Leiderdorp positief over glascontainers eidse agenda Twintig arrestaties na vechtpartij rond raadhuis Sportminnend Voorschoten akkoord met "hoge tarieven LEIDERDORP VIERT CARNA VAL Be j a ar den vereni gin g loopt wellicht ruimte voor activiteiten mis PAGINA 2 STAD EN RAND MAANDAG 18 FEBRUARI 1981 LEIDERDORP/ZOETERWOUDE - Het plaatsen van glas containers lijkt ook in Leiderdorp binnenkort te gaan plaatsvinden. Naar aanleiding van de nota "Over herge bruik van afvalstoffen en nog wat", die tijdens de vorige raadsvergadering van de gemeenschappelijke vuilver werking van Leiden en omstreken ter sprake kwam, zijn de Leiderdorpse vertegenwoordigers in die raad en ande re belanghebbenden in Leiderdorp in een gesprek tot die suggestie gekomen. In de nota wordt geadviseerd om glascontainers in de gemeenten neer te zetten zodat dit niet in de vuilniszakken terecht komt maar opnieuw kan worden gebruikt. De Leiderdorpse vertegenwoor digers vinden dit een aantrekke lijk voorstel. De heer Van dei- Velden, vertegenwoordiger van de dienst gemeentebedrijven, zal een plan maken waarin hij plaat sen aanwijst voor de eventuele glascontainers. Door het invoe ren van de containers zal Leider dorp zo n 200 ton glas per jaar op halen. Dit gaat 35 gulden per ton kosten, maar de reinigingsdienst zal daar tegenover juist kosten besparen. De Leiderdorpers me nen verder dat alles goedkoper kan worden geregeld wanneer een glasafvoerbedrijf door ver scheidene gemeenten tesamen wordt ingehuurd. De gemeen schappelijke vuilverwerking zou dan een coördinerende rol moe ten spelen. Wat het blik betreft, denkt Leider dorp dat het zeer moeilijk is om dit metaal al aan de bron te schei den. Met "En nog wat" wordt in de nota gedoeld op het herge bruiken van de geproduceerde warmte van de Leidse vuilver- brandings-installatie. Het blijkt echter niet mogelijk om die warmte te benutten voor het op wekken van elektriciteit of om het te gebruiken als stadsver warming. Leiderdorp betreurt dit. Over het scheiden van papier van het overige huisvuil heeft Lei derdorp een afwijkende mening. Het plan dat in de nota naar voren komt, behelst het geven van sub sidie om het aanbod van oud pa pier te bevorderen. Leiderdorp vindt niet dat de gemeente zich hiermee moet bemoeien, omdat het oud papier een bron van in komsten is voor scholen en ver enigingen. Wel kan de gemeente zorgen dat de stroom oud papier constant blijft door het instellen van een garantie-subsidie. In Zoeterwoude wordt een derge lijke garantie-subsidie al enige tijd gehanteerd. Deze gemeente heeft dan ook opgemerkt deze te behouden, omdat de verenigin gen er nut van hebben. Het inza melen van oud papier door de gemeenten zelf lijkt daarmee van de baan. Tijdens de volgende vergadering van de gemeenschappelijke vuil- vewerking, morgenavond zal de nota „hergebruik en nog wat" nogmaals aan de orde komen. WASSENAAR - Ook de Wassenaarse carnavalvierders kwamen dit weekeinde aan hun trekken. Na de over handiging van de dorpssleutel aan Prins Jan l, trok de Wassenaarse jeugd in een gezellige optocht met diverse muziekkorpsen en praalwagens naar de sporthal waar het carnavalsfeest werd gevierd. WASSENAAR - "Wanneer we de biljarttafel in het beloofde schoollokaal hadden moeten de len met alle drieduizend bejaar den uit Wassenaar, was dat toch op niets uitgelopen. Daarom hebben we gezegd alleen voor de katholieke bejaarden. Maar daar wil de gemeente blijkbaar niets van weten." Dit zegt de secretaris van de Was senaarse katholieke bejaarden vereniging, de heer J. H. van Veen. De vereniging had van twee Wassenaarse inwoners een biljarttafel aangeboden gekre gen. De twee konden dit gebaar maken na een gift van de carna valsvereniging "De Deylknot- sen". De bejaardenvereniging weigerde het aanbod echter om dat de gemeente alleen een ruim te beschikbaar wilde stellen wanneer alle Wassenaarse be jaarden er gebruik van zouden mogen maken. De biljarttafel heeft nu een plaatsje gekregen in de sociëteit van de Unie Van Vrijwilligers, afdeling Wassenaar. Aanvankelijk dacht deze dat haar ruimte te klein was voor de wedstrijdtafel, maar door het ding op wielen te zetten, kan de sociëteit ook nog voor andere dingen worden gebruikt. De bestemming van het schoollo kaal dat aan de katholieke be jaardenvereniging was beloofd' voor het bergen van de biljartta fel, is nu nog onduidelijk. Van Veen heeft weinig hoop dat de LEIDERDORP - De politie van Leiderdorp heeft in de nacht van zaterdag op zondag een clandes tiene zender in beslag genomen. De zendapparatuur werd gebruikt bij een zogenaamde vossejacht in Woubrugge. Enige personen za ten in een auto te seinen en ande ren moesten hen trachten te vin den. De politie vond de auto als eerste en hield de clandestiene zenders staande. gemeenteraad een voor de ka tholieke bejaarden gunstige be slissing zou nemen. "Een beetje teleurgesteld zijn we natuurlijk wel. We hadden vijf middagen gepland waarop we wat konden doen voor onze leden in dat schoollokaal. Op dit moment hu ren we het Jeroenhuis af. Maar om geld over te kunnen houden voor het organiseren van activi teiten, hebbep we de subsidie van de gemeente hard nodig. Als we daarmee een schoollokaal kun nen huren, blijft er tenminste wat geld over. Maar die kans missen we nu misschien ook al", aldus Van Veen. VOORSCHOTEN - De sportver enigingen van Voorschoten hebben het rapport goedge keurd van de werkgroep die de tarieven voor het gebruik van gemeentelijke sportaccommo daties en de subsidiëring van de jcugdsport heeft vastgesteld. Dit rapport werd al veertien da gen geleden met de verenigin gen doorgesproken tijdens een hoorzitting. Toen werd door J. van der Hazel van Gemini-Kan- geroes namens tien sportver enigingen een brief overhandigd aan de commissie voor sport en recreatie. In die brief werd het rapport afgewezen. De tien ver enigingen verklaarden dat de tarieven in Voorschoten in ver gelijking met de omliggende gemeenten extreem hoog zijn en dat tijdens de hoorzitting alleen nog kon worden gepraat over het verlagen van de tarieven. Alle vormen van discussie werden toen echter onmogelijk omdat Van der Hazel ook nog lid was van de tarieven-werkgroep en op papier de omvangrijke werk zaamheden van de hele werk- geleid in Den Haag. Woensdag zullen de overige ingeslotenen voor de officier van justitie ver schijnen. De politie zei gisteren, tijdens een persconferentie, te verwachten dat nog enige jonge ren zullen worden Vrijgelaten. Overigens is de rol van de cultu reel werker nog onduidelijk. De gearresteerden 20 jongeien. van wiedejongsteeen 16-jarig meisje is en die verder in leeftijd vaiië- ren van 11 tot 39 jaar, wilde vrij dagavond laat tot bezetting van het Alphense gemeentehuis overgaan, omdat zij niet tevreden zijn over de gemeente. Die heeft het volgens de jongeren volko men laten afweten wat betreft de bouw van een nieuw Madonna. Er is ons uitbreiding of nieuw bouw toegezegd. We hadden zelfs al tekeningen. En nu g£iat het in eens niet door. Alleen de vloei wordt vernieuwd en komen ei wat krukjes. Er wordt niet ge daan wat al jaren geleden is toe- groep werden ondergraven. Ten einde raad besloot de sport- commissie onder voorzitter schap van wethouder Marselis, om nogmaals een hoorzitting uit te schrijven. Deze hoorzitting werd een com plete verrassing. Van der Hazel was niet aanwezig, maar nu verklaarde een afgevaardigde van SVLV. merip-nndertekenaar gezegd. Dan is zo n actie alleen maar logisch aldus een woord voerder. Tot bezetting van het gemeente huis is het niet gekomen. De kort na twee uur s nachts gealai- meerde politie (verschillende' omwonenden aan het Bui ge- meestor Vissei park werden dooi de luidruchtigejongeien gewekt) voorkwam dat. In eerste instantie kwamen er viei politieagenten opdiaven. Bij de poging te vooi- komen dat het gemeentehuis weid binnengedrongen werden zij echter, volgens de uitgegeven verklaring van de politie van het bordes getrapt en geslagen. Daarbij maakten de jongeren, die slu de ruiten in, en naai binnen toe riepen, gebruik van aan spandoeken bevestigde stokken. De vier agenten, die zich moesten terugtrekken konden niet vooi komen dat de Madonna gioep het raadhuis (aan de achterzijde van de brief yaR Van der Haze!, dat de vertnigingen hadden be sloten om toch maar akkoord te gaan met de tariefswijziging. Dit echter alleen wanneer de gemeente bereid zou zijn om de financiële kloof tussen de bin nen- en de buitensport kleiner te maken. Ook de vertegenwoordi ger van Randstad Sport en die van de Sportraad sloten zich aan binnendrong. Zij vroegen assis tentie aan. Ondanks verzet van de jongeren lukte het de vier agen ten vervoJgens wel zich toegang tot het raadhuis te verschaffen via de openstaande hoofdingang (waarvan de ruiten waren ver nield). in de raadszaal zaten toen tien jongeren. Na enige vechtpartijtjes in het ge meentehuis zijn de agenten naar buiten gegaan. Zij hebben toen, in verband met bedreigingen die tegen hen werden geuit, twee maal een schot in de lucht gelost. De vechtpartijen bereikten toen het einde, waarna de jongeren groepsgeewijs naar Madonna zijn gegaan. De politie, inmiddels 11 man en 3 honden sterk, is de jon geren gevolgd om aanhoudingen te verrichten. In overleg met de aanwezige opbouwweiker is het gelukt om zonder verdere vecht partijen 20 jongeren ovei te bren gen naar het politiebureau. bij die zienswijze. Zo werd op eenvoudige wijze bereikt wat door de commissie werd beoogd bij het instellen van de tarie ven-werkgroep. Wethouder Marselis benadrukte nog eens dat een vergelijking met de omliggende gemeenten onmogelijk is. De tarieven zijn in Voorschoten gekoppeld aan de subsidieverlening aan jeugd leden. Ook de werkgroep heeft geen kans gezien om tot een juis te tariefsvergelijking te komen. Wel staat bij de gemeente voor op dat er een redelijke verhou ding moet zijn tussen de contri butie en de huurprijs. Velen hebben zeer veel over voor hun persoonlijke hobby en daarom mag het voor niemand door fi nanciële redenen onmogelijk worden om de sport te bedrij ven. Nu het rapport is aanvaard door de verschillende verenigingen, zal het rapport, samen met de aanwijzingen van de verenigin gen, verder worden besproken in de commissie sport en recrea tie en tenslotte door de gemeen teraad. Na slip drie auto's geramd LEIDEN - Vermoedelijk verrast door plotselinge regenval raakte een 74-jarige Leidse automobilis te vrijdagavond in een slip op de Morsweg. Zij tolde om, raakte een rechts geparkeerde wagen en vervolgens nog een links gepar keerde wagen. Deze laatste schoot door naar de ervoor ge parkeerde auto, die hierdoor ook in beweging kwam en een paaltje ramde. Met de schrik in de benen, maar ongedeerd moest de automobilis te de ravage aan haar eigen en de andere auto's aanzien. Man betrapt op diefstal WASSENAAR - De politie van Wassenaar heeft zaterdag een 43- jarige man aangehouden die op heterdaad was betrapt bij de dief stal van een fiets. De eigenaresse van de fiets, die aan de Wilhelmi- nalaan in Wassenaar woont, zag de man haar erf afgaan met het rijwiel. Zij sprak hem aan en be woog de man de fiets terug te ge ven. Na aangifte bij de politie kon de man een half uur later aange houden worden. Hij was toen echter in het bezit van een ta felkleed met daarin enkele zilve ren en koperen voorwerpen. De ze bleken uit een woning aan het Wilhelminaplein te zijn ont vreemd. Na insluiting op het Wassenaarse politiebureau, bekende de man nog drie inbraken gepleegd te hebben in de Kieviet Hij zal deze week worden voorgeleid aan de officier van justitie. Ruiten In de nacht van zaterdag op zondag, nadat al één van de jongeren was vrijgelaten, kreeg de kwestie nog een staartje, toen uit wraak drie ruiten werden ingegooid aande noordzijde van het politiebureau. De drie daarvoor aangehouden jongeren zijn zondag na verhoor weer heengezonden. Tot zover de politie-verklaring. De leiding van jongerencentrum Madonna, die door middel van ooggetuigenverslagen en infor matie van de politie enigszins een beeld heeft gevormd van wat zich in het afgelopen weekeinde heeft afgespeeld, wil voorlopig nog geen mening ovei het gebeurde prijsgeven. We vinden dat we eerst met de jongens die zijn vastgehouden moeten praten aldus beroepskracht Anneke Ziudema van Madonna. Maandag Leiden Antinius Clubhuis- Doordouwersbal, 21 K O - Hazewindsteeg, Poëzie-hardop, 20 uur. Middelweg 28 - inleiding spiritisme door de heer Don, 20 uur. Restaurant Wienerwald - Stationsstraat, modeshow Sloos, 20 uur. Speeltuin Schubertlaan - carnavalsfeest voor kinderen 14 uur. Voorschoten - gemeentehuis, 20.30 uur, commissie welzijnszaken. Warmond - 20 uur, gemeentehuis, commissie openbare werken. Leiderdorp - 20 uur, informatie-avond winkelcentrum, in het Dorpshuis. 1 Wassenaar - 20 uur, gemeentehuis, ge- i meenteraadsvergadering. Artsen Leiden - de weekenddienst begint za terdag om 0 uur en eindigt zondag om 24 uur. Wijk 1 - Boerhavedistrict, Stationskwar- 1 tier, Binnenstad-noord, Groenoord, Noorderkwartier, De Kooi, Meren- wijk: za. J. Stolk, Burggravenlaan 16, tel: 125820. Zo, F. Kruis, Klaproos 3, tel: 126371. Wijk 2 - Binnenstad-zuid, Tuinstadwijk, Professorenwijk, De Waard: za, H. Jasperse, Witte Singel 72, tel: tel: f 124961. Zo, R. Taytelbaum, Hooge- woerd 138, tel: 120266. Wijk 3 - Mors, Haagwegkwartier, Zuid-1 west: A. Boer, Kennedylaan 46, tel: tel: I 310420. Zo, A. van Rijn, Melissetuin 5, I tel: 210797. Voor de praktijk van de doktoren Groe- neveld, R. van Leeuwen, Meijer, I Reinders, Tan, Van Tol en Verhage, i wordt de weekenddienst waargeno- L men door: J. Verhage, Rozemarijntuin 51, tel: 895144. Spreekuur za en zo van 1 11-11.30 uur, gezondheidscentrum, I Rosmolen 2. Leiderdorp - O. Du Ry van Beest Holle, Vlaskamp 16, tel: 891100, za en zo I spreekuur van 12.30-13 uur. Oegstgeest - E. van Walcheren, Oranje- laan 29, tel: 152130. Voorschoten - za, B. Schotanus, Leid- seweg 305, tel: 071-766462. Zo. J.H. Vrijenhoek, Bachlaan 1, tel: 2356. Apotheken De avond-, nacht- en zondagsdienst van I de apotheken in de regio Leiden wordt waargenomen door: Apotheek Tot Hulp der Mensheid, Rosmolen 13, i tel: 121060 en Apotheek Voorschoten, Leidseweg 66, tel: 2525. Indien het na I 11 uur 's avonds niet meer mogelijk is I om met het openbaar vervoer naar de I apotheek te komen kan men, uitslui- f tend in spoedgevallen van en taxi, tel: 122444, gebruik maken. Wijkverpleging Leiden - Interkruis, Miaaelwrg 38, tel: ten zuiden van de Rijn 134604, tel: ten zuiden van de Rijn 121753. Leiderdorp/Zoeterwoude Rd. - ge zondheidscentrum, Berkenkade, Lei derdorp,tel: 410131, spreekuur ma t/m I vrij van 14-15 uur. Oegstgeest - Interkruis, Lijtweg 7, tel: 154500. Voorschoten - Gezondheidscentrum, v.d. Waalslaan, tel: 4641. Dierenartsen Voor de praktijk van de dierenartsen Muurling/Roest/Helder, G. Roest, Haaghuishof 5, Leiderdorp, tel: 890405. Voor de praktijk van de die renartsen Krol en Vestjens, J. Vest- jens, Rijn en Schiekade 23, tel: 144323. LEIDSCH DAGBLAD DAGBLAD VOOR LEIDEN EN OMGEVING Uitgave: Leidsch Dagblad B.V. i Hoofdkantoor Witte Singel 1 2311 BG Leiden, j Postbus 54, 2300 AB, Leiden. Giro 57055. Voor betaling van abonnementsgelden uitslui- tend giro 28884. Telefoom 071-144941. Nabezorging van 18.00-19.30 u. I Zaterdag van 16.00-18.00 u. Telefoon 071-211515. Indien in j gesprek 071-210221. Kwartaalabonnement Kwartaalabonnement Per post f 64,15 j Jaarabonnement f 173,70 J aarabonnement Per post f 245,10 Losse nummers f 0,65 Abonnementsgelden bij voor uitbetaling te voldoen. Bij automatische overschrij ving geen administratie- en in cassokosten. Barbecue weer doelwit van vernielzucht ZOETERWOUDE - Er zijn weer (waarschijnlijk van nacht) vernielingen aange richt aan de barbecue langs het Molenpad in Zoeterwou de. De barbecue, die by het 700-jarig bestaan van Zoeter woude door de bevolking werd geschonken, heeft het de afgelopen maanden een aantal keer moeten ontgel den. De schade die ditmaal is aangericht, bedraagt 7000 gulden. LEIDERDORP - Een bonte stoet van verklede kinderen, voorafge- huis waar de burgemeester de sleutel van Leiderdorp overhandigde aan gaan door onder andere de "Rijntambours", trok zaterdagochtend door Prins Joep I van het Bullerijk. de Leiderdorpse straten. De optocht eindigde bij het nieuwe gemeente- ALPHEN AAN DEN RIJN - Bij de poging van een twintig taljongeren van de jeugdsociëteit Madonna in Alphen het gemeentehuis te bezetten, is het vrijdagnacht rond half drie gekomen tot een massale vechtpartij met de politie. Daarbij loste bedreigde agenten zelfs tweemaal een waar schuwingsschot. Bij de politie vielen drie slachtof fers. Eén van hen is in het Rij noord ziekenhuis opgenomen met een hersenschudding en een gekneusde rib. De twee andere agenten hepen respectievelijk een verwonding aan een oor en een blauw oog op. De jongeren liepen geen serieuze verwondin gen op. Twintig jongeren en de ook tei plekke zijnde cultureel werkei van Madonna werden overge bracht naar het politiebus eau. Twee verdachten zijn na verhooi weer op vrije voeten gesteld: een 20-jarige Alphenaai en een 21-ja- rige inwonei uit Hazerswoude. Achttien jongeren, ondei wie de 35-jarige opbouwwerkeizijn in het belang van het onderzoek in verzekering gesteld. Behalve in Alphen zijn ook verschillende jongeren in Leiden en Gouda op gesloten. Snelrecht De officiei van justitie, mi. A. J. Dek, zal trachten dooi middel van snelrecht de kwestie deze week af te wikkelen. Vooi enkele jongeren, die woiden verdacht van nogal zwaie delicten als openlijke geweldpleging, mis handeling en ei zet tegen de poli tie, dieigen celstraffen. Vanmiddag is al een vieital vooi-

Leidsch Dagblad | 1980 | | pagina 2