Begin bouw winkelcentrum mogelijk nog in dit jaar jttSCjffh. Kans op schoolhulpdienst een stuk groter geworden Weidse agenda Burgerlijke stand Prins Carnaval bezoekt zieken KEURINGSSTATION IN ZOETERWOUDE LEIDERDORP - Wanneer de plannen voor de inrichting van het gebied rond het oude raadhuis in Leiderdorp niet te veel bezwaren ontmoeten, kan nog dit jaar worden begonnen met de bouw van het winkelcentrum "t Oude Raadhuis". De nieuwbouw.komt op de plek waar nu nog het voormalige gemeentehuis staat. STAD ÉN RAND Na twee jaar van onderzoek, over leg en onderhandelen zijn de kandidaatwinkeliers (verenigd in de stichting Winkelcentrum Ou de Raadhuis) in samenwerking met de gemeente, gekomen tot een ontwerp voor de inrichting van de oude raadhuisbuurt. Het ontworpen gebouw, waarin winkels en woningen zijn geves tigd, sluit wat de hoogte in de Hoofdstraat betreft aan op de be staande gebouwen. Dit is één van de voorwaarden die zijn ge noemd in het ontwerp-bestem- mingsplan "Berkenkade-Hoofd straat". Tegelijk met het ontwerp van het winkelcentrum gaat de gemeente naar de bevolking toe om te be zien welke bezwaren de buurt bewoners tegen het totale be stemmingsplan hebben. Na een openbare discussie in de raads commissies ruimtelijke ordening en economische zaken op 26 fe bruari kan het uiteindelijke be stemmingsplan voor vaststelling worden voorbereid. De hele begane grond van het nieuwe gebouw zal uit winkels bestaan. Het ligt in de bedoeling dat het nieuwe winkelcentrum een winkelpassage wordt waar van de hoofdingang aan de Hoofdstraat komt te liggen. Hal- Gezicht op het nieuwhouwplan op de plek van het oude raadhuis in Leiderdorp, vanaf de hrug. De woningen die boven de winkels worden gebouwd zullen voor namelijk in de wat duurdere premiesector komen te liggen. Het is daarbij mogelijk gebleken dat de oude dorpswinkeliers voor ongeveer de helft van de huur prijs van het toekomstige win kelcentrum in "Winkelhof" hun zaak in het oude dorp kunnen voortzetten. De Hoofdstraat zal geen promena de worden, autoverkeer wordt echter teruggedrongen tot een verwege de winkelpassage ligt een centrale hal met een coffee shop. De buitenzijde van de win kelconcentratie wordt gevormd door etalages van de kleinere winkels. De supermarktramen met reclameposters zijn op deze wijze niet vanaf de straatkant te zien. Men denkt in de voedings middelensector aan een slagerij, een groente- en fruitzaak en een bakkerij. In totaal zullen waar schijnlijk tien Leiderdorpse win keliers zich hier vestigen. minimum door middel van sier bestrating. Voorlopig denkt het gemeentebestuur aaneenrich tingsverkeer dat van de Eiken laan naar de Berkenkade loopt. Rond het winkelcentrum zullen zo'n 87 parkeerplaatsen komen. Volgens de gemeente is dit vol doende voor de nieuwe bewoners en de klanten. Wethouder Bezemer denkt dat na de goedkeuring van de winkel centrumplannen een begin kan worden gemaakt met de invul - Leiderdorpse ling van de overgebleven gebou wen ten behoeve van de sociaal- culturele voorzieningen. Daar voor zouden de gebouwen Hoofdstraat 6 het Dorpshuis en het nog te restaureren pand in de Bruggestraat gebruikt kunnen worden. "Op dit moment is het wat dat betreft nog maar afwach ten. We moeten eerst toestem ming van hogerhand krijgen. Tot dan zullen we niets definitiefs met de gebouwen gaan doen", al dus de wethouder. GESLAAGD LEIDEN - In het Academisch Zie kenhuis Leiden zijn op 6 februari jl. de volgende kandidaten ge slaagd voor het diploma zieken- verpleging-A; mw. M.N.M.C. Be- rendse; mw. A.T.M. Bisschop van Leyden; mw. E.A.H. de Bree; Mw. K. de Bruin; mw. Y. v.d. Caay; mw. A.M.E. Castermans; mw. J.M. van Dam; mw. M.Y.R. Fresco-Schurink; mw. H.G. Ger ritsen; dhr. M.J. Hoekstra; mw. N.E.M. van Kalleveen; mw. B.A.M. Koek; dhr. C.P. Mentink; mw. H.M.B. Oosterveen-de Rui ter; mw. M.R. Overstegen; mw. A.H. Schenderling-v.d. Bosch; mw. M.P. van Schie-Termeulen; mw. M.M.J. Stuyfzand-van Doornik; dhr. C. Tanis; mw. B. Theil; mw. M. Tolsma; mw. M.C. Treur; mw. I.C. v.d. Waal; mw. M.E.M.J. van Wermerskerken-de Ree; mw. I. Zootjes; dhr. C.J. Zwetsloot. Automobilist licht gewond LEIDEN - Een 56-jarige inwoner van Oegstgeest is gisterochtend rond acht uur licht gewond ge raakt op de rijksweg bij Oegst geest. De man reed in een perso nenauto richting Wassenaar en moest plotseling remmen omdat een voor hem rijdende personen auto opeens van de rechter naar de linker rijbaan uitweek. De Oegstgeestenaar raakte in een slip, reed tegen de vangrail, kreeg vervolgens een klapbad en kwam uiteindelijk op de rechter rijbaan tot stilstand. De bestuurder moest met een gebroken arm worden overgebracht naar het Academisch Ziekenhuis. Expositie In het gemeentehuis van Benthuizen wordt morgen om 20.00 uur een expositie van Ad van den Brink geopend. Op deze door de Stichting evenementen commissie Benthuizen en het gemeentebestuur Bent huizen georganiseerde expositie zullen zijn olieverfschilderijen te zien zijn. De expositie is dagelijks geopend van 8.15 tot 12.00 uur en van 13.30 tot 17.30 uur. Zaterdags van 11.00 tot 15.00 uur. Voogdijschap In de serie informatie-avonden die door de volksuniversiteit K&O-Lei derdorp wordt verzorgd, komt volgende week donderdagavond voog dijschap aan de orde. De avond wordt gehouden in het Trefpunt, Eikenlaan in Leiderdorp. De volgende avond wordt gehouden op donderdag 6 maart en zal gaan over belastingzaken. Rulers De groep Rulers komt op vrijdag 22 februari in Nieuw Nijevelt. Dinsdag 26 februari is bovendien nog een filmavond die om 20.00 uur, begint. De hele maand februari is Nieuw Nijevelt open op elke zondag- en dinsdagavond van 21.00 tot 0.30 uur. WARMOND/ZOETERWOUDE - Gebo ren: (Warmond) Carolina M., dochter van P.M.C. Wassenaar en J.M. Vroomen; Walter A.J., z i A.C.J. Juffermans A.M. van der Zwet; Erik G.C., van A.J.J. Beugelsdijk en C.I.J.M. Heemskerk; Aijan R.G., zoon van J.P.M. van Leeuwen en A.M.A. van Abswoude; Juliette M, dochter van J.A.M. Kivits en P.H.F. Hoek. (Zoeterwoude) Johannes Nicolaas Wilhelmus de Groot; Richard LEIDERDORP - In verband met het komende carnavalsweekeinde heeft Prins Joep van Leiderdorp gisteren hen? Maria de Boer; Vincent van der met zijn gevolg een bezoek gebracht aan het St. Elisabeth Ziekenhuis. Op de foto de versierde conferentiezaal ^hse van Rijn; Lennart van het ziekenhuis, waar Prins Joep de zieken een vrolijke middag bezorgde. arianus zwetsloot. Gehuwd: M.C.M. Schermer Voest i H.M.G. Aalders; P.W.C. Berg en J.C. Berg. Overleden: (Zoeterwoude), T.J.van der Ven (1921); M.C. Knijnenburg (1895), geb van der Meer; J. Hulsbos (1892); F.E. Röntgen (1904). (Warmond) G. van Jeve- ren (1904), weduwe van A. Kok; G.A. Koppers (1928), echtgenoot van H.F.Q.J. van Winsen; A. de Bolster (1887) weduwe van J. van Stralen; T. van der Does (1915), weduwe van J. Harteveld; W. Rensink (1898), echtgenoot van T. Zaal berg; E.K.F. Weigeit (1897); L.J. Belt (1901), echtgenoot van J.F.A.M. Teunis- sen; J. Coster (1898), echtgenote van N.J. van Riet. In de Duin- en Bollenstreek In januari zijn de bouwwerkzaamheden begonnen. In 1981 moet het keuringsstation aan de Energieweg gereed zijn. ZOETERWOUDE - Aan de Ener gieweg in Zoeterwoude bouwt de rijksgebouwendienst een kèu- ringsstation voor koelwagens met kantoorruimte. Dit gebeurt in opdracht van het ministerie van verkeer en waterstaat. Het station moet het proefstation in Den Haag vervangen, dat nu al enige tijd met succes draait. In het station zullen koelwagens en -containers worden gecontro leerd volgens EG-eisen. Bij goedkeuring verkrijgen de wa gens een certificaat. Een derge lijk project is tamelijk uniek voor Nederland en zelfs voor Europa. In Italië is ook eens een keurings- statión geweest, maar die is nu al buiten gebruik. Verder is West- Duitsland het enige land dat nog een dergelijk station heeft, maar daar schijnt het niet zo goed te werken. De kosten van het ge bouw, dat zo'n 1450 vierkante meter groot zal worden, bedragen 7.8 miljoen gulden. In januari werd begonnen met de bouw aan de Energieweg, in september volgend jaar moet de zaak klaar zijn. DEN HAAG/DUIN- en BOLLENSTREEK - De kans dat er een schoolad vies- en begeleidings dienst in de Duin- en Bol lenstreek wordt opge richt is een stuk groter geworden. Staatssecretaris Hermes heeft ver tegenwoordigers van de in op richting zijnde dienst gisteren gevraagd hun plannen op papier te zetten en die in te dienen bü de overheid. Hermes lijkt te zijn af gestapt van de eis dat voor de op richting van een schoolhulp dienst tenminste 20.000 leerlin gen noodzakelijk zijn. Dat aantal dreigde in de Duin- en Bollen streek door het afhaken van ver schillende protestant-christelijke scholen niet te worden gehaald. Drie mogelijkheden Volgens de heer A.C. Berkheij, die in het samenwerkingsorgaan Bollenstreek is belast met de op richting van een schooldienst, bestaan er nu drie mogelijkhe den: of de algemene dienst gaat samenwerken met de protestant- christelijke; of de dienst van het samenwerkingsorgaan gaat sa menwerken met een andere schooladviesdienst, bijvoorbeeld die in Kennemerland; of, en dat is de nieywe derde mogelijkheid die staatssecretaris Hermes aan vertegenwoordigers van het sa menwerkingsorgaan gisteren gaf, de algemene dienst van het samenwerkingsorgaan gaat al leen door. Met name met die laatste mogelijk heid is Berkheij blij. Dat geeft iets meer zekerheid over het ontstaan van een schooladvies- en bege- leidingsdienst "De dwang is weggevallen om persé dat leer lingental van 20.000 te halen. De staatssecretaris wil dat er beslist iets van de grond komt in de Duin- en Bollenstreek en houdt dan niet vast aan dat cijfer. Een hulpdienst voor 18.000 of 19.000 leerlingen is voor hem ook aan vaardbaar", aldus Berkheij. Toenadering Een ander nieuw lichtpunt rond de oprichting van een schoolbege leidingsdienst is dat de onlangs opgerichte protestant-christelij ke schoolbegeleidingsdienst West-Nederland nu bereid is te praten. Aanvankelijk wilde die nog steeds ongesubsidieerde dienst niet praten met de alge mene dienst. Die toenadering heeft twee oorzaken: de protes tants-christelijke dienst wil hel pen ook een algemene dienst tot stand te brengen én zij wil in aanmerking komen voor subsi die. Dat het daarbij daadwerkelijk tot samenwerking komt tussen de beide diensten ligt niet voor de hand. De protestants-christelijke dienst streeft hetzelfde model na als op de Veluwe, waar de alge mene schoolbegeleidingsdienst Woensdag Stadhuis - donderdag 9.15 uur, commis- 1 sie migrantencentra. LAK-theater - try-out van kinderthea- i ter Jiri: "Het lied van de clown", 14 uur. r Rudolf Steinerschool - Cesar Frank- r straat 9, lezing: "Is moderne kunst nog F kunst", 20.15 uur. Nieuwe Rijn 20a - vrouwencafé, 21 uur. L Leiderdorp - begin cursus fotografie K I O, Zijlkwartier, v.d. Marelstraat, 19.30 welzijn 20 uur, I Donderdag Leids Vrijetijdscentrum - Breestraat 66, I klaverjastournooi, 20.15 uur, film: "Just I like at home", 21 uur. Kijkhuis - Vrouwenkerkchoorstraat, j film: Hitchcock, 20 uur. Rijksherbarium - Schelpenkade 6, le- zing over IJsland, 20 uur. Schouwburg - 20.15 uur musical "Mas- i kerade" Stadhuis - commissie onderwijs, 20 ur. I Nieuwe Rijn 20a - werkgroep homofilie, open caféavond, 21 uur. Welfare-lokaal Rode Kruis - Leidseweg 33, Voorschoten, tel: 01717-3309, spreekuur voor invaliden, 19-20 uur. I Architektenwinkel - Hooglandsekerk- gracht 32, vrij advies, 19.30-21.300 uur. Architektenwinkel - Pieterskerkhof 19, vrij advies, 20-21 uur. Breehuys - ingang Schoolsteeg, werklo zen advies centrum, vrij van 14-16 uur, tel: 130983. Volkshuis - Haarlemmerstraat 73b - open middag van 14-16 uur, kaarten sjoelen en andere spelletjes. Werkgroep dienstweigeren - Troef, Noordeinde 2a, va 20-21.30 uur. Voor lichting en begeleiding dienstweigeren, ook tel: 14086. Zoeterwoude - 9.30 uur, praatochtend Zoeterwoudse vrouwen in de "Blok hut", achter het gemeentehuis. Oegstgeest - ledenvergadering CDA- Oegstgeest, gemeentecentrum, Lijtweg, 20 uur. Leiderdorp - begin van de cursus K O-wiskunde, 19.30 uur, in de Louise de Coligy scholengemeenschap, van Geer- Wassenaar - Jeroenhuis, cusus bloem schikken, ook 21 en 28 februari, 20 uur. Recreatieve autoclub Wassenaar - rand- stadpuzzelrit, start 19 uur, bij Dr. Mans- veltkade. Apotheken De avond-, nacht- en zondagsdienst der apotheken in de regio Leiden wordt waargenomen van 8-15 februari door apotheek Leiden Zuidwest, Brahmslaan 20, tel: 763134 en apotheek Beker, Lijt weg 4, tel; 155482. Indien het na 1 uur 's avonds niet meer mogelijk is om met het openbaar vervoer naar de apotheek te komen kan men, uitsluitend in spoedge vallen, van een taxi, tel: 122444, gebruik maken. Wijkverpleging Leiden - Interkruis, Middelweg 38, tel: ten noorden van de Rijn 13404, tel. ten zuiden van de Rijm 121753. Leiderdorp/Zoeterwoude Rd. - ge zondheidscentrum Berkenkade, Lei derdorp, tel: 410131, spreekuur ma t/m vrij van 14-15 uur. Oegstgeest - Interkruis, Lijtweg 7, tel: 154500. Voorschoten - gezondheidscentrum, v.d. Waalslaan, tel: 4641. Warmond - Zr. R. Koster, Helmstraat 43, tet 02523-3137. en de protestants-christelijke zijn samengevoegd onder een over koepelend bestuur. De werkelij ke schoolbegeleiding geschiedt strikt gescheiden. Volgens Berkheij is staatssecreta ris Hermes geen voorstander van een dergelijke oplossing in de Duin- en Bollenstreek. "In ieder geval gaan we met de protestant- christelijke dienst praten", aldus Berkheij. Ook Hillegom Volgens de heer Oosterveld, die de oprichting van een schoolbege leidingsdienst in de regio voorbe reidt, staat de gemeente Hillegom niet langer aarzelend tegenover de oprichting. De partij van wet houder Tjeerd van der Tol, de BBH, heeft laten weten vóór deelneming te zijn waardoor in de raad een meerderheid is ont staan. De vertegenwoordiging van Hille gom in het dagelijks bestuur van de dienst zal echter nog wel on derwerp van discussie zijn. LEIDSCH DAGBLAD DAGBLAD VOOR LEIDEN EN OMGEVING Uitgave: Leidsch Dagblad B.V. Hoofdkantoor Witte Singel 1 2311 BG Leiden. Postbus 54, 2300 AB, Leiden. Giro 57055. Voor betaling van abonnementsgelden uitslui tend giro 28884. Telefoon: 071-144941. Nabezorging van 18.00-19.30 u. Zaterdag van 16.00-18.00 u. Telefoon 071-211515. Indien in gesprek 071-210221. Kwartaalabonnement 46,30 Kwartaalabonnement Per post f 64,15 Jaarabonnement f 173,70 J aarabv. nnement Per post f 245,10 Losse nummers f 0,65 Abonnementsgelden bij voor uitbetaling te voldoen. Bij automatische overschrij ving geen administratie- en in cassokosten.

Leidsch Dagblad | 1980 | | pagina 2