Roda met 'Veel geluk" langs PSV HARDINGS-0PERAT0R Hamburger SV slaat aanval van concurrent Bayern München af Vuurwerk wekt Den Haag Eindhovenaren missen legio kansen Sporttoto en lotto MAANDAG 4 FEBRUARI 1980 1 EINDHOVEN (GPD) - Twaalf keer stonden PSV en Roda JC in Eindhoven in het verleden tegenover elkaar. Twaalf maal bleven de Brabanders aan de winnende hand. Zaterdagavond maakte Roda JC - ondanks de afwezigheid van de geblesseerde Diek Nanninga en de geruime tijd op halve kracht spelende Pierre Vermeulen - aan die reeks een einde. Halverwege de eerste speelhelft le pelde Jens Kolding de bal achter Van Beveren en produceerde daarmee een treffer waarop de PSV'ers zeker gedurende het verdere verloop van de wedstrijd steeds chaotischer gingen stuk lopen. „Het is voor mij helemaal niet zo'n uitgesproken verrassing dat we daarna die voorsprong vast heb ben kunnen houden", aldus Ro- da's oefenmeester Bert Jacobs „Op eigen veld kunnen we ons merkwaardigerwijze nog altijd niet voor de volle honderd pro cent manifesteren, maar in de uitwedstrijden spelen we de laat ste tijd erg sterk. Zeker wanneer de ploeg op voorsprong komt, is het voor elke tegenstander vrij moeilijk om ons van de punten af te houden" Geluk gehad Jan Reker, ad interim-oefenmees- ter van de Eindhovenaren, zat meer op de liin van Roda-doel- man Jan Jongbloed (hij kreeg van Ram een gele kaart wegens tijdrekken), die een duidelijk minder hoge bbrst opzette over de 1-0-zege op PSV: „Je hoort mij niet zeggen dat Roda niet goed heeft gespeeld, maar we moeten toch niet vergeten dat we in deze wedstrijd flink wat geluk hebben gehad. Wanneer PSV in het begin één of twee van die legio kansen had benut, dan had je er niet raar van behoeven opkijken dat wij hier met een grote nederlaag van het veld zouden zijn gestapt" Kansen om naast Roda te komen, kregen de Eindhovenaren inder daad legio, maar de pech waar mee vorige week Feyenoord werd geconfrontéerd tegen PSV kregen de Brabanders nu op hun beurt in ruime mate toebedeeld tegen Roda JC. Bovendien moet daarbij opgemerkt worden dat PSV het Roda aanvallend nu ook weer niet zo heel erg moeilijk maakte. Omdat Jan Reker niet kon beschikken over René van de Kerkhof, Koster, Willy Jansen en Van Kraav had de Eindhovense oefenmeester gekozen voor een formatie zonden specifieke vleu gelspitsen. Postuma en Lubse trokken steeds naar het centrum van de aanval, waardoor de op komende mensen uit de tweede lijn door eigen ploeggenoten in de weg werden gelopen. Jan Reker wilde er evenwel alle maal niet te lang bij stilstaan. „Ik heb het vorige week in Rotter dam al gezegd en ik wil het met plezier nog wel eens een keer herhalen: we pakken wat er te pakken valt. En als PSV de ko mende weken blijft spelen zoals het vanavond weer gedaan heeft, dan geloof ik stellig dat we nog wel de nodige punten gaan pak ken in de komende weken" Onzorgvuldig Reker, dat mag duidelijk zijn, heeft er geen enkele behoefte aan om ook maar een kritische kantteke ning te maken over het spel van de Eindhovenaren, die bij het uitblijven van een tegentreffer vervielen in uitermate onzorg vuldig voetbal. „Er is keihard gewerkt en niemand behoeft een ander de schuld van deze neder laag in de schoenen te schuiven' zo steunde Jan Reker openlijk de zo pas weer tot stand gekomen eenheid binnen de stille groep van de Eindhovenaren. Reker, die over enkele maanden s Toto 2 3 NAC-G.A. Eagles X Ajax-Vitesse Exceis.-Haarlem X Sparta-AZ X Den Haag-Utrecht X MVV-Feyen. (al'g.) X PSV-Roda x NEC-Twente x PEC/Z.Will. II (al'g.) X De Graaf.-Wagen. X Camb.-Volend. (alg.) X Den Bosch-Heerenv. Fortuna-Viaaicl. p X Juiste kolom: 1 -1 - 1 - 3. Eerste prijs: f 104.546,84. Tweede prijs: f65.341,77 Derde prijs: f91.478,48. Toto gelijk 3-1-3-2-2-1-2-3 Eerste prijs (incl. jackpot): F 12.095. Tweede prijs: f 1.459,84. Derde prijs: f5.109,45. Vierde prijs: f7.299,10. Vijfde prijs: f5.839,37. Supertrio (Skymasterprijs, Hilversum) Juiste volgorde: 6-9-7. Uitslag: 1.nummer6(PearlOlivier,J. Wagenaar) 2. Nummer 9 (Snel, ER Kromkamp). 3. nummer 7 (Phyrid Leron. C.J. de Uitkering: f63. Winnende getallen: 3-12-13-19-23-33 Reservegetallen: 34-41. Eerste prijs incl. jackpot: f631,607,90. Tweede prijs: f 169.190,82. Derde prijs: f253.786,23. Vierde prijs: f338.381,64. Vijfde prijs: f338.381,64. West-Duitsland België Marijt (Roda) kopt weg blijft vruchteloos weer uit eigen vrije wil in de ano nimiteit zal terugtreden, wil PSV duidelijk in de rol van vrijbuiter manoeuvreren, waarbij de zienswijze van leermeester Kees Rijvers niet langer als basis voor het spelconcept zal worden ge hanteerd. Mogelijk dat zoiets in de nabije toekomst incidenteel aardige aardige resultaten op zal leveren, maar dan zal PSV toch heel anders moeten gaan spelen dan zaterdagavond tegen Roda, toen vrijwel iedereen in het Eindhovense team zich ging op werpen als spelbepaler, een func tie die in het verleden alleen maar was toebedeeld aan Willy van der Kuylen, die nu links en rechts zo veel concurrenten zag opduiken dat hij niet veel verder kwam dan wat obligate kreten of dieptepas- ses •standje van Willy van der Kuylen EREDIVISIE PSV-Roda JC 0-1 (0-1). 22. Kol ding 0-1. Scheidsrechter: Ram. Toe schouwers: 22.500. NEC-FC Twente 0-3 (0-1). 22. Ot to 0-1, 49. Thoresen 0-2, 87. Jol 0-3. Scheidsrechter Bosman. Toe schouwers 3.000. Excelsior-Haarlem 1-2 (0-1). 45. en 55. Kleton 0-1 (strafschop) en 0-2, 65. Verkaik (eigen doel) 1-2. Scheidsrechten Keizer. Toeschou wers: 3500. FC Den Haag-FC Utrecht 2-1 (0-1). 17. De Kruyk 0-1,70. Van Vliet 1-1, 79. Van Vliet 2-1. Scheidsrech ter: Bakker. Toeschouwers 5200. Sparta-AZ'67 3-3 (2-0). 29. Geels 1-0,35. Stevens 2-0,49. Arntz 2-1.65. Welzl 2-2, 77. Kist 2-3. 84. Geels (strafschop) 3-3. Scheidsrechter: Geurds. Toeschouwers: 6500. O NEC-Fc Twente 0-3 (0-1). 22. Otto 0-1, 49. Thoresen 0-2, 87. Jol 0-3. Scheidsrechter: Bosman. Toe schouwers: 3000. Ajax-Vitesse 3-0 (1-0). 21. Schoe naker 1-0,65. Lerby 2-0 (strafschop), 77. Blanker 3-0. Scheidsrechter Mulder. Toeschouwers: 9500. EERSTE DIVISIE SVV-FC Amsterdam 1-1 (0-0). 61 Kreft 1-0 (strafschop). 90. Bouw meester 1-1. Scheidsrechter: Van Diiken. Toeschouwers: 1000. De Graafschap-Wageningen 0-1 (0-1). 17. Van der Berg 0-1. Scheids rechter: Van Swieten. Toeschou wers: 5200. FC Den Bosch-Heerenveen 3-1 (2-1). 28. Wessel van den Bosch 1-0. 31. Wessel van den Bosch 2-0, 42. Vissers 2-1 (strafschop). 61. Romeijn 3-1. Scheidsrechter: Klinkers. Toe schouwers: 3500. Eindhovcn-FC Groningen 0-3 (0-1). 21. Van Dijk 0-1, 56. Waalder- bos 0-2. 69. Keukens 0-3. Scheids rechter: Manuel. Toeschouwers: 3500. Helmond Sport-DS'79 1-1 (1-0). 25. De Wert 1-0, 56. Evers 1-1. Scheidsrechter: Gans. Toeschou wers: 5500. Fortuna-FC Vlaardingen 1-1 (1-0). 14. Vonk 1-0, 87. Bongers 1-1. Scheidsrechter: De Hond. Toe schouwers: 2000. FC VVV-Heracles 1-1 (0-0). 58. Zedler 1-0. 81. Goossens 1-1. Scheidsrechter: Folmer. Toeschou wers: 2400. DtJSSELDORF (ANP) - Titelver dediger Hamburger SV heeft de eerste grote aanval van zijn grootste concurrent Bayern München met succes doorstaan. In het met 61.000 fans gevulde Volksparkstadion won de HSV met 3-1 en gaat daarmee na 20 speeldagen alleen aan de leiding in de Duitse Bundesliga. Het was de vijfde nederlaag in dit seizoen van Bayern dat tevens de tweede plaats moest afstaan aan 1 FC Köln dat in Düsseldorf Fortu- na met 3-6 de baas bleef. Borussia Dortmund en Schalke '04 blijven echter loeren op iedere misstap van de leiders en triomfeerden resp. met 5-0 over Werder Bre men en 1-0 over Hertha BSC De zege van Hamburger SV was verdiend. Na een doelpuntloze eerste helft waarin de thuisclub toch het beste van het spel had gehad tijdens een wedstrijd waarin het voortdurend sneeuw de waardoor het veld uiterst glib berig was geworden, kwam er in de 61ste minuut pas echt sfeer Na een vrije schop van Kaltz werd de bal door Hartwig on houdbaar langs de goed spelende Bayerndoelman Junghans ge kopt (1-0). Bayern was wakker geschud en trachtte terug te ko men. Een geweldige kans op de gelijkmaker kreeg Breitner, die een gewaagde terugspeelbal van Wehmeyer onderschepte, maar voor Kargus gekomen faalde de Bayerncaptain, die in dit duel te vens zijn vierde gele kaart ont ving en voor het volgende com- petitietreffen dus niet kan aan treden. De beslissing viel elf minuten voor het einde toen Augenthaler in ei gen doel schoot (2-0). De tegen treffer van Janzon vier minuten voor het slotsignaal leek de span ning nog terug te brengen maar Hrubesch maakte aan alle onze kerheid een einde door er 3-1 van te maken. In totaal wóonden 175.000 toe schouwers de wedstrijden in de Bundesliga bij, waarbij er alleen al in Hamburg 61.000 werden ge registreerd. Bij de topscorers gaat de strijd tussen de Dort- munder Borgsmüller en de 1 FC Kölnschutter Dieter Müller on verdroten verder. Beiden scoor den eenmaal en brachten daar mee hun productie op 16 doel punten. Engeland Manchester United is door de af gelasting van Liverpool-Leeds United en door een flinke portie geluk zaterdag mede-koploper in de eerste divisie van de Engelse league geworden. De Mancu nians hebben twee verliespunten meer dan Liverpool. Ipswich Town werd na het gelijke België spel in de thuiswedstrijd tegen Brighton gedeeld derde, maar het verschil in aantal gespeelde wed strijden werkt duidelijk in het voordeel van de ploeg van Arnold Mühren en Frans Thijssen. Derby County, verkerend in degra- datiezorgen leek in de eerste helft van de thuiswedstrijd tegen Manchester United voor een ver rassing te zorgen. Goed tien mi nuten voor rust zette Powell Der by County op 1-0, vijf minuten la ter maakte Mickey Thomas ge lijk. De gelijke kansen voor beide ploegen bleven gehandhaafd tot Derby's aanvaller Alan Biley geblesseerd van het veld moest. De beslissing viel in de laatste minuten. Drie minuten voor tijd zette Sammy Mcllroy Manches ter United op 2-1 en in de "blessu retijd" werd het nog 3-1 doordat Barry Powell de bal in eigen doel werkte. Ipswich nam in de eerste helft te gen Brighton een voorsprong door een treffer van John Wark van de strafschopstip. Pas laat in de zeer felle tweede helft (zes spelers kregen een waarschu wing) maakte Brighton gelijk door de zeventien-jarige Gary Stevens. Aston Villa bleef het best in de markt voor de derde plaats. In een sterke wedstrijd werd Crystal Palace met 2-0 ver slagen door doelpunten van Co- wans en Mortimer De spanning in de Belgische com petitie is aanmerkelijk toege- noemen door de nederlaag van lijstaanvoerder Lokeren bij het laaggeklasseerde Beringen en de overwinningen van Club Brugge op Beerschot en RWDM op Has selt. Ook Standard Luik en An- derlecht vergrootten hun kansen op de titel door overwinningen. Het verschil tussen nummer één, Lokeren en nummer vijf Ander- lecht, bedraagd na de 22ste speeldag nog slechts drie punten. De beste wedstrijd was die tussen Club Brugge en Beerschot. De thuisclub moest noodgedwon gen een beroep doen op veteraan Lambert. Brugge keek meer dan een uur tegen een achterstand van 0-1 aan. Na 15 minuten al scoorde Mucher voor de ploeg van. Knobel. Brugge was veel sterker, maur maar bij voortdu ring op de Poolse doelman To- maszewski, die het zelfs bestond om twee strafschoppen' (van Van der Eycken en Ceulemans) te stoppen. In de slotfase was hij echter kansloos bij schoten van Courant en Ceulemans. RWDM kwam net als Brugge tot op één punt van Lokeren door een overwinning met 4-0 op he .kke- sluiter Hasselt. Na een kwartier was het al 2-0 door Jansen en De Vriese. Jansen en Desayere maakten er na rust 4-0 van. Lokeren, dat de tweede competi- tiehelft inging met een voor sprong van vier punten, maakt duidelijk een minder goede pe riode door. De blessure van spel- "2\, Fragment uit de Bundesligatopper Hamburger SV-Bayern München. De Noorse verdediger Jan Aas probeert tevergeefs HSV-aanvaller Hort Hrubesch liiiks) van een doelpoging af te houden.Bayerndoelman Junghans wist de kopbal oiiscliadelijk te maken, maar later zou Hrubesch toch scoren. Het werd uiteindelijk 3-1 voor HSV bepaler Lubanski brak de ploeg ook bij Beringen op. Lokeren nam in de derde minuut de lei ding door Larsen. Oud-PSV'er Francois bracht de stand nog voor rust in evenwicht. Het ver diende winnende doelpunt werd Standard Luik was in de uitwed strijd tegen Antwerp voortdu rend de beste ploeg, maar doel punten vielen pas in de laatste vijf minuten van de wedstrijd. Ze kwamen op naam van Sigurvins- son en Graf: 0-2. Anderlecht won de uitwedstrijd tegen Waterschei zaterdag al. Ronnie Martens scoorde. ADVERTENTIE REED TOOL COMPANY OF NEDERLAND B.V. Rooseveltstraat 6 - Leiden. Tel. 071-765900. Beschikt over een unieke staalhardingsinstallatie die binnenkort nog wordt uitgebreid. Wij willen graag eens praten met mannen van 25 tot 35 jaar met aanleg voor techniek, die het, na een gedegen inwerkperiode, aankunnen de installatie in werking te houden als Door de lange processen werkt deze afdeling in volkontinu-dienst, dat naast een goed basisloon, beloond wordt met een forse ploegentoeslag. Bel voor een afspraak of kom eens langs tussen 09.00 en 16.00 uur. Utrecht onderuit in Zuiderpark DEN HAAG - Vuurwerk schudde FC Den Haag in de thuiswedstrijd tegen' FC Utrecht kennelijk wak ker. Het was in ieder geval wel zo^ dat nadat scheidsrechter Bakker de ontmoeting in de 55ste minuut voor ongeveer zes minuten wegens vuurwerk op het veld had stilge legd FC Den Haag heel wat geïnspi- reerder speelde dan daarvoor. Een verandering waardoor FC Den Haag een achterstand kon omzet ten in een voorsprong van 2-1, het geen ook de eindstand werd. FC Utrecht - zonder de ziek thuis gebleven Willem van Hanegem - nam in de zeventiende minuut reeds de leiding door een doelpunt van Ton de Kruyk. Dit was de belo ning voor de overheersende rol die de bezoekers zich hadden toegeëi gend met goed combinatiespel waarop FC Den Haag het antwoord schuldig bleef. Na de rust incasseerde de thuisclub Duel Schotland afgelast GLASGOW (ANP)- De wedstrijd Schotland-Portugal, die voor woensdag op het programma stond, is afgelast. Het veld in Edinburgh is doorvorst, sneeuw en regen onbespeelbaar. Schotland en Portugal moesten nog tegen elkaar spelen in groep 2 van de voorronden voor het Europese landenkampioenschap. De wedstrijd is van geen belang meer, Belgié is al groepswinnaar. Ook afgelast is de wedstrijd voor de jeugdploegen tot 21 jaar. die dinsdag zou plaats vinden. Het jonge Schotse elftal heeft nog een kans op een plaats in de kwart-finales van het toernooi voor de jeugdploegen op het Europese kampioenschap. de tweede tegenvaller toen Aad van Bergen Henegouwen met een schouder uit de kom moest worden vervangen door Treling. De Haagse voorhoede kreeg overigens met de ze invaller wel meer reliëf. En ver der zorgden verdedigers als' Van Vliet, Mansveld en Tempelaar met zijn opkomen voor extra impulsen voor de aanval. De verdediging van FC Utrecht begon geleidelijk te be zwijken onder de Haagse druk. Op aangeven van Tempelaar zorgde Simon van Vliet voor de gelijkma ker. 1-1. Het zelfde tweetal was in dezelfde rolverdeling betrokken bij het fraaie winnende Haagse doel punt. Scheidsrechter Bakker gaf Van Tamelen van FC Utrecht een gele kaart, nadat deze Jos Jonker had gevloerd. In de nacht van zaterdag op zondag hebben onbekenden vernielingen aangericht in het Zuiderpark-sta- dion. Een aluminium doelpaal werd verbogen en het net werd vernield. Voorts waren vernielin gen aangebracht aan het hekwerk.

Leidsch Dagblad | 1980 | | pagina 12