PvdA en WD voor aanleg "Markthof" Leiderdorp akkoord komst dierenpension eidse agenda Luxe woningen op bibliotheek en muziekschool Uitleenpost kunst werken kan er komen Geen mensen in emancipatiegroep die namens hun achterban praten PAGINA 2 STAD EN RAND DINSDAG 26 FEBRUARI 1980 LEIDERDORP - Het gebouw waarin de Streekmuziekschool en de openbare bibliotheek Lei derdorp gehuisvest wordt, kan volgend jaar in gebruik worden Prijs LEIDERDORP - Het gemeentebe stuur van Leiderdorp heeft een prijsvraag uitgeschreven voor een orginele naam voor het toe komstige gebouw van de mu ziekschool en bibliotheek. Het moet een niet te lange, gemakke lijke uitspreekbare naam zijn die de veelzijdigheid aangeeft. De in zendingen moeten voor 1 mei bij het gemeentebestuur van Lei derdorp binnen zijn. De drie bes te inzendingen worden met een prijs beloond. genomen. Het ligt in de bedoeling dat een jaar later de nieuwbouw van het aangrenzen.de nieuwe bejaardenhuis de "Dillenburg" met daarboven een dertigtal luxe vrijèsector-woningen gereed komt. De gemeente Leiderdorp heeft voor deze vorm van bouwen ge kozen omdat de financiële situa tie het niet toelaat twee aparte gebouwen voor muziekschool en bibliotheek neer te zetten. Het to tale complex komt op de hoek Engelendaal en Vossiuslaan in de wijk Buitenhof te staan. De muziekschool bevat ondermeer acht leslokalen, twee grotere lo kalen, een kamer voor het slag werk en enkele ruimtes voor het personeel en administratie. Binnen hetzelfde gebouw bevin den zich een wijkontmoetings- ruimte en een leeszaal van de bibliotheek. Om die reden is erg veel aandacht aan de geluidsiso latie besteed. Het bejaardenhuis de "Dillenburg" heeft de besprekingen in hoever re de geluidsoverlast tot een mi nimum beperkt kan worden nog niet rond. Wel zal de kamer waarin de slagwerken staan af doende worden geïsoleerd, aan gezien deze direct grenst aan de kant waar de "Dillenburg" haar gebouw aan de muziekschool en bibliotheekgebouw koppelt. De tekeningen van het bejaarden huis zijn echter nog niet goedge keurd zodat wat later met de bouw wordt begonnen. De meeste ruimte wordt ingeno men door de grote zaal, waarin plaats is voor zo'n 300 toeschou wers. Naast het toneel van 60 vierkante meter komt een oud Engels orgel in de zaal te sta^n. Om de grote zaal liggen de wijkac- commodatie en de ontmoetings ruimte, die dienst kan doen als foyer voor de grote zaal. Tevens kunnen daar bruiloften, partijen, schaak-bridge- en klaverjaswed- strijden, lezingen en tentoonstel lingen plaatsvinden. De centrale ingang komt aun.de groene zijde te liggen, aan de anders kant van de Engelendaalzijde van het complex. Vrijdag zal om vier uur Zo moet het gebouw aan de En gelendaal waarin de muziek school en de bibliotheek komt, er gaan uitzien. Bovenop deze ac commodatie waartoe ook heh be jaardenhuis "de Dillenburg" gaat behoren worden luxe apparte menten gebouwd. de eerste paal wor.den geslagen door de wethouder mevrouw Gehner. „V«,. X rJ-35 Het terreinlje nabij De Kempenaerstraat in Oegstgeest. Hier zou het zogenaamde Markthof moeten verrijzen. LEIDERDORP - "Met de vrijstelling om een die renpension en een hon dentrimsalon in de Acht- hovenerpolder toe te laten, begeeft de gemeente zich op een gevaarlijke weg. Wanneer we de grond een agrarische bestemming geven moeten daar geen uitzonderingen op worden gemaakt." Dit zei het PvdA-raadslid Frans Leijnse gisteravond tijdens de vaststelling van het bestem mingsplan Achthovenerpolder door de Leiderdorpse gemeente raad. Leijnse zei bang te zijn voor wat hij noemde "ongewenste ontwikkelingen" "In het polderlandschap wordt een boerderij uiteindelijk omge bouwd tot een burgerwoning. De handel in bijvoorbeeld honden artikelen is binnen dit gebied niet toegestaan maar controle hierop WASSENAAR - Er kan in Wasse naar een uitleenpost voor kunst werken (artotheek) komen, maar wel moet worden nagegaan of samenwerking op dit.gebied met andere gemeenten mogelijk is. Zo reageerde de Wassenaarse raadscommissie voor onderwijs, cultuur en recreatie gisteravond op het eerste advies van de werk groep die zich bezighoudt met het onderzoek naar de mogelijk heden van een artotheek. De leden van de commissie wilden wat meer duidelijkheid over het functioneren van artotheken in de hen omringende gemeenten Den Haag, Zoetermeer, Voor schoten en Leiden. Wethouder Dijkstal liet weten met cijfers uit de andere gemeenten te komen. Mevrouw Van der Heiden (Wer kend Wassenaar) plaatste nog een kanttekening bij het eventuele onderkomen voor de artotheek. Tot nu toe is geopperd dat het Baljuwhuis mogelijk in de toe komst onder meer als uitleenpost voor kunstwerken kan gaan die- "Als het Baljuwhuis de artotheek krijgt dan hebben we twee cultu rele centra. Ik ben bang datje dan duidelijk een scheiding krijgt tussen cultuur met een K voor het volk in het Jeroenhuis en cultuur met een C voor het elite in het Baljuwhuis. Dit laatste gebouw is tot nu toe een enorme drempel voor de mensen. Mijn voorkeur gaat dan ook in de toekomst naar de openbare bibliotheek". Greep (PvdA) zei dat er terecht wordt gedacht aan een combina tie artotheek/tentoonstellings ruimte. Dit laatste is volgens hem nodig om mensén naar het ge bouw te trekken. Wethouder Dijkstal gaf aan dat in het algemeen de drempel moet worden verlaagd om de mensen meer in contact te brengen met kunst; Hij wees erop dat enerzijds kwaliteit geboden moet worden maar dat het anderzijds weer niet te moeilijk moet zijn. Het bestuur van de artotheek moet volgens Dijkstal dan ook breed van opzet zijn. "Gedacht wordt daarbij aan vertegenwoordigers van de gemeente, personeel van de artotheek, kunstenaars en ge bruikers. De kunstenaars zijn dan tegelijkertijd de kwaliteits bewakers. Wij hebben de hoop dat er door de selectie van zo'n bestuur kunst van enig niveau uit komt." Dijkstal gaf mevrouw Van der Hei den gelijk wat het elitaire karak ter van het Buljuwhuis betreft, "maar de charme die het gebouw heeft door de mooie ligging in het hart van het dorp trekt ook de mensen". OEGSTGEEST - De PvdA en de VVD in Oegstgeest trek ken één lijn wat betreft de uitbreiding van winkelcentrum De Kempenaerstraat met het overdekte Marthof: zij zijn voor. is vrijwel onmogelijk. En je mag niet afgaan op de goede wil van de ondernemer, die kan altijd nog veranderen," aldus het PvdA- raadslid. Ook de VVD liet zich niet onbe tuigd. Met name Stuyvenberg hield namens zijn fractie onver kort vast om tegen het voorstel van burgemeester en wethouders te stemmen. Ook de PPR onder schreef deze mening. De gehele CDA-vértegenwoordiging sloot zich echter unaniem aan bij het Leiderdorps college dat geen ge vaar ziet in de voorgenomen acti viteiten. Wethouder Meerburg benadrukte dat juist de uitzonde ring zwart op wit zou worden vastgelegd en er zo geen ondui delijkheden konden ontstaan omtrent de regels van het be stemmingsplan. Uiteindelijk werd, na een schorsing van de vergadering, het voorstel van het college toch aangenomen met een krappe meerderheid van negen tegen zeven. Het actie-comité van het Rijnlands Instituut voor Ondernemerson derwijs (RIO) toonde zich gister avond erg ontevreden over de voorgestelde aanleg van par keerplaatsen en het invoeren van een totaal parkeerverbod op de Leidsedreef. Volgens het comité waren de genoemde 18 parkeer plaatsen onvoldoende voor .alle leerlingen om hun auto neer te zetten. Ook zou het invoeren van een parkeerverbod de parkeer problemen alleen maar groter maken. De auto's zouden met een tekort aan parkeerplaatsen ner gens anders naar toe kunnen. Wethouder Bezemer stelde de ac tiegroep al snel gerust door te vermelden dat er een foutje was gemaakt. "We hebben een onder zoek gehouden en daaruit bleek dat er zo'n twintig auto's in de groenstrook zijn geparkeerd Vooral in de bocht van de Leid sedreef leidt dit tot onoverzich telijke verkeerssituaties. We gaan geen 18 maar 28 parkeerplaatsen aanleggen. Het stond alleen fout in de stukken genoteerd aldus de wethouder die de gemeente raad achter zich kreeg met het gewijzigde voorstel om alleen in de bocht van de Leidsedreef een parkeerverbod in te stellen. Dit in tegenstelling tot D'66 fractie voorzitter Gerard Wuisman en CDA raadslid Kraan die tegen dit nieuwe overdekte winkelcen trum zijn. De beide laatsten zijn het oneens met een rapport van het Centraal Instituut Midden- en Kleinbedrijf, dat een uitbreiding van de winkels daar wél mogelijk acht én economisch haalbaar. Wuisman: "De Markthof is onlo gisch omdat het klanten vanuit Haaswijk verwacht terwijl daar- vpor indertijd het winkelcentrum dé Lange Voort met veel tamtam is gebouwd". En Kraan: "Het consumentenge drag verloopt als gevolg van de huidige economische situatie thans heel anders dan in het C.I.M.K.-rapport als uitgangs punt geldt." De D'66-leider vreest ook gelet op de realisering van een nieuw flatgebouw op het ter rein van restaurant De Beuken hof voor parkeerproblemen. De ze meningen werden gisteravond gespuid bij de bespreking van het herziene bestemmingsplan "Centrum" in de Oegstgeester commissie voor openbare wer ken en sport. Dit bestemmingsplan geldt voor het overgrote deel van de be bouwde kom in Oegstgeest en ligt vanaf vandaag ter inzage. CDA'er Kraan vindt met name de plaats van het winkelcentrum verkeerd gekozen. Als gevolg van die situering zou in het bijzonder de privacy van de bewoners van de ernaast gelegen huizen, als de ze zich in hun tuin ophouden, worden geschaad, aldus Kraan. VVD-raadslid Van Vloten en PvdA-fractieleider Kohlbeck zijn respectievelijk tegen de hoogte en tegen de architectuur van de flatbouwplannen. Maar alle commissieleden willen wel dat het bewuste terreintje bebouwd gaat worden. Van Sloten is even eens tegen de dertien meter hoge nieuwe overdekte squash- en tennisbanen die naast het zwem bad moeten verrijzen. Ook Kohl beck vond dat dit met de initia- tiefnemrs moest worden over legd. Raadslid Kraan voorziet verkeersploblemen als gevolg van de bouw van de nieuwe sporthal. Het nieuwe bestem mingsplan geeft geen mogelijk heid aan voor een bowlingbaan achter de Willibrordkerk naast het Camphuys aan de Rhijngees- terstraatweg. Het kerkbestuur zou tegen deze plannen op haar terrein zijn, lichtte wethouder Thorn toe. De al oude plannen om de Kenne- dylaan door te trekken naar de Almondeweg, zijn niet in het nieuwe plan opgenomen. Dat wekte de verontwaardiging bij Kohlbeck en Wuisman. Zij bei den willen deze mogelijkheid voor een eventuele doortrekking naar een nieuwe brug over het Oegstgeester kanaal achter de Dorpsstraat om, open houden. De weg zou dan weer moeten aansluiten op de Haarlemmer straatweg bij het groene kerkje. Maar Thorn vindt dat, omdat die plannen de eerste tien jaar we gens de hoge kosten toch niet kunnen worden gerealiseerd, die mogelijkheid ervoor uit het plan moet. "De bedrijven daar moeten weten waar ze aan toe zijn", zo zei de wethouder. Maar Kohlbeck meende dat misschien in de toe komst provinciale subsidie voor de realisering ervan te krijgen is. Wethouder Thorn vreest echter ook vergroting van het verkeersaan bod op de huidige Kenneylaan indien die nieuwe brug en weg- aansluiting er ooit komt en ziet meer in een afwikkeling van het verkeer over de Haaswijkbrug door de aan te leggen nieuwe ge lijknamige woonwijk. Dat is no dig om de nauwe en oude weg in de toekomst van te veel geluid soverlast te ontdoen. Veel aanmerkingen van de zijde van de commissieleden tegen de vorm waarin het flatgebouw op het terrein van "De Benkenhof' is gepland. WASSÉNAAR - "We moeten van de in te stellen eman cipatiecommissie geen groep maken van mensen die namens 'achterbannen' praten. In de commissie moet naast de aanwezigheid van de Wassenaarse Vrouwenraad ook een vertegenwoordigster van Vrouwen-Troef aanwezig zijn. Verder moet het dui delijk zijn dat de meerderheid van de commissie uit bestaat". Met deze woorden zette wethouder Dijkstal uit Wasse naar gisteravond tijdens de raadscommissie voor onderwijs, cultuur en recreatie de voortgang rond de samenstelling van een emancipatiecommissie in do- ze gemeente op een rijtje. Het is de bedoeling van de gemeente om uit de Wasse naarse V rou wenraad twee leden af te vaardigen voor de commissie. De Vrouwenraad is een overkoepe lend orgaan van 16 vrouwenverenigingen, die ruw weg kunnen worden gesplitst in politieke partijen en verenigingen op het gebied van de maatschappelijke dienstverlening. Door deze scheiding lijkt het de gemeente zinvol om twee mensen uit deze groep te selecteren. Verder wil men één afgevaardigde van Vrouwen -Troel' tot de groep toelaten, omdat deze zich in de korte tijd van haar bestaan zeer actief heeft opgesteld. Onenigheid was er gisteravond toch nog over het toe treden van Vrouwen-Troef tot de emancipatiecom missie. Mevrouw Van der Veen (VVD), zelf actief in de Vrouwenraad, wilde zich niet zo sterk aan Vrou wen-Troef binden. Volgens haar zouden ook andere vrouwengroepen een kans moeten krijgen. "Zo zou er één afgevaardigde moeten kunnen komen van niet bij de Vrouwenraad aangesloten vrouwengroepen". Daarbij werd er nog eens op gewezen dat Vrouwen- Troef zich niet kan aansluiten bij de Vrouwenraad omdat Vrouwen-troef npg geen driejaar bestaat. Mevrouw Van der Heiden (Werkend Wassenaar) noemde deze laatste regel "uit de tijd". "Het is toch vreemd dat de groep feitelijk niet bestaat als ze niet formeel lid zijn van de Vrouwenraad. En om dat te worden moet men ook nog drie jaar be staan. Wie zegt trouwens dat Vrouwen-Troef eigen lijk wel behoefte heeft om in de Vrouwenraacf op te gaan". PvdA-er Greep vond ook dat Vrouwen-Troef er bij hoort. "Maar andere vrouwengroepen ook". Het gaat er bij de emancipatiecommissie gewoon om ver schillende groeperingen te organiseren. Je moet de mensen niet gaan dwingen lid te worden van de Vrouwenraad Vrouwen-Troef moet zelf weten wat ze doen. Evenals alle andere groepen. Je moet ze niet gaan buitensluiten want dan ga je onnodig polarise ren", aldus Greep. Dinsdag K O-Oude Vest45, filmavond, 20uur. Stadhuis - cie financiën, 19 uur, ci nomische aangelegenheden, 20.30 uur. Stadsgehoorzaal - FNV-bijeenkom: tegen loonmaatregel, 20 uur. Baha'i-gemeenschap - gespreksavond Sleutelbloem 2, Leiden. Algemene reclasseringsvereniging Rijnsburgerweg 167, tel 156440. Bereik baar op werkdagen van 9-7 uur, hulp en informatie aan meerdeijariger (vanaf 18 jaar), die door problemen ii conflict zijn of dreigen te komen met di politie en/of de justitie. Breehuys - ingang Schoolsteeg, werklo zen advies centrum, woe van 10-12 Nieuwe Rijn 20a - vrouwencafé, 21 NVSH-trefcentrum, middelenverkoop bibliotheek en filmverhuur, 20-21 Wassenaar - cie technische diensten 19.30 uur, Oegstgeest - Witte Huis, bijeenkoi milieugroep Oegstgeest, 20 uur. Leiderdorp - cie ruimtelijke ordening openbare werken en economische gelegenheden, 20 uur. Woensdag LeidenFemke - Haarlemmerstraat 73b filmochtend voor vrouwen, 10 uur. K O - kinderfilm, 14.30 uur. Zuiderparkschool - Asserstraat, ener gieproject, 19-21 uur. Wienerwald - ledenvergadering CDA, 2(1 uur. KWJ - Koppenhinksteeg 2, avond Rotterdamse havenstaking, 20 uur Vrouwenhuis - Nieuwe Rijn 20a, film "Laila", 20.15 uur. Schouwburg - 20.15 uur, Lucerno Tena castagnetten en flamenco-dans. Wassenaar - in Nieuw Nijevelt, vrouwer en gezondheidszorg, 20 uur. Wassenaar - cie maatschappelijke aan gelegenheden, gemeentehuis, 19.30 uur Leiderdorp - 20.30 cie centrale antenne 20.30 uur. Donderdag Leiden Kijkhuis - Vrouwenkerkchoorstraat 17, Hitchcockfilm, 20 en 22.15 uur. Academie gebouw - Rapenburg 73, Ni- caragua-avond, 20 uur. Leids Vrijetijdscentrum - film: "De werkende klasse gaat naar het para dijs", 21 uur. Apotheken De avond-, nacht- en zondagsdienst van de apotheken in de regio Leiden wordt waargenomen van 22-29 feb. door Cen traal, Breestraat 74, tel 120552. Indien het na 11 uur 's avonds niet meer moge lijk is met het openbaar vervoer naar de apotheek te komen kan men. uitsluitend in spoedgevallen, van een taxi, tel: 122444, gebruik maken. Wijkverpleging Leiden - Interkruis, Middelweg 38, tel: ten noorden van de Rijn 134604, tel: ten zuiden van de Rijn 121753. Leiderdorp/Zoeterwoude Rd. - Ge zondheidscentrum, Berkenkande, Lei derdorp, tel: 410131, spreekuur ma t/m vrij van 14-15 uur. Oegstgeest - Interkruis, Lijtweg 7, tel: 154500. Voorschoten - Gezondheidscentrum, v.d. Waalslaan tel: 4641. Warmond - Zr. T. Miedema-De Jongh, Kagerplein 307, tel: 02522-10542. Dierenartsen Voor de praktijk van Muurling/Roest/ Helder A. Helder, HermelijnvLinder 36, tel: 146686. Voor de praktijk van Krol en Vestjens: Y. Krol, Pres, Kennedylaan 260, Oegstgeest, tel: 153266. B.H. Boer, Boshuizerlaan 26, tel: 764058. LEIDSCH DAGBLAD DAGBLAD VOOR LEIDEN EN OMGEVING Uitgave: Leidsch Dagblad B.V. Hoofdkantoon Witte Singel 1 2311 BG Leiden. Postbus 54, 2300 AB, Leiden. Giro 57055. Voor betaling van abonnementsgelden uitslui tend giro 28884. Telefoon: 071-144941. Nabezorging van 18.00-19.30 u. Zaterdag van 16.00-18.00 u. Telefoon 071-211515. Indien in gesprek 071-210221. Kwartaalabonnement 46,30 Kwartaalabonnement Per post f 64,15 Jaarabonnement f 173,70 Jaarabonnement Per post f 245.10 Losse nummers f 0.65 Abonnementsgelden bij voor uitbetaling te voldoen. Bij automatische overschrij ving geen administratie- en in cassokosten.

Leidsch Dagblad | 1980 | | pagina 2