Ontmoetingsavond voor bewoners van omgeving Tromp laan jllZCjffK ieidse agenda Winkelplan in oude dorp komt in de knel Leidseweg voltooid „Pro'Haaswij kers willen duidelijkheid Fietsers mogen weer over de Westeindseweg in Zoeterwoude PAGINA 2 STAD EN RAND WOENSDAG 27 FEBRUARI 1980 t -.J; „De mensen leven langs elkaar heen OEGSTGEEST - "Onze belangrijkste doelstelling is het stimuleren van buurtactiviteiten in de verschillende wij ken van Oegstgeest." Dit zeggen Lea Korenhof en Ronald Messemaker, beiden medewerkers van de jongerenstich- ting SJJO (Stichting Jeugd- en Jongerenwerk Oegst geest) uit Oegstgeest en tevens twee van de vijf organisa toren van ontmoetingsavonden voor buurtbewoners. VOORSCHOTEN - De Leidseweg- Noörd in Voorschoten wordt op do nationale boomplantdag (vol gende week woensdag) weer offi cieel opengesteld voor het ver keer. Een handeling die wordt verricht door ir. J. D. van Dalen en E. Eveleens, wethouders van de gemeente Voorschoten. De plaats van samenkomst is be paald op het kruispunt Leidse- weg-Piet Heynlaan. Aan de officiële openstelling zal een feestelijk tintje worden.gege- ven door het planten van een der tigtal bomen. Deze moeten sa men met de reeds eerder geplante bomen en de beplanting in de voortuinen de weg een vriende lijker aanzicht geven. In totaal zullen er straks 118 bomen langs OEGSTGEEST - De voorstanders van nieuwbouw in "Haaswijk" in Oegstgeest willen meer duide lijkheid over de voortgang van dit project. Zoals bekend loopt er nog een bezwaar bij de Kroon van de milieu-werkgroep Oegstgeest tegen "Haaswijk". In een dringend verzoek aan de mi nister van volkshuisvesting en ruimtelijke ordening. Beelaerts van Blokland, vraagt de pro- Parkeerverbod op Almondeweg OEGSTGEEST - Aan de zuidzijde van de Almondeweg tussen de Dorpsstraat en het viaduct bij rijksweg 44 wordt een parkeer verbod van kracht. Dit heeft het provinciaal bestuur van Zuid- Holland op verzoek van het ge meentebestuur van Oegstgeest besloten. B en W hadden een par keerverbod aan beide zijden van de weg willen hebben, maar om de aan de noordzijde gevestigde antiekhandel niet in moeilijkhe den te brengen, heeft de provin cie daarvan afgezien. Aanleiding tot het parkeerverbod is dat deze antiekhandel een groot aantal automobilisten aantrekt, die hun auto's nu aan beide zijden van de Almondeweg en vaak ook in de bermen parkeren. Het ge volg: auto's kunnen niet vlot doorrijden en de verharding langs de weg wordt stukgereden. Motorrijder in botsing met fietser OEGSTGEEST - Een 71-jarige Oegstgeestenaar is gistermiddag op zijn fiets op de Geversstraat in Oegstgeest gewond geraakt toen hij in botsing kwam meteen mo torrijder. De man reed op zijn fiets richting Rijnsburg en sloeg plotseling links af. De achterop komende bestuurder van de mo tor (een 19-jarige Noordwijker) raakte bij deze onverwachte ma noeuvre de bejaarde fietser, die met een gecompliceerde been breuk en een hoofdwond is over gebracht naar het ziekenhuis. Leidseweg-Noord in Voorschoten. dit gedeelte van de Leidseweg staan. Na het planten van de "eerste" boom door wethouder Eveleens, zullen de overige bomen door de kinderen van de bewoners van de Leidseweg-Noord worden ge- Haaswijkgroep om de beslissing van de Kroon over het wel of niet doorgaan van de nieuwbouw te bespoedigen. De voorstanders van Haaswijk, die nu een vereniging hebben ge vormd, wijzen erop dat de bezwa ren kwestie nu zal weer zo'n twee jaren duurt en dat ei-* nog steeds geen schot in de zaak is. Omdat de Raad van State inmiddels een advies heeft uitgebracht omtrent deze beroepen, heeft de vereni ging nu de minister verzocht de voorbereiding van de Kroonbe- slissing te versnellen. De heer Verra, een van de initia tiefnemers van de vereniging "Haaswijk" is van mening dat de informatie met name ook van de kant van de gemeente Oegstgeest tot nu toe erg summier is ge weest. "De toekomstige bewoners van Haaswijk hebben toch meer recht op duidelijkheid" vindt Verra, die vandaag nog een ge sprek heeft gehad met de Oegst- geester wethouder Thorn. "Blijft de zaak onduidelijk, dan houden wij ons niet langer rustig, dan gaan we harder optreden". ANWB-gebouwen in Voorschoten VOORSCHOTEN- In de omgeving van de Papelaan en Donklaan in Voorschoten komen enkele ge bouwen van de ANWB. Daarin zouden dan een drukkerij, een autoherstelplaats, kantoren, een magazijn en expeditie- en in structieruimte moeten komen. Er is dan ook een aanvraag bij de gemeente Voorschoten binnen gekomen om een vergunning te verkrijgen voor het oprichten van deze gebouwen. Trefpunt In het gemeentecentrum aan de Lijtweg in Oegstgeest is mor genavond een ontmoetings avond voor bewoners van de Tromplaan en omgeving. Deze wordt georganiseerd door de stichting Jeugd en Jongeren werk Oegstgeest. Bij het organi seren van deze bijeenkomsten wordt samengewerkt met de Stichting Welzijn Ouderen Oegstgeest. Aanvang 20.00 uur. Poppentheater De werkgroep "Wouw" in Zoeter- plant. Aan de deelnemende kin deren wordt na afloop een herin nering aangeboden. Direct na het planten van de "eer ste" boom door wethouder Eve leens zal wethouder Van Dalen de verkeerslichteninstallatie op woude organiseert zondagmid dag weer een kindcractiviteit in "Ons Huis" aan het Kosterpad in Zoeterwoude. Rond 14.30 uur verwacht men het poppenthea ter van Erica Burgerjon en Chris Doorman uit Voorburg. Beiden maken gebruik van zelf ver vaardigde poppen. Het verhaal dat wordt opgevoerd heet "De Bloemenfabriek". Kinderen tussen 6 en 12 jaar zijn welkom. Acupunctuur De Volksuniversiteit K en O in Leiderdorp organiseert een zestal avonden over alternatie ve geneeswijzen. De laatste het kruispunt Leidseweg-Piet Heynlaan in werking stellen. Wethouder Eveleens had op 1 april 1978 het startschot gegeven voor de reconstructie van de Leidse weg, waarbij ook de riolering werd vernieuwd. avond in deze serie is al weer aangebroken: dinsdag komt de acupunctuur aan de beurt. Dr. K.H. Nio zal een lezing houden over dit onderwerp. Deze onderzoek- en behande lingsmethode gaat er vanuit dat in het universum en dus ook in de mens een evenwicht moet be staan tussen de onderbeginselen "yin en yang". Het inbrengen van naalden op bepaalde punten Morgenavond zal de eerste van een reeks van dergelijke avonden plaatsvinden voor de bewoners van de Tromplaan. De idee voor een dergelijk project ontstond al zo'n vijfjaar geleden, toen diverse Oegstgeestenaren regelmatig hoorden en ook zelf ervaarden dat het moeilijk is om kan het verstoorde evenwicht in die banen weer herstellen. De avond wordt gehouden in het clubhuis "de Houtkamp", Van Diepeningenlaan 2a, Leider dorp. Aanvang 20.00 uur. Wetten K en O Leiderdorp heeft haar laat ste avond bereikt in de serie Wetten en Rechter. Deze avond, donderdag 6 maart, heeft als thema belastingen, verleden, heden en toekomst. Deze avond wordt gehouden in het Trefpunt, Eikenlaan, Leiderdorp. Aan vang 20.00 uur. in de eigen omgeving contacten te leggen. Ronald: "De mensen leven langs elkaar heen. De mo gelijkheden om uit dit van isole ment te komen zijn vaak niet be kend. Daarom zijn we in 1978 vanuit de werkgroep Trefpunt begonnen met het organiseren* van ontmoetingsavonden voor bewoners van de Lijtweg." Aanzet Lea: "Op zo'n eerste avond doen we eigenlijk niet veel meer dan zeg gen 'hier zijn we en wat willen jullie'. Onze werkgroep moet de eerste aanzet geven en moet na gaan of er behoefte blijkt te be staan om elkaar te ontmoeten. Zo ja, dan kan zij samen met de be langstellenden bekijken hoe dit verder op te zetten is. Het streven is dat enige bewoners op een ge geven moment de avonden orga niseren zodat de werkgroep zich kan richten op andere wijken. De werkgroep blijft wel een over koepelend orgaan." "Het project loopt bij de Lijtweg heel goed", zegt Ronald. "De wijk draait nu zelfstandig en bestaat als vereniging "De Lift". Maar op dit succes moet je je bepaald niet blind staren. Het wil niet zeggen dat het in heel Oegstgeest zo goed zal gaan. Het is de keuze van die bepaalde bewoners en misschien hebben mensen in andere wijken wel weer heel andere behoeften." Flat Opvallend is dat de werkgroep zich het eerst op wijken heeft gericht die uit flats zijn opgebouwd. Ro nald zegt hierover: "Ik denk dat juist in de flats de problemen het grootst zijn. Het straatbeeld ont breekt daar zodat de bewoners elkaar alleen op de galerij zien. Een andere oorzaak van de be hoefte aan contact zoeken is mis schien dat Oegstgeest een zeer wisselende bevolking heeft en de mensen hier vaak alleen maar slapen. Het werkterrein ligt meer in Leiden en Den Haag." Morgen vindt dus de eerste ont moetingsavond voor bewoners van de Tromplaan plaats. Len: "Over de belangstelling voor die avond kunnen we nog weinig zeggen. Maar we hebben wel lie ver vijf actieve bezoekers dan dertig afwachtenden. Na de eer ste avond, in het gemeentecen trum, zal er een tijd van vergade ren aanbreken. We moeten de bewoners zelf laten uitvinden waaraan in hun woonomgeving behoefte is. Ons aandeel zal zijn het leveren van ruimte en mid delen voor het laten voortbestaan van een goede organisatie van bewoners". CONNY SMITS Kinderdans K en O organiseert verder in sa menwerking met de Nederland se Volksdansvereniging (NEVO) een cursus "Kinderdans". Deze cursus omvat zes lessen op vrij dagavond en wordt gehouden in de gymnastiekzaal aan de Van Geerstraat in Leiderdorp. De eerste les is 7 maart. Er worden zo'n achttien kinderdansen ge leerd. De cursus is speciaal be doeld voor mensen die met kin deren werken. De cursusdeel nemers kunnen na afloop het ge leerde aan kinderen in de lagere schoolleeftijd overbrengen. In lichtingen: telefoon 071-411732. Woensdag LeidenFemke - Haarlemmerstraat 73b, filmochtend voor vrouwen, 10 uur. K O - kinderfilm, 14.30 uur. Zuiderparkschool - Asserstraat, ener gieproject, 19-21 uur. Wienerwald - ledenvergadering CDA, 20 uur. KWJ - Koppenhinksteeg 2, avond over Rotterdamse havenstaking. 20 uur. Vrouwenhuis - Nieuwe Rijn 20a, film: "Laila", 20.15 uur. Schouwburg - 20.15 uur, Lucemo Tena, castagnetten en flamenco-dans. Wassenaar - in Nieuw Nijevelt, vrouwen en gezondheidszorg, 20 uur. Wassenaar - cie maatschappelijke aan gelegenheden, gemeentehuis, 19.30 uur. Leiderdorp - 20.30 cie centrale antenne, 20.30 uur. Donderdag Leiden Kijkhuis - Vrouwenkerkchoorstraat 17, HitchcockTilm, 20 en 22.15 uur. Acadetnie gebouw - Rapenburg 73, Ni- caragua-avond, 20 uur. Leids Vrijetijdscentrum - film: "De werkende klasse gaat naar het para dijs", 21 uur. Lak-theater - 21 uur, Fratstheater: "Victor, ou les enfanst au pou- vior".Nieuwe Rijn 20a - werkgroep homofilie, open caféavond, 21 uur. Welfare-lokaal Rode Kruis - Leidse weg 33, Voorschoten, tel: 01717-3309, spreekuur voor invaliden, 19-20 uur. Architektenwinkel - Hooglandsekerk- gracht 32, vrij advies, 19.30-21.30 uur. Architektenw inkel - Pieterskerkhof 18, vrij advies, 20-21 uur. Breehuys - ingang Schoolsteeg, werk lozen advies centrum, vrij van 14-16 uur, tel: 130983. Werkgroep dienstweigeren - Troef. Noordeinde 2a. van 20-21.30 uur. Voor lichting en begeleiding dienstweigeren ook tel: 140866. Warmond - raadsvergadering, gemeen tehuis, 20 uur. Wassenaar - cie financiën, gemeente huis, 19.30 uur. Zoeterwoude - raadsvergadering, ge meentehuis, 20 uur. Apotheken De avond-, nacht- en zondagsdienst van de apotheken in de regio Leiden wórdt waargenomen van 22-29 feb. door Cen traal, Breestraat 74, tel 120552. Indien het na 11 uur 's avonds niet meer moge lijk is met het openbaar vervoer naar de apotheek te komen kan men, uitsluitend in spoedgevallen, van een taxi, tel: 122444, gebruik maken. Wijkverpleging Leiden - Interkruis, Middelweg 38, tel: ten noorden van de Rijn 134604, tel: ten zuiden van de Rijn 121753. Leiderdorp/Zoeterwoude Rd. - Ge zondheidscentrum, Berkenkande, Lei derdorp, tel: 410131, spreekuur ma t/m vrij vari 14-15 uur. Oegstgeest - Interkruis, Lijtweg 7, tel: 154500. Voorschoten - Gezondheidscentrum, v.d. Waalslaan tel: 4641. Warmond - Zr. T. Miedema-De Jongh, Kagerplein 307, tel 02522-10542. Dierenartsen Voor de praktijk van Muurling/Roest/ Helder A. Helder, Hermelijnvlinder 36, tel: 146686. Voor de praktijk van Krol en Vestjens: Y. Krol, Pres, Kennedylaan 260, Oegstgeest, tel: 153266. B.H. Boer, Boshuizerlaan 26, tel: 764058. LEIDSCH DAGBLAD DAGBLAD VOOR LEIDEN EN OMGEVING Uitgave: Leidsch Dagblad B.V. Hoofdkantoor Witte Singel 1, 2311 BG Leiden Postbus 54, 2300 AB, Leiden. Giro 57055. Voor betaling van abonnementsgelden uitslui tend giro 28884. Telefoon 071-144941. Nabezorging van 18.00-19.30 u. Zaterdag van 16.00-18.00 u. Telefoon 071-211515. Indien in gesprek 071-210221. Redactie randgemeenten: Tel: 071-144941 toestel 219. Privé: Conny Smits Bachstraat 25 Leiden. Tel: 071-763320. Charles Lennartz, Maredijk 33a, 2316 VS Leiden. Tel.: 071-133202. Correspondenten: Roel Zaadnoordijk. Tel: 071-121481. Oegstgeest Hans Sonders 071-155854. Voorschoten: Joop Peters 071-769935. Warmond: Kees Prins 01711-11266 Zoeterwoude: Ronald Stevens 071-890847 Kwartaalabonnement 46,30 Kwartaalabonnement per post64,15 Jaarabonnementd173,70 Jaarabonnement173,70 per post245,10 Losse nummers0,65 Abonnementsgelden bij voor uitbetaling te voldoen. Bij automatische overschrij ving geen administratie- en in cassokosten. Bij komst van Leiderdorps winkelcentrum 99 99 LEIDERDORP - "Veel bewoners van het oude deel van Leiderdorp zullen hun weg vinden naar het winkelcentrum in Winkelhof, omdat dit eerder wordt ge opend dat het centrum op de hoek van de Hoofdstraat en de Berkenkade". Dit stelde het burgèrlid Van Heesch gis teravond in de vergadering van de raadscommissies voor ruimtelijke orde ning, openbare werken en economische aangelegenheden in Leiderdorp. Hij sprak de vrees uit dat het winkelplan in het oude dorp uiteindelijk toch niet haalbaar zal blyken. De meeste leden van de raadscommissies toonden zich gisteravond echter "erg te vreden" over het plan van de winkeliers, verenigd in de stichting "Winkelcen trum het oude raadhuis", om op de plaats van het voormalige raadhuis op de hoek van de Hoofdstraat en de Berken kade een winkelcentrum te gaan bou wen. Op één lijn "We moeten nu met volle kracht vooruit", zei Stuivenberg (WD). CDA-er Tieken had, naast zijn waardering en "volledige steun" voor het plan ook lof voor wat hij "het meest unieke van dit plan" noemde: namelijk dat men erin is geslaagd, alle ondernemers op één lijn te krijgen. Wel iswaar verstilde hij, evenals enige ande re commissieleden, bij het parkeer probleem, dat mogelijk kan ontstaan als het winkelcentrum er eenmaal is. Volgens wethouder Bezemer is "er echter voldoende ruimte voor voldoende par keerplaatsen". Tevens zullen over de rij zende problemen met het toegenomen verkeer overleg worden gevoerd met de bewoners van de aangrenzende straten. Een gedeelte van de bewoners van de Eikenlaan zal bijvoorbeeld een carport mogen bouwen op een extra stukje grond, dat de gemeente aan hun zal overdragen. Past niet Toch waren er nog andere geluiden te ho ren in de vergadering. Burgerlid Van Es vond dat op het markante punt, waar nu nog het oude raadhuis staat, het plan, zoals de middenstanders dat hebben ontwikkeld helemaal niet past. Namens de bewoners van de Dr. van Rhijnstraat vroeg de heer Groen vanaf de publieke tribune de aanaacht van de commissies vo,or de toekomst van hun straat. Zij vrezen dat de rust en het oude karakter zal verdwijnen, als het winkel complex naast hun woningen zal zijn verrezen. Desondanks hebben de bewoners waarde ring voor het plan. Wethouder Meerburg van ruimtelijke ordening en openbare werken zegde de bewoners toe, dat de Dr. van Rhijnstraat autovrij zal worden gemaakt. "Daar mag u op rekenen", al dus Meerburg. De heer Bodrij, eigenaar van het tegenover het oude raadhuis gelegen vrijstaande pand Hoofdstraat 2, lichtte zijn bezwaar schrift tegen de plannen van de winke liers toe. Bodrijn vreest, dat na het reali seren ervan zijn huis aanzienlijk in waarde zal dalen. Hij wilde het pand eventueel wel verkopen. Dit is volgens hem echter alleen dan maar zonder fi nancieel nadeel mogelijk, als de ge meente toestemming verleent, aan het pand bijvoorbeeld een horeca-bestem- ming te geven. Bezemer vond de bezwa ren van Bodrij "redelijk" en beloofde de kwestie nader met hem te bespreken. De gemeenteraad an Leiderdorp zal 12 mei over het bestemmingsplan Berkenkade/ Hoofdstraat beslissen. Als de plannen niet al teveel bezwaren ontmoeten, kan nog dit jaar met de bouw worden gestart. Misschien kan het winkelcentrum "Het oude raadhuis" dan in het najaar van 1982 officieel worden geopend. De Westeindseweg in Zoeterwoude, afgesloten voor het verkeer op bepaalde uren van de dag en daarmee dus domein voor de voetgangers zal waarschijnlijk ook worden opengesteld voor de fietsers. ZOETERWOUDE - De We steindseweg in Zoeterwoude kan weer open voor fietsers, maar moet verder op bepaal de uren van de dag voor alle verkeer gesloten blijven. Dit is de mening van burgemees ter en wethouders van deze gemeente. Zij komen met dit antwoord op een schrijven van enjge be woners van de Westeindse weg waarin bezwaar wordt gemaakt tegen het afsluiten van deze weg voor alle ver keer, behalve voor voetgan gers op bepaalde uren van de dag. Vorige maand is de gemeente overgegaan tot het gesloten verklaren van deze weg op bepaalde tijden, omdat deze route te gevaarlijk werd voor de schoolgaande jeugd. B en W blijven er nu, ondanks de bezwaren van enige bewo ners bij, dat de verkeersmaat regelen op deze weg noodza kelijk zijn. "De veiligheid van de schoolgaande jeugd ach ten wij van hoger belang, dan eventuele tijdelijke hinder gedurende de schooldagen voor een aantal bewoners van de Westeindseweg," .aldus burgemeester en wethouders. Wel is men, zoals gezegd, bereid om het verbod niet voor fiet sers te laten gelden. Deze zaak komt in ieder geval nog aan de orde in de raadsvergade ring van komende donder dagavond.

Leidsch Dagblad | 1980 | | pagina 2