Warmonder tot twee keer toe uit huis verdreven ,eids agenda Geen grote winkel in Zoeterwoude mag beginnen met bouwen Bouwvereniging Wassenaar Westeindseweg dicht voor auto's LEIDSCH DAGBLAD DAGBLAD VOOR LEIDEN EN OMGEVING Uitgave: Leidsch Dagblad B.V. Hoofdredacteur Han Mulder. Hoofdkantoon Witte Singel 1 2311 BG Leiden. Postbus 54, 2300 AB, Leiden. Giro 57055. Voor betaling van abonnementsgelden uitslui tend giro 28884. Telefoon: 071-144941. Nabezorging van 18.00-19.30 u. Zaterdag van 16.00-18.00 u Telefoon 071-211515. Indien in gesprek 071-210221. Kwartaalabonnement Kwartaalabonnement Per post f 64,15 Jaarabonnement f 173,70 Jaarabonnement Per post f 245,10 Losse nummers f 0,65 Abonnementsgelden bij voor uitbetaling te voldoen. Bij automatische overschrij ving geen administratie- en in cassokosten. DONDERDAG 24 JANUARI 1980 DOOR KOMST NIEUWBOUWWIJK EN NA BURENRUZIE WASSENAAR - De Wassenaarse Bouwvereniging is met het ge meentebestuur tot overeen stemming gekomen over de bouw van 75 woningwetwonin gen en 44 premie-koopwoningen in het noordelijk deel van het ge bied "Spinbaan" tussen Kerk straat en Storm van 's Gravesan- deweg. De 75 huurwoningen zullen wor den gebouwd in 7 verschillende typen, waarvan 23 driekamerwo ningen en 52 vierkamerwonin- gen. Alle woningen zullen twee bouwlagen tellen. Op de vierka- merwoningen komt een zolder verdieping waarin soms een slaapkamer is opgenomen. Van de 44 premie-koopwoningen zyn er 10 driekamerwoningen en 34 vierkamerwoningen. Bij 17 van de woningen is een carport opgenomen. De gemiddelde huurprijs van de woningwetwo- ningen zal 513,85 gulden per WARMOND/OEGSTGEEST- De gemeente Warmond is in de wijk "Lommerlust" naast de spoorweg druk bezig grond te verkopen voor de bouw van kapitale woningen. De oude huizen die nog op het terrein staan moeten binnen afzienbare tijd plaatsmaken voor de laatste luxe huizen die nog moeten worden gebouwd. Er is echter vertraging ontstaan door de om standigheden waarin de familie Roest, die nog als enige is achtergebleven in het oude deel van "Lommerlust", verkeert. De ge meente Warmond heeft een jaar moeten wachten op de verkoop van de grond waar op de oude pandjes staan. Volgens de directeur gemeentewerken Spaink is nog niet te zeggen hoeveel nadeel Warmond hieraan heeft ondervonden. Wel moet de grond nu zo'n vierhonderd gulden per vierkante meter opbrengen, exclusief BTW. "Het ligt in de bedoeling dat we in april kunnen beginnen met het bouwrijp Auto te water maken van de grond. En dan gaan ook de huisjes meteen plat". 'De andere woning die wij aan de familie Roest kunnen aanbieden is van de B AGON, een projectontwikkelaar. Deze gaat verder in het gebied tussen "Lommerlust" en de Warmonder hekbrug 17 vrije-sectorwonin- gen bouwen. Het woonhuis aan de Oranje Nassaulaan voor deze familie kunnen we dan bij de onderhandelingen waarschijn lijk voor een redelijke prijs krijgen", zo meent Spaink. Het huis aan de Haarlemmertrekvaartweg waarin de familie Koest vijfjaar gèieaen dtnau w'ücên iü&mtvndl* een weinig hoopvolle aanblik. De ramen moesten worden dichtgetimmerd om erger te voorkomen. schrikkelijk om dan weer naar een straat midden in de stad of het dorp terug te moeten. En dat geldt ook voor mijn vrouw. Ze venjaar geleden dachten we daar ook al aan. We hebben aftijd ge spaard voor een eigen huis. We kochten het huis in Oegstgeest in ongeveer dezelfde omgeving en ruimte". De 49-jarige kraanmachinist is on danks alle ellende in de afgelopen jaren blij dat ze nu naar een wo ning aan de Nassaulaan kunnen verhuizen. "Hier hadden we het niet veel langer volgehouden, maar zomaar eruit gaan doen we hier niet ROEL ZAADNOORDIJK maand bedragen, de gemiddelde prijs van de premiekoopwonin gen is berekend op 155.871 gul den. De gemeenteraad heeft eerder be sloten het verlies van 1.1 miljoen gulden op de grond voor reke ning van de gemeente te nemen. Dit gebeurde al eerder bij de ver wezenlijking van het bouwplan "Ter Weer". In tegenstelling tot het plan "Ter Weer" bleek het in het plan "Spinbaan" niet nodig vrije-sectorwoningen in het ge heel op te nemen. Aan de Wassenaarsche Bouwve- reeniging zal door de gemeente een tegemoetkoming van 100.000 gulden worden verstrekt ter ge deeltelijke dekking van voorbe reid ingskosten die voor het plan werden gemaakt. Het nieuwe plan komt aan de orde in een openbare vergadering van de commissie Technische Diensten die volgende week dinsdag ver gadert. ZOETERWOUDE - Dc Westeind seweg zal op verschillende tijd stippen van de dag worden geslo ten voor auto's, motoren en bromfietsen. Dit omdat een ge vaarlijke situatie is ontstaan voor de schoolgaande kinderen. Voor al door ingebruikneming van de Klaverweidschool is het aantal leerlingen dat gebruik maakt van Westeindseweg toegenomen. Om nu de veiligheid van de kinde ren niet in gedrang te laten ko men zal de weg 's-morgens van 8.30 tot 8.45 uur, tussen de mid dag van 11.45 tot 13.30 uur en van 15.30 tot 15.45 uur worden afge sloten voor alle verkeer behalve voor voetgangers en fietsers. De maatregel is volgens de gemeente tijdelijk. VOORSCHOTEN - Als gevolg van de gladheid is gisteravond rond tien uur een auto te water ge raakt. Dit gebeurde aan de Admi raal de Ruytersingel. De be stuurder, een 23-jarige Leide- naar, wist zich te redden. Personenauto uitgebrand OEGSTGEEST - In de Deutzstraat is gisterochtend rond kwart over twaalf een personenauto uitge brand. De bestuurster, een 42-ja- rige vrouw uit Oegstgeest, zag rook uit de auto komen en stapte uit. Nadat zij het portier dichts loeg vatte de auto vlam. De brandweer moest eraan pas ko men om het vuur te doven. keert schijnt echter nu wat rooskleuriger te gaan worden. Zij kunnen ih de nabije toekomst een door de gemeente Warmond toegezegd huis aan de Oranje Na ssaulaan huren. Toch verraadt de felheid van de uit spraken van Roest hoe hij zich door de gemeente Oegstgeest voor wat zijn huis aan de Haar lemmertrekvaart betreft aan het lijntje voelt gehouden: "Maanden en maanden hebben we moeten wachten op de aankoop, die de gemeente Oegstgeest zou doen. Ze hebben het laten taxeren, ver der hebben we er nooit meer van gehoord. Ongehoord van Oegst geest, of liever gezegd van het college van burgemeester en wethouders, dat we zolang moes ten wachten" Roest heeft niet veel begrip meer over voor de ambtelijke gang van zaken. Samen met zijn vrouw heeft hij uitgerekend dat zij al ze ven jaar veel geld betalen voor iets dat zij eigenlijk helemaal niet hebben. "Bij elkaar 85.000 gul den, inclusief telefoonkosten, de lusten- en de lasten, kozijnen. Zelfs de centrale verwarming staat nu te verroesten. En alsof dat nog niet genoeg is hebben we ook nog alle proceskosten van de processen rond deze affaire moe ten betalen. We hebben ze alle maal verloren", aldus mevrouw Roest Schietpartij Een van de processen die zijn ge voerd ging over een burenruzie aan de Haarlemmertrekvaart die mede tot de terugkeer van de fa milie Roest naar hun eerste huis, "Lommerlust", heeft bijgedra gen. Het ging om het neerzetten van een schutting, een zaak die door de buren niet in dank werd afgenomen. Ruzie over en weer resulteerde uiteindelijk in een schietpartij door een van de bu ren richting Roest. De familie koos daarna liever voor een verre vriend en keerde terug aan de Lommerlustlaan 5. Daar WARMOND/OEGSTGEEST - "Toen ik zeven jaar gele den dat andere huis kocht aan de Haarlemmertrekvaart in Oegstgeest is eigenlijk alle ellende begonnen. We hebben niets dan pech gehad, met alles zo'n beetje", zegt de heer Roest, die samen met zijn vrouw de laatste be woners zijn van de slooppandjes in de Warmondse wijk "Lommerlust". Zij zitten in hun oude huis pal in een nieuwbouwgebied waar de kapitale huizen langzaam aan opdringen. Jaren geleden moesten zij vanaf deze plek op last van de gemeente Warmond vertrekken, omdat het bestemmingsplan zodanig werd gewijzigd dat hun huis plaats moest maken voor grote villa's. Omdat "Lommerlust" hen daar mee geen toekomst meer bood. Piet Zonneveld (56) overleden WASSENAAR - In zijn woonplaats is gisteravond gemeentevoor- lichter Piet Zonneveld plotseling overleden. Hij werd 56 jaar. Piet Zonneveld is door zijn activitei ten voor de gemeente en het plaatselijke verenigingsleven één van de bekendste Wassenaarders geworden. Verder was hij voor de plaatselijke en regionale pers, waaronder ook het Leidsch Dagblad, sinds jaren een onmis bare en betrouwbare schakel tus sen het overheidsapparaat en de kranten. Door zijn onvermoeiba re inzet op voorlichtingsgebied hebben de inwoners van Wasse naar zeker een duidelijker beeld gekregen van zaken die in hun woonplaats speelden. Uitschie ters zijn hierbij zeker het stimule ren van een raadhuiskrant (waar onlangs het derde exemplaar van verscheen) en het behulpzaam zijn van de pers bij delicate kwes ties als de gijzelingen in de Indo nesische en de Iraanse ambassa de. Piet Zonneveld kwam na de oorlog vanuit Den Haag in Wassenaar wonen en werkte als journalist voor het uit de illegaliteit voort gekomen Wassenaarse Nieuwsblad. Zelf was hij in de oorlog te werk gesteld in een fa briek in Zuid-Duitsland. Samen met een groep anderen heeft hij daar pogingen gedaan de pro- duktie te saboteren. In 1964 trad hij als voorlichter bij de gemeente in dienst. Door zijn werk was hij overal in Wassenaar goed ingevoerd. Hij was lid van diverse verenigingen waaronder de Historische Vereniging Oud Wassenaar, de carnavalsvereni ging de Deylknotsen en de Rota- ry-club. "Ik zou eigenlijk niet we ten waar Piet geen lid van was" zo zei een goede vriend vanoch tend. "Hij nam in het Wassenaar se verenigingsleven een onver vangbare plaats in". Een hartope ratie, zo'n twee jaar geleden on dergaan in Zwitserland scheen hij geheel te boven te zijn. Bij de contacten met Piet Zonneveld stond vriendelijkheid, opge wektheid en goedmoedigheid voorop, totdat vanochtend de schokkende mededeling van zijn overlijden kwam. Een bij het Kruisgebouw in Wasse naar door hem geplante en naar hem genoemde boom zal een blijvende herinnering zijn aan een uitstekende collega en vriend. CHARLES LENNARTZ wilden zij naar de Haarlemmer trekvaart verhuizen. Daar kocht de familie Roest dan ook het an dere huis, waar ze nu nog steeds mee zitten, maar waar zij niet wo nen omdat zij zich daar na een burenruzie verdreven voelen. Onzeker "Wat wij daar aan verloren hebben houd je niet voor mogelijk. Ver schillende bouwaanvragen heb ik ingediend bij de gemeente Oegstgeest. Ik wilde een aan bouw maken bij het huis aan de Haarlemmertrekvaart, maar dat kon achteraf niet eens. Het bleek namelijk onzeker te zijn wat er met die huisjes ging gebeuren. We hadden het huis notabene nog niet eens zo lang in ons bezit en toen bleek het in de weg te staan voor de eventuele verbreding van de Haarlemmertrekvaartweg. kwam men in een enorme rom mel te zitten, "want we hadden natuurlijk veel meubilair aange schaft". De huidige situatie in de woonka mer, waar een doorgang van een halve meter het lopen naar een zitplaats nog enigzins mogelijk maakt, verduidelijkt deze uit spraak. "We hebben dit vijf jaar volgehouden", zegt mevrouw Roest, die samen met haar man nu langzaamaan wel door de kou en het vocht het huis wordt uit gedreven. "Hiernaast stoken ze nu niet meer. Je zit vaak in de knoop door het vocht. Je kan hier soms niet meer van een stoel af komen. Nu we een mondelinge toezegging hebben van War- monds burgemeester De Vreeze zijn we heel blij, alhoewel War mond het smerige zaakje van Oegstgeest heeft moeten op knappen", aldus mevrouw Roest Slachtoffer Volgens ambtenaar Resseler van de gemeente Oegstgeest is de fami lie Roest inderdaad het slachtof fer van de vooruitlopende beslis singen op het toekomstige be stemmingsplan voor de Haar lemmertrekvaartweg. "Zo'n voorbereidingsbesluit wordt ge nomen om ongewenste ontwik kelingen in dat gebied te voor komen. We bevriezen alle bouw activiteiten. Wie weet wat er nog met die huisjes moet gebeuren. De gemeente kan de die niet zo maar slopen. Niet alleen uit fi nancieel oogpunt, maar ook de vervangende woonruimte speelt een belangrijke rol. En die heb ben we niet. Misschien loopt het niet zo'n vaart, misschien wordt de weg daar ter plekke niet ver breed maar komt die achter de huizen langs té lopen. In 1982 is daarover waarschijnlijk nog niet eens zekerheid", aldus Resseler. De familie Roest zit in elk geval nog in "Lommerlust", in een af braakpand, waar ze tot augustus 27 gulden huur voor betaalden aan de gemeente Warmond en waar ze al jaren geleden uit wil den vertrekken. "Weet je wat het is, ik woon hier nu al bijna vanaf mijn geboorte. Ik ben thuis opge groeid in en bij de natuur. We hebben een tuin. Het is ver- daarvan op de hoogte was, had ik al de nodige voorbe reidingen voor verbouw getrof fen. De hardhouten kozijnen staan nog steeds binnen", aldus Roest in zijn woning in "Lom merlust", waar nog nauwelijks een weggetje naartoe loopt. Het drukke bouwverkeer voor de nieuwbouw in deze wijk hebben het laatste nog oorspronkelijke gedeelte van "Lommerlust", op de huisjes na, bijna weggevaagd Er staan al diverse luxe huizen, die een schril contrast vormen met de vijf vervallen woningen Rooskleuriger De situatie waarin het gezin ver- verkopen De kapitale huizen vormen een schril contrast met de slooppandjes. In april zal met ae ajoraaK woraen begonnen. Na een jaar wachten kan de gemeente Warmond eindelijk het laatste stuk grond bouwrijp maken en PZ over invulling winkelcentrum dorpskern: ZOETERWOUDE - De behande ling in de Zoeterwoudse gemeen teraad van het bestemmingsplan "Dorpskern", dat voorziet in een klein winkelcentrum met een oppervlakte van zo'n 900 vierkan te meter in het midden van Zoe- terwoude-Dorp, is uitgesteld Burgemeester en wethouders Woonboot bijna onder water LEIDEN - Een woonboot aan de Roomburgerweg dreigde gister morgen in het Rijn-Schiekanaal te zinken. Zo rond twaalf uur was er een lek in de waterleiding van de boot ontstaan. Hierdoor liep die snel onder water. De bewoon ster schakelde pas na enige tijd de brandweer in, die de woon boot heeft leeggepompt. van Zoeterwoude hadden op uit stel aangedrongen, omdat het onderzoek naar de bezwaar schriften die zijn ingediend tegen het bestemmingsplan, nog niet is voltooid. Welke winkels er komen op het braakliggend terreintje tegen over de kerk is nog niet bekend. Wel staat al vast dat de fractie van Progressief Zoeterwoude zich zal verzetten tegen de komst van een grootwinkelbedrijf, dat al be langstelling zou hebben getoond. Volgens de heer Van der Post (P.Z.) neemt een grootwinkelbedrijf al snel zon 500 vierkante meter voor zijn rekening. Er zou dan niet veel plaats meer zijn voor andere win kels. Bovendien, aldus Van der Post, kan dit bijzonder schadelijk zijn voor de plaatselijke midden stand. Kwaad Overigens werd hem door de heer Engelkes (CDA) verweten dat hij bezig was met de invulling van het winkelcentrum, terwijl het hier uitsluitend om de verdaging van de vaststelling van het be stemmingsplan gaat. Postma zei daarop, dat het geen kwaad kan om alvast te kijken naar de toe komstige ontwikkelingen. Burgemeester Detmers zei tijdens de behandeling van het agenda punt dat er door het Rijk al een subsidie is toegewezen van 190.000 gulden om de kosten van het bestemmingsplan te dekken. Uiteindelijk gingen de raadsle den akkoord met de verdaging. Het uitstel kan maximaal voor drie maandén.worden verleend. vos Ook de VOS-cursussen (Vrouwen Oriënteren zich op de Samenle ving) waren gisteravond stof tot discussie. De heer Lansbergen verzocht B en W om de cursussen alsnog voor 100 procent te finan cieren. De gemeente betaalt nu 50 procent van de kosten en deze belopen in het totaal 10.000 gul den. Lansbergen vond dat de gemeente zich dit best kon ver oorloven. Hoewel wethouder Maan dat laatste toegaf bleven B en W - evenals de meerderheid van de raad - bij hun standpunt om de helft van de gemaakte kos ten te subsidiëren. In 1980 zullen 4 VOS-cursussen worden ge houden en wel 2 in Zoeterwoude- Dorp en de andere helft aan de Hoge Rijndijk. De gemeenteraad heeft gister avond tevens besloten om hulp verlening aan de Derde Wereld te ondersteunen met 10.000 gulden. Het betreft hier een ondersteu ning van een actie van particulie re zijde. Donderdag Leiden Stadhuis - Cie onderwijs, 20 uur. Leids Vrijetijdscentrum - Breestraat 66, film: "Outrageous", van Richard Ben- ner, 2e uit de serie films over homofilie 21 uur. Kijkhuis - Vrouwenkerkchoorstraat 17, film: "Effi Briest", van Fassbinder, 20 Nieuwe Rijn 20a - werkgroep homofilie open caféavond, 21 uur. Welfare-lokaal Rode Kruis - Leidseweg 33, Voorschoten, tel: 01717-3309 spreekuur voor invaliden, 19-20 uur. Architektenwinkel - Hooglandsekerk- gracht 32, vrij advies, 19.30-21.30 uur. Architektenwinkel - Pieterskerkhof 19 vrij advies, 20-21 uur. Breehuys - ingang Schoolsteeg, werklo zen advies centrum, vrij van 14-16 uur tel 130983. Volkshuis - Haarlemmerstraat 73b, open middag 14-16 uur, kaarten, sjoelen en andere spelletjes. Werkgroep Dienstweigeren - Troef, Noordeinde 2a, van 20-21.30 uur, voor lichting en begeleiding dienstweigeren ook tel: 140866. Femke - ontmoetingscentrum voor vrouwen, do van 10-12.30 uur. Wassenaar-NPB-gebouw, 10 uur, Lan- g.e Kerkdam, vrouwenraad bespreekt J woningbouwnota. Warmond - Trefpunt 20 uur, thema avond van Progessief Warmond, 20 uur Oegstgeest - gemeenteraad, Endegees- terstraatweg 4, 20 uur. Warmond - gemeenteraad, gemeente huis, 20 uur. Apotheken De avond-, nacht- en zondagsdienst der apotheken in de regio Leiden wordt waargenomen van 18-25 jan. door apo theek Reyst, Steenstraat35, tel 120136 en door de apotheek Voorschoten, Leid seweg 66, tel: 4641Indien het na 11 uur 's avonds niet meer mogelijk is om met het openbaar vervoer naar de apotheek te komen, kan men uitsluitend in spoedge- vaUen van een taxi, tet 122444, gebruik Wijkverpleging Leiden - Interkruis, Middelweg 38, tel: ten noorden van de Rijn 134604, ten zui den van de Rijn, 121753. Leiderdorp/Zoeterwoude Rd. - ge zondheidscentrum, Berkenkade, Lei derdorp, tel 410131., spreekuur ma t/m vrij van 14-15 uur. Oegstgeest - Interkruis, Lijtweg 7, tel: 154500. Voorschoten - gezondheidscentrum v.d. Waalslaan, tel: 4641. Warmond - Zr. M. Huysdens, van Speykstraat 248, tel 02521-13728.

Leidsch Dagblad | 1980 | | pagina 2