Karakter houdt Foreholte in race WOUDSTRA PERFECT Trotters-zege na rust veilig Schakers Philidor maken VHS/Haarlem bezem wagens-rijp Oranje-korfballers overtroeven Belgen MAANDAG 4 FEBRUARI 198Ü SPORT SPORT SPORT SPORT SPORT H SPORT H SPORT LEIDEN - Dc supportersschare van Foreholte werd er gisteren stil van. "Hun" favorieten ston den tegen Swift/Arnhem na de eerste helft op een uiterst weinig perspectief biedende 2-7 achter stand. De gladde vloer van de nieuwe sporthal waar de thuis ploeg zijn wedstrijden voortaan speelt en waar ook wordt ge traind bleek een obstakel van de eerste orde voor de pupillen van Wim Geerlings om tot sluitend aanvalsspel te komen. Bovendien schotelde Swift/Arn hem de Voorhoutse kampioens- kandidaten de 4-2 defensie voor, die in eigen kontreien zo succes vol was voor de Arnhemse dames en resulteerde in een Voorhoutse nederlaag: 11-12. Die defensie leek nog meer resultaat te zullen gaan opleveren omdat de af- standsschutters en niet aan bod kwamen en de bal evenmin kon den afspelen aan de zich zelden op tijd aanbiedende cirkelspeel sters. Maar Foreholte ruikt de kans om na vele jaren vruchte loos proberen de eredivisie te be reiken en toen Swift/Arnhem, dat na de hei-vatting notabene nog het eerst scoorde. 8-2, dacht de wedstrijd in handen te hebben, kwam Foreholte terug. En hoe De Arnhemse formatie werd vanuit de tweede lijn weggescho ten. Hannie Boskamp produ ceerde 4 treffers, gevolgd door ditmaal niet de anders zo schotvaardige Nel Geerlings, die gisteren maar eenmaal raak schoot vanaf zeven meter, maar door Jet Verdegaal. Laatstge noemde smaakte zelfs het genoe gen om nadat Foreholte door Hannie Boskamp op 7-8 en door Nel Geerlings, strafworp, op 8-8 was gekomen de ontreddering in de Arnhemse gelederen com pleet te maken door keihard de zege naar een dolgelukkige Voorhoutse equipe te schieten: 9-8. Karakter hielp Foreholte naar deze zo kostbare winst. Voor HMS, dat gisteren benauwd won van Volewijckers, 7-6, wordt de alles-beslissende wedstrijd te gen Foreholte in Voorhout steeds problematischer. Voor Foreholte scoorden gisteren Hannie Bos kamp (4), Jet Verdegaal (3), Nel Geerlings en Manette Siera, die steeds meer oog krijgt voor de schotmogelijkheden vanuit de HVS bood Loreal in Venlo voor treffelijk tegenstand en kreeg in verhouding bepaald te weinig met dc 9-11 nederlaag. Voor HVS scoorden behalve Ank van der Bosch, Sjanie Waayer (2), Marijke Luyten, Lenie van dei- Bosch (erg pechvol aan de cirkel) en Ans Luyten. Zowel bij Fore holte als bij HVS staken de keep- sters, respectievelijk Carla van der Zalm en Anja van Geilswijk in een blakende vorm. In de derde divisie hadden Oase en MMO gisteren een gemakkelijke dag. Oase won in een wedstrijd met afwisselend slordige mo menten en fraaie acties met 11-3, rust 7-1 van Oliveo. Een van die fraaie acties, die de handen van de kijkers op elkaar bracht, was een razendsnelle break-out van Helma Stigter, Marjan van, der Geest en Margreet Brugman op een pass op maat van keepster Monique van der Meer, die ten slotte door Margriet Brugman feilloos werd afgemaakt: 7-1. Voor Oase werd de produktie gis teren verzorgd door Helma Stig ter (5 doelpunten waaronder 2 strafworpen). Riet Broesterhui- zen (4), en Margreet Brugman. Bij Oase werden Corrie Strijk en Gerrie Hoogenboom vervangen door Nel Vink en Elly van dei- Poel. Monique van der Meer stop te in het Oase-doel twee straf worpen. MMO raasde, tegen de verwachting, gemakkelijk over de Holland iaan heen, rust 6-1, eindstand 13-3. MMO was de Haagse ploeg op alle fronten de baas. Maar vooral op het tempo dat de pupillen van Ca- ron in de tweede helft ontplooi den moest de Hollandiaan het antwoord schuldig blijven. De gaten in de Haagse defensie wa ren gewoonweg niet te stoppen. Voor MMO scoorden Lydy Vink (6), Elly van Leeuwen, 3, Mar greet Volwater (2) en Adri en Ger rie van der Meer. In het MMO- doel wilde Rieke Brunt niet ach terblijven en bij het goede werk van haar collega bij Oase. Ook zij stopte twee strafworpen. Ko mende zondag de derby MMO- Oase in Roelofarendsveen met als inzet de aansluiting bij kop- loopster Westlandia, dat met een puntje de ranglijst in de derde di visie aanvoert. In de afdelings eerste klasse gingen de heren van HVV'70, conform de verwachting, kansloos onderuit tegen Hermes 2, rust 9-2, eind stand 20-4. De Voorschotenaren hadden een betere score kunnen bereiken, maar legden zich lang tevoren al bij de nederlaag neer Olga/Saturnus stuitte in de 5 Meihal op een bikkelhard Hellas 3, een verzameling van oud-in ternationals, die alle zeilen moe ten hijsen om zich in deze klasse te handhaven. Nu de competitie op een oortje na gevild is, wordt de strijd om de puntjes natuurlijk steeds feller. Dat daarbij wel eens de grenzen van het toelaatbare worden overschreden, hoort er zo'n beetje bij en daaraan raakt de kiiker ook wel gewend, maar wat Bronstri n« in damfinale DORDRECHT (ANP) - Evert Bronstring heeft zich geplaatst voor de eindronde van de strijd om het Nederlands damkampioen schap. Na een remise tegen zijn concurrent Bastiaannet werd de Leidse dammer definitief eerste in groep 2 van het kwalificatie toernooi in Dordrecht. Met Bronstring gaan Clerc (winnaar van groep 1), Bies, Berepoot, Boulonois, Bastiaannet, Van Harten en Hooijberg over. In het eir.dtoernooi zullen ook Harm Wiersma, Jannes van der Wal, De Ruiter en Jansen optreden. Die dammers waren al zeker van deelneming aan de finale-kamp op grond van hun verrichtingen in het vorig jaar gehouden toernooi om de nationale titel. De pupillen van Jan van Bem- melen, die met de rust met vier punten verschil (40-44) voor stonden, zagen vervolgens een veilige voorsprong van zestien punten slinken tot acht. Kallen berg was topscorer met 20 punten en Lodewijk Defilée maakte twee punten minder. Toch in de Vijf Meihal LEIDEN - Parker Leiden, dat donderdag de belangrijke uitwedstrijd voor de Europa Cup II tegen BC Caen speelt, zal het thuisduel tegen Pana- thinaikos definitief in de Vijf Mcihal afwerken. Oorspron kelijk zou de Groenoordhal plaats van handeling zijn, maar coach Hennie Blom gaf uiteindelijk toch de voor keur aan de eigen vertrouw de omgeving, dit omdat het treffen met de Grieken ver moedelijk van beslissende aard zal zijn. De ontmoeting tegen Gabetti Cantu zal wél in de Groenoordhal plaats vinden. LEIDEN - Een wedstrijdje spelen tegen een tegenstander als Fnsol mag voor Parker Lei den, op zo'n doordeweekse zondagavond, over het algemeen geen naam hebben. Win nen staat bijvoorbaat vast, meestal kost zoiets weinig moeite, vaak is het allemaal even voorspelbaar als vervelend, kortom obligate toestanden die het. schrijnend ver schil in klasse al te zeer benadrukken. Maar gisteravond lag het allemaal net even anders Weliswaar verliep deze voorbereiding op de belangrijke Europa Cup-wedstrijd tegen BC Caen voor een goed deel volgens de hierbo ven geschetste 'regels', maar er waren dit maal een paar uitzonderingen die met name. afrekenden met de woorden vervelend en obligaat. Die konden gisteravond gevoeglijk worden vervangen door de termen aardig en leuk. Met dank aan de Leidse spelers in het algemeen en aan Jimmy Woudstra in het bij zonder. Om met die laatste maar te beginnen. Want hij speelde, binnen het kader van de afgeteken de 126-86 zege, wel een zéér opmerkelijke rol. Relatief gezien- Dordrecht is natuurlijk geen toptegenstander en vandaar die restrictie - zelfs de beste wedstrijd van zijn leven. 'De blonde pijl' namelijk tekende voor een per fecte prestatie door 31 punten bijeen te schie ten tegen een percentage van 100 13 re bounds te pakken, 7 intercepties te plegen en ook nog eens een keer zijn directe tegenstan der Jimmy Moore met 5 p's uit de wedstrijd te spelen. Een gedenkwaardige dag voor deze meervoudige international die zelf zei: Nog nimmer in zijn loopbaan tot cijfers van dit formaat gekomen te zijn. Ze liegen er dan ook niet om. Maar Jim Woudstra was gisteren niet de enige die er eens lekker zin in had. Ron Kruidhof uitgezonderd - maar die zat langs de kant met een enkelblessure - poogden alle blauw- hemden er wat aardigs van te maken en dat is in wedstrijden tegen middenmoters als Dor drecht wel eens anders geweest. Het leek overigens wel of het Leidse publiek een en ander had voorvoeld, want de opkomst (1400 man) was boven verwachting. Die supporters zullen geen spijt gehad hebben. Want tegen het kansloze, maar onbevangen spelende Dordrecht werden spijkers met koppen ge slagen. Wat te denken bijvoorbeeld van twee snoei harde dunks binnen twintig seconden, ge produceerd door de ongekroonde koning in deze discipline, Ervin Giddings. Of van het absolute hoogtepuntje in dit duel: een 'aan- gevertje' tussen de benen door van een op volle snelheid liggende Mitchell Plaat naar Sid Bruinsma die vervolgens keihard dun kend voor, het honderdste punt zorgde. En, alsof het nog niet genoeg was, ramde laatst genoemde bij wijze van herhaling een mi nuut later nogmaals de bal dwars door de ring. Kortom er waren aardige momenten te over, niemand behoefde zich-te vervelen. De realiteit gebiedt natuurlijk wel te zeggen dat het een zeer eenzijdig gebeuren was. Een Leiden boeit publiek in duel tegen Dordrecht DEURNE (ANP) - Het Nederland se mikrokorfbalteam heeft zon dag in Deurne de 21ste jnterland tegen België met 10-6 gewonnen. Bij de rust was de stand nog 5-5. Nederland heerste trouwens op alle fronten. Zaterdag wonnen de ju nioren (tot 21 jaar) in Utrecht met 12-11 na een ruststand van 10-8 en voor het seniorenduel brachten ook de junioren tot en met 17 jaar de Belgen een nederlaag toe: 13-9 (5-5). In het hoofdduel sloeg Nederland in de tweede helft toe. Oranje, ge- coached door Ben Crum, had in de beginfase wel binnen vijf mi- Dressuurwedstrijd LEIDEN - De Leidse rij- en jacht club hield gisteren haar eerste dressuurwedstrijden van 1980 in manege Xenophon aan de Ha- zerswoudse Rijndijk. De proeven werden beoordeeld door de ju ryleden mevrouw Vellinga en Danvers. Uitslagen B-l: 1. Marjan Dorrepaal, 2. Brenda de Wolf en J. Combee B-3: 1. M. Dorrepaal en 2. Wilma Slot. L-l: 1. Piet de Jong en 2. Er nie Stipkovitch. L-3: 1. Hans Pe ters en 2. Christine v.d. Markt. M- 1. Eddy v.d. Mey en 2. Maroeska deVisser.M-3: l.M.d. Visseren2 E. v.d. Mey. Z-l: 1. Christine Ver- kooy. nuten de leiding met 3-0 door treffers van Harry Nolthuis (strafworp), Wim Peetoom en Joost Leonhard (strafworp), maar de Belgische ploeg kende even later eenzelfde productieve periode. Marc Nilolay en Danny Goossens (2x) zorgden ervoor dat de stand 3-3 weid. Voor de rust ging de strijd verder gelijk op. Aanvoerder Leonhard (Blauw Wit) benutte eerst weer een strafworp, Armand Cloet maakte een punt voor de Belgen, Harry Nolthuis had vervolgens ook geen problemen met een strafworp en vlak voor de pauze maakte Dan ny Goossens zijn derde doelpunt (5-5). De tweede helft was door de verflauwde Belgische tegenstand minder aantrekkelijk. Bij de stand 6-6 (Vloet gaf België voor het eerst de leiding, daarna ver zilverde Leonhard voor de derde maal een strafworp) ontstonden er een paar kansen voor de Bel gen doordat debutante Grietje Bergsma enkele malen lelijk misgreep. Magda Welvis kon hier evenwel niet van profiteren. Mayka Duivenvoorden luidde in de elfde en dertiende minuut na rust met twee knappe doorbra ken de Belgische ondergang in (6-8). Leonhard mikte nog twee keer juist en bezorgde Nederland aldus de 17de interlandwinst in de mikrohistorie. Jet Verdegaalbeslissende treffer Hellas 3 liet zien, tart alle be schrijving. Met uitzondering van Rob Hofland en Rinus Botter- mans maakten de overige Helle nen er een niets ontziende af- weerslag van, die al in de prille minuten van de "wedstrijd" re sulteerde in een oorvijg voor cen trale verdediger Henk Verwey, die iedereen hoorde en zag be halve natuurlijk de arbiter Saturnus zocht gelukkig geen wraak, al liepen de spelers zich tenslotte wel te verbijten. De wedstrijd werd een zege voor de roodwitten, rust 10-6, eindstand 15-9. De dames van Northa pakten ge weldig uit tegen mede-degrada- tie-kandidaat ODIS, dat met de rust op een 2-5 achterstand werd gezet en in de tweede helft door een eindelijk eens ouderwets handballend Northa royaal wer den geklopt: 13-5. Vooral aan vallend liet de Noordwijkerhout- se dames veel beter werk zien dan in de voorgaande wedstrijden en dat geeft moed voor het slot van de competitie waarin de puntjes doorgaans duur worden "ge kocht" Voor Northa scoorden Mary van der Berg (4), Thea Ter- heide (3), Nelleke de Jong (2) en Marieke van Eeden en Anneke van Rijn. In de afdelings tweede klasse verloren de heren van MSV van Quintus 2, 12-20 (Jaap van der Linden werd bij MSV da nig gemist) en de heren van Olympia'72 van EGAC ONDO (13-14). Bij Olympia moesten 4 spelers van de basis zich door blessures absent melden. In de derde klasse won Rijnsoever zo als het wilde van VELO 2: 35-7 De dames van Olympia'72 gaan recht op het kampioenschap af. 12-8 tegen HVS 2 en dat is een prestatie. Dc dames van HVV'70 klopten Verburch 4, 13-5. In de vierde klasse had HSV-heren geen moeite met Warmunda 2, 26-15, verloren de dames van Rijnsoever van Saturnus 2: 1-11. FRANK BONTE demonstratie eigenlijk, want meer was het niet. Geen wedstrijd dus, van het begin af aan. Weliswaar kwam het team van Maarten van Gendt twee minuten voor rust van 40-25 terug tol 46-40, maar dat was enkel en alleen het gevolg van slordigheden aan Leidse zijde De ruststand van 60-44 bewees dat de schijn weer eens bedroog. Even aanzetten en hup, de zaak was weer 'genormaliseerd' De enige Dordrecht-speler die na rust. toen Leiden alles uit de kast gooide, niet meteen wilde capituleren was Rick Lewis. Maar de hardwerkende Amerikaan die zich als enige 'op niveau' kon meten werd, tot zijn verbij stering overigens, door zijn coach vrij snel naar de kant gehaald, dit ten faveure van een bankzitter. Van Gendt blijkbaar wilde Lei den, in diens poging om het publiek optimaal te verstrooien, geen strobreed in de weg leg gen. Een opvatting die Lewis beslist niet kon delen. Mokkend moest hij toezien hoe Lei den vervolgens de trucendoos wijd open gooide en als een scheermes door de zachte boter sneed. Het hoofd in de handen. De cijfers Leiden - Jim Woudstra 31 (100 procent), Sid Bruinsma 27, Ervin Giddings 22, Mitchell Plaat 14, Chris Plaat 13, John Washington 11, Roy Leijsner 4, Joost Cornelissens 4. Dordrecht - Jim Moore 24, Rick Lewis 21, Re ne Ridderhof 14, Vervoorn 13. Schotpercentage Leiden: 60. Jim Woudstra (op deze archieffoto op de rug gezienspeelde tegen Dor- AD VAN KAAM drecht een "perfecte" wedstrijd. Honderd procent. LEIDEN - Heel even heeft het er naar uitgezien dat de basketbal lers van Kimbria Nijssen Trotters een moeilijke zondagmiddag zouden gaan bezorgen. De Maas trichtse formatie, die in de opder- ste regionen van de eerste divisie verblijft, stond met de pauze slechts met vijf punten achter Trotters, bij wie Peter-Paul Maassen en F rank Kales (hij moet waarschijnlijk stoppen vanwege te zwakke enkels) ontbraken, wonnen echter toch nog vrij ruim van Kimbria: 68-91. Benjamin Ruysenaars (22), Peter- Kop (21), Tony Lamping (18) en Eric-Jan Berendsen (12) kwamen in de dubbele cijfers. De dames van Parker Leiden had den ook meer moeite dan was verwacht met hun tegenstander. Black Eagles. De ranglijstaan voerder van de eerste divisie liep na een 35-27 ruststand pas in de laatste zeven minuten uit naar een royale 67-51 zege. Leiden- coach Rob de Vries miste zijn topscoorster Ria de Wit, die met een hersenschudding thuis moest blijven. Uitblinkster Mi riam van Schaik was met twintig punten tevens de produktiefste speelster. Haar ploeggenote Ine ke van de Laken verzamelde zes tien punten bij elkaar. Rayoneersteklasser Luba won met 77-85 in een hard duel bij AMVJ Rotterdam maar verloor een van zijn betere spelers, Ton Kallen berg. Hij moest vijf minuten voor tijd met een gat in zijn hoofd naar het ziekenhuis worden vervoerd LEIDEN - Een bezem had het nauwelijks kunnen verbeteren. Met een geweldige haal van 7'/2- 2V2 veegde het eerste tiental van Philidor/Leiden in de zaterdag gespeelde zesde ronde het Haar lemse VHS van de borden. Daarmee toonde het Leidse team tevens aan, dat de nog altijd puntloze Haarlemmers rijp zijn voor een bezemwagen, die hen van de hoofdklasse naar de eerste klasse in de landelijke schaak competitie zal brengen. Bet degradatiespook blijft voor de Leidenaars echter nog steeds op de loer liggen, want ook MEMO/ Amsterdam schijnt in te zien, dat overwinningen nodig zijn om in de hoofdklasse te blijven. Na vijf nederlagen op rij kregen de Am sterdammers zaterdag plotseling de geest en verrasten het Friese Philidor in Leeuwarden: 4V2-4V2. Aan het eerste bord hield Dennis Dieks landskampioen Gert Lig- terink op remise. Verder viel er geen enkele remise te noteren, want op de overige borden wer den er om elk punt gevochten Wel werd er nog een partij afgebro ken. Daarin staat Stuifbergen van MEMO volgens de analytici voor 99 procent op winst. Mocht Ooi man deze partij opgeven, dan boekt MEMO zijn eertste over winning. Voor Charlois/Euro- poort wordt het dan uitkijken geblazen. De Rotterdammers moesten zater dag de wals van D/Watergraafs- meer over zich heen laten rollen. Slechts Vosselman slaagde er in te winnen van Roy Dieks, terwijl Stehouwer, Viergever en De Zwart remise maakten tegen res pectievelijk Langeweg, Van der Weide en De Roode. De rest was "huilen" voor de Rotterdammers en derhalve een 7-74-2-74 neder laag, zodat D/Watergraafsmeer koploper bleef. Landskampioen V/Rotterdam is blijkbaar danig geschrokken van de poets, die BSG/Bussum het team uit de Maasstad in de vorige ronde bakte, want tegen E/VAS/ ASC werden geen halve maatre gelen genomen. Zo won Jan Timman erg gemakkelijk van Hans Ree, terwijl de Zweedse gastgrootmeester Ulf Andersson geen kind had aan Bert Enklaar. De Leidse meester in Rotterdam se dienst, John van der Wiel, boekte een vrij vlotte positionele zege op Barendregt. Overige uit slagen: Böhm (V/Rotterdam) - Pliester (E/VAS/ASC) 1-0; Van der Vliet - Ghijssen 1-0; Van Dop - Lith 1-0; Carlier - Van Dijk 1-0; Kerkhoff - Sinke 1-0; Boey - Blij- stra 0-1; Westerveld - Straat 0-1; totaal 8-2 voor V/Rotterdam. Eindhoven bleef in het voetspoor van de Rotterdammers via een 7-3 zege op BSG/Bussum. De Bussemmers brachten het tot twee winstpartijen en drie remi ses, waaronder het duel Bouw meester - Kuijpers. Philidor/Leiden - VHS/Haarlem: 7V2-2V2 De start van Philidor tegen VHS was werkelijk overdonderend. Eerst zette Herman van Halderen met een overrompelende ko- ningsaanval de Leidenaars op 1-0. Uylings offerde tegen Rinie Kuijf een stuk tegen twee pion nen. Dat had hij beter niet kun nen doen, want hij zag dat stuk niet meer.terug en liep mat 2-0. En nadat de aanval van opponent Van der Tak was doodgelopen, haalde Okkes doodleuk de winst op de damesvleugel binnen het geen 3-0 betekende. Met een vuurwerkpartij (twee pionoffers, een stukoffer en mat) zorgde Joop Piket voor 4-0. Zijn broer Theo was minder op dreef: na het consumeren vaneen "vergiftigde pion" kwam hij ho peloos in de knoei en kon opge ven: 4-1. Peter Gelpke weerlegde de openingsopzet van zijn tegen stander, waarna Ad van den Berg voor 6-1 had moeten zorgen, maar hij ruilde de torens en bleef toen met een remisestelling zit ten: 5V2-IV2. Wakker deed steeds gedwongen zetten, maar op het beslissende moment besloot Rob Nio Ber- tholée tot een wilde offercombi natie. Het gevolg was dat Wakker tenslotte koning, loper, paard te gen een kale koning overhield. Zijn tegenstander wachtte het mat, dat meestal zo'n 40 zetten vergt, niet af en gaf teleurgesteld op: 6V2-IV2. Het slechte spel van zijn medespe lers noopte Koopman iets te doen, maar .hij ontketende slechts Piet Bakker. Koopman werd opgesloten, waarna Bakker met een doorbraak en een mat- aanval 7V2-IV2 aantekende. Na aanvankelijk zeer goed te hebben gestaan werd een afwikkeling naar een toreneindspel met een minuspion Henk van Maaren fa taal: 7Ya-2Y* LSG I/Leiden zit in de eerste klasse B op rozen, want ook een welis waar verzwakt Den Haag I (eerste bordspeler Hoorweg lag met griep op bed) kon in de Sleutel stad geen vuist maken: 7V2-2V2. Nico Bosmrn, teamleider van LSG: "Den Haag is me tegenge vallen. Ondanks onze prachtige koppositie vind ik het nog te vroeg om te juichten, want HMC Den Bosch blijft stiekem lekker hard meelopen". Evenals Philidor kwam ook LSG met 4-0 voor te staan. Met een fijn pionzetje kon Verburg zijn torens in stelling brengen voor 1-0. To- lenaar stelde zijn opponent met een kwaliteitsoffer voor te grote problemen, terwijl Erwich met tactische dreigingen eenvoudig houtjes (vier - pionnen) ging sprokkelen: 3-0. Na een uitge kiende koningsaanval smaakte Kuijpers het genoegen mat te mogen geven: 4-0. Na een zeer ongebruikelijke maar wel interessante opening bereik te Wichers rsmise Baart daaren tegen stond na een partij met wis selende kansen in de slotstelling wel beter, maar zijn vlag was ge vallen en dat telde: 4Ya-lYa. Konings mocht van zijn tegenstan der een pion laten promoveren en dat was dan matchpoint 5V2-IV2. Heemskerk verhoogde tot 6V2-IV 2 door een pionwinst uit te buiten. Dobbelaar wilde hetzelfde doen, maar tijdnood dwong hem aan de noodrem te trekken: remise en 7-2. Sikkel forceerde te veel om een pion te laten promoveren. Die promoveerde echter niet, waarna remise zijn deel was: 7'/2— 2'/2. Voorschoten I heeft na de neder laag bij Philidor II/Leiden 5V2- 4V2) en de overwinning van ASV/ Arnhem op de reserves van het Haagse DD (6-4) toch weer te kampen met degradatiezorgen. Merkwaardig is dat LSG II/Lei den en Philidor II de Voorscho tenaars kunnen redden door ASV/Arnhem, dat nu Voorscho ten voorbij is, in de volgende ronden te verslaan. Voorschoten moet dan in de laatste ronde het karwei in Arnhem wel zelf afma ken. Philidor II/Leiden nestelde zich in de subtop, terwijl een verzwakt LSG II, dat o.a. kopman Henk Smout miste, wegzakte in de grij ze middenmoot via een grote ne derlaag tegen Moerwijk I: 3-7. Uitslagen: RAG de Graaff (Philidor II) - Bon- gers (Voorschoten) Va—V2; H. Kuijf - Huizer V2-V2; Van Ofwegen - Houweling 0-1; Selier - Thieme 0-1; Vriend - Wise Va-Va; Kohl- beck - Both 1-0; Van Loon - Lin deboom 1-0; Jongsma - Brouwer 1-0; Binnendijk - Sluiter 0-1- Smit - Thierry 1-0. Oei (LSG II) - Van Dijken (Moer- wijk 1)0-1; Ossewaarde-TukO-l; Bakker - Hofland Va-Va; Pols - Verbaan 0-1; Mieremet-Van der Pol 0-1; Brunia - Zwetsloot 0-1; Wieges-Van Zanten 1-0; Egberts - Grondijs V2-V2; Weiland - De Gorter 1-0; Geertsma - Koore- vaar 0-1.

Leidsch Dagblad | 1980 | | pagina 17