Katwijk en JAC kleumend en steunend naar deling NAC nog dieper in degradatiezorgen Van der Zeeuw verlaat Katwijk Programma bleek niet afgelast Bobby Vosmaer kandidaat- jeugdtrainer bij Ajax Suriname verslaat Haiti: 2-0 MAANDAG 14 JANUARI 1980 t LEIDEN - "Liever voetbal- len op een bevroren veld dan trainen in de duinen", was de slogan van enkele zondagclubs, die om in het juiste ritme te blijven oe fenconfrontaties aangin- gen. UVS versloeg het twee klassen la ger spelende LFC met 4-1. De wedstrijd RKAW-Lugdunum eindigde met dezelfde uitslag in het voordeel van de Leidenaars. Blauw Zwart versloeg eer steklasser Wilhelmus met mi niem verschil: 1-0. Sportclub Lisse kan zich niet motiveren voor oefenwedstrijden. Evenals vorige week kreeg de formatie van trainer Van der Vlist van een lager geklasseerde club, ditmaal derdeklasser PVGC uit Vleuten, een nederlaag toegediend: 0-3. Roodenburg bleek te sterk voor vierdeklasser SJC: 1-4. LFC-UVS 1-4 De betere conditie van UVS was doorslaggevend in deze kracht meting, die op een hard veld aan de Boshuizerkade werd ge speeld. Will Henskens schoot de hoofdklasser op voorsprong. Nog voor de pauze zorgde Frans van Veen voor de gelijkmaker van LFC. In de tweede helft kwam het klasseverschil duidelijk tot uiting. UVS etaleerde een betere techniek en conditie. Via doel punten van Mario Faber (2x) en invaller Hans van Eygen sleepte UVS de dikverdiende 1-4 over winning binnen. RKAW-Lugdunum 1-4 Op de weliswaar harde maar egale grasmat van de Leidschendamse vierdeklasser kwamen de licht gewichten van Lugdunum be hoorlijk uit de voeten. Via goals van Daan Kooymans, Hennie de Klerk, Leo Wetselaar en Frans Sjardijn kwam de overwinning bij de Leidse tweedeklasser. SJC-Roodenburg 1-4 De elftallen maakten er in Noord- wijk een ontspannen middag van. In de eerste helft kon de thuisclub Roodenburg nog rede lijk bijbenen maar na de pauze gaf de betere techniek van de Leidenaars de doorslag. Voor SJC scoorde Peter Marijnen pal voor de pauze; Jan Kromwijk, Aad de Groot, Richard Klein en Ronald Guldenmeester namen de doelpunten van de Kooiclub voor hun rekening. Sportclub Lisse-PVGC 0-3 Evenals vorige week tegen vier deklasser VEP was het ook gis termiddag slecht gesteld met de mentaliteit van de Lissenaars, die straks in de competitie nog alles in het werk zullen moeten stellen om degradatie naar de derde klasse te voorkomen. De Vleu- tense opponent mocht frank en vrij opereren van de thuisploeg, die uiteindelijk een terechte 0-3 nederlaag kreeg gepresenteerd. Blauw Zwart-Wilhelmus 1-0 De Wassenaarse thuisploeg was goed opgewassen tegen de Voor- burgse eersteklasser. De enige treffer van de wedstrijd werd al in de eerste helft gescoord. Jeugd speler Chris Teil rondde een voorzet van routinier Pieter Do- nath bekwaam af. KATWIJK - "We zijn wel wat sterker dan JAC geweest maar op zo'n veld speelt de geluksfactor een grote rol, en ik ben blij dat we tenminste één punt hebben gehaald". Katwijk- trainer Van der Zeeuw was na afloop van het in een 2-2 gelijkspel geëindigde competi tieduel tegen het Haagse JAC aan de ene kant misschien wel tevre den, daar tegenover stond zijn onvrede over het feit dat de wed strijd gezien de slechte veldom- standigheden toch doorgang vond. Van der Zeeuw: "Naar mijn gevoel had deze partij afgelast moeten worden, de consul en de scheidsrechter beslisten echter anders". Er werd dus wel gevoetbald in Katwijk. Tenminste, dat werd door beide ploegen geprobeerd, want redelijk veldspel was door het harde en gladde veld onmo gelijk. Katwijk, dat basisspelers Wim Guyt I, Jan van der Plas en Wim Haasnoot miste, startte fa natiek en had al in de eerste mi nuut op voorsprong moeten ko men maar achtereenvolgens: Gi deon van der Bent, Arnold Boers (paal) en Jaap Schaap mikten niet zuiver genoeg. Halverwege de eerste helft namen de Hagenaars de leiding: 0-1. Ondanks wat kansen voor zowel JAC als Kat wijk bleef deze stand tot aan de rust gehandhaafd. Na de pauze was het Adrie Koele- wijn die Katwijk op gelijke voet bracht. Al glijdend en struike lend deponeerde Koelewijn de bal in het Haagse net: 1-1. Na 25 minuten kreeg JAC een discuta bele strafschop toegewezen. Bij een scrimmage kwam een Hage naar ten val maar volgens Kat wijk-spelers was deze val enkel en alleen te wijten aan de glad heid van het veld. De benutte srafschop was het sein voor een Katwijk-offensief dat uitmondde in de verdiende gelijkmaker. Ar nold Boers kopte uit een vrije trap de bal fraai in het JAC-doel en bezorgde zijn ploeg alsnog een winstpunt. KATWIJK - Katwijk-trainer Frans van der Zeeuw zal aan het einde van dit seizoen stoppen als trainer van Kat wijk. Van der Zeeuw, die wel van plan is door te gaan als oe- fenmeester heeft nog geen andere clubs op het oog waar hij aan de slag zou willen of kunnen gaan. „Het belangrijkste is om eerst dit seizoen maar eens goed af te maken. En dan liefst een trapje hoger dan een afdeling lager. Dat laatste zou voor mij persoonlijk een grote teleur stelling zijn. Maar ik heb goe de hoop dat we in het reste rende deel van de competitie terug zullen komen" zo ver klaarde Van der Zeeuw afge lopen zaterdag. Veel verwarring LEIDEN - Er heerste zaterdag ochtend bij diverse zater dagclubs nogal wat verwar ring over het al dan niet doorgaan van het voetbal programma van de afdeling Leiden. Van officiële instan ties kregen de clubs te horen dat het programma er uit ge nomen was, maar dat bleek niet het geval. "Men dacht dat het programma er uit was", deelde administrateur Cor van Steyn desgevraagd mede, "maar het was zater dagmorgen niet meer moge lijk om de afdeling er in z'n geheel uit te halen. We kon den het ANP (Algemeen Ne derlands Persbureau) niet tijdig op de hoogte brengen. Ik heb wel contact gehad met de hoofdconsul. Misschien heeft dat gesprekje bij diver se mensen de gedachte los gemaakt dat het programma zou zijn afgelast. Dat was echter pertinent niet het ge val". Vrijdagmiddag bleken veel velden in de.Leidse regio nog uitstekend bespeelbaar. Derhalve werd de beslissing genomen om het programma gewoon te laten verspelen. "Wij wisten ook niet dat het vrijdagnacht zo fors ging vriezen", vervolgt Van Steyn. "Zoiets is moeilijk te voorspellen. Gelukkig was het maar een beperkt pro gramma". 4 Gidie van der Bent (met trainingsbroek) probeert zich staande te houden tussen drie JAC verdedigers. Na 4-2 nederlaag tegen Excelsior Van LFC en Lisse Voetballers door straf- commissie vrijgesproken LEIDEN - De strafcommissie van de KNVB heeft besloten de zes spelers, die in de competitiewed strijd LFC-Sportclub Lisse op 9 december van het vorig jaar res pectievelijk uit het veld werden gestuurd en officieel werden ge waarschuwd, allemaal vrij te spreken. In de confrontatie, die overigens met 0-5 door Sportclub Lisse werd gewonnen, stuurde arbiter Stekelenburg Leidenaar Te Hennepe en Lissenaar Van Schuren voortijdig naar de kleedkamers en noteerde Hans Selier, Ger Nachtegeller (beide LFC), Hennie van Eeuwijk en Harry van der Zwet in zijn boek je. Sportclub Lisse en LFC wil den deze straffen mondeling la ten behandelen maar de straf commissie besloot, nog voordat een voetballer was gehoord, alle bestraften vrij te spreken. LEIDEN - De strijd om lijfsbehoud wordt voor het Bredase NAC met de week hopelozer. Gisteren verlo ren de volgelingen van Jo Jansen óp het Rotterdam se Woudenstein met 4-2 van Excelsior en ook in het Brabantse groeit zo lang zamerhand het besef dat NAC nog slechts op een wonder mag hopen, wil het behouden blijven voor de eredivisie. Ook voor Haarlem stapelen de problemen zich trouwens op. Za terdagavond vilde MW-topsco- rer Cees Schapendonk in zijn eentje de équipe van Barry Hug hes: 4-1. NEC werkte zich enigs zins uit de nesten. In het stadion 'De Goffert' werd FC Utrecht met 3-1 van de mat gespeeld. FC Den Lees Schapendonk: Haag behield in het Haagse Zui- vier doals voor MVV. derpark zijn kans op de zesde po- Makkie Nijssen door N AC-speier sitie, die recht geeft op een plaats André Joore binnen de beruchte lijnen onderuit werd gehaald. Hans Kraay knalde de penalty LEIDEN - Ondanks het feit dat de voetbalvelden bevroren en daardoor zéér moeilijk te bespelen waren, speelden ook diverse zaterdagclubs uit de Leidse regio oefenwed strijden. Zo won eersteklasser Quick Boys voor 500 toe schouwers met 3-1 van RCL. Rijnsburgse Boys kwam in Wilnis tegen tweedeklasser CSW niet verder dan 3-3. Ter Leede verloor in Oud-Beyerland met 2-1 van SHO. Het C-team van Feyenoord diende Lisser Boys een 1-4 ne derlaag toe. Quick Boys-RCL 3-1 "Een geflatteerde overwinning", zo moest men na afloop in het Katwijkse kamp toegeven. RCL was namelijk geenszins de mindere ploeg geweest maar het ontbrak de Leiderdorpers, in tegenstelling tot de Katwijkers, aan slagvaardigheid. Ondanks het bevroren speelveld hebben de beide op "gympies" spelende elftallen de ruim 500 toeschouwers vermaakt met puur aanvallend voet bal. Tegen de veldverhouding in namen de "Boys" door doelpunten van Cees van Rooyen en Mart van der Plas voor rust afstand van hun oppo nenten. Na de doelwisseling bracht Bennie Heemskerk de spanning terug. Terwijl iedereen op sportpark Nieuw Zuid zat te wachteil op de gelijkma ker, Pierre van Gemerden en René Kamminga misten in kansrijke posi ties, velde aan de andere kant Nico Kuyt het definitieve vonnis over de Leiderdorpers. Kuyt kreeg vrije doorgang van de RCL-defensie en pro fiteerde daar beheerst van. CSW-Rijnsburgse Boys 3-3 De ploeg uit het bloemendorp was in de eerste minuten van dit duel nog niet geheel wakker want binnen 300 seconden had de thuisclub doelman Cees Star al tweemaal het nakijken gegeven. Rijnsburgse Boys herstel de zich echter snel. Nog voor de rust hadden Gerrit van Egmond en Wil Groenendijk voor een 2-2 stand gezorgd. Pal na de pauze werd de Wij-' nands-équipe wederom op achterstand gezet. Piet Haasnoot tekende even later voor de gelijkmaker. In het verdere verloop van de oefenstrijd kreeg Rijnsburgse Boys nog volop scoringskansen maar door een schromelijk gebrek aan zorgvuldigheid bleef de 3-3 stand onaange roerd. SHO-Ter Leede 2-1 Genoodzaakt door de moeilijke terreinonomstandigheden hielden de voetballers zich erg rustig. Na een half uur spelen passeerde Johan Schoen zijn doelman Van Harskamp en zette tweedeklasser SHO goed koop op voorsprong. De thuisclub vergrootte in de tweede helft de voorsprong tot 2-0. Klaus Godé scoorde even later het enige doelpunt van de Sassenheimse formatie. Lisser Boys-Feyenoord C 1-4 In de eerste minuten was er van enig krachtsverschil nog weinig sprake. De thuisclub nam via een doelpunt van Gerard Nijkamp zelfs een voor sprong. De achterstand maande de jeugdigde Rotterdammers tot een imponerende dadendrang want in het verdere verloop van het duel kwam Lisser Boys er niet meer aan te pas. Feyenoord bleek op het harde veld beter uit de voeten te komen dan de opponent en won daardoor uiteindelijk verdiend met 1-4. Randstad Sport(za>-Oegstgeest 3-2 De teams hadden erg veel moeite met de bevroren grasmat en schotelden het handjevol publiek derhalve een erg pover partijtje voetbal voor. Ron van der Kolk en Ruud van Iterson zorgden voor de treffers van Oegst- geest; Aat Keyzer (2x) en Hans Koning voor Randstad Sport. het onderspit. Excelsior en NAC slaagden er gis teren nauwelijks in de 3000 toe schouwers te boeien. De 22 ac teurs hadden de grootste moeite om zich op het gladde veld staan de te houden, al pasten de Rot terdammers zich gaandeweg be ter aan de winterse omstandig heden aan. Carlo van Tour zorgde in dit duel voor de openingstreffer. Excel sior mocht zich evenwel slechts luttele ogenblikken in de weelde van de 1-0 voorsprong koesteren, want direct na de aftrap blunder de goalie René Vermunt na een afstandsschot van Bredanaar Wanny van Gils. Pas kort voor rust kwam de thuisclub andermaal aan de posi tieve kant van de score, toen binnen: 2-1. Het verzet van NAC was na die goal nog niet gebroken, hetgeen door Ton Sprangers met de gelijkma kende 2-2 werd onderstreept. Nadat Rini Piasmans Excelsior echter opnieuw aan de leiding had gebracht, knapte er iets bij NAC. Makkie Nijssen kon zo doende de Excelsior-winst ver groten tot 4-2. In Nijmegen bleek FC Utrecht niet opgewassen tegen de daden drang, die NEC in het tweede be drijf ontwikkelde. Voor rust had de ploeg van Leen Looyen zich overigens nog als een regelrechte degradatiekandidaat aange diend. Binnen het Nijmeegse team verliepen de acties onge coördineerd en bleek vooral de defensie allerminst zeker. Utrecht was echter niet in staat De thuisformatie putte hieruit moed en legde in de tweede ron de alle schroom af. Utrecht moest achteruit, maar moest de van Ro- da JC geleende spitsspeler Roger Raeven toch een doelpunt toe staan. NEC maakte na die ope ningsgoal een moeilijke periode door. Nadat echter Leo van Veen ook van elf meter de Utrechtse schuttersmalaise etaleerde, veerde NEC op. Albert Heisper stelde met twee goals de Nij meegse winst zeker. Bert Gozems kon daar met zijn tegendoelpunt niets meer aan veranderen: 3-1. MW-Haarlem was de wedstrijd van Cees Schapendonk. De vroe gere puntspeler van Eindhoven nam de totale Maastrichtse doel- puntenproduktie voor zijn reke ning. Haarlem, dat overigens be slist niet slecht speelde, kreeg in deze confrontatie vele kansen, maar kwam niet verder dan een 'prijsschót' van Gerrie Kleton: 4-1. In Den Haag slaagde oud-Feye- noorder Harrie Melis er eindelijk in de kritiek rond zijn aankoop in te dammen. Melis, die na zijn ma tige prestaties in het Zuiderpark het etiket 'miskoop' steeds vaster op de rug voelde gekleefd, toonde zich gistermiddag tegen Vitesse opvallend alert. Voor de pauze bracht hij de Hagenaars, bij wie Henk van Leeuwen wegens een slepende knieblessure ontbrak, op 1-0 en in de tweede helft pro moveerde de Rotterdammer een voorzet van de uitblinkende Jos Jonker tot de beslissende 2-0. Het deelnemersveld voor het derde Rotterdam-voetbaltoernooi, dat op 8 en 10 augustus in de Feye- noord-kuip wordt gehouden, is rond. Het Engelse Manchester United, het Duitse Schalke '04 en het Belgische FC Brugge zullen, met gastheer Feyenoord, in het toernooi aantreden. AMSTERDAM (GPD) - Ajax heeft oud-AZ- en Haarlem- speler Bobby Vosmaer bena derd voor de vacante trai nerspositie bij de jeugd. Bob by Vosmaer heeft reeds een aantal oriënterende gesprek ken gevoerd met hoofdtrainer Leo Beenhakker, die voor het ontslag van Cor Brom jeugd trainer was bij de Amster damse landskampioen. Beide partijen hebben over een groot aantal punten overeen stemming bereikt. „Er zijn alleen nog wat problemen op het financiële vlak", aldus Bobby Vosmaer. Mocht het tussen Vosmaer en Ajax tot een akkoord komen, dan ligt het in de bedoeling dat de ex-betaald voetballer zo snel mogelijk in dienst treedt bij de Amsterdamse club, die mede door ziekte van Cees Groot zonder jeugd- oefenmeester is komen te zit ten. Bobby Vosmaer, die twee jaar geleden vanwege een achil lespeesblessure op medisch advies een punt zette achter zijn betaald-voetballoopbaan, is in het bezit van de trainers- licentie-B en was tot voor kort oefenmeester bij de Lim burgse amateurclub Eijs- den. Zaalvoetbal LEIDEN - In de Groenoordhal wordt woensdag in de inter-re- gionale zaalvoetbalcompetitie de topper gespeeld tussen de teams van Koosjardin en VI (21.00 uur). Mocht de Leidse kampioen er in slagen de Rotterdamse opponent eën nederlaag toe te brengen dan is het verschil tussen beide ploe gen nog slechts"een punt. Met nog zeven wedstrijden voor de boeg is er dus nog een reêele mogelijk heid aanwezig dat de Leidenaars alsnog het kampioenschap in de wacht slepen. Het team van Glasbergen speelt die avond in Ockenburg te Den Haag tegen Chess Z 75 (20.00 uur). De Engel ontmoet in de THB hal te Lisse om 20.25 het Haagse FV Snoekie. In de Leidse hoofdklasse speelt koploper De Taverne vanavond in de Cleijn Duin hal te Katwijk tegen EKL Boys (20.00 uur). In de Groenoordhal worden woensdag nog drie wedstrijden gespeeld: Oegstgeest-Vd Plas (20.00 uur), Van Duuren-MJBS (20.00 uur), Van Rooyen-Vao Gerven (21.00 uur). De zelfde avond ontvangt Landwer in de Wasbeekhal te Sassenheim het zaalvoetbalteam van Roodenburg (20.30 uur). PORT OF SPAIN (ANP) - Het Su rinaamse voetbalelftal heeft za terdagavond te Port of Spain op Trinidad een wedstrijd in de voorronden van het Olympische voetbaltoernooi tegen Haiti met 2-0 gewonnen. Door deze over winning heeft de ploeg een grote kans om het Olympische toer nooi te halen. De volgende twee duels zijn tegen Costa Rica en de Verenigde Staten. Van deze drie ploegen zullen er twee deelne men aan het Olympsche voetbal toernooi. De Engelse voetbalclub Wolver hampton Wanderers heeft zater dag de Uruguese verdediger Ra fael Villazan van de Spaanse tweede klasser Huelva overge nomen. Het transferbedrag werd niet bekend gemaakt. Op de eerste dag van een interna tionaal voetbaltoernooi in de Columbiaanse hoofdstad Bogota heb en de nationale voetbalelf tallen van Roemenië en Honga rije met 2-2 tegen elkaar gelijk gespeeld.

Leidsch Dagblad | 1980 | | pagina 14