leidsch Dagblad B.V. Hoofdkantoor Witte Singel 1, 2311 BG Leiden Postbus 54, 2300 AB, Leiden. Giro 57055. Voor betaling van abonnementsgelden uitslui tend giro 28884. Telefoon 071-144941. Nabezorging van 18.00-19.30 u. Zaterdag van 16.00-18.00 u. Telefoon 071-211515. Indien in gesprek 071-210221. Redactie randgemeenten: Tel: 071-144941 toestel 219. Privé: Conny Smits Bachstraat 25 Leiden. Tel: 071-763320. Charles Lennartz, Maredijk 33a, 2316 .VS Leiden. Tel.: 071-133202. Correspondenten: Roel Zaadnoord ijk. Tel: 071-121481. Hans Sonders Joop Peters Kees Prins Oegstgeest 071-155854. Voorschoten: 071-769935. Warmond: 01711-11266 Zoeterwoude: Ronald Stevens 071-890847 Kwartaalabonnement 46,30 Kwartaalabonnement per postƒ64,15 Jaarabonnementdƒ173,70 Jaarabonnement173,70 per post245,10 Losse nummers0,65 Abonnementsgelden bij voor uitbetaling te voldoen. Bij automatische overschrij ving geen administratie- en in cassokosten.

Leidsch Dagblad | 1980 | | pagina 2