jasper heeft echt ien UFO gezien eigen huis' 'N are vondst zo vlak om hoek van je Albrecht wil in pand van Tissing te Lisse ;'HIJ IS NIET IEMAND ;)IE SPOKEN ZIET" "Oogst" van nieuwe glasbakken in Alphen stemt nu al tevreden AUTO OVER DE KOP I80NSDAG 26 FEBRUARI 1980 LEIDEN/REGIO PAGINA 15 van Iperen - een cola cognac voor de schrik. JJNSATERWOUDE - Een vlieg tuig heb ik wel duizend keer ge zien. Ik weet echt wel hoe die eruit zien met al die knipperende lampjes en zo. Maar dit was heel anders, ovaal en rond met geel wit licht. Het vloog over de Braas- semer en ineens was alle licht he lemaal uit. Er was niks meer te zien. En ik weet heel zeker, dat het geen vliegmachine is geweest". asper van Iperen (16) houdt het bij hoog en bij laag vol, dat hij vorige week donderdag een UFO, een ongeïdentificeerd vliegend voorwerp heeft zien vliegen bo ven de Braassemer-meer toen hij zo rond half tien, tien uur met de brommer van een vriendje op weg naar huis was. De politie in AJkemade, aan wie het geval werd gemeld, hield het op een landend vliegtuig of een helicop ter, maar gaf de melding toch wel door aan het UFO-centrum, dat in waarnemingen als die van Casper is geïnteresseerd. De me ning van de politie doet Casper af met "Ze denken toch niet dat ik achterlijk ben. Vliegtuigen zie ik teveel om me te kunnen vergis sen". -ijn moeder en z'n 21-jarige zus Stella vallen hem bij. Zij zaten thuis toen Casper binnenkwam. Mevrouw van Iperen: "Hij kwam binnen zette z'n helm af en zei met een spierwit gezicht, "wat ik nou toch gezien heb". Nou. mijn dochter en ik begonnen eerst te lachen. Maar hij zei het nog eens en toen zagen we, dat hij echt een beetje van z'n stuk was. Aan Stella vroeg hij eerst een cola cognac, iets wat hij anders nooit doet, en toen vertelde hij het ver haal. Ik zei nog, «was het geen vallende ster of een vliegtuig. En toen zei hij ook al direct, "doe niet zo achterlijk, ik weet heus wel hoe een vliegtuig eruit ziet", levrouw van Iperen: "Stella en ik hebben vervolgens nog wel een kwartier tegen hem aan zitten v praten. Toen heb ik de politie maar gebeld. Vooral ook. omdat Casper niet iemand is die spoken ziet, of beren op de weg. Hij ziet juist nooit wat. als een ander van alles ziet. Hij is erg nuchter. Wij zijn er echt wel van overtuigd, dat hij een UFO heeft gezien. Per slot van rekening hebben we Casper zien binnenkomen". In het feit, dat het UFO-centrum zaterdag een uitgebreid vragenformulier bij de Rijnsaterwoudse scholier bezorgde, ziet de familie van Ipe ren een aanvullend bewijs voor de juistheid van Caspers bewe ring. "Hij heeft echt een UFO ge zien. Punt, uit". HOOGMADE - "Het is een nare ontdekking als je zoiets vlak om de hoek van je eigen huis vindt. En dan nog wel zo'n fijne buur man". De plaats achter het klaphekje waar Van der Laan door de familie Bonnet op het tegelpad werd gevonden. In de gezondheidssituatie van wethouder Van der Laan is gisteravond een verslechte ring opgetreden. Hij heeft ge probeerd een verklaring af te leggen. De politiemensen die hiervoor naar het Acade misch Ziekenhuis in Leiden waren gegaan, konden de Woubrugse wethouder niet verstaan. Het uitgebreide buurtonderzoek dat gisteren in Hoogmade (de woonplaats van Van der Laan) is gehouden, heeft geen nieuwe gezichtspunten opge leverd. De rijkspolitie ver wacht op korte termijn geen arrestaties te kunnen verrich ten. Met duidelijke schrik nog in haar stem denkt Ankie Bon net uit Rijswijk terug aan de nacht -van zaterdag op zon dag. Thuiskomend van een avondje uit, stapten zij en haar man zo rond half één 's nachts het tegelpad aan de Oude Kerkweg in Hoogmade, leidend naar het "Van der Laan-eiland" op. Vlak achter het klaphekje vonden ze Ger- rit van der Laan. Badend in zijn bloed. Neergeschoten door een nog onbekende overvaller. "Op zo'n moment weet je niet wat je overkomt, dat is onbeschrijfelijk", zegt Ankie Bonnet. Er moet onmiddellijk hulp ko men was de eerste gedachte van de Bonnets. Het veertig meter lange tegelpad werd afgerend, het pontje over het water getrokken. Langs het huis van de Van der Laans de eigen recreatiewoonboot op gezocht en hulpverleners werden gebeld. Wie Ankie Bonnet het eerst belde weet ze niet meer. "Dat kwam er ook niet zo op aan. Op zo'n moment reageer je gewoon onmiddellijk. Het is wel een spannende bezigheid ijls je daarna zit te wachten op hulp". Ze heeft inmiddels ge hoord, dat ze niet veel later thuis hadden moeten komen, omdat dan hulp niet meer ge baat zou hebben. "Laten we hopen, dat het goed blijft gaan", is haar wens. Verslagenheid In haar stem klinkt verslagen heid door, zo ook in die van buren. Die houden zich weggedoken in hun huizen. Auto's rijden af en aan langs de molen tegen over het toegangspad naar het eiland waarop Van der Laan woont. Of het politicmensen of nieuwsgierigen zijn is aan de buitenkant niet altijd te zien. Vlakbij het hek staat een auto met in de antenne een bruidsstrik. Niet toevallig, want de avond voordat het drama de familie Van dei- Laan trof, werd de bruiloft van de oudste zoon, Wil, ge vierd. Dat was mede de reden waarom bij de Van der Laans thuis iedereen in diepe rust was toen de overval werd ge- pecgd. Ook vlak achter de Van der Laans wonende bu ren merkten niets op, omdat ze op het tijdstip van de over val al lagen te slapen. Gisteren werd voorlopig aan genomen, dat er gepoogd was Van der Laan te beroven. Hij kwam thuis van zijn werk bij de benzinepomp in Zoeter- woude aan de snelweg en misschien vermoedde men in 'n zwart tasje de dagop brengst. Dat geld zat echter in de nachtkluis van het tank station, die nog maar enkele weken geleden werd geïn stalleerd. Waarom werd ge schoten zal misschien pas kunnen worden vastgesteld als de schutter wordt aange houden. Vast staat wel, dat de kogel zwaar letsel veroorzaakte. Het projectiel ketste af op het sleutelbeen, doorboorde de rechterlong van Van der Laan en eindigde in de wervelko lom. Daar zit de kogel nu nog. Bij de eerste operatie werd uitsluitend gevochten voor levensbehoud. Het levensge vaar was volgens de doktoren gistermorgen geweken, maar wel bleek het onderlichaam van Van der Laan verlamd. De artsen wisten de familie gisteren nog niet te vertellen of die verlamming al dan niet tijdelijk zal zijn. Wethouder Van der Laan. ALPHEN AAN DEN RIJN - De ruim twee weken geleden in Alphen ingevoerde glasbak ken voldoen uitstekend. De eerste week deponeerden de Alphenaren ongeveer 10.000 kilo aan leeg glas in de bak ken. De afgelopen week was dat zelfs 17.000 kilo. De chef van de reinigingsdienst in Alphen.de heer GSchollen is bijzonder tevreden over de ze opbrengst. "De kosten van de vuilverbranding worden hiermee aanzienlijk gedrukt en we besvaren meteen on het grondstoffenverbruik door dat het glas opnieuw wordt gebruikt. Vooral de bak bij winkelcentrum Ridderhof loopt erg hard. Er is daar deze week al een extra bak neerge zet". Ook de veegdienst, die de om geving van de glasbakken in het oog houdt, is erg positef. Scherven en flessen komen zelden naast de bakken te recht. Van de kant van de vuilophaaldienst wordt ge meld dat de vuilniszakken over het algemeen lichter zijn, omdat er minder glas in wordt gestopt. Voor de toekomst verwacht Bij winkelcentrum De Ridderhof bleken zoveel lege flessen te worden ingeleverd, dat daar nu zelfs een tweede bak is neergezet. Schollen dat elke week 10.01)0 tot 12.000 kilo glas kan wor den afgevoerd. De gemeente besnaart hiermee f 110.000 per jaar op de vuilverbran- dingskoslen. De huur van de glascontainers bedraagt I 25.000 per jaar. In vergelijking met de proef met glascontainers, zes jaar gele den is hel geheel tot nu toe, zeer geslaagd. ALPHEN AAN DEN RIJN De politie in Alphen zoekt getuigen van een ongeval dat gistermiddag rond half één plaatsvond op de Oranje Nassausingel. Een perso nenauto. bestuurd door de 43-ja- rige J. H. uit Heemskerk, sloeg daarbij over de kop. Persoonlijke verwondingen liep de bestuurder niet od. Het ongeluk ontstond, toen J. H., rijdend in de richting van de .Rijnbrug over het Aarkanaal, be- gon aan een inhaalmanoeuvre. Doordat de schuin voor hem rij dende (personen-) auto plotse ling ook de rechter- voor de un- kerrijbaan verwisselde, week de Heemskerker met zijn voertuig nog verder uit naar links. Als ge volg daarvan raakte hij de mid denberm en sloeg zijn auto over de kop, waarna hij tegen een ver keersbord tol stilstand kwam. De bestuurder van de onbekend gebleven auto die. door de plot selinge verwisseling van rijbaan, het ongeval veroorzaakte, reed door. De politie hoopt via getui gen de identiteit van de bestuur der te achterhalen. Telefonisch is de politie in Alphen bereikbaar op niimmci dll720) 1)3961. Toevallig laat thuiskomende buren net op tijd om neergeschoten ivethouder te redden LISSE - De kans is groot dat het levensmiddelen concern Albrecht (Aldi- markt) een filiaal zal ope nen in het voormalige pand van Tissing aan de Kanaalstraat in Lisse. "Het contract is nog niet getekend, maar het is 90% zeker. Ga er maar vanuit dat het doorgaat", zegt makelaar Mens, die de verhuur van het pand voor z'n rekening neemt. Het gaat om 1200 m2 in het gebouw van de vroegere woninginrich ting. In het pand zullen ook nog een aantal andere winkels ko men, waaronder een drogisterij. Zoals bekend heeft ook het le- vensmiddelenbedrijf Digros plannen zich in Lisse te vestigen. Al enige tijd wordt erover gepraat om een winkel te openen in de Poelmarkt. Door de plannen van Albrecht is dit in een geheel nieuw licht komen te staan. „Niet blij" Directeur Jan van den Broek van Digros: "Ik ben er niet blij mee. Ik vind het plotseling aanmerke lijk minder aantrekkelijk om naar de Poelmarkt te gaan. Voor ons hoeft het eigenlijk niet meer. Er moeten wel heel goede argu menten komen willen we daar nog doorgaan. In elk geval nemen wij het initiatief niet meer". Van den Broek betreurt de gang van zaken zeer, omdat het initiatief van Digros om in de Poelpolder een winkel te openen nog steeds niet gehonoreerd is. "We hebben er wel de pee over in dat er zo lauw wordt gereageerd", zegt Van den Broek. Ook de middenstand in Lisse zal volgens Van de Broek niet ge lukkig zijn met deze ontwikke ling. "Het is weer in het centrum, dat hele centrum wordt daar één lcvensmiddelenbedrijP'. Bij Albrecht ziet men het niet zo somber. "We zijn op de hoogte van de plannen van Digros", zegt de heer A. M. Vianen, verkoop leider bij het hoofdkantoor van Albrecht in Culemborg, "maar hoe meer zielen hoe meer vreugd. De klant heeft hierdoor meer keus, zij kan nu op verantwoorde wijze bepalen wat voor haar bud get het voordeligst is". Overigens houdt Vianen nog een slag om de arm. "De gesprekken rond het pand zijn nog gaande. De zaak ligt voor beide partijen nog open", zegt Vianen. VOORHOUT Bij een inbraak in een garagebedrijf afgelopen weekeinde in Voorhout is een kluis met ongeveer 8000 gulden weggenomen. Tevens worden uit het magazijn elke uutoradio's ontvreemd. tsHet pand van Tissing te Lisse: de kans is groot dat superkruidenier Albrecht zich hier gaat vestigen

Leidsch Dagblad | 1980 | | pagina 15