Noordwijk zegeviert in ongelijk duel met RCL Rijnsburgse Boys blijft onder de maat SLEUTELS i VERSLAAT KOPLOPER Bob Dammers: „Dit is de laatste keer" Quick Boys schotloos Geert derbys feer rond streek botsing PAGINA 16 MAANDAG 3 MAART 1980 SPORT SPORT SPORT NOORDWIJK - De grenzen wer den ditmaal door Bob Dammers te ver verlegd. De arbiter, die de reglementen van de KNVB op zijn eigen manier pleegt te in terpreteren, verzuimde tijdens het duel Noordwijk-RCL Frans van der Veen een officiële waar schuwing te geven. De Noord- wijk-middenvelder werd niet temin na afloop aan de schand paal genageld, want zowel ploeggenoten als tegenstanders vonden dat hij over de schreef was gegaan". De beklaagde probeerde zijn han den in onschuld te wassen. "Dit was nog niets vergeleken met een Noordwijk-training. Ik had gehoord dat RCL de beuk erin zou gooien. Daar heb ik me op ingesteld, maar ze speelden als een stel makke lammeren. Nee, het was hooguit pittig. Wees nou eerlijk. Ik heb Dirk (v.d. Bijl) toch geen doodschop verkocht?" "Maar hij heeft wel mijn hele middag vergald", mopperde zijn directe tegenstander, Dirk van der Bijl. "Bob Dammers", vulde zijn ploeggenoot Pierre van Gemerden aan "die heeft van middag bewezen dat hij een ere divisiewedstrijd nog niet aan kan. Hij riep alsmaar tegen Van der Veen:"Dit is de laatste keer". Hoewel Dammers weigerde zijn boekje te voorschijn te halen, deelde hij na afloop wel op zijn t reprimande uit aan Van der Veen. "Jij hebt het wel naar je zin gehad hè? Dat komt omdat je een wereldscheids- rechter had. Al moet ik toegege ven dat je wel een officiële waarschuwing had gekregen, als ik hier, net als vorige week bij Zwart Wit-Barendrecht, met een microfoontje rond had moe ten lopen. Je bent nu dus ge waarschuwd, de volgende keer ben je er wel bij". Eerder deze week was trouwens al een Noordwijker 'gecorrigeerd' voor zijn optreden. En wel Kees Karstens, die in de ogen van trainer Eelman een ontoelaat baar geintje ("Hij vertikte het een weggetrapte bal op te ha len") op de training had uitge haald. De middenvelder zat dus op de tribune, "terwijl het net zo lekker voetbalweer was". Des ondanks liet Karstens weten dat Eelman zaterdag gewoon op hem kan rekenen. HERMAN POOS NOORDWIJK - Het toch al wezenlijk bestaande kwali teitsverschil fungeerde zaterdagmiddag eens te meer als smaakbederver van de streektweekamp Noord wijk- RCL, die maar niet tot een echte derby wilde uitgroeien. Al in een vroeg stadium nam een grauwe matheid bezit van de Noordwijkse Duinwetering. Waarna de verveling zich alom meldde, toen Sjoerd Boot uit de veelheid van Noordwijkse moge lijkheden er twee uitzocht om zijn équipe aan een logische 2-0 over winning te helpen. Noordwijk-RCL was feitelijk bij voorbaat al een ongelijke strijd. De Leiderdorpers, die vooraf bij monde van Pierre van Gemerden zo strijdvaardig hadden aange kondigd "de beuk erin te zullen gooien", voelden zich in werke lijkheid al vanaf het begin versla gen. Althans, de voetballers van John Huguenin droegen zater dagmiddag geen moment het geloof in een voordelig resultaat uit. "Na die goede seizoenstart is het met ons steeds verder berg afwaarts gegaan", vertolkte Hu guenin de bedrukte RCL-stem- ming naderhand. "Onze lengte as is gebroken, nu Heemskerk en Jan van Duyn geblesseerd zijn en ik ben niet in staat de gaten af doende op te vullen. De realiteit is dat ik mijn toevlucht moet zoe ken in spelers, die in kwalitatief opzicht tekortschieten voor dit niveau en dat wreekte zich ook Problemen van dien aard kende zijn collega John Eelman niet. In tegendeel, hij kon het zich zelfs veroorloven erkende vedetten als Ruud Broring, Rob Suttorp en Kees Karstens om uiteenlopende SIZO STUNT TEGEN DWV redenen buiten de ploeg te laten. "Maar", bedacht Eelman later, "ook wij hebben dit seizoen met veel blessures te kampen gehad en voerden dat nooit als excuus voor een nederlaag aan". Dat mag dan allemaal waar zijn; de Haarlemmer vergat er gemaks halve wel bij te vertellen dat hij wel over een bredere kern dan Huguenin beschikt. Die oefen- meester had zaterdag bijvoor beeld een aantal spelers uit het zesde elftal moeten oproepen om het tweede team 'compleet' te maken voor een wedstrijd tegen de reservisten van Kozakken Boys. Dit laatste mag typerend heten voor de impasse, waarin RCL momenteel verkeert. Ook John Eelman proefde de gunstige uit gangsstelling van zijn ploeg; de opdrachten, die hij zijn pupillen meegaf, waren nóg meer dan an ders op winst afgestemd. "RCL", had hij zijn spelers voorgehou den, "is gehandicapt". "Zet die ploeg direct vast en probeer een vroege goal te scoren". Het eerste deel van dat advies bleek niet tegen dovemansoren gezegd de roep van Eelman om treffers werd door zijn volgelingen evenwel lang, te lang, genegeerd. De cornerstand was na pakweg twintig minuten wel opgelopen tot 8-1 in het voordeel van de thuisclub, maar het overwicht werd in het eerste bedrijf niet in doelpunten vertaald. Met name John Manuputty en Timo Gerlof leken in een immense strijd ge wikkeld om de prijs van de mis ser van de maand. Tot ongenoe gen uiteraard van Eelman, "want", wist hij, "zwakkere te genstanders putten moed uit dit soort missers. Ook nu bleek dat De niet zichtbare Sjoerd Boot heeft uitgehaald. RCL-goalie Bram Brandt kan de tweede Noordwijk-treffer niet voorkomentot ontzetting van Nico Ooievaar (rechts), tot genoegen van Timo Gerlof (midden). weer, RCL kwam toch nog een paar keer dicht in de buurt van Dick Dortmundt". Wat dan speciaal gold voor Pierre van Gemerden en invaller Johan van Duin (voor Kees Ruis), die respectievelijk voor én na rust nalieten mogelijkheden, die om goals schreeuwden, op de juiste waarde te schatten. Sjoerd Boot deed dat na de pauze wel, toen hij na dertien minuten eerst een corner van John van Dijk fraai inkopte en. nadat Van Dijk de paal nog had getroffen, ook op het moment dat hij met een subtiele voetbeweging Koos Haneveld misleidde en vervol gens fraai de 2-0 verzorgde. Van enige strijd was toen allang geen sprake meer, laat staan van iets dat aan derby-sfeer deed denken. Alleen 'Voetbal '80-ar- tiest' Bob Dammers dacht daar anders over. De man, die gewend is zijn eigen arbitrale optreden met minstens "een elf' te honore ren, liet minzaam toe, dat Noordwijk-middenvelder Frans van der Veen als een voetballend eenmansdestructie-bedrijf tallo ze Leiderdorpers met de grond gelijk maakte. "Omdat dit in de derbysfeer paste", legde Dam mers uit. Een benedenmaatse verklaring voor zijn lankmoedige leiding, die ditmaal niet veel meer waarde vertegenwoordigde dan een krappe zes.. GERARD VAN PUTTEN verrassende 1-2 zege op het Am sterdamse DWV. Katwijk kwam een 1-1 deling overeen met SC Voorne. DWV-SIZO 1-2 - De Hillegommers toonden zich met uitzondering van de beginfase de sterkere ploeg. Tien minuten voor rust leek de Amsterdamse opponent op voorsprong te komen. SIZO- speler Lodewijk de Vries haalde de Amsterdamse Ooms in het be ruchte gebied onderuit. Ooms schoot de penalty echter over het Hillegomse doel. Hennie Kamp horst schoot vijf minuten voor rust uit een vrije schop van onge veer 40 meter in een keer raak: 0-1. Na de rust maakte Eltjo Vijn er 0-2 van, waarna Mart Hilster voor DWV de eer redde. SC Voorne-Katwijk 1-1 - Katwijk speelde een erg goede eerste helft, maar wist het overwicht in slechts één goal (van Wim Guyt 1) uit te drukken. In de tweede rondgang zette SC Voorne alles op alles. Een kwartier voor tijd kwam de ploeg op gelijke hoogte. SPAKENBURG - Zowel IJsselmeervo- gels als Rijnsburgse Boys toonden zich teleurgesteld na afloop van het in 1-1 geëindigde treffen. Rijnsburgse Boys omdat het wel erg ver onder de maat was gebleven, IJsselmeervogels omdat het de zwakte van de bollenstreekbewoners onvoldoende had uitgebuit. De Spaken burgers hadden zaterdagmiddag onge veer 70 minuten lang het 'beste' van het spel, wat in dit geval wil zeggen dat de ploeg iets minder slecht speelde dan de Boys. Het feit dat Rijnsburgse Boys niet op volle sterkte aan deze ontmoeting begon, was een excuus dat hooguit een kwartier stand kon houden. De blessure van Mar tin Toet, woensdagavond opgelopen in het oefenduel tegen Blauw Zwart, kan er 5 nauwelijks de oorzaak van zijn geweest dat de Rijnsburgers zo matig presteerden. Overigens stond ook Wil Groenendijk ten tijde van de aftrap niet binnen de lijnen; ook hij was 'niet fit' gemeld. Na enkele minuten werd al duidelijk dat Rijnsburgse Boys moeite moeite zou ondervinden om het karwei dat thuis nog geklaard kon worden, (2-1 winst), in Spakenburg nog eens te herhalen. Het op wraak beluste IJsselmeervogels startte onmiddellijk een offensief dat de ploeg na ongeveer 20 minuten verdiend op voorsprong bracht. Cas Zwaan, die al vele steken had laten vallen in de Rijns burgse verdediging, bewees door het maken van de beslissende fout onvol doende tot zijn recht te komen op de links back-plaats. Directe tegenstander Henk de Graaf had aan het ene ogenblik dat Zwaan hem niet dicht op de huid zat genoeg om de scherpe dieptepass aan te nemen en de bal vervolgens in het net te werken: 1-0. De treffer werkte duidelijk stimulerend op de Rijnsburgers, die hun inzet verhoog den. De ploeg slaagde erin een korte pe riode een vuist te maken tegen de IJs selmeervogels, dat tijdelijk alle intiatie- ven uit handen moest geven. Het verra derlijke stak hem voor de Spakenbur gers in het feit dat de focmatie van Henk Wijnands weinig kansen nodig had om tot scoren te komen. Er gingen dan ook weinig 'waarschuwingen' vooraf aan de tegentreffer, maar plotseling was het raak. De diagonale voorzet van Ruud van der Voort bereikte Piet Haasnoot, die vanaf de rand van het zestien meter- gebied onverbiddelijk inkogelde: 1-1. Alom werd gedacht dat de Boys zich blijvend hersteld hadden. Die gedachte zou echter onjuist blijken. Tot ongeveer tien minuten in de tweede helft kondenlle Rijnsburgers hun over wicht prolongeren, maar toen zakte het bouwwerk in elkaar. IJsselmeervogels herstelde zich en kon, zonder briljant te voetballen, de tegenstander Weer in be dwang krijgen. De Rijnsburgers leken in die periode meer tegen zichzelf dan te gen hun directe tegenstander te vechten. In arren moede werd toch Martin Toet maar ingezet (zo ernstig was de blessure dus niet) en even later bleek zelfs Wil Groenendijk nog voor handen. Het mocht allemaal niet baten. Zelfs tegen het matige en zeer slordige slotoffensief van de Spakenburgers kon de formatie uit de bollenstreek niets uitrichten. Maar ondanks dat Ijsselmeervogels zelf ook onder de maat bleef had die formatie wel meer verdiend dan het gelijke spel. Van Leyenhorst incasseerde dat 'meer' bijna, maar zijn inzet werd in eerste instantie door Cees Star gekeerd, terwijl Cas Zwaan (die zich in de tweede helft rede lijk had hersteld), zijn eerder gemaakte fout goedmaakte door gestrekt de re bound te blokkeren. Het was een van de weinige attractieve momenten die de wedstrijd bood. Maar dat was toch wel het minste wat de voetballers aan de ruim duizend toeschouwers, die zich stierlijk hebben verveeld, verplicht wa- ROLPH PAGANO ONS houdt Katwijkers op 0-0 deling LEIDEN - In de vierdeklasse van de zaterdagcompetitie verraste Sleutels vriend en vijand door koploper 's-Gravenzande met 2-1 te verslaan. Oegstgeest profiteer de niet en deelde met SEV: 1-1. Sleutels-'s-Gravenzande 2-1. In de eerste helft was 's-Graven- zande duidelijk de betere ploeg. De Westlanders zagen echter geen kans tot doelpunten te ko men. Doordat Hans Bos na een kwartier spelen de bal verkeerd op zijn schoen kreeg, nam 's-Gra venzande een voorsprong van IA). 's-Gravenzande verkreeg hierna een groot overwicht maar slaagde er niet in dit in doelpun ten uit te drukken. Na de hervatting wogen beide par tijen goed tegen elkaar op. Sleu tels kreeg echter de betere kan sen en in de 60ste minuut ge beurde wat geen enkele suppor ter meer had verwacht. Een schot van Pim van Iterson verdween loupzuiver in de kruising en Sleutels stond op gelijke hoogte (1-1). 's-Gravenzande nam na deze treffer het initiatief volledig in handen en drukte de Vlietbewoners vol ledig in de verdediging. De uit vallen van de Sleutels waren ech ter niet van gevaar ontbloot. In de 75ste minuut forceerde Sleu tels een hoekschop. Fred van Huis plaatste de bal uitstekend voor het doel waar de inkomende Peter Boot met een uitstekende kopbal de bal achter de doellijn werkte (2-1). SEV-Oegstgeest 1-1. In een bijzonder slecht gespeelde wedstrijd kwam Oegstgeest te gen het laag geplaatste S.E.V. niet verder dan een 1-1 gelijkspel. In de eerste helft was het een bij zonder slechte vertoning. S.E.V., dat de punten hard nodig heeft, bleef echter knokken voor een goed resultaat. Oegstgeest stelde daar maar bitter weinig tegen over. Na de rust nam S.E.V. in de 55ste minuut een voorsprong van 1-0. Oegstgeest verhoogde het tempo SNEEK - De crisis waarin Quick Boys de laatste weken verkeert, heeft zich in het duel tegen ONS gecontinueerd. De equipe van trainer Arie Lagendijk kwam te gen de degradatiekandidaat niet verder dan een kleurloos gelijk spel (0—0). De wedstrijd maakte wel duidelijk dat het dieptepunt vorige week, in de thuisconfron- tatie met Bennekom (1-2), al werd bereikt. "Toen speelde de ploeg ronduit slecht en werden zelfs alle basisprincipes van het voetbal aan de kant gezet", aldus Lagendijk. "Nu heb ik duidelijk weer positieve punten gezien. We zijn al een aantal weken uit ons normale doen, maar in deze eer ste helft speelden we redelijk goed voetba!, al werden de com binaties soms wat te ver doorge voerd. Het resultaat is teleurstel lend te noemen, maar ik ben toch blij met het vertoonde spel". De kustbewoners manifesteerden zich de gehele wedstrijd als de technisch betere ploeg. De thuis ploeg stelde hier een flinke dosis werklust tegenover, maar toch slaagde Quick Boys er een aantal malen in gevaarlijk te worden. De eerste rondgang hadden de vol gelingen van Lagendijk feitelijk met een voorsprong moeten af sluiten. Halverwege de eerste helft werd rechtsbuiten Kees van Rooven in het strafschopgebied onderuitgehaald door een ONS- verdediger, maar scheidsrechter Arnouts weigerde het leder op de stip te leggen. Ook werden Teun van der Plas en Martin van der Plas een aantal malen goed in stelling gebracht, maar de rech terflankspeler en de spits weifel den waardoor zij niet aan schie ten toe kwamen. De Sneker op ponent, die dit jaar voor het eerst in de hoogste afdeling uitkomt, probeerde ook wel de aanval te zoeken maar de Quick Boys-de fensie kende toch weinig echte problemen met de ONS-aanvals- linie. Na de pauze ontspon zich aanvan kelijk hetzelfde spelbeeld. Quick Boys moest nu echter tegen de harde wind opboksen waardoor het overwicht van de Katwijkers, waar geen reële kansen meer uit voort vloeiden, na ongeveer een kwartier spelen afnam. De aan vallende initiatieven die de for matie van trailer Bil hierna ont plooiden brachten de Zeekanters nog bijna aan de rand van de af grond. Tien minuten voor het eindsignaal bediende Ruud Heerschop buitenspeler Lieuwe van der Zee op maat, maar uit vrije positie schoot Van der Zee naast. Aan Katwijk-zijde hadden Freek Rienks en Teun van der Plas nog mogelijkheden om de score te openen. Rienks werd door een Friese verdediger op het laatste moment een halt toege roepen en Van der Plas schoot uit riante positie net vodrlangs. Bei de ploegen kwamen echter niet tot scoren waardoor de 0-0 stand bleef gehandhaafd. Telstar polst Ben Heemskerk NOORDWIJK - Hoewel RCL-spits Ben Heemskerk afgelopen zater dag niet in actie kwam, was een tweetal coaches uit het betaalde voetbal speciaal voor hem naar Noordwijk gekomen. Via Noordwijk-trainer John Eelman hoorde hij dat Joop Brand, die volgend seizoen Telstar onder zijn hoede krijgt met hem contact wil opnemen. Voorts was ook Martin van Vianen bij Noordwijk-RCL aanwezig. De vertrekkende Telstar-oefen- meester wilde niet bevestigen dat hij bij een van de twee zaterdag eersteklassers heeft gesollici teerd. Wel liet Van Vianen weten dat hij voor een collega-trainer naar Noordwijk was gekomen om "die spits van RCL te bekij ken". Hoogopspnngend kopt Hans Bos c lijke doel. Een doelpunt zou de actie enigszins waardoor S.E.V. terug moest in de verdediging. Pas in de 80ste minuut slaagden de Vos- cuylbewoners naast S.E.V. te komen. Uit een uitstekende voorzet van Arie Koppenol kopte de alert bal in de richting van het vijande- in de Sleutelspeler niet opleveren. reagerende Jan de Wekker de bal uit een fraaie kopstoot langs de doelman van S.E.V. Ondanks dat Oegstgeest nu het initiatief naar zich toetrok, slaagde SEV er in overeind te blijven en behaalde een kostbaar punt.

Leidsch Dagblad | 1980 | | pagina 16