RCL en Quick Boys uit bekercompetitie gewipt Happel beleeft met Standard hachelijke ogenblikken Noeste arbeid levert LDWS nuttige zege op Kostbare winst van Blauw Zwart VERLIES SIZO Duel bij Belgische koploper Club Brugge eindigt in 1-1 Strijdvraag YVSB: wel of niet over de lijn? MAANDAG 18 FEBRUARI 1980 LEIDEN - Drie zaterdag eersteklassers uit de Leid- se regio zijn in de derde ronde van het bekertoer nooi op onverwacht veel verzet gestuit. Rijnsburg- se Boys won in de verlen ging van Nieuw Lekker- land (2-3), terwijl Quick Boys de strafschoppen minder goed nam dan DOTO. RCL verloor met 3-2 bij Oranje Wit. De streekontmoeting tussen Ter Leede en Katwijk werd ook pas in de extra speeltijd beslist. De Sas- senheimers wonnen met 1-0. Noordwijk versloeg SVPTT met 4-1. Nw. Lekkerland - RBB 2-3 (n.v.) Rijnsburgse Boys heeft andermaal veel moeite gehad met "oude be kende" Nieuw Lekkerland. De thuisploeg wilde zich revanche ren voor de verloren strijd om het kampioenschap van de tweede klasse van vorig jaar. De Rijns- ADVERTENTIE burgse zaterdag eersteklasser nam evenwel na 20 minuten al de leiding. Henk van der Zwan legde goed terug op de inkomende Ruud van der Voort die hard uit haalde, 0-1. Vlak na rust kon de koploper van de tweede klasse terugkomen, doordat Cees Star mistastte bij een hoge voorzet. Halverwege de tweede rondgang nam Piet Haasnoot listig een vrije trap. Hij schoof het leder knap door naar Martin Toet, die van dichtbij scoorde. Nieuw Lek kerland kwam wederom terug. In de verlenging ging Henk van der Zwan op avontuur en rondde een fraaie solo af. RBB creëerde zich daarna nog legio kansen, maar Merbis schoof van dichtbij in het zijnet, waarna Ruud van der Voort de bal in kansrijke positie te ver voor zich uitspeelde. DOTO - Quick Boys Z-2 (DOTO w.n.s.) Quick Boys speelde om on verklaarbare redenen een zwak ke eerste helft. Zonder Teun van der Plas stond de Katwijkse for matie bij de rust met 2-0 achter. In de pauze stelde Arie Lagendijk orde op zaken, waardoor zijn ploeg in normale doen aan de tweede periode begon. De kust bewoners trokken het spel naar zich toe en dat leidde al snel tot een tegentreffer. Kees van Rooyen halveerde de achterstand en zeven minuten voor het einde van de officiële speeltijd zette Freek Rienks de ploegen op ge lijke hoogte. Ook in de verlenging overspeelde Quick Boys de ploeg uit Pernis, maar dat kon alleen niet in doelpunten tot uitdruk king worden gebracht. De straf schoppen moesten daarom uit sluitsel geven over welke club mocht doorgaan naar de volgen de ronde. De tweedeklasser schoot uiteindelijk vanaf elf me ter iets zuiverder dan Quick Boys. Oranje Wit - RCL 3-2. RCL-oefenmeester John Hugue- nin moest met een tweedekeus team tegen het een klasse lager spelende Oranje Wit aantreden. Maar liefst vijftien selectiespelers konden het afgelopen weekeinde niet in actie komen. Hans Braat en David Brandt waren beiden door het bestuur voor ëén duel geschorst naar aanleiding van hun boeking in het duel tegen Owios en Ben Heemskerk en Fred Pleyter bleven met oen blessure aan de kant. De Leider- dorpse zaterdag eersteklasser keek zonder deze vier basisspe lers voor de pauze al tegen een 2-0 achterstand aan. Uit een dubieu ze strafschop kwamen de fana tiek strijdende Dordtenaren op 1-0, terwijl bij de tweede treffer doelman Brandt niet vrijuit ging. Hij liet de bal door zijn benen gaan. Na de doelwisseling speelde RCL va banque en kreeg daarvoor al vlug de rekening gepresenteerd in de vorm van een derde tegen doelpunt. Dick van der Bijl scoorde vervolgens uit een penal ty 1-3 en Renë Kamminga lepel de een terugspringende bal na een schot van Johan van Duyn in het doel: 2-3. SVPTT - Noordwijk 1-4 Zaterdag derdeklasser SVPTT leek ook op een verrassing aan te stu ren, want in de beginfase stond tot tweemaal toe een Hagenaar alleen voor Dick Dortmundt. De Noordwijk-doelman redde evenwel beide keren, waarna zijn andere ploeggenoten wakker wa ren geschud. John van Dijk zorg de voor een 1-0 ruststand. In de tweede helft scoorden achtereen volgens Timo Gerlof, Kees Kar stens en John van Dijk. In de laatste minuut werd de eindstand op 1-4 bepaald. Ter Leedc - Katwijk 1-0 (n.v.) De winnende treffer van N ico Rade was tekenend voor dit bekertref- fen. De Sassenheimse vleugel verdediger wilde in het laatste deel van de verlenging een voor zet geven, maar zag tot zijn ver rassing Katwijk-goalie Rein Ka- ziüs mistasten en het leder achter de lijn ploffen. Door deze geluks treffer won Ter Leede het matige duel, waarin de Katwijker Piet Kruyt wegens ruw spel door scheidsrechter Rosier werd ge noteerd. In de slotfase kwam de ploeg van Van der Zeeuw nog bijna langs zij, maar Nico Rade trapte het le der van de lijn. Katwijk had daar voor ook al verzuimd om te sco ren. Arnold Boers kopte toen voor een leeg doel over, waardoor de toeschouwers een serie straf schoppen bleef bespaard. Ter Uede-speler Hans Hosiers in duel met Arnold Boers. Jon ran Harskamp kijkt toe. terwijl Win Sassenheimer opwacht. LEIDEN - Het is een wetenschap dat een bezoek bij LDWS geen oogstrelend voetbal oplevert. De Vlietclub is nu eenmaal niet gezegend met een contingent ta lenten, die voor diverse hoog standjes kunnen zorgen. Wat de ploeg op de been houdt in de tweede klasse is een portie on gebreidelde arbeidslust. In elke confrontatie gaat LDWS gewoon door tot het gaatje' in de wetenschap dat arbeid adelt. Die stelling ging gisteren ook tegen Delft weer od. Een 1-0 zege was DELFT- Blauw Zwart heeft zich in een enerverend duel met DHL verzekerd van twee kostbare winstpunten. Aan de Delftse Brasserskade benutte Blauw Leeuwen tweemaal handelend had moeten optreden na inzetten van Wim Tolido en Pieter Do- nath, trok de thuisclub het initia tief naar zich toe. Zwart de kansen beter, hetgeen Met name doelman Peet Pieterse ii\ de 0-2 score tot uitdrukking kwam. In de eerste periode gaven de Delf tenaren vooralsnog de toon aan. Nadat DHL-goalie Arno van en verdediger Ger Smit staken evenwel geregeld spaken in het Delftse aanvalswiel. En als DHL er eindelijk eens in slaagde de Blauw Zwart-defensie uit positie te spelen, dan liet vooral DHL- spits René van der Zwaard blij ken de noodzakelijke scherpte te missen om zijn elftal aan de win nende hand te brengen. En dat nu was het grote verschil met Blauw Zwart, dat na rust het initiatief naar zich toetrok. Hans Grundeken diende zich toen aan als de grote animator van het Wassenaarse offensief en hij was het dan ook, die na een knappe rush Pieter Donath in staat stelde de 0-1 te scoren. Die voorsprong werd in de 65ste minuut verdubbeld door de jeugdige Chris Theil, waarna Blauw Zwart zich in de slotfase voornamelijk kon bepalen tot het consolideren van de voordelige 0-2 marge. derhalve na anderhalf uur ge zwoeg de beloning voor de moe gestreden Leidenaars. Toch had de marge veel ruimer in het voordeel van de thuisploeg moeten uitvallen. Opponent Delft etaleerde zich allerminst imponerend waardoor LDWS de lakens kon uitdelen. De Bekke ring-brigade creëerde meteen al een handvol scoringsmogelijk- heden maar op die momenten deed zich het gemis van Bart van der Weyden (geschorst), George Pinas en Ger de Roode (beiden geblesseerd) danig gevoelen. De standm frontlinie, Wally Gallert en Chris Brouwer, miste name lijk de koelbloedigheid om de doelkansen te benutten, hoewel laatstgenoemde met een kopbal op de kruising (5de minuut) daar wel erg dichtbij was. Cees de Roode, de enige echte voetballer in de Leidso gelede ren, droeg vlak voor de rust de oplossing aan. Zijn ziedend harde uithaal leverde LDWS de lang verwachte 1-0 voorsprong op. Die stand vijzelde het zelfver trouwen van Vlictformatie evenwel niet op. In plaats van een jacht naar 2-0 nestelden de Lei denaars zich voor de veste van Wim Visser in afwachting op de r Cees de Roode: doelpuntenma ker Delftse aanvalsgolven. Die ble ken niet meer te zijn dan een storm in een glas water en sluit post Visser behoefde derhalve z'n talenten niet te tonen voor de 300 aanwezigen. Zowaar kreeg LDWS ui du lutl'ase nog kansen op 2-0 maar door pech (Cees de Roode) en onzorgvuldigheid (Wally Gallert) bleef de 1-5 on aangeroerd. ROB ONDERWATER BRUSSEL (ANP) - De Bel- gische competitie kent dit seizoen een uitermate vreemd verloop. Als voor beeld daarvan kan Loke ren gelden, dat wekenlang de ranglijst heeft aange voerd, vorige week in een rechtstreekse confrontatie door Club Brugge werd onttroond en gisteren te gen het laaggeplaatste Charleroi niet verder kwam dan een puntende- ling. Ook Anderlecht moest na een aan tal goede weken verlies noteren. Landskampioen Beveren liep met 3-0 over de Brusselse ploeg heen. Club Brugge kon zich met moeite als ranglijstaanvoerder handhaven. Thuis tegen Stan dard kwam Brugge niet verder dan 1-1. De enige topclub die tot de volle winst kwam was RWD Molenbeek: 4-2 tegen Beerschot. Trainer Ernst Happel beleefde met zijn Standard in het uitverkochte stadion van Brugge enkele ha chelijke momenten. Brugge nam via Sörensen in de eerste helft een voorsprong van 1-0. In de tweede helft moest Standard komen, hetgeen resulteerde in voornamelijk kansen voor de thuisclub. De 30.000 toeschou wers veerden op toen Jan Ceule- mans in het strafschopgebied onderuit werd gehaald, maar de scheidsrechter liet gewoon door spelen. Ondanks het feit dat de oude club van Happel sterker was, kwam Standard in de 65e minuut langszij. Wellens maakte de gelijkmaker. Anderlecht werd door Beveren af gedroogd. Ludo Coeck kwam zelden tot offensieve daden en Rob Rensenbrink was vaker op het middenveld te zien dan op de linkervleugel. Na een ruststand van 1-0 door Jaspers, bepaalden Janssens en Erwin de eindstand op 3-0. RWD Molenbeek-Beerschot was een doelpuntenfestijn. Sanon bracht de club van trainer George Knobel nog wel op 1-0, maar Nico Zaalvoetbal LEIDEN - Vanavond wordt in de Cleijn Duin hul te Katwijk de streekderby in de inter-regionale zaalvoetbalcompetitie tussen Glasbergenen De Engel gespeeld (21.00 uur). In de zelfde hal treedt vanavond het team van Vd Plas voor de kwartfinale van de beker aan tegen De Amstel (20.00 uur). Woensdag worden de overige wedstrijden voor de kwartfinale van de beker gespeeld. IndeTHB hal te Lisse om 20.25 uur Van Gerven-Van Rooyen, in de Sas senheimse Wasbeekhal Land- wer-Koosjardin (20.30 uur) en in de Nortgho hal te Noordwijk BC Faase-Oegstgeest (20.00 uur). Gerry Armstrong (m.t scoort het eerste doelpunt voor Totten- j ham Hotspurs in hel bekerduel I met Birmingham City. Totten ham won met 3-1 EREDIVISIE Vitesse-Excelsior 3-3 (3-2), 8. Deijkors 1-0, 15. Waslander 2-0 (eigen doel), 31. Waslandcr 2-1, 38. Deijkers 3-1, 44. Nijs- «en 3-2, 89. Ouwehand 3-3. Scheidsrech ter Thomas. Toeschouwers: 4500. Willem I I-N AC 3-1 (2-0), 33. Van Roofj 1-0, 37. Van Rooij 2-0, 80. Qunars 2-1, 90. Cosic3-l. Scheidsrechter Weerink.Toe- ■ehouwwc uooo. AZ'67-NEC 3-0(1-0), 28. De Graaf 1-0,60. Schouwenaar 2-0, 73. Kist 3-0. Scheids rechter Draaisma. Toeschouwers: 6000. EERSTE DIVISIE Votrndam-FC Den Bosch S-I (2-1), 5. Tuyp 1-0, 24. Van den Bosch 1-1, 42. Mooycr 2 -167. Mooyer 3-1,73. Bmier 4-1 (eigen doel) 89. Helling 5-1. Scheidsrech ter Vun Swieten. Toeschouwers: 6500 Veendam-S VV 3-2 (2-0), 3. Venema 1-0,6. Vcnema 2-0, 49. Seubcrs 3-0, 65. Kreft 3-1, 86. Hoogmoed 3-2. Scheidsrechter Van der Laar. Cambuur-Heercnvren 2-2, (1-1), 14. Wensveen 1-0, 38. Middelkoop 1-1, 64. Hendriks 1-2, 77. McDonald 2-2. Scheidsrechter Mulder. Toeschouwers: 10.500. Arnsterdnm-De Graafschap 3-0 1-0), 16. Bisschot (strafschop) 66. Gillissen 2-0, 81. Wegman 3-0. Scheidsrechter Bak ker. Toeschouwers; 900. DERDE RONDE K.N.V.B.-BEKER: DS '79-Pec/Zwolle 1-3 (1-2), 2. Peter van der Hengst 0-1, 4. Carry Steinvoort 0-2, 24. Harry van der Ham 1-2 (strafschop), 77. Ben Hendriks 1-3. Scheidsrechter Bosman. Toeschouwers: 10.000. Go Aheud Kaglrs-Sparta 1-2, na verlen ging (0-0, 11), 75. Lengkeek 0-1, 80. Van Kootcn I I, 120. Lengkeek 1-2. Scheids rechter Keizer. Toeschouwen: 5500. SC Amcrsfoort-FC Den llaag 1-8 (0-2). 25. Schoenmaker 0-1, 43. Wetzel 0-2, 48. Goodlass 0-3, 72. Jonker 0-4, 73. Melis 0-5,78. Melis 0-6,80. Van de Merkt 1 -6.83. Treling 1-7,85, Treling 1-8. Scheidsrech ter Severeln. Toeschouwers: 4.500. Feyenoord-FC Twente 4-0(1-0), 30. Van Dein sen 1-0, 46. Van Deinscn 2-0, 50. Budding 3-0, 71. Petursson 4-0 (straf schop). Scheidsrechter Van Ettckoven. Toeschouwers: 11.880. Jansen en De Vriese (2) zorgden voor een ruststand van 3-1. Cools bracht Beerschot nog even terug in de wedstrijd (3-2), waarna Go- rez, na een te zachte terugspeel bal van Abbeny de eindstand op 4-2 kon bepalen. Antwerp, dat vorige week met 1-6 had verloren van Lierse, herstel de zich tegen Cercle Brugge uit stekend. De overwinning van 3-1 kwam mede tot stand voor een treffer van de Nederlandse UE- FA-jeugdspeler Ruud Kaiser, die eerder bij Ajax en Go Ahead Eagles speelde. Door de deels verrassende uitsla gen is de spanning bovenaan de ranglijst gebleven. Club Brugge is de leider met 34 punten, ge volgd door het drietal Lokeren, Standard en RWD Molenbeek, dat één punt minder heeft. An derlecht is ook nog een titelkan didaat (31 punten), ondanks het verlies tegen Beveren. Engeland In de Engelse leagne verspeelde Manchester United weer een punt op Liverpool door een ge lijkspel tegen Stoke City. De houder van de Europese beker voor landskampioenen Notting ham Forest speelde ook gelijk, 2-2 tegen Middlesbrough. In het Engelse bekertoernooi zorg de Watford voor de grootste ver rassing. De club contracteerde onlangs Malcolm Poskett in z(jn pogingen degradatie uit de twee de divisie te ontlopen. Poskett werd zaterdag de meest opval lende man in de vijfde ronde van het toernooi om de Engelse voet balbeker. In het laatste kwartier van de uitwedstrijd tegen Wol verhampton uit de eerste divisie scoorde hij twee keer. Watford won tenslotte met 3-D in Wolver hampton. Minder verrassend, maar toch enigszins opmerkelijk was het gelijke spel van het bijna gede gradeerde Bolton Wanderers te gen Arsenal. Aston Villa-Blakcburn Rovers is een bekerwedstrijd vol traditie. Villa won de cup zeven keer. een record, Blackburn, nu spelend in de derde divisie, zes maal. Villa leek ongehinderd te kunnen doorgaan naar de kwart-finales door een treffer van Geddis, maar in de laatste minuut werkte Alan Evans de bal in eigen doel, waar door Blackburn nog een tweede kans krijgt. Liverpool speelde tegen Bury (der de divisie) niet als de aanstaande Engelse kampioen. Pas in dc tweede helft nam Liverpool af stand dank zij twee doelpunten van invaller David Fairclough. Ipswich Town kwam tegen Ches ter met 0-1 achter, maar door Burley en Warks bleef de ploeg van Thijssen ook in zijn elfde ach tereenvolgende wedstrijd onge slagen. Duitsland In de kwart-finales van het West- duitse bekertoernooi spelen vijf STRAATSBURG (ANP) - Ra cing Strasbourg, volgende maand tegenstander van Ajax in dc kwartfinales van het Europese bekertoernooi voor landskampioenen, heeft zaterdagavond op ei gen veld een nederlaag gele den voor de Franse competi tie. Sochaux zegevierde met 1-0. ZAAN DAM - SI ZO blij ft in de hoek vertoeven, waar flinke klappen worden uitgedeeld. De Hille- gomse derdeklasser keerde met een 2-0 nederlaag in de bagage terug uit Zaandam, waar PVC een te sterke tegenstander was geweest. Toch heeft SIZO nog enige kansjes op een doelpunt gehad. Brobbel en Lode wijk de Vries misten de koelbloedigheid om de moge lijkheden te benutten. Overigens heeft trainer Cees Renting te kennen gegeven aan het eind van het seizoen bij SIZO te willen stoppen. Renting heeft een con tract getekend bij de Apeldoorn- se club AGOW. verenigingen uit de Bundesliga en drie clubs uit de Regionalliga Zuid. De vijf uit de hoogste klasse zijn: bekerhouder Fortuna Düs- seldorf, FC Köln, Schalke 04. Bo- russia Dortmund en Stuttgart, daarbij komen Homburg, Bay- reuth en Kickers Offenbach. Zaterdag gingen drie clubs uit de Bundesliga onderuit, 1860 Mun- chen bij Homburg. Bayer Urdin- gen bij Borussia Dortmund en Eintracht Frankfurt bij VFB Stuttgart. Met die drie clubs uit de Bundesli ga verdween ook de laatste ama teurclub. Tus Langerwehe dat Hertha Berlin had uitgeschakeld, werd verslagen door SPVGG Bayreuth na verlenging. De Ama teurs stonden met rust op 2-2, haalden het einde met dezelfde stand, maar werde in het extra half uur onder de voet gelopen, 5-2. Bekerhouder Fortuna Dusseldorf heeft een hoge prijs betaald voor zijn overwinning met 5-3 op Karlsruher SC. Thomas Allofs en doelman Horst Dreher werden uil nel veld gestuurd en Winfried Br uckner kreeg zijn vierde gele kaart van het seizoen en dat houdt ook automatisch een week schorsing in. Allofs werd het veld uitgestuurd omdat hij een tegen stander de bal in het gezicht wierp, Dexter omdat hij na een doelpunt uit een strafschop de bal in de tribunes trapte. Lisser Boys onderuit legen jeugd FC Amsterdam LEIDEN - Lisser Boys heeft in een oefenpartij het toekomstteam van FC Amsterdam niet kunnen verslaan. De elf van trainer Land zaat ging met 2-0 ten onder tegen de hoofdstedelingen, die tech nisch iets meer in de melk te brokkelen hadden. In Rotterdam verloor LFC met 5-1 van Feye- noord C. Ondanks het overwicht van de Rotterdammers kreeg LFC nog voldoende mogelijkhe den om het Feyenoord-doel te doorboren. Alleen Theo Collé wist het net eenmaal te vinden. DELFT - Wel of niet over de lijn? Dat was de grote strijdvraag na afloop van het inhaalducl tussen de zondag derdeklassers BEC en VVSB. De ploeg uit Delft won opeigen terrein door een dubieus doelpunt met 1-0. Nu tien minuten belandde een schot op de binnenkant van dc paal. waarna VVSB-sluitpost Johan van de Berg de bal in de ogen van de scheidsrechter achter de lijn pakte. De ploeg van Mulder verzette na deze vroege openingstreffer de bakens en koos nadrukkelijker voor de aanval. Na de doelwisseling maakte vol gens de Noordwijkerhouters een BEC speler in zijn eigen strafschop gebied hands. Du arbiter bleek ook nu niet te vermurwen.

Leidsch Dagblad | 1980 | | pagina 15