Uitstel voor velen klap in het gezicht "Nacht van Voorschoten" geslaagd "Volkstuin moet betaalbaar blijven rrfflffltot 55 55 Wassenaar zoekt huisvesting voor gemeente-diensten "K O onmisbaar voor Leiderdorp' r>r> Weidse MAANDAG 14 JANUARI 1980 Middenschool-experiment bij Ashram-college opgeschort Vervolg van pagina 1 ALPHEN AAN DEN R. N - Velen van ons hebben dit uit stel ervaren als een klap in het gezicht. We hebben alle voorbereidingen gehad, we hebben alle faciliteiten gehad. We zijn vanaf 1973 bezig met de voorbereiding van de middenschool. We staan nu in de startblokken. We vragen ons ook in gemoede af of het ministerie bereid zal zijn opnieuw faciliteiten ter beschikking te stellen". gebeurt als het ministerie daartoe niet bereid is, wil de voorzitter van het schoolbestuur drs. P. Maas zich niet uitlaten. „Ik kan niet vooruitzien". Veel moeite Rector Chamuleau, die zich in zijn standpunt over de middenschool ontwikkelingen gesteund weet door het merendeel van zijn col lega's, zegt erg veel moeite te hebben met het bestuursbesluit. Dat zegt drs. W. Chamuleau, rector van het Ashramcollege in Alphen aan den Rijn over het besluit van het schoolbestuur om bij het mi nisterie te vragen om een extra voorbereidend jaar. Hetgeen er in de praktijk op neerkomt dat het middenschoolexperiment, dat in augustus 1980 zou beginnen in elk geval één jaar wordt uitge steld. Als men in Den Haag ten minste bereid is het bestuursver- zoek in te willigen. Over wat er drag van ruim drie mihoen gul den beschikbaar moeten worden gesteld. Nieuwbouw op de ge- meentewerf of het schoolsport terrein zal een investering vragen van bijna veertien miljoen gul den. WASSENAAR - Zoals bekend ver keren de Wassenaarse gemeen telijke diensten in grote ruimte nood. Nadat eerst is vastgesteld hoe groot de ruimtebehoefte nu eigenlijk is, komt nu de vraag aan de orde welke afdelingen in het oorspronkelijke raadhuis "De Paauw" kunnen en moeten wor- den ondergebracht, wat voor an dere ruimten en waar die gevon den kunnen worden. In het verleden zyn diverse plaat sen voor een gemeentelijk kan toor genoemd: bij het raadhuis, op het terrein van de gemeente- werf aan de Johan de Wittstraat tussen de Cornelis de Wittstraat en de Havenkade, de Luifelbaan, het terrein van het huidige Huize Nieuw Rijksdorp, het bestaande kantoor in Schoolstraat 27 met bijbehorende tuin, het terrein van de huidige brandweerkazer ne en het plantsoen aan de Hof- campweg tussen de kleuter school en de Johan de Wittstraat. Recent is nog het terrein van de schoolsportvelden aan de Prin- senweg genoemd. Vanuit de voorwaarden van de ge- LEIDERDORP - "De scholing „De bestuurlijke problemen op de school worden gemengd met de onderwijskundige uitvoering van het middenschoolexperi ment. En op die onderwijskundi ge uitvoering is niets aan te mer ken. Dat er problemen zijn op school wil ik niet ontkennen, maar die liggen op een ander ni veau. Het wèl (nu red.) laten doorgaan van het middenschool experiment betekent een erken ning van al het werk dat de afge lopen (zeven) jaren door de do centen is verzet. Dat stuk erken ning zou weer een opening kun nen geven naar de oplossing van de andere problemen op de school. Ik ben bang dat dit uitstel een ontzettend stuk motivatie onder de docenten weg zal ne- Experimenteerklas „In dit schooljaar hebben we ge zien hoe goed de kinderen wer ken. Het zou jammer zijn als zo'n ontwikkeling niet wordt door gezet". Aldus W. Bruin, ouder van een kind in de nu al op het Ashram bestaande experimen tele brugklas. Die klas telt 20 kinderen, die van hun lagere school adviezen meekregen va riërend van: lts tot atheneum. Mevrouw M. Fesevur, die ook een kind in deze klas heeft: „Onze zoon kreeg het advies lbo/zwak mavo. We hebben nu al de erva ring dat het prima met hem gaat". Beide ouders hebben samen met anderen een brief aan het bestuur ondertekend, waarin zij uiting geven van hun teleurstelling over het bestuursbesluit. In die brief verzoeken zij het bestuur ook het aanvragen van uitstel op te schor ten. Verder zegt deze groep ou ders het op prijs te stellen wan neer het schoolbestuur over deze stap verantwoording aflegt, bij voorbeeld in een ledenvergade ring van de oudervereniging. De ouders willen dat er vóór 20 ja nuari zo'n buitengewone leden vergadering wordt belegd. In hun brief spreken zij de vrees uit dat dit uitstel tot definitief afstel zal leiden, „mede gelet op de op stelling van de huidige minister van onderwijs ten opzichte van de middenschool". Ook wijst de ze groep ouders op de school- prospectus 1979/1980 die volgens hen zonder meer de indruk wekt, dat er op 1 augustus wordt be gonnen met de middenschool. Zesdeklassers Intussen zijn ook ouders van mo gelijke toekomstige Ashram- leerlingen in het geweer geko men. Een 40-tal ouders van zes deklassers heeft via een handte kening in een brief aan het be stuur van de oudervereniging gevraagd om te proberen het schoolbestuur op andere ge dachten te brengen. Deze groep van ouders van zes deklassers was juist geïnteres seerd in de middenschool die op 1 augustus van start zou gaan. Zij waren op 10 januari op een voor lichtingsbijeenkomst in de school voor ouders van zes deklassers. De groep van 37 „verontruste ou ders" heeft ook om een buiten gewone ledenvergadering ge vraagd vóór 29 januari. Op die buitengewone ledenvergadering zou informatie moeten worden verschaft over de voortgang van het middenschoolexperiment. Daarna zou door de aanwezige ouders een beleid moeten wor den uitgestippeld. Voorschoten. Binnen korte tijd wisten zij de hele zaal tot VOORSCHOTEN - „De nacht van Voorschoten" is een zeven uur durend festijn geworden gevuld met zang, dans, muziek, cabaret, toneel en sport. Bijna tweedui zend Voorschotenaren vonden de weg naar het Cultureel Cen trum, als deelnemer en als toe schouwer. Al om acht uur in de avond waren alle zalen vrijwel vol en rond drie uur in de nacht ver lieten de laatste honderden het gebouw. Deltien verenigingen wisten een boeiend en zeer gevarieerd pro gramma te brengen en toonden aan dat Voorschoten nog lang geen slaapstad is geworden. spraak van wethouder Marselis, die met de burgemeester en zijn beide mede-wethouders onder de aanwezigen was, volgden de "Alouettes" evenals de "Len teklokjes" onder leiding van me vrouw Eriks en Sander van Ma- Het zanghoogtepunt was ongetwij feld het koor "Exultate Deo" eveneens onder leiding van San- der van Marion. De muziekver eniging Laurentius bewees ook in een zaal te kunnen concerteren en de volksdansclub van de be jaarden liet zien dat het vereni gingsleven in Voorschoten voor jonge en oud iets te bieden heeft. Het spits werd afgebeten door de De Plattelandsvrouwen zorgden "Lenteklokjes" en deze zevenjarigen wisten binnen korte tijd de gehele zaal tot meezingen te bewegen. Na een korte toe- cabaret en een modeshow met zelf vervaardigde kleding stukken gemaakt van afvalpro- dukten. De "Dancing Owls" ver- meenteraad lijken er slechts twee oplossingen in aanmerking te komen. Dat zijn aapassing van "De Paauw" en nieuwbouw, of op de gemeentewerf of opvyool- sportveld. In het laatste geval zal er een andere plaats voor de schoolsporterreinen worden gevonden. Het bestuur en de afdelingen Al gemene Zaken, Financiën en Belastingen, Interne Zaken en Personeelszaken zouden in "De Paau vest. Het handhaven van het hui dige gebouw "Klimop" wordt door de adviseurs ontraden. Het gebouw is te klein om ofwel de Technische Diensten ofwel de overgebleven groep secretarie afdelingen te huisvesten. vorming van volwassenen is zo belangrijk dat de stichting K&O afdeling-Leiderdorp onmisbaar voor Leiderdorp is. De cursussen geven een stukje ontplooiing, dié je niet op bijvoorbeeld een moe- fwi uc der-mavo kunt vinden", moeten Deze woorden sprak wethouder Irma Gehner afgelopen zater dagmiddag by de opening voor drie extra K en O ruimtes in het gebouw van de Gomarusschool aan de Splinterlaan. kunnen worden gehuis- BlJ de openingshandeling knipte |g|||i Gehner het K&O-vignet uit een voor een deur gespannen stuk zwart papier. Achter deze deur zat de administratieruimte die vanaf zaterdag het centrale punt is voor het verkrijgen van inlich tingen, aanmeldingen en kaar- tcnverkoop. De ruimte zal over dag tussen twee en vier uur zijn Het K&O-vignet is uit het zwart papier, dat volksuniversiteit zijn officieel geopend. de deur was gespannen, geknipt: de extra ruimtes i geopend. De voorzitter van de stichting, Jan Manhoudt, wees in zijn toespraak op de grote groei en de daarmee samenhangende behoefte voor de verschillende activiteiten van K&O in Leiderdorp. Hij noemde daarbij het aantal cursisten dat in het cursusjaar 71/72 nog 109 be droeg en nu is uitgegroeid tot 1564 in het afgelopen cursusjaar. Wethouder Gehner vond dan ook dat de stichting binnen afzienba re tijd nog een lokaal er bij zou moeten hebben. LEIDERDORP - "Tuinieren moet voor iedereen mogelijk zyn. Dat is het doel van onze nieuwe volkstuinvereniging. De eisen die we aan het toekomstige volkstuinencomplex "De Bloe- merd" stellen zyn daarom niet zo hoog. Op die manier zal de huur prijs betaalbaar blijven voor alle Leiderdorpers die zich bij ons hebben ingeschreven". Dit zegt Bram Wijnmaale als voor zitter van de pas opgerichte Lei- derdorpse volkstuinvereniging. Een officiële naam heeft de ver eniging nog niet, maar zal naar alle waarschijnlijkheid "De Bloemerd" gaan heten, gelijk aan de naam van het sport-en recrea tiepark waarachter het toekom stige volkstuinencomplex komt te liggen. De nieuwe vereniging is ontstaan uit de vroegere vereni ging "De Buitenkant" die grond had tegenover de begraafplaats en rijksweg A4. Deze vereniging werd opgeheven omdat de grond werd verkocht. Hoe dat in z'n werk ging vertelt secretaris Jan Everts die tijdens de oprich tingvergadering op 23 november vorig jaar als algemeen bestuurs lid werd gekozen. "Drie jaar geleden werd de grond die de toenmalige volkstuinver eniging "De Buitenkant" huurde te koop aangeboden. De vereni ging, die 47 tuinierende leden had, kon de vraagprijs van twee ton niet op tafel leggen. Niet ie dereen was in staat om zo'n zes a zevenduizend gulden voor zyn De voorzitter van de pas opgerichte volkstuinvereniging Bram Wijn- mie middengeflankeerd door het bestuurslid Jan Everts rech ts) en de de nieuwe vereniging Dirk van Ingen Schenau (links). tuintje neer te tellen. Notabene voor een stuk grond met een agrarische bestemming. Nou, ik vind het tuinieren op zo'n manier geen hobby meer hoor. Maar de gemeente wilde ons wel helpen door het. geven van subsidie. Al leen duurde het erg lang voordat daarover zekerheid bestond. De gemeente moest hiervoor name lijk toestemming vragen aan de provincië. "De makelaar stelde echter ae eis dat in juli '77 alles in één keer verkocht moest zyn. De gemeen te had op die datum nog geen toe stemming en het toenmalige be stuur is overgegaan op de inivi- duele verkoop van de grond. Twintig van de 47 leden hebben inderdaad hun grond gekocht, de rest is naar vreemden buiten de club gegaan", zegt Everts die zich zelf afspiegelt als tuinder met een stukje grond als hobby. Als één van de redenen waarom zijn niet al te rijke mede-hobbygeno ten toch grond hebben gekocht noemt hij de lange tijd waarin de mensen hun eigen stukkie grond mochten bewerken. "Sommige zitten al vijfentwintig jaar op hun volkstuintje. Ze hebben de grond vruchtbaar gemaakt, er in gespit, gezaaid en de oogst er van binnen kunnen halen. Je laat daarom je grond niet zo gauw in de steek. Je kent het en weet watje er aan heb", zegt Jan Everts. Voorzitter Bram Wijnmaakt wijst er op dat de 27 overgebleven le den die geen stukje grond kon den of wilden kopen de afgelopen driejaar rustig afgewacht hebben wat er ging komen. "Vorig jaar hebben we in een brief aan de gemeente geschreven dat we zo graag weer een stuk grond wilden huren. Ons vertrouwen in de ge meente heeft uiteindelijk toch re sultaat opgeleverd". Dirk Van Ingen schenau is de se cretaris van de nieuwe Leider- dorpse vereniging. Ook hij be hoorde by de 27 van de volks tuinvereniging "De Buitenkant". 'Nadat we de brief hadden ver stuurd ben ik na een paar maan den maar eens zelf naar de ge meente gegaan om te kijken wel ke kansen uit net gesprek dat ik met één van de ambtenaren had, bleek dat zo'n tachtig mensen zich al bij de gemeente hadden ingeschreven om in aanmerking te komen voor het huren van een tuin. En daar wist ik niets van af. Het gaf echter wel aan hoe groot de belangstelling binnen Leider dorp was voor een volkstuinen complex". "Die lijst met 80 namen heb ik mee naar huis meegenomen en aan onze lijst toegevoegd. Om te kij ken of iedereen nog wel zo'n tuin zou willen hebben, zijn aanmel dingsformulieren gemaakt. Re sultaat 90 aanmeldingen. "Maar om een contract met de ge meente aan te gaan moet je een vereniging zijn met statuten. En zo'n vereniging hebben we nu. Althans, we zijn als lid inge schreven bij en geaccepteerd door het Landelijk Verbond. Dit verbond is een overkoepelend orgaan van alle volkstumvereni- gingen in Nederland. Ze helpt ons op alle mogelijke manieren. Het ligt in de bedoeling dat we in september de contracten rond hebben voor de huur van de strook grond langs de provinciale weg achter de "Bloemerd". De hoogte van de huur zal afhanke lijk zijn var. de hoeveelheid voor zieningen die daar moeten wor den getroffen, "die aangeeft dat er in elk geval een brug moet ko men" aldus van Ingen Schenau. ROEL ZAADNOORDIJK Tijdens de polonaise gevallen VOORSCHOTEN - Met een slaga derlijke bloeding moest een lid van een Voorschotense carna valsvereniging dit weekeinde per ambulance worden overgebracht naar het Academisch Ziekenhuis in Leiden. De jongeman liep het letsel op door tijdens een polonaise met zijn pols in een gebroken bierglas te vallen. Slippartijen OEGSTGEEST - Ten gevolge van de gladheid van vanochtend zijn er op de Rijksweg in Oegstgeest enkele auto's geslipt en tegen de vangrail aangereden. Er deden zich geen persoonlijke ongeluk ken voor, wel was er enige mate- riëlé schade. Zilver- en goudwerk ontvreemd VOORSCHOTEN - Uit een woning aan de Leidseweg in Voorscho ten is vannacht voor een bedrag van 40.000 gulden aan voorwer pen ontvreemd. Tot de gestolen goederen behoren onder meer zilver- en goudwerk en een Friese staartklok. De daders hebben zich door het forceren van de achterdeur toe gang verschaft tot de woning. De bewoners waren op dat moment niet aanwezig. Inbraak OEGSTGEEST - Bij een inbraak in de voormalige Montessorischool in Oegstgeest is dit weekeinde een bedrag van 400 gulden ont vreemd uit een geldkistje. De da ders hebben bij de inbraak bo vendien een aantal vernielingen aangericht. De inbraak werd vanochtend vroeg ontdekt door mensen van de Stichting Dagverblijf voor Oude ren, die nu in de voormalige school is gehuisvest. Auto uit garage verdwenen LEIDERDORP - Een bewoner van het Essenpark in Leiderdorp, de heer' B.H., werd gisteren onaan genaam verrast toen hij zijn auto uit de garage wilde halen. De Ford granada was verdwenen. Hoe de dieven zijn garage zijn binnengekomen, is niet bekend. Wel hoe ze de auto wegreden, de sleuteltjes zaten er nog in. zorgden Amerikaanse dansen, de toneelgroep Voorschoten liet "De brief van Don Juan" voor het voetlicht komen. Big Band Voor schoten, gegroeid uit "Benvenu- to", toonde aan een voortreffelijk ensemble te zijn dat herinnert aan de goede tijd van de "Ramblers". Music Centre Otto Wolthuis bracht vooral de jeugd maar ook de ou deren tot grote geestdrift niet in het minst door een sublieme drumsolo van één der leraren. Ti ne Broersma speelde met haar leerlingen diverse populaire en klassieke werken op de piano. De schaakvereniging Voorschoten kreeg vele belangstellenden in de hal, "De Watervrienden" liepen alvast vooruit op het nieuw te openen zwembad en de carna valsvereniging "De Forse Caters" zorgde dat in de kleine uurtjes van de nieuwe dag de benen van de vloer kwamen. De "nacht s te Voorschoten" be neer dat Voorscho- i echt dorp is, waar s dan alleen wonen. JOOP PEETERS Maandag Leiden Stadhuis - 19.30 uur gemeenteraad. Synagoge - Korevaarstraat, lezing van dr. B.N. Bachra over het Palestina- vraagstuk, 20 uur. Kijkhuis - Vrouwenkerkchoorstraat 17, film: 'JMesser im Kopfvan Reirihard Hauff, 20 en 22.15 uur. Kantine NEM - ingang 5 Meilaan, ruil en veilingavond van "De postzegel vrienden", 20 uur. 't Bruggehoofd4- Steenschuur 11, ama teurfotografie, 20 uur. Leidse rechtswinkel - maandag, woens dagochtend van 10-12.30 uur, dinsdag en donderdagavond, van 18.30-20.30 Apotheken De avond-, nacht- en zondagsdienst der apotheken in de regio Leiden wordt waargenomen van 11-18 jan. door apo theek Herdingh en Blanken, Hogewoerd 171, tel: 120502. Apotheek Beker, Kem- penaerstraat lb, tel 153274. Indien het na 11 uur 's avonds niet meer mogelijk is om met het openbaar vervoer naar de apotheek te komen, kan men uitsluitend voor spoedgevallen van een taxi, tel: 122444, gebruik maken. Wijkverpleging Leiden - Interkruis, Middelweg 38, tel: ten noorden van de Rijn 134604, tel. ten zuiden van de Rijn: 121753. Leiderdorp, Zoeterwoude Rd. - ge zondheidscentrum, Berkenkade, Lei derdorp, tel: 410131, spreekuur ma t/m vrij van 14-15 uur. Oegstgeest - Interkruis, Lijtweg 7, tel: v.d. Waalslaan, tel: 4641. LEIDSCH DAGBLAD DAGBLAD VOOR LEIDEN EN OMGEVING Uitgave: Leidsch Dagblad B.V. Hoofdredacteur Han Mulder. Hoofdkantoor. Witte Singel 1 2311 BG Leiden. Postbus 54, 2300 AB, Leiden. Giro 57055. Voor betaling van abonnementsgelden uitslui tend giro 28884. Telefoon: 071-144941. Nabezorging van 18.00-19.30 u. Zaterdag van 16.00-18.00 u. Telefoon 071-211515. Indien in gesprek 071-210221. Kwartaalabonnement 46,30 Kwartaalabonnement Per post f 64,15 Jaarabonnement f 173,70 Jaarabonnement per post f 245,10 f 0,65 Abonnementsgelden bij voor uitbetaling te voldoen. Bij automatische overschrij ving geen administratie- en in cassokosten.

Leidsch Dagblad | 1980 | | pagina 2