Ernstige steekpartij in Prinsenstraat Dure deel van "Spinbaan" krijgt vorm I S L eidse agenda J ongerenvereniging "Augustinus" houdt kennismakingsavonden "Rare Snuiters op Leiderdorpse Kastanjeschool Burgerlijke stand (5 jAAK Verrassend optreden van Thea Ekker in kapelzaal van K en O LEIDEN - Jongerenvereniging Augustinus organiseert de ko mende-weken speciale avonden voor jongeren, die lid willen wor den. Op deze avonden wordt in formatie gegeven over het lid- maatscahp van de vereniging. Diegenen, die zich op deze avonden als lid opgeven, kunnen meedoen aan het kennisma- kings- en introductieprogramma, dat van 29 februari tot 15 maart wordt gehouden. Vanavond treedt in Augustinus de vrouwen-rockband Gerania uit Amsterdam op, waarna een vrouwendisco de avond afsluit. Op de tweede avond, woensdag 20 februari, wordt een anti-militai- ristische manifestatie gehouden met medewerking van Onkruit. Volgende week zaterdag vindt een Beatlehappening plaats met Beatlefilms en de Beatles fanclub. Op de vierde avond uit de serie, woensdag 27 februari, wordt de film "Te gek om los te lopen" ver toond. Gerben van Lent, die zich met de publiciteit voor deze avonden be zighoudt, hoopt dat veel niet-le- den, die de vereniging regelmatig bezoeken, deze avonden zullen aangrijpen om lid te worden. "Vroeger was Augustinus alleen voor studenten toegankelijk", vertelt hij. "Nu het lidmaatschap voor alle jongeren open is, willen we ook voor zoveel mogelijk mensen een functie vervullen. Daarom proberen we ook in deze tijd, als er helemaal geen nieuwe studenten aankomen, leden te werven. We moedigen op deze avonden de bezoekers aan om lid te worden, zodat ze de aanslui tende kennismakingsprogram ma met de vereniging nog mee kunnen maken". LEIDEN - Bij een steekpartij, vannacht in de Prinsenstraat in Leiden, is de 19-jarige J.S. le vensgevaarlijk gewond geraakt. In een woning kreeg hij ruzie met de I7-jarige T.H.E.K. De gemoederen liepen daarbij zo hoog op dat J.S. met een kapotte bierfles naar de ogen van T.H.E.K. stak. Deze liet zich ech ter niet onbetuigd en diende J.S. twee messteken toe in de buik streek. ZATERDAG 16 FEBRUARI 1980 J.S. moest worden overgebracht naar het Elisabeth Ziekenhuis in Leiderdorp. Zijn toestand leek vanochtend vroeg iets beter te zijn. Zijn opponent werd na behandeling in hetzelfde zie kenhuis door de Leidse politie aangehouden. Het is nog niet bekend waardoor de ruzie tussen de twee jonge mannen is ontstaan. LEIDERDORP - De leerlingen van de lagere Kastanje- school uit Leiderdorp hebben de laatste middag voor het lange carnavalsweekeinde doorgebracht met het maken van "Rare Snuiters". Ook ouders van de leerlingen waren uitgenodigd. Onder het motto "Beter een kwartier in de school "gesnuiterd" dan thuis in het geheel niet" waren zij uitgenodigd de creativiteit van hun kinderen te delen. Op de foto laten leerlingen enkele van de 170 "Rare Snui ters" zien, die gisteren op de Kastanjeschool werden ge maakt. GESLAAGD LEIDEN - Aan de Leidse universi teit zijn geslaagd voor het docto raalexamen notarieel recht: H.R.B. de Raadt, J. Stenbord, J.B.A. Verhoek, C.Ch.M. Fijn van Draat, G. Schilperoort, P.H. Zuijderduin, J. van Leeuwen. I.R.E. Kielstra, W.G. Huijgen en R. Kooper. Rechten: M.T. van der Meulen, E.B.H. Jansen-Wowor, M.Lin- tjes, D.J. Cohen Tervaert en E.I.E.M. Penn. LEIDEN - Aan de Erasmusuniver- siteit van Rotterdam is geslaagd voor het doctoraalexamen eco nomische wetenschappen: T.G.D. Stèenbeek uit Koudekerk aan den Rijn. LEIDEN - Geboren: Susanne Johanna Maria, dochter van A.C.P. van den Bosch en J.J.. van Beek; Petrus Theodoor Cor nells, zoon van P.J.A.M. Alkemade en M.C. Kerkvliet; Hendrik, zoon van J. GuijtenH.A.de Mooij; Huibert Hendrik, zoon van H.H. van Egmond en H.J. Zandbergen; Hsiao Ling Ellen, dochter van K. Cheung en L.N. Pang; Marie Hendrika, dochter van A.J. Abelman en H.M.A. van Warmerdam; Brenda, doch ter van G.A. van Amsterdam en M. Ho- gervorst; Cornelis Martinus, zoon van C M. van Leeuwen en M. van der Plas; Nelly Marijke, dochter van A.L Hertgers en W.M. Blanken; Wiebe, zoon van P.A.M. van der Salm en en J.M.T. Ade- ma; Johannes Frederik, zoon van J. de Nobel en C. Zirkzee; Annemick Hen- driette, dochter van H.A. Ried ijk en H.F.C. Rombouts. Ondertrouwd: C.H.M. l'Ami en M. Ou- werkerk; L.H. Ammerlaan en M.A.J. Prinsen; N.O.Z. van den Barselaar en S.E. Rijsbergen; M R. Ellis en A.J. Al- berda; P.C.M. den Elzen en M.J. Deege naars; A. Gaasbeek en H. van Rooij; A.J.M. Groothuis en S. Bant; F.M.E. Hendriks en E.M. de Koning; L.J.M. de Kort en W.A.J. Zuethoff; P.A. Kuiven- hoven en S. Bosch; R, van Polanen en K. van Etten; B.A.J. Vereecke cn J. Sloo- ten; M.E. de Vet en I. van Haastrecht; W.T. van Rijn en I.W.M. Litjens; J. van Leeuwen en S.P.M.L. de Roo. Gehuwd: E. Dekker en H. Remond; J.J. van der Born en J. Kok; R.S. Webster en M.A. Smits; H. Maayad en A.M. Hogen- boom; H.C.W. Reeuwijk en J.J. van Soest; C.H. Buis en C.J. Kriek; A.J. Knobbout en G.P.M. Burgmeijer. Overleden: M. de Bruijn (1892); A. Hag- man (1915); A.R. Kraaij (1902); T.A. Meulenbroek (1931); A.J.A Terlouw (1980); J. Kruit (1888), echtg. van J. van Es; J.D. Verhoeven (1894); P. Glazen- borg (1907); J.H. Otto (1911); H. van Leeden (1898), gehuwd geweest met S. Smit. VOETBAL - De Spaanse bonds coach heeft voor de oefenwed strijd op 26 maart tegen Engeland dezelfde voetballers geselecteerd als hij voor de wedstrijden tegen Nederland (1-0 in Vigo) en Oost- Duitsland (0-1 in Malaga) had ge daan. Verwacht wordt dat hij voor de eindronden van het Eu ropees kampioenschap in Italië in juni geen veranderingen meer zal aanbrengen in de selectie. VOETBAL - De voorzitter van Bo- russia Dortmund heeft gisteren aan de voorzitter van de West- duitse Unicef-organisatie een cheque overhandigd ter waarde van bijna 500.000 gulden voor de kinderen onder de Cambodjaan se vluchtelingen. Het bedrag was de eindrecette van de wedstrijd van Borussia tegen een wereld elftal op 28 december 1979. WASSENAAR - Het duurdere deel van de nieuwbouw op de Wassenaarse "Spinbaan" krijgt langzamerhand vorm. Als alles meezit zijn de 122 vrije-sectorwoningen, op het Spinbaanterrein tussen de Storm van 's Gravensandeweg en de Kerkstraat begin volgend jaar klaar. Van het totaal aantal ééngezinswo- ningen zijn 20 huur- en 102 koopwoningen. Deze laatste hui zen worden in drie typen uitge voerd. Er komen 32 vijfkamer woningen in drie lagen, 30 vier- kamerwoningen in twee lagen en 40 vierkamerwoningen in drie la gen, waarbij de onderste laag, uitgevoerd als souterrain, een ga rage en hobbyruimte bevat. Wat het goedkoper deel van de nieuwbouwwijk betreft is nog niet ales rond. Vermoedelijk ko men er 76 woningwetwoningen en 44 premiekoopwoningen op het noordelijk deel van de "Spin-- baan". Deze nieuwbouw is in handen van de Wassenaarsche Bouwvereniging. De raad moet zich deze maand uit spreken over het precieze aantal. Reageren de raadsleden positief op de voorgestelde getallen die hierboven zijn genoemd dan kan half september met de bouw van de goedkopere woningen worden begonnen. LEIDEN - De openbare school voor kinderen met leer- en opvoe- dingsmoeihjkheden "De Twee Sleu tels" aan de Rijnsburgersingel be staat vijftien jaar. Dat heuglijke feit werd gisteren door de leerlingen op uitbundige wijze gevierd. LOM-school viert 15e verjaar dag mee werd een korte rondrit gehou den. Bovendien gebruikten de leer lingen gezamenlijk een feestmaal tijd. Onlangs besloot het Leids college van B en W om een bedrag van on geveer twee ton beschikbaar te stel len aan de school. Dat geld zal wor den benut om een aantal bouwkun dige verbeteringen aan liet school gebouw aan 1e brengen. LEIDEN - Een grote verrassing was het optreden van de sopraan Thea Ekker-van der Pas gister avond in de kapelzaal van K. en O., in samenwerking met de kla rinettist Harry Bijholt en pianist Rudolf Jansen. Onze bewonde ring gold vooral de diepte waar mee Thea Ekker haar liederen heeft gepeild, haar artisticiteit om in de verscheidenheid van dit programma de sfeer zo raak te treffen, en de ontroering die zij aan haar luisteraars overbracht. Hoe goed byvoorbeeld liet zij de melancholie weerklinken in "Der Hirt auf dem Felsen" van Schu bert. En een ander hoogtepunt uit dit programma: de felgekleurde Spaanse liederen van Turina "Poema en forma de Canciones". Knap van Thea Ekker deze liede ren zó te interpreteren. Knap ook van Rudolf Jansen, die elke stemnuance volgde, en dit met een subtiliteit die adembene mend was. Een vrij hachelijke onderneming is het bewerken van volksliedjes. De eenvoud wordt maar al te vaak aangetast en het gevaar van gekunsteldheid is lang niet denkbeeldig. De be werking met klarinet als "tegen stem", voldeed dan ook niet he lemaal. Bovendien miste Harry Bijlholt de subtiliteit van een Rudolf Jansen. Hoe goed ook deze klarinettist ge tracht heelt zich in te leven, zijn interpretatie van de "Habanera" van Ravel slaagde niet in alle op zichten door een te langzaam tempo, waaraan ook de Spaanse dans van Moszkowski mank ging. Maar dit waren slechts klei nigheden, die aan het artistieke totaal geen afbreuk hebben ge daan. Het was een heel mooie avond! BEP RIJNDERS Kamerleden in debat op middag JOJ D LEIDEN - Het district West van de JOVD (Jongeren Organisatie Vrijheid en Democratie) organi seert vanmiddag vanaf 14.00 uur een bijeenkomst in de "Bierdeg- hel" aan de Vestestraat in Leiden. Tot ongeveer 15.00 uur zullen de heer Patijn, lid van de Tweede Kamer voor PvdA en de heer Dees, lid van de Tweede Kamer voor WD. debatteren. Daarna is er tot 16.30 uur gelegenheid om met de beide spi ekers in discus sie te treden. De in aanbouw zijnde eengezinswoningen op de Wassenaarse "Spinbaan". Als alles meezit zijn deze huizen begin volgend jaar klaar. Zaterdag Stadsgehoorzaal - Breestraat 60, "Film van Ome Willem", 14 uur. Groenoordhallen - start carnavalsop tocht, 13 uur, daarna rondrit door het centrum. Valkenpad - start caravalsoptocht 10 uur; bal masqué "Merepinters", aula, 20.30 uur. Antonius Clubhuis - Mare 43, bal mas qué Hutspotten, 21 uur. Hot House - Breestraat 66, "Het ri leven", 21 uur. Augustinus - Rapenburg 24, popband "Garania", 21 uur. Volkshuis - Apothekersdijk, sprokkel- speldag, (klaverjassen e.d.), vanaf 10 Sanders - hoek Levendaal/Korevaar- straat, antiekmarkt, 9.30-17 uur. Nieuwe Rijn 20a-vrouwencafé vanaf 21 Schouwburg 20.15 uur, "Het vege lijf, met o.a. Ellen Vogel en Ton van Duin hoven. LAK-theater - 14 uur zelf poppen r ken en ermee spelen en om 20.30 u Marionettentheater Lucas Goud swaard: "3 Japanse vertellingen". Leiderdorp - 10 uur kinderoptocht C£ naval, start bij Fred. Hendrikplant- Wassenaar - kindercarnaval sporthal, 13 Leiderdorp - 21 uur carnavalsfeest, "De Rijnschuimers", v.d. Markstraat Zijl kwartier. Zondag Leiden Café "De Uyl" - Nieuwstraat 28, optre den trio Pjama, 15 uur. Oegstgeest - Oud Poelgeest, natuur wandeling 14 uur. Hans Menken-restaurant - Boshuizer- laan, Jazz On Sunday 14.45 uur. Leids Vrijetijdscentrum - volksdansen 20 uur, Rapenburg 100 - studentenekklesia, muziekcafé, 20 uur. Antonius Clubhuis - drive-in muziek discotheek van de "Hutspotten", 21 uur: kindercarnaval 14 uur. Stadsgehoorzaal - voorrondes Neder landse danskampioenschappen 10-17 Academiegebouw - Rapenburg 73, le zing drs. Korthals, "Wetenschap i samenleving", 12.15 uur. Kijkhuis - Vrouwenkerkchoorstraat 17, film: "Hitchcock". 20 en 22.15 ui LAK-Theater - 15 uur, kindervoorstel ling poppentheater Joyce: "Dolle Betje in vogelvlucht". Middelweg 19c - kindervoorstelling Leids Poppentheater, 14.30 uur. Leiderdorp - 14.30 uur kindercarnaval, v.d. Marckstraat, Zijlkwartier. Artsen Leiden - de weekenddienst begint za terdag om 0 uur en eindigt zondag om 24 uur. Wijk 1 - Boerhavedistrict, Stationskwar tier, Binnenstad-noord, Groenoord, Noorderkwartier, De Kooi, Meren- wijk: za, J. Stolk, Burggravenlaan 16, tel: 125820. Zo, F. Kruis, Klaproos 3, tel: 126371. Wijk 2 - Binnenstad-zuid, Tuinstadwijk, Professorenwijk, De Waard: za, H. Jasperse, Witte Singel 72, tel: tel: 124961. Zo, R. Taytelbaum, Hooge- woerd 138, tel: 120266. Wijk 3 - Mors, Haagwegkwartier, Zuid west: A. Boer. Kennedylaan 46, tel: tel: 310420. Zo, A. van Ryn, Melissetuin 5, tel: 210797. Voor de praktijk van de doktoren Groe- neveld, R. van Leeuwen, Meijer, Reinders, Tan, Van Tol en Verhage, wordt de weekenddienst waargeno men door: J. Verhage, Rozemarijntuin 51, tel: 895144. Spreekuur za en zo van 11-11.30 uur, gezondheidscentrum, Rosmolen 2. Leiderdorp - O. Du Ry van Beest Holle, Vlaskamp 16. tel: 891100, za en zo spreekuur van 12.30-13 uur. Oegstgeest - E. van Walcheren» Oranje laan 29. tel: 152130. Voorschoten - za, B. Schotanus, Leid- seweg 305, tel: 071-766462. Zo, J.H. Vrijenhoek, Bachlaan 1, tel: 2356. Apotheken De avond-, nacht-en zondagsdienst van de apotheken in de regio Leiden wordt waargenomen door. Apotheek Tot Hulp der Mensheid, Rosmolen 13, tel: 121060 en Apotheek Voorschoten, Leidseweg 66, tel: 2525. Indien het na 11 uiir 's avonds niet meer mogelijk is om met het openbaar vervoer naar de apotheek te komen kan men, uitslui tend in spoedgevallen van en taxi, tel: 122444, gebruik maken. Wijkverpleging Leiden - Interkruis, Middelweg 38, tel: ten zuiden van de Rijn 134604, tel: ten zuiden van de Rijn 121753. Leiderdorp/Zoeterwoude Rd. - ge zondheidscentrum, Berkenkade, Lei derdorp, tel: 410131, spreekuur ma t/m vrij van 14-15 uur. Oegstgeest - Interkruis, Lijtweg 7, tel: 154500. Voorschoten - Gezondheidscentrum, v.d. Waalslaan, tel: 4641. Dierenartsen Voor de praktijk van de dierenartsen Muurling Roest Helder. G. Roest, Haaghuishof 5, Leiderdorp, tel: 890405. Voor de praktijd van de die renartsen Krol en Vestjens, J. Vest- jens, Rijn en Schiekade 23, tel: 144323. LEIDSCH DAGBLAD DAGBLAD VOOR LEIDEN EN OMGEVING Uitgave: Leidsch Dagblad B.V. Hoofdkantoor Witte Singel 1 2311 BG Leiden. Postbus 54, 2300 AB, Leiden. Giro 57055. Voor betaling van abonnementsgelden uitslui tend giro 28884. Telefoon: 071-144941. Nabezorging van 18.00-19.30 u. Zaterdag van 16.00-18.00 u. Telefoon 071-211515. Indien in gesprek 071-210221. Kwartaalabonnement 46,30 Kwartaalabonnement Per post f 64,15 Jaarabonnement f 173,70 J aarabonnement Per post f 245,10 Losse nummers f 0,65 Abonnementsgelden by voor uitbetaling te voldoen. Bij automatische overschrij ving geen administratie- en in cassokosten.

Leidsch Dagblad | 1980 | | pagina 2