Deel van huizen aan Wiegman- weg goedkoper Le/cfee agenda Bibliotheek Zoeterwoude heeft nieuw onderkomen Hogere subsidie van ministerie Tj Burgerlijke stand STAD EN RAND DONDERDAG 14 FEBRUARI 1930 Het gevelaanzicht van de nieuwbouw aan de westzijde van de WiegmanwegHier zijn 36 woningen gepland die in twee bouwlagen worden neergezet. woningen in twee- en drie bouwlagen (deels met een ka- plaag waain slaapkamers). De begane grond bevat 19 tweeka merwoningen en 2 éénkamerwo- ningen met het dagverblijf'. De overige 34 één-, twee- en drie kamerwoningen zijn verdeeld over een tweede en een derde bouwlaag. Omdat het aantal bouwlagen beperkt is tot drie vinden de ontwerpers liften niet nodig. Zoals gezegd is de berekende huurprijs voor de 16 kleinere wo ningen (voor 1979) 245 gulden per maand. Van de overige 75 wonin gen bedraagt voor 39 tweekamer- en 20 driekamerwoningen de ge schatte gemiddelde huurprijs 337,50 gulden per maand. 10 wo ningen (10 tweekamerwoningen en 6 driekamerwoningen) zullen als premiekoopwoning worden gebouwd met een geschatte ge middelde prijs van 93.750 gulden. Al deze bedragen zijn gebaseerd op^ het prijspeil van november 1979 en kunnen dus nogal ver schillen met de uiteindelijke pri j zen wanneer de woningen zijn voltooid. WASSENAAR - Een 16 woningen in het nieuwbouwplan aan de Wiegmanweg in Wassenaar kunnen een stuk goedkoper worden gebouwd dan aanvankelijk werd verwacht. Voor zes. éénkamerwoningen en tien tweekamerwoningen kan een ruimere subsidie worden verkregen van het ministerie van Volkshuisvesting en Ruimtelijke Ordening. De geschatte huurprijs voor deze woningen is berekend op 245 gulden per maand. Wel moet in het oog worden gehou den dat het hierbij om het prijs peil van 1979 gaat. Het ministerie liet de gemeente een tijdje geleden weten, dat men meer subsidie kon krijgen als het opstellen van bouwplannen voor goedkopere kleinere woningen met kracht ter hand zouden wor den genomen. Het rijk geeft meer geld, wanneer de stichtingskos- ten van een kleine woning niet meer bedragen dan 81.000 gul den. Door die hogere bijdrage wordt de aanvangshuur lager dan voor normaal gesubsidieerde huurwoningen het geval is. De gemeente heeft daarop de wo ningbouwvereniging "St. Willi- brord", die zich bezighoudt met de ontwikkeling van de plannen aan weerszijden van de Wieg manweg, gevraagd of vijf tot tien kleine woningen konden worden opgenomen in het project. Uit de door de architect gemaakte berekeningen is nu gebleken dat 16 woningen een hogere subsidie kunnen krijgen. De woning bouwvereniging is ook met ande re gegevens gekomen over het bouwplan. Het plan omvat 91 woningen waarvan 26 drieka merwoningen, 59 tweekamerwo ningen en 6 éénkamerwoningen met een dagverblijf. Aan de westzijde van de Wiegman weg zijn 36 woningen gepland, die in twee bouwlagen worden neergezet. Een deel daarvan krijgt een kaplaag, waarin de slaapkamers komen. Op de be gane grond zijn 18 tweekamer woningen gepland en in de twee de bouwlaag in totaal nog eens 18 twee- en driekamerwoningen. Aan de oostzijde komen in totaal 55 Lagere school vol met rare snuiters LEIDERDORP - De Kastanjelaan- school in Leiderdorp organiseert morgen een middag van de "Rare Snuiter". Alle kinderen en ou ders kunnen tussen half twee en half vier „rare snuiters" komen maken van knoopjes, papiertjes, schelpjes of stukjes hout. Het is de bedoeling dat om kwart voor vier 170 Rare Snuiters in de school hangen of zijn neergezet. Gedeputeerde Staten: Voorschoten moet gezin voorlopig weer opnemen VOORSCHOTEN - Het woonwa gengezin Van der Werf, dat een tijdje geleden uit Voorschoten werd weggesleept moet voorlo pig weer een standplaats in deze gemeente krijgen. Dit heeft Ge deputeerde Staten van Zuid- Holland (het dagelijks bestuur van de provincie) besloten. Wet houder Marselis van Voorscho ten deelde dit gisteravond mee in de plaatselijke raadscommissie voor welzijn en onderwijs.4 De wethouder liet overigens weten dét het besluit van Gedeputeerde Staten voor een voorlopige standplaats weliswaar is geno men, maar dat de gemeente nog niet officieel is ingelicht. Ook heeft GS nog geen plaats aange wezen. De commissieleden meenden gis teravond dat de beslissing van GS volledig in tegenspraak is met de gemaakte afspraken, waarbij onder meer reeds 9 gezinnen zijn aangewezen door het bestuur van het regionaal woonwagenkamp in Leiden. Die gezinnen mogen niet in de verdrukking komen, aldus de commissie. De commis sie besloot echter af te wachten of GS inderdaad gevolg gaat geven aan hun besluit en eerst daarna zal moeten worden overlegd of de gemeente Voorschoten in beroep moet gaan tegen het besluit Volgens de gemeente moet worden geprobeerd om tenminste 40 be jaarden in de nieuwbouwhuizen onder te brengen. Het gehele plan js inmiddels besproken met een vertegenwoordiging van de om wonenden. De termijn waarin het plan voor de burgers ter inzage ligt is nog niet afgelopen. De ge meente zegt echter goede hoop te hebben dat er "dit keer geen be zwaren zullen worden inge diend". Het voorstel voor het plan, zoals het nu op tafel ligt, zal maandag avond in de Wassenaarse ge meenteraad aan de orde komen .fl :WT,"?Y- 0%L' 1 ,1' - De Wiegmanweg in Wassenaar waar aan beide zijden van de weg nieuwe woningen won Aan de oostz ijde van de Wiegmanweg komen de h uizen eruit te zien als op de tekening is aangegeven. In totaal zijn het 55 woningen in twee en drie bouwlagen ■h Veel belangstelling was er gisteravond gelijk al van de Zoeter woudenaren voor hun nieuwe bibliotheek. Deze ZOETERWOUDE - Zoeterwoude-Dorp heeft sinds gisteren qen nieuw beschikt nu over een collectie van 7500 boeken. Het nieuwe onderkomen van de bibliotheek in de voormalige kleuterschool de Hummelhof' aan de Noord- buurtseweg in Zoeterwoude. onderkomen-voor de bibliotheek. Gistermiddag werd het nieuwe filiaal in de voormalige kleuterschool de "Hummelhof' aan de Noordbuurt- seweg geopend. Daarmee is een eind gekomen aan de primitieve behui zing die de bibliotheek tot nu toe had in een garage in Zoeterwoude Dorp. In de garage functioneerde de verwarming erg slecht en bovendien ont braken toiletten. Ook de ruimte was vrij beperkt. In het speel- en werk lokaal van de "Hummelhof', dat centraal wordt verwarmd is de ruimte aanzienlijk groter. De nieuwe bibliotheek beschikt ook over een groter boekenbestand. Er is nu een collectie van zo'n 7500 boeken. De heer Spaas, bestuurslid van de stichting die de belangen van de bibliotheek behartigt, verwacht nu het nieuwe onderkomen er is, ook veel meer belangstelling van de bevol king. De enige vraag die nog onbeantwoord blijft is of de bibliotheek, waarvan de mogelijkheden nu steeds meer kunnen worden uitgebreid, ook zal voldoen aan de bibliotheekwet. In die wet zijn een aantal normen ver werkt ten aanzien van huisvesting, het boekenbezit en het personeels bestand. Wordt aan die normen voldaan dan kan men in aanmerking komen voor rijkssubsidie. Volgens Spaas zijn de wettelijke eisen voor de nieuwe-bibliotheek voorlo pig te hoog. "Wij zullen het dan ook voorlopig nog met de gemeentelijke subsidie moeten redden", aldus het bestuurslid in een eerder gesprek met deze krant. Hij hoopt dat een grotere toeloop van het publiek de mogelijkheid opent om later weer te verhuizen naar een nog ruimer gebouw "en dan kunnen ook professionele mensen in dienst worden genomen". Voorlopig is geen sprake van een professionele inbreng. Het nieuwe on derkomen drijft ook geheel en al op de activiteiten van vrijwilligers, die volgens Spaas "hun werk uitstekend doen". De bibliotheek is 's maandags open van 14.30 uur tot 16.30 uur, woensdag van 13.30 uur tot 15.30 uur en vrijdag van 18.30 uur tot 20.30 uur. Donder dag kunnen met name schoolkinderen terecht van 15.40 uur tot 17.00 uur en vanaf 18.30 uur tot 20.30 uur is de bibliotheek weer open. Brandkastkrakers betrapt LISSE - De politie in de bollenstreek heeft twee jongens uit Haarlem mermeer op heterdaad betrapt bij het openbranden van een brandkast bij een automobielbedrijf in Lisse. De politie werd gewaarschuwd door omwonenden. In korte tijd werd het terrein van het garagebedrijf afgegrendeld. Uit de garage stalen zij een lasapparaat met cilinders, dat zij latei gebruikten bij het openbranden van de brandkast. De daders, de 20-jarige R.K. en de even oude E.I., zijn ingesloten op het politiebureau in Sassenheim. LEIDEN - Geboren: Martin Anton Pie- ter, zoon van J. van der Meulen en M.M.A. van der Putten; Pieter Arjan Diederik, zoon van P. van Rijn en M. Wesselse; Tamara, dochter van J. Verhoogt en M.W. Witte; Dirkje Leen- tje. dochter van L. Jonker en M. Ou wehand; Patricia Karin, dochter van L.J. Schultze Kool en G.Z. Ketelaar; Arnout Rutger, zoon van J.P. Verbeek en A.M.H. Qravemaker; Edwin, zoon van C.J. van Egmond en D. den Haan; Leonardus, zoon van H. Vrolijk en W. de Groot; Lucas Teunis Christiaan. zoon van T.B. Daim en H.J.L. de Lat- houder; Daniël Lambertus, zoon van A.G. Nooit en D. de Vries; Mei-Ling, dochter van C.H. Ng en A.P. Engel; Dirk, zoon van F.J. Parlevliet en G. de Mol; Reinier, zoon van F.M. Dorrepaal en L. Heenk; Kwak Gee. zoon van T.M. Chang en K.T. Mak; Anne-Marije Victoria Sawitri, dochter van V.N. Havenaar en S.G. Ramdhanie; Döndü, dochter van T. Demiral en A. Demiral; Martijn zoon van A.P. van Swieten en A.W.M.M. Witteman. Overleden: C. Boonman (1910); L. van Klaveren (1904); L. Bioch (1922); M.C. Brouwer (1891), gehuwd geweest met Sporttarieven staan weer ter discussie VOORSCHOTEN - Er komt nog een hoorzitting in Voorschoten over de tarieven voor de sportac commodaties en over de subsidie aan de jeugdsport. Deze hoorzit ting is nodig omdat veel sport verenigingen menen dat de Voorschotense tarieven extreem hoog zijn in vergelijking met de omliggende gemeenten. In de commissie welzijn en onder wijs werd gisteravond dan ook geen besluit genomen over het rapport van de werkgroep die zich heeft beziggehouden met de tarieven voor het gebruik van gemeentelijke sportgelegenhe- den en subsidie van de jeugd sport. Uiteindelijk zal de zogenaamde functionele commissie voor de sport een rapport moeten maken en naar aanleiding van dat rap port zal de commissie welzijn een advies uitbrengen voor de ge meenteraad. Donderdag Leiden Leids Vrijetijdscentrum - Breestraat 66, klaverjastoumooi, 20.15 uur, film: "Just like at home", 21 uur. Kijkhuis - Vrouwenkerkchoorstraat, film": Hitchcock, 20 uur. Rijksherbarium - Schelpenkade 6, le zing over IJsland, 20 uur. Schouwburg - 20.15 uur musical "Mas kerade" Stadhuis - commissie onderwijs, 20 ur. Nieuwe Rijn 20a - werkgroep homofilie, open caféavond, 21 uur. Welfare-lokaal Rode Kruis - Leidseweg 33, Voorschoten, tel: 01717-3309, spreekuur voor invaliden, 19-20 uur. Architektenwinkel - Hooglandsekerk- gracht 32, vrij advies, 19.30-21.300 uur. Architektenwinkel - Pieterskerkhof 19, vrij advies, 20-21 uur. Breehuys - ingang Schoolsteeg, werklo zen advies centrum, vrij van 14-16 uur, tel: 130983. Volkshuis - Haarlemmerstraat 73b - open middag van 14-16 uur, kaarten sjoelen en andere spelletjes. Werkgroep dienstweigeren - Troef Noordeinde 2a, va 20-21.30 uur. Voor lichting en begeleiding dienstweigeren, ook tel: 14086. Zoeterwoude - 9.30 uur, praatochtend Zoeterwoudse vrouwen in de "Blok hut", achter het gemeentehuis. Oegstgeest - ledenvergadering CDA- Oegstgeest, gemeentecentrum, Lijtweg, 20 uur. Leiderdorp - begin van de cursus K O-wiskunde, 19.30 uur, in de Louise de Coligy scholengemeenschap, van Geer straat. Wassenaar - Jeroenhuis, cusus bloem schikken, ook 21 en 28 februari, 20 uur. Recreatieve autoclub Wassenaar - rand- stadpuzzelrit, start 19 uur, bij Dr. Mans- veltkade. Apotheken De avond-, nacht- en zondagsdienst der apotheken in de regio Leiden wordt waargenomen van 8-15 februari door apotheek Leiden Zuidwest, Brahmslaan 20, tel: 763134 en apotheek Beker, Lijt weg 4, tel; 155482. Indien het na 1 uur 's avonds niet meer mogelijk is om met het openbaar vervoer naar de apotheek te komen kan men, uitsluitend in spoedge vallen, van een taxi, tel: 122444, gebruik maken. Wijkverpleging Leiden - Interkruis, Middelweg 38, tel: ten noorden van de Rijn 13404, tel. ten zuiden van de Rijm 121753. Leiderdorp/Zoeterwoude Rd. - ge zondheidscentrum Berkenkade, Lei derdorp, tel: 410131, spreekuur ma t/m vrij van 14-15 uur. Oegstgeest - Interkruis, Lijtweg 7, tel: 154500. Voorschoten - gezondheidscentrum, v.d. Waalslaan, tel: 4641. Warmond - Zr. R. Koster, Helmstraat 43, tet 02523-3137. P.J.W. Knaap; H.P. de Haas (1902); M. van der Mark (1895); echtg. van W.F Roosendaal; N. Zirkzee (1894); K. Ginjaar (1938), gehuwd geweest met W.F. Mulder. Ondertrouwd: J.G. A.M. van de Sande en F. van der Kleij; A.J. van Weeren en M.D. Wiessenberg; J.H. van Zijp en C.W. Hulsker; A. van Kooperen en A.M.F. Welling; J. Zwaan en M. van Buuren; O.T. Hallewas en Y. Peters; JA. Leussink en T.M. Heij; A. Tege laar en S.J. de Raad; P. Westerhoven en H. de Ru; J.P. Ravensbergen en G.S.E.E. Kluts; P.C.H. Hegi en W.C.J. Pet; H.A.W. Zwart en F.R. van Velzen; F.C.M. Weisscher en T.J. van Rijn; R.FA. Prins en J.C. Warnaars; T.J.G. Nijland en A.M. Vollebregt; D.J. ten Haken en M.L.B.M. Manssen; H.C. van Haasteren en C.H.E. de Vogel. LEIDSCH DAGBLA0 DAGBLAD VOOR LEIDEN EN OMGEVING Uitgave: Leidsch Dagblad B.V. Hoofdkantoon Witte Singel 1 2311 BG Leiden Postbus 54, 2300 AB, Leiden. Giro 57055. Voor betaling van abonnementsgelden uitslui tend giro 28884. Telefoon: 071-144941. Nabezorging van 18.00-19.30 u. Zaterdag van 16.00-18.00 u. Telefoon 071-211515. Indien in gesprek 071-210221. Kwartaalabonnement 46,30 Kwartaalabonnement per post f 64,15 Jaarabonnement f 173,70 J aarabonnement Per post f 245,10 Losse nummers f 0,65 Abonnementsgelden bij voor uitbetaling te voldoen. Bij automatische overschrijd ving geen administratie- en in cassokosten.

Leidsch Dagblad | 1980 | | pagina 2